I W G± Vrije tijd mag geen vloek worden ationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr. 8 lationale Actie Rode Kruiswoord- puzzel nr. 8 Brandweer huldigdè tal van vrijwi illig ers 4^.' Veel invaliden doen mee aan Rode Kruis-puzzel Tijdens feestelijke maaltijd D. J. Wansink (Gemeentebelangen) Ledenvergadering P. v. d. A. Ledenvergadering C.H.U. U kunt week winner Met medewerking van Uw nieuwsblad Eind hoofdprijzen Prijzenpakket En voorts deze reeks prijzen: Met medewerking van Uw nieuwsblad Doel van de actie Zó inzenden Vrydag 1 maart 1974 T De Holtense brandweer heeft het afgelopen weekend af scheid genomen van drie van haar oudste vrijwilligere en als plaatsvervangers drie jonge brandweerlieden geïnstal leerd. Dat gebeurde tijdens een gezellig en feestelijk diner in restaurant „De Prins" aan de Rijesenseweg, waaraan op één na alle korpsleden met hun dames deelnamen en ook burgemeester, mr. W. H. Enklaar, en de „Óle Commandant", de heer W. Beijers, met hun dames aanzaten. Eén korpslid was door ziekte verhinderd. Tijdens de maaltijd sprak de Commandant, de heer T. Prak, direkteur van gemeentewerken, de scheidende vrijwilligers toe, aan welke op de meest eervolle wijze ontslag is verleend, t.w. de heren H. Huisman, 26 dienstjaren; B. J. H. J. W. Haan, 18 jaar en G. H. Ebrecht, 10 jaar aan de brandweer verbonden. „Goede wijn behoeft geen krans", aldus de heer Prak, die de scheidende brandweermensen prees voor hun grote inzet. Als nieuwe korpsleden werden geïnstalleerd de heren W. J. Sletterink, J. Eshuis en J. ten Wolthuis Jr. Gedecoreerden Burgemeester Enklaar reikte met een toepasselijk woord diploma's uit aan de heren J. W. W. Bluemink en A. Schipper, die slaagden voor het diploma pompbediende en speldde de heren W. J. Eshuis, onderbTandmees ter en G. H. Ebrecht brandwacht, een medaille op voor resp. 15 en 10 jaar trouwe dienst. De burgemeester dankte het korps voor zijn voortdu rende paraatheid en sprak er zijn vreugde over uit, dat commandant Prak, na een zware operatie weer gezond en wel het commando over de brandweer op zich heeft kunnen nemen. „Een avond als deze is eens per jaar nodig om de rijen te slui ten en de vriendschapsbanden te ver sterken", aldus mr. Enklaar. Nieuw materiaal Voordal de burgemeester aan het -woord kwam. gaf de heer Prak nog een overzicht van de ontwikkelingen bij de brandweer. Er zal geen sa mensmelting plaats vinden,^.met de B.B., echter we{? samenwerking. De brandweer wil haar eigen gezicht behouden. De nieuwe E8, geeft kans op allerlei complicaties. Met de bouw van het bejaardencentrum is de verantwoordelijkheid van de brandweer toegenomen. Op de begroting voor 1974 staan een nieuwe tankautospuit een red dingsaanhanger en mobilofoons, die de paraatheid van de brandweer nog zullen verhogen. Commandant Prak deelde nog me de, dat de heren D. Oostervelt en H. J. Wansink bevorderd zijn tot brandwacht, le klas, en dat zij verder studeren voor hoofdbrandwacht. Hij noemde het bijzonder prettig dat de jongere mensen zich verder bekwa men, want over vijf jaar zullen heel wat gezichten ontbreken. Voor brandweer, die lichamelijk en gees telijk een zware taak vervult, geldt het functionele leeftijdsontslag c'.w.z. dat men op 55-jarige leeftijd zijn taak moet neerleggen. Tot de kleine uurtjes bleef men zellig bijeen, waarbij de „Ole Com mandant" gedichten declameerde uit eigen bundel, die met-een-hartelijk applaus werden beloond De drie gehuldigde vrijwilli gers en hun commandant. Van links naar rechts commandant T. Prak en de heren H. Huis man. H. J. Ebrecht en J. Haan. De heer D. J. Wansink, die het woord voerde voor de fractie van Ge. meentebelangen, drong in zijn betoog aan op spoedige bouw van een sporthal en overdekt zwembad en uitbreiding van de sportvelden, „liet is voor veel mensen met een vrije zaterdag maar al te vaak een groot probleem om hieraan een zinvolle