Geslaagde uitvoering „Holtens Gemengd Koor" en gastkoren Excursie naar kaarsenfabriek Modeshow voor plattelandsvrouwen Q§paaïgiïö m N ood uitbreiding gemeentehuis Herv. gemeente krijgt derde predikant Palmpaas- optocht DEMONSTRATIE VOOR PLATTELANDSVROUWEN Chr. Kleuterschool: Meer leerlingen en meer leden Afschrijvingstermijn uitsmeren tot 15 jaar RONO „Kerk en samenleving ONZE AGENDA Adrie Nijland wint Holtens tafeltennis- tournooi Holtense schakers versloegen Goor II Doelman Deyk gewond bij voetbalwedstrijd BONOSSPAARBANK Rectificatie Vrijdag 29 maart 1974 |b een bijna geheel bezet „Amicitia" ÜSebben zaterdagavond Holteus Ge mengd Koor ,.HGK" een Jongeren koor uit Holten en het Goors Man nenkoor" een programma uitgevoerd flat zeer werd gewaardeerd, een waardering die de luisteraars vele malen met een gul en spontaan ap plaus duidelijk lieten blijken. HLG.K.'s voorzitter de heer D. Aaf- tïnk sprak een kort welkomstwoord in het bijzonder tot de afgevaardig den van plaatselijke verenigingen en koren uit de omgeving en tot de aan deze uitvoering meewerkende gast koren en het amusementsorkest van de Holtense Muziekvereniging. Dat het ledental van het koor de laatste tijd stijgende is deed hem bijzonder deugd maar nieuwe leden zijn nog van harte welkom. AFWISSELEND VH.G.K." opende, nadat dirigent Jan K. Warmink uit Goor een korte toe lichting had gegeven op het program ma, met ,,Tenebrae factae sunt" van Perez. Een goede entree die gevolgd werd door het bekende „Kom, Holder Lenz" van J. Haydn. In beide wer ken waren de mannenstemmen wat zwak. Jammer dat de akoestiek van podium en zaal heel veel te wensen overlaat waardoor vooral de pianisimo's niet of zeer onvoldoende doorkwamen, 't Derde nummer, Franek's bekende „Panis Angelicus" was kwalitatief wat sterker en in "t bijzonder zaten de mannenstemmen wat beter in hun partij. De sopranen en alten zongen hierna prachtig en zuiver van klank het mooie „Hebe deie Augen auf" van Mendelsohn-Bartholdy. In de volgende vier nummers ging het koor op de lichtere toer die men besloot met broeder Laetantius „De Fanfa re speelt". De ovatie die toen volgde, was goed voor de toegift „Riepe, riepe gaste". Het Jongerenkoor, onder directie van Ineke Kevelam, zong met pianobege leiding van Gerard Koopman en op drums Joop Heussinkveld een zestal nummers, waaronder ,,Het lied van de ongeduldigen" van Louis van Dijk, „I don 't know how to love him" (soli Willy Steunenberg) en „Hosan na" uit Jesus Christ Superstar". De plm. 40 jongelui ontging in hun jeugdig enthousiasme zo af en toe wel eens de intenties van hun dirigente wat zo makkelijk kan leiden tot min der beschaafd zingen en dissonanten. Al met al werd het optreden van de jonge vocalisten gewaardeerd en ook voor hen was er vele malen een spontaan applaus. Na de pauze met verloting van een groot aantal prachtige prijzen was de beurt allereerst aan het „Goors Mannenkoor" o.l.v. dirigent J. v. Ba ren uit Hengelo. Het koor van plm. 30 leden zong zuiver van toon en met echte muzikale uitdrukking een zestal bekende (Das Lied der Berge en Zondagmiddag, 31 maart a.s. zal kandidaat A. Schellevis, tijdens een speciaal daarvoor te houden kerk dienst, welke zal aanvangen om half drie, door zijn Holtense collega, ds. C. C. Addink, worden bevestigd tot pre dikant der Ned. Herv. kerk. In die zelfde dienst zal de heer Schellevis zijn intrede doen als Hervormd predi kant te Holten, waar hij is beroepen in de derde, nieuw gestichte predi kantsplaats. De naam van de heer Schellevis is overigens niet nieuw in Holten