Z# speelden de Blauw Wit junioren MAC „De Holterberg -team wint voorjaars-Overijsselrit Holtense schakers nog niet op dreef Holten met goed voetbal naar ruime zege op mat spelend Enter Goede resultaten van de jeugd S.Y. „Holten" Blauw Wit 66 in feeststemming VOLLEYBAL-NIEUWS Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten stem WD SV Holten heeft nieuwe trainer Damesvoetbal Tafeltennistoernooi Jitka reserve-kampioen Progamma SY „Holten' Uitslag Schaakclub „Holten" Hockey-nieuws Holten a - Lelvstad a 1-3 Locliem - Holten 2-3 BI. Wit 2 - Daarlerveen 1-4 VVD uw kes.»s op 27 maart want. Programma Blauw Wit W inst voor BATOI BATO II - Caraco IV Vrijaas i„ ^aarl iy.4 5 Holten heeft afgelopen zondag laten zien dat het wel degelijk kan voet ballen. De altijd lastige tegenstander Enter werd hiervan de dupe en ging met een 4-1 nederlaag huiswaarts. Enter dat mét enkele jeugdige spe lers uitkwam, kon in het geheel niet Imponeren terwijl Holten na de ge heel onnodige nederlaag van de vori ge week tegen Lap juist de goede in spiratie en mentaliteit had. Nadat H. Bronsvoort al een prachtige k-ans had gemist na een dieptepass van invaller en de grote uitblinker deze dag 2e elftalspeler S. Meinsma, was 't in de 28e minuut J. van Pluu ren die op snelheid alleen op doelman Kerkhof afstormde en beheerst scoor de (1-0). Invaller doelman Pasop, ter elfder ure nog opgesteld wegens blessure van reserve-doelman Breukink, had het geluk dat G. Oolbekkink nog net de bal tot corner kon verwerken, toen een der Enter voorwaartsen een kei hard schot losliet. Voor rust werd er echter niet meer gescoord. Terwijl iedereen nog maar nauwelijks de ,,thee" op had stond het al 2-0, toen de Enter-verdediging 'n bal van 3. Veneklaas verkeerd beoordeelde, De Sportvereniging „Holten" heeft met ingang van het nieuwe seizoen als opvolger van de heer Vaneker als nieuwe trainer benoemd de heer Joop den Dekker te Almelo. Den Dekker die moménteel het Almelose „Lap" traint is oud-doelverdediger van „He racles". Zaterdagmiddag hebben de dames een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen de Witkampers: Ze heb ben gewonnen met 2-0. Het was een prachtig duel. De „Holten"keep- ster had voor rust niets te doen en ook na rust toen de gasten de ster ke wind mee hadden, kwam de zege niet in gevaar. De dames komen steeds beter in hun spel. Houen zo! In de „Méermanskampkantine" or ganiseert de supportersver. van de s.v. Holten een tafeltennistoernooi, waaraan iedere Holtenaar van 16 jr. e.o. kan deelnemen. Onder wedstrijd leiding van N.T.T.B. scheidsrechter W. Gütlich wordt er vrijdagavond 22 maart gestart om 19.00 uur. Inschrij ving t.m. woensdagavond in het Ont moetingscentrum op „Meermans kamp". Op de Int. Nat. Tentoonstelling te Parijs kreeg de Hongaarse staande hond (Viszla) „Jitka Iloeschka van het Lage Hutten" van mevr. Smit Lichtenber 6 te Holten het predicaat „I Uitmuntend" „Jitka" werd tevens reserve-kampioen CAC-NCACIB. De 16 maand oude bouvier „Arras van Banishoek" van de fam. Schen- kenberg behaalde op de clubmatch te Enschede een eerste „Uitmuntend". waarna H. Bronsvoort de vrij geko men bal ineens op de slof nam en onhoudbaar inschoot. Enter begon iets terug te doen en toen doelman Pasop bij een afstands schot de bal niet onder controle kon krijgen, was het Eikerink die on houdbaar inschoot (2-1). Holten bleef echter sterker en doel man Kerkhof had alle geluk toen een vrije trap van A. Dekker op de dek- pal uiteenspatte. Het bleek echter uit stel var. executie, want het was H. Bronsvoort die op snelheid een prach tige pass afgaf nar dé vrijstaande J. v. Pluuren die de bal ineens en nhoudbaar inschoot (3-1). Dit alles in de 35e minuut. Het werd zelfs nog 4-1, 2 minuten voor tijd toen uit een afgeslagen hoekschop J. Veneklaas, de al met de borst opving en van af de 16 meter keihard via de bin nenkant van de paal scoorde. A.s. zondag speelt Holten de uitwed strijd tegen het afgelopen week kam pioen geworden NEO uit Borne, een mooie gelegenheid voor de Rood Zwar ten om te bewijzen dat deze competi tie niet de beste ploeg maar de con- stantste ploeg de kampioensvlag kon hijsen. Vertrek om 13.15 uur vanaf „Meer manskamp". De selectiegroep bestaat uit de vol gende spelers: J. Veneklaas, J. v. Pluuren, B. Knapen. W. Schooien, A. Dekker, G. Paalman, G. Oolbek kink, J. Deijk A. Reylink, W. Nijen- huis en H. Bronsvoort. SENIOREN: NEO IHolten I 2.30 u. vertrek 13.15 u. Holten 2Bornerbroek 2 10.30 u. NEO 5Holten 3 lOiOO u., vertrek 9.00 u. SOS 3—Holten -Holten 5 10.30 11.45 u., ver- 10.30 9.30 u. Haarle 9.45 u. Heracles 4Holten trek 10.45 u. Holten 7—RKSV 4 10.30 u. Holten 8Enter 8 10.00 u. Omhoog 5Holten 9 10.30 trek 9.30 u. Holten 10—SOS 4 10.30 u. JUNIOREN: Rietvogels AlHolten Al 3.15 u., vertrek 2.15 u. Holten BIDe Zweef BI 3.15 u. Holten B2SVZW B2 3.00 u. DES ClHolten Cl 1.5 u., vertrek 12.30 u. Holten C2Enter V. C2 2.00 u. Excelsior C5Holten C3 11.15 u., ver trek 10.: SVVN DlHolten Dl 2.00 u., vertrek 1.15 u. Sp. Rijssen DlHolten D2 1.45 u., ver trek 1.00 u. Holten El—GFC El 2.00 u. Holten A2 is vrij. PUPILLEN MVV ElHolten E2 10.00 u.; vertrek 9.00 u. Holten E3—SOS E2 10.00 u. Holten E4Excelsior E4 10.00 u. Hulzen E3—Holten E5 10.00 u., ver trek 9.15 u. MVV E2Holten E6 11.00 u., vertrek 10.00 u. Holten E7—SOS E5 11.00 u. Holten al-Almelo al 5-2 Vanaf cie aftrap nam Holten met een het initiatief. Dit resulteerde vrij spoedig in een 1-0 voorsprong. Hier na verslapte de concentratie en kon het Almelo het spel verplaatsen. Via een snelle rush van de Almelose mid denvoor werd het 1-1 en vlak voor rust kwam Almelo zelfs op 2-1 toen de Holter doelman verkeerd uittrapte en de bal via het hoofd van een Hol- tense verdediger in eigen carambo leerde. Na rust een verbeten knok kend Holten dat Almelo ver terug drong. Uit een laag voor het doel ge trokken vrije trap werc.' de stand op 2-2 gebracht. Met nog ongeveer twin tig minuten te spelen begon de Hol- tense rechtsbuiten aan een uitsteken de solo, welke echter op onreglemen taire wijze werd gestuit binnen de beruchte lijnen. De toegekende straf schop werd uitstekend benut en de stand was 3-2. In de resterende tijd werden de Almeloërs volledig weg gespeeld en scoorde de Holtense mid denvoor nog twee gave treffers. aar m t ac i: .\a w DES al - Holten a2 0-2 Zaterdagmiddag gingen de jongens naar Nijverdal een beetje teleurge steld. Want er waren jongens die niet mee konden doen wegens blessures. Maar met volle goede moed hebben ze toch hun best gedaan en hebben dan ook gewonnen door hun volle in zet. Goed zo jongens er is misschien nog een kleine kans op 'n kampioen schap. Proberen hoor. A.s. zaterdag zijn jullie vrij. Rood-Zw. 2 - Holten 2 0-0 Evenals vorige week eindigde de ze wedstrijd zoals ze begon. De doel punten die in de eerste wedstrijden als rijpe appelen van de boom vielen blijken nu een „visioen". In de eerste helft deden zich geer. doelrijpe kansen voor- Na de thee kreeg Holten een directe vrije trap te nemen even buiten de 16 meter. De harde knal van Kaizer belandde tegen de staander en rolde voor de goals langs, waar Reijlink even te laat arriveerde. Een doelpunt ge scoord door Biesters werd wegens buitenspel geannuleerd daar een der Holtensp.elers in het doel van de te genstander lag. Gelukkig speelden En ter en Twente ook gelijk zodat we nog een goede kans hebben om tenminste de tweede plaats te pakken...maar dan moeten er goals komen. Holten 4 - Enter 6 4-3 Dat de bal altijd de rond is met voetbal bleek afgelopen zondag toen Holten 4 met de allergrootste moeite de puntjes behaalde tegen het op de onderaanstaande Enter 6. Het begin was nogal hoopvol voor de roodzwarten toen al binnen 6 minuten de stand op 2-0 stond door doelpunten van resp. W. Klein Velder- man en J. Pasop. Holten I maakte hierna de fout óm door te gaan en toen Enter 6 erin slaagde om een tegentreffer