Druk bezochte kringvergadering Ö.L.M. in zaal „Vosman" Zondagsdiensten 1 breidt steeds nog uit Carnavalsfeest De Fienpreuvers m HGK en SOLI zingen dubbelkorige werken De markt begint weer Raadsvergaderingen Kamerlid Wisselink sprak voor Plattelandsvrouwen Voorzitter Jonkhans: Ineenstorten van E.E.G. zou ramp betekenen Vragen Burgerlijke Stand WERELD GEBEDSDAG &y Verhoging marktgelden Verloren - Gevonden 'AlA -S3 V jS Ds Peddemors komt naar Holten Bejaar|||nsociëteit Touwtrekkers vijfde LANDBOUW Programma MEDEDELING OPTOCHT Hans Barvelink: drie eerste prijzen Openbare kennisgeving VERKEERS MAATREGEL Uitloting obligatielening 1957 ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f 3.75 p. kwart., f 7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad 26ste jaargang No. 8 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Holterberg 13, tel. G5483 - 1234 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483 - 1356 Red. medewerker D J- Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483 - 2699 De voorzitter van de Overijsselse Landbouw Miaatschappij de heer D. J. Jonkhans te Hardenberg heeft donderdagvoormiddag van de vorige week in zaal „Vosman" in een toespraak van plm. een uur voor een aantal landbouwers/veehouders, leden van de O.L.M. tal van problemen op het gebied vön de akkerbouw, rund- vee- en varkenshouderij onder de loupe genomen en duidelijk ge steld dat door de energiecrisis en de revaluatie de problemen nog aanmerkelijk groter zijn geworden. Daarbij komt nog dat men in Brussel na langdurige onderhandelingen nog niet tot overeen stemming kwam betreffende de prijzen voor de landbouwproduk- ten. De Nederlandse landbouw wil een gemiddelde prijsverhoging van 13.6 procent maar de Europese Commis sie wil het laten bij 6 a 7 procent en dit is onredelijk. Willen de boeren redelijke bedrijfsresultaten behalen dan zullen de pryzen met 13.0 pro cent omhoog moeten. De drie Over ijsselse Landbouworganisaties OLM ABTB en CBTB hebben een commis sie benoemd van zes leden (van el ke organisatie twee) om te advise ren over bijzondere activiteiten, als alle overleg niet meer baat. De land bouworganisaties hebben echt haast met het vaststellen van de prijzen en ze zouden het liefst zien dat ze per 1 maart a-s. zouden ingaan. De kostenstijgingen zijn aanmerkelijk groter geweest dan in voorgaande ja ren met het gevolg daling van be- dryfsinkomsten. Voorzitter Jonkhans zou het onbil lijk vinden als de prijzen ook wan neer die worden vastgesteld na 1 maart niet zouden gelden vanaf 1 maart, ze zullen moeten gelden met terugwerkende kracht. Het uit elkaar groeien van de Eu ropese munteenheden en het voeren van een nationale landbouwpolitiek zijn in de z.g. „dertiger" jaren oor zaak geweest van de crisis in de land bouw, de crisisjaren. De heer Jonk hans waarschuwde ernstig voor een ontwikkeling in die richting. Het in een storten van de Europese Econo mische Gemeenschap zou niet min- Ned. Herv. kerk: 9.00 en 10.30 u. hulppred. A. Schellevis. Extra collec te: Voorjaarszendingscollecte. Oppas- diens; mevr. Admiraal, mevr. Romp en Geeske Rosman. Gcref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor Geestelijke verzor ging koopvaardij en binnenschippers. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. kerk: 9.30 u. Heilige Mis in ge bouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. C. C. Ad- dink. Extra collecte: Voorjaarszen dingscollecte, OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Bediening Heilig Avondmaal. Extra collecte voor de Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN (R.K. kerk): za terdagavond 7.00 u., zondagmox-gen 9.00 en 10.00 u. Van vi-ijdagmiddag 5.00 u. t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. J. H. A. Bx"uins. Molonbelterweg 15, tel. 1280. Wijkverpleging Zuster L E. Duncan, ur^ne Kruis- gebouw Holten, Gaardenstraat 33, tel. 1436. Ambulancevervoer J. Aanstc '"38 'n.g.g. Garage A. Müller. '"°n