want reeds vanaf 1 november 1964 tot 1 5? Het veertiendaagse RONO-program- ma, „Kerk en Samenleving" besteedt op maandag 1 april van 19.30-20.00 uur aandacht aan een conflict binnen de rooms-katholieke parochie ban Put ten. De autochtone parochiebewoners kun nen zioh moeilijk verenigen met de opvattingen van de import. Over het hoogopgelopen conflict kan men ge sprekken beluisteren met vertegen- woox'digers van beide partijen en met de plaatselijke pastoor. Verder in deze aflevering van „Kerk en Samenleving" aandacht voor het 75-jarig bestaan van de Groninger Lo ge der Odd Fellows. Er wordt onder meer antswoord gegeven op de vraag waarom samen steller David Mol geen wijdingsdienst van deze Odd Fellows in hun eigen tempel mocht meemaken. september 1969 heeft hij de Herv. Ge meente gediend als catecheet en daar na als hulpprediker. De heer Schellevis werd op 14 oktobe» 1928 te Terheijde aan Zee (gem. Mons ter, Westland) geboren. Tot decem ber 1958 werkte hij vele jaren als ambtenaar bij het toenmalige Ministe rie van Marine te Den Haag, tijdens welke periode hij aldaar een cateche- tencui-uss volgde, ter afsluiting waar van hij op 17 oktober 1957, met suc ces, het. colloquium catecheet heeft af gelegd. Op 30 november 1958 werd hij als catecheet ingeleid in de Herv. Ge meente van Dedemsvaart. Daarna was hij van 1 oktober 1960 tot 1 no vember 1964, als evangelist werkzaam in de Herv. Gemeente van Valther- mond, waarna hij op 1 november 1964 werd benoemd als catecheet in Herv. Gemeente van Holten, en werd op 14 september 1969 door ds. C. C. Addink, alhier bevestigd als huplpre- dilcer. Nadat de heer Schellevis op resp. 7- en 24 oktober 1973 een bijzonder ker kelijk examen had afgelegd, werd hij op 4 december 1973, door het breed moderamen der Ned. Herv. kerk te Den Haag, toegelaten tót de evange liebediening in de Ned. Herv. kerk. Spanish Eyes) en minder bekende liederen (Rasjeta Prosjeta, Caro Mio Ben). Palestrina's „Popule Meus" voimde een hoogtepunt in het optre den van de Goorse Mannen. De toegift was het bekende ,,Di Sprö- de" een werkje dat als „meezinger" ook zeer geschikt bleek. De geslaagde avond werd besloten met een optreden van het Amusementsorkest van de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." Het ensemble speelde met vaart een zestal nummers in dixie-land en Ja mes Laststyl. H.G.K.'s voorzitter Aaf- tink sprak een woord van dank tot allen die meewerkten en hij offreer de bloemen aan mevr. Warmink en pianiste Geri Warmink en verraste di rigent Warmink met een prachtige fruitmand. Evenals vorige jaren, zal ook dit jaar weer een palmpaasoptocht in Holten worden gehouden. Zaterdagmiddag 6 april aanstaande kunnen alle kinde ren die willen meelopen zich verza melen op het terrein voor „De Halm" aan de Industriestraat vanwaar de stoet zal vertrekken om 15.00 uur en waar tevens het eindpunt van de tocht De deelname is geheel vrij en aan het eindpunt krijgen alle kinderen met een palmpaas een kleine ver rassing. Omdat de palmpaas een folkloristisch gebruik is geven we hieronder nog enkele aanwijzingen hierover: het gaat om:— een jonge dennetak, 5 takjes in de kop (afgeschild), versieren met papierknipsels en kunstbloempjes, op de toppen van de tak 5 zwaan tjes, broodvogeltjes met een krente- oog en een rad (krakeling) om de takken. De broodkrans herinnert aan over oude haaroffers, de vogels (met even tuele eieren) symboliseren het nieu we leven dat met de lente begint en de zwaan is de vogel die de godin Frigga uitbeeldt. De gehele palmpaas is eigenlijk een verkleinde meiboom, een vruchtbaar- heidssymool. Omdat er dit jaar geen prijzen aan de optocht zijn verbonden, mag u na tuurlijk gerust van de oude, traditio- nel palmpaas afwijken en een eigen ontwerp maken. We hopen dat,:~dÓ' palmpaasoptoght opk,,dit jaar weer 'n groot succes wordt en we wensen al le deelnemers veel plezier bij de op tocht en de voorbereidingen. Stichting voor Sociaal en Cultureel werk in Holten, Beuseberg 63, telef. 