te scoren raakten onze jongens zelfs in paniek waaruit En ter dankbaar profiteerde door zelfs nog voor rust de geijlkmaker te sco ren. De toestand werd zelfs nog zeer kritiek toen Enter 6 10 minuten na rust op een 3-2 voorsprong kwam toen Krake van ca. 20 meter onhoud baar inschoot. Enter verzuimde ech ter om de wedstrijd definitief te be slissen, daar hiervoor genoeg kansen aanwezig waren. Doelman A. v.d. Maat wist een zeker schijnend doel punt met een enorme duiksprong te voorkomen en voorstopper H. Klein Ovink redde nog een keer op de doel lijn. Ook werd nog een Enters doelpunt wegens buitenspel afgekeurd, zeker het initiatief weer over en 15 minuten voor tijd kwamen de rood zwarten langszij toen uit een straf schop (gescoord door ..specialist" J. Stu.kker) toen een der Enterse backs de bal binnen de beruchte lijnen met de hand wegsloeg. Toen golfde aan val op aanval op het Enter doel en het was 6 minuten voor tijd weer W. Klein Velderman in samenwerking met J. Pasop die het beslissende tik je gaf (4-3). Toch wel iets meer dan de Holt.nnaren hadden verdiend. A.s. zondag de grote topper SOS 3 Holten 4 om 10,30 u. Vertrek 9.30 u. „Meermanskamp". Haarle 8 - Holten 7 Holten 7 speelde zondag tegen Haar le 8. na een paar weken stop. Geen •lechte partij voetbal, ondanks een aantal invallers. Er werd pas na 25 minuten het eerste doelpunt ge scoord maar toen was het ook- met een oppassen geblazen voor Haarle. Binnen tien minuten was het 4-0 in het voordeel van Holten en met de ze stand ging ook de rust in. De 4-0 vonden de rood-zwarten vbldoende en men beperkte zich tot het „af remmen'' van de boys, die het toch nog lukte om de eer te redden (1-4). Holten 8 - SDOL 5 2-1 In een zeer enerverende wedstrijd heeft Holten 8 zijn derde achtereen volgende overwinning behaald. Deze keer was het SDOL dat. samen met Holten 10 koploper in de competitie is. In het eerste kwartier van de eer ste helft viel SDOL geducht aan maai de aphterhoede van het Maats-elfta] wist dit met subliem spel te klaren. Hoe meer de wedstrijd vorderde des te beter kwam Holten 8 in zijn spel. Na een schitterende aanval wist Arf- man met een mooi schot de ope ningstreffer te maken. Holten 8 bleef aanvallen maar had geen geluk met enkele schoten van de aanvalslinie en zo ging de rust in met 1-0. Na rust een fel aanval lend SDOLmaar de Holtense verde diging was zeer goed op dreef. Bij een aanval van SDOL maakte van de Kolk een overtreding en mocht lend SDOL maar de Holtense verde- een vrije trap nemen. De vrije trap werd goed genomen en voordat, de achterhoede het in de gaten had, was het 1-1. Na deze treffer kon men zien dat Holten 8 inzet en menttaliteic bezat. Holten 8 bleef doorgaan en vocht voor iedere meter. Na een grandioze actie van Nikkels wist Arf- man deze af te ronden door zijn tweede doelpunt te scoren. Holten 8 bleef het spel beheersen maar bij een aanval van SDOL wist een voorhoedespeler een hard schot te lossen op het doel maar dit schot werd fantastisch gestopt door Harm ten Bos. Zo werd de eindstand 2-1 voor Holten 8. A.s. zondag de zware thuiswedstrijd tegen Enter 8. Laten we samen zor gen, dat ook deze twee punten in Hol ten blijven. Nijverdal 5 - Holten 10 In een zeer belangrijke uitwedstrijd tegen Nijverdal 5 nam Holten al na 7 minuten de leiding door een prach tige corner door J. ten Velde en zelfs na 10 minuten kreeg A, Vincent de bal zo prachtig vrii, maar z'n schot belandde tegen de lat. 