inhoud te geven. „Als de raad hieraan niet voldoende aandacht besteedt, dan is die vrije tijd niet een tijd, die zij zullen waarderen, maar een tijd, die zij zullen vervloeken", was zijn betoog, dat hierna volgt. Hij vroeg o.m. een schema voor de buurtschappen over de aanleg van het ardgasnet, opdat de bewoners weten wat zij te doen hebben. Mijnheer de voorzitter. Namens de fractie Gemeentebelan gen wil ik gaarne gebruik maken van de gelegenheid, die ons geboden wordt voor het houden van een alge mene beschouwing over de ontwerp begroting voor het dienstjaar 1974. Wij willen beginnen met al dege nen, die aan de totstandkoming hier- De Rode Kruiswoordpuzzel is nu kerde ook dat zij zou blijven mee- over de helft. Deze week wordt de achtste puzzel gepubliceerd, waar van men de oplossing tot 13 maart kan inzenden. En daarna volgen nog vijf puzzels, waarvan de laat ste een speciaal karakter heeft, want dan kan men ook meedingen naar de eindhoofdprijzen, zoals een sta-caravan van f 10.000 en een orgel va f 2295,-. Daarvoor dient men dan de let ters E van de oplossingen van de dertien puzzels te tellen. Wie niet over alle opgaven beschikt kan bij het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag voor f 1,- een speciale krant bestellen die in mei ver schijnt. Overigens kan nu reeds worden medegedeeld dat er enige verwar ring is ontstaan over de jongens naam die in puzzel 3 verticaal nr. 9 diende te worden ingevuld. Dat kon zowel Edo, Ido als Udo zijn. Gekozen is voor de laatste naam, hetgeen betekent dat in dit geval geen E dient te worden ge teld. Bij het Rode Kruis in Den Haag neemt het aantal brieven met een hartelijk dankwoord van prijswin naars elke twee weken gestaag toe. Opvallend is daarbij dat veel brieven afkomstig zijn van zieken en gehandicapten, behorend tot de groep van mensen waar voor de actie in principe is be stemd. De opbrengst van deze Nationale Actie komt immers ten goede aan de vakantieprojecten van het Nederlandse Rode Kruis voor chronisch zieken en invaliden Zonder hier hun namen te willen onthullen mag toch wel geciteerd worden uit enkele brieven van ge handicapten die prijzen hebben ge wonnen. Zo schreef een meisje uit Volendam: ,,Ik vond het erg leuk dat ik iets (zes stukken zeep) heb gewonnen. Ik ben namelijk zelf ook invalide. Vandaar dat ik het doen. „Niet in de eerste plaats om iets te winnen, maar om uw kas te spekken en omdat ik een kruis woordpuzzel een gezellige ontspan ning vind. Ik hoop dat u ook deze zomer vakantie kunt geven en ik wens u veel succes toe bij uw prachtige werk. Mijn excuses voor de schrijf machine, maar ik ben aan mijn handen geopereerd en kan geen leesbaar schrift meer produceren Een alleenstaande dame uit Zeist heeft twee prijzen gewonnen. Een vloerbedekking van f 500,- liet zij in haar eigen woning installeren maar de droogtrommel die zij en kele weken later in de wacht sleepte, schonk zij aan een zuster, die net haar vijfde kind had ge kregen. Tenslotte volgen hier nog enkele regels uit een brief van een me vrouw uit Nieuwerkerk, die zelfs haar excuses maakte voor het feit dat zij zo laat bedankte voor het door haar gewonnen koffiezet apparaat. „Maar de reden daar van zal ik u schrijven. Ik ben pas geopereerd aan een grote koraal steen in mijn linker nier. Na veel pijn en tobben ben ik dan Berg- zicht in Goos geholpen. Daar ver bleef ik 3 weken en na 'n tijd van afschuwelijk zwak zijn ben ik nu zover dat ik mijn huishouden weer zelf kan doen. Het is een langdu rige geschiedenis. Nog steeds gruis en medicijnenen, maar nu mag ik drie maanden thuis blijven zonder controle. De dokter is zeer tevre den. De steen heeft er meer dan vijftien jaar gezeten. Daar ik zelf weet wat pijn en verdriet is hopen wij nog zo vaak mee te doen als de puzzel in de krant staat. We hopen dat er veel chronisch zieken en gehandicapten zo een verzorg de vakantie krijgen". Welnu, 't Nederlandse Rode Kruis ~'t<t'ergf meèvöel en-ook tot het eiiP "Ifrêeft daarnaar uit alle macht. U de zal mee doen". kunt dat werk 'steunen door ook ^n.me.vfou.