Honderd jaar Gereformeerd Jeugdwerk in Holten Resultaten junioren SV Holten' h Jaarlijkse feestavond SY „Holten Puntenverdeling voor Holten bij GFC Uitslagen derde klassers 5e ronde Zwemclub „TwcnliaarsveJd eerste in „vijfkamp'' Film in „De Schure" Uitslagen SV „Holten'' Almelo al - Holten al 2-4 Enter V bi-Holten bl 4-4 Hector e2-folten el 1-3 DAMESVOETBAL GFC - Holten 0-5 Schietwedstrijden Holten 5-Holten 4 0-3 PROGRAMMA S.V. „HOLTEN" Holten 2 - Enter 2 5-0 BERGRUITER NIEUWS PROGRAMMA BLAUW WIT Bridgeclub Holten Schaakbond Overijssel Vrydag 1 februari 1974 8 Daar het ons de vorige week aan tijd ontbrak om uitgebreid aandacht te schenken aan het programmaon derdeel „Historisch Overzicht" van de feestavond ter gelegenheid van het 100 bestaan van het Gerefor meerd Jeugdwerk te Holten, geven we in dit nummer een meer gedetail leerd verslag. Zoals wij in ons blad van vorige week reeds meldden was deze feestavond (24 januari), met een in revisievorm gegoten „Histo risch overzicht" een hoogtepunt in de leestweek. Proloog Na opening door de voorzitter van de Jeugdcentrale de heer J. H. van Engbrink, werden de toneelgordijnen geopend en las mevr. J. Rietman- Jansen een openingsproloog in dicht vorm waarin zij in vogelvlucht een overzicht gaf van de geschiedenis van het Ger. Jeugdwerk te Holten uit de afgelopen 100 jaar. Tijdens het lezen van dit gedicht werden in het decor, dat achter op het toneel stond opgesteld, middels doorschijnende letters, de uit .de ge schiedenis van dit jeugdwerk belang rijkste data en teksten voor het pu bliek zichtbaar gemaakt. Op 20 november 1873 wordt de jonge lingsvereniging opgericht en vindt de eerste vergadering plaats, bijgewoond door J. Mulder, H. D. Rietman, B. J. Schippers, E. Landeweerd, H. Leugink, D. Beltman, B. Rietman, J. Aanstoot, D. J. Schuppert en T. Beldman. Als naam voor .die vereni ging wordt gekozen de Bijbeltekst Prediker 12 vers la: „Gedenk dan Uw Schepper in de dagen van uw jongelingschap". Het doel van de jongelingsvereniging werd duidelijk gericht op het bouwen aan het Ge loof waai-voor de gespreksthema's: Kerk-Staat-Maatschappij centraal werden gesteld. In navolging van de jongens werd, met hetzelfde doel, in 1909 de meis jesvereniging opgericht onder de naam: „Onderzoekt de Schriften". Maar tijden en gewoonten verande ren. Zo ook bij het Gereformeerd Jeugdwerk, want in februari 1964 vindt een „samensmelting plaats van de hiervoor genoemde verenigingen onder de naam: „Sola Gratia". Hoe wel deze vereniging hetzelfde doel bleef nastreven als de vaderen vóór hen hadden gedaan, bleek de belang stelling op den duur sterk af te zwakken en kwamen de aktiviteiten tijdelijk op dood spoor te staan. Doch na deze tijdelijke stop groeide al spoedig weer het verlangen tot voort zetting en kwamen opnieuw clubs van de grond onder de namen: „Ly- dia" en „Mosterdzaadje", die voor enige jaren werden samengevat on der de naam: „Gereformeerde Jeugd clubs". Maar, wat er organisatorisch ook is veranderd, het doel is hetzelfde ge bleven, n.l. het centraal stellen van Gods Woord in het leven van jonge mensen. De proloog werd besloten met zang door het duo Ria Bolink en Hettie Landeweerd. Humor van vroeger Hierna werd aan de humor van vroeger ruim aandacht geschonken door de oud-voorzitter en reeds „ge pensioneerde" heer G. Landeweerd, die het publiek vermaakte met zijn verhaal over de opkomst van Holten als toeristenplaats en hij speelde daarna de rol van opa, die als ba bysit fungeert bij zijn nog prille klein zoon, terwijl de ouders ter kerke wa ren. Op werkelijk meesterlijke, wijze maakt hij zijn kleinzoon deelgenoot van zijn hartsgeheim, dat hij voor hem al reeds een flink spaarpotje heeft aangelegd. Tijdens zijn vertel ling (in dichtvorm) ziet hij de ou ders reeds terugkeren van de kerk eri meent dan toch te moeten eindi gen met. vast te stellen dat de domi nee die