Holten thuis tegen Enter Chr. Plattelandsvrouwen bijeen Monsternemers Programma pupillen Blauw Wit „Lap55 in tweede helft moeiteloos langs Holten z Blauw Wit rekende af met Boswinkel Blauw Wit krijgt het zwaar tegen Denekamp Blauw Wit '66, een snel groeiende vereniging Programma S.Y. „Holten" Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten Diploma-uitreiking voor cursus amateurspelleider bij „Blauw Wit VERLIESPUNTEN VOOR BATO BATO 2 - Caraco 3 Markt Rijssen Sp. cl. Rijssexx cl - Blaxiw Wit cl UITSLAGEN SCHAAKCLUB HOLTEN' Schietwedstrij den Zaalvoetbalconxpetitie TENNISTOERNOOI Hockey-nieuws Uitslag bridge- wedstrijd ..Holten" Vrijdag 8 maart 1974 9 Het in degradatiezorgen verkerende Lap uit Almelo heeft afgelopen zon dag twee zeer belangrijke punten binnengehaald tegen een technisch de gehele wedstryd beter spelend Hol- fl en- De Almeloërs hadden hun zege voor al te danken aan hun enorme vecht lust in de tweede helft, wat dan ook beloond werd' met 2 prachtige doel punten, gescoord in de 17e en in de 41e minuut. In het begin leek Lap ge heel te worden overspeeld, zo gemak kelijk en soepel liep het spel bij de Holtenaren, het ontbrak echter zoals zo vaak aan een afwerker. Wel leek J. Veneklaas te gaan scoren maar alleen voor doelman v.d. Ley floot de scheidsrechter af, waarna de Hol tenaren een vrije trap kregen even buiten de zestien meter. Vlak voor rust scoorde Veneklaas zelfs maar de ze treffer werd wegens buitenspel af gekeurd. Toch had Holten gewaarschuwd moe ten zijn, want ook al voor rust waren de Almeloërs met afsandsschoten erg gevaarlijk. Doelman Deijk, één der grote uitblinkers bij de Holtenaren, vooi'kwam zelfs met de grootste moeite een doelpunt. Ook na rust leek Holten de zaak wat flinker aan te pakken, maar doel punten bleven, mede door de uitste kend keepende doelman v.d. Ley uit. Zelfs onze achterhoedespelers gingen zich met de aanval bemoeien, het geen Holten in de 17e minuut fataal werd. Een afgeslagen aanval op links werd uitstekend doorgegeven naar Weinreder die goed doorgaf naar rou tenier van Tellingen die onhoudbaar inschoot. Holten dat nu de gelijkma ker wilde forceren kreeg de mooiste kansen hiervoor, doch geen van deze werden benut. Vlak voor het einde werd de strijd definitief beslist toen Veneklaas niet snel genoeg kon te rugkomen waarbij de linksbuiten de bal goed voortrok en Weinreder in duel met W. Schooien de bal het laatst aanraakte, die net langs de paal in het net verdween, 2-0. Hoe belangrijk de overwinning van de Almeloërs was, bleek even later toen vanaf de tribune's bekend werd gemaakt dat dat mede-degradatiekan didaat Unisson met 3-0 had verloren van Wilhelminaschool. A.s. zondag kan Holten z'n revanche halen op de destijds in Enter gele den nederlaag, hoewel er dan wel anders gevoetbald zal moeten wor den als tegen Lap afgelopen zondag. De selectiegroep bestaat uit de vol gende spelers: J. Veneklaas. B. Kna pen. W. Nijenhuis, H. Bronsvoort, A. Dekker, B. Breukink, W. Schooien, G. Paalman, G. Oolbekkink, H. Kalf- sterman, J. v. Pluuren. M. den Heijer en S. Meinsma. SENIOREN: Holten IEnter I 2.30 u. Rood Zwart 2Holten 2 10.00 u. ver trek 9.00 u. Holten 3—SOS 2 10.00 u. Holten 4Enter 6 10.00 u. Holten 5Luctor 5 11.45 u. Borne 4Holten 6 2.30 u., vertrek 13.30 u. Haarle 8Holten 7 12.15 u., vertrek 11.3 i u. Holten 8—SDOL 5 10.00 u. De Zweef 6Holten 9 10.30 u., ver trek 9.30 u. Nijverdal 