\v uit-HoltePi die weid v aan.de puzzelactie in dit blad deel verblijd met een lakenset, verze- te nemen. van hebben medegewerkt onze dank betuigen. Dat deze begroting voor 1974 pas thans aan het eind van fe- februari door ons behandeld kan wor den, vindt volgens uw mededeling in de financiële commissie, zijn oorzaak in de onderbezetting op de afdeling financiën. Daar deze onderbezetting hoogst waarschijnlijk dit jaar wordt opgeheven spreken wij de hoop uit, datt de begroting voor het dienstjaar 1975 zo vroegtijdig klaar is, dat deze aan het eind van dit jaar door de raad behandeld kan worden. We hebben gelukkig dit jaar weer een sluitende begroting met een post voor onvoorzien die na herberekening in plaats van f 206.000,ruim f 281.000,— bedraagt, mits de raad akkoord gaat, met de door B. en W. verhoogde belastingvoorstellen. Wan neer wij dit bedrag vergelijken met de door B. en W. voorgestelde inves teringen voor het jaar 1974 kunnen wij dit in zijn geheel realiseren. Met dit 5-jarenplan zijn wij zeer ver heugd, hieruit kunnen wij zien, wel ke projecten voor deze 5 jaren wij wensen uit te voeren. Van de gedachten en wensen die in onze fractie leven wil ik er gaarne enkele naar voren brengen. Wij hopen, dat het geplande uit breidingsplan Beuseberg, zij het in een wat verkleinde vorm, spoedig zo ver is dat u ons dit plan binnen zeer korte tijd voor goedkeuring kunt aanbieden en dat wij dan met spoed kunnen beginnen met de aankoop van de diverse gronden etc., waarna wij met de meeste spoed aan het bouw rijp maken kunnen beginnen, want een ieder weet het, wij zijn dringend verlegen om bouwgrond. De realisering van dit plan is door de actiegroep Beuseberg wel erg ver traagd, maar wij hopen, dat thans na wijziging van het eerste plan wij geen verdere acties zullen mogen ver wachten. Wanneer wij met de woningbouw in dit plan kunnen beginnen, hopen wij dat hier woningen gebouwd' worden voor diegenen, die economisch aan Holten gebonden zijn en dan met een kans die zo is, dat ook mensten met een laag inkomen hier kunnen wonen. Een huurprijs willen wij niet noemen, maar deze moet ook realiseerbaar zijn. 2) De groei van Holten. Wij hopen, dat de groei van Holten een natuurlijke groei mag zijn en niet zoals gebeurd is een te sterke groei, door aan een ieder die economisch niet aan Holten gebonden is de gele genheid te geven hier een huis te hu ren of te bouwen, want dan is het plan Beuseberg binnen de kortst mo gelijke tijd weer volgebouwd. Verder zijn wij voor 'n beperkte groei van de industrie. Hiervan moeten wij niéffe veel hébben, dit zou ons voor al schaden wat het toerisme betreft. D. J. WANSINK Wel zijn wij voor een sterkere groei wat betreft handel, nijverheid, toeris me en in de agrarische sector. 3) Komplan. Wij hopen, dat het architectenbureau Hajema binnen heel korte tijd komt met een volledig uitgewerkt komplan, opdat vooral de middenstanders-ne ringdoenden weten, welke mogelijkhe den er voor hun zijn. 4) Nieuw gemeentehuis. Wat betreft de bouw hiervan, zal dit zeker nog vele jaren een wens droom zijn en zal hierover nog veel gepraat worden vooral over het punt waar dit t.z.t. moet komen. Bij een enquête van 'n bepaalde politieke par tij liepen de meningen nogal aardig uit elkaar. 