Verslagen junioren SV „Holten" Korfbal in Holten Zo speelden Blauw Wit-junioren ff Blauw Wit voorhoede onproductief Honderd nestkastjes kant en klaar HOLTEN VERSLOEG KAMPIOEN NEO 3-1 TENNISSPORT BAK) dwingt koploper Tornado tot gelijkspel Zwemclub „Twenhaars veld" onbetwist leider in vijfkamp Holten a.s. zondag naar A.T.C. Programma SY Holten" Uitslagen, resultaten lagere senioren-elftallen S.V. Holten Blauw Wit naar Daarle 1 lijst 5 G. KOOPMAN BESTE SCHUTTER MOOI SUCCES Holten - Bomerbroek SOS III - Holten IV 0-0 Heracles IV-Holten VI 6-0 HoltPii VTI-RKSVIV Uitslag bridgeclub „Holten" Blauw Wit beeft nieuwe trainer Uitslag Bridgeclub ..Holten" VELDLOOP 1974 BI. Wit II-Vr. Boys V 3-2 Schaakclub SV „Holten" SVZW V-Bl. Wit Hl 1-3 Vrijdag 22 maart 1974 5 Opnieuw heeft de Zwemclub „Twen- haarsveld" een prachtige prestatie geleverd in de zwem-vijfkamp. Voor de vijfde achtereenvolgende keer behaalde „ZCT" afgelopen zon dag in Hengelo de eerste plaats. Dit is wel een bijzonder goed uitgangs punt met nog één wedstrijd in deze vijfkamp voor de boeg. De schoolslag verliep door slechte keerpunten iets minder dan was ver wacht, doch op de vrije slag werden de zo kostbare punten binnengehaald. Menige ZCT-er tikte hier als eerste aan. De jongens estafette ploeg verdient zeker een pluim. Zij gingen met groot geweld door het water en wonnen maar liefst met een baanlengte voor sprong. De stand in de vijfkamp is na vijf wedstrijden als volgt: 1 Twenhaai-s- veld 5 pnt. 2 HZC Weusthag Henge lo 11 pnt. 3 „De Dinkel" Denekamp 15 pnt. 4 ZPA Almelo 20 pnt. 5 „Twic- kel" Delden 24 pnt. De laatste wedstrijd in deze vijf- kamp zal worden gehouden op zon- kies op 27 maart voor samenwerking Onnodige tegenstellingen brengen ons niet verder. De WD wil daar om in provincie en gemeente samen werken met ALLE partijen. stem Koninginnegracht 57, 070 - 614121 Den Haag, A.s. zondag speelt Holten de uitwed strijd in Hengelo tegen ATC. De eerste wedstrijd thuis werd met 3-1 gewonnen. Met het spel dat de laatste twee wedstrijden is vertoond moet het mogelijk zijn om de twee de plaats te gehouden. De selectie- groep bestaat uit de volgende spe lers: J. Deijk, J. Veneklaas, G. Paal man, W. Schooien, G. Oolbekkink, A Dekker. B, Knapen, J. van Pluu ren, H. Bronsvoort, W. Nijenhuis, A. Reijlink. Vertrek 13.15 uur vanaf ..Meermanskamp". Stand in de vierde klasse B NEO Wierden Holten GFC Wilhelminaschool Hector Reutum BWO ATC Enter La Première Unisson 18—31 19—21 19—21 19—21 19—21 19—18 19—18 19—18 19—17 19—16 SENIOREN ATC—Holten 2.30 uur, vert. Wierden 2Holten 2 10.30, 9.45 u. Holtön 3 is vrij. PH 5—Holten 4 10.00 u., 9.15 u. RKSV 2—Holten 5 10.00 u., 9.15 u. Holten 6Almelo 6 10.00 u. Holten 7Haarle 6 10.00 u. Holten 8 is vrij. Holten 9—SDOL 4 10.00 u. Holten 10—'Omboog 4 10.00 13.15 u. vertrek JUNIOREN Holten Al—Enter V A' 4 15 u. Holten A2—De Zweef A2 4.15 u. MVV BI—Holten BI 2.30 u., vertrek 1.30 u DES B2—Holten B2 2.30 u.. vertrek 1.45 u. Holten Cl—WW Cl 3.00 u. WW C2—Holten C2 2.30 u.. vertrek 1 45 u. Holten C3—De Zweef C3 1.45 u. Holten DlNiiverdal Dl 11.00 u. Holten D2VFSOS Dl 1.45 u. El is vrij. PUPTLLEN MVV El—Holten E2 10 no v. vertri 9.00 u. Holten E4—De Zweef E5 9.30 u. SWN F.4—Holten E5 11.00 u., vc trek 10.15 u. MVV rroHolten F6 11.00 u., ve trek 10.00 u. Blauw Wit; E5—Hdten F,7 9 30 u. dag 7 april a.s. in het overdekte bad te Almelo. Het ligt in de bedoeling met alle le den van ZCT naar Almelo te gaan om deze vijfkamp feestelijk af te sluiten. Tijden 25 meter schoolslag Meisjes: Jacky Pronk 28,0, Gerrie Veneman 28,4, Arjanne van Geel 30,9, Hanneke Truschel 23,9. Annemarie Ophof 24,9. Marloes Wille 255. Jongens: Jan Ophof 26,4, Henny Jalving 29,8, Remco van Maurik 23,7, Martin Wiipshaar 292, Wilco Kwin- tenberg 30.3. 