zondag weer griezelig kort had gepreekt!!! Historisch overzicht Door een aantal oud-leden werd vervolgens een revue gepresenteerd geschreven door de heer Jans Beld man. Middels een verbindende tekst uitge sproken door de heer Gerhard Beld man (voorzitter GJV) werden hier in een aantal markante punten en gebeurtenissen uit de geschiedenis belicht. Dat de Gereformeerde jeugd van de aanvang af gesteld was op het afle veren van degelijk werk bleek al di- rekt uit art. 5 van de notulen van 20 november 1873 (gelezen door de heer W. Beldman), waar staat: „Wordt een aanvang gemaakt, met het lezen over den Brief aan de He breeën. Het eerste boekdeel wordt voorgele zen en nadat eerst in 't gemeen over den Brief gesproken is worden de twee eerste verzen nogmaals gelezen en besproken!" Ook de eerste regelementen logen er niet om. De heer D. de Leeuw uit Markelo las hieruit o.a.: art. I Het motto waaronder de jonge lingen zich verenigen is: „Gedenk de Schepper". art. 3 De jongelingen hebben zich te onthouden ijdele gezelschappen. voor slechts een deel daarvan? 3. Is Gods Woord in de Bijbel of is de Bijbel Gods Woord? 4. Heeft Christus ter rechterhand des Vaders gestaan of gezeten? De heer H. J. Hasewinkel uit Laren (Gld.), oud-lid der vereniging, gaf zeer humoristisch de financiële ge schiedschrijving weer waaruit bleek dat in vroegere jaren aan een cent een enorme waarde werd toegekend. Nieuwe wending In 1904 wordt onder leiding van de I toenmalige predikant ds. Bax, een nieuwe wending gegeven aan de I Op vrijdag 8 febr. zal er voor de tweede keer in „de Schure" een film worden vertoond. Vrijdag 25 januari en zondagmiddag 27 januari kon men de film „Easy Rider" zien met in de voorfilm Popey. De kijkers stroom den binnen. In totaal 240. Men kan dus wel spreken van een succes. Deze keer wordt het geen maatschap pij-kritische film, maar een dolle klucht van Fernandel. De titel „Don Camillo contra Pepone" spreekt voor zichzelf. De aanvang is ca. 2.30 u.iDe leef tijdsgrens is dan beslist 16 jaar, maar men hoopt dat er ook veel ouderen zullen komen. Op zondag 10 februari wordt deze film nog eens gedraaid en wel v iedereen, dus ook voor de kleineren. Iedereen is van harte welkom. De feestweek ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Gereformeerd Jeugdwerk werd zaterdagavond in „Rehoboth" afgesloten met een boerenkoolmaaltijd. Ongeveer 150 jongelui lieten zich de sHampot met rookworst goed smaken en er bleef dan ook maar heel weinig over. De kokkinnen, dames van de Jeugdcentrale en de Oudercommissie hadden alle eer van hun (kook)- werk. Na de maaltijd brachten verschillende jongelui een leuk programma van schetjes, zang en de clamatieOp een enkele uitzondering na waren de jongelui gekleed in ouderwets boerenkostuum wat aan het geheel een aparte cachet gaf. De leiding van de avond had de voorzitter van de Oudercom missie, de heer E. D. Stam. S.V. HOLTEN (Onderlinge competi tie) H. H. J. StukkerW. Beijers 1-0, J. W. MeddelinkT. Braunius 1-0, D. v.d. KnaapJ. Beltman 0-1, F. FlanluaW. v. Beek 0-1. H. Nijerees H. v. Beek 0-1, G. J. SnippertH. Westera 1-0, B. v. Beek—O. Meule- man 1-0, J. ten Velde—A. J. C. Brand 0-1. Junioren; F. Akkerman—H. Jansen 0-1, H. Me ijerE. Mondeel 1-0, M. C. Jansen D. Meulemaan 0-1, P. v.d. Berg H. Meijer 1-0, P. v.d. BergE. Mon deel 1-0. Vrijdag 8 februari a.s. zal de jaar lijkse feestavond plaatsvinden vooi de leden en genodigden van de s.v. „Holten". De avond zal niet zo als gewoonlijk bestaan uit een kien- dansavond. Met het succes van de fes tiviteiten t.g.v. het 50-jarig jubileum in '72 nog in het achterhoofd, heeft het bestuur gemeend om de avond in dezelfde stijl te organiseren. Daarom dan ook is het bekende Hol- In een keihard duel heeft Holten een gelijkspel behaald bij G.F.C. in Goor, een uitslag waarmee beide ploegen dik tevreden mogen zijn. daar beide ploegen vooral