5Holten 10 10.30 u., ver trek 9.30 u. Holten 2 - Twente 2 0-0 In een weinig hartverwarmend duel hebben beide clubs welke aanspraak maken op de tweede plaats de pun ten gedeeld. Ze eindigde zoals ze be gon. Het prachtige voorjaarsweer had verschillende mensen naar buiten ge lokt maar deze kwamen wat het voetbal betrof bedrogen uit. Veel re- ele scoringskansen deden zich niet voor, daarvoor waren de verdedi gingen te sterk. Vooral Riny speelde verdedigend zeer goed en probeer de ook de voorhoede tot goede dingen te inspireren. Jammer voor het punt je dat hier verloren ging. Beide par tijen verzoenden zich tenslotte met een puntenverdeling. Holten 4 - De Zweef 5 4-3 In deze voor beide partijen zeer belangrijke wedstrijd heeft de vecht- lijst van de Roodzwarten de door slag gegeven zodat ook deze wed strijd 'in de volle winst werd omge zet hoewel op het nippertje, daar in blessure tijd het beslissende doel punt werd gescoord door uitblinker H. v.d. Pluym. De Zweef begon sterk en schiep zich enkele redelijke kansen maar invallerdoelman G. Arfman stond goed z'n mannetje. Toch kwamen de Blauw Witten verdiend aan een voor sprong toen een vrije trap via een wirwar van spelers hoog in het. doel verdween. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Na de pauze een herboren Holten, dat al vanaf de aftrap succes had, en H. v.d. Pluym geheel vrij voor doelman ten Hove verscheen en be heerst scoorde 1-1. Toch kwam De Zweef nog terug door een prachtige lob van ca. 20 meter die kansloos voor doelman Arfman hoog in de ui terste hoek verdween. Holten raak te nu geheel „aangebrand" wat al di- rekt resulteerde in de gelijkmaker gescoord op het randje van buiten spel door A. v.d. Bos. Toen was Holten aan de beurt en 12 minuten voor tijd leek de wedstrijd beslist toen weer H. v.d. Pluym be heerst de doelman omspeelde en scoorde 3-2. Het viel echter geheel anders uit want 3 minuten voor tijd kwam De Zweef toch nog op gelijke hoogte toen uit een hoekschop de bal via de voeten van A. Jansen in eigen doel verdween. Door nog het allerlaatste te geven kwam Hol ten toch nog langszij door een prach tige kopstoot van H. v.d. Pluym uit een vrije trap van A. Jansen (4-3). Holten 6 - Achilles 9 0-2 Holten 6 liet de grote kans glippen om zich verder van de ondëi'stc plaatsen te verwijderen. Het had vol op scoringskansen, maar had beslist vrouwe Fortuna niet op de hand. Vooral in de tweede helft, met in valler Herman Vincent als uitblinker, drong het (te) sterk aan. Dit gaf de Hengeloëi's de ruimte om twee keer toe te slaan wat toch wel 'n te gx-o- te beloning was. Omhoog 4 - Holten 8 0-7 De eex'ste helft werd van beide kanten gezien een matig duel. Tot plotseling het „Maats-team" ster ker (d.i.v. de zon?) werd. Dit resul teerde in een doelpunt" van Omhoog, maar dit werd echter om onverklaar bare redenen afgekeurd. Daarna werd uit een vrije trap van Holten op de paal geschoten. Na een half uur spe len werd een penalty toegekend aan Holten. Nijland scoorde hiex-uit zeer beheerst. De tweede helft ging in met een 0-1 stand. Wat daarna allemaal gebeur de is gewoon een „zonnige" weelde voor Holten 8 te noemen. Iets wat nog niet in de historie van het „acht ste" geschiedde werd een feit. Uit prachtige posities scoorden Hol ten 8 nog maar liefst 7 x resp. door Nikkels (2x), Oolbekkink (2x), Wen- nekes en Nijland- Wat een feest. De volgende wedstrijd moeten de jon gens