2755. In het ontmoetingscentrum „Meer manskamp" werd vrijdagavond ten tafeltennistoernooi georganiseerd door de supportersvereniging van de s.v. Holten. Er speelden ruim twintig deelnemers in een afvalsysteem met herkansing voor de beste verliezers- Verrassend was het vroege uitschake- len van cracks als Dick Meuleman en E. Mol. Erg goed voor de dag kwamen de junioren G. J. Wissink en G. G. Dijkstra. In de halve finale speelden zich H. Prinsen, S. Mark voort. G. J. Wissink, G. G. Dijkstra, H. te Wolthuis en A. Nijland, waar van de laatste 3 in de finale poule kwamen. Te Wolthuis en Nijland won nen beiden van Dijkstra en in 'n zeer goed gespeelde finale werd Nijland met 21-16 en 21-18 winnaar van het toernooi. Vrijdag 29 maart 14.00-21.00 u. Expositie DAF perso nenauto's, autobedrijf Mercux-ius, De venter (zie adv.). 20.00 u. Vergadex-ing A.R. Kiesvereni ging in gebouw „Rehoboth". Spreker de heer Rietberg, gemeenteraadslid te Wiei-den. Ondei-werp „Gemeente politiek". Zaterdag 30 maart 14.00-17.00 u. Verzilvering Vakantie bonnen Bouw- en Nevenbedrijf bij de heer P. F. van Doorn, Rietmoien- straat. 10.00-18.00 Expositie DAF personen auto's, Autobedrijf Mercurius, Deven ter (zie adv.). 20.00 u. Beatband „Reborn" in „De Schure" (zie adv. en bericht). Zondag 31 maart 14.00 u. Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 u. Dansen in Bar-dancing „Boo- de" te Bathmen (zie adv.). Maandag 1 april t.e.m. zaterdag 6 april collecte t.b.v. de Neder landse Hartstichting (Zie advertentie en bericht). Maandag 1 april 9.00 u. Aanvang verkoop loten 624e Staatsloterij, Nagelhoutstraat 5 (zie adv.). 19.30 u. Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize (zie agenda). Dinsdag 2 april 20.00 u. Bijeenkomst Hervox-mde Vrou wengroep Dijkerhoek in „Bethanië". 20.00 u. Bijeenkomst Ned. Bond ^cr. Plattelandsvrouwen afd. Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paa-c"'" Hartige hapjes door mej- J. Breedveld. lera res Huishoudschool. Donderdag 4 april 14.30 u. Officiële Opening Openbare Lagere Haarschool en Openbare Haarkleuterschool. Vrijdag 5 april 19.30 u. Uitvoering -CJV .De Vrien- denschaar" in gebouw „Irene" (zie adv.). Zaterdag 6 'april 15.00 u. Uitvoering CJV ..De vrienden schaar" speciaal voor bejaarden in „Irene". 19.30 u. Uitvoering CJV .De Vrien denschaar" in gebouw Irene" (zie adv.). Maandag 8 april 20.00 u. Ruilavond Holtense Postzegel club „HPC" in hotel Vosman. 20.00 u. Jaarvergadering NVV afd. Holten in café Kalfsterman. Woensdag 10 april 16.00-19.00 u. Verkoop en verloting Welfarewerk Rode Kruis in Bejaar- dencenti'um „Diessenplas" (zie adv.) Donderdag 11 april 20.00 u. Hervormde Gemeenteavond in gebouw „Ii'ene". Spr. dr. A. v.d Heuvel, secretaris Genei'ale Synode Herv. kex-k. Maandag 22 april 19.45 u. Bijeenkomst Plattelandsvrou wen afd. Espelo. „Handenarbeid" door mej. J. Roelofsen te Holten. Dinsdag 19 maart bracht de Her vormde vrouwengx-oep Dijkerhoek 'n bezoek aan de Kaarsenfabriek Kris ten te Delden. Bij aankomst sprak de heer Rijsman een woord van welkom en hij vertelde daarna op duidelijke wijze uit welke grondstoffen