Tandartsen H. Schetter, Prinses i anaplein 12. Goor, tel. 05470-2500. Spoedgevallen 6-7 u. nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve .aterdags, van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438. b.g.g. tel. 1799 (mevr, J. Beldnvn-Annstoot) Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend, in 't Groe ne Kruisgebouw. Gaardenstraat. G. J. Kraay, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groene Kruisgebouw. Maandagavond van 7-8 u. Dierenartsen W. C. W. Wam-vwk Churchillstraat 107. tel. 20O-1 Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 24 februari II. W. Goorman. Kolweg 52, tel. 1513. Maan dag 25 fobr. t.e.m. zondag 3 maart J. Hof, Schepenenstraat 16. tel. 1697. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9-11 <i "an Hof «slachthuis, tel. 1318 Storingsdienst 23 fobr. t.«.m. vrijdag Van zat.erda 1 maart: EEFPTRA: TT. Heijink tel 2124 d Wopvfhnf. Voorboers- Brandmelding OVERDAG" 135? 'Politiebureau) •s NACHTS- lel 1224 (G. W Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). der dan een grote ramp betekenen in 't bijzonder voor de zuivel, de tuin bouw en de veredelingssector. Na een korte pauze werden door ir. E. Bouwma secretaris OLM een aan tal vragen die door de verschillende afdelingen bij het Provinciaal be stuur waren ingediend beantwoord. De vragen hadden betrekking op; de sterke daling van de prijzen van slachtvee en d.e hoge prijs die de con sument nog steeds moet betalen, de melkprijs in het noorden van het land iets hoger dan elders omdat en kele mammoet bedrijven als o.a. DOMO in Drente veel z.g.n. bijpro- dukten op de markt brengt en expor teert en in het westen een a twee centen meer in verband met de voor- schotprijs) het onkruid langs rijks en Geboren: Ellen Louise, dv L. J. Husselman en G. Keuzenkamp. Es ther, dv G. M. A. van Mourik en A. A. Kleijn Hessink (Geb. te Deven ter) Overleden: J. Deijk-Ulfman, oud 76 jaar. BEVOLKING Ingekomen: D. Morren en echtgen. van Hengelo. Verti-okken: A. J. A. Marsman naar Ommen. C. Pleijsier naar Apel doorn. Mej. H. Abbenhues naar Rijssen. J. H. Sassen en echtgen. haar Tanzania. Vrijdag 1 maart is het wei-eldge- bedsdag. Mensen uit meer dan 160 landen en allerlei kerken komen sa men om God te bidden: „Maak ons vredestichters". Is er in deze tijd vol oorlog en oor logsgeruchten iets nodiger dan ons gebed? Met nadruk wijzen wij erop dat in af wijking van vooi-gaande jaren, de gebedsdienst niet 's avonds, maar 's middags om 4 uur gehouden zal worden. U allen, zowel vrouwen als mannen bent van harte welkom om 4 uur in „Irene" in de Boschkamp straat. Het comité. Kleurenfoto's iioe- met bont te zijn. Een hoofd kleur met daarbij goedgekozen aanvullende kleur geeft vaak een fraaier resultaat. Een filmdraai- boekje maken kost wat tijd, inder daad! Maar u be spaart er veel materiaal mee en bij de montage heel wat tijd. Overlaad op een dia-avond uw gasten niet. Meer dan 60 dia s op een avond is echt een hele kijkkluif 100 dia's is ÏT provinciale wegen, oude dag voorzie ning, prijsverschil in veevoeder, on- roerendgoed belasting, bestemmings plannen, Wet Arbeids Ongeschiktheid (WAO) enz. enz. De goed bezochte vergadering stond onder leiding van de heer J. Reu- rink, te Diepenheim voorzitter van het Kiesdistrict Markelo v.d. OLM. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het marktgeld te ver hogen. Bij de invoering van de sei zoenwarenmarkt in 1971. is de opzet geweest, dat het geheel kostendek kend moest zijn. Door de toenemende stijging van salarissen en overige kosten, is het voor 1974 niet meer mogelijk om uit de inkomsten de noodzakelijke uitgaven te dekken. Uit het ingewonnen advies van de marktcommissie blijkt, dat zij voor stelt het marktgeld ingaande 1974 te verhogen van f 0.50 tot f 0.75 per strekkende meter. Tevens acht zij het gewenst voor de continuïteit in de opkomst van de mai-ktkooplieden in de marktgeldver- ordening een regeling te treffen, waardoor