'Toen het spel wat heen en weer golfde, werd na een half uur spelen door G. Vincent goed afgerond en de stand was 0-2. Pas 7 minuten voor het einde scoor den de Nijverdallers het eerste doel punt en 5 minuten later was het al weer raak door een penalty, waarbij de stand op 2-2 gebracht werd. Twenthe cl-Holten c2 0-1 Ondanks de felle koude en de harde wind. heeft Holten-C2 zaterdag jl. een goede wedstrijd gespeeld in Goor. Te gen Twenthe werd destijds thuis verlo ren, doch toen was de samenstelling van 't elftal nog niet goed. De Twen the spelers kregen weinig vat op het spel. De 0-1 stand was reeds voor de rust bereikt, in de periode waarin Holen de wind mee had. Holen kwam enkele malen nog gevaarlijk voor het Twenthe doel, doch wist de geboden kansen niet om te zetten in doelpun ten. In de tweede speelhelft kwam het hoger geplaatste Twenthe nog wel eens gevaarlijk voor het Holten doel, doch doelpunten werden niet gescoord, mede door het goede ver dedigen van Holen. Holten c3-Excelsior c4 0-8 In vergelijking me de vorige wed strijd eigenlijk een 10-0 overwin ning. Een geweldige prestatie van de-„ ze hardwerkende vriendenploeg. De- grote ont* creHnng. Hij hield zeTf 'n srafschop. Menig kampioenselftal kan een voor beeld' nemen aan dit sportieve team. Met de tong op de schoenen, 't hoofd omhoog en de borst vooruit verlieten zij als mentale overwinnaars 't veld. De consumpties die zij kregen had den ze dubbel en dwars verdiend. Holten e4-Haarle,se Boys e3 1-0 Holten E4 speelde zaterdag voor rust met 9 man tegen een volledig E3 van Haarlese Boys. Dit was echter geen probleem voor onze jongens. Gesterkt door de zwakke mentaliteit van de andere spelers (die liever zonder af zeggen naar de motorcross gingen) speelde E4 bijzonder goed. Door het goed opkomen van de achterhoede wérd het 1-0 voor rust. De leider van E6 die toevallig aan wezig was, was zo menselijk 2 spe lers van zijn elftal af te staan. Zo doende kon de 1-0 stand gehandhaafd blijven. E. J. Mol-W. G. Blitz 0-1; H. Nije- rees-W. Beijers 10; H. van Beek-G. J. Snippert 10; A. J. C. BrandsW. van Beek 0-1; J. Karkdi.j!:-E. Mondeel 1- 0; F. v.d. Berg-F. Akkermans 0-1; J Karkdijk-B. van Beek 0-1; D. J. Meu- leman-I-I. Meijer 1-0; B. van Beek-J van Bruggen 1-0; J. W. Middelink-D. v.d. Knaap 0-1; J. W. v.d. Knaap 0-1; H. Jansen-M. C Jan sen 10; H. Meijer-W. Dissevelt 0-1 Maandag 18 maart is er een oefen wedstrijd tussen twee tientallen van de vereniging waarin tevens wedstrij den die meetellen voor de onderlinge competitie zijn gepland. Maandag 1 april speelt een negental tegen een team van de Rijkswaterstaat uit Hol ten. Deze wedstrijd die bij koud en winde, rig weer werd gespeeld, was een van onze betere wedstrijden. In de eerste helft had Lelystad een licht veldover- wicht en in de eerste minuten werd het al 0-1, maar Holten creëerde zich daarna 'n paar fraaie kansen, die al len gemist werden. Bij Lelystad lukt het echter wel, de bal werd weer feilloos achter de doel lijn gezet. Nog was de moed niet verloren en we hielden stand tot de rust. Na de rust waarin we opge warmd werden, was de veldverhou- ding ongeveer gelijk. Holten kwam sterker opzetten, maar eerst wist Le lystad op 0-3 te komen. Ook werd een strafbal geforceerd, maar deze werd knap gehouden door onze voor treffelijke keeper, Ate Oostenbrug. Door deze prestatie kwam Holten op gang en werd het 1-3 door een solo van Theo Maats. De laatste minuten waren te kort om nog verder door te drukken. Toch een succes voor Hol ten, dat hard heeft gewerkt en zeker een betere doelverhouding had ver diend. Dat de „ouwetjes" zo langzamerhand ingespeeld raken en voor iedere te genstander een bijna onoverwinnelijk bolwerk gaan worden, bleek zondag jl. in Lochem, waar een technisch vaardiger team aan de zegekar ge bonden werd. Zoals zo vaak had een jeugdig team nog heel wat te leren op het mentale vlak van de veteranen. Zij bleven het hoofd koel houden, ook toen een oogverblindende situatie voor de Holtense keeper ee gast heren op 1-0 voorsprong zette. De Holtenaren leven rustig, maar wel fel, doorgaan en al vrij spoedig kwam de gelijkmaker, toen de kee per op een schot van Peter Hane- winksl zijn voet iets teveel optilde. Toch kwam Lochem wederom aan een voorsprong, doordat zij een straf bal "kreeg toegewezen, die onberispe lijk werd benut: 2-1. Vlak voor de rust bracht wederom ónze midvoor de stand in evenwicht, door uit een