50 meter schoolslag Meisjes: Marjanka van Maurik 43,8, Mieke Schuppert 48,6. Annet Klein Velderman 51,4, Ingrid Wille 57,0, Thérèse Truschel 45,0, Rita Aanstoot 476. Gerida Hols 49,4 Femmy Lam- mers 49.7. Jongens; Peter v.d. haar 51,8, Oosterdijk André Oosterdijk 46,0, Berg 47,7, Lucien Wilps- Hans Welting 51,9, Henk 430, Wim Meyer 45,2 Hans Heyda 469, Theo Hase 48,7. 100 meter schoolslag Meisjes: Hanny Jansen 1.47.9. Ri ta Aanstoot 1.47.9, Janneke Brons- voort 2.04.3. Jongens: Gerard Willems 1.35.1, Ge rard Veneman 1.38.7. 25 meter vrije slag Meisjes: Irama Jager 20.9, Adriana Bouwhuis 23.4, Jacky Pronk 28.8, Corinne Bouwhuis 29.8, Karin Jal ving 18.3, Herma Bos 19.6, Jenke Hofman 23.4, Jongens: Jan Ophof 20.8, Eric Bek- kernens 22.2. Roland v.d. Mark 16.3, Theo Boode 17.6, Bart Jansen 20.3. 50 meter vrye slag Meisjes: Marjanka van Maurik 38.2, Anneke Trotsenburg 45.0, Ria Wissink 37.0. Linda Kamperman 34.5, Gerdien Ophof 35.5, Irna Deyk 38.7, Janny Wansink 34.4, Inge v.d. Horst 36.8. Jongens: André Oosterdijk 34.3, Pe ter v.d. Berg 38.1, Wim Boode 40.9, Andries Ligtenberg, 42.2, Wim Meyer 33.3. Jan Huisman 34.4, Henk Ooster dijk' 38.2, Harry Struik 39.8, Albrecht Bulsink 31.0, Jan ter Harmsel 31.2. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende pun ten gescoord. Groep A: 1 G Koopman 129 pnt. (4 x 10), 2 H. J. Nekkers 129 pnt. (1 x 10). 3 G. J. Schuppert 118 pnt. (3 x 10), 4 H. Paalman 118 pnt. (2 x 10). Groep B; G. Jansen 112 pnt. 2 D. Jansen 109 pnt. 3 D. J. Nijendijk 102 pnt. (2 x 10). 4 J. A. Aanstoot 90 pnt. Groep C: 1 G. J. Sluiter 112 pnt. 2 H. J. Bekkernens 111 pnt. 3 J. C. Lamping 109 pnt. 4 G. Schöppers 108 pnt. 5 A. J. Bieleman 101 pnt. 6 J. A. Bouwhuis 94 pnt. 7 A. Pekkeriet 90 pnt. 8 F. J. Sluiter 88 pnt. Op de te Rijssen gehouden club match, behaalde de bouvier „Kona" van de heer J. v.d. Stouw uit de Bushofstraat te Holten een eerste „Uitmuntendheid" en de kwalificatie beste van de bouviers. De leerlingen van de zesde wer ruim 100 nestkastjes van opgehangen rond de woningen kas der o.l. Dorpsschool maak- waardeloos materiaal voor me- der betrokken leerlingen, zodat ten onder leiding van het hoojd zen, roodstaartjes en vliegen- ook eventueel bewoning onmid- der school de heer B. H. Bron- vangers. Ze worden merendeels dellijk kan worden gesignaleerd. Kunnen opgezette vogeltjes een liedje maken en dat ook nog op schrijven? Het leek er wel wat op, want meesjes, roodstaartjes en vlie genvangers zaten te midden van een honderdtal nestkastjes op het podium in de hal van de Dorpsschool voor een kartonnen troontje, waar- stond: „Lieve scholieren, het is om te gie ren- Papieren buizen werden nu hui zen. Wij zingen een lied meer kun nen we niet om blijdschap te tonen voor veilig wonen...Tiereliere tierelie- re sjiet, sjiet, sjiet, sjiet." Uit het troontje sctegen vogelklanken op, helder en rein. EQOU er in dat troontje een lijdsprekertje hebben ge- zen, verbonden met een grammofoon die een plaatje draaide met vogelge luiden? Wie zal het zeggen want niemand mocht in dat troontje kij ken... Het doet er ook eigenlijk niet toe, wie het schreef en waar het vogelge- kweel vandaan kwam. Een feit is, Het vorige week kampioen gewor den NEO uit Borne kreeg j.l. zondag van Holten haar tweede nederlaag toegediend, hetgeen van de Holte naren een goede prestatie genoemd mag worden. Aanvankelijk leek NEO met goed breedtespel de Holtenaren te overrompelen, maar de achterhoe de, met keeper Jan Deyk in uitste kende vorm, wist het gevaar te kla ren. De sterke wind deed veel afbreuk aan het spel, waardoor diverse hoge ballen niet hun juiste bestemming kregen. Na 12 minuten spelen nam Holten onverwachts de leiding, toen Wim Nijenhuis op de linkervleugel in vrije positie werd aangespeeld en uit z'n voorzet wist Jan van Pluuren met een bekeken schot in de hoek de sco re te openen (0-1). Het