Geslaagde feestelijke jaarvergadering van de A.B.V.A. Politieke Verkiezingen van Provinciale Staten VOORKOM KALVER- - STERFTE ZANG EN MUZIEK „SAMEN UIT - SAMEN THUIS" Disco-avond S.V. Holten werd geweldig succes WAAR GAAN WE HEEN? Geestelijk Réveil in Amsterdam lijst 5 Vergadering Plattelandsvrouwen Espelo Jaarvergadering O.L.M. Landbouw en veeteelt Kappers toonden haarmode '74 in Enschede Nieuwe debitante Staatsloterij Film in de Schure en in Klup 53' BLOOTGELEGDE SKELETTEN TRUUSMOET NODIG NAAR „ORI" Markt Rijssen Ingezonden frijdag 22 maart 1974 r Vrijdagavond (15 maart j.l.) werd in de bovenzaal van Hotel Vosman een feestelijke jaarvergadering ge houden van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA) afd. Holten. Voor deze vergadering (waarbij ook de echtgenotes en verloofden van de leden waren uitgenodigd) bleek een grote belangstelling te bestaan. Deze bijeenkomst kreeg verder een ekstra feestelijk tintje door de hul diging van voorzitter Goorman, die onlangs zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde en een tweetal leden welke hun 25 jaar ABVA-lidmaatschap her dachten. In zijn openingswoord riep voorzit ter Goorman districtsbestuurder Ten Brinke en de vele aanwezigen 'n har telijk welkom toe en verheugde zich over de goede opkomst, ondanks het feit dat die avond enige Holtenaren op het TV-scherm zouden verschij- Ledentoeloop De heer Pronk (secretaris) stak *rjn genoegen, bij het lezen van de no tulen, niet onder stoelen of banken over de ledentoeloop waarop de afde ling zich in 1973 heeft mogen verheu gen. Per 1 januari 1974 telde afde- ling 110 .dedeno. Dbnkere wolken In een jaaroverzicht herinnert de heer Pronk vervolgens aan de donke re wolken welke zich in 1973 boven de hoofden van vele leden en hun gezin nen hebben samengepakt in verband met de verkoop van het Gemeente lijk slachthuis. ..Aanvankelijk dreigde ontslag voor velen, doch door her plaatsing in diverse andere onderde len bij de Gemeentelijke diensten kon dc schade beperkt blijven", aldus de heer Pronk. Met name zwaaide hij voorzitter Goorman lof toe voor de sterke stem die hij in het geheel ge had heeft. Het financiële overzicht van de heer Viet (penningmeester) gaf te zien dat die avond rustig een kopje koffie op kosten van de kas kon worden gedronken, terwijl een daar na gehouden bestuursverkiezing geen wijzigingen in de samenstelling ople- verde. De heer Wittenberg werd be noemd als lid van de kascontrolecom missie. De heren Goorman en Pronk werden aangewezen als afgevaai*digden voor het medio juni te houden Bondscon- gres te Rotterdam. Jubilarissen Als sluitstuk van het officiële gedeel te van de vergadering vond de hul diging plaats van de herén G.H. Wit tenberg en Joh. Arfman, welke hun 25-jaiig Bondslidmaatschap in herin nering werd gebracht. „Het is daar- VVD uw keus op 27 maart want... Wij willen groei van welvaart en wex-kgelegenheid. Wij willen een zuiniger beleid. Wij vechten daarom voor lagere belastingen en zijn tegen nog meer nivellering. stem Koninginnegracht 57, 070 - 614121 Den Haag, Kleurendia's moet u goed belichten. Een (al of niet ingebouwde) belichtingsmeter is daarbij dan ook eigenlijk onmisbaar Dichtbij-opnamen verlevendigen uw film. Maar u r dat dichtbij-filmen toch ook v niet overdrijven! Bewaar uw.kleurenfilms zo koel moge lijk. Hoge temperaturen hebben een nadelige in- om dat ik u graag in de kijker plaats door u ons Bondsinsigne op te spelden", aldus de heer Goorman, die ook beide echtgenotes in de hul de betrok door hun een doos theele peltjes