strafcorner te scoren. Dat de vete ranen het na de rust niet lieten af weten, bleek al vrij snel. Zij namen het heft in handen en probeerden door snelle aanvallen te scoren. Op soms miraculeuze wijze ontsnapte het Lochemse doel aan doorboring, maar uit een strafcorner scoorde natuurlijk wederom Peter, zodat de eindstand werd 2-3 voor Holten. Blauw Wit 2 begon zaterdag direct met een goed spelritme waaruit al gauw door Jan Rietberg de stand op 1-0 kon worden gebracht. En men bleef werken en er werden goede scoringskansen geschapen maar tot scoren kwam men niet. Het doelpunt kwam aan de andere kant in de 35e minuut zodat de thee met een 1-1 stand kon worden genut tigd. Na rust begonnen de gasten meer in hun spel te komen en hier tegen was het 2e niet helemaal op gewassen. Daarlerveen won tenslotte met 1-4 maar had voor deze ruime zege wel medewerking gehad van de Blauw wit doelman. Wij willen groei van welvaart en zuiniger beleid. Wij vechten daarom voor lagere be- werkgelegenheid. Wij willen een lastingen en zijn tegen nog meer nivellering. Met de aanmelding van de 9-jarige Jan Arend Aanstoot, Hoffestraat 23, te Holten, bereikte de z.v.v. „Blauw Wit '66" een ledenbestand van 250 aktief spelende leden. Voorwaar een gedenkwaardige mijlpaal, hetgeen voor het bestuur van deze vereniging voldoende aanleiding was dit feit iet wat officieel te markeren. Daarom werd Jan Arend zaterdag morgen, aan de ingang van het sport complex „Meermanskamp" bij mon de van voorzitter Wiersma, een warm welkom in de Blauw Wit gelederen toegesproken en werd hem, als ge schenk, een niet minder warm trai ningspakje aangeboden. Het bedrijven van sport is ,,i« the mood" in Holten, want wie oh wie had in 1966 durven voorspellen dat Blauw Wit reeds acht jaar na de start zou zijn uitgegroeid tot een zo grote vereniging? Daarom tracht bij gaande foto te illustreren hoe een (terecht) tevreden voorzitter Wiers ma Jan Arend in de kijker plaatste. Of het kwam door deze overrompe lende belangstelling zal wel nim- Jan Arend Aanstoot rechts van jongen met tas) maakte bij de ZVV Blauw Wit '66" de 250 vol mer afdoende worden beantwoord. Feit blijft dat het met de komst van Jan Arend, nieuw opgericht E7, haar eerste wedstrijd (uit) tegen S.V.V.N., met niet minder dan 7-0 uit handen moest geven. Maar ach, wie maalt daar nu om? Blauw Wit krijgt zaterdagmiddag op „Meermansksmp" het eerste van „Drienerlo" (Enschede) op bezoek. De T.H.-studenten die nog een heel klein kansje hebben op de titel zul len zeker alles op alles zetten om dit kansje te houden en Blauw Wit zal het tegen de technisch beste ploeg uit de eerste klasse heel zwaar krijgen. Een puntenverdeling zou dachten wij een verrassing betekenen. De wedstrijd begint om 3.00 uur. Het vol ledige programma luidt verder als volgt: Blauw Wit IDrienerlo I 3.00 u. Blauw Wit 2Vroomsh. Boys 5 11 u. Daarlerveen 3Blauw Wit 4 4.15 u. SVZW 5—Blauw Wit 3 1.30 u. JUNIOREN SOS Al—Blauw Wit Al 2.30 u., ver trek 1.30 u. Sp. Rijssen BIBlauw Wit BI 4.15 u., vertrek 3.30 u. Blauw Wit B2—MVV BI 2.30 u. Bl.W. Haarle Cl—Blauw Wit Cl 2.30 u., ver trek 1.45 u. Blauw Wit C2—Blauw Wit Dl 1 u., BI.'Wit. tfcéü?«taM PUPILLEN De Zweef El—BI. Wit El 10 tf., ver trek 9 15 u. Sp. Rijssen E2—BI. Wit E3 10 u., vertrek 9.30 u. De Zweef E7—BI. Wit E4 U u., ver trek 10.15 u. Blauw Wit E5—D.E.S. E4 11 u. R.V. E2—BI. Wit E7 11 u., vertrek 10.30 u. BI. Wit bl-RKSV bl 0-3 In de eerste helft was Blauw Wit ster ker in de aanval maar de kansen werden helaas niet benut. Uit 'n cor ner werd het door een goede kopbal 0-1 voor RKSV. Na de rust ging de strijd gelijk op, maar uit de diverse doelrijpe kansen werd niet gescoord. Na een half uur werd het 0-2 voor RKSV door een snelle uitval. Omdat Blauw-Wit niets meer had te verkie zen ging men teveel in de aanval en werd de verdediging verwaarloosd. Hierdoor kreeg RKSV de gelegenheid via uitvallen gevaarlijk te worden. Vijf minuten voor 't tijd kreeg Blauw Wit een strafschop tegen die benut werd, 0-3. Eerlijkheidshalve moet ge zegd worden, dat er door de Blauw Witters goed en met positieve inzet gespeeld werd. Ook de drie invallers van CI en C2 hebben hun opdracht goed uitgevoerd. Het resultaat in doelpunten zien we opvolgende keer-.