n r ui55 grimeur nam afscheid van J. van Geenhuizen mm- Resultaten Blauw Wit junioren m - Holten stelde eigen publiek teleur Oud-plaatsgenoot sprak voor Bejaardensoos Y oetbalhandboek verschenen 1973 „Twenhaarsveld" vierde in „Dubbele Zeskamp" Met 'n vakantiereis neem je geen risiko. 6a fe tegenwoordig regelrecht voor naar de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank. Hockeynieuws Uitslagen schaakbond Overijssel Hockeyclub „Holten" (dames) klopte Emmen Holten 7 - Holten 8 1-3 Heracles bl- Holten bl 5-2 GFC 2-Holten 21-0 Programma SV „Holten" Holten naar Enter Programma SV „Holten" G. J. Schuppert beste schutter Vesos a2 - Bl. Wit al (3-0) Bl. Wit bl - DES bl (2-1) Bl. Wit jeugd opgelet!! Enter V. b2-Bl. Wit b2 (6-2) Blauw Wit naar Denekamp JlJL® Meer fietspaden op de Velmve Tweemaal winst voor BATOI BATO I - Markelo I Vrijdag 18 januari 1971 S Een vooral voor rust ongeïnspi reerd en zeer matig spelend Holten heeft rode lantaarndrager „Unis- son" uit Boekelo één punt moeten toestaan, en kwam met dit resultaat zelfs nog goed weg, daar de hard werkende Boekeloërs nog enkele prachtige kansen kregen om de vol le winst te grijpen. In het begin zag het er nog goed uit voor de Holtenaren, vooral toen al bij de eerste aanval J. van Pluu ren na een prachtige dieptepass van W. Nijenhuis alleen voor doelman Van Raalte verscheen, z'n inzet ging echternet aan de verkeerde kant van de paal naast het doel. Holten werd enigszins verrast door de snel le uitvallen van de gasten, die reeds in de 7e minuut succes hadden toen bij een misverstand tussen de Holten- se verdedigers en hun doelman, De Vries, de bal eenvoudig in het doel kon tikken. Holten kwam gced terug wat resulteerde in een groot aan- ital hoekschoppen, echter zonder suc_ ces. Spitsspeler B. Breukink had geen gelijk bij een prachtig schot dat net overging en even later een boogbal die buiten bereik van de Unisson doelman net naast ging. Ook ver keek deze zich op een kogel van W. Nijenhuis die hij op het allerlaatste In de onderlinge competitie (als in zet de Tarzancup) heeft het elftal van café Maats eindelijk eens gena deloos toegeslagen. In de eerste helft een iets beter spelend Holten 7, maar door de vechtlust en het goede uitverdedigen schiep Holten 8 zich enkele goede kansen maar tot doel punten kwam het nog niet. Na de rust een beter spelend Holten 8, dat direkt in de aanval ging. Door een handsgeval van een van de achter spelers van Holten 7 kreeg Holten 8 een penalty te nemen welke resoluut door A. Nijland in een doelpunt werd omgezet. Dit was een stimulans voor Holten 8 om door te gaan. Bij een aanval van Holten 8 wist Arfman een paar spelers te omspelen en schoot, beheerst in. In dezelfde minuut maakte Holten 7 echter 2-1 en hier na werd de strijd iets feller, maar bleef toch sportief. Bij een aanval van Holten 8 wist A. Nijland met een boogbal er 3-1 van te maken. Al met. al een goede en sportieve wed strijd welke verdiend werd gewon nen door Holten 8. Wanneer Holten 8 zo in de competitie ook speelt-, dan zijn er zeker meer punten te behalen. moment nog tot corner kon verwer ken. Gescoord werd er echter voor rust niet- meer. Wel belandde nog een keihad schot van de Unisson-midvoor buiten be reik van doelman Deyk tegen de lat. Na de rust een beter spelend Hol ten, maar de uitvallen van Unisson bleven gevaarlijk. Nadat A. Reijlink al een prachtige kans onbenut had ge laten had hij in de 17e minuut m succes. Vanaf plm. 16 meter schoot hij de bal keihard via de binnenkant van de paal in het. Nog in dezelfde minuut had Holten geluk toen één der Unisson-spelers net naast