en 'n boeket bloemen te over handigen. Hierna interumpeerde de heer Pronk met de opmerking: „Er is nog iets meer aan de hand voorzitter, want onlangs was uzelf 25 jaar in over heidsdienst. Dit was voor ons aanlei ding om u vanavond in de hulde te betrekken, temeer omdat u vele ja ren, met een zeer hoge intentie, voor de belangen van onze leden op de bres hebt gestaan. Als dank en waar dering voor het vele en vaak ondank bare werk hebben wij als afdeling ge meend u vanavond' een kadobon te moeten aanbieden en spreken de hoop uit dat u nog veel voor de af- De afdeling A.B.V.A. huldigde twee „zilveren" leden. Op de foto van links naar rechts voor zitter Goorman, de heer en me vrouw Wittenberg en de heer en mevrouw Arfman. deling mag betekenen". Ook me vrouw Goorman werd met aanbie ding van een bloemetje in de dank betrokken. Bingo Na een korte pauze werd nog een uur gezellig doorgebracht met het spelletje „Bingo", terwijl de heer Beijers de stemming tussendoor, op de hem eigen humoristische wijze, verhoogde met enige voox-drachten, 'welke als „Het onweer" insloegen. Met de Statenverkiezingen in zicht organiseerde de Christelijk Histo rische Unie voor het kiesdistrict Deventer woensdagavond een politieke bijeenkomst in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Hoofdzakelijk door de wat laat daaraan gegeven publiciteit bleek de belangstelling hierdoor middelmatig. Voorzitter Vos (CH wethouder te Deventer) opende met het voor de kern van die avond bepalende gedicht „Oh Heiland, op Wiens Woord wij bouwen". Hierna zei de heer Vos: „Dit-, is een politieke avond. Er zijn partijen, waarin je dit niet hoeft te zeggen. De Fransen beroemen zich er op, dat de Amerikanrti op de maan zijn .geweest omdat hun Jules Veme hen hierin de weg gewezen heeft. Wij beroemen ons niet op mensen, maar op Hem, in wie wij ons vertrouwen stellen". Bedreigingen Land^politiek De heer Meijerink (wethouder te Raalte) sprak de aanwezigen vervol gens toe met de woorden: „Veel men sen weten met' hun vrijheid blijkbaar vaak geen raad meer gezien het feit dat ze met de verkiezingen thuis blij ven. Men voelt zich onzeker en daar om krijgt de polarisatie helaas alle kansen. Wij wijzen dit met kracht van de hand. Het gaat in -het leven niet om de stoffelijke belangen alléén maar ook en vooral om de plaats van het gezin en de individu in de maat schappij. Aan de zelfstandigheid van de mens wordt tegenwoordig ernstig geknaagd. De kleine woonkernen wor den bevroren, waardoor het kleuter en basisonderwijs worden bedreigd. Ook de boeren worden in hun bestaan ernstig belemmerd". Daaróm pleitte hij voor de tot stand- koming van een provinciale ombuds- commissie tot wie de burger zich met verzoeken» en bezwaren kan wenden. Landbouw Sprekende over de landbouw merk te hü op dat de boeren ondergewaar deerd dreigen te worden door prijs maatregelen en belastingverzwarin gen. Ilij vroeg voor deze bevolkings groep meer aandacht. CDA Tei'ugblikkend in de politieke histo rie sprak CH-gedeputeerde Cromme- lin: „opgericht in 1908 heeft de CH- beginselen welke óók vandaag hun volle betekenis nog hebben. Een van de oorspronkelijke doelstellingen was hat tegengaan van de toenemende Rooms Katholieke invloeden. De tijd voor het samengaan in een CDA in deze provincie bleek op dit moment nog niet voldoende rijp. Onze RK bi'oe- ders hebben traditioneel geleefd in een hiërarchische kerk, waarin voor het vrije geloofsleven geen plaats was. De stap tot dit beleven kan die kerk nog niet zetten omdat, met name de mensen van mijn (middelbare en ou dere, red.) leeftijd tot geestelijke ont reddering zouden geraken. Het grote doel blijft echter een CDA te realise ren. Wij geloven er onomstotelijk in maar het moet zijn tijd hebben. In on ze buurlanden zijn Christen Demokra- tische Partijen weer sterk in opkomst. Wanneer je met goede mensen komt, een goed programma en je werkt er hard voor, dan moet het resultaat hebben. De verkiezingen in Duitsland hebben dit. duidelijk bewezen.' Intus sen zou het in ons land interessant zijn wanneer je zou kunnen meten hoe veel mensen in de politiek beslissin gen nemen, niet zeggende, dat zij in hun partij God erkennen. tex*wijl dit wellicht toch wel het geval is. Tenslotte wees hij erop dat kerkelij ke gebondenheid niet automatisch po litieke gebondenheid in dezelfde par- tij tot gevolg behoeft te hebben. Wel was hij van mening dat mensen met gelijke politieke (Christelijke) uit gangspunten, zich in deze tijd dienen te bundelen. Tenslotte nam het CH 2e kamerlid de heer Wisselink het kabinet Den Uyl kritisch onder de loupe tijdens zijn beschouwing over de landspoli- tiek. Hij was van oordeel dat uit de uitslag van de Statenverkiezingen conclusies kunnen worden getrokken ten aanzien van het kabinet Den Uyl. Hoewel hij de personages in dat ka binet over het algemeen bestempel de als „bekwaam" plaatste hij, de ve le positieve punten toegevend, ook di verse kritische kanttekeningen. „Ter bestrijding van de inflatie moes ten allereerst de boeren er onderdoor. Daarna volgden de middenstanders en de fabrikanten door de prijsmaat regelen, terwijl vervolgens de vermo gensbelasting zonodig moest worden opgetrokken. Dit kabinet kent zonde bokken zoals de oliemaatschappijen die ons juist zo goed door de oliekri- sis hebben heengeholpen, al zij toe gegeven dat dit ook in hun eigen be lang was". De Partij van de Arbeid bestempelde hij als een dwangpartij waarin de ka merleden, wethouders, etc. zetbazen voor de partij zijn. Gezag en orde In het kader van het toenemend on- veiligheidsgevoel betreurde hij dat de motie Scholten (uitbreiding politieap paraat) de kamermeerderheid niet had gehaald. Na nog wat vragen te hebben beantwoord werd de vergade ring rond half elf met dankgebed be-" sloten. In de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Espelo van de Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen hield de heer v.d. Hengel uit Okkenbroek voor een flink aantal dames een lezing over zijn werk, zoals dat op „Huize Okkenbroek" verricht wordt. Het be treft hier een niet zo alledaags werk de naam zegt het al „gelaatsprothe se". Hij zou zijn patiënten willen on derverdelen in 3 groepen. Ie door ziekte (met name kankerge vallen). 2e verkeersongevallen. 3e geboorte-invaliditeit. Het gaat er bij hem om, om mensen, die. een deel van hun gelaat missen dat op een of andere manier zo goed mogelijk te „herstellen", en dat niet alleen maar vooral ook om de men sen van hun terughoudendheid af te helpen. Daar het niet bepaald een prettig onderwerp was om over te praten werd het toch op een bijzon der leuke manier gebracht, en kan een ieder op een leerzame avond te rugzien. Aan het slot van zijn betoog werd de heer v.d. Hengel dan ook hartelijk bedankt door de presidente mevrouw G. Slijkhuis-Dikkers. Rest nog te ver melden dat het jaarlijks reisje gehou den zal worden op woensdag 14 au gustus. De afdeling Holten van de Overijs selse Landbouw Maatschappij (OLM) houdt maandag 25 maart a.s. haar jaarvergadering in het Stationskoffie huis van de heer M. Kalfsterman, waarin