-wel weer. SDOL bl-Bl. Wit b2 6-0 Blauw Wit heeft tegen koploper SDOL een nederlaag geleden, die, gezien de stand in de competitie niet tegen viel. In de eerste helft speelde SDOL met de wind in de rug, zeer sterk aan vallend, hetgeen ze een voorsprong van 2-0 opleverde. In de tweede helft, met een zeer ster ke invaller, liep de score al vlot op tot 5-0. Zaterdag 9 maart werd over de zandwegen van de Hp Herberg de jaarlijkse Voorjaars-Overijsselrit ver reden. Dit jaar werd deze rit evenals vo rig jaar geheel uitgezet door de MAC „De Holterberg". Deze keer werd gekozen voor de Holterberg, dit in tegenstelling tot vorig jaar, toen ook een deel van de Beuzeberg werd gebruikt. De reden hiertoe laat zich moeilijk raden: Veiligheid voor om wonenden en rijders. Het parcours dat circa 49 km. lang was, moest door de senioren vier maal, de junioren en zijspannen drie maal en de bromfietsers tweemaal worden afgelegd. Van de 156 inschrij vers kwamen er 130 aan de start, 105 rijders haalden de finish. Hel MAC „De Holterberg"-team, bestaande uit de heren Henk Biele man, August Müller en Dik Müller P.zn., was goed op dreef. Het drietal bereikte de eerste plaats met 882 pun ten voor VAMC uit' Varsseveld niet In de 3e klasse A is Borne weer een stap dichterbij het kampioenschap ge komen door Ommen 2 te verslaan. Nijverdal 2 zag geen kans om van Almelo 5 te winnen en Goor 2 be haalde een grote overwinning op het derde team van Nijverdal. In de 3e klasse B is Ommen 1 erin geslaagd om Hardenberg 2 terug te wijzen en daardoor het kampioenschap in de wacht te slepen. Vroomshoop won van Dalfsen 2 terwijl Ommen 3 de baas bleef over de reserves van Vriezen- veen. In de 3e klasse C blijft Delden 2 aan de leiding door een zege op Stork 2. Winterswijk 2 wees Haaks bergen 3 resoluut terug en Rekken wist ook nu niet aan een grote neder laag te ontsnappen. In de 3e klasse D is Esgoo 4 ongeslagen kampioen geworden. Esgoo 5 behaalde een gro te overwinning op Favorita 2, terwijl Het Witte Paard 2 een zware neder laag te slikken kreeg tegen d'e reser ves van Oldenzaal. De Holtenaren zijn in 3A nog niet op dreef, maar zij heb ben Nijverdal nog onder zich en zijn een wedstrijd achter. Wie weet wat er nog gebeurt. UITSLAGEN: 3e klasse A. Nijverdal 2-Almelo 5 31/2-4,/>Goor 2-Nijverdal 3 6-2; Borne 1-Ommen 2 4'/:-3,/2. 3e klasse B. Dalfsen 2-Vroomshoop 1 2-6; Ommen 1-Hardenberg 2 5-3; Om men 3-Vriezenveen 2 41/:-3'/;. 3e klasse C. Delden 2Stork 5 5-3; Haaksbergen 3-Winterswijk 2 2'/s-5'/-; Rekken 1-Haaksbergen 2 1 Ilt-6lls. 3e klasse D. Boekelo 2-Esgoo 4 3-5; Favorita 2-Esgoo 2 2'/:-5Oldenzaal 2-Het Witte Paard 2 7-1. STANDEN: 3e klasseA. 1 Borne 1 12 uit 6 36V=: 2 Nijverdal 2 8 uit 6 24; 3 Almelo 5 6 uit 6 24; 4 Ommen 2 6 Uit 5 23"/:; 5 Raalte 1 6 uit 5 18'/»; 6 Goor 2 3 uit 6 21; 7 Holten 1 3 uit 5 18':; 8 Nijverdal 3 0 uit 5 10. 3e klasse B. 1 Ommen 1 12 uit 6 40"/:; 2 Vroomshoop 1 7 uit 6 25; 3 Har denberg 2 7 uit 5 23' 4 Dalfsen 1 6 uit 5 20; 5 Hardenberg 3 4 uit 5 18: 6 Ommen 3 4 uit 5 15' 7 Vrie- '.enveen 2 2 uit 5 14: 8 Dalfsen 2 0 uit 5 10'/:. 3e klasse C. 1 Delden 2 11 uit 6 35: 2 Haaksbergen 2 9 uit 6 32Va3 Win- erswijk 2 8 uit 7 31; 4 Hengelo 3 7 uit 5 24'/:; 5 Eibergen 1 7 uit 5 21,5; 3 Hengelo 4 5 uit 6 18; 7 Stork 2 1 uit 6 23'/:; 8 Haaksbergen 3 3 uit 6 15'/:; 9 Rekken 1 0 uit 7 10, 3e klasse D. 1 Esgoo 4 11 uit 6 33":: 2 Favorita 2 8 uit 6 26; 3 Esgoo 5 8 uit 6 25; 4 Oldenzaal 2 6 uit 6 24'/s; 5 Het Witte Paard 2 5 uit 6 19; 6. Oldenzaal 3 3 uit 6 21; 7 Boekelo 2 1 int 6 19. 