schoot. Holten probeerde nog wel een doel punt te forceren maar toen ook een hevige regenbui zich aankondigde waren de kansen wel geheel verke ken en maakte scheidsrechter Vor- kink uit Goor een eind aan deze slappe vertoning. A.s. zondag uit tegen Enter zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden om de aansluiting met de sub-top nog te behouden. Holten Bl trok zaterdag naar Alme lo voor de veel betekenende wedstrijd tegen Heracles. Tot de rust liep al les op rolletjes en bij de rust was de stand 2-1 in het voordeel van Hol ten. Na rust was het precies anders om. De conditie ging een woordje meespreken en Holten werd weg gespeeld. Ten onrechte werd nog een speler van Holten en Heracles uit het veld gestuurd. Het lijkt ons een goede zaak dat alle jongens van Bl geregeld de training bezoeken en niet altijd dezelfde jongens op de training komen. Hoewel Holten de toon aangaf en al in de eerste vijf minuten zich twee doelrijpe kansen schiep, konden ze geen vuist maken tegen een fel te genstribbelend GFC. De kansen op twee punten bleven aanwezig, doch toen in de 25e minuut voorstopper Den Heijer een ongelukkig handsbal letje maakte, even buiten de 16 me ters, schoot GFC deze direct vlak langs de paal en langs Pasop (1-0). In de rust trachtte men elkaar nog een beetje moed in te spreken, maar hoe verder de tijd vorderde hoe nerveuzer Holten ging voetballen. Soer ging midvoor spelen, er vielen gaten op het middenveld en in de achterhoede, zodat er nog een tweetal harde tackles nodig waren om een grotere achterstand te voorkomen. Jammer voor Holten 2 maar in de stand kwam geen verandering meer. Onze oud-plaatsgenoot de heer Mari- nus Veldhuis, momenteel met vakan tie in Holten, heeft dinsdagmiddag in gebouw „Irene" de dames en heren van de Bejaardensocieteit zeer boei end verteld over zijn werk in Tanza nia (Oost-Afrika)Hij werd twee jaar geleden uitgezonden via de Stichting Nederlandse Vrijwilligers een stich ting uit Kerk en Maatschappij vooi technische hulp door jongeren in ont wikkelingslanden. De heer Veldhuis heeft de leiding bij reparatie en onderhoud van de pompen, motoren en auto's in de pro vincie Tabora (5 x groter dan Neder land). Voor de ontwikkeling van het land het verkrijgen van water op loopaf stand een hoofdzaak. Voor deze wa terontwikkeling heeft het land zelf nog te weinig technisch kader en hel pen er vrijwilligers en experts uit di verse landen. Het werk wordt bemoeilijkt door slecht transport en geringe ervaring van de employé's. Aan de andere kant zijn de Afrikanen ontzettend plezie rige mensen en bovendien is het een pracht land met altijd een heerlijk zo mers klimaat van rond de 30 graden Voor de ouders van onze jeugdle den, speciaal voor hen die nog nim mer bij een hockeygebeuren zijn ge weest, organiseren wij op vrijdag 18 januari a.s. een gezellig avondje in ons clubhuis op het Sportdal. De be doeling is, dat wij hierdoor de ouders beter leren kennen en in de gelegen heid zijn hen op de hoogte te stellen van de problemen speciaal t.o.v. de jeugd, maar ook om die ouders een inzicht te geven van de hockeysport. Hiertoe zal de hockeyfilm: „De Ba tavieren" vertoond worden. Wij ho pen hiermee te bereiken, dat die ou ders ons steunen bij ons pogen om de jeugd meer doelgericht de hockey sport te bedrijven. Natuurlijk is iedereen, voor wie de hockeyfilm zeer interessant is van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Trainings- en werlstrmlprogramma. Zaterdag 19 januari 1974. 9.?9 uur Training Sixes. 10 *>0 uur Wedstrijd Sixes onderling. 10 )0 uur Training Heren en jongens A eventueel gevolgd door onderlin- g wedstrijd. 