spel hierna op en neer tot in ds 25e nuut keeper Hurts—bij een poging om» een bal weer in het spel te brengen aanvaller Henry Bronsvoort jnet zijn handen wegduwde ^n deze speler viel in het strafschopgebied op de grond. De strafschop werd doop Wim Nijenhuis niet al te zuiver ingescho ten, waardoor Holten een 2-0 voor sprong kon nemen. Na een half uur spelen redde Jan Deijk uitstekend door de prachtig ingeschoten bal van Lelyveld tot corner te verwerken. Hopelijk heeft Holten 2 zijn doelpunt loos tijdperk afgesloten. Immers te gen de jongens uit Bornerbroek was het viermaal raak. In de eerste helft was het beslist geen best voet bal. Er werd te laks en zonder inzet gespeeld. Na de thee kwam Holten direct goed opzetten. Meinsma schoot tegen de lat maar er kwamen kan sen. Het duurde slechts 10 minuten toen Banno een voorzet lanceerde en Biesters net even hoger sprong dan de keeper, 1-0. Na 23 minuten werd Biesters weer vrij gespeeld en dat betekende 2-0. De overwinning kwam in zicht. Meinsma en W. Rei- link bepaalden de eindstand resp. in de 80? en 83e minuut op 4-0. In deze voor beide partijen zeer be langrijke wedstrijd mogen beide teams tevreden zijn met dit gelijke spel (0-0). Voor rust ging de strijd ge- Rietvogels al-Holten al 2-4 Ond.i ongunstige weersomstandig heden moest Holten zaterdag in Al melo aantreden tegen Rietvogels. Holten liet het initiatief in de begin fase aan de Almeloërs mede gezien de resultaten van deze ploeg. Rietvo gels behaalde namelijk 13 punten uit de laatste zeven wedstrijden. De Al melose aanval kon de Holten verde diging echter niet zodanig uit positie spelen, dat er doelrijpe kansen ont stonden. Na ongeveer vijftien minuten spelen begon Holten het: spel te verplaatsen. Reeds spoedig bleek, dat het cen trumduo van da Almelose club niet bijzonder sterk speelde. Na een prachtige schijnbeweging, waarbij en de Almelose stopper en de doel man de verkeerde kant op werden gestuurd, kwam onze middenvoor voor een leeg doel en dit betekende 0-1. Kort hierna een prachtig, over stapje van de Almelose stopper waar van onze linksbuiten dankbaar profi teerde en de stand was 0-2. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. In de tweede helft bleven de Holte naren het spel dikteren. Via een prachtig laag ingeschoten bal van onze middenvoor werd het 0-3. Onze rechtsbuiten wilde blijkbaar niet voor zijn mede-aanvallers onderdoen en scoorde via een zeer snelle aktie be heerst 0-4. Met. nog ongeveer een kwartier te spelen vond Al het ogen schijnlijk welletjes. Rietvogels nam 't initiatief en scoorde tweemaal vlak achter elkaar door enkele onoplet tendheden in de Holtense defensie. Holten b2-SVZW b2 9-0 Een compleet B2 heeft tegen SVZW uit Wierden een zeer grote overwin ning behaald. Direkt na de aftrap ging Holten in de aanval, wat al snel de eerste treffer opleverde. Een fel spelend Holten voerde de stand voor rust op tot 4-0. Na de rust met een invaller van Cl in de ploeg ging B2 meteen weer in de aanval, doch doel punten bleven eerst nog uit, maar de druk van Holten werd SVZW uitein delijk toch te zwaar, zodat Holten vlot naar een grote overwinnig ste vende. A.s. zaterdag wacht de grote strijd in Nijverdal tegen DES B2. Holten c2-Enter V. c2 6-0 Met de sterke wind mee in de eer ste helft wist. Holten C2 tegen het zwakke Enter V. slechts twee goals te scoren. Holten C2 was voortdurend in de aanval hetgeen tot gevolg had, dat het voor het doel van Enter V. een kluwen van spelers was. waar geen doorkomen aan was. Na de rust met de felle wind tegen ging het be ter en werd het spel beter verdeeld over de vleugelspelers, zodat de aan vallen gevaarlijker werden. Dit resulteerde dan ook in nog eens vier doelpunten in de tweede helft. Enter V. is niet één keer gevaar lijk voor het doel van Holten ge weest. C2 heeft nu uit 12 