in de tweede helft met het oog door de naald gingen, hoewel Holten nog het meeste pech had toen J. v. Pluuren één minuut voor het eindsignaal de bal buiten bereik van doelman Mengerink via de paal het veld weer zag instuiten. G.F.C. begon m.et een offensief wat al direkt resulteerde in een prachti ge kans van Wiemerink maar hij schoot hoog over. In de 7e minuut was het J. v. Pluuren die Holten aan een voorsprong had kunnen helpen doch z'n keiharde schot belandde in het zijnet, In d_ 9e minuut was het W. Nijenhuis die de roodzwarten voor een achterstand behoedde door de bal van de doellijn te koppen. Het was echter uitstel van executie daar even later uit een flitsende uitval GFC door Kalsbeek de leiding n (1-0). Hierna kwam Holten fel terug en kwam dan ook verdiend nog voor rust naast de Gorenaren toen in de 34e minuut J. v. Pluuren doorgebro ken op links onhoudbaar inschoot. Na rust een boeiende strijd, waar bij aan beide kanten enkele goede goede kansen werden gemist. Eerst schoot in de 6e minuut J. v. Pluu ren net over waarna G.F.C. de mooi ste kans kreeg in de 17e minuut toen Scholte in 't Hof een prachtige kop bal in de uiterste hoek nog net door de uitstekende doelman Deijk over de lat zag gewerkt. Nadat de tijd ver streek werd de strijd vinniger en moesten vooral de Gorenaren nogal eens aan de noodrem trekken. Hol ten leek toch nog de volle winst te gaan behalen toen vlak voor het eind- zoals kermissen en jaarmarkten of zulk een leven te leiden wat in strijd is met Gods Woord en het doel der vereniging. Daartoe zijn zij verplicht op elkander nauwkeurig acht te ge ven. Bij overtreding zal men eei-st „particulier" en zonodig door de ver gadering vermaand worden, art. 4 Om beurten moeten de jongé- lingen die .schrijven kunnen een op stel leVen over een onderwerp dat tevoren wordt opgegeven, art. 5 De contributie bedraagt 6 cent per week. art. 6 Begunstigers worden toegela ten tegen betaling van niet minder dan vijftien stuivers per jaar! Feesten Al spoedig na oprichting wordt een uitnodiging van de J.V. te Nijverdal ontvangen voor het bijwonen van het jaarfeest aldaar, hetgeen voor de af gevaardigden een voetreis heen en terug betekent. Derhalve hoopt men op een rijke traktatie aldaar in de vorm van veel cadetjes en chocola demelk! De contakten met Nijverdal zijn tot nu toe steeds trouw onderhou den. Uitnodigingen van anderen leg gen ook verplichtingen op! In 1874 wordt het eerste jaarfeest te Holten gehouden. Discussies Tijdens de vergaderingen in de eer ste jaren ontstonden reeds heftige discussies, waarbij elkanders stand punten werden verdedigd en tegenge sproken, hetgeen tot in onze dagen is blijven voortduren! Geschilpunten spitsten zich vaak toe op de vragen: 1. Was de afscheiding van 1834 al dan niet wettig en noodzakelijk? 2. Heeft Christus de verzoening voor alle mensen volbracht of In een meer op rugby dan or voetbal lijkende wedstrijd won Al dik verdiend met 4-2 van Almelo. De Almelose .gastheren" trachtten op allerlei onreglementaire manieren de Holtenaren het spelen te belet ten. Doordat onze jongens zich uit stekend wisten te beheersen, kon de schëdsrechter dit duel toch nog tot een goéd einde brengen. Een kleine onachtzaamheid van de defensie bezorgde Holten in de be- ginfaa zelfs een 1-0 achterstand. Dit wird voor rust nog „rechtgezet' door 2korrekte doelpunten, niettegen- staandi de verwoede protesten van de Alnelose grensrechter. Na rust een opiieuw veel sterker Holten. Na ong.veer 10 minuten staakte de scheidsrechter het duel voor enkele minuten om spelers en leiders tot kalmte t.i-manen. Hierna scoore Hol ten nog f geldige doelpunten en won zeer verdend met 4-2. Holten ginj met goede moed naar Enter V. Bl ?n speelde dan ook een zeer goede wdstrijd. In de rust lek het daar trouwens niet erg op, rr>n keek toen tegen een achterstand an van 4-1. De jongens va BI