GEORGE BAKER HOUDT HEI OP GOUD Honderdjarig bestaan van Gereformeerd jeugdwerk Derde Chr. Kleuterschool vT Nieuwjaarsvisite van Plattelandsvrouwen RON O-documentaire over partnerruil "NationalecActie Kgde Kruiswoordpuzzel nr.5*\ /^tionale c^e Kruiswoordpuzzel nr. 5 HJkunt deze Week^wmneiy |f 1 Uitvoering HMV en Jeugdkorps 20-27 januari: FEESTWEEK Ik ruil. jij ruilt, wij ruilen partner Mooie opbrengst UNICEF Opbrengst collecte MSÊmm h r HICK DICKSON 3 Vrydag 18 januari 1974 5 Deze week verscheen er op de Nederlandse grammof oonplatenmarkt een unieke single. Nog nooit eerder is het namelijk voorgekomen, dat er in Neder land een plaat uitkwam van een Nederlandse artiest, die daarvóór al met goud was bekroond. Met „BABY BLUE" van de Zaanse groep The George Baker Selection is dat zchter wel het geval. Deze plaat heeft namelijk in Zuid-Afrika al in oktober 1973 de eerste plaats van de hitparade bereikt en zich door de verkoop van jO.000 exemplaren gekwalificeerd voor een gouden plaat. Dat was natuurlijk zen goede aanleiding om „Baby Blue" ook in Nederland op single uit te bren- yen en de talloze George Baker Selection fans alhier zullen ongetwijfeld zorg iragen voor een evenaring van dit prachtige Zuid-Afrikaanse record. Dit opzienbarende buitenlandse suc ces is een nieuw hoogtepunt in de toch al schitterende carrière van de ze sympathieke Zaanse groep, die be staat uit Hans Bouwens (alias Geor ge Baker), Cor Veerman, Jacques Greuter, George Thé en Jan Hop. Binnen een week na de oprichting, die eigenlijk neerkwam op een fusie van enkele groepen uit de Zaanstreek, werden reeds de eerste kontakten ge legd tussen de groep en platenmaat schappij Negram. Niemand kon toen nog voorspellen dat die kontakten zouden resulteren in een verkoop van miljoenen platen over de hele wereld. En dat buitenlandse succes is juist een van de meest opvallende facet ten van deze groep. Naast een tot nu toe constante hitparade notering in Nederland van al hun 12 aan „Ba by Blue" voorafgaande singles kan de groep namelijk ook bogen op het feit dat er bijna geen land ter wereld te vinden is waar niet ooit een plaat van hun tot de best verkopende heeft behoord. In Australië, Argentinië, Brazilië, Chili en Venezuela is de George Ba ker selection razend populair; in Tur kije, Japan, Nederlandse Antillen, Suriname en België is het al niet an ders en ook in Nieuw Zeeland, Liba non, Frankrijk, Zwitserland, Oosten rijk, Zweden, Portugal, Spanje en Duitsland is de naam van George Ba ker gemeengoed. En wie heeft nooit de prachtige verhalen gehoord over de belevenissen tijdens de eerste tournee door Italië tegen het eind van 1969 en in het begin van 1970? De grote doorbraak voor de Geor ge Baker Selection is ongetwijfeld de Amerikaanse release van „Little Green Bag" geweest. Mede dankzij een uitstekende promotiecampagne bereikte de plaat een prachtige note ring in de Amerikaanse top-10. Er zijn toen meer dan een miljoen exem plaren van „Little Green Bag" ver kocht. Maar het bleef niet bij dat mil joen. De tweede single, „Dear Ann", stond wekenlang nummer één in de Benelux en werd ook zeer enthou siast ontvangen in Amerika en Duits land. Bovendien werd de elpee We herinneren nog graag even aan het concert dat vrijdagavond 18 ja nuari (heden) in de Geref. Kerk aan de Dorpsstraat zal worden geven dooi de Holtense Muziekvereniging „HMV' en het Jeugdkoprs. Het programma geen speciaal kerkconcert telt voor de „senio ren" 8 en voor de jeugd 4 nummers. We twijfelen niet of voor het con cert, een topper in het cultureel ge beuren in Holten, zal traditiegetrouw weer een flinke belangstelling be staan. Het. concert begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf half acht en men heeft vrij entree. „Little Green Bag" in veel landen met succes uitgebracht. De hits volg den elkaar in snel tempo op, de suc cessen in het buitenland werden steeds talrijker en in de zomer van 1972 