o.a. de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester aan or de komen. Er moeten twee vacatures in het bestuur vervuld worden aange zien de heren Js. Jansen en J. B. Ve neklaas niet herkiesbaar zijn. In de vacature Jansen zijn kandidaat ge steld de heren D. Jansen, N 107, J. Markvoort, E 35 en B. Rensen, E 47 (alphab.) en in de vacature Veneklaas de heren G. J. Beldman, Hbk 48, H. Luggenhorst, Hbk 83 en A. Veltkamp, Hbk 50. Er wordt deze keer van de gewoonte, een spreker te laten komen, afgewe ken. De Holtense leden van de ruil verkavelingscommissie hebben n.l. toegezegd aanwezig te zullen zijn, om eventuele vragen over het verloop en de stand van de ruilverkaveling Hol- ten-Markelo en aanverwante vragen te "beantwoorden. Ook is er verdere discussie mogelijk. De vergadering begint om 20.00 uur. Een van de meest gevreesde ziek ten die bij het opfokken van jonge kalvere^*-oorkomt, is wel de witte kalverdiSree. Deze ziekte wordt veroorzaakt door colibacteriën, dat zijn heel kleine, voor het oog onzicht bare parasieten die zich via de mond, de navel of soms door de huid in het kalverlichaam dringen, zich daar snel vermenigvuldigen en veel scha de veroorzaken. In niet weinig geval len veroorzaken ze uiteindelijk zelfs de dood van het dier. De dieren, die deze infectieziekten overleven, vertonen in veel gevallen een sterke vertraging in de groei. De schade op de bedrijven is dikwijls zéér groot! Witte kalverdiarree is meestal moeilijk te genezen. Men heeft getracht' de jonge kalveren voorbehoedend in te enten. Dit gaf geen resultaat, omdat ze niet in staat waren in zo korte tijd voldoen de afweerstoffen te vormen. Daar om is gezocht naar een methode om deze ziekte te voorkomen door inen ting van het moederdier met Eco- mun. De moederdieren vormen hier mede antistoffen in hun bloed die in zeer hoge concentraties overgaan in de biest. Deze biest rnoet binnen enkele uren na de geboorte van het kalf worden toegediend. Wil men de ze gevreesde kalverziekte voorko men, raadpleeg dan uw dierenarts. Voor een publiek van ruim driehon derd kappers werd maandag in En schede de haarmodelijn voor dit jaar getoond. De Technische Kappers Or ganisatie Nederland (TAKÓN) orga niseerde de Franse creatie zowel voor dames als herenkapsels.. Er werden de nieuwe technieken van het knip pen en föhnen gedemonstreerd. Het herenvak werd gedemonstreerd door kapper W. Drent Jr. te Holten lid van de B-equipe Nederland. Tot debitante van de Ned. Staten- loterij is aangesteld mevr. A. van Dam-de Laat, Nagelhoutstraat 5, (tel. 2728). Zij is opvolgster van mevr. A. Soer-Stukker, die het vorige jaar haar functie neerlegde. Het heeft ge ruime tijd geduurd voordat men een opvolgster gevonden had. De Holte naren kunnen nu hun loten weer in Holten kopen en behoeven niet meer naar Deventer of Rijssen. Holtens Gemengd Koor „H.G.K.", het Goors Mannenkoor, een Jongerenkoor en het H.M.V. amusementsorkest zullen zaterdagavond tijdens een gezamen lijke uitvoering het volgende programma ten gehore brengen HOLTENS GEMENGD KOOR (dirigent J. K. W Tenebrae Factae sunt Komm, Holder Lenz Panis Angelicus Hebe deine Augen auf Drei gute Dinge Fa la la Villanella alia Napolitana De Fanfare speelt JONGERENKOOR (dirigent mej. I. Kevelam) Zevenmaal Het lied van de Ongeduldigen Psalm 96 Psalm 118 I don't know how to love Him Hosanna armink) D. Perez J. Haydn C. Franck F. Mendelssohn - Bartholdy (volkslied) (canon) B. Donati Br. Laetantius arr. P. Biersma Bernard Huijbers Louis van Dijk H. Schiitz bew, Bernard Huijbers uit: Jesus Christ Superstar uit: Jesus Christ Superstar GOORS MANNENKOOR (dirigent J. J. van Baren) Raasjeta Prosjeta Caro Mio Ben Das Lied der Berge Spanish Eyes Popule Meus Lapastorella bew. Tom Stolk Tommasso Giordani L. Figarrelll B. Kaempfert Palistrina F. Schubert OPTREDEN VAN H.M.V.'s AMUSEMENTSORKEST Al met al een gevarieerd programma dat de belangstelling van allen verdient. Op dit moment weet 17 procent van 15 jaar en ouder niet welke verkie zingen er dit jaar worden gehouden, eind vorig jaar wist de helft van de Nederlanders dat niet. Ruim twee derde (70 procent) is thans op de hoogte van het feit, dat er verkie zingen voor de Provinciale Staten plaats vinden, erwijl dit aantal eind vorig jaar slechts 24 procent be droeg. Eén en ander blijkt uit een onder zoekje, dat de Afdeling Kijk- en Luis teronderzoek van de NOS zaterdag 16 maart j.l. heeft uitgevoerd in het kader van de weklijkse telcfoonen- quête van deze afdeling. Dit gebeur de op verzoek van de Regionale Om roep Noord en Oost (RONO) ten be hoeve van het projekt „Hebben Pro vinciale Staten zin?" Bij de telefoonenquête werden 420 Nederlanders van 15 jaar en ou der bereikt, een groep, die represen tatief kan worden geacht voor de Nederlandse bevolking. Op 8 decem ber vorig jaar hield de Afdeling Kijk en Luisteronderzoek van de NOS eveneens voor het RONO-projekt een onderzoekje, waarbij dezelfde vragen werden gesteld. Op de vraag „Waar ga je in Neder land zoal voor stemmen?" noemde op 16 maart 1974 procent de Provin ciale Staten, tegen 40 procent eind vo rig jaar. De stijging is het meest spectaculair in de leeftijdsgroep 15 tot èn met 24 jaar, waar het percen tage steeg van 32 naar 68. Noem de in december vorig jaar 30 procent van de ondervraagden uit de catego rie lager opgeleiden de Provinciale Staten als één van de antwoor den, thans is dit percentage gestegen tot 67 procent. Eind 1973 noemde 27 procent van de vrouwen de verkie zingen voor de Provinciale Staten, thans is dit percentage 69 procent. Op de vraag welke verkiezingen er in 1974 plaatsvinden noemde thans 32 procent de verkiezingen voor de gemeenteraad, tegen 30 procent in de cember vorig jaar. Kennelijk zijn de gemeenteraadsverkiezingen nog te ver weg en krijgen de Provinciale Statenverkiezingen alle aandacht. Uit het recente onderzoekje blijkt ver der, dat binnen iedere opleidingsca tegorie de ondervraagden meer en meer bekend zijn geraakt met de verkiezingen voor de Provinciale Sta ten. Bij het onderzoekje in december bleken meer mannen dan vrouwen te weten dat er in 1974 gemeenteraads verkiezingen zijn. Thans is dit nog steeds het geval. Ook weet thans tweederde yan de vrouwen en drie kwart van de mannen dat er dit jaar verkiezingen voor de Provinciale Sta ten worden gehouden. Bij de man nen en in bijzondere mate bij de vrouwen is in vergelijking met de cember vorig jaar het percentage, dat niet weet welke verkiezingen Dit is een film van Gerard Oury, met in de hoofdrollen Louis de Fu- nès, Boavuil en Terry Thomas. De film speelt zich af tijdens de bezet ting van Frankrijk tijdens de Twee de Wei-eldoorlog. Boven Parijs wordt een vliegtuig neergeschoten. Via pa rachutes komt de bemanning ver- Naar schatting tweehonderd meis jes en jongens hebben zich vrijdag avond geweldig vermaakt tijdens de, door de jeugdcommissie van de s.v. Holten georganiseerde, disco-avond. De toegang was gratis en iedereen, ook niet-leden van de s.v. Holten, was welkom. Het was een verheu gend vei-schijnsel dat sportief onge- oi-ganiseerde jeugd en een zeer groot aantal jeugdleden van de voebalver- eniging BI.