0 linke belangstelling voor oncert HMV en jeugdorkest Enter behaalde verdiende zege op mat spelend Holten Resultaten Blauw Wit junioren Europa's grootste hengstenshow Films in „De Schure Holten zag Holten van tien jaar geleden Uitslagen en standen schaakbond Overijssel Programma S.V. „Hoten Denekamp-Blauw Wit 0-1 I Hn- Holten naar GFC Uitslagen Bridgeclub „Holten" H. J. Nekkers: beste schutter Programma BI. Wil DES a2-Bl. Wit al 2-1 BI. Wit bl-De Zweel' b2 1-0 BI. Wil b2 verloor BATO1 - Set Up 2 3-0 JAARLIJKSE ENTING MOND-EN KLAUWZEER RUNDVEESTAPEL Nieuwe RONO- rubriek „Extra" GESCHENK VOOR TROUWE LEDEN FOTO/FILM Foto en MARIA vooTu getekend VHIIIH door CORK Vrijdag 25 januari 1974 SENIOREN GFC—Holten 2.30 u. Holte 2—Enter 2 11.00 u. Enter 3—Holten 3 11.00 u. Tarzancup Holten 5—Holten 4 10.00 u. Holten 7Holten 10 10.00 u. Holten 8—Holten 9 10.00 u. JUNIOREN Almelo AlHolten Al, aanvang 2.30 u.; vertrek 1.30 u. Holten A2—DES A2, aanvang 2.30 u. Enter V BIHolten BI, aanvang 3.15 u.: vertrek 2.30 u. Holten B2Excelsior B3, aanvang 2.30 u. ZAALVOETBAL GOOR Holten Cl—SVVN Cl, aanvang 4 u.; vertrek 3.15 u. GFC Cl—Holten C2, aanvang 3 u.; vertrek 2.15. u. Hector E2Holten El, aanvang 1.00 u.; vertrek 12.15 u. ZAALVOETBAL PUPILLEN Dinsdag 29 jan. 5 uur: Feyenoord-Sparta, Twenthe-Den Haag AZ-Sparta; 6 uur: Amsterdam-PSV, Utrecht- Groningen; Woensdag 6 januari 6 uur: De Graaf schapAjax. Enter heeft afgelopen zondag ver diend gewonnen van een ongeïnspi reerd spelend Holten. Het eerste kwartier leek het hier echter nog niet op want een veel sterker Holten bleek goed geleerd te hebben van de thuiswedstrijd tegen „Unisson". A. Reylink had pech doordat z'n schot net langs de verkeerde kant van de paal ging. Ook Enter was echter van plan om wat te laten zien. Het was vooral Polko die met z'n prachtige voorzet ten verwarring stichtte in de Holten- se verdediging. Enter kwam geheel onverwacht aan de leiding door G. Schrooten die z'n afstandsschot door de Holtense doelman verkeerd zag beoordeeld waardoor de bal in de ui terste hoek verdween. Het leek erop dat Holten toen reeds een geslagen ploeg was. De stand bleef zo gehand haafd tot de rust nadat de Enterse voorwaartsen nog enkele prachtige m flink aantal belangstel den (plm 350) heeft vrij- Igavond in de Ger. Kerk ;noten van het jaarlijks teert door de Holtense uziekver. en het lugdorkest van „HMV". ïadat korpsvoorzitter A. Westerik 1 woord van welkom had gespro- n in het bijzonder tot de afgevaar- ;den van de diverse zustervereni- igen en burgemeester en mevr. klaar en de donateurs had dank :egd voor de financiële steun speel- „HMV" na een vlotte en mooi ge- inceerde mars „Froh und Hei- de „New Baroque Suite" van I Huggens. n drie-delig werk (Ouverture-Air fugueing) in oude barokstijl met idem ritme, en een dankbare taak >r drummer Joop Heusinkveld. zonder mooi klinkend was het Air het slotdeel werd met furore ge- icht. In het eerste deel deden de tsen uitstekend werk met heel zui- ■e soli van Henk Bouwhuis en Wim llekamp. 