kon de firma Negram de Geor ge Baker Selection een fraaie zilve ren beker aanbieden voor de ver koop van meer dan vijf miljoen pla ten. In de zomer van 1973 ontving de groep de zoveelste gouden plaat; deze keer was dat voor de verkoop van 50.000 exemplaren van de elpee „George Baker Selection's Greatest Hits Vol. 1". Dat de successenreeks van George Baker en zijn vrienden voorlopig nog niet teneinde zal lopen, mogen wij wel afleiden uit het recente Zuid- afrikaanse succes van „Baby Blue", dat zoals gezegd ongetwijfeld een grandioos vervolg in Nederland zal krijgen. Foto: The George Baker Selection met de gouden plaat van de elpee „Baby Blue". Donderdag 10 januari hield de afdeling Dijkerhoek van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar nieuwjaarsvisite, vooraf gegaan door de jaarvergadering. Na de opening door de presidente, mevr. A. Kroon-Pasman werd door de sekretaresse mevr. D. Rensen-Podt het jaarverslag gelezen. Hieruit bleek dat de aid. dit jaar weer was gegroeid. Het financiële verslag was door de penningmeeste- resse mevr. M. Paalman-Kloosterboer prachtig op rijm gezet en ook hier uit kon men horen dat er eind 1973 weer een batig saldo in kas was. Haar boeken waren gecontroleerd en in orde bevonden door de kascom- -missie bestaande uit de dames Klein Lankhorst-Pinkert en Wissink-Haver- slag. Als bestuurslid werd herkozen mevr, Rensen-Podt die haar herbenoeming Ter gelegenheid van het eeuw feest van het Gereformeerde Jeugdwerk te Holten wordt er in de week van 20-27 januari een „feestweek" georganiseerd door de Jeugdcentrale, versterkt met een tiental jonge mensen uit de G.J.V. De feestweek begint op zondag 20 januari 's morgens om 9.30 uur met een kerkdienst die zal worden geleid door de beide plaatselijke predikanten ds. R. A. Hoogkamp en ds. H. van Twillert. Ds. Van Twillert zal de liturgie verzorgen en ds. Hoogkamp de preek. De dienst zal worden omlijst met deklamatie en zang van de onlangs opgerichte zanggroep. In de preek zal ds. Hoogkamp een terugblik werpen op het jeugdwerk, zoals het tot dusver heeft gefunctio neerd. De middagdenst vervalt. Daarvoor in de plaats is een avonddienst ge komen die om 19.15 uur begint en, waarin voorgaat ds. Borgers van Den Ham. Maandagavond 21 januari is er een filmavond in Rehoboth. Jongeren in de leeftijd van 1015 jaar kunnen tot 20 uur genieten van komische films. Om half negen be gint een filmvertoning voor de jon gelui van 15 jaar en ouder. Gedraaid wordt de film „Wat niet weet wat niet deert" van Louis de Funes, de bekende Franse filmkomiek. Op dinsdag 22 januari is er een dropping in de omgeving van Holten. De jongeren van 1215 jaar komen om 18.30 uur naar Rehoboth en wor den met een speciale bus naar het droppingspunt gebracht. De tocht duurt tot 9 uur. Voor de jeugd van 15 jaar en ouder begint de dropping om 19.45 uur. Ook voor woensdag 23 januari is aan de jongere jeugd gedacht. Om drie uur geeft Rob Vrielink een pop penkastvoorstelling. Des avonds is er feest voor volwassenen. Het toneel gezelschap C.O.C. brengt twee korte toneelstukken, te weten „De boot is an" en „Fleix en Jolande". Donderdagavond wordt een histori sche revue opgevoerd (eveneens in Rehoboth waar alle festiviteiten wor den gepresenteerd). Voor de revue heeft de heer Js. Beldman met behulp van anderen een speciaal programma in elkaar gezet. Als de belangstelling te groot is wordt gedacht aan een heropvoe ring. Vrijdagavond 25 januari om 7 uur wordt de jeugd van 1215 jaar opge vangen voor een instuif. De organi satoren noemen dat samenzijn een „bijeenkomst voor een bazaar zon der kosten". Er zal een speciale handenarbeidstand zijn waar nog iets leuks gemaakt moet worden. Om half negen komen de jongeren vanaf 15 jaar aan de beurt, die wor den bezig gehouden met tafeltennis, dammen, schaken, sjoelen. Op de laatste feestdag, zaterdag 26 januari, kunnen belangstellenden ge nieten van voetbal tussen twee ge- costumeerde teams, die aantreden op het sportveld je bij de scholenge meenschap en bij slecht weer zullen spelen in een van de gymnastieklo kalen. De feestweek wordt besloten met een boerenkool-maaltijd voor alle clubleden, tussehclubleden en G-J;V.