kennende, lieten ze zich na rus van een heel andere kant zien. Doo- hun geweldige inzet werd de eindstad dan ook 4-4. In een aantrekkejke wedstrijd heeft El beide punten mee naar Holten genomen. Hel w? een snelle wed strijd met in het tegin gelijke kan sen. Holten kwamal spoedig op 1-0 uit een straf schop. Voor rust werd nog door beide prtijen gescoord, waardoor de rust aanbrak met 1-2. Meteen na de rust trokken onze jongens fel in de aan val, wat ook resulteerde in een voor treffelijk doelpunt. El liet deze com fortabele voorsprong niet glippen, waardoor de eindstand 1-3 werd. Pro ficiat jongens, ga zo door. 9 februari de belangrijke wedstrijd tegen GFC. Zondagmiddag moest het dames elftal uitkomen tegen GFC in 'n voor wedstrijd. Het was een erg sportieve wedstrijd waarin de Hol- tense dames al gauw lieten zien dat ze de meerdere waren. Al snel kwamen er een paar schoten, maar gingen net langs de paal. Er waren nog maar 7 minuten ge speeld toen W. Veenstra het. eerste doelpunt maakte; de dames waren goed op dreef. 8 Minuten later maak te D. Krikkink er 2-0 van. J. Volke rink onze keepster redde prachtig toen een G.F.C.-ster alleen op haar af kwam. In de 20ste minuut maakte J Broekhuis er 3-0 van. Na rust ging het wat rustiger maar 2 minuten voor tijd zorgde T. Schöppers nog voor 4-0. Bravo Dames. Ga zo door! Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd werden de volgende resul taten behaald: Groep A: 1 H. J. Nekkers 119 p.. 2 J van Asselt 118 p., 3 G. A. Haver slag 116 p., 4 J. Haan 115 p.. 5 G. H. Paalman 112 p., 6 G. Koopman 99 p. Groep B: 1 D. Jansen 117 p., 2 A. Paalman 115 p. Groep C: 1 G. J. Sluiter 100 p., 2 F. J. Sluiter 93 p., 3 E. Grootentraast 71 p., 4 A. Pekkeriet 67 p. werkwijze der vereniging. Naast de Bijbel worden dan ook de Geloofsbe lijdenis en Kerkgeschiedenis ter sprake gebracht, terwijl aansluiting plaats vindt bij de bond en de ring, aldus de heer Hm. Landeweerd in zijn terzake gegeven overzicht. Mei£ j es vereniging Aan de hand van herinneringen van mevr. J. Aanstoot-Hulsman ver telde mevr. T. Kolkman-Beldman de historie van de meisjesvereniging, hetgeen vrij aardig overeen kwam met die der J.V. Zanggroep Na een pauze met koffie met ge bak bracht een zanggroep o.l.v. de heer van Engbrink een drietal liede ren ten gehore, t.w. Tel Uw zegeningen (met solozang van Janny Klein Nagelvoort), Jezus is een machtige Heiland. Als er geen bom meer valt. De heer van Engbrink sprak een woord van dank tot „auteur" Beld man van het Historisch overzicht en hij offreerde een geschenkenbon. Toespraken Ds. Hoogkamp bood, namens de Kerkeraad als eerste spreker zijn ge lukwensen aan. „We zijn dankbaar dat God in Zijn Genade dit alles heeft willen geven en dat dit feest niet te danken is aan onze eigen prestaties. In hun pio nierswerk hadden de voorvaderen harde koppen, maar gelukkig hebben ook de jongeren van vandaag nog diezelfde harde koppen", aldus Ds. Hoogkamp. De heer Van Breemen bracht in zijn toespraak de dank uit Nijverdal over voor de vele prettige kontakten en hulp waarmee Holten hun steeds had voorzien. De afdeling Holten mag als voorbeeld voor de omgeving worden gesteld. De heer Beldman, (sprekend namens de Ge- ref. Mannen- en Vrouwenvereniging) vroeg zich af: „Zou het komen om dat we vandaag 100 jaar. hebben be staan, dat zoveel jonge mannen baarden dragen? Het jeugdwerk heeft steeds een gericht doel nage streefd, zodat we later vaak konden zeggen, dat we er veel aan hebben gehad". Gereformeerde jeugd zet dit werk voort met het doel voor ogen principiële vorming van de jeugd, zo besloot hij. In deze belangrijke wedstrijd in de onderlinge competitie om de „Tarzan- cup" heeft het „vierde" door een gro tere inzet toch wel verrassend uitge haald tegen het favoriete Holten 5. Al direct hadden de roodzwarten succes toen uit een hoekschop de bal niet voldoende kon worden wegge