3e nummer het bekende en pret- in het gehoor liggende slotkoor Ludwig van Beethoven's „Negen- Ode an die Freude. ekel, een imposant werk opge- Ifarlem Shadows" van Meindert groepen uit het orkest een be- iwd uit 2 negrospirituals -hadden ïgrrjke taak te vervullen. De saxo- ^nsinleiding werd qua sfeer goed speeld en het geheel kwam goed de verf al waren er wel eens wat •ine oneffenheden en schommelin- 1. Na dit prachtige werk ging hel lemble over op de wat vlottere waai-bij Gerard Voordes als s-solist excelleerde in „Der Fidele ssist". Bij de presentatie van dit mmer demonstreerde het korps idelijk dat ze in dit genre ook z'n annetje staat. De „Black and white instrel show Selectie" in een arr. n Edrich Siebert bleek een zeer ge- Uige entertaximent te zijn. overbekende melodieën kwamen )t, (soms met bravour) en soepel er met prima solowerk van G. •oekmaat en F. J. Schuppert. il applaus was er ook voor het be nde Beatlesnummer Lennon van Cartney in een arr. van Henny •ansen. Ook dit genre werd mooi inkend vertolkt met solo's van Wo]- r Wierbos en Hans Landeweerd ter- jl de improvisatie subliem werd speeld door Harry Regterschot. j kwam ook in het slotnummer :er aan bod met een genspireerde „Adalita" in een arrangement van Willy Hautvast. Drummer Joop Heu- om z'n kwaliteiten te tonen en hij sinkveld kreeg in dit werk de kans deed dit voortreffelijk. JEUGDORKEST Na een gezellige koffiepauze in ge bouw „Rehoboth" waar tevens de verloting werd gehouden van door de Holtense winkeliers gratis beschik baar gestelde prachtige prijzen, was op het podium plaats ingeruimd voor het HMV Jeugdorkest dat onderlei ding van dirigent Henk Bouwhuis een 4 tal nummers speelde. De jeugd opende met een aria van Tenaglia in een arr. van Van Yperen. Voor e.en klein ensemble als het jeugdorkest kwam men tót een homogene soepe le orkestklank. Ook de hierop volgen de mooie mars „Show Time" van Lex Abel kwam heel speels door en in het 3e nummer een paraphrase ven de Starren" viel heel duidelijk over het bekende geestelijk lied „Bo de beschaafde klank op. Tot slot gaf de jeugd een enthousiaste vertolking van melodieën uit de musical „Hair". De Holtense muziekvereni ging H.M.Vgaf een uitste kend concert in de Geref. Kerk. Al met al een zeer geslaagde en op hoog peil staande muzikale avond. Burgemeester mr. w- Enklaar sprak namens de aandachtige luiste raars §en woord van dank en waar dering tot de orkesten en de beide dirigenten en hij wees op de belang rijke plaats van „HMV" In de Hol tense gemeenschap. Als Holtenaar mag men trots ziin op zo'n korps. Voorzitter Westerik sprak 'nog een woord van dank tot de kerkeraad der Geref. kerk voor het pro deo be schikbaar stellen van het kerkgebouw en hij offreerde bloemen aan mevr. Fransen-Lubbersen en Bouwhuis- Krans. Zijn woord van dank tot de beide dirigenten de heren Henny Fransen en Henk Bouwhuis, die resp. het grote- en het jeugdkorps weer voortreffelijk hebben geleid, liet hij vergezeld gaan van een geschenken bon. Naast de welluidende klanken die deze avond uit de bugels, bassen, trompetten etc. kwamen viel het ons op dat „HMV" wat men noemt niet „vergrijsd" maar „verjongd" is. By de 46 muzikanten (8 moesten we gens griep verstek laten gaan) die aan het concert meewerkten waren er minstens 20 in de leeftijd van 15- 22 jaar. Verder heeft men nog een jeugdaf deling (ruim 20 jongens en meisjes van 9-14 jaar) en een Tamboercorps dat in de afgelopen zomer op het Top- concours Kampioen van Nederland werd. Inderdaad wat men noemt een bloeiende vereniging. Een bloei met alle financiële problemen van dien. Problemen die in de achterliggende jaren met medewerking van de Hol tense bevolking steeds zijn opgelost en die ook in de toekomst opgelost zullen worden omdat de gemeen schap Holten ,,'t meziek" haar eigen „HMV" een warm hart toedraagt. Ook het Jeugdorkest kreeg vele malen een zeer verdiend De selectiegroep bestaat uit de vol gende spelers: J. Deyk, J. van Pluu ren, W. Schooien, J. Veneklaas, W. Nijenhuis, A. Reijlink, H. Hoefman, A. Dekker, G. Paalman, G. Oolbek- kink, H. Bronsvoort en B. Knapen. Vertrek om 13.30 uur vanaf Meer manskamp. 