het hen mogelijk wordt te gen gereduceerde prijs een abonne ment te nemen. Gedacht werd aan een reductie van 20 pet., waarbij het mogelijk zou moeten zijn het abonne mentsgeld in termijnen te betalen. B. en W. denken aan betaling op 1 maart en 1 juli. Zij kunnen zich met het advies van de marktcommissie verenigen en stellen de raad voor aldus te besluiten. Het marktgeld wordt dan 75 ct. per markt per strek kende meter en voor een abonne ment 60 ct. per markt per strekkende meter. Verloren: Bouvier, 1 jr. oud; bas taard hond. Schotse kollie; Rode da mes portemonnee inh. f 10,- heren horloge met zwart bandje merk Alur- ka; bruine heren portemonnee inh. f 6.-; Pols-horloge merk Union met een oranjebandje. Gevonden: Blauwe kinderwant aan een touwtje. Grote rookwolken pakten zich woensdagmiddag boven ons gewest nabij Nijverdal samen. Aanvankelijk niet iets om je ongerust over te maken, omdat het slechts een „ge plande" veenbrand betrof. Ieder jaar als dc winter op zijn eind loopt, worden soms op deze wijze de jonge berkeboompjes (die teveel water aan het veen zouden onttrekken) en de dorre droge gras soorten tussen de heidepollen weggebrand. Over het alge meen levert dit geen gevaar op, mits het vuur wel in de gaten wordt gehouden. Toch moest ditmaal de brandweer nog worden gewaar schuwd. Door nog onbekende oorzaken liep de zaak even uit de hand. Het vuur verbreidde zich te snel, en de assistentie van de Wierdense brandweer moest worden ingeroepen. Deze was snel ter plaatse en wist het vuur binnen korte tijd meester te worden. „Holtens Gemengd Koor" (dirigent Jan K. Warmink te Goor) en de chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria" (dir. Frans Visser te Goor) zullen vrijdagavond 1 maart een con cert geven in de Ned. Herv. Kerk te Holten. O.a. zullen dan worden uit gevoerd de- dubbelkorige werken Psalm 100 van Heinrich Schütz, „Zingt de Heer een nieuw gezang" van Johann Pachelbel en „Lobe den Hei-ren" van Hugo Ditsler. Heinrich Schütz, die leefde van 15851672 wordt beschouwd als de kerkmuziek Hij leerde de praktijk v. de dubbelkorigheid kennen tijdens een studieverblijf in Italië. De afwisse ling van beide koren en de imposan te 8-stemmigê sa eenklank heeft de componist ir "an werken ge bruikt met een werkelijke schitterend resultaat. Het is een verheugend feit dat „So li" de samenwerking heeft gezocht met Holtens Gemengd Koor om sa men te concerteren. Dit kon worden gerealiseei-d doordat de opvattingen Op vrijdag. 1 maart, start de seizoenwarenmarkt weer in het Dorpscentrum. Het gemeentebestuur heeft aan meer dan dertig marktkooplieden met uiteen lopende branches een standplaats toegekend op advies vah de marktcommissie. De markt begint hiermede vroeger dan voorgaande jaren en wat langer nl. tot en met de eerste vrijdag in november. Verwezen wordt naar enkele annonces in dit nummer. Ds. G. W. H. Peddemors, pi-edi- kant te Amersfoort, op wie door de Gei-ef. Kerk, ter voorziening in de vacature ds. R. A. Hoogkamp, die dit najaar met emeritaat gaat, een beroep was uitgebracht heeft dit be roep aangenomen. Ds. Peddemors (47 jaar), Almelo- er van geboorte, werd in december 1954 in het ambl bevestigd in Dirks- hoi-n (NH) en hij stond achtereenvol- gens. in Heerde (1958-1963). Nieuw- Vennep (1963-1968) en sinds 12 mei 1968 in zijn tegenwoordige gemeente Amersfoort. Ds. R. A. Hoogkamp gaat na zijn emeritaat in Hoogeveen wonen. De Holtense Bejaardensocieteit komt dinsdagmiddag om half drie bij een in het gebouw „Irene" aan de Boschkampstraat. Het soosbestuur heeft weer een leuk programma sa mengesteld waar de bejaai-den zeker weer 'van zullen genieten. Het belooft weer een gezellige mid dag te worden. Behalve op maandagavond. 25 fe- bruari 19.30 uur komt de gemeente raad in openbare vergadei-ing bijeen op donderdagmiddag, 28 februari, 14.00 uur ter behandeling van de vol gende AGENDA 1. Voorstel tot vaststelling van dc gemeente, en bedrijfsbegrotingen voor hei. jaar 1974 (voortgezette behaiïdeling). Begrotingswijzigingen 1974 (alge mene dienst en vleeskeuring* dienst). 