kaarsen gemaakt worden. Daarna werd een kijkje genomen in de fabriek, waar het personeel druk aan het werk was om op verschillende wijze kaarsen te maken. Enkele kaarsen werden zelfs nog met de hand gedraaid, waar daax-- na mooie figuren op gemaakt wer den. In de kantine, waar de koffie klaar stond, wex-den nog enkele vra gen gesteld. Tot slot kregen alle da mes nog een kleine attentie en bracht de presidente mevr. Schellevis dank aan de heer Rijsman voor alles wat zij gehoord en gezien hadden. Op 21 maart j.l. werd in Amicitia een bijeenkomst gehouden van de afd. Holten van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. De wnd. presidente mevrouw Vogt opende deze zeer druk bezochte bij eenkomst en nadat mededelingen wa ren gedaan over het jaarlijkse reisje op 16 mei a.s. werd de avond verder besteed aan een demonstratie van „Moulinex" huishoudelijke apparaten. Deze waren alle beschikbaar gesteld door de fa. ter Harmsel uit Holten. De heer Kuipers, een vei-tegenwoor- diger van „Moulinex", gaf de aanwe zige dames uitleg van de werking en het gebruik van de ten toon gestelde toestellen en daarna demonstreerde mevrouw Mensing, een medewerkster van „Moulinex", de verschillende keukenhulpen en de grill apparaten. In de pauze, waarin koffie werd aan geboden door de fa. ter Harmsel, maakte één der dames gebruik van de gelegenheid de toestellen nader te bekijken en zelf te proberen. Na de Er bestond een behoorlijke belangstelling voor de demon stratie met „Moulinex"-appara ten en de plattelandsvrouwen mochten de toestellen zelj pro beren en de bereide lekker nijen proeven. pauze werden alle aanwezigen in de gelegenheid gesteld verschillende in middels met de apparatuur bereide lekkernijen te proeven. Met woorden van dank, en een at tentie voor de dames ter Harmsel en Mensing en de heer Kuipers sloot me vrouw Vogt deze geslaagde bijeen komst. In de maandagavond gehouden jaarvergadering en ouderavond van de Chr. Kleuterschoolvereniging sprak de voorzitter de heer B. Haan na lezing van psalm 145 en gebed, een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de afgevaardigden van de Hervormde en Gereformeerde Kerkeraad. In zijn openingswoord zei hij o.m. dat 1973 voor de christelijke kleuterschool een goed jaar was geweest. Er werd een semi-per- manente school gebouwd in de nieuwe woonwijk „De Haar". De heer Haan bracht het gemeentebestuur dank voor de medewerking die bij deze boiiw werd verleend De vereniging bestrat op 1 september a.s. 25 jaar. Aan dit zil veren jubileum zalaandacht worden geschonken maar in welke vorm zal t.z.t. nader worden bekeken. In ieder geval zal er feest worden gevierd met de kleuters. ris de heer A. Groen bleek o.a. dat de beide scholen in 1973 door gemid- dgl4 Jfleuters werden bezocht (Repelsteeltje 79 en Kleuterhoek door 60 kleuters)In 1972 bedfoèir' "het aantal leerlingen gemiddeld 120. De schoolvereniging telde op 31 de cember j.l. 372 leden (v.j. 362). Uit het financieel yex-slag van de penningmeester de heer B. J. Brou wers bleek dat er over 1973 een ba tig saldo was van f 1910,22 hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit dat een voorschot wex-d ontvangen van- de ge meente als extx-a vergoeding i.v.m. de ovex-schrijding per lokaal over de jaren 1966 t.m. 1972. De commissie voor kascontrole die bstond uit a'e hren Braunius en Mooiweer -had boeken en beschei den in orde bevonden. Als leden van de controle commissie 1974 werden benoemd de heren Mooiweer en van Zon. VERRASSING Het hoofd van de „School met de Bij bel" de heer H. Ch. Vogely