werkt, waarna de bal eerst tegen de paal en daarna via de voet van W. Klein Velderman in het net ver dween. Holten 5 kwam gevaarlijk te rug en had weinig geluk vooral toen J. ten Velde net hard tegen de dekpaal schoot. Toch was het weer he vierde dat vlak voor rust op 2-0 kwam door P. Wansink. een doelpunt waar bij nogal meningsverschil was over offside, echter zowel de scheids rechter als de grensrechter hadden dit niet geconstateerd. Na rust kwam er een enorme druk op het doel van J. Jansen, succes bleef echter uit. De cornerverhou ding steeg in deze helft tot 12-3 voor het vijfde. Het was H. v.d. Plu.vm die (nadat hij al een prachtige kans had gemist) aan alle onzekerheid een einde maakte door op snelheid de gehele verdediging van het 5e ach ter zich te laten, en vervolgens doel man Hesseling op het verkeerde been zette (3-0). Toen kwam vooral het conditiegebrek bij heri&e naar vo ren zodat Holten 4 nog prachtige kan sen kreeg om de stand te verhogen. Het bleef echter 3-0. Stand: Namens de Stichting Sociaal Cultureel werk geeft de heer Vogely het doel van die Stichting weer: „Het wil alleen maar alle vormen van jeugdwerk stimuleren, en dat is wel eens verkeerd 'begrepen. In het jeugdwerk in breder verband zie ik vandaag nog zeer zeker een grote 'toekomst", aldus de heer Vogely. Door allen wordt een cadeau onder couvert overhandigd. Ds. J. W. Dragt te Haren (oud-pred.' te Holten) bekende niet zo geschikt te zijn geweest als jeugdleider. Hij zag zichzelf meer als een man van wapenfeiten: „Het eerste wapenfeit dat ik in Holten heb verricht, bestond uit het verstoppen van de kerkelijke bescheiden op het kleine zoldertje van het kerktorentje toen de Duit sers ons land binnen vielen. Het tweede „wapenfeit" was, dat ik in die jaren een keer suikerbieten heb gestolen bij „Voors Mans", aldus ds. Dragt, die gezien zijn brede lach niet erg gebukt bleek te gaan onder het plegen van deze „zonde". Tot de jeugd zei ds. Dragt „Laat Gods woord ook in de toekomst bij het jeugdwerk uw leidraad en richt snoer zijn". Na de toespraken zorgde Jan Willem Manenschijn voor een lachbui met zijn nummer „Afd. Gevonden Voor werpen van de NS", terwijl ook de gebr. J. en W. Beldman met hun pantomimespel de zaal kostelijk wis ten te vermaken. Na het zingen van een liedjespotpour ri door een groep meisjes en het ge- zamelijk zingen van het Bondslied GJV werd de feestavond door de Ere voorzitter van de jubilerende vereni ging ds. R. A. Hoogkamp met dank aan God gesloten. In „community singing" werden deze avond, met aan het electronisch orgel Jan Tromp heel spontaan een aantal bekende geestelijke liederen gezongen Toneel Al met al een zeer geslaagde „feestweek" waaraan woensdag- 's avonds medewerking werd ver leend door de Toneelclub „COC". De tonelisten kregen voor de presenta tie van de beide een-acters „De boot is an" en „Felix en Jolande" een welverdiend applaus. Senioren: Holten I—BWO I 2.30 u. Holten 2Wierden 2 10.00 u. TARZANCUP A.s. zondag zal de beslissing kunnen vallen welk elftal dit seizoen de Tar- zancup zal bemachtigen. Nadat de be langrijke wedstrijd van afgelopen zon dag tussen Holten 4 en Holten 5 door eerstgenoemde met 3-0 werd gewon nen heeft het 4e elftal een voorsprong van 1 punt op het 5e en 2 punten op het 10e elftal. Programma (laatste ronde) Holten 10—Holten 8 10.00 u. Holten 4—Holten 7 10.00 u. Holten 6—Holten 5 10.00 u. Bij eventuele beslissing uitreiking van de cup door de heer H. Schutte om 12.15 u. in het ontmoetingscentrum. JUNIOREN Holten Al—NEO Al 3.00 u. Holten A2Excelsior A4 3.00 u. SWN BlHolten Bl 1.45 u. vertrek 1.00 u. Enter B2Holten B2 aanvang 2 30 u. vertrek 1.45 u. Holten D2SWN Dl 2.00 u. vertrek 1.15 u. Sp. Rijssen Dl- vertrek 10.45 u Holten C2—Enter C2 11.: trek 10.45 u. Blauw Wit Cl—Holten C 13.00 u., vertrek 12.45 u. Dl, D2, Cl en C2 zijn zaalvoetbalwed strijden in Goor. ZAALVOETBAL PUPILLEN Dinsdag 5 februari 5 uur TwentheGo Ahead E AZ'67Feyenoord Go Ahead' E.