- ers. De organisatoren verwachten dat de feestgangers verschijnen, in boerencostuum. De festiviteiten-oommissie heeft gemeend een uitvoerig feestprogram ma te moeten geven, omdat tenslotte het honderdjarig bestaan toch al een uniek feit is, Ter bestrijding van de vele onkosten wordt er alleen op zondag 20 januari een specale col lecte gehouden, die helemaal ten goede komt aan het jeugdwerk en die gezien moet worden als een jubi leumgeschenk. Indien men twijfelt aan het door gaan van een of andere activiteit kan men zich in verbinding stellen met Jannie Klein Nagelvoort of J. H. van Engbrink. onder dank voor het in haar gestelde vertrouwen accepteerde. Als nieuw bestuurslid werd, wegens het aftreden van mevr. Kroon, geko zen mevr. R. Jansen-Bronsvoort. Hierna volgden nog enkele medede lingen: de gymels begint weer op donderdag 17 januari onder leiding van de heer Bakker uit Bathmen, Ook zal men proberen dit voorjaar weer een modeshow te organiseren. Er werd een commissie aangewezen om dit jaar weer het reisje te ver zorgen. Daarna was het tijd om 2 da mes te huldigen die het afgelopen jaar niet een keer hadden verzuimd. N.l. mevr. H. Klaasses-Boode en me vrouw Jans-en-Maneschijn-Paalman. Hun werd door de presidente een kleine attentie aangeboden. Toen was het tijd voor de Nieuwjaars visite en werden er allerlei spelletjes gedaan. Ook ontbraken hierbij de oliebollen niet. Aan het eind van de avond nam mevr. Kroon afscheid na enkele jaren de afdeling te hebben geleid. Zij dankte allen voor de prettige samenwerking die er altijd was. De vice-presidente mevr. A. Pinkert- Ko^kman sprak haar toe namens de afd. en bedankte mevr. Kroon voor alles wat zij als bestuurslid en later als Dresidente had gedaan. Zii ont ving hiervoor het fraaie bondslepel- -tje. Ook richtte zij een woord van dank namens het bestuur voor het zo keurig verzorgen van de con vocatie en liet dit vergezeld gaan van een cadeaubon. Hierna wenste de pre sidente allen wel thuis. Maandag 21 januari zendt de Re gionale Omroep Noord en Oost (Ro- no) van 19-30-20.00 uur een documen tair programma uil over partnerruil onder de titel „Ik ruil, jij ruilt, wij ruilen partner Onder meer uit het grote aanbod van kontaktadver- tentïes blijkt, dat een niet onaanzien lijk aantal echtparen andere echtpa ren wil ontmoeten om te komen tot seksuele kontakten met eikaars part ners. Welke motieven spelen bij een der gelijke ruil een rol, welke gevolgen heeft dit tijdelijk wisselen van part ner voor het eigen huwelijk, in hoeverre worden deze huwelijken be dreigd, is er sprake van een ideolo gie bij deze echtparen, of gaat het puur om het seksuele plezier, wat zijn de gevolgen van een mislukte ruil en welke betekenis heeft een en ander voor de kinderen van de aan de ruil deelnemende echtparen?, zijn vragen die aan bod komen. Voor dit programma heeft samen steller David Mol een reeks eerlijke gesprekken gevoerd met personen die langere of kortere tijd ervaring hebben met partnerruil. Een onderzoek een aantal jaren ge leden wees uit dat 2 a 3 procent van de Nederlandse echtparen geen bezwaar heeft tegen seksuele kontak ten buiten het huwelijk, dezelfde on- dej-zoeker schat echter, dat 30 tot 50 procent van de Nederlanders buiten het huwelijk wel eens seksueel kon- takt heeft. „Op grond hiervan kun je misschien de konklusie trekken dat het in ieder geval eerlijker is dan het gewone scheef gaan", zei een van de geïnterviewden. In de Rono-documentaire wordt ook nagegaan welke rol jaloezie, verste delijking, de verminderde invloed var de kerken en de verschuiving in de huwelijksmoraal spelen bij het tot stand komen van de partnerruil. Ik ruil, jij ruilt, wij ruilen wordt uitgezonden in het veertiendaagse Rono-programma „Kerk en samenle ving" en is te beluisteren via de fm kanalen 5. 