3. Voorstel tot wijziging van de ver- oi-dening op de heffing en invor dering van een wegenbelasting en een belasting voor het genot van waterafvoer op de riolen ir de gemeente Holten. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der per sonele belasting voor de gemeen te Holten. Voorstel tot wijziging van de-ver ordening op de heffing en invor dering van een belasting op hon den in de gemeente Holten. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van rechten voor het ge bruik van het gemeentelijk zwem bad „Twenhaarsveld" E Holten. Voorstellen tot wijziging van de verordening op de heffing en in- vordei-ing van reinigingsrechten in de gemeente Holten. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing en invor dering van markteelden in de ge meente Holten. Voorstel tot vaststelling van het investeringsschema voor de ja- i*en 1974 t.m. 1978. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag per leex-ling voor de openbare scholen voor basison derwijs als bedoeld in artikel 55- bis der Lager-Onderwijswet 1920, voor het jaar 1974. Voorstel tot het vaststellen van het maximum door burgemeester en wethouders op te nemen be- drng aan kort geld voor het jaar 1974 Voorst-_•] inzake toekenning van subsidies over 1973. Op het te Markelo in manege Meen- derinksboer gehouden toernooi werd het viertal van de Holtense Touw- trekkersvereniging Onze Kracht is Achteruit met 9 punten vijfde in de 720 kg klasse. Gezien de sterke be zetting van dit „Indooi--toernooi" een mooi succes- Na de hernieuwde opleving van de maisteelt is het niet te verwonde ren dat deze trend zich in het komen de seizoen nog belangrijk uit zal brei den. Snijmais is een voedergewas met een hoge zetmeehvaarde per ha, en geeft in vergelijking met andere voederge wassen een gunstig rendement. De gemakkelijke teeltwijze met de daarbij behorende mechanisatie ma ken snijmais tot een gewas, dat wei nig ai-beid vraagt en geheel past in de moderne ontwikkeling van de land bouw. De kosten per kg. zetmeelwaarde lig gen in vergelijking met die bij hoo ien, maaikneuzen of voordrogen van gewas, het gunstigst. Snijmais. een oogstzeker gewas Door de introduktie van nieuwe 'noog- opbrengende hybriden die uitmunten in stevigheid en vroegi-ijpheid de ontwikkeling van nieuwe cultuurmaat regelen onkruidbestrijding oogst- mechanisatie veldhakselaar is snijmais een zeer oogstzeker gewas. CAPELLA (v.h. Caldera 535) en Leo pard (v.h. Pioneer 131) zijn de ras sen, welke van groot belang zijn ge weest bij de ontwikkeling van de maisteelt. van de dirigenten Warmink en Vis ser dicht bij elkaar liggen. Aan het concert dat om 20.00 uur be gint zal medewerking worden verleend door een blokfluit ensemble van de Goorse Muziekschool. Zaterdagavond (2 maart) zal hetzelf de programma worden uitgevoerd in Ned. Herv. Kerk te Goor. H.G.K. en SOLI: I. ..Lobe den Herren, den machtigen König der Ehren" Distier. 2. Zingt de Heer een nieuw gezang (dubbelkorig) Pachelbel. 3. Sonate voor blokfluit en orgel Sammartini. „SOLI": 4. Heer Jezus, o Gij dageraad Anonym. 5. In U is leven Gastoldy 6. Psalm 23 Schütz. 7. Psalm 66 Schütz. 8. Blokfluit ensemble: A) De lustelijke mei Clemens non Papa. b) Trio in G James Hook c) Air. air, menuet Chr. Graup- ner. H.G.K." 9. Domine Salvam vac Regina Nos- tram Giessen. 10. Hebe deine Augen auf F. Men- delshon. 