wedstrijden 16 punten en een gemiddelde van 43 goals voor en 9 goals tegen, hetgeen betekent dat het om de hoogste plaat sen meedoet. lijk op, waarbij beide ploegen re delijke kansen kregen op de openings treffer. Zo kon de keepende voetbal ler A. v.d. Maat met een snoeksprong de bal nog net van de doellijn halen, terwijl een prachtige kopbal van één der SOS-voorwaartsen net naast ging. Ook kreeg de SOS-doelmn het nog zwaar te verduren, o.a. bij een keihard schot van H. v.d. Pluym, ter wijl een enorme inzet van G. Pasop buitsn bereik van de doelman net over de lat verdween. Ook na rust een gelijkopgaande strijd, waarbij de uitstekend fluitende scheidstrechter v.d. Vegt een döel- punt van SOS wegens buitenspel te recht afkeurde. Toch kreeg Holten ca. 10 minuten voor het eindsignaal nog de mooiste kansen en kwam het Hal- lendoornse doel onder enorme druk te staan, maar gescoord werd er niet, zodat voor beide partijen de uitslag, bevredigend was. ook al om dat de Zweef 5 met 3-3 gelijkspeelde tegen Nijverdal 3, Het de laatste weken van slag 'zijn- 'de Holten 6 lead een zware neder laag tegen het sterke Heracles 4. Toch geeft het vertoonde spel enig vertrouwen voor de toekomst. Voor al de rentrees van doelman Henk van Beek en Albert Egberts bleken positief te werken. Tot de rust kon Holten 6 het nog wel bijbenen getui ge de 1-0 ruststand maar na de rust maakte Heracles koelbloedig het kar wei af en liep het uit tot de 6-0 eind stand. Aanstaande zondag de belang rijke wedtrijd tegen degradatiekan didaat no. 1 Almelo 6. Voor Almelo de laatste kans om degradatie te ont lopen. Voor Holten 6 de kans om uit de gevarenzone te verw'iHerp*- Holten 7 speelde zondag tegen RKSV 4 geen slechte partij voetbal. Er wer den de eerste minuten <?oede kansen gemist, waardoor RKSV soms ook nog wel eens gevaarlijk voor het, doel van Holten kwam. Holten kwam echter toch het eerst aan een doel punt en ging rusten met 3-0. Na do rust speelde Holten met de wind te gen zodat RKSV meer in de aanval kwam maar echt gevaarlijk werd het toch niet. Holten was met tegenaan vallen gevaarlijker wat resulteerde in nog een doelpunt, waardoor de eindstand werd bepaald op 4-0. 1. heren Geerestein en Van Iddekinge. 2, 3, 4: dames VanGeerestein en Teu- sink: dames Witzenburg en Ott: he ren Goorman en Groot Obbink: 5. he ren Hanenburg en Bogaard; 6. heren Van Witzenburg en OU. Direct na rust kreeg Jan van Pluuren een prachtige kans om de score op 3-0 te brengen toen oij een mooie pass van Bert Knapen j hij alleen voor de keeper verscheen, maar te gehaast de bal verwerkt en naast het doel schoot. NEO kwam sterk in de aan val en met de wind mee ontstonden er gevaarlijke situaties voor het Hol tense doel. In de 10e minuut mocht NEO op links een vrije schop nemen en hieruit scoorde midvoor Lelyveld in de ui terste hoek. onhoudbaar voor doel man Deijk (1-2). Holten liet het ihierbij niet zitten en na een kwartier kwam Jan van Pluuren na een rripoie trough-pass van Wim Nijenhuis vrij voor doel man Huls en piaatste de bal onhoud baar in de hoek (1-3). Met dezs ze ge klommen de Holtenaren op naar. een gedeelde tweede plaats op de ranglijst in de 4e klasse B De heer Willems. uit Nijverdal gaat het volgende seizoen Elauw Wit trai nen. De heer Willems heeft bij DES gespeeld. Bij deze Nijverdalse ver eniging heeft hij een aantal jaren de jeugdtraining verzorgd. De overstap naar de senioren begon bij sportclub Lemele, waarna PSV uit Almelo en „SyV" uit Sibculo volgden. Beide laatste verenigingen spelen nu in de vierde klasse van het zaterdag voetbal. Dit jaar heeft de heer Wil lems sportclub Lemele getraind. Blauw Wit heeft met hem een een jarig contract afgesloten. 