5) Onderwijs. Wij zijn verheugd, dat het thans zo ver is, dat Holten een atheneum krijgt, hier heeft u mijnheer de voor zitter lang en hard voor moeten vech ten. Het spijt ons echter, dat de school in Espelo door gebrek aan leerlingen gedoemd is te verdwijnen. Wij hopen echter, dat B. en W. hun best zullen doen, zo lang als maar enigszins mo gelijk is, deze door te laten draaien. Wat de school in Dijkerhoek betreft, hopen wij, dat deze niet hetzelfde lot beschoren is en dat deze t.z.t. ook verdwijnen moet door gebrek aan leerlingen. Daar is misschien door ons als raad wat aan te doen en wel door in Dij kerhoek een kleine uitbreiding voor woningbouw te realiseren van een 10 tot 20 huizen. Wanneer ook deze school zou verdwijnen zou Dijkerhoek - Dijkerhoek niet meer zijn. 6) Aardgasnet. Heel veel mensen in de buurtschap pen zitten met smart te wachten op aansluiting op het net en wel doordat men met een oude kolen-, oliekachel of haard zit en men niet gaarne een nieuwe koopt, wanneer men binnen afzienbare tijd aangeslo ten zou kunnen worden aan het net Bestaat de mogelijkheid niet dat door G.E.B. een schema wordt opgesteld wat betreft de aanleg in de diverse buurtschappen, dan weten de bewo ners wat zij moeten doen. Doordat de vrije zaterdag een gemeen goed is geworden, komt er steeds meer behoefte aan ontmoe tingsplaatsen, zowel in de openlucht als in overdekte accommodaties. Beide moeten wanneer daart-oe de mogelijkheid bestaat, dicht bij de woongebieden komen, wat de inten siviteit yan ggbruikmajtjng hiervan zefceF ten goedé zal komen. Het isl voor veel mensen met een vrije za- Donderdag 7 maart zal in hotel „Vosman" een ledenvergadering wor den gehouden van de Partij van de Arbeid, afd. Holten, welke zal aan vangen om 8 uur. In deze vergadering zal de kandida tenlijst voor de komende raadsverkie zingen definitief worden vastgesteld. De komende zittingsperiode zal een uiterst belangrijke zün voor de ver dere toekomst van de Holtense leef gemeenschap. Hierbij valt te denken aan de woningbouw, enorme plannen op het gebied sport en recreatie! Om te komen tot een goede en terzake kundige kandidaatstelling is de aan wezigheid van alle leden hoogst nood zakelijk. Maandagavond 4 maart a.s. zal in de hal van de School met de Bijbel „De Schakel" de jaarlijkse ledenver gadering worden gehouden. Daar ge laten de vraag of het bijwonen van partijvergaderingen niet altijd vol doende belangrijk is om bij te zijn. is de aanwezigheid van alle leden dit maal zeer gewenst! Met de gemeen teraadsverkiezingen in het nabije ver schiet zal de kandidaatsstelling voor de komende raadsverkiezingen dit maal centraal staan. Alom in den lande worden mensen gevonden die van mening zijn dat ze op het politieke gebeuren geen en kele invloed kunnen uitoefenen. Wel aan C.H.U. leden, als u ooit invloed kunt hebben is het wel bij deze kan didaatstelling. Laat hel daarom vol worden in de hal van „De Schakel" op 4 maart. Aanvang 8 uur. terdag maar al te vaak een groot probleem om hieraan een zinvolle inhoud te geven en besteden wij als raad hieraan niet voldoende aandacht, dan is die vrije tijd voor velen, niet eén tijd die zij zullen waarderen maar een tijd die zij zullen vervloeken. Daarom is het voor iedereen van het grootste belang, dat wij zo spoe dig mogelijk de volgende accommo daties krijgen. 1. Sporthal, deze moet zo'n afmeting hebben dat hierin ook wedstrijden gespeeld kunnen worden, zowel - voor voetbal, hockey, korfbal, etc. 2. Overdekt zwembad, deze moet ook geschiktt zijn voor wedstrijd- zwemmen en voor waterpolo. 3. Uitbreiding sportvelden, o.a. voor motorsport, etc. Wij willen verder nogeens attende ren op de levensgevaarlijke spoorweg overgang naar het sportterrein „Meer manskamp", camping Veneklaas en het vilalterrein de Look. Hiervoor moet met de meeste spoed een oplos sing gevonden worden. Want wij ho pen niet, dat hier eerst doden moe ten vallen voor hieraan iets wordt ge daan. Mijnheer de voorzitter, dit was het geen onze fractie wat betreft de Ontwerpbegroting 1974 wenste te zeg gen. 3' De hoofdprijs in de achtste ronde, waarvan op 18 maart de trekking plaats vindt, is natuurlijk weer een schitte rende kleurentelevie van Philips Ne derland ter waarde van 2595. iedere deelnemer hoopt dat prachtige toestel te winnen. De tweede prijs valt ook niet te ver waarlozen: een complete Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Am sterdam. De waarde daarvan is 549, maar U kunt hem al voor 1 winnen, ais U uw oplossing tijdig inzendt. Voor de derde prijs is ditmaal voor een echte vrieskast gekozen. Dit fraaie apparaat van 359 is voor de Rode Kruiswoordpuzzelactie ter beschikking gesteld door de Vereniging Centra te Amersfoort. Doe dus mee, dan kunt U deze vrieskast vóór de zomer in huis hebben. Voor de vierde prijs is ditmaal weer een achtdaags kris-kras-abonnement 1e klasse voor twee personen van 144 geschonken. Nu U toch niet meer zo hard met uw auto mag rijden, kan zo'n treinabonnement de basis voor een unieke vakantie betekenen. Vele andere prijzen Naast deze grote prijzen zijn er nog tal van andere, die het bijzonder aantrek kelijk maken aan de actie mee te doen. Want U dingt nog mee naar: Een Daalderop Presto snelkookpan van 91,85. Voor mensen met smaak en haast. Beschikbaar gesteld door Van Perlstein Roeper Bosch N.V. te Amsterdam. Een koffiezetapparaat van 75, van Douwe Egberts Nederland b.v. te Utrecht Een heer lijk apparaat voor heerlijke koffie. Een schoenenwaardebon van 50, te beste den bij Herman's Schoenen b.v. te Utrecht. U kunt er alle kanten mee uit (lopen). Een tricot herenpyama van 36,50. We hebben het eerder gezegd: om van te dro men. Dankzij Sir Edwin b.v. te Wildervank. Een handzaag van 35,50. HandzaSm en handig. Dank U wel Sandvik Staal n.v. te Schiedam. Een blikradio van 25, van Coca Cola Ex port Corporation te Amsterdam. Om uw dorst naar muziek te lessen. Een kalkoen van 3 kg ter waarde van 25. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren bezorgt U een kolossaal maal. Een doos kauwgommix van 24. Maple Leaf b.v. te Amsterdam voorziet U van een ein deloze hoeveelheid. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van 16,90. Uitgeverij Luitingh b.v. Publishers te Laren N.H. maakt dat U de Rode Kruiswoordpuzzel feilloos kunt oplos sen, zodat de kans op een prijs steeds groter wordt. Een autowashandschoen Gïemme NT van 10,95. Dankzij de firma G. van Amersfoort te Zeist rijdt U weer in een schone auto. Veel kans op kleine prijs Tenslotte zijn er weer meer dan hon derd blocnotes met ballpoint in een aardige omslag ter beschikking ge steld, zodat er in elk geval bij de lezers van ieder nieuwsblad - ook dit! - een prijs valt. Talloos zijn de deelnemers die al een prijs in de wacht hebben gesleept. Doe dus vooral mee. Een luxe Dickson stacaravan van 10,000, een geschenk van b.v. Caravan Import Dick Wissink te Willeskop. Voor al uw vrije tijd. Een Mark-orgel van 2295, afge staan door Benelux Musical Instru ments b.v. te Rijswijk. Een heerlijk geluid. Zoek dus iedere keer in dit blad naar de Rode Kruiswoordpuzzel. Los hem op en stuur hem in. Voor duizenden gehan dicapten en voor Uzelf. Om aan het slot van de actie te kunnen mee dingen naar de eindhoofdprijzen dient men alle letters E van de oplossingen van de in totaal 13 puzzels op te tellen. Wie de vorige opgaven niet meer heeft kan een krant met alle puzzels tesamen bestellen, die in mei verschijnt. Men richte daarvoor een brief kaart met 1 extra aan postzegels aan het Nederlandse Rode Kruis. Prinsessegracht 27, Den Haag. Voor de trouwe deelnemers liggen straks o.m. te wachten: „Geef gehandicapten een vakantie" blijft de slogan voor deze nationale Rode Kruisactie, waarbij U ook deze week weer voor duizenden guldens aan prijzen kunt winnen. U lost de puzzel op, stuurt de gevonden slagzin vóór 13 maart in en dingt mee naar onderstaand prijzen pakket. In mei kunt U ïn aanmerking komen voor de eindhoofdprijzen zoals een Dickson stacaravan van 10.000 en een Mark-orgel van 2295. Daarvoor dient men alle letters E van de op lossingen van de in totaal 13 puzzels te tel len. Wie de vorige opgaven niet meer heeft, kan vast een krant met alie puzzels tesamen bestellen. Men kan daarvoor