11. Verleih uns Frieden Schütz. H.G.K. en „SOLI": Psalm 100 (dubbelkorig) Heinrich Schütz. In verband met het grote aantal deelnemers aan de carnavalsoptocht worden alle versierde wagens drin gend verzocht voor de opstelling de volgende straten te volgen: Indus triestraat, Weversstraat en in de hierna vermelde straten het juiste startnummer op te zoeken, te we ten: Pausenbrookersstraat, Waag- weg en Industriestraat. Alle deelnemende kinderen en arf- dere groepen worden door het orga nisatiecomité opgesteld'. Na afloop van de optocht wordt aan alle deel nemende kinderen snoep alsmede 'n flesje limonade aangeboden. De li monade wordt door de Holtenaar J. H. Scheperboer gratis beschikbaar gesteld. Op de finale van het Indoorcon- cours voor ponyruiters in de manege „De Bosrand" te Almelo werd het hoofd van „Rex" de pony var> Hans Barvelink 3 maai met het oranjelint getooid. Bij het springen klasse L Cat. B. en bij het „Gelukspringen" bracht de combinatie de snelste tijd op de chrono's en dit resultaat was tevens goed voor de prachtige finale prijs. Tonnie Beldman werd met „Spring field" in de klasse M-springen eer ste. Burgemeester en wethouders- van Holten brengen ter openbare kennis, dat zij bij besluit van 22 januari 1974. nr. 170. besloten hebben de aan duiding van het parkeerverbod voor de beide zijden van de Stationsstraat over een lengte van 46 meter, geme ten uit de snijpunten van de verleng de trottoirbanden Dorpsstraat-Sta tionsstraat te wijzigen. De thans aanwezige borden model 49 van Bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens zullen worden vervangen door een gele streep. Het besluit van 22 januari 1974, nr. 170 is in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat van Overijssel, aan Gede puteerde Staten van Overijssel, aan de Koninklijk" Nederlandse Toeris tenbond A.N.W.B., aan de Koninklij ke Nederlandse Automobielclub K. N.A.C. en aan de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging KNMV. Tegen bovenvermeld besluit kan door iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep worden inge steld. Het beroepschrift moet worden inge richt aan Hare Majesteit de Konin gin, maar moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel, p a. Provin ciehuis, Zwolle. Holten, 22 februari 1974. Burgemeester en wethouders van Holten. W. H Enklaar, burgemeester, G. .T. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in een openbare vergadering van hun colle ge op 19 februari 1974 zijn uitgeloot de obligatienummers 3, 19, 63, 66,, 76. 101, 109 van de obligatielening 1957 groot f 140.000,-. Het bedrag dezer obligaties is op 1 maart a.s. betaalbaar bij de gemeen te-ontvanger tegen inwisseling van de uitgelote obligaties. De rente van deze lening is op 1 mrt. a.s. betaalbaar tegen inwisseling van rentecoupon nummer 17. Holten, 20 februari 1974. Burgemeester en wethouuders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemees-ter, G. J- Langenbarg, secretaris. In de maandelijkse bijeenkomst van de afd. Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft de heer H. Wisseljnk te Bathmen, lid der 2e kamer, in een gezellige causerie verteld over zijn werk in het parlement, de sfeer in de Tweede Ka mer, de taakverdeling, totstandko ming van een wet, het recht van in dienen van moties en amendementen, enz. enz. Vrouwen, zo zei de heer WisseÜnk, tonen steeds meer interesse voor de politiek. Momenteel zijn er zes vrou wen lid van de Provinciale Staten, 59 zijn lid van de gemeenteraad (waarvan vijf in het dagelijks be stuur) en 17 dames zijn lid van de Tweede Kamer. Na de pauze vertoonde de heer Wisseling een aantal op het parle ment betrekking hebbende kleuren dia's en tussen de bedrijven door vertelde hij enkele anecdotes waar om hartelijk werd gelachen. De presidente, mevr. M. Reilink, sprak een woord van dank tot de heer Wisselink en zij offreerde een boekenbon. Er werd in deze vergadering be sloten tot tiet houden van een „Fo rumavond" op woensdag 7 maart in samenwerking met de afd. Holten en Espelo. De jaarlijkse modeshow wordt gehouden op woensdag 13 maart en op 2 april is er een gezel lige avond met hartige hapjes en een „drankje". In het bestuur van de afd. Dijker- hoek hebben thans zitting de dames De zesde gekostumeerde Carnavals avond van de Holtense Carnavalsver eniging „De Fienpreuvers" belooft weer een grandioos feest te worden. Prins Berend Willem Dapper heeft naast zijn vijftien man sterke „Hof kapel" (leden van de Holtense Mu ziekvereniging „HMV") onSer lei ding van Harry Regterschot ook het gerenommeerde „Saturnus-kwartet" gecontrakteerd. Het feest zal onder andere worden bijgewoond door een grote deputatie van de Goorse Carnavalsvereniging .De Meerpoet'n". Als „voorpoefje" van het grott t'eest (zaterdagavond in zaal „Amici tia" en in de grote zaal van hotel ..Holterman") trekt zaterdagmiddag een optocht mét een groot aantal prachtig versierde wagens door een deel van het dorp. De start is om 14.30 uur bij het gebouw van gemeen tewerken aan de Waagweg. Alle deelnemers, ook vele versier de gx-oepen, moeten hier om 13.45 uur aanwezig zijn. Zij zullen worden toegesproken door de carnavalsprins. Tussen plm. 15.00 en 15.15 uur zal prins Berend Willem Dapper met zijn gevolg worden ontvangen ten gemeentehuize. Route optocht: start Waagweg - Kolweg - Kozakkenstraat - Waar- denborchstraat - Noordenbargstraat - Oranjesti-aat - Rietmolenstraat - Schoolstraat - Larenseweg - Korte Diessenplasstraat - Haarstraat - La renseweg - Dorpsstraat - Gemeente huis - Stationsstraat „Kalfster- mansweide". De Holtense Muziekvereniging en de Rijssense Muziekvereniging „Wil- helmina" zullen zorgen voor mars muziek. M. Reilink, presidente; Pinkert- Kolkman, vice-presidente; Rensen- Podt, secretaresse; Wechstapel- Beltman, 2e secretaresse; Paalman- Kloosterboer, penn.esse; mevrouw Stevens-van Schootten en Janssen- Bronsvoort. Vrijdag 22 februari 19.45 u. Vergadering A.R. Kiesvere niging „Nederland en Oranje" in ge bouw „Rehoboth". 19.45 u. Jaarfeest CJV Dijkerhoek in gebouw „Bethanië", 20.00 u. Disco-avond met D..J „Ed dy" in Bar-Disco-Dancing „De Waag" (zie adv.). Zaterdag 23 februari 14.30 u. Grote Carnavalsoptocht van af Gemeentewerken aan de Waag weg. Start om half drie. 20.00 u. Groot gecostumeerd Carna valsfeest „De Fienpreuvers" in zaal „Amicitia" en hotel „Holterman". Zondag 24 februari 19.30 u. Dansen in Bar-dancing „Boo- de" te Bathmen. Grandioos Carna valsfeest (zie adv.). Maandag 25 febr. tot maandag 4 maart Dokter J. H. A. Bruins afwezig (zie adv.). 19.30 u. Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. 20.00 u. Jaarvergadering Speeltuin vereniging „De Kol" in hotel „Vos man". Dinsdag 26 februari 14.30 u. Bejaardensociëteit in ge bouw „Irene". Woensdag 27 februari 20.00 u. Ciubavond Fotohobbyclub „Profoto" in clubhuis „Het Paal- huus". Belangstellenden hartelijk wel kom! Donderdag 28 februari 19.45 u. Vergadering Herv. Vrouwen groep ..Holten" Spr. dokter W. R. van Couwelaar. Onderwerp „Gebruik en misbruik van medicijnen". 20.00 u. Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw „Rehoboth". Spr. de heer J- L. Erkelens te Stads kanaal. Onderwerp „Het Jodendom". Belangstellenden hartelijk welkom! 19.45 u. Jaarfeest CJV „De Bou wers" in „Trefpunt" te Espelo. Vrijdag 1 maart 16.00 u. Vrouwen-Wereldgebedsdag in gebouw „Irene" (zie bericht). 20.00 u. Concert door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en ..Holtens Gemengd Koor" in de Ned. Herv. kerk te Holten (zie bericht). 19.45 u. Jaarfeest CJV „De Bou wers" in „Trefpunt". Zaterdag 2 maart 20.00 u. Concert door de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en „Holtens Gemengd Koor" in de Ned. Herv. kerk te Goor. 19.30 u. Dropping MAC „De Holter berg". Verzamelen bij café „De Biester", Stationsstraat. Maandag 4 maart 19.45 u. Jaarvergadering afd. Holten Chr. Boeren en Tuindersbond in ge bouw „Rehoboth". Maandag 11 maart 20.00 u. Jaarvergadering Bedrijfsver eniging ..Holten-Dijkerhoek" in hotel ..Holterman". Dinsdag 12 maart 20.00 u Ruilavond Holtense Postze gelclub „HPC" in hotel „Vosman". Maandag 18 maart 19.45 u. Bijeenkomst Plattelandsvrou wen Espelo. Lezing door de heer v.- d. Hengel over -.Gelaatsprothese'*. Donderdag 21 maart 20.00 u. Vergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Amicitia". Demonstratie Moulinex.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1