1/2 heren Van Geerestein en Iddekin- ge 46 pnt; 1/2 dames Van Geerestein en Teusink; 3. heren Hanenburg en Bogaard; 4. heren Goorman en Groot Ossink; 5. heren Spijker en Disber- gen; 6. heren Teusink en Dekker; 7. heren Grobben en Van Zoest. kansen onbenut lieten. Na de rust nog enkele sensatione le momenten doordat de zwak leiden de scheidsrechter vlak achter elkaar zowel Enter als Holten een straf schop toekende. Kamphuis van En ter zag z'n penalty uitstekend gestopt door doelman Dijk, die vooral in de 2e helft Holten voor een grotere ne derlaag behoedde. Holten kreeg een prachtige kans om naast Enter te ko men doch specialist W. Schooien liet zich misschien iets van de wijs bren gen door doelman Kerkhof waarbij z'n veel te nonchalant genomen straf schop aan de verkeerde kant van de paal verdween. Enter maakte snel aan de Holtense illusies een einde doordat Krake bij een voorzet de bal laag in het net deponeerde 2-0. Wel werd B. Breukink nog ingezet maar het mocht niet meer baten. Een ge heel onnodige nederlaag die vooral voor het veelvuldig meegekomen Hol tense publiek een enorme teleurstel ling betekende. In de hele wereld zijn dieven gek jui&t op filmkamera's. Zelfo In uw woonplaats. Laat daarom uw koet- bare kamera niet slingeren. Neem een kamera in uw auto mee. Kan te pas komen bij ongeval of bij zondere gebeur tenis. Leg uw mooie kamera nooit open en bloot in de auto. Bederft de kwaliteit van uw filmpje als de zon er op schijnt en trekt diefachtige w mensen aan. 55 55 Aanstaande vrijdag 25 januari 1974 begint in „De Schure" een nieuw on derdeel letterlijk en figuurlijk te draaien. Het is de werkgroep „Film". Deze werkgroep zal er voor moeten zorgen dat er in de toekomst geregeld een film te zien is in de „Schure". A.s. vrijdag is dan de première met de film „Easy rider" die in de bios- kopen, waar hij ook draaide steeds maar weer enorme belangstelling trok. De hoofdrolspelers zijn Peter Fonda en Dennis Hopper. Peter Fon da neemt in deze film ook de regie voor zijn rekening. Deze film, houdt MMMMH Sportclub Denekamp, altijd een heel stige partij voor Blauw Wit, heeft it dat betreft zaterdagmiddag in •nekamp een traditie gehandhaafd, i grensbewoners die in de le klas- A „opereren" in het schijnsel van beruchte lantaarn hebben er van het beginsignaal van de correct lei- :nde scheidsrechter Afman alles aan idaan om in elk geval de winst te •len en reeds in de achtste minuut oest doelman Frans van Gennep kwaliteiten tonen om schade te iorkomen. ij stond echter op de goede plaats wist een keihard schot van net liten de 16 meter over de lat te eken. De gastheren hadden inmld- :ls al wel geconstateerd dat Blauw it niet in een al te beste vorm stak dat het wat het samenspel be- of zonder meer slecht liep. Onzuiver spelen van de bal had tot gevolg, de tegenpartij onverwachte iogelijkheden kreeg waardoor men i werd verrast dat het beslissende :vaarlijke schot achterwege blei., a een kwartier kwam Blauw