1' 30 uur Onderlinge Mixed Wedstrijd Halten A-Holten B. Scheidsrechters: P. Hanewinkel. H. "Tieben. ""robeer er allemaal te zijn en in ge- al van verhindering even doorge en aan H. Dieben. lel. 2567. bondag 20 januari 1974. De Holtense Hockeyers hebben een uittocht naar Raalte en spelen op het veld tegenover de SDorthal al daar. Vertrek OAD 12.00 uur. Aan vang wedstrijden 13.00 uur exact in verband met vroeg invallende duis ternis. Zondag 20 ianuarj. Geen onderlinge wedstrijd op het Sportdal om 11.00 uur- RAALTE. 13.00 uur SMHC C-H.C. Holten C. 13.45 uur SMHC Mixed-H.C. Holten mixed. 14.30 uur SMHC Heren 1-H.C. Holten 1. Deze drie elftallen verzamelen bij OAD om 12 00 uur. Afzeggen bii aan voerder vóór donderdagavond 20.00 uur. Bit zeer slecht weer zondag een mir vóór vertrek aanvoerders bellen (u wordt dus niet opgebeld) of het doorgaat. De meeste Afrikanen leven van wat ze verbouwen en hebben verder wei nig bezigheden. Men leeft nog in het traditionele patroon, waarbij de gewoonten van ouders op kind over gaan. De ouden genieten dan ook nog veel respect. Vanuit hun meer ge voelsmatige bewustzijn zijn ze niet gewend abstract en technisch te denken. Ze denken over een machine als of het een mens is, dit in tegen stelling tot hier waar we meestal over een mens denken alsof het een ma chine is. Door de gevoelsmatige le vensbenadering leven de mensen erg plezierig ondanks het feit dat ze nog niet eens voldoende te eten krijgen en kleren hebben. Vooral van hun eer lijke levenswijze kun je als blanke vee] leren. Nu terug hier in Neder land lijken alle mensen ontzettend rijk. maar men heeft nauwelijks ple zier van zijn overschot. Wat meer hulp voor de 3e wereld kan daar best af aldus de heer Veldhuis. De presidente van de Bejaardensoos mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel dankte spreker hartelijk voor zijn causerie en het vertonen van prach tige dia's en zij bood de heer Veld huis een attentie in couvert aan. Senioren: Enter I—Holten I 2.30 u. Holten 3—Holten 2 10.30 u. Tarzancup: Holten 4—Holten 6 10 u., Holten 10—Holten 5 10 u., Holten 9—Holten 7 10 u. A.s. zondag speelt Holten de des tijds afgelaste wedstrijd tegen En ter. Hetzelfde geval doet zich voor als tegen Reutum, namelijk dat Hol ten in Enter nog geen overwinning heeft kunnen behalen. Enter, dat trouwens dit seizoen nog weinig ge presteerd heeft speelt altijd met een enorme inzet zodat we een felle wed strijd kunnen verwachten. De selectie- groep bestaat uit de volgende spe lers: J. Deyk. G. Paalman, G. Ool- bekkink, A. Dekker, W. Nyenhuis, G. W. Schooien, H. Bronsvoort, A. Reylink, H Kalfsterman, B. Kna pen, J. Veneklaas, B. Breukink en J. van Pluuren. Vertrek om 13.30 uur vanaf „Meermanskamp". Holten Al—DES Al 3.00 uur. Holten A2Hulzense B. Al 3.00 uur. DOS '37 BlHolten Bl 3.00 uur, ver trek 1.45 uur. RV BlHolten B2 3.00 uur, vertrek 2.15 uur. Zaalvoetbal pupillen. Dinsdag 22 januari 5 uur TwentheFeyenoord SpartaGo Ahead Den HaagAZ 6 uur De GraafschapPSV UtrechtAjax. Woensdag 23 januari 6 uur GroningenAmsterdam. In de le klasse van de S.B.O. blijft Almelo 1 stevig aan de leiding, en het begint er nu echt naar uit te zien dat de volgende ronde beslissend zal zijn wie er kampioen gaat worden, want de reserves van Esgoo stuurden haar tegenstander ook al met een flinke nederlaag naar huis. Hengelo 1 kan de aansluiting met de kop groep behouden, maar dan moet de wedstrijd tegen Vriezenveen 1 wel ge wonnen worden. Drienerlo 2 gaat steeds beter draaien en kan een goe de plaats op de ranglijst nog wel voor zich opeisen. UITSLAGEN: Vriezenveen 1—Hengelo 1 4—5 v.l., Delden 1Almelo 1 35, Esgoo 2 Het Witte Paard 1 8-2, Oldenzaal 1 1. Almelo 1 10 uit 5 31,5 2. Esgoo 2 8 uit 5 35 3. Hengelo 1 6 uit 5 22,5 4. Delden 1 5 uit 5 25 5. Drienerlo 2 3 uit 3 19 6. Oldenzaal 1 2 uit 4 17,5 7. Vriezenveen 1 2 uit 4 12 8. Het W. Paard 1 0 uit 5 17 PROGRAMMA Drienerlo Het Witte Paard 1 Al- melo 1Esgoo 2, Hengelo 1— Del- den 1, Oldenzaal 1Vriezenveen 1. Deze maand is bij de KNVB een nieuw Voetbalhandboek verschenen. Doordat het feitenmateriaal in de voetballerij zich voortdurend opsta pelt, is te verklaren dat dit Voetbal- handboek over de periode 1968- 1973 een reuzenpocket van bijna 550 bladzijden werd. Er staan boven dien nog gegevens in die teruggaan tot het prille begin van het voetbal in Nederland, zoals de eindstanden der kampioenscompetitie van 1897- 98 af, de ledentallen van 1890 af, een alfabetische namenlijst van alle spe lers (met hun geboortedata) die van 1905 af zijn uitgekomen in het Neder lands Elftal. Het Voetbalhandboek 1973 sluit aan op het. Handboek 1968 en het Supple ment 1969, die eveneens door de KNVB zijn uitgegeven. Naast de vele registratie-gegevens verschaft het een feitelijk inzicht in de voetbalorganisatie en bepaalde geschiedkundige aspecten van het voetbal. Het Handboek is eigenlijk drie-in-een: leesboek, leerboek en na slagwerk. Het opzoeken der gegevens wordt gemakkelijk gemaakt door de duidelijke inhoudsopgave achterin het boek. De indeling is als volgt: Het Handboek 1973 is een boeiend boekwerk, samengesteld door Wim varr de Gufrisfer en Jan Wils, mét voortreffelijke redactionele medewer king van ir. Ad' van Emmenes. Qua uitvoering steekt deze laatste uitga ve uit. boven de vorige handboeken. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd werden de volgende succes sen behaald: Groep A: 1. G. J. Schuppert 123 p., 2. G. A. Haverslag 121 p. (3 x 10), 3. J. van Asselt 121 (lx 10), 4. G. H. Paalman 109 p., 5 H. J. Nek kers 108 p., 6. G. Koopman 107 p. GROEP B: 1. D. Jansen 112 p., 2. A. Schuppert 111 p., 3. D. J. Nijendijk 90 p. GROEP C: 1 G. J. Sluiter 107 p., 2. F. Sluiter 101 p. (3x9), 3. J. A. Bouw huis (101 p. (1 x 9), 4. E. Grooten- traast 99 p., 5. G. Schöppers 98 p., 6. A. J. Bieleman 83 p., 7. H. J. Bek- kemens 79, 8. J. Louwerenburg 57 p, De Blauw Wit junioren AI hebben, bij Vesos A2 in Hellendoorn op een heel slecht veld, met als gevolg geen mooi voetbal, een verdiende zege be haald. De gastheren werden zonder al te veel inspanning op 3-0 gezet en hierin kwam in de 2de helft geen wij ziging meer alhoewel Blauw Wit tal van mogelijkheden kreeg om met forse cijfers te winnen. In een aanvankelijk gelijk opgaan de strijd werden geen kansen weg gegeven. Na 20 minuten werd een terugspeelbal door de DES-doelman verkeerd beoordeeld 1-0. Vijf minu ten later blunderde de DES verdedi ging nogmaals waardoor het 2-0 werd. Na de rust bleef het verwach te Des offensief uit; een goed mid- De voetbalvereniging „Blauw Wit" organiseert zaterdagmorgen (19 janu ari) een paar gezellige uurtjes voor al haar pupillen, C- en D junioren in gebouw Rehoboth. Aanvang 10 uur precies! Het programma zal bestaan uit het vertonen van een voetbalinstructie- film, terwijl na de pauze een rolprent op het programma staat die een be roep zal doen op een wellicht overma tig gebruik van de lachspieren! Daar het erg storend werkt, wan neer tijdens de filmvertoning nog jongens komen binnenstormen, en, teneinde het feestje weer tijdig te kunnen beëindigen, dott het bestuur een dringend beroep op alle jongelui vooral tijdig aanwezig te zijn! Ook de leiders worden (uiteraard) uitgenodigd, het feest mee te maken en een handje te helpen bij het hand haven van de orde. denveld en een sluitende verdediging onder leiding van Wim Klein Nagel- voort gaven nauwelijks kansen weg. Na een kwartier scoorde DES uit een hoekschop met een goede kopbal (2- 1). Blauw Wit bleef echter goed voetbal spelen waardoor de volle winst thuis bleef. Een prachtig re sultaat! B2 moest de overwinning aan ster ker Enter V. laten. Na een goed gespeelde eerste tien niinuten viel, tegen de verhouding in, een treffer van de tegenpartij. In eens was toen de concentratie zoek en voor rust scoorde Enter nog 3 maal. Blauw Wit kon daar slechts 1 treffer tegenover stellen. Na de rust ging het weer stukken beter en scoorde Blauw Wit uit een penalty. Het was vooral te wijten aan een to taal falende achterhoede dat Enter V. nog twee keer kon scoren. Blauw Wit maakt zaterdagmiddag de verre reis naar Denekamp voor het spelen van een inhaalwedstrijd tegen het eerste van Sportclub Dene kamp. De grensbewoners behoren tot de zwakkeren in de eerste klasse A maar zijn voor Blauw Wit altijd las tige jongens geweest en zullen dat ook nu zeker weer zijn. We houden het op een puntenverde ling. De wedstrijd begint om 1.00 uur. vertrek: half twaalf. Het programma is verder als volgt DES AlBlauw Wit Al 3.00 uur, ver- Hek 2.00 uur. Blauw Wit BlDe Zweef B2 3.00 uur. Enter B2Blauw Wit B2 3.00 uur, vertrek 2.00 uur. De inhoud is mede gebaseerd op de vele vragen die de voetbalbond da gelijks bereiken. Het boek is rijkelijk geïllustreerd met 100 afbeeldingen, waaronder en kele tekeningen van de Amsterdam se kunstenaar Piet Klaasse. De prijs van het Handboek 1973 be draagt f 17,50 inclusief verzendkos ten. Dit is de zuivere kostprijs en in vergelijking met andere, veel dun nere voetbalboeken die verschijnen zeer voordelig. Zolang de voorraad strekt zijn de oudere uitgaven nog bijzonder voor delig te verkrijgen: Handboek 1968 voor f 5,inclusief verzendkosten, en Supplement Handboek 1969 voor f 3,50, inclusief verzendkosten. KNVB Verlengde Tolweg 6, Den Haag, gi ro 58928. Zo kan men thans voor f 26,in het bezit komen van een „voetbalen- cyclopedie_in_drie-delen": 1456 blad. zijd in totaal. $f utfgiÉl Tijdens de jaarlijkse gezellige avond van de Toneelclub „O.C.H." werd af scheid genomen van de heer Johan F. van Geenhuizen die vanaf de op richting in 1945 als grimeur voor de- Het fietspadennet op de Veluwe zal in de nabije toekomst belangrijk wor den uitgebreid. Vier organisaties op het gebied van aanleg en onderhoud van fietspaden zullen daarbij nauw gaan samenwerken. Dit is onlangs tijdens een openbare bestuursverga dering van de Oostveluwse Rijwiel padenorganisatie in Epe meegedeeld. Het steeds groeiende aantal fietsers maakt een versnelde aanleg van fietspaden langs en gedeeltelijk door het Veluwe-massief noodzakelijk. Nog onlangs heeft ook de Federatie van Nederlandse Rijwielpadverenigingen door middel van een in samenwer king met de ANWB en de „stich ting: fiets!" uitgegeven brochure aandacht gevraagd voor de fietspa den die tot het pakket van onmisba re voorzieningen voor de openlucht- rekreatie behoren. Wie zich over dit onderwerp wil informeren kan door overmaking van f 2,25 op postgiro rekening nr. 234567 deze brochure Toeristische fietspaden. Een maat schappelijk belang bij de „stich ting: fiets!" in Amsterdam gen. Een mijlpaal in de huisvrouwen competitie. Onze eerste gewonnen wedstrijd. We traden aan tegen een onvolledig Emmen, dat de keepster had thuisgelaten. Mevr. Ladiges ver klaarde zich spontaan bereid het doel van Emmen te verdedigen. Nadat P. v. Iddekinge