-Wit aanwezig waren. Zo hoort het! Op de velden sportief strijden en daarbuiten samen werken, samen feest vieren, samen dansen, samen studeren, samen op weg zijn naar volwassenheid. Een woord van lof voor de organisatoren die dit prij zenswaardige initiatief hebben geno men en die deze avond perfect had den georganiseerd. De disc-jockeys van „Klup '53" en „De Schure" verstonden hun vak, al waren ze niet altijd verstaanbaar. Maar dat hoort blijkbaar zo. want iedereen was in een dolle feeststem ming. De stoelen waren overbodige attributen, want iedereen bleef van half acht tot elf uur in beweging. Dit was inderdaad een happening. Een kleurige happening zonder wan klank en zonder het accent op het rood-zwart van de s.v. Holten te leg gen. Dat de zaterdagvoetbalver. Blauw-Wit van deze zelfde gedachte is doordrongen bleek pas geleden nog toen het nieuwste lid een trai ningspak werd aangeboden in de kleuren rood-zwart. Kleuren mogen wel binden, maar nooit scheiden. Een volgend kleurrijk evenement, dat door de jeugdcom missie van de sprtvereniging Holten zal worden georganiseerd, is een jeugdkermis, voor alle jeugd van twaalf jaar en jonger, op het ont moetingscentrum „Meermanskamp' De vermoedelijke datum is 17 april, een woensdagmiddag. Meisjes en jongens, leest de krant en let op de raambiljetten, zodat je de ze dolle kermis niet mist. Je hoeft géén lid van de s.v. Holten te zijn. Iedereen is dus weer welkom! Tot ziensl spreid in Parijs terecht. Een simpe le huisschilder Boavuil en een drifti ge dirigent de Funès komen toeval lig met hen in aanraking. Door tal van omstandigheden kunnen ze de En gelsen niet in de steek laten, en be gint hun poging om piloot Terry Thomas en de zijnen naar het reeds bevrijde deel van Frankrijk te lood sen. Een tocht waar alles gebeurt wat men niet voor mogelijk houdt, een avontuur dat' overloopt van span nende en overrompelende situaties waarin de humor centraal staat. Vrijdagavond 22 maart in de „Schu re" (boven de 16) aanvang 20.30 u. Zondagmiddag 24 maart in „Klup 53'* aanvang 14.00 u. (a.l.). Zondag avond 24 maart in de „Schure" aan vang 19.00 u. (a.l.). Na de film is de „Schure" normaal geopend. RHENEN Ouwehands dierenpark op de Grebbeberg in Rhenen is weer opnieuw geconfronteerd met de gru welen van de tweede wereldoor log. Tijdens graafwerkzaamheden voor nieuwbouwobjecten is men ge stuit op skeletten van ijsberen, olifan ten en nijlpaarden. Het zijn resten van door de Duitse S.S. in de winter van 1944-1945, de zogenaamde hon gerwinter, neergeknalde dieren van het park. De directe neemt maat regelen om de vondsten te identifi ceren en registreren en is voorts van plan er in een nog nader aan te wij zen deel van de dierentuin een per manente tentoonstelling van in te richten. er worden gehouden in zeer sterke mate teruggelopen. Bij de mannen van 41 naar 15 procent en bij de vrou wen van 57 naar 20 procent. Van de Nederlanders van 18 jaar en ouder (stemgerechtigd) is thans 85 procent van plan om bij de komen de Statenverkiezingen te gaan stem men. In december vorig jaar bedroeg dit percentage 79 procent. Het sterkst is deze toename in de leeftijdscate gorie van 18 tot en met 24 jaar. Acht procent van de stemgerechtigden Nederlanders weet nog niet of zij gaan stemmen (eind vorig jaar 13 pet) en 7 procent zegt niet te zul len stemmen, tegen 8 procent eind vorig jaar. De meeste ondervraagden bleken van mening te zijn, dat hun partijkeus iets te maken heeft met hun oordeel over de regering Den Uyl (38 pro cent is