Provinciale studie- bijdragen 74/75 SMAKELIJK ETEN Siciliaanse appelen Computer diagnose Volkswagen Veel belangstelling voor kavels villaterrein i... ';i v-.'V Gezamenlijke vakbonden NVV - NKV - CNV organiseren forumavond Fusie buurtverenigingen in De Haar gaat definitief niet door Peugeot-show „Prettige vakantie in Duitsland 1974 Europese kampioenschappen touwtrekken Noteer framenummer en merk van fiets Inzaai gras ruil verkaveling aanbesteed Gratis kleuren- vergroting Presto Print Foto Huurverhoging goedgekeurd Vrijdag 1 maart 1974 8 Vrijdagavond 8 maart a.s. is door de gezamenlijke werknemersbonden N.V.V., N.K.V en C.N.V. een forum- a\rond belegd in hotel „Vosman", wel ke zal aanvangen om 8 uur pecies. Er is de laatste tijd nogal wat aan de hand in ons land waarbij de vak beweging betrokken is. Blijkens be richtgeving in de pers, via radio en t.v. gaat er bijna geen dag voorbij of allen van bijzonder groot belang zijn. ActueLe zaken! Onder de titel „De taken van de vak beweging nu en in de toekomst" zul- len al deze actuale zaken centraal worden gesteld, waarover ruimschoots Het forum zal bestaan uit de dis- i trictsbestuurders: J. Barkhuis (CNV), J. Moolenkamp (NVV) en J. Groenen (NKV). Alle leden van genoemde vakcentra les zijn hartelijk welkom. Zoals bekend bestaat in de Chur- chillstraat-Vrijheidslaan reeds enige tijd een buurtvereniging. Later hebben enige heren het initia tief genomen om óók in de Canada- en Verzetstraat tot oprichting van ©en buurtvereniging te komen met het doel een fusie aan te gaan met die in de Churchillstraat-Vrijheidslaan. Echter, na een gehouden vergadering heeft het bestuur van laatstgenoem de vereniging te kennen gegeven dat van die zijde een fusie niet wordt gewenst. Derhalve zal aan de buurt vereniging Canada-Verzetstraat de finitief gestalte worden gegeven. Binnenkort zal een ledenvergade ring worden uitgeschreven tijdens wel ke een definitief bestuur zal worden gekozen. Intussen zoeken de initiatiefnemers Deze bril uit de trend-collec tie Futura 74 van Silhouette heeft een horizontae bovenkant. De U-vormige, door kleur be nadrukte gleuf in de neusbrug en glazenwaarvan de vorm op een druppel lijkt, is overheer send sportief. De kleurencombi naties zijn petrol/donkerpaars, oranje/koffiebruin en parelwit citro. Onder de titel Peugeot-panorama houdt Van Haarst Automobielbe drijf BV, Bornsestraat 50 te Almelo, van donderdag 28 februari tot en met zondag 3 maart een grote voorjaars show van de nieuwe Peugeot-model- len. Als pronkstuk van de show igqpr het „nieuwe wonder op wielen' zo als de fabrikant de nieuwe Peugeot 104 met vier deuren enöpklapbare achterbank noemt. Verder staan er de complete series van Peugeot 204, 304 404 en 504 voor benzine en die sel. De show is op de weekdagen ge opend van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds, op de zondag van 11 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. Er is direct naast de showroom een ruime parkeerplaats van "*Tan Haarst. De WDR brengt op zondag 17 maart om 14.45 uur „Margrèth Thursday", het meisje, dat op een donderdag werd gevonden. Op de foto Lord (Peter Willi ams) en Lady Corkberry So- nia Graham). naar mogelijkheden om ook de bewo ners van de overzijde van de Kon. Wilhelminastraat in haar activiteiten en planning te betrekken. Belangstellenden aan die zijde kunnen zich als lid aanmelden bij de heer P. van Ingen, Canadastraat 13 tel. 2592 of bij de heer G. Zoet, Ca nadastraat 11 tel. 2466. Waar in de Bondsrepubliek Duits land krijgt men 400 gr. gegrild vlees voor minder dan DM 10, Hoe rijdt men op de zg. „Weinstras- sen" in het zuiden van Duitsland? Waar vinden kinderen, vlakbij de Nederlandse grens vertier? Een nieu we prospectus van 56 pagina's geeft antwoord