tegen SDOL 5, wat volgens de vex-wachtingen een zeer spannende wedstrijd zal worden omdat zij sa men met Holten 10 de kop van de ranlijst aanvoeren. Toi, toi, toil! Junioren Holten AlAlmelo Al, aanvang 04.15 uur; DES A2Holten A2, aanvang 01.00 uur, vertrek 12.15 uur; Holten BIEnter V BI 03.15 uur; Excelsior B3Holten B2, 02.30 uur, vertrek 01.45 uur; Holten Cl—Nijverdal Cl 03.00 uur; Twenthe Cl—Holten C2 02.00 uur vertrek 01.15 uur; Holten C3—Excel sior C4 01.45 uur; Omhoog DlHol ten Dl 02.00 uur, vertrek 01.15 uur; Holten D2—SOS Dl 02.00 uur. Pupillen Hector ElHolten El 02.00 uur, ver trek 01.15 uur; Excelsior E3Holten E2 9.30 uur, vertrek 8.45 uur; SOS E2-Holten E3 10.00 uur, vertrek 09.15 uur; Holten E4-Haarle E3 10.00 uur; Holten E5—SOS E3 11.00 uur; Excel sior E7-Holten E6 10.15 uur, vertrek 9.30 u.; Nijverdal E4-Holten E7, 11.00 uur, 10.15 uur. Zaterdag moest Bato 1 uitkomen le gen het Rijssense Rivo, dat op de tweede plaats onder Tornado staat. Er werd een slechte wedstrijd door Bato gespeeld. In de eerste set speelden de Bato-da- mes erg paniekerig. De opslag werd slecht verwex-kt en het achterveld was ook erg zwak. Wel blokten de Holtense dames goed. De tweede en de derde set gaven het zelfde beeld als de eerste. Setstanden: 15-4, 15-9, 15-7. De volgende wedstrijd wordt 9 maart om half drie tegen Achilles 2 in Nij verdal gespeeld. Hopelijk zit er voor BATO dan een overwinning in. Hoewel de BATO-ploeg vooral in het begin traag en onzuiver speelde, was het toch in het geheel een leuke en spannende wedstrijd, in Nijverdal tus sen de beide teams. In de eerste en tweede set werden de Holtense dames verrast door tactische ballen van de zijde van Ca raco. De BATO dames, die een wat afwachtende houding aannamen, wa ren hier niet tegenop gewassen. Caraco had echter een zwak achter veld waar de BATO-dames van wis ten te profiteren. De le en 2e set wer den echter door de Nijverdalse ploeg gewonnen en de enige mogelijkheid om nog een punt te behalen was voor Bato om de volgende sets te winnen. De dames stelden, gelukkig niet te leur en wisten gelijkspel te behalen. Wel was er in de derde set nog even een spannende periode. BATO dat voor stond zag Caraco steeds dichter bij komen. Gelukkig wisten de Hol tense dames op het juiste moment door te drukken. De vierde set leverde verder weinig moeilijkheden op. Een juiste uitslag. Setstanden: 15-17, 8-15, 15-13 en 15-11. Aangevoerd: 240 varkens. Prijzen: 240 biggen van f 116,tot f 125,—. Overzicht handel: handel rustig en prijzen staande. In de donderdagavond gehouden maandelijkse bijeenkomst v. d. afd. Holten v. d. Chr. Bond van Platte landsvrouwen (C.P.B.) heeft nadat de presidente mevrouw van Eng- brink-Ramaker had geopend met gebed na het gezamenlijk zingen van psalm 122: 2-3 de heer J. van Erke- lens uit Stadskanaal gesproken over het onderwerp „Het jodendom". Hij stond uitvoerig stil bij de grote en vele problemen in het Midden-Oos ten die dringend om een oplossing vragen en de verschillende oorza ken van deze moeilijkheden. De christenen zeggen het staat in de bijbel dat de Joden weer in een ei gen staat zullen wonen, maar we moeten hiermee toch wel voorzich- Maandagavond moest Cl aantreden tegen Sportclub Rijssen, de eerste wedstrijd bij kunstlicht, wat eerst wel even wennen was. Het was een oefenwedstrijd met Blauw Wit, veel in de aanval. Na 20 min. was het voor de thuisclub 1-0 door