31 en 35 en de middengolf 188,2 meter. Reakties naar aanlei ding van de uitzending kunnen ge stuurd worden naar Rono, Martini kerkhof 23, Groningen. De verkoop van kaarten en agenda's voor „Unicef" (het Kinderfonds v.d. Verenigde rfaties) is dit jaar een ge weldig succes geweest. De opbrengst was beduidend hoger dan vorige jaren nl. f 3414.30. Het comité zegt ieder een die hieraan zijn of haar steen tje heeft bijgedragen, vooral de col lectanten heel hartelijk dank. In de bestuursvergadering van de stichting voor Sociaal en Cultureel Werk te Holten maakte de penning meester bekend dat de huis aan huis collecte het mooie bedrag van f 2185,19 heeft opgebracht. Alle Hol tenaren die hebben meegewerkt aan de collecte, maar ook die hebben bijgedragen wordt hartelijk dank gezegd. Het werk van de Stichting breidt zich snel uit waardoor een opbrengst van deze collecte zeer welkom is. Met na me de belangstelling voor de peuter speelzaal vraagt weer grote nieu we voorzieningen. In Holtens nieuwe woonwijk „De Haar" heeft de Groots Houtbouw uit Vroomshoop, op de fundering die juist voor de kerstdagen was gelegd, in opdracht van de Chr. Kleuter schoolvereniging een semi-permanen- te school geplaast. De school bestaat uit zes elementen die kant en klaar per dieplader werden aangevoerd. Met de bouw werd 's morgens om 9 uur begonnen en 's avonds om vijf uur ging öe vlag in top ten teken dat het karwei was geklaard. Achter de school aan de Klompssteeg komt een tegelplein van 300 m2 met een zand bak van bijna 40 m2. Het christelijk kleuteronderwijs zit voorlopig heel goed in deze mooie school met een lokaal van 70 m2, een berging, een ruime hal met toilet groep en een leidsterkamer met uit- zich op de speelplaats. Als alles wat de inrichting betreft volgens plan verloopt zal de school, die in een grote behoefte voorziet, in de eerste week van februari in ge bruik worden genomen. De school aan de Klompssteeg in aanbouw. ","ip saw* De prijzen van deze puzzel: Om te beginnen is er weer een schitterende kleurentelevisie van Philips Nederland ter waarde van niet minder dan 2595. Opnieuw ook wordt een unieke naai machine uitgeloot, een Starlet 353 van Singer N.V. te Amsterdam. Kosten 549. Voor U gratis. En dan is er een produkt dat zeer in trek is, een grill, van Moulinex B.V. te Rotterdam. Prijs 255. Zeer toepasselijk ook in dit benzine- arme tijdperk is het achtdaags kris kras abonnement 1e klasse dat de Nederlandse Spoorwegen voor 2 personen aanbieden. Waarde 144. Voor mensen met haast is er een Daalderop Presto Snelkookpan, beschikbaar gesteld door Van Perlstein Roeper Bosch N.V. te Amsterdam. In de winkel betaalt U er 91,85 voor, maar zoals dat met alle prijzen het geval is kunt U hem nu al winnen met de inzet van 1. We gaan verder met een koffieapparaat van Douwe Egberts Nederland B.V. te Utrecht van 75. Een eierkoker TE 0600 van Siemens Neder land B.V. Den Haag van 69. En wat dacht U van een luxe aluminium huishoudtrap (waarde 62,50) -van Industrie- en Handelsonderneming Bijstede" B.V. te Nunspeet. Ook nu is er weer een schoenenwaardebon van 50, beschikbaar gesteld door Herman's Schoenen B.V. te Utrecht. Nieuw is een Damaiset bestaande uit twee lakens en vier slopen, één Daisy mosgroen en één Daisy bruin. Een prijs (van 47,90) van Wisselink's Textielfabrieken B.V. te Enschede. En daarin zou U kunnen slapen in een tricot herenpyama van 36,50, afkomstig van Sir Edwin B.V. te Wildervank. De Uitgeverij Luitingh B.V. Publishers te Laren N.H. biedt weer een puzzelwoordenboek met 150.000 puzzelwoorden (prijs 16,90) aan. Als uw auto niet kan rijden kunt U hem in ieder geval wassen met een Giemme NT autowashandschoen van Fa. G. van Amers foort te Zeist. Waarde 10 95. Tenslotte heeft Schick B.V. te Amsterdam nog een