Wit it een goede aanval die resulteerde n hoekschop. Henk Aansloot laatste 't leer zuiver op de schoen m de vrijstaande Beldsnijder doch i schoot van enkele meters hard ast. Vlak daarop kreeg de midvoor an de Sportclub, na een kapitale isser van G. Landeweerd, eon roomkans om te scoren doch hij :hoot enkele centimeters naast et lege doel. Blauw Wit. kwam er :n half uur wel wat beter in en 'ist zich kansen te scheppen. Henk lanstoot knalde tegen de lat en Wil- Dikkers liet helaas 2 zeer goede ansen onbenut. Na 35 minu'on (or eerde Ap Jansen een corner die door .anstoot scherp voor doel geplaatst oor Groeneveld via rechter aat in het n'et sprong (0-1) •ok na de thee was Denekamp de etere ploeg, technisch en tactisch ep 't in hun gelederen veel beter en ct was maar gelukkig dat doelman ns van Gennep klassewërk domon- treerde. Hij .plukte' meer dan eens e bal van de schoen van een Dene kamper aanvaller en wist door op tijd uit zijn kooi te komen doelpunten te voorkomen. Het bleef 1-0 en zo kwamen de beide puntjes terecht bij de club die er ge zien het vertoonde spel het minst aanspraak op kon maken. Stand eerste klasse A Vesos 10-18 Rijssen 10-11 Kloost.h. 10-16 Eversberg 10-7 Drienerlo 10-12 Denek. 11-6 BI. Wit 11-12 Daarle 10-5 DVO 10-11 Boswk. 10-4 Eversberg vier punten in minde ring wegens het laten meespelen van een ongerechtigde speler in de ont moetingen BoswinkelEversberg en Eversberg—Sp. Denekamp. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd werden de volgende punten gescoord: Klasse A: 1. H. J. Nekkers 129 p; 2. J. van Asselt 123 p; 3. G. Koopman 112 p; 4. G. H. Paalman 108 p. Klasse B: 1. D. Jansen 116 p; 2. D. J. Nijendijk 115 p; 3. G. Jansen 107 p; 4. A. Schuppert 104 p; 5. J. A. Aanstoot 95 p; 6. A. Paalman 88 p. Klasse C: 1. G. Schöppers 107 p (2x 10); 2. A. J. Bieleman 107 p (1x10); 3. G. J. Sluiter 104 p; 4. J. Louweren- bur'g 92 p (2x10); 5'. H. J. Bekkernens 92 p (1x10); 6. J. C. Lamping 90 p; 7. E. Grootentraast 84 p; 8. J. A. Bouwhuis 79 p. Het Blauw Wit programma is in 'erband met het feest van het GJV tit weekend heel magertjes. Er wordt slechts een wedstrijd ge speeld (zaalvoetbal), waarbij de C .1 lunioren in Goor in actie komen, lertrek kwart over drie. Blauw Wit heeft, tegen DES een goe de partij gespeeld temeer daar men voor de rust maar met 10 man kon spelen en de 2e helft met nog een man minder moest aantreden. Oor zaak griep en blessures. Na plm. 20 minuten zorgde Jan Verveda na goed voorbreidend werk van de middenli nie voor 0-1. Dit doelpunt was het sein voor sterk aanvallen waardoor de gastheren onder zware druk kwamen te staan. Ver opdringen werd Blauw Wit noodlottig bij een tegenstoot 1-1. Na de thee (met wind tegen en met maar 8 veldspelers) was DES iets meer in de aanval en de ene treffer was genoeg voor de beide puntjes. Blauw Wit trok er de laatste tien minuten nog fors. aan maar het lukte niet. DES had in de laatste fase van deze sportieve ontmoeting niet over geluk te klagen bij harde schoten te gen de lat of schuivers die rakelings naast gingen. In een door Blauw-Wit niet best gespeelde wedstrijd werd toch gewon nen. Voor rust, toen Blauw Wit tegen de wind in moest, ontstond er een rui me veldmeerderheid. Doch bij rust was de stand nog 0-0. Na de rust viel Blauw Wit onstuimig aan. doch de nauwkeurigheid in de pass en bij het schieten ontbrak. In de 20e