1 heren Van Witzenburg en Ott 80 pnt. 2 heren Grobben en Van Zoest 79 pnt. 3 dames Van Witzenburg en Ott 77 pnt. 4 en 5 heren Goorman en Hanenburg 76 pnt. 4 en 5 heer en me vr. Rustebiel 76 pnt. 6 dames Geere stein en Teusink 74 pnt. 7 heren Sijker en Disbergen 68 pnt. 8 heren Geere stein en Iddekinge 60 pnt. 9 heren Meijer en Dekkers 58 pnt. dat kinderen van de o.l. Dorpsschool en dan vooral de jongens van de zes de klas ruim 100 nestkastjes maak ten van waardeloos materiaal. Het was in de werkkelder van de school een geklop, een geboor, een gezaag, kortom een drukte van belang tij dens de handenarbeidles en daarna. Een enkele leerling had een elektri sche boormachine meegebracht van thuis, zodat de vlieggaten cirkelrond werden afgeleverd. De zitstokjes, de krammetjes en de spijkers kwamen op de goede plaats en toen werd er een tentoonstelling opgebouwd in de hal van de school. Tussen de kastjes werden opgezette vogels uit de schoolverzameling gezet. Enkele ja ren geleden werden er 45 kastjes uit gezet in het Holterbroek, waarvan in hetzelfde jaar 39 werden bewoond- De nu gemaakte nestkastjes worden bij de woningen van de betrokken leerlingen opgehangen. Te zijnder tijd zal worden geïnformeerd naar het resultaat van de arbeid. De S.V. „Holten' afd. Atletiek en trimmen, organiseert op zaterdag 23 maart rond de sportvelden com plex „Meermanskamp" een veld loop uitsluitend voor KNAU-leden en een prestatieloop voor iedereen die hieraan mee wil doen. De allerjongsten (4-6 jaar) die aan de prestatieloop deelnemen star ten om 13.00 uur. De laatste groep deelnemers aan de prestatieloop (15 jaar en ouder afstand 5 kilometer) start om plm. 15.00 uur. De KNAU-atleten (heren vetera nen)' gaan om 15.30 uur beginnen aan de 7500 meter veldloop. Na-inscrrijving is mogelijk .tot een_ half uur voor deeerste sfart. In een sportief duel tegen Vrooms- hoopse Boys 5 moest het 2e zater dagmiddag met een gehavend elftal aantreden. Toch zagen onze jongens vooral door goed samenspel en een enorme inzet kans de beide puntjes aan de scoringslijst toe te voegen. Ook a.s. zaterdag thuis tegen DES 4 zal het 2e het niet gemakkelijk krijgen. Het is te hopen dat de vele blessures en ziektes dan weer tot het. verleden behoren. Blauw Wit zonder Aanstoot (I) E. Heldman en Groeneveld speelde te- gen Drienerlo (Enschede) vooral in :!e eerste helft een goede partij en leeft in die periode ook ruimschoots Ie kans gehad om de beide puntjes huis te houden. De studentenploeg van dc TH was «chnisch wel wat beter maar ver speelde veel te veel tijd met „tiktak- een" tot in het 16 meter gebied, waar de Blauw-Witte verdediging steeds op tijd present was om dreigend ge vaar te bezweren. Na een kwartierr kreeg Beldsnijder een goede kans om de score te openen. Hij ging he laas te overhaast te werk en schoot wel hard. maar precies in de handen van de doelman. Blauw Wit ging meteen door en in de 21e nrnuui zorgde Wilco Dikkers uit een scherpe voorzet van Beldsnijder voor 1-0. De gasten die hun kleine kansje op de titel hierdoor ernstig in gevaar zagen komen gingen hierna sterk in de aanval en de verdediging kwam onder druk te staan. Bij een van de aanvallen ontstond er een hoekschop die scherp voor doel werd ge plaatst waar een vriendelijk knikje van de volkomen vrijstaande Kneijns- berg 1-1 betekende. Blauw Wit kwam echter meteen te rug en Henk Aanstoot jr. kreeg voor (Ingezonden) Hoewel de Holtense tennisvereniging al enige tientallen jaren bestaat, kunnen we wel zeggen, dat zij tot de snelst groeiende verenigingen van Holten behoort. Zij heeft op dit mo ment 138 senioren en 25 junioren. Na vele jaren gebrujk te hebben gemaakt van de baan bij hotel „Hoog Holten" heeft zij sinds vorig jaar democilie gekozen op een deel van 't sportcom plex „Meermanskamp", waar twee kunststofbanen in gebruik genomen werden. Dit jaar wordt het complex nog uitge breid met 2 banen, die hopenlijk vol gend jaar in gebruik genomen kun