zorgde voor een zeer gewaardeerde verras sing door het bestuur een envelop met f 750,aan te bieden zijnde een gedeelte van de opbrengst van de oud-papieractie van de „schakel leerlingen. Als bestuursleden wex-den met bijna Donderdagavond toonden plm. 150 dames, leden van de plaatselijke af deling van de Chr. Bond van Platte landsvrouwen en gasten belangstel ling voor de show die werd verzorgd door de fa. Gebr. Schuppert BV (da mes, heren en kinderkleding) la. Bebr. Steunenberg (schoenen en tas sen) kapsalon „Elegant" (make-up en kapsels). Als speaker trad op Johan Schup pert en hij deed dit met kennis va:: zaken en charmant. Kinderkleding erd keurig geshowd door Andrea Schipper en Andries van Iperen en Mieke de Wit, Hans Schup pert, Annemie Schuppert en Alineke van Iperen toonden de tienermode. De dameskleding (japonnen, blouses. pakjes en diverse combinaties) wei den geshowd door de dames Schup- pert-Ebrecht, Schuppert-van Leeu wen, Schipper-Schuppert en Schup- pert-Haasjes. Er werden een groot aantal nummers getoond en het viel op welke aantrekkelijke mogelijkhe den de textielbranche bi-engt. Na de pauze werd er door mevr. Bocx-ing, schoonheidsspecialiste van kapsalon „Elegant" een beknopte demonstra lie gegeven zodat de dames een idee kregen hoe het bij zo'n behandeling toegaat. De kleur van de kapsels zo vertelde dameskapper Stegeman van kapsalon „Elegant" is voor dit sei zoen kopei-blond (warme tinten) en er keus uit 4 nieuwe Fx-anse lijnen. De presidente van de afd. CPB mevr. Een groot aantal dames toon de belangstelling voor de al- lernieuioste mode, die getoond werd op de show in gebouw „Rehoboth". Andries van Iperen toonde kinderkleding. van Engbrink-Ramaker sprak een woord van dank tot de deelnemende firma's en verder tot allen die aan d< geslaagde show meewerkten. Zij liet haar dankwoorden vex-gezeld gaan van geschenken -in de vorm van bloemen,- een leuk boekje voor de kin deren en tieners en andereattenties. algemene stemmen herkozen de he ren W. Aaltink en H. Rietman. IN SPELVORM Na de pauze sprak mej. A. L. Blom, lerares opleidingsschool voor kleuterleidster te Enschede over het onderwerp „Waarom kleuteronderwijs onderwijs is". Bij dit onderwerp in spelvorm kent men 4 vakken n.l.: 1. vertellen. 2. bewegingsonderwijs. 4. werken met ontwikkelingsmateri aal. Het vertellen is een les in Ned. taad en wel in volwassen taal. De kinde ren moeten lezen, luisteren en begrij- wordt het kind handvaardig gemaakt pen wat gezegd wordt. In het spelen en leert zijn armen en benen in be dwang te houden en moet oog krij gen voor verhoudingen. Er werden naar aanleiding van het onderwerp nog enkele vragen gesteld. Voorzitter Haan dankte mej. Blom voor haar interessante causerie en bood haar bloemen aan. Nadat ds. A. Schellevis een slot woord had gesproken n.a.v. het gele zen bijbelgedeelde Jo31. 19: 28-30 met als thema „Het is volbracht" werd de zeer druk bezochte avond met dankgebed beëindigd. Van de gelegenheid om na de ver gadering in de drie scholen werkstuk jes van de kleuters te bezichtigen werd door de ouders druk gebruik gemaakt. De schakers van de SV „Holten" zit ten weer in de lift. Maandagavond versloegen zij in hun clubhuis „Meer manskamp" het tweede achttal van de Schaakclub ..Goor" in de compe titie van de 3e klase A van d« Schaakbond „Overijssel" met 5-3. De individuele uitslagen waren: J. W. Middelink-H. J. Reef 1-0. D. van der Knaap-K. Klaver 1-0, W. van Beek- F. Bezembinder 1-0, W. G. Blitz-G. Eijkelkamp 0-1. B. van Beek-Z. Zie- re 0-3. H. van Beek-L. Schmöller 