minuut nam Herman Wit haar op rechts een vrije trap die op de 2e paal was gericht en ineens in het doel verdween. Wim Klein Nagel voort werd hierbij geblesseerd toen hij tegen de paal botste. Blauw Wit speelde met 10 man echter rustig ver der, zodat de stand 1-0 gehandhaafd bleef. Blauw Wit moest, ondanks een goed gespeelde wedstrijd.de overwin ning aan Enter laten. Men moest met 4 invallers spelen, die alle een ruime voldoende haalden. Een afstandsschot van Enter, dat door de sterke wind in het doel van Blauw Wit terechtkwam betekende 1-0. Mede door het zeer offensieve spel van Blauw Wit werd de verdediging verwaarloosd en voor rust scoorde En ter nog 2 maal. Door de goede in zet van Blauw Wit werd in de twee de helft de achterstand ingelopen tot 4-2. Opnieuw heeft Bato 1 afgelopen za terdag te Weerselo 2 punten in de wacht weten te slepen. De le set ging gelijk op. Een goed aanvallend Bato tegen een uitstekend verdedigend Set-Up. Een ietwat ner veus spelend Bato kon geen punt op hun Ootmarsumse tegenstander uit lopen. Bij een stand van 12-12 wist Bato eindelijk door de verdediging van Set-Up te breken en won de set met 15-12. In de 2e set nam Bato duidelijk het heft, in handen. Door bijzonder goe de smashes van Anke Meerman een uitstekend op dreef zijnde Ann Gervedink Nijhuis, zowel in spelver- deling, als in taktisch ballen, was de ze set spoedig beslist in het voordeel van Bato 15-8. De derde en laatste set was vrij rom melig. Door de uitstekende verdedi ging van Set-Up raakten de Bato-da- mes uit hun spel. De Set-Ups werden onzuiver zodat de aanval van Bato wegviel. Na een langdurige maar slechte set werd deze toch gewonnen door Bato met 15-9. Dinsdagavond vond, na een tiental jaren, de eerste hervertoning plaats van de in 1963, in opdracht van de Blindenbond, opgenomen film over ons mooie dorp Holten en haar buurt schappen. Het gebeuren vond plaats in de hal van de Dorpsschool, welke bijna ge heel bezet was. Met de hem eigen humor riep .de heer Brouwer (hoofd Dorpsschool) de aanwezigen welkom toe met de woorden: „We hebben ons best ge daan u warm te ontvangen", daarbij wijzend op de enorme lap zwart plastic, die bij deze gelegenheid voor de halramen was aangebracht. „Het commentaar bij deze film moet uzelf maar leveren. Alléén daar waar no« dig zal ik een. toelichting geveji",. -al dus de heer Brouwer. Hierna begon de filmband te lo pen en konden de aanwezigen in ruim vijf kwartier, al lachend en opmerkin gen plaatsend, constateren hoe bin nen een tijdsbestek van slechts tien jaar, enorm veel is veranderd in Hol ten. Zowel in haardracht als mode hebben zich in die toch korte perio de zeer sterke wijzigingen voorge daan Ook in het dorpsaanzien is door bij bouwen en verbouwingen, veel ver anderd. Enfin, maakt u dinsdag a.s. van de gelegenheid nog gebruik om u hier van zelf te overtuigen, al was het al léén al voor de gezelligheid op de ze avonden. Er zijn bij de heer Brouwer nog kaarten voor die avond in voorraad Let u bij die gelegenheid dan vooral ook even op de prachtige schilderij en, welke in de hal aanwezig zijn, vervaardigd door de kinderen van de Dorpsschool zelf, bestaande uit enkele versnipperde foto's uit tijd schriften. De mammoet, bison, neus hoorn, eland en paarden zijn daarin op meesterlijke wijze en zeer natuur getrouw weergegeven, jury uit het comité van adviseurs worden beoordeeld. De