een strafschop. Een tegenvaller maar onze jongens lieten het hoofd niet hangen en 5 min. later zorgde Coert Schuppert voor de gelijkmaker. Na de rust begon Blauw Wit weer met frisse moed. Het was een onge lukkig handsballetje wat bestraft wex-d met een penalty zodat we weer achter kwamen (2-1). Ook deze pech wex-d manmoedig genomen en meteen werd gevochten voor de halve winst die even voor tijd dankzij een mooie treffer van Wilco Schipper werd bin nengehaald. Al met al een sportieve wedstrijd met. een licht veldoverwicht voor Blauw Wit Cl. In een bijeenkomst in café Kalfster- man heeft het bestuur van de Contro levereniging „Holten en Omstxeken" de monsternemers H. J. Meesterbe- rends en H. J. Nijland gehuldigd in vexband met het feit dat ze ruim 25 jaar in dienst van de vereniging werkzaam waren. Voorzitter J. W. Wesseldijk sprak een woord van wel kom en wees op het hoogstbelangx-ij- ke werk dat de beide heren steeds rnet grote nauwgezetheid en accuratesse hebben verricht. Fouten die bij dit werk worden gemaakt kunnen later niet meer hersteld worden. Hij felici teerde de jubilarissen waarop men in de toekomst nog graag willen blijven rekenen. Als blijk van waardering bood voorzitter Wesseldijk een ge schenk onder couvert aan. Ook de adviseur van de vereniging de heer H. H. G. Vogt wenste de he ren geluk. Mede door hun werk is de productie per koe en daardoor de aan voer aat de fabriek gestegen. De heer J. W. Jansen, controleur wees op de goede verstandhouding en sa menwerking tussen allen die bij dit belangrijke werk betrokken zijn. Mede namens zijn collega dankte di heer Nijland voor de waarderende woorden en het geschenk. Voorzitter Wesseldijk liet z'n felicitatie vergezeld gaan van een geschenk in couvert. H. H. J. Stukker-H. Nijerees PO; F. Akkerman-W. G. Blitz 1-0; W. van Beek-J. Beltman 1-0; T. Braunius- H. Parkov 0-1; H. Nijerees-J. ten Velde 1-0; B. van Beek-J. W. Midde- link 0-1. Junioren: E. Mondeel-H. Meijer 1-0; W. Dissevelt-H. Jansen 1-0; M. C. Jansen-E. Mondeel Er zal binnenkort een vriendschap pelijke wedstrijd worden gespeeld tus sen 2 achttallen uit de vereniging. Bij de in zaal „Vosman" gehouden wedstrijden om het clubkampioen schap van de Schietvereniging „De Eendracht" werden de volgende re sultaten behaald: Groep A1 G. H. Paalman 125 p.; 2 G. J. Schuppert .120 p.; 3 G. Koopman 119 p. (3 x 10); 4 G. A. Haverslag 119 (1 x 10); 5 H. J. Nekkers 112 p. (1 x 10, 5 x 9)6 J. van Asselt 112 p. (lx 10 4 x 9). Groep B: 1 D. Jansen 104 p. (3 x 9); 2 D. J. Nijendijk 104 p. (2x9). Groep C: 1 G. Schöppexs 116 p.; 2 G. J. Sluiter 110 p. (1 x 10); 3 F. J. Slui ter 110 p. (0 x 10)4 A. Pekkeriet 105 p.; 5 H. J. Bekkernens 94 p.; 6 E. Gx'ootentraast 93 p.; 7 A. J. Bieleman 90 p.; 8 J. A. Bouwhuis 89 p.; 9 J. C. Lamping 81 p. tig zijn, want de mensen die er ge woond hebben, hebben ook recht om te leven. Hier speelt een politieke aangelegenheid mee, want ook de Arabieren en de Syriërs streven naar zelfstandigheid waarop ze recht hebben. We moeten niet alleen bid den voor de staat Israel maar ook voor vrede voor de andere volken in het midden-oosten, zo besloot de heer van Erkelens zijn boeiende rede. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door de dames dankbaar gebruik gemaakt en spreker kreeg bij het beantwoorden hiervan gelegenheid om op verschillende pro blemen nog dieper in te gaan. Mevr. Van Engbrink sprak een woord van dank en zii bood de heer van Ex-ke lens een boekenbon aan. De leerzame avond werd door de heer van Ei'ke- lens met dankgebed beëindigd na het zingen van psalm 84 vers 4. Groep A: Ajax 5 7 ;-r- 11 5 Amsterdam 5 6 10 6 de Graafschap 5 12 9 Utrecht 5 6 12 9 Groningen 5 3 7 11 PSV 5 2 5 11 Groep B: Sparta 5 8 9 4 Den Haag 5 6 10 4 Feyenoord 5 6 7 6 A. Z. 5 4 6 6 Twenthe 5 4 8 13 Go Ahead 5 2 2 9 Van 25 t.m. 31 maart a.s. zal in het sportpaleis 'Ahoy' te Rotterdam het ABN-Wereldtennisoernooi worden gehouden. Aan dit evenement zullen 32 professionele toptennissers, w.o. Tom Okker, Ilie Nastase, Nikki Pilic, Tony Roche, Mary Riessen, Manuel Orantes, e.a. deelnemen. De winnaar van het ABN-Wereldten- nistoemooi zal een trofee ontvangen die de Algemene Bank Nederland als sponsor van dit tennis-evenement speciaal hiertoe heeft laten vervaar digen. De ABN-trofee werd gemaakt door de bekende Amsterdamse beeld houwer Erik Claus. Op de uit brons gegoten trofee staan een tweetal tennisspelex's afgebeeld. De hoogte is ca. 20 cm. Het ABN-toemooi iro Rotterdam maakt deel uit van een reeks wed strijden voor de ereldkampioenschap- pen, die zowel in Amerika als in Eu ropa worden gespeeld. Van 8-12 mei worden de finales gespeeld in Dallas (U.S.A.). Momenteel bezet Tom Ok ker de tweede plaats achter Ilie Nas tase. Doorlopende toegangsbewijzen voor het evenement in Rotterdam zijn verkrijgbaar bij alle ABN-kantoren en in het Sportpaleis Ahoy. Cliënten van de ABN ontvangen f 10 reductie op een passepartout van f 90.—. Programma Heren I 10.3 14.00 u. Lochem IHolten. 17.3 14.00 u. DierenHolten. Jongens A. 9.3 14.00 u. Holten ALelystad A. 23.3 ZutphenHolten A. Heren II. 9.3 15.30 u. Holten IIDeventer IV 16.3 14.00 u. Holten IIAlmelo Al. 23.3 14.00 u. SMHC—Holten II 31.3 14.00 u. Holten—De Haar. Een scene uit ..Hoekse en Ka beljauwse twisten" een blijspel dat door een groep tonelisten uit de Espelo C.J.V. „De Bouwers" tijdens het jaarfeest werd opge voerd. Sportaccommodatie Holten De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft op verzoek van onze burgervader een onderzoek ingesteld naar de behoefte van Sportaccommo datie. Wij citeren: „Aangezien te verwachten valt, dat de hockeysport in Holten tot verdere ontwikkeling zal komen, dient deze vereniging nu al te beschikken over: 2 velden van 55 x 91 mtr; 1 trainingsveld van ca. 45 x 55 m met verlichting; 1 kleed- clubgebouw met voldoen de kleed-wasgelegenheden (2 per veld) en een kantine. Zo mogen we het horen; het klinkt als muziek, maar vooral de termijn waarbinnen dit gerealiseerd kan wor den is voor onze verdere groei van belang. Leden-aanwas Uit de hockeysport van 1 maart jl. vernamen we, dat er in 1973 maar liefst 6666 nieuwe leden bij de KNHB werden aangemeld. Men noem de dit een verheugend cijfer enerzijds, alarmerend anderzijds. Er werd uil- gerekend, dat we het moesten doen met 64 spelers voor één veld, het geen in 1971 met 58 spelers voor één veld het geval was. Het is een zware opgave om de ontwikkeling bestuur lijk de baas te blijven. Voor kleinere clubs die uitbreidingsplannen hebben wordt het vooral in steden een zwa re opgaaf om hun plannen te zien ver wezenlijken. Laten wij hier in Holten hopen toch gauw iets definitiefs te horen over de ligging van onze „toekomst-velden". We willen het enthousiasme van ve le opbouwwerkers vasthouden, want daar moet een club als H.C. Holten het van; hebben.