het begin- signaal gegeven had, ontspon zich meteen al een van weerszijden hef tige strijd, waarbij reeds binnen een kwartier vanuit een scrimmage voor het Emmense doel door Rijke ge scoord werd. 1.0 voor ons! De Emmense huisvrouwen lieten dui delijk blijken daar geen genoegen mee te willen nemen en oefenden door voortdurend aanvallend spel een zware druk uit op onze goalie, die echter, hoe kan het anders, haar mannetje stond. Zij kon echter niet verhinderen dat we in de 25ste mi nuut een strafbully tegen kregen, die door de tegenpartij goed benut werd, 1-1. In de resterende 10 min. voor. kwam Noor nog op spectaculaire wij ze een tegengoal door een schat dat de keepster reeds gepasseerd was, tot corner te verwerken. De tweede helft ving aan met een licht overwicht voor ons, dat resul teerde in verschillende schoten op de Emmense veste, die echter allen zon der pardon door mevr. Ladiges ge keerd werden. Tot Truus Udema zich ermee ging bemoeien. Zij trok mee ten aanval, kreeg voor vijande lijk doel de bal te pakken en scoor de ineens zeer beherst: 2-1. "Danig vermoeid, maar tevreden kon. den we na het rustsignaal terugzien op een leuke sportieve wedstrijd. Hulde aan Truus, Tineke en Dinie, die een goede eerste wedstrijd speel den. I. s. ze bloeiende vereniging heeft gewerkt, i De voorzitter de heer Jan Ooster- I kamp dankte de heer van Geenhuizen, I die in de achterliggende 28 jaar naar I schatting 3500 gezichten schminkte. Zijn werk getuigde steeds van vak manschap en hij was een meester I in het creëren. Het applaus dat zo vaak klonk was mede voor hem be- I stemd. Namens „O.C.H." bood de hr. I Oosterkamp de scheidende grimeur en grote vriend van de club een schenk in couvert aan. Aan mevr. van Geenhuien-Slotman werden bloemen aangeboden. De heer van Geenhuizen dankte zichtbaar ontroerd - met enkele woor den voor het geschenk en d® vriendschap die steeds werd onder vonden. Hij wenst „O.C.H." ook in de toekomst op de planken nog heel veel succes. Zaterdag 12 januari nam de Holten- ze zwemclub „Twenhaarsveld" deel aan een recreatieve dubbel zeskamp te Deventer. Deze was uitgeschre ven door DZ en PC de IJssel en dat betekent: een goede organisatie, een zeer geduldige wedstrijdleiding en daarom: Eén geweldig Zwemfeest! De Holtense ploeg, in een wat an dere samenstelling dan gewoonlijk, bleek ook deze avond uitstekend te draaien. Irene Dhert beet voor Twen haarsveld de spits af met 25 meter schoolslag. Na een wat aarzelend be gin, bleek ze opeens over een prima wedstrijdslag te beschikken en schoot ze flink door het water. Bij de jon gens ging Herman Klein Velderman als eerste van start en door zijn ge weldige inzet diet hij menig tegenstan. der achter zich. Na dit goede voor beeld van de twee jongsten uit de ploeg begonnen de andere Holtense deelnemers ook vol goede moed aan hun baantjes. Ondanks dat een groot aantal van de kinderen geen wedstrijd-ervaring had, werden er toch uitstekende prestaties geleverd. ESTAFETTE Weinig hoopvol en bleek van de ze nuwen stonden de Holtense meisjes aan de start voor de 5 x 25 meter vrije slag estafette. Ze vonden zich zelf geen beste ploeg. De kleine Adria- na Bouwhuis, die als startzwemster was aangewezen, dacht daar anders over. Ze nam direct de leiding en wist in die eerste 25 meter al een flinke voorsprong op te bouwen. Knap werk! Deze voorsprong werd door de overige 4 meisjes niet weer afgestaan. De tijd was 1.37.3 sec. Een schitterende overwinning. Deelneemsters aan deze estafette: Adriana Bouwhuis, Annette Klein Velderman, Joke Nijkamp, Anneke Trotsenburg en Bea Brinkman. De Jongens-estafette