jury zal on der meer letten op het praktische belang van de studie. Gewijzigde vervoersvoorwaarden ir de entingsperiode. De minister van landbouw en visserij, mr. A. van der Stee, heeft voor de jaarlijkse enting van de rundveesta pel tegen mond- en klauwzeer vast gesteld de periode 1 februari-16 april 1974. In afwijking van de regeling in voor gaande jaren is vervoer van een rund na 15 maart a.s. slechts mogelijk in dien het dier in de entingsperiode 1974 is geënt. Betreft het een dier dat voor de eerste maal werd geënt, dan moet tussen enting en vervoer een periode van 14 dagen in acht wor den genomen. De eindverslagen worden per leef tijdsgroep afzonderlijk beoordeeld (11 t.m. 13 jaar, 14 t.m. 17 jaar en 18 t.m. 25 jaar). Milieukikker van „recycled" glas Over de prijzen merkt de organisatie op dat deelnemen belangrijker is dan winnen. De eigenlijke hoofdprijs van dit serieuze spel, aldus de organisa tie, is-het behoud en de verbetering van het leefmilieu, waaraan de Ne derlandse jeugd een eigen bijdrage kan leveren. Desalniettemin zullen ook meer traditionele prijzen tér beschikking worden gesteld die ove rigens alle verband houden met het milieu. De algemene winnaar zal in ieder geval een z.g.n. milieukikker van glas ontvangen. Dezer dagen zal de Nederlandse Ver eniging vóór de Verenigde Naties ruim 10.000 adressen in het gehele land voorzien van brochures en pos ters over de Nationale Leefmilieu Competitie. Aangeschreven worden ondermeer 7000 scholen voor het voortgezet on derwijs en 3500 buurt- en clubhuizen jongerenorganisaties. Milieuspel „De mens in zijn omge ving". Tegelijk met de Nationale Leefmilieu Competitie introduceert de Neder landse Vereniging voor de Verenig de Naties het milieuspel „De mens in zijn omgeving". Deelnemers aan it spel leren spelenderwijs het onder ling verband zien tussen al die on derdelen waaruit het leefmilieu is opgebouwd. Hoewel ontworpen voor een klas of groep van 30 mensen, kan dit milieu spel met minder (bijvoorbeeld 10) maar ook met meer (60 tot 70) deelnemers worden gespeeld. Het heeft zoveel mogelijkheden dat men er een middag maar ook een heel jaar lang mee kan werken. „De mens in zijn omgeving" is ont worpen in samenwerking met milieu- steun van de organisatie van Coca- Cola. Het kan tegen betaling worden verkregen bij de Nederlandse Vereni ging voor de Verenigde Naties, Ko ninginnegracht 140, Den Haag. een felle aanklacht in tegen het kleinburgerlijke karakter van de men sen in de kleine dorpjes van het zuiden der Verenigde Staten. De twee hoofdrolspelers, hebben tijdens een zeer lukratief handeltje een aardige cent verdient en willen die gaan ver brassen in New Orleans. Onderweg krijgen ze diverse moeilijkheden, ze komen zelfs in de cel van een klein politieburootje maar worden daar weer uitgehaald door een advokaat, die ook in het zelfde burootje wordt gevangen gehouden. Ze nemen de advocaat ook op sleep touw en gedrieën beleven ze nog me nig avontuur tot het moment dat de advikaat op een vreemde manier moet afhaken. Kom zelf kijken naar deze film die qua kwaliteit een uit muntende hoogte haalt vooral de manier waarop regisseur Peter Fon da de achtergronden en landschappen in het getiec-l geïntegreerd inpast is geweldig. Natuurlijk zijn ook oudere mensen welkom, want de Schure staat open voor mensen van boven de 16 jaar dus ook voor 66-jarigen. De