—Den Haag 6 uur: AmsterdamUtrecht Ajax—PSV Woensdag 6 februari 6 uur GroningenDe Graafschap signaal weer J. v. Pluuren alleen voor doelman Mengerink verscheen, doch de prachtig geplaatste bal in de ui terste hoek kwam via de paal het vele weer in waarna de G.F.C. ver dediging kon opruimen. A.s. zondag speelt Holten thuis tegen B.W.O. uit Hengelo. Destijds ver loren de Holtenaren ietwat ongeluk kig met 2-1, zodat ze nog wat goed te maken hebben. De selectiegroep was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. STAND 4B: NEO 1 Wierden h G. F. C. 1. Enter 1' Reutum h Holten l BWO W'school 1' Hector l< ATC i! Lap. i< Unisson i< Programma a.s. zondag: ReutumNEOHolten—BWO, Unis son—A.T.C., G.F.C.—Hector, Wilhel- minaschool—Wierden, La Première 1 25 29—9 3 17 24—10 4 15 20—18 4 15 16—13 6 14 16—13 5 14 21—20 5 14 14—15 6 14 9 —12 6 13 14—13 7 12 18—23 9 8 13—27 8 7 7—18 tense toneelgezelschap „O.C.H." aan getrokken" dat voor ons zal spelen de prachtige comedie „Madam de boerin" een spel in 3 bedrijven van Mevr. J. Hemmink-Kamp. Na afloop is er gelegenheid om te dansen mmv het dansorkest de „Sunbeams" uit Lemelerveld. De avond zal gehouden worden in zaal „Amicitia" (Hotel Holterman), aanvang 20 u. Zaal open 19.30 u. De bedoeling is evenals andere jaren, dat de spelers van alle seniorenelftallen geen uitnodigingskaart ontvangen, doch benaderd worden door hun lei der. Bestuur sv „Holten" —Holten Dl 11.00 u., aanvang Een iets te hoog uitgevallen zege die mede te danken was aan de te genstanders doordat ze na de thee teveel op de arbiter en op zichzelf kankerden. Immers kwamen de En temaren voor de pauze tot goed voet bal, wat nog iets beter verzorgd was dan dat van de thuisclub. Maar rend beweeglijk als altijd was al een paar keer gepakt. Toen dat in de 25e minuut weer gebeurde gaf scheis- rechter Wevers (die geen sterke in druk maakte) een strafschop. Wim Reilink schoot fraai en onhoudbaar m 1-0. Met deze voorsprong werd ge rust. Holten wilde graag op 2-0 komen om zich iets veiliger te voelen. Dit gelukte toen een indirecte via Meins- ma naar Keizer ging en Willy kogel- hard scoorde 2-0. Enter wierp zich naar voren en net als zo vaak ging een verre pass naar de toen nog op eigen helft staande Barend die na een lange rush de keeper passeerde 3-0 De onderlinge verstandhouding werd er met beter op wat resulteerde in een officiële waarschuwing en het uit het veld sturen van een der gasten. Enter met 10 man kon het toen niet meer bolwerken. Via een strafschop door Meinsma en een goed doelpunt van Kalfsterman werd het nog 5-0 Als zondag a.s. met dezelfde geest drift wordt gespeeld zal Wierden 2 ook aan de zegekar worden gebon den. Zaterdag 26 januari j.l. werd in de fraaie, goed geoutilleerde manege van de familie Meyer te Markelo een z.g.n. oefenwedstrijd gehouden. Deze wedstrijden, die onder auspici ën van de streek Overijssel gehou den worden, hebben ten doel ruiter- amazones en paarden van de deelne mende verenigingen voor het komen de seizoen, te trainen en ondertus sen de vereiste wedstrijdervaring op te doen. He plaatselijke ruitervereniging „Bergruiters" kwam in deze wed- Blauw Wit 1 zal het zaterdagmid dag op „Meermanskamp" moeilijk krijgen tegen het eerste van D.V.O. uit Almelo. De ploeg van de PTT, evenals Blauw Wit 12 punten uit elf wedstrijden, kwam zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het zwakke Boswinkel (4 uit 11) niet verder dan een gelijkspel (1-1). en heeft dus wat men noemt wat goed te maken. We houden het op een gelijkspel. De wedstrijd te leiden door scheids rechter Hessing, begint om 3.00 u. Het programma luidt verder als volgt: Blauw Wit 2Blauw Wit 3 1.00 u. Blauw Wit 4DES 6 10.30 u. Junioren S.C. Rijssen IA—Blauw Wit Al 2.30 u., vertrek 1,45 u. Blauw Wit Bl—Wierden Bl 2.30 u. Eversberg BlBlauw Wit B 2 1.45 u. vertrek 1.00 u. Zaalvoetbal Goor Blauw Wit Cl—Hector Cl 13.00 u., vertrek 12.15 u. Twenthe D2—Blauw Wit Dl 10.00 u„ vertrek 9.15 u. Oefenwedstrijden pupillen 10.00 u. Bl. Wit El—Holten El 11.00 u. Bl. Bit E2—Bl. Wit E3. 