werd even eens een overwinning voor Twen haarsveld. Martin Wilpshaar gaf op de eerste 25 meter flink partij, waarna Theo Boode, Roland v.d. Mark, Wim Boode en Wim Meijer d® tegenstanders steeds verder achter zich lieten. Een nog snellere tijd dan de meis jes: 1.31.3 sec. Bij de puntentelling bleek dat Twenthaarsveld als vierde was geëindigd met een puntentotaal van 180. Eerste werd De IJssel A met. 211 pnt. Tweede De Aa met 201 pnt. en derde Oosterdobbers (Raalte) met 198 pnt. Op het erepodium mocht Rietje Westerik de beker in ontvangst ne men. Voor de liefhebbers werden er nog afvalraces gezwommen in de ver schillende leeftijdsgroepen, waarvoor persoonlijke prijzen beschikbaar wa ren gesteld. De deelnemers hieraan, moéten niet alleen snel zijn, maar ook een geweldig uithoudingsvermo gen bezitten. Een le prijs was hier voor Wim Meijer. Een tweede prijs voor Annet Klein Velderman en Roland v.d. Mark. Een derde prijs voor Martin Wilpshaar en Theo Boode. 'II Een vakantiereis bespreek je bij de de bank voor iedereen BATO 1 heeft een zwaar weekend achter de rug. Maandagavond moest ze aantreden tegen het sterke team uit Markelo. Daarvoor hadden ze za terdag reeds een wedstrijd gespeeld. Gelukkig was het Holtense team in beide wedstrijden de meerdere en wist zodoende wederom vier wed- strijdpunten te veroveren. BATO I—VOLLEY '68: De eerste competitiewedstrijd in het nieuwe jaar werd een 3 sets overwinning voor het eerste dames team uit Holten dat speelde tegen het Losserse Volley '68. Veel moeite had BATO in het begin niet met de Losserse ploeg. Deze dames hadden namelijk een zeer slechte verdedi ging en de aanval stelde BATO ook niet voor problemen. Dat de dames van Volley *68 nog vrij veel punten konden pakken, was grotendeels te wijten aan het zwakke blok van de BATO dames. Op dit punt zal nog veel getraind moeten worden. BATO, dat sinds lange tijd weer een geheel herstelde Martha Oolbekkink op kon stellen bleek weer een goede aanvaister. Veel punten werden overigens behaald door tac tische ballen. Op deze wijze wisten de Holtense dames de wedstrijd t® Gaardensfraat 32 - Telefoon 2255 Setstanden: 15-8, 15-8, 15-11. Het eerste damesteam moest het maandag 14 januari opnemen tegen het team uit Markelo. Het spelpeil van de zaterdag gespeelde wedstrijd was niet erg hoog en ook nu wa ren de dames niet op hun best. De eerste set was vrij rommelig, maar kon toch met een 15-9 overwin ning worden binnengehaald. De Markelose dames die erg rus tig speelden kwamen echter goed te rug in de tweede set. Even leek het er nog op dat BATO nog een kan® kreeg om deze set te winnen toen Martha Oolbekkink vier punten ach ter elkaar scoorde met haar keihar de opslag. Maar door een fout aan het net kreeg Markelo weer de opslag en de set eindigde in een 13-15 nederlaag voor Holten. Na een gesprek met de trainer Lukkien waarin de dames de wind van voren kregen, begon de de derde set. De aanwijzingen van de trainer hadden blijkbaar geholpen want BATO kwam op een 13-1 voorsprong te staan. Ook nu was het weer de op slag van Martha Oolbekkink die de dames uit Markelo uit hun spel bracht Markelo kwam nog even terug door gebruik te maken van de zeer matige verdediging aan de kant van BATO maar moest nu toch toestaan dat ook deze set naar de Holtense dames ging (15-9). In de laatste set werd iets beter gespeeld. An Gervedink-Nijhuis en Henneke Bloemsma zorgden voor enkele rake klappen en zo kwam ook deze set bij BATO terecht (15-7). Een bijzonder slechte wedstrijd, waarin BATO 2 onverdiende punten behaalde.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 4