1-0, J. Beltman-H. Klaver 0-1 en G. J. Sn'ppert-P. ten Berge 1-0. Voor de onderlinge clubcompetitie werden die avond nog de volgende partijen gespeeld: Senioren: A. C. Brands-D. J. Meuleman 0-1, J. ten Veloe-W. Beijers 1-0. Junioren: H. Meijer-D. J. Meuleman 0-1. F. van de Berg-E. Mondeel 0-1. W. Dissevelt- M. C. Jansen 1-0, H. Meijer-H. Jan sen 0-1 en F. van de Berg-D. J. Meu leman 0-1. In de wedstrijd tussen ATC I en Hol ten I moest doelman Jan Deijk tien minuten voor tijd het veld verlaten nadat hij vrij ernstig werd gewond bij een botsing met een der ATC-spelers, hoewel van opzet geheel geen sprake was. Hij werd direct per ambulance naar het Koningin Juliana ziekenhuis in Hengelo (O) vervoerd waar hij de zelfde avond nog een operatie moest ondergaan. Gelukkig zijn de laatste berichten weer aardig goed. hoewel Jan nog wel enige dagen in het zie kenhuis moet blijven, We wensen Jan vanaf deze plaats van harte beter schap. Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken '"aan één adres ook voor VOOR MIDDEN EN DDST NEDERLAND In de maandag a.s. te houden raadsvergadering komt opnieuw aan de orde een voorstel van burgemees ter en wethouders inzake dc nooduit- breiding van het gemeentehuis. In de toelichting op hun voorstel om de ze nooduitbreiding toch aan de oost zijde van gemeentehuis op de grond van de fa. Gebr. Wansink te bouwen zeggen b. en w.: „Naar wij U in antwoord op de des betreffende opmerkingen gemaakt bij de algemene beschouwingen naar aanleiding van de behandeling van de gemeentebegroting 1974 reeds mede deelden, bestond er ook bij ons behoef te de voorziening in een betere en rui- mex-e accommodatie voor het ge meentelijk administratief apparaat, nader in beschouwing te nemen. Wij hebben, daaraan gevolg geven de de navolgende mogelijkheden, na der onder ogen gezien 1. uitbreiding kantoren in een semi permanent gebouw, verbonden aan het huidige gemeentehuis op een terrein gelegen tussen het huidige gemeentehuis en het win kelgebouw van de fa. Gebr. Wan sink; 2. Oprichting van een semi-perma- nent kantoorgebouw achter het gemeentehuis; 3. Oprichting van een semi-perma- nent of een permanent gebouw aan de Keizersweg in de Haar. Wij hebben gemeend om de bouw van een definitief gebouw op dit ogen blik vooiTopig niet in overweging te moeten nemen. Doel moet immers blijden het ge meentehuis aan de Smidsbelt in dc kom te bouwen afgezien van het feit, dat realisering daaxwan op dit ogen blik eenvoudig niet mogelijk is. Het bouwterrein is niet beschikbaar, het komplan heeft nog geen rechtskracht, het bouwplan moet nog ontwikkeld worden voor het goed functioneren van het gemeentelijk apparaat is het eenvoudig noodzakelijk, dat op zeer korte termjjn in het ï-uimtegebrek wordt voorzien. Het oprichten van een semi-perma- nent gebouw in de Haar zou beteke nen dat aldaar dan ook het gehele apparaat zou dienen te worden ge huisvest en dat het huidige gemeen tehuis slechts nog zou kunnen dienen als representatief centrum en als ver- gaderplaats voor Uw raad. Het is zonder meer duidelijk, dat zulks afgezien van het ongewens tegepaard zou gaan met aanzienlijk hogere uitgaven. Vasthoudende aan onze wens een nieuw permanent gemeentehuis in de kom van het dorp, bij voorkeur als in tegrerend onderdeel van het Smids plein te realiseren, verwerpen wij derhalve de gedachte om in de Haar op dit ogenblik hetzij permanent, het zij semi-permanent te bouwen. Resten thans nog twee mogelijkhe den voor semi-permanente bouw van een uitbreiding van de accommodatie van het gemeentehuis. De