11.00 u. Bl. Wit E4—Bl. Wit E5. Wanneer het weer goed blijft, zullen met ingang van maandag 4 februari de veldtrainingen voor alle pupillen worden hervat. Ieder elftal traint weer op dag en uur als voor de winterstop. In hotel „Vosman" speelde de brid geclub „Holten" een vriendschappe lijke wedstrijd tegen „Harten Vrouw" uit Nijverdal. Er werd gespeeld in 2 groepen van elk 10 paren. De eerste drie van elke groep viel in de prijzen. Het ge middelde in deze wedstrijd stond op 108 punten. Groep A: 1. echtpaar Kamp 116 p., 2. Mevr. Ten Thije en de heer v.d. Werff 109 p., 3. Echtpaar Podt 108 p., 4., 5 en 6'. (e.e.) heren Jansen- heren Dijkstra-Meijer 106 p., 7. heren Alers, heren Hanenburg-Bogaard en Geerestein en Iddekinge 104 p., 8. da mes Baarda-Praas 97 p„ 9. heren Spij ker-van Disbergen 95 p., 10, dames Teusink en Geerestein. GROEP B: 1. Mevr. Jansen en de heer Velner 131 p„ 2. heren van Raay-Massen-v.d. Brink 116 p. en he ren Goorman en Groot Obbink 116 p., 4. dames van Holst-van der Molen 115 p., 5. echtpaar Kranenborg 113 p„ 6. echtpaar Rustebiel-van Roon 106 p., 7. heren van Zoest en Grobben 102 p., 8. echtpaar Wilgenburg 99 p., 9. echtpaar van Geel 92 p., 10. he ren Woesthuis-Schoenmakers 90 p. strijd uit met vier combinaties. Begonnen werd met de afdelings- dressuur, nadat enkele verenigingen te weten „Oosterhofruiters" Rijssen en „Looleeruiters" Almelo bij de af- delingsdressuur verstek hadden la ten gaan, volgde de individuele dres suur. 's Avonds vond een spannende spring- competitie plaats, waarbij Paul Steu nenberg op „Beyaard" na twee fout loze barrages zich als 3e kwalificeer de- Na dat algemeen springen werd in J. Bronsvoort op „Tosta" en W. Aal- tink op „Carlos" resp. de derde en de zesde plaats behaald. Holten 4 5-9 Holten 5 5-8 Holten 10 5-7 Holten 6 4-4 Holten 8 5-4 Holten 7 4-2 Holten 9 6-0 Voor tie vierde achtereenvolgende keer is de Holtensc Zwemclub Twen- haarsveld er in geslaagd de eerste plaats te behalen in de recreatieve vyfkamp tussen Weusthag (Hengelo (O.), De Dinbel (Dedemsvaart), Twiekel (Delen), ZPA (Almelo) en Twenhaarsveld. Deze keer werden de wedstrijden gehouden in het Sport park-bad te Almelo. Met nog één wedstrijd te zwemmen, gaat Holten nog steeds aan de leiding. En gezien de prestaties van afgelopen zondag moet het mogelijk zijn deze plaats te behouden. Ondanks een twintig-tal griep af schrijvingen bleek de ploeg toch nog tot grote dingen in staat. Wederom werd de estafette gewonnen. Dit keer een 10 x 25 meter schoolslag. Er moest hard voor geknokt worden, want de schoolslag is bij de Holtena ren zeker niet de beste slag. Trai ner Eyling heeft echter aangekon digd hier flink aandacht aan te be steden. De wedstrijduitslag was: Twenhaarsveld 23'/; pnt., Weusthag 214 pnt.. Dinkel 186 pnt., ZPA 180'/ pnt. en Twiekel 156 pnt. De laatste wedstrijd wordt waar schijnlijk op 17 maart in Hengelo (O) gehouden en gezien de grote kans voor Twenhaarsveld op de eerste plaats en het totaalklassement, heeft het bestuur besloten niet alleen de deelnemers, maar ook alle overige le den mee te nemen, ter verhoging van de feestvreugde! Persoonlijke uitslagen: 50 meter schoolslag: Trees Truschel 47,0 Hanny Jansen 52.0 Leida Pot 54,5 Ina Westerik 52,1 Gerard Willems 42,2 Albrecht Bul- sink 43,2 Gerard Veneman 43.0 Jan ter Harmsel 43,0 Gerdien Ophof 46,9 Henriette Drenth 52,6 Diantha Bergs- ma 68,0 Wim Meijer 45,6 Henk Oos- terdijk 42.9 Hans Heyda 49,1 M. Boersma 50,3 Ria Wissink 51,6 Irna Deyk 52,9 Jannet van Brussel 51,5 Irna Eyling 62,6 Hans Welting 53.5 Andre Oosterdijk 46.0 Jan Peter v.d. Berg 49,0 Lucien Wilpshaar 52,4. 