- We hebben alle leden nodig om het een soepel draai end geheel te laten, worden. Avanti - Holten 1-3 Een wedstrijd gekenmerkt door een sterk verdedigend Holten, dat zelfs energie genoeg had om diep in de tweede helft het veel jongere Avanti met twee treffers te kloppen. Na in de eerste helft vele Avanti aan vallen afgestopt te hebben, opende Holten de score na een fraaie uit val op rechts van Ferry Kres. Avan ti zette een enorm tegenoffensief in, wat al spoedig tot de 'gelijkmaker en zelfs tot een strafpush leidde, welke onze keeper bekwaam naast de goal „keek". In de tweede helft eveneens een veld overwicht voor Avanti, doch danig ontmoedigd door 't missen van vele strafcorners, verslapte Avanti's aan dacht in het laatste kwartier meer en meer. Holten profiteerde hier van prachtig en bracht met twee ga ve treffers van Joop Meerman en Hei Dieben de score op 3-1 voor Holten. Stand Heren 4e klasse H Door onze winst op Avanti van afgelopen zondag kwam Almelo aan de top te staan door hun winst op Goor. Het blijft een spannende strijd in deze poule. Stand hei-en 4e klasse H: Almelo 10-15; Avanti 10-14; Goor 10-13; Har- denberg 10-12; Lochem 9-10; Holten 10-8; Dieren 10-6; Salland 9r0. Emm en - Holten (dames) 4-2 Ondanks de afleidingsmanoeuvres van „Sjaan uit de Jordaan'" hebben we met 4-2 verloren. Emmen speelde zeer standvast en had een midvoor, die geweldig snel vrij liep en alle vier goals op naam bracht Em men heeft ook alleen geroutineerde speelsters in hun team en nemen geen ongeoefende speelsters aan. Zij bewonderden onze beginnende dames, want het is bijna niet meer te mer ken dat zij eerst kort geleden voor het eerst de hockey stick gingen han teren. Inez en Tineke redden de eer van Holten door uit een onoverzichte lijk gevecht de bal in het goal te wer ken. Woensdag is de cursus voor ama- leurspelleider, georganiseerd door de afdeling Twente van de KNVB, in Holten besloten met de uitreiking van de diploma's in hotel Vosman. Ruim dertig lessen over voetbal techniek, voetbaltactiek, hygiëne en EHBO zijn gegeven door de heren Otten uit Goor en de heer Foiger. De cursus wei'd gegeven op het sportpax-k Meermanskamp, waax-bij de zvv Blauw Wit '66 als gastheer optrad, omdat zich van deze vereni ging de meeste deelnemers hadden aangemeld, nl. tien. De sv ..Holten" maakte dit mee mogelijk door het beschikbaar stellen van de vergader zaal voor technische en tactische besprekingen. De diploma's werden aan alle deel nemers uitgereikt door. de heer Van de Hulst, bestuurslid van de TVB. Als blijk van waardering voor het werk van de heer Otten werd hem een boekenbon aangeboden door de heer Wiersma, voorzitter "van Blauw Wit, die namens alle cursisten be dankte. De geslaagden zijn de heren: Krey- <es, Bakker, Van de Maat van Ex- :elsior. Smid en Ter Harmsel Sportclub Rijssen, Koelen van WW Hengevelde, Ler.sink en Mulder van SVV „Sibculo", en een tiental van Blauw Wit. nl. Dasselaar. E. Beid- man, W. Beldman, Thalen, Hov kamp, Ten Zijthof, J. Stam. Wey- man, G. Paalman en H. Wiersma. Op een moeilijk bespeelbaar terrein heeft Blauw Wit 1 z'n positie op de ranglijst volledig waargemaakt door de hele wedstrijd het initiatief te ne men en door goed en technisch samen spel de Boswinkel-defensie voor gro te problemen te stellen. Dat de zege, die zeker niet geflatteerd te noemen is, niet hoger is uitgevallen is in hoofd zaak te wijten aan