toegangsprijs is belachelijk laag gehouden. Leden f 1,Niet-leden f 1,50. „De Schure" is open om 7 uur en de kassa sluit om half negen. Vanaf 20 januari zullen in het RONO- programma enige wijzigingen wor den aangebracht. Het grootste zijn de veranderingen op dinsdag en donderdagavond. De tijd tussen 19.30-20.00 uur op dinsdag avond wordt voortaan ingeruimd voor de nieuwe rubriek „Extra", die de luisteraars een kijkje in de nieuws- en actualiteitenkeuken "wil gunnen. „Extra" krijgt een magazine-formule, waarin muziek een belangrijke plaats inneemt. In „Extra" kan de RONO regio belangrijke gebeuren in het ook aandacht geven aan het voor de parlement. Het Landbouwjournaal, tot dan steeds op dinsdagavond, wordt verplaatst naar de donderdag. Het wordt met ingang van 24 jan. uitgezonden tus sen 19.30-19.45 uur. De rubriek „Vee en vlees" marktberichten wordt in het Landbouwjournaal opgenomen. „Vee en vlees" werd steeds uitge zonden op vrijdagavond tussen 19.55 en 20.00 uur. Nu kan Peter Meywes op vrijdagavond zijn gang gaan met zijn populaire rubriek van een praat je met een plaatje tot 20.00 uur. Aan het einde van het RONO-radiojour naal op vrijdagavond tegen half zeven dus worden de overname prijzen gemeld die Coveco in de week daarop voor de varkens zal betalen. Landbouwers en andere geïnteres seerden in de akkerbouw hoeven de noteringen van de Groninger koren beurs niet te missen. Even voor achten op dinsdagavond blijven die uitgezonden worden en wel in „Extra". In de eerste klasse hebben zowel Hengelo 1 als Drienerlo 2 kans ge zien om de afgebroken partijen in winst om te zetten. Vriezenveen 1Hengelo 1 4,5-5,5; Ol- denzaal 1Drienerlo 2 4,5-5,5. STAND: 1 Almelo 1 10 uit 5 31,5; 2. Esgoo 2 8 uit 5 35; 3 Hengelo 1 8 uit 5 28; 4 Delden 1 5 uit 5 25; 5 Drie nerlo 2 5 uit 5 24,5; 6 Oldenzaal 1 2 uit 5 22: 7 Vriezenveen 1 2 uit 5 16,5; 8 Het Witte Paard 1 0 uit 5 17. In de 2e klasse A blijft Boekelo onge slagen aan de leiding, want dr. Max Euwe zag geen kans om een puntje mee te nemen naar Enschede. Esgoo 3 bleef voorlopig de meerdere van het bezoekende Winterswijk, terwijl Drienerlo 3 een grote overwinning behaalde op de reserves van dr. Max Euwe 2. In de 2e klasse B behaalde Nijverdal 1 een monsterzege op De- demsvaart 1. Goor 1 stuurde Stork 1 voorlopig met een nederlaag naar Hengelo terug, Rijssen moest weder om een gevoelige nederlaag incas seren tegen Almelo 3. De reserves v. Hengelo hebben geen kans gezien om de punten thuis te houden tegen Al melo 4. UITSLAGEN: 2e klasse A. Boekelo 1Dr. Max Euwe 1 6,5-3,5; Esgoo 3—Winterswijk 1 4,5-3,5 v.l.; Drienerlo 3Dr. Mac Euwe 2-8-2. 2e klasse B. Nijverdal 1Dedems- vaart 1 9-1; Goor 1Stork 1 5-4 v.l.; Rijssen 1—Almelo 3 3-7; Hengelo 2— Almelo 4 4,5-5,5. STANDEN: 2e klasse A. 1 Boekelo 1 10 uit 5 33; 2 Favorita 1 7 uit 4 29; 3 Esgoo 3 6 uit 4 26,5; 4Drie- nerlo 3 4 uit 4 21; 5 Almelo 2 4 uit 4 220,5; 6 Winterswijk 1 2 uit 3 13; 7 Dr. Max Euwe 1 2 uit 4 17; 8. Haaksbergen 1 1 uit 3 14; 9 Dr. Max Euwe 0 uit 5. 6. 