nen worden. Nu is er bij de baan een en al activiteit. Het clubhuis wordt door de firma Koopman deze week opgeleverd De leden echter hebben tot taak het club huis verder af te werken, te schilde ren en van inventaris te voorzien, zo dat hierbij op de leden een beroep ge daan wordt een handje te helpen. Hieruit blijkt, dat de vereniging pro beert ook door middel van andere ac tiviteiten de band te versterken. Van de KNITB kreeg de vereni ging de verheugende mededeling, dal zij bij keuze is gepromoveerd naar de 4e klasse van de landelijke zondag competitie. Daar in de vereniging enige leden zijn die meer met het tennisracket „gehakt" hebben, had zij aange vraagd om in een hogere klasse in gedeeld te worden. In het eerste competitiejaar van de vereniging kan rduS' alf;op aantrekkelijk" tennis gere kend wórden! Aaft' de zaterdagmid dagcompetitie .wordt dit jaar even-» eens deelgenomen en we] door een ge mengd team en een herenteam. Zoals u ziet heeft Holten er een vereni ging bij, die in een brede belangstel ling staat en zeker niet alleen van de nieuwe bewoners. Het tennis in het oosten van het land is nog niet zo al gemeen als in het westen. In het oos ten wordt het nog teveel gezien als een sport voor de beter gestitueer- den, maar als u gaat informeren wat deze sport u kost, blijkt al gauw. dat de tennissport tot de goedkopere be hoort. Zeker als we in aanmerking nemen, hoeveel speelgelegenheid er is. Het Bestuur van de Tennisclub „Holten". De aktieve Propagandacommissie van de afdeling Overijssel van het Ko ninklijk Nederlands Korfbal Verbond heeft haar oog laten vallen op ons dorp om te trachten in Holten te ho- men tot de oprichting van een korf balvereniging. Korfbal is na voetbal de grootste veldsport in ons land, terwijl het mi crokorfbal, dat gedurende het winter seizoen in de zaal wordt gespeeld mo menteel 'n enorme groei doormaakt. Voor de oudere Holtenaren is korfbal waarschijnlijk geen volledig onbeken- Afgelopen zaterdagmiddag moest 't eerste damesteam van BATO spe len tegen Tornado in Almelo, Dat team stond op de eerste plaats met elf wedstrijdpunten voorsprong, zoals de volgende stand van de eerste vijf •luidelijk maakt. Tornado 17-81; Rivo 16-29: Lcvo 16-22: Vrivo 16-21; Bato 16-20. Op papier voor Bato al geen ge makkelijke wedstrijd. Bovendien wa len drie van de speelsters van het door Dondertman gesponsorde eerste team verhinderd. De speelster uit het tweede team die deze plaat sen op moesten vullen hebben dat ge mis meer dan goed gemaakt, Wietske Viet. Diana Mol en Gerda Brands moeten het als een persoon lijke uitdaging hebben opgevat, om in deze wedstrijd te worden ingezet. Zij groeiden in het. team mee tot een formidabele prestatie. Dc inzet van Bato die de laatste twee wedstrijden ver te zoeken was vierde hoogtij en zorgde voor attractief en aanvallend "olleybal. Trainer-coach Lukjden had zijn speelsters goecï duidelijk ge maakt geen afwachtende houding aan te nemen, doch te vechten voor elke punt. Helaas kon dit alles niet verhinde ren dat Tornado de eerste twee sets won. De setstanden 15-7 en 15-10 geven geenszins weer hoe gelnkop- gaand en fel het spel was. Beide teams moesten voor iedere nunl bergen werk verzetten. De betere opbouw van de Almelose dames gaf de doorslag. De derde set moest door Bato gewon nen worden om nog enige kans te ma ken op een puntenverdeling. Ook de speelsters begrepen dit en ineens luk te het. De set-up's kwamen precies, zoals ze moesten, waardoor de aan val aan kracht won. Mieke Vincent bleek een echte spelverdeelster te zijn en Anke Meerman haar smashes trokken keer op keer de verdedi ging van Tornado uit elkaar. Eind stand 15-8 voor Bato. De vierde en laatste set begon allerminst hoopge vend. Bato kwam snel achter met 9-1 en zelfs 11-1. Kennelijk had de derde set teveel krachten van