1436 punten. Een geweldig succes voor het nog jonge team uit Holten! Pro ficiat Bij de senioren waren het vooral de Nijverdallers Henk Poorte en Jan Tijhuis, beiden op Monark, die de aan dacht op zich vestigden. Zij wisten beiden in hun klasse de hoogste eer te behalen. De Holtenaar Huzen was de sterk ste in de bromfietsklasse. Voor het bekendmaken van de be haalde punten dankte de heer Ezen- dam secretaris van de KNMV, af deling Overijssel, onder wiens aus piciën deze' rit werd verreden, de MAC De Holterberg en in het bijzon der de heren E. Krikkink, H. Oolbek kink en D. J. Schooien voor de goed verzorgde rit. Nieuwe formule De KNMV had voor deze rit geko zen voor de nieuwe formule in pun tenwaardering. Dit houdt in dat er geen strenge scheiding meer is van de resultaten van het ..op tijd" zijn en die van de speciale proeven. Komt een rijder op een controle te laat, dan krijgt hij 60 punten voor el ke minuut tijdsoverschrijding. Verder krijgt hij punten voor de acceleratie- proef over 200 meter (voor elke se conde 10 punten) en voor de terrein- proef (één punt per seconde). Daar. naast kan hij nog vele punten oplo pen door andere oorzaken met volbrengen van de startproef 50 pun ten overschrijding van het toegesta ne aantal decibels (F.I.M. norm. 92 dBA) 40 punten, te vroeg bij een controle binnen komen 20 punten, enz. De rijder met het minst aantal punten wint zijn klasse. Er werd gestart in 9 klassen. Hier van was de uitslag: Senioren: 1. V.A.M.C. uit Varsse veld. Junioren: 1. MAC „De Holterberg" uit Holten; 2. V.A.M.C. Varsseveld. Merkenteam: 1. Monark. De uitslagen in de diverse klassen zijn als volgt Klasse A, motoren t.m. 50 cc.: 1. H. Hoekman, Dalfsen met AHS, 333,9 pnt.: 2. A. J. Hoekman. Oudleusden, AHS, 358,6 pnt.3. J. H. Kóoymans, Markelo. Kreidler, 378,7 pnt. Klasse Al - Bromfietsen: 1. E. W. Huzen, Holten. Zündapp, 392,7 pnt.: 2. F. Klein, Nieuwleusen. Kreidler. 444.9 pnt.; 3. A. Kampman, Nijver dal. Zündapp, 498,8 pnt.: 4. J. ten Velde, Holten, Zündapp, 1098 pnt.- Klasse B junioren, motoren 5i t.m. 125 cc.: 1. M. F. Hindx-iks, Deventer KTM, 282.1 pnt.; 2. E. Lenterman, 1 Haarlem, KTM, 321,6 pnt.; 3. L. Nij-' kamp. Lonneker, Hercules, 328,3 pnt. Klasse C, junioren motoren 126 t.m j 175 cc.: l. B. Bulsink, Sinderen met I KTM. 300,9 pnt.; 2. J. P. W. Voor ham, Wassenaar, Puch, 301,6 pnt.: I 3. G. Altena, Nijverdal, Moto Morini 314.3 pnt.; 9. J. Enter, Holten, Bulta co, 334.3 pnt. Klasse D. junioren motoren boven 175 cc.: 1. G. M. Kruiper, Nijverdal, BMW, 258,3 pnt.; 2. E. J. Klinken berg, Valkenburg, MZ, 281,7 pnt.; 3. J. Sikkens, Gasteren, Honda, 284,2 pnt.; 4. D. Muller, Holten, Bultaco, 238.4 pnt.; 6. H. J. Bieleman, Holten, Montesa, 296.0 pnt.; 8. A. Müller Holten, BMW, 297,6 pnt.; 12. W. We vers, Holten, Honda, 314,2 pnt.; 20. H. J. Tuitert, Holten, KTM, 395,6 pt. Klasse E, senioren, motoren 51 t.m. 125 cc.: 1. H. Poorte, Nijverdal, Mo nark, 260,2 pnt.; 2. W. Veenstra, Vars seveld, Rond-Sachs, 276,6 pnt.; 3. J. staman, Nijverdal, Monark, 227,4 pnt. Klasse F. senioren, motoren 126 t.m. 175 cc.: 1. J. Tijhuis, Nijverdal, Monark, 280.7 pnt.: 2. T. Knuiman, Wijchen, Monark. 285,7 pnt.3. B. Héman, Amsterdam, KTM, 288,7 pt. Klasse G, senioren, motoren boven 175 cc.: 1. H. Zijdemans, Den Haag, Jawa, 251,4 pnt.: 2. G. Hoftijzer, Varsseveld, KTM, 268,8 pnt.3. G. J. Lenselink, Vorden, Montesa, 269 pt. Klasse H zijspannen: 1. B. H. Braakhekke, Vorden, Kawasaki, 366,3 pnt.; 2. H. J. Spenkelink, Rijs sen, BMW, 440,7 pnt.; 3. J. Bulsink, Varsseveld, BMW, 230,6 pnt. Toen kreeg Blauw Wit iets meer greep op 't spel en pas in de laatste fase van de wedstrijd scoorde SDOL nog één keer en bepaalde daarmee de eindstand op 6-0. Pupillen BI. Wit bl-SVVN el 0-7 Blauw Wit EI zag 't zaterdag (thuis) tegen SVVN helemaal niet zitten. Op geen enkele wijze wisten zij tegen het met zeer hoge inzet spelende SVVN een vuist te maken. Het elftal telde minstens zoveel lekken als het spelers op de grasmat had. De uitslag loog er dan ook niet om. Ze verloren met niet minder