veel; 17 procent is weinig, maar wel iets). Eind vorig jaar vond 37 procent dat hun oordeel over de regering Den Uyl veel met hun keus te maken had en 19 procent weinig, maar wel iets. RHENEN Orangmoeder Truus en haar baby Nonnie zullen waar schijnlijk op zeer korte termijn wor den herenigd met vader Ori. Truus die slecht eet, heeft kennelijk heim wee naar haar man, die ze wel kan zien en ook wel kan aanraken, maar waarmee ze overigens na de geboor te van Nonnie nog steeds niet is her enigd. Ori schoof gisteren de bak met melk onder de getraliede afscheiding door, waarna hij er samen met zijn vrouwtje uit ging drinken. Eer der schoof hij stro naar Truus haar appartement, waarvan Truus prompt een nest maakte en erin kroop. Al lemaal tekenen van de kant van Ori die overigens in het geheel niet agressief is dat hij op zijn beurt verlangt naar zijn vrouwtje en zijn dochter. Ouwehands directie heeft nu advies gevraagd aan Gisela Tie- mann, die al vijftien jaar de prima tes verzorgt in de dierentuin van Gelsenkirchen (west-Duitsland)Zij heeft gezegd: „herenig de familie nu maar, dan zijn alle problemen rond de voeding van Truus de wereld uit. En zo zal het nu dan gebeuren daar in het Rhenense dierenpark. Aanvoer: Runderen varkens 236. Prijzen per stuk: 236 biggen van f 110,— tot f 120,—. Algemeen overzicht: handel: rustig. Prijzen: iets lager. DEVENTER. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. Maandag 25 maart, aanvang 20 u. schouwburgzaal Concert, Stichting Ka mermuziek Deventer. Dinsdag 26 en woensdag 27 maart aanvang 20 u. schouwburgzaal Neer land? hoop express. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Do, ma., di. en wo. aanvang 20 u. Meisjes op de bekende toer 18 jr. Vrij. 21.00 u., za. 18.30 en 21, zo. 16, 18.30 en 21 u. Za. 23 en 24 maart matinee aanvang 14 u. Vlammende pijlen a.l. Vrijdag 22 en zaterdag 23 maart nachtvoorstelling, aanvang 23.30 u. Mid zomer nachtfeest 18 jr. CINEMA, L. Bisschopstraat, telef. 11100. Do 21 t.m. wo. 27 maart Live and let die 6e week 14 jr. Za., zo. en wo. 23, 24 en 27 maart matinee aanvang 14.00 u. Winnetou keert terug a.l. Vrij. 22 en za. 23 maart aanvang 24 u. nachtvoorstelling Zoek een plaats om te sterven 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen 20; za. 14-18.45-21.15-24; zo. 14-16-18.45-21.15 u.; vrij. 24 en wo. 14 u. behalve de avond. LUXOR THEATER, Brink, telefoon 18662. Do 21 maart t.m. wo. 27 maart Vro lijke ontucht 18 jr. Zo. 24 maart, matinee Wraak der gladiatoren a.l. Aanvangstijden: iedere avond 20 u.; zo. 14-16-20 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. Expositie D. Roebbers-v. Ekelen fo to's. Geopend: di. t.m. vrij. 10-17.30 er 19-21 u„ za. 10-17 u GOETIEK DE ROZIJNENKORF. As- senstraat 4, tel. 11848, b.g.g. 15016. Riny en Anneke Reulink tek. en tex- tielplastieken. Geopend: ma. t.m. za. 14-18 u., zo. gesloten. «GALERIJ LENTEN, Kl*tterstraat 25-27, Epse, tel. 21815. Tentoonstelling van werken van 1800 tot heden. Geopend: wo. t.m. za. 13-17 u„ vrij d.e.b. 19-21 u„ zo. gesloten. GALERIJ DE TOVERBAL, KI. Over- straat 85. Leo Jinssen, tekeningen. Geopend: di. t.m. za. 13.00-17.00 u. GALERIJ TROG ART, Hofstraat 7. Jet Spronk, tekeningen en collages. Geopend: di. t.m. za. 14-17.30 u., vrij. 19-21 u. GALERIE SIDONIE, KI. Overstraal 58, tel. 14169. Werken van Michels. Geopend: di. t.m. za. 11-18 u„ vrij. 19-21 u. ATHENAEUMBIBLIOTHEEK. *t Klooster 3, tel. 3 512. Expositie geneeskunst in boekvorm. Geopend: ma. t.m. vrij. 10-12, 13- 17.30 u„ za. en zo. gesloten MUSEUM DE WAAG. Brink, telef. 