de Holtense meisjes gevergd. Het leek een verlo ren wedstrijd. De eindsprint van Bato was echter met een woord formida bel. Ze wisten de achterstand te rug te brengen tot 13-13. De Almelo se dames probeerden Bato uit hun spel te brengen door de time-outs en veelvuldige spelerswisselingen. Dit lukte niet en toen de stand 13-13 was, werden zij zelf onzeker en be gonnen te knoeien. Behalve" de speelr sters uit het tweede team vochten de basisspeelsters: Mieke Vincent. Anke Meerman, Martha Oolbekkink, Hen- neke Bloemsma voor wat ze „waard waren. Er werden opmerkelijke sa fe's verricht en een permanent druk aan het net gehandhaafd. Uitein delijk maakte Gerda Brands met een bovenhandse opslag een eind aan de bijna twee uur durende wedstrijd. 17-15 voor BATO, na met 11-1 ach ter te hebben gestaan, een enorme pi'estatie. Trainer-coach Lukkien en de speel sters waren maar wat tevreden met deze uitslag van een van de beste wedstrijden van het eerste team. Setstanden: 7-15. 10-15, 15-8. 17-15. A.s. maandagavond wacht het Bato team weer een zware wedstrijd tegen het Nijverdalse LEVO. de sport. Tientallen jaren geleden kende namelijk Holten reeds haar korfbalvereniging ,,'t Sprotje" gehe ten. Deze vereniging bestaat echter reeds vele jaren niet meer. Om tot de eventuele oprichting van een vereniging te komen zouden we nu in eerste instantie gaarne in het be zit komen van personen (beginnelin gen en oud-korfballers) die ge ïnteresseerd zijn in de korfbalsport. Ook mensen die nu niet dadelijk wil len gaan spelen doch bijvoorbeeld be reid zijn mee te helpen bij een oprich ting, waarbij we dan met name den ken aan oud-korfballers zijn van har te welkom. We zouden het dan ook bijzonder op prijs stellen als belangstellenden voor de korfbalsport zich zouden wil len opgeven bij een der onderstaande personen, die eveneens gaarne bereid zijn u alle gewenste inlichtingen over korfbal te verschaffen. D. J. Wansink, Holterberg 42a, tel. 1302 (de heer Wansink is overdag te bereiken bij de Mengunie, tel. 1627). A. Moeliker, Canadastraat 37. tel. 2623. open doel de kans van de dag, maar hij schoot naast. Vlak voor de rust kwamen de gas ten door Kleinsma op 2-1 toen de bal uit een vrije trap in eerste instan tie onvoldoende werd weggewerkt en een boogballefje buiten bereik van doelman van Frans van Gennep in het net verdween. De tweede helft was Blauw Wit ster ker en bij tal van uitvallen zeer gevaarlijk. Er kwamen meerdere kansen op de gelijkmaker die he- 'aas nirt werden benut. Thalen knal de op d" lat. en Wim Beldman schoot buiten bereik van de doelman rake- naast De studenten raakten bun zelfvertrouwen totaal kwijt en 6 minuten voor lijd joeg Beldsnijder uit een moeili'l'e hoek de bal keihard n de touwen (2-2 Drienerlo lief toen van de :.ftrap meteen al merken dat men toch in de laatte 5 minuten nog wou vechten voor de beide punt- fjes en innlaats van de verdediging te versterken eing Blauw Wit met veel te veel spelers in de aanval. In de voorlaatste minuut zorgde ter Borg met een boogballetie dat Van Gen nep (te ver voor z'n doel!) min of m«er verraste voor 2-3. cisnd ie klasse A- VF^OS 15-26' Kloosterhaar 14-24: nrippe-lo 15-2.1- DVO 15-17: Blauw Wit 16-17. SC Rijssen 14-13. Dene kamp 15-10. Daarle 15-7. Boswinkel 155 F.versberg 14-1 (4 pnt. in min dering). In het kader van het programma t.g.v. de internationale Vrede's week speeiden twee tientallen van de S.V. „Holten een vriendschappelijke wed strijd. UITSLAG „PAT „MAT" J W Middelink - A. J. Brands 1-0 1-0 W. van Beek - B. van Beek w! G. Blits - D. v. d. Knaap H. van Beek - J. ten Velde G. J. Snippert - J. Beltman Beijers - T. Braunius 0-1 0-1 Frank v. d. Berg - F, Akkerman Vz-Vz W. Dissevelt - H. Jansen 0-1 M. C. Jansen - J. Karkdijk 0-1 H. Meijer - Eric Mondeel 1-0 A.s. maandag speelt het eerste achttal