dan 7-0 Een uit slag en een wedstrijd om nota van te noemen en dan weer snel te ver geten. BI. Wit e2-BI. Wit e3 2-1 In net verleden moest E2 griezelig vaak de meerdere erkennen in het jongere E3. Aan deze toestand blijkt een einde te zijn gekomen, dankzij een juiste man op de juiste plaats politiek van leider Rutgers. Hierdoor is dit team thans in staat om voet balspel van hoge klasse te presente ren. Wist Eric Mondeel de openings treffer voor E3 messcherp te plaat sen, dankzij een verder potdicht ge houden verdediging kon E2 Erik Enter en Gerard Rutgers lanceren om de achterstand in een 2-1 overwin ning om te zetten. Haarle e5-Bl. Wit e5 0-10 Blauw Wit E5 heeft Haarle E5 za terdag (uit) een wel zeer koude dou che gegeven. Bood Haarle bij aan vang stevig weerstand al spoedig wis ten de Holtenaren een vernietigende bres te slaan in de Haarlese gelede ren. Daarna schoten de Blauw Witters hun overwinning goaltje voor goaltje bijeen. Reeds bij 0-5 stand riepen de Haarlese leiders en ouders: ,,Zo'j nie' gek wod'n?' Daar gelaten' het commentaar van de wedstrijd, toen Bl. Wit met een 10-0 overwinning naar huis terug keerde! BI. Wit e6-SWN e6 1-2 Blauw Wit E6 werd zaterdag achter volgd door het pechduiveltje! Hoewel Theo Hartink de BI. Witters op mach tige wiize 'n 1-0 voorsprong bezorgde, kort daarna reeds kwamen de Nijver dallers onnodig tot een tegendoel punt. Het initiatief bleef verder duide lijk aan Bl. Wit zijde, hetgeen ech ter niet mocht verhinderen dat SVVN uiteindelijk toch met een 1-2 over winning zegevierde. SVVN e5-Bl. Wit e7 7-0 Het gloednieuwe Bl. Wit E7 had (uit) tegen SWN E5, direct al het hoofd te bieden aan een zware vuurproef. Hoewel dit team in feeststemming vertrok (omdat het daarin spelende 250e lid van Blauw Wit, juist voor het vertrek een warm welkom was toege roepen door voorzitter Wiersma) was het (wel verwachte) verlies van 7-0 toch wel erg groot. Maar ja, wie neemt het deze nieuwe pupillen kwalijk? Niemand toch ze ker. Zaterdag 9 maart speelden de dames van Bato I een „thuiswedstrijd" gen Achilles 2 (Almelo) in de sport hal „Noetsele" te Nijverdal. Evenals de laatste wedstrijd tegen Rivo, namen de dames tijdens de gehele wedstrijd een afwachtende hou ding aan Er zat weinig verband in het spel, wat erg jammer was, want dit was echt niet nodig tegen Achil les. De BATO-dames waren niet goed op elkaar ingespeeld. Toch waren er ook goede spelmomen ten. Zoals enkele knappe set-ups, waarvan ze gebruik maakten, door er een krachtige smash uit te halen en daardoor de Achilles-ploeg uit hun spel te halen. Vooral door de harde en goede opslag werden door de „thuisspelende" dames verscheidene punten in de wacht gesleept. Door de ups en downs tijdens de wed strijd werden de 3 sets verdiend rewonnen. Setstanden: 15-8; 15-8 15-6. Bij de wedstrijdpunten konden dus 2 opgeteld worden. De volgende wedstrijd zal wel zwaar worden tegen koploper Tornado op zaterdag 16 maart om 4.00 uur in Hengelo. 1 In de beginfase had BATO al met een het betere van het spel. Het over wicht dat BATO had hield de ze nuwen van de Holtense dames in be dwang. Ze speelden zelfverzekerd maar zon der veel initiatief. De meeste punten werden gescoord door fouten van Ca raco. De eerste twee sets leverden het BA- TO-team weinig moeilijkheden op. Ze wisten deze op een overtuigende manier te winnen. In de derde set kwam echter de terugslag. Door het trage spel verloren de Holtense da mes de concentratie en moesten pun ten prijsgeven. Caraco was zo ver standig om van dit zwakke moment te profiteren en won de set dan ook. De vierde set zou de doorslag ge ven. Gelukkig had de BATO ploeg zich hersteld en sloeg er weer fanatiek op los. Caraco had geen enkele kans en de setoverwinning was voor BATO II. Een verdiend gewonnen wedstrijd dat de Holtense ploeg weer 2 wed- strijdpunten opleverde. Setstanden: 15-8; 15-6; 16-18; 15-11.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5