25 meter vrije slag; Ariane Wi- chems 19,5 Annet Klein Velderman 19,3 Herma Bos 20,3 Riet Westerik 28.1 Roland v.d. Mark 17.7 R. Bergs- ma 23.6 Theo Hase 17,1 Bart Jansen 21,9 Corinne Bouwhuis 32.2 Adriana Eouwhuis 26,6 Irma Jager 23,0 Mar tin Wilpshaar 23.6. 25 meter schoolslag: Herma Bos 24.5 Annemarie Ophof 20,8 Ineke Hof man 28.2 Irma van Brussel «8.0 Mar tin Wilpshaar 25.1 Wilco Kwintenberg 32.0 Jan Jager 28,9 Edwin Boersma 24.9 Herman Klein Velderman 35.3 Gerda Muller 34,7 Hanneke Truschel 27,7 Diana Vincent 34.3 Marcel v.d Berg 32,0. 50 meter vrije slag: Janny Wam sink 34.5 Linda Kamperman 36.4 Er- ny Stokkers 38,9 Gerard Willems 31.1 Gerard Veneman 35,5 Jan ter Harmsel 31,3. Albrecht Bulsink 31,1 Ina Westerik 42,6 Gerdien Ophof 37,1 Wim Meijer 33,5 Henk Oosterdijk 39.0 Jan Huisman 33.9 Ria Wissink 38.1 Anneke Trotsenburg 45,4 Fem- my Lammers 40,2 Irna Deyk 39,1 Jan Peter v.d. Berg 38,1, André Oosterdijk 35,3, Harry Struyk 39,6. In de 3e klasse A boekte Raalte zijn tweede overwinning. Borne gaat regelrecht op het kampioenschap af, ook nu werd het een monsterzege en nog wel tegen de enige konkurrent Nijverdal 2. In de 3e klasse B be zorgden Dalfsen 1 de reserves van Vriezenveen een forse nederlaag, ter wijl Ommen 1 ook steeds dichter bij het kampioenschap komt. In de 3e klasse C deelden Delden 2 en Winters wijk 2 broederlijk de punten. Eiber gen boekte een flinke overwinning op Rekken, terwijl Stork 2 verraste door Hengelo 4 met ruime cijfers te ver slaan. Hengelo 3 daartegenover deed het heel wat beter en stuurde Haaks bergen 3 met een flinke nederlaag naar huis. In de 3e klasse D behaal de Esgoo 5 een kleine overwinning op Oldenzaal 3. Favorita 2 won van Het Witte Paard 2 en de reserves van Ol denzaal blevende baas over de reser ves van Boekelo. UITSLAGEN: 3e klasse A. Raalte 1—Almelo 5 5-3, Borne 1- verdal 2 7-1. 3e klasse B. Dalfsen 1Vriezenveen 2 6,5 Ommen 1Vroomshoop 1 6-2. 3e klasse C. Delden 2Winterswijk 2 4-4. Rekken —Eibergen 2-6, Hengelo 4—Stork 2 2.55.5. Hengelo 3Haaksbergen 3 6,51,5. 3e klasse D. Oldenzaal 3Esgoo 5 3,54,5, Favo- jrita 2Het Witte Paard 2 5-3, Olden zaal 2—Boekelo 2 5-3. STANDEN: 3e klasse A. 1. Borne 1 8 uit 4 26, 2. Nijverdal 2 35 20,5, 3. Almelo 5 44 17,5, 4. Raalte 1 44 14, 5. Ommen 2 42 12, 6. Holten 1 14 12,5, 7. Goor 2 14 11,5, 8. Nijverdal 3 03 6. 3e klasse B. 1. Ommen 1 8 uit 4 27,5, 2. Dalfsen 1 6—4 19, 3. Hardenberg 2 53 14,5 4. Vroomshoop 1 3—4 13, 5. Hardenberg 3 24 11, 6. Vriezenveen 2 2—3 10,5, 7. Ommen 3 23 0—3 7,5 8. Dalfsen 2 -Nij- —1,5. 3e klasse C. 1. Delden 2 7 uit 4 24,5, 2. Haaks bergen 2 7—4 23, 3. Eibergen 1 7—4 19, 4. Hengelo 3 6—4 20,5, 5. Winters wijk 2 34 15, 6. Hengelo 4 35 13, 7. Haaksbergen 3 3—5 13. 8. Stork 9 24 13,5, 9. Rekken 1 0—4 6. 3e klasse D. 1. Esgoo 4 7 uit 4 22,5, 2. Favorita 2 6—4 18,5, 3. Het Witte Paard 2 55 18, 4. Oldenzaal 2 4—4 15,5, 5. Esgoo 5 44 14>5, 6. Oldenzaal 3 35 18 7 Boekelo 2 14 13. 2e Ronde S.B.O-cup In de 2e ronde om de S.B.O.-cup werd herig gestreden om de punten Haaksbergen liet le klasser Vriezen veen op verrassende wijze achter zich en nam beide punten mee naar huis. Stork kon het tegen Delden niet bolwerken, terwijl Ommen de punten aan Hardenberg moest laten. Esgoo won met vrij veel moeite van Goor terwijl Eibergen geen kans had tegen het sterke Almelo. Rijssen won van Rekken en Drienerio gaf Dedéms- vaart geen kans. Hengelo ontving de butant Holten en speelde regelmati® naarde overwinning. UITSLAGEN: VriezenveenHaaksbergen 1 52 5 Delden—Stork 3—1 (2-2). Hardenberg Ommen 3-1, EsgooGoor 2,51 5 Eibergen—Almelo 0-4, Rekken—Rijsi sen 1-3, Dedemsvaart—Drienerio 1-3 Hengelo—Holten 4-0. Programma 3e ronde (kwartfinales). Maandag 18-2-74 Haaksbergen—Hen- gelo. Dinsdag 19-2-74 Rijssen—Delden Dinsdag 19-2-74 Drienerlo-Esgoo Vrijdag 22-2-74 Almelo-Hardenberg

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3