2e klasse B. 1 Nijverdal 1 8 uit 5 30/ 2 Stork 1 6 uit 4 23,5; 3 Almelo 6 uit 5 26,5; 4 Almelo 3 6 uit 5 26,5; 5 Goor 1 5 uit 3 17; 6 Hengelo 3 uit 5 23; 7 Dedemsvaart 1 0 uit 3 8,5; 8 Rijssen 1 0 uit 4 14,5. De grote wintermeeting van paarden- standen is zonder twyfel „Europa's Grootste Hengstenshow", die op 1 en 2 febr. a.s. in de nieuwe veemarkt hallen te Utrecht zal plaats vinden. Niet minder dan 850-900 hengsten uit acht vex'schillende fokkerijen zullen hier acte de présence geven en een hippische show weggeven, waarop het grootste wereldcircus jaloers zou z«n. Van fokdoel tot gebruiksdoel krijgen de duizenden bezoekers hier een goe de indruk van hetgeen onze fokkers wereld vermag en dat is tegenwoor dig heel wat. Men behoeft in dit verband alleen maar te denken aan de beste spring paarden, die Holland een grote naam over onze grenzen hebben bezorgd en op de 2e dag, wanneer de veiling van toekomstige toppaarden wordt gehouden, zullen onze int. ruiters weer een keurcollectie rijpaarden voorge schoteld krijgen. Die veiling is al een belevenis op zich en de sfeer, spanning, omlijsting etc. spreken de toeschouwer zeer aan. Het aantal voor de eerste keer te keuren rij- en tuigpaardhengsten is zeer groot, nl. 370 stuks en daarvan behoren veruit de meeste hengsten tot het type rijpaard. Ruim 45 pet. heeft een Engelse volbloed als vader en daarvan heeft een zeer klein percentage 3-4 volbloed in de aderen. De le bezichtiging van deze jonge hengsten vindt de eerste dag plaats, de tweede op 2 februari, alsook de primering. Voorts komen de le dag New Forest Hengsten. IJslandse po ny's, Appaloosa's en Arabische half- bloedhengsten. Oudere rijpaardhengsten worden de 2e dag gejureerd en verder verschij nen dan Engelse volbloeds, Arabische volbloeds en Hackney-hengsten. Bo vendien vinden verschillende show nummers plaats en worden de heng sten o.d. zadel gereden. Het ziet er naar uit, dat de paarden liefhebbers in Utrecht een paar schit terende dagen gaan beleven, die bo vendien veel buitenlands bezoek gaan trekken. Havermotoren hebben geen gebrek aan brandstof, dat zullen ze in de Domstad eens heel duidelijk de monstreren. De bezoekers treffen een prima accommodatie aan, zoals rui me parkeergelegenheid, regelmatig busvervoer van en naar het station voor treinreizigers, verwarmde hal, goede tribunes en een groot restau rant. De leden van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen kwamen woensdagavond in ho tel „Vosman" in jaarvergadering bij een. Voordat de agenda in behande ling kwam, richtte de presidente me vrouw H. Robers-Sprokkereef zich tot een vijftiental leden die in het afge lopen verenigingsjaar op alle verga deringen present waren. Dit waren de dames Woltman-Martijn, v.d. Noor Schippers, Bronsvoort-Stevens, Reij- link-Braakman, Kettelary-Graven, Meerman-Talens. Oolbekkink-Keve- lam, Stoevenbelt - Teeselink, Vuk- kink-Hendriksen, V.d. Broek-Bover- hof, Tuller-Aanstoot, ArentsemStok- king en Meesterberends-Kers. Alle getrouwen kregen een presentje. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den inplaats van de dames Dikkers- Rensen en Vincent-Bronsvoort als bestuursleden gekozen de dames van Doesburg-Tijssen en Snater-Jonker. Na de pauze met gratis koffie van drogisterij „Wedda" werd onder auspiciën van genoemde drogisterij een schoonheidsdemonstratie gegeven. Mevr. Jansen hield een boeiend praat je over „Huidverzorging" en mevr. Kraan-Wedda demonstreerde enkele schoonheidsbehandelingen en de re sultaten hiervan. De druk bezochte vergadering werd om even over tienen door mevr. Ro- bers met een woord van dank tot de firma „Wedda" en de beide dames, die de demonstratie verzorgden ge sloten.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3