het ontbreken van een goede afwerker op het juiste mo ment. Alhoewel men hiervoor de tyd had werd die veelal niet benut om doeltreffend te werk te gaan. Blauw Wit startte overrompelend en reeds in de 2e minuut zag A. Jan sen z'n vrije trap in de uiterste boven hoek door de Boswinkel-doelman ge keerd. Blauw Wit bleef furieus aan vallen kreeg diverse kansen om de score te openen, maar hiermede werd te slordig omgesprongen. Boswinkel kwam gedurende het eerste kwartier amper tot tegenacties waar gevaar vanuit ging. Na ca. 20 minuten te heb ben gespeeld kwam J. Thalen vanuit het middenveld op, bediende via een uitstekende pass H. Aanstoot II, die de Boswinkel-doelman geen schijn van kans gaf (0-1). Blauw Wit bleef komen met goed opgebouwde aanvallen via de vleugelspelers en nog geen 2 mi nuten later werd de bal vanuit het doelgebied teruggespeeld op de vrij staande E. Beldman die zeker van 20 meter met een strak laag schot in de uiterste hoek de Boswinkel-doelman verraste (0-2). Boswinkel leek reeds aangeslagen, doch verraste doelman van Gennep bijna met een gevaarlij ke tegenactie. Van Gennep was ech ter op z'n hoede en greep tijdig in. Blauw Wit bleef doorgaan en ca. 10 minuten voor rust zag een der Bos winkel-verdedigers geen andere kans orn een doelpunt te voorkomen dan door de bal met de hand te spelen. De strafschop, genomen door H. Aanstoot werd recht op de doelman afgestuurd die de bal bekwaam wegstompte. Am per 5 minuten later ronde W. Dikkers een solo-rush af door via een boogbal in de uiterste bovenhoek de Boswin kel-doelman te passeren (0-3). Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Na rust was duidelijk te merken dat de conditie de Boswinkelspelers par ten speelde. Blauw Wit kreeg nog meer ruimte en vooral via de vleugels werden diverse aanvallen opgebouwd, doch de afwerker ontbrak of faalde. Zeker een vijftal-droomkansen wer den om zeep gebracht. Na ca. 15 mi nuten tweede helft „soleerde" W. Dik kers door de Boswinkel-defensie en passeerde de doelman beheerst (0-4). Boswinkel gaf zich gewonnen en bood weinig tegenstand meer. Door goede bezetting van het middenveld, met name door E. Beldman werden goe de passes afgegeven waardoor de Blauw-Witte voorhoede tal van kan sen kreeg om de score op te voeren en ca. 10 minuten voor het eindsig naal van de goed leidende scheids rechter de Jonge „draafde" Henk Aanstoot I nogmaals door de Boswin kel-defensie en bracht de score op 0- 5. Een verdiende zege voor een hard werkend Blauw Wit dat op een slecht bespeelbaar veld toch goed voetbal heeft laten zien. Een sportief gespeel de wedstrijd die voor de volgende wedstrijden perspectief bied. Blauw Wit zal het zaterdagmiddag op ..Meermanskamp" zonder meer moeilijk krijgen tegen de jonge ploeg uit Denekamp waarvan enkele weken geleden met „pijn en moeite" met 1- 0 (onverdiend!) werd gewonnen. Bij a'e Denekampers was het veldspel technisch aanmerkelijk beter en wan neer ze in de voorhoede toen een af werker hadden gehad zou Blauw Wit met lege handen huistoe zijn gegaan. De wedstrijd te leiden door scheids rechter Albersen begint om 3.00 uur. Stand le klasse A: Kloosterhaar 13-22; Vesos 13-22; Drie- nerlo 13-17; Blauw Wit 14-16; DVO 13- 14; SC Rijssen 13-13; SC Denekamp 13-9; Boswinkel 13-5; Daarle 13-5; Eversberg 11-1 (4 verl, pnt. extra). Programma: Blauw Wit I-SC Dene kamp 3.00 u„ Blauw Wit 2-Daarler- veen 2 4.15 u„ DETO 5-Blauw