een briefkaart met 1 extra aan postzegels aan het Neder landse Rode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag richten of een bedrag van 1 stor ten op giro 3046000 van datzelfde Rode Kruis. Voor deze week zijn de volgende fantas tische prijzen uitgeloofd: 1. Een kleurentelevisie van Philips Nederland - 2595 2. Een Starlet 353 naaimachine van Singer n.v. Amsterdam - 549 3. Een vrieskast vair de Vereniging Centra Amersfoort - 359 4. Een 8-daags kris-kras NS-abonnement 1e klas voor twee personen 144 5. Een Daalderop Presto snelkookpan van Van Perlstein Roeper Bosch n.v. Amsterdam - 91,85 Een koffiezetapparaat van 75 (Douwe Egberts Nede; b.v. Utrecht), een schoenenwaarde bon véi 50 (Herman's Schoenen b.v. Utrecht), een tricot herenpyama van ƒ36,50 (Sir Edwin b.v. Wildervank), een handzaag van 35,50 (Sandvik Staai b.v. Schiedam), een blikradio van 25 (Coca Cola Export Corporation Amsterdam), een kalkoen (3 kg) van 25 (Produktschap Pluimvee in onderstaand diagram vuit U nu de letters in die U op de gelijk genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze in. BI 18 |44 j 22 39 38 33 36 121 141 124 142 30 45 29 Horizontaal: 1. vrucht van de wijnstok - 4. kledingstuk voor vrouwen - 8. beryllium (afk.) - 10. water in Brabant - 11. pers. vnw. - 13. iets door het lot laten beslissen - 16 zijne doorluchtigheid (afk.) 17. Europeaan - 19. plaats in Bra bant - 20. stuk grasland - 21. afrastering - 23 open plek in het bos - 25. schrijfgerei - 26 ik (latijn) - 28. snijwerktuig - 30. eng. biersoort - 32. turkse titel - 34. buidel - 36. ontkenning - 38. vrouwelijk (afk.) - 39. verhaal uit de mythologie - 41. voer tuig (afk.) - 42. jongensnaam - 43. aartsbisschop (afk.) - 45. zonder kleren - 46. holte onder de arm. Verticaal: 1. deel van de week (meerv.) 2. Universiteits Bibliotheek (afk.) 3. nietig - 5. voorzetsel - 6. lid van gezin - 7. door de behoefte vereist - 9. gravure - 12. koude lekkernij 14. bovendien - 15. europeaan - 16. pers. vrnw. - 18. punt van behandeling - 20. voertuig op wielen - 22. een zekere - 24. opstootje - 27. toe vluchtsoord - 29. bevel - 30. noorse god - 31. vogel - 33. gram (afk.) - 35. kloosterhoofd - 37. en andere (afk.) - 39. bril 40. harsachtig klevende stof 4^vogel^44^oom^^^^^^p en Eieren Zeist), een doos kauwgommix van 24 (Maple Leaf b.v. Amsterdam), een puzzel woordenboek van ƒ16,50 (Uitgeverij Luitingh b.v. Publishers Laren N.H.) en een autowashand schoen Giemme NT van 10,95 (Fa. G. van Amersfoort, Zeist). Tenslotte zijn er 111 blocnotes met ballpoint in een bijzondere omslag ter beschikking gesteld. Een verrassing voor de deelnemers van elk biad. Jaarlijks brengen vijfduizend gehandicapten een week vakantie door aan boord van de (nieuwe) J. Henry Dunant en in de twee vakantiehuizen van het Nederlandse Rode Kruis. Dat kost geld. Geld dat U nu bijeen kunt puzzelen. Talloze chro nisch zieken en invaliden zullen er U dankbaar Voor zijn. En niet alleen zij, ook hun familieleden door wie zij week in week uit worden verzorgd. Indirect krijgen ook die de gelegenheid even op adem te komen. Doe dus vooral mee aan deze Rode Kruiswoordpuzzeiactie. U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis. Postlaan 27. 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1.(maximaal 5.aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen Inzenden als U wilt. mits voldoende gefrankeerd. U kunt ook uw oplossingen op een girobiljet (geen—girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1.óf zoveel U wilt over op giro 30 46 027 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 13 maart binnen zijn. Op 18 maart trekken in Bergen (N.H.) notaris Va^Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons utt Bergen de fantastische prijzen. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-'73. nr. L.O. 700/143/230.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 7