thuis de competitiewedstrijd tegen Goor 2. De onderlinge compe titie draait normaal door. Blauw Wit 1 speelt zaterdagmid dag z'n voorlaatste wedstrijd in dit seizoen tegen het eerste van de Sportclub Daarle dat in deze compe titie een zeer bescheiden rol heeft gespeeld. (7 punten uit 15 wed strijden). Toch zullen aanvoerder Cor Beukenkamp en z'n mannen er goed aan doen 'op hun tellen te passen, Want de gastheren zijn in eigen huis •lastige klanten en ze zullen-er zeker voor vechten om beide puntjes thuis te houden. De wedstrijd begint om half drie. Het programma luidt verder als volgt: Blauw Wit 2DES 4 2.30 u. Blauw Wit 3Daarlerveen 5 11.00 u. DES 5—Blauw Wit 4 2.30 u. JUNIOREN Nijverdal AlBlauw Wit Al 3.15 u„ vertrek 2.30 u. Excelsior B2Blauw Wit BI 2.30 u., vertrek 1.45 u. Blauw Wit B2Excelsior B3 3.15 u. Blauw Wit Cl—Enter Cl 11 u. Haarle C2—Blauw Wit C2 2.30 u„ vertrek 2 u. Enter DlBlauw Wit Dl 2 u„ ver trek 1.30 u. PUPILLEN Blauw Wit ElNijverdal El 10.15 u. Blauw Wit E3Nijverdal E3 11 u. Excelsior E6Blauw Wit E4 11 u., vertrek 10.30 u. Blauw Wit E5—Holten E7 9.30 u. Blauw Wit E6—SWN E7 10.15 u. Blauw Wit E7—SWN E5 11.00 u. Blauw Wit 3 heeft in de uitwedstrijd tegen SVZW 5 in Wierden getoond, dat het in staat is goede wedstrijden te spelen. Begonnen met een straffe wind tegen, werd uit een vrije trap in de 13e minuut door Reitsema op „melkbussenhoogte" keihard inge schoten (0-1). Nu was het SVZW dat begon te werken, maar een penalty werd tegen de paal geschoten. Toch kon in de 25e minuut door een omstreden doelpunt de stand gelijk worden gemaakt (1-1). Na de thee was SVZW de betere ploeg maar de kansen werden niet benut. Het was Henny Paalman die door 2x te sco ren de eindstand op 1-3 bepaalde. SOS al-Bl. Wit al 3-1 Dankzij het fluiten van een niet of ficiële scheidsrechter, kon SOS Al de volle winst pakken. In de eer de helft werd zo veel toegestaan aan SOS-zijde dat daar geen voetballen tegen mogelijk was, en de Blauwwit ters niet goed op gang konden komen. Er vielen te veel gaten waardoor ook het eerste doelpunt viel. Een aange schoten hands buiten het zestien metergebied werd door de scheids rechter prompt bestraft met een pe nalty (2-0). Na rust kon Blauw Wit 'ot scoren komen door een fou in tde achterhoede van SOS maar deze kwa men daarna weer tot een doelpunt, wat 3-1 betekende. BI. Wit probeer de nog van alles om te scoren, maar tegen zulk fluiten staat men machte loos. Een zeer onsportieve fluitist! BI. Wit b2 - MVV bl Blauw Wit heeft in een matige wedstrijd een verdiende nederlaag geleden. Door het sterke aanvalsspel van MW was het voor Blauw Wit moeilijk om uit de verdediging te ko men. Voor rust resulteerde dit in een 2-0 achterstand. Na rust trok Blauw Wit meteen flink van leer en al in de eerste minuut werd de achterstand teruggebracht tot 2-1. Terwijl Blauw Wit nog stond te juichen sloeg MVV alweer terug. Door teveel dekkingsfouten in de ach terhoede bepaalde MVV de eindstand op 5-1. Een verdiende zege voor de ploeg uit Marle. Haarle cl-Bl Wit cl 0-3 De bij het zaalvoetbaltoernooi zo succesvolle elftal van Blauw Wit Cl blijkt het in de veldcompetitie ook goed te doen. Koploper Sp. Rijs sen moest thuis genoegen nemen met een gelijkspel (2-2). Ook de hoog ge noteerde ploeg van „Enter Vooruit" moest alle zeilen bijzetten om een in de eerste helft opgelopen achter stand van 2-0 in een gelijkspel (2-2) om te zetten. Zaterdag j.l. werd ook Haarle Cl het slachtoffer van de goed draaiende Blauw Witters Cl. In de eerste helft wist men reeds een ruime voorsprong van drie doelpunten op te bouwen. Hiervoor zorgden aanvoerder Albert Kolkman, Wilco Schipper en Jan Paalman. De op de training gehles- seerde Teun Schuppert hoopt a.s. za terdag tegen Enter Cl weer van de partij te zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5