Wit 3 2.30 u„ Blauw Wit 4-DETO 7 12.30 u. Junioren: Blauw Wit AI-Excelsior A3 4.15 u.Blauw Wit BI-RKSV BI 2.30 u. SDOL BI-Blauw Wit B2 3.15 u. vertrek 2.15 u., Blauw Wit CI-Enter V Cl 3 u. Blauw Wit C2 is vrij, Blauw Wit DI- SVVN Dl 1.45 u. Pupillen: Blauw Wit EI-SVVN EI 10 Met de aanmelding van Arend Jan Aanstoot, Hoffeesstraat 23 te Hol ten, heeft de z.v.v. Blauw Wit '66 de afgelopen week haar 250e lid mogen inschrijven. De toeloop van nieuwe leden is, met name de laatste weken enorm groot geweest. Vooral in de leeftijdsgroep van de pupillen. Het aantal elftallen van deze snel groeiende vereniging werd jl. februari nog uitgebreid met een nieuw pupillen-elftal E6 en reeds nu kon het bestuur wederom een pupillen-team E7 bij de compe titieleiding aanmelden. De heer Wiersma (onder wiens lei ding Blauw Wit geweldig draait) deel de ons mede dat de nieuwe pupil Aanstoot, a.s. zaterdag op enigszins officiële wijze in de vereniging zal worden opgenomen hetwelk zal plaats vinden om 10 uur op het sportterrein „Meermanskamp". In ons blad van volgende week ko men we hier uiteraard nader op te rug. Blauw Wit El-S.V.V.N. El 10 u.; BI. Wit E2-Blauw Wit E3 10 u.; Haarle E5-Blauw Wit E5 11 u. vertrek. 10.15 u.; Blauw Wit E6-S.V.V.N. E6. 11 uur.; S.V.V.N. E5-Blauw Wit E7 11 u. vertrek 10.15 u. In navolging van de heer Brou wer (hoofddorpsschool) die de be woners van het bejaardencentrum ..Diessenplas" enige weken geleden op de hem eigen humoristische wij ze, heeft onthaald met prachtig film en vertelwerk over de historie van Holten en haar prachtige natuur schoon heeft de heer Mennes (oud gymleraar te Holten) aldaar maan dagavond een deel van zijn uniek dia- bezit vertoond. De heer Mennes was van 1947 tot de souvereiniteitsoverdracht in '51 werk zaam in het toenmalige Ned. Oost Indië. Uit de vriendenrelatie welke hij in die jaren aldaar heeft opge bouwd. werd hem in 1968 een serie kleurendia's toegezonden, waarop het ritueel van een Islamitische huwelijks voltrekking zeer goed in beeld is ge- racht. Deze serie is daax-om zo uniek, omdat op het fotograferen tijdens dit dagen durende ritueel een taboe rust, zeker door niet-Mohammedanen. Nadat de heer Mennes de aanwezigen, aan de hand van een schaalmodel, een indruk had gegeven van de wo ningbouw en de gebruikelijke feest gewaden in Indonesië (Hij gaf tot ie ders genoegen daarin zelfs een korte modeshow) vertoonde hij zijn unieke dia's betreffende dit indrukwekkende ritueel, terwijl het begeleidend com mentaar op overduidelijke wijze goe de achtergrondinformatie gaf. Aan het begin van de avond voerde de heer Mennes de aanwezigen mee naar de vorig jaar te Amsterdam ge houden tentoonstelling „Floriade" on der bijpassende muziek a la James Last. Naarmate de avond vorderde vroegen de aanwezigen zich automatisch af wat nu eigenlijk mooier was, de kwa liteit van de dia's of het vertoonde zelf. Hoe dan ook, het geheel werd door de bewoners op zeer hoge prijs gesteld, getuige ook het cadeau onder cou vert, dat de heer Mennes aan het ein de van de avond werd aangeboden. 1 heren Spijker en van Disbergen; 2 heren van Geerestein en Iddekinge; 3 heren Hanenburg en Bogaard; 4 he ren van Zoest en Grobben; 5 dames van Witzenburg en Ott; 6 dames Teus- sink en van Geerestein: 7 heren Goor. man en Groot Obbink; 8 heren Meij er en Dekker; 9 heren van Witzen burg en Ott.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3