groot aantal prijzen ter beschikking gesteld, zoals drie tubes crème, drie bussen scheerschuim „Menthol", zes setjes scheer- apparaten en zes pakjes scheermesjes. De gezamenlijke waarde daarvan is liefst 110. Vorige winnaars hebben al veel plezier van de handzagen 35,50) van Sandvik Staal N.V. te Schiedeam. Ook deze week is er één te winnen. Bij een lezer van elk nieuwsblad komt In elk geval een pakket Honig-artikelen (van 30) van Honig Merkartikelen B.V. te Koog aan de Zaan terecht: of een houder met 12 flessen Piccalilly 9,48), aangeboden door L. P. Uijttewaal B.V. in Ter Aar. De feestdagen zijn voorbij, maar een kalkoen is nooit weg. Het Produktschap voor Pluimvee ep Eieren te Zeist heeft er weer drie ter beschikking gesteld. -Waarde 25 per stuk. Oók voor de eettafel zijn vijf blikken ham 5 per stuk) van Vleeswarenfabriek Th. S. van der Laan B.V. te Rijswijk. Bekend van vorige puzzels is de blikradio van Coca Cola Export Corporation te Amsterdam van f 25. Maple Leaf B.V. te Amsterdam schonk een doos kauwgom-mix van 24. De hoofdprijs in de Nationale aktie Rode Kruiswoordpuzzel is deze luxe DICKSON stacara van, type 808 LS ter waarde van ruim 10.000 gulden. Deze eindhoofdprijs werd be schikbaar gesteld door BV Caravan Import DICK WISSINK, Willeskop. CARAVANS medewerking van Uw nieuwsblad Dit is alweer de vijfde van dertien kruiswoordpuzzels in uw nieuwsblad voor de Rode Kruisactie „Vakantie voor gehandicapten". Vijfduizend chro nisch zieke of invalide Nederlanders helpt U aan een heerlijke vakantie week aan boord van de J. Henry Du- nant of in één van de speciale tehui zen van het Rode Kruis, als U aan deze actie deelneemt. Intussen maakt U kans op veie grote prijzen die door het bedrijfsleven gratis ter beschik king zijn gesteld. Ook het prijzenpakket van deze week heeft een waarde van duizenden guldens, zoals hieronder staat aangegeven. Ctoe dus mee, want U kunt zowel anderen als Uzelf gelukkig maken. De prijzen van deze puzzel: Om te beginnen is er weer een schit terende kleurentelevisie van Philips Nederland ter waarde van niet minder dan 2595. Opnieuw ook wordt een unieke naai machine uitgeloot, een Starlet 353, van Singer N.V. te Amsterdam. Kos ten 549. Voor U gratis. En dan is er een grill, van Moulinex B.V. te Rotterdam. Prijs 255. Zeer toepasselijk ook in dit benzine- arme tijdperk is het acht-daagse kris kras abonnement 1e klas dat de Ne derlandse Spoorwegen voor 2 perso nen. Waarde 144. Voor mensen met haast is er een Daalderop Presto Snelkookpan, beschikbaar gesteld door Van Perlstein Roeper Bosch N.V. te Am sterdam. In de winkel betaalt U er 91,85 voor, maar zoals dat met alle prijzen het ge val is kunt U hem nu al winnen met de inzet van 1. We gaan verder met een koffieappa raat van Douwe Egberts Nederland B.V. te Utrecht van 75. Een eierkoker TE 060Ö van Siemens Nederland B.V. Den Haag van 69. En wat dacht U van een luxe aluminium huis houdtrap (waarde 62,50) van Industrie- en Handelsonderneming „Bijstede" B.V. te Nun speet. Ook nu is er weer een schoenen waardebon van 50, beschikbaar gesteld door Herman's Schoenen B.V. te Utrecht. Nieuw is een Damaiset bestaande uit twee lakens en vier slopen, één Daisy mosgroen en één Daisy bruin. Een prijs (van 47,90) van Wisselink's Textielfabrieken B.V. te Enschede. En daarin zou U kunnen slapen in een tricot herenpyama van 36,50, afkomstig van Sir Edwin B.V. te Wildervank. Vorige winnaars hebben al veel plezier van de handzagen 35.50) van Sandvik Staal N.V. te Schiedam Ook deze week is er één te winnen. Bij een lezer van elk nieuwsblad komt in elk geval een pakket Honig-artikelen (van 30) van Honig Merkartikelen B.V. te Koog aan de Zaan terecht: of een houder met twaalf flessen Piccalilly 9,48), aangeboden door L P. Uijttewaal B.V. in Ter Aar. De feestdagen zjjn voorbij, maar een kalkoen is nooit weg. Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren te Zeist heeft er weer drie ter beschikking ge steld. Waarde 25 per stuk. Oók voor de eettafel zijn vijf blikken ham 5 per stuk) van Vleeswarenfabriek Th. S. van der Laan B.V. te Rijswijk. Bekend van vorige puzzels is de blikradio van Coca Cola Export Corporation te Amsterdam van 25. Maple Leaf B.V. te Amsterdam schonk een doos kauwgom-mix van 24. De Uitgeverij Luitingh B.V. Publishers te Laren N.H. biedt weer een puzzelwoorden boek met 150.000 puzzelwoorden (prijs 16,90) aan. Als uw auto niet kan rijden kunt U hem in ieder geval wassen met een Giemme NT autowashandschoen van Fa. G. van Amers foort te Zeist. Waarde 10,95. Tenslotte heeft Schick B.V. te Amsterdam nog een groot aantal prijzen ter beschikking gesteld, zoals drie tubes crème, drie bussen scheerschuim „Menthol", zes setjes scheerapparaten en zes pakjes scheermesjes. De gezamenlijke waarde daarvan is liefst 110. In de eerste dagen van dit jaar 1974 kreeg het Nederlandse Rode Kruis met dezelfde post twee brieven, die wel heel bijzonder van toepassing zijn op deze puzzelactie in uw nieuwsblad. In de eerste schreef een al jaren zieke vrouw, die vorige zomer een week aan boord van het nieuwe schip had doorgebracht: „Graag wil ik U nog eens heel hartelijk be danken voor die fantastische week. Ik heb ervaren dat ik niet de enige ben die zwaar gehandicapt is en dat vele anderen er nog veel ernstiger aan toe zijn. En vooral heb ik nieuwe krachten opgedaan om mijn leed zo opgewekt mogelijk te dragen". De tweede brief was van een winnaar van één van de hoofdprijzen van puzzel nr. 2. Daarin stond o.m.: „Ik ben niet alleen ontzettend blij met die prijs, maar ik heb me ook voorgenomen om iedere week te blijven meedoen. Want graag wil ik het werk steunen dat het Rode Kruis voor de gehandicapte medemens ver richt. Bij uw inspanningen daartoe wens ik U heel veel succes". U kunt nu zelf uit deze brieven uw conclusie trekken, door de slagzin van onderstaande puzzel zo snel mogelijk op te sturen. Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 27. 's-Gravenhaqe. Plak naast dè gewone frankering (30 cent) minimaal 1(maximaal 5,aan gel dige postzegels. U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt, mits voldoende ge frankeerd. U kunt ook uw oplossing op een girobiliet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,óf zoveel U wilt over op giro 30 46 027 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 24 januari binnen zijn. Op 28 januari trekken in Bergen (N.H.) notaris Var, Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10-'73, nr. LOL 700/143/230. Horizontaal: 1. fijn meel - 4. vloeistof - 8. muzieknoot 10. reeds - 11. voegwoord - 13. naam van een Zweedse munteenheid - 16. voorzetsel - watering - 19. plaats in Gelderland - 20. be lofte - 21. aanw. vnw. - 23. klein soort hert - 25. slaapplaats - 26. tijdperk - 28. niet vast - 30. gewicht - 32. vrouwelijk wezen met tover kracht - 34. mak - 36. open plek in het bos 38. pers. vnw. - 39. navigatiemiddel - 41. water in Brabant - 42. kippenprodukt - 43. rund 45. ombuiteling - 46. begin. Verticaal: 1. vergelijking - 2. voorzetsel - 3. boom - 5. voorzetsel - 6. neon verlichting - 7. onderdeel van een wedstrijd - 9. speelgoed - 12. deel van een franse ontkenning - 14. klein soort hert - 15. ijzerhoudende grond - 16. dat is (afk.) - 18. adele - 20. rangtelwoord - 22. wereldtaal - 24. onbepaald'lidwoord - 27. rei- nigen van vaatwerk - 29. bevel - 30. familielid In onderstaand diagram vult U nu de letters in die E bedrukt stuk karton - 33. water in Fries- U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel 'snd - 35 gravin van Holland - 37. dwarshout hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing 39. het rijden - 40. bedorven - 42. oude lengte- ontstaat. stuurt U op elders aangegeven wijze in. maat - 44. South Africa (afk.). 11 23 113 5 141 14 36 26I 8 18 42 7 31 j 27 12

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5