Holten sloeg hard toe in Reutum FLEVOHOF Tweede Kaïnerlid Wisselink sprak over „actuele landbouwpolitiek Resultaten Blauw Wit junioren Resultaten Blauw Wit pupillen Programma SV „Holten" Problemen samen oplossen WAAR GAAN WE HEEN? Dos'37-Holten al 0-3 Holten el Enter e2 4-1 Crosslopen Schietwedstrijden Holten 2 - De Zweef 3 Programma (12 jan.) SV Holten (junioren) Uitsla s Bridgeclub „Hol ten" Hockeynieuws Beschermde blik Ouwehand blijft optimistisch Laml- en tuinbouw Programma Bl. Wit junioren Gezellige avond bestuur en leiders Blauw Wit voor Demonstratie Herv. vrouwengroepen Vrijdag 11 januari 1974 I Op een zwaar bespeelbaar veld he... Holten met vooral in de eerste helft snel en goed voetbal een einde ge maakt aan de gedachte om niet kunnen winnen in Reutum. Al van de aftrap aan namen de rood zwarten het initiatief in handen wat al direct resulteerde in 'n stormloop