op al zulke vragen, of dat nu is voor zomer- of wintervakantie, voor de weekend-toerist of voor de transit-reiziger. Benodigdheden: 4 appelen, 2 dl. wa ter, 100 gr. suiker, 1 citroen of Vs dl. witte wijn, 2 blaadjes gelatine. Voor de vla: 3-4 ltr. melk, 45 gr. custard- Bereidingswijze: De custard' met de suiker vermengen en met melk tot een papje aanroeren. De rest van de melk aan de kook brengen en de vloeistof met de aangemengde cus tard binden. De vla onder af en toe omroeren laten afkoelen en er het sap van een mandarijntje doorroeren. De vla in wijde glazen overdoen (Er kan natuurlijk ook een kant en klare vla worden gebruikt). De blaadjes gelatine in ruim koud Op de terreinen van het Benedik- tijnerklooster in Engelberg vinden op 27, 28 en 29 september 1974 de Euro pese kampioenschappen touwtrekken plaats. Engelberg op 1050 meter hoog te, een bekende zomer- en winter- vakantieplaats boven Luzem, heeft zijn gasten veel te bieden: 7 liften, overdekt- en openluchtzwembad, mi nigolf, kegelen, veel vlakke- en berg wandelingen en op de Titlis (3020 m) de mogelijkheid' om 's zomers de skisport te beoefenen. Voor inlichtin gen over de kampioenschappen touw trekken is het contactadres in Neder land: Swissair c.o. Dr. M. Steiner, Hobbe- mastraat 15, Amsterdam, telefoon 020-73 04 32. poeder, 40 gr. suiker. Voorts 3 man darijnen en 4 walnoten. water weken; 2 dl. water met 100 g. suiker en citroensap of witte wijn aan d'e kook brengen. De appelen bo ren en schillen. Ze in 't suikerstroop je voorzichtig verwarmen en vruch ten af en toe omkeren. Zodra ze gla zig zien de appelen uit het stroopje halen en laten afkoelen. Het vocht zeven, even aan de kook brengen en er van het vuur af de geweekte gela tine in oplossen. Zodra het stroopje geleiachtig begint te worden het over de appelen scheppen zodat deze gaan glanzen. Het gerechtje met partjes mandarijn garneren en op elke appel een walnoot leggen. De gemeentepolitie van het Noordhollandse Huizen, verbijsterd door de vele fietsendiefstallen en de moeilijkheden om de tweewielers weer op te sporen heeft een commi- niqué uitgegeven om er op te wijzen dat het noodzakelijk is dat men zijn fiets kent. „Daarom", aldus het voor lichtingsstuk „eigenaars van fiet sen, noteer framenummer, merk enz. van uw voertuig en bewaar die om schrijving voor het geval uw vervoer middel onverhoopt mocht worden ont vreemd of geleend en ergens an ders achter gelaten". Vaak blijkt dat men, nadat de fiets gestolen is, ook niet weet op te geven: wielmaat, kleur van frame, van kettingkast, van spatborden en uitvoering velgen, jas- beschermer, zadel enz. Een goede en nuttige tip: leg dit alles vast. Na de invoering van het eerste diag nose systeem in 1969 komt Volkswa gen nu weer als eerste met het logische vervolg: de VW-Computer- Diagnose. Menselijke vergissingen worden hierbij vrijwel geheel uitgeslo ten en ingewikkelde controles wor den razendsnel en feilloos uitgevoerd. Een belangrijke stap naar een veili ger en completer servicesysteem voor de VW-rijder, dat bovendien kos tenbesparend werkt. „Moar dat gef allemonl niks want wie hold van mekaa In de dagbladen zijn aankondigingen van de Provincie Overijssel versche nen betreffende de verstrekking van studïebydragen voor hét schooljaar 1974-1975. Hieronder laten wij de des betreffende regeling volgen: De provincie verleent studiebij dragen voor opleidingen waarvoor van rijks wegen geen studietoelage kan worden verstrekt. Een uitzondering op deze regel is gemaakt voor de door het rijk gesubsidieerde fysisische thera pie opleidingen. Aan cursisten van de door het ryk gesubsidieerde fysische therapie op leidingen kan in aanvulling op de (beperkte) rijksbijdrage een provin ciale studiebydrage worden verleend. Waarvoor