bouw achter het gemeentehuis heeft het voordeel, dat op eigen grond kan worden gebouwd en derhalve als zodanig geen restricties in tijd wor den gesteld. De situatie aldaar is echter zoda nig dat daar in alle redelijkheid slechts voor zeer korte tijd van onze gemeente-ambtenaren mag worden verlangd, dat deze genoegen zullen nemen met de te creëeren sombere werkvertrekken. Voorts stelt het aanwezig zijn van transformaton-uimten en de zich in de rond bevindende hoogspanningska bels dergelijke beperkingen, da t al leen reeds hierom de mogelijkheid om achter het gemeentehuis een uit breiding te effectueren dient te wor den verworpen. De kosten van vex*plaatsing van: de transformatorruimten zou immers alleen reeds tenminste een half mil joen gulden vergen. Besprekingen met de firmanten van de fa. Gebr. Wansink hebben er toe geleid, dat op de tenoosten van 't gemeentehuis te bebouwen grond een opstalrecht van 15 jaren kan wor den verkregen. Hierdoor komt het aanvankelijk aan u voorgestelde plan om aldaar te bou wen in een alleszins aanvaardbaar licht te staan. Het te stichten gebouw kan in 15 ja ren worden afgeschreven, ter-wijl al leszins aannemelijk is, dat het moge lijk zal zijn, dat binnen 15 jaren een nieuw gemeentehuis op de door ons begeerde plaats aan het Smidsplein kan worden gebouwd. Volgens een globale kostenraming van de semi-permanente uitbreiding zullen de lasten vermeld in het inves teringsschema door verlenging van de afschrijvingstermijn van 10 tot 15 jaar kunnen worden verlaagd van f 72.000,— tot rond f 59.000,—. Een overzicht van een globale kos tenraming ligt bij de stukken ter in zage. Indien U met onze zienswijze kunt instemmen om de voorgestelde nood- üitbreiding te realiseren, zal een de finitieve kostenraming moeten wor den opgesteld aan de hand van offer tes e.d. Ten behoeve van het vestigen van eerdergenoemd recht van opstal zal een overeenkomst moeten worden gesloten met de fa. Gebr. Wansink. De firma is bereid aan de gemeen te een recht van opstal te verlenen voor de tijd van 10 jaren met een mo gelijkheid van verlenging met maxi maal 5 jaar. Over de termijn van 10 jaar is een vergoeding ineens ver schuldigd van f 40.000,zijnde de con tante waarde van een jaarlijkse ver goeding van f 5.960,Bij verlenging van het recht met 5 jaren is over de ze termijn een vergoeding verschul digd gelijk aan de contante waarden van het bedrag van f 5,960 nadat op dit bedrag een indexeringsclausule is toegepast. Bij het eindigen van het recht van opstal is de gemeente verplicht de gebouwen, werken en beplantingen die op bedoeld perceel grond zijn aan gebracht daarvan te verwijderen en de grond in de oorspronkelijke toe stand terug te brengen". Resumerend stellen b. en w. de raad dan ook voor: 1. te besluiten tot de bouw van een nooduitbreiding van het gemeen tehuis op het perceel grond gele gen aan de oostzijde van het ge meentehuis. 2. met de fa. gebr. Wansink alhier een overeenkomst aan te gaan waarbij aan de gemeente Holten het recht van opstal wordt ver eend op het onder punt 1. ge noemde perceel grond overeen komstig het bij de stukken ter in zage gelegde concept-besluit. Zij hopen de raad zo spoedig moge lijk een verzoek om beschikbaarstel ling van een crediet voor de bouw van een nooduitbreiding te doen toe komen. In tegenstelling met het desbetref fende bericht in „Hervormd Holten" zal de kerkeraadsvergadering der Hervoxmde Gemeente op donderdag 4 april niet openbaar zijn, maar een besloten karakter dragen.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3