14556. Antiek, fietsen, zilver aardewerk en antieke keukens. Geopend: di. t.m. za. 10-12, 13-17.30 u.. zo. 14-17 u., ma. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN Gesloten tot voorjaar. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden als De Waag. GALERIE FERMATE. Heerderweg 29, Epe, tel. 05780-4053. Werken van Michels. Geopend: di. tm. zo. 12-17 u. JAZZ CAFE, Menstraat 2. 22 maart 20-24 u. De Central City Six en Een. ALMELO. VAROSSIEAU. Do., vrij. 2.30 en 20 u. Bloeddorstige stige ruiters van Lei Fu 18 jr. Zaterdag 18.45 en 21.00 u. Bloeddor stige iters van Lei Fu 18 jr. Zaterdagnacht 23.15 u. en ma., di., wo. 2.30 u. Help ik ben nog maagd 18 jr. Zondag 2.30. 4.45. 18.45 en 21 u„ ma., di„ wo. 20 u. Bloeddorstige rui ters van Lei Fu 16 jr. PALACE. Do., vrij., za., ma. di.„ wo. 2.30, 18.45 en 21.00 u„ zo. 2.15, 4.30. 6.45 en 21.00 u Help de dokter verzuipt al. nat* H „Geestelijk Réveil" houdt op zater dag 20 maart en zondag 31 maart a.s. zijn 19e Réveil in Amsterdam met medewerking van verschillende geestelijke en humanitaire bewegin gen uit het gehele land. Gezien de steeds groeiende belang stelling waarin dit jaarlijkse gebeu ren zich mag verheugen en de be hoefte bij velen om over hetgeen op ideëel gebied plaatsvindt geïn formeerd te worden, vertrouwen wij dat u het onderstaande onder de aandacht van uw lezers zult willen brengen. Het thema luidt „Is er een kente ring gaande?" en gaat over de vraag of er ondanks toenemende polari satie en esclatie van tegenkrach ten een doorbraak is naar vernieu wing. Drs. L. Pannekoek (psych.) geeft een astrologische en psychologische be nadering van het huidige gebeuren. Dr. K. L. Piccardt behandelt de vraag of de ontdekkingen van de pa rapsychologie een wijziging kunnen brengen in het materialistische den ken. Prof. dr. W. Luypen en me vrouw dr. T. Kurpershoek-Scherft bespreken het probleem van „men selijkheid en geweld" en de vraag naar onze persoonlijke verantwoorde lijkheid, terwijl het congres wordt be sloten met beschouwingen van S. G. Lange (arts) en dr. R. Fentener van Vlissingen over de weg naar meer volledig mens-zijn door openheid van geest en zelfontplooiing. Ook door muziek, discussie, lectuur boekentafels van meer dan 30 ver schillende bewegingen en op an dere wijze wordt getracht het ko mende reveil te maken tot een veelzijdig gebeuren. Indra Kamadjo- jo geeft een expressie in dans over kunst als medium tot innerlijke be leving. De bijeenkomsten worden gehouden in de Grote Zaal van Hotel Krasna- polsky te Amsterdam en beginnen zaterdag 30 maart om 14.00 en 20.00 uur en zondag 31 maart om 10.30 en 14.00 uur. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door het secretariaat van het Geestelijk Réveil, postbus 144, Amsterdam. VAN HET ERF DER KERK Al miljoen nieuwe liedboeken In acht a negen maanden ïjd heeft de oplaag van het nieuwe liedboek voor de kerken de één miljoen exemplaren bereikt. Op woensdag 13 maart zal dat feit gevierd worden in een feestelijke vergaó'ering van de Interkerkelijke stichting voor het kerklied die in Utrecht wordt gehou den. Het nieuwe liedboek is op 20 mei 1973 in Middelburg uitgekomen. Het heeft in een jaar tijd het kerkgezang vernieuwd in vele gemeenten in de kerken die het toepassen: de her vormde kerk, gereformeerde kerken, remonstrantse broederschap, doops gezinde sociëteit en lutherse kerk. Het is nog nooit voorgekomen dat een liedboek in korte tijd zo'n hoge opla ge haalde. (Hervormd Persbureau).

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3