niet! Hieruit, volgt dat de provincie geen bed'rgen verstrekt voor het volgen van voortgezet lager en middelbaar beroepsonderwijs zoals dit wordt ge geven aan L.T.S., M.T.S. lagere en middelbare landbouwschool, huishoud school, L.E.A.O., M.E.A.O. en voorts niet voor M.AV.O, H.A.V.O. en voor het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs zoals dit wordt gegeven aan Atheneum en Gymnasium. Er wordt in d'ie gevallen verwezen naar de afdeling Tegemoetkoming Studie kosten van het ministerie van onder wijs en wetenschappen, adres: Kemp- kensberg 2 te Groningen, telefoon (050) 239111. Bovendien verleent de provincie geen bijdragen voor het volgen van wetenschappelijk en hoger beroeps onderwijs zoals dit wordt gegeven aan universiteiten, hogescholen, H.T.S. Pe dagogische Academie etc. In die gevallen wordt verwezen naar de hoofdafdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, adres: Kempkens- berg 2, Groningen tel. 050-239111. Voor een bijdrage in de studiekosten voor het bezoeken van land- en tuin bouwscholen en de landbouwhoge school te Wageningen moet een aan vraag worden ingediend bij het mi nisterie van onderwijs, hoofdafd. Rijk studietoelagen, Kempkensberg 2 te Groningen tel. 050-239111. Indien een aanvraag om een tege moetkoming in de studiekosten c.q. rijksstudietoelage voor opleidingen, waarvoor van rijkswege een toelage kan worden verleend, wordt afgewe zen op grond van inkomen en of stu dieresultaten. zal de provincie even min een bijdrage kunnen verstrek ken. Dit geldt behoudens het gestelde omtrent de door 't rijk gesubsidieer de fysisische therapie opleidingen ook in de gevallen dat aanvragers een naar hun mening te lage rijks bijdrage is toegekend en zij bij de provincie een verzoek om e.n (aan vullende) bijdrage indienen. Dagopleidingen De provinc het volgen bijvoorb. c se, receptie trice, dokters-assistente (N.I.P.A.) a- pothekersassistente, fys'sche therapie ergotherapie, arbeidstherapie vakopleidii Bakker's school, vooropleiding vakstudie ziekconservatorium e.d. Voorts kan strekt voor leidingen in het kader van het leer lingwezen als verzorgingsassistente. Voor avond- en parttime opleidingen alsmede voor schrift"':;Ve cursussen wordt geen provincie'- bijdrage ver strekt. Voor een provinciale bijdrage ko- ,men in aanmerking degenen 1. die in Overijssel woonachtig zijn. Iemand die om studieredenen buiten de provincie woont, doch wiens ou ders in Overijssel woonachtig zijn, wordt als inwoner van Overijssel aangemerkt. 2. wier ouders niet of slechts gedeel telijk in staat zijn de studiekosten te dragen. 3 waarvan mag worden aangenomen dat zij bevredigende studieresultaten zullen behalen. 4. die de.Nederlandse nationaliteit be zitten. Hierbij wordt opgemerkt, dat degene die een studie volgt, waarvoor het rijk toelagen verstrekt, maar wordt afgewezen omdat hij de Nederlandse nationaliteit niet bezit, niet voor een provinciale bijdrage in aanmerking komt. Niet-Nederlanders, die een studie willen volgen welke onder de provin ciale regeling valt, komen in aanmer king voor een bijdrage, wanneer zij een aanvaardbaar motief hebben voor het niet willen of kunnen verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit. Voorbeeld; kinderen van buitenland se werknemers. Het loutere feit van minderjarigheid is geen aanvaardbaar motief. Vóór 1 juni a.s. Aanvragers die voor het schooljaar 1973-1974 in aanmerking wensen te komen voor een provinciale studie- bijdrage dienen zich zo spoedig mo gelijk doch uiterlijk voor 1 juni 1973 schriftelijk te wenden tot de provin ciale griffie, afdeling 4. Luttenberg- straat 2 te Zwolle, onder vermelding van de opleiding waarvoor een studie- bijdrage wordt aangevraagd. Een aanvraagformulier zal na ont vangst van de aanmelding worden toe gezonden. Zij die zich vóór 1 april 1973 ter griffie hebben aangemeld en het hun toegezonden aanvraagfor mulier met volledige gegevens ten aanzien van inkomen en studieresul taten vóór 1 juni 1973 hebben terugge zonden, zullen in september a.s. de beslissing omtrent de provinciale bij drage tegemoet kunnen zien. Aanvragers die zich na 1 april 1973 hebben aangemeld dienen er reke ning mee te houden dat zij eerst in november a.s. kunnen worden geïn formeerd omtrent de toe te kennen provinciale bijdrage. Na 1 juni 1973 ingekomen verzoeken zullen slechts in hoge uitzonderings gevallen in behandeling worden ge nomen. Maatstaven Een provinciale bijdrage is afhanke lijk van hel inkomen van ouders en kind hei vermogen van ouders en kind; de samenstelling van het gezin (het aantal schoolgaande kinderen) de hoogte van de studiekosten. In dit verband wijzen wij erop dat bij keuzemogelijkheid tussen ver schillende plaatsen en instituten om 'n bepaalde studie te volgen, de goed koopste wijze van oplei'" punt zal zijn voor de provinciale bijdragen zullen mogelijk per (bank) giro plaats vin- Gemeentelijk fonds Het verdient aanbeveling bij de ge meente te informeren of 'n gemeen telijk studiefonds aanwezig is en zo ja aldaar tevens een aanvraag om een toelage in te dienen. De „Regeling inzake het verlenen van studiebijdragen" is vastgesteld bij besluit van provinciale staten van 16 januari 1969, nr. 7 en gewijzigd bij hun besluit van 29 april 1971 nr. 31. De regeling is gepubliceerd in het provinciaal blad onder nr. 1971-128. Desgewenst kunnen nadere inlichtin gen worden versteekt door afdeling 4 van de provinciale griffie. Tele foon: 5200-77177, toestel 2117. Namens de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Holten-Mar- kelo heeft de Heidemaatschappij te Zwolle aan het aannemingsbedrijf M. Reimink te Den Ham h,et zaaiklaar maken, bemesten en inzaaien met graszaad van terreingedeelten opge dragen. De totale aannemingssom bedraagt f 136.900, exclusief omzetbelasting. De aanbesteding vond plaats op 18 januari jl. Gedurende de periode van 4 febru ari tot 30 maart wordt door de PRESTO PRINT fotohandelaren bij inlevering van een kleuren foto-rol letje een gratis vergroting 13x13 of 13x18 op raster papier aangeboden. De aktie wordt gevoerd door de, aan de naam Presto-Print herkenbare fotohandelaren in geheel Nederland, die daarenboven het gehele jaar door ook in de drukste zomermaanden, voor een zeer goede kwaliteit en „ontwikkelen en afdrukken binnen twee dagen bekeken" zorgen. Omdat de konsument zich in het al gemeen beperkt tot de standaardfor maten 9x9 en 9-13, wordt in deze periode extra aandacht besteed aan vergrotingen, die normaliter tegen een aantrekkelijke prijs te verkrijgen zijn. Temeer daar de fotografie zich in een groeiende belangstelling mag verheugen, zijn de foto-vakhandelaren gaarne bereid met hun advies ook inhoudelijk naar een kwaliteitsverbe tering te streven. Op basis van de ervaringen van vo rig jaar toen de aktie als proef ge durende twee weken werd gehouden, dat in d'eze twee maanden, tiendui zenden gratis kleurenvergrotingen hun weg naar de konsument zullen vinden. In iedere Volkswagen, die na augus tus '71 werd geproduceer" electrisch testcircuit ingeb< bestrijkt een groot aantal ten door de hele auto. Het digt in een stopcontact da motorkap is aangebracht, diagnose computer via een met de auto is verbonden kun nen een half uur 88 checkpunt den afgewerkt. De gegevens van de test-VW vergeleken met die van het geheu gen van de computer. Het resultaat van de vergelijking wordt direct af gedrukt op een duidelijk en overzich telijk leesbaar testformulier. Ook „lastige" controles, zoals accu, ontsteking en compressie doet de com puter diagnose in minder dan twee minuten geheel rautomatisch en voor al ook feilloos. De diagnose specialist hoeft hier toe de motor maar één keer te star ten. Uiteraard hebben de uiteenlopende VW-modelleh elk hun eigen specifi caties. De diagnose specialist neemt aan de hand van een codenummer naast het stopcontact de overeenkom stige computerkaart en plaatst die in de apparatuur. Vervolgens kan hij het programma voor dat type VW af werken. Hetnieuwesysteem is niet allen geschikt voor de nieuwe re modellen. Met behulp van 'n adap ter kunnen alle VW's vanaf 1965 vol gens deze nieuwe computer-testme thode worden onderzocht. INSPRAAK Het diagnose formulier wordt na de test aan de klant gegeven. Die kan het dan met de service-ad viseur van de werkplaats doornemen. Deze vakman vertelt hem welke re paraties absoluut noodzakelijk zijn. En de klant kan dan beslissen wat er gebeuren moet. Hierbij is het voor hem van belang te weten, dat de computer ook tijdig de mogelijke samenhang van be paalde mankementen overziet. Daar door kan erger worden voorkomen. Het is ook een eerlijke testmethode, want er wordt afgerekend met onno dige „automatische vernieuwingen. Dit kan een aanzienlijke besparing opleveren. Bovendien zijn de veilig heidsaspecten nog beter gewaarborgd Decompu ter vergist zich niet, vergeet niets en onderschat ook niets. De VW-computer-diagnose is de eerste echte all-round test voor au to's ter wereld. Geen andere electro- nische testmethdode gaat zo ver. Gee andere test werkt zo snel, zo zeker en voor zulke lage kosten. Voor de VW 1200 f 21,50 en voor de Passat f 30,- beide prijzen exclusief B.T.W. De raad ging maandagavond akkoord met de verkoop van kavels van het villa terrein „Look" aan de heren II van de Tuuk te Hellendoom en II. v. Veen en B. J. Haddendorp te De venter, waarover wy in ons vorige nummer reeds uitvoerig hebben ge schreven. Op een vraag van de heer Van Schoo- ten (B.P.) hoe de belangstelling is voor deze bouwterreinen, antwoord de de burgemeester, dat er zoveel aanvragen zijn. dat B. en YV. die niet allemaal kunnen honoreren, maar dat gewacht is tot de goedkeuring der voorkoopspryzen. By het voorstel tot huurverhoging vroeg de heer Meerman (PvdA) naar de verhuur Lageweg. den dan o de burge: YY'csterik lokte, dat over aanl Nieuwsblad De burgei over het tend. Over denken. De huui gekeurd. 1 doorstromii den zonder genomen. Wel man op, dat ruiming op de Elta in vervuil: Wethouder dat, als er (C.H.) de o t hij nooit e< bieding hierv; id gezien had. op de Elta een i tiling zou gaan. Ier Rietberg de huidige bewoners gevonden wordt de zaak zal worden afgebroken. Ze moeten allemaal aan de grond anders is het geen gezicht. De heer Wiggers (A.R.) meende dat er onlangs wel een geschikte wo ning was geweest en de heer Van Schrooten (B.P.) noemde het een gro te bende. De voorzitter beloofde de heer Westerik (C.H.), dat de beide regelingen in Holtens Nieuwsblad zul len worden gepubliceerd. De raad besloot aan de B.V. Aanne- mings- en Wegenbouwbedrijf v.h. J. Krekel en Zn, alhier, onderhands de afwerking van fase II van het villa- terrein „Look" op te dragen voor f 42.840.000 exclusief 16 pet. omzet- begroting van gemeente- f 49.945, exclusief BTW (Gemeentebelangen vroeg B. en W. als het aannemings- klaar is, direct de de achterzijde van ;g door achteraan te Aan de Vereniging voor de Christ. •erd voor de scholen ;raat. en de Hoffes- ichot op de vergoe ding verleend over 1974 van resp, f 3.861.42 (aantal kleuters) en f 11.887.50 (aantal lokalen). De afre- 173 kon nog niet worden ingezien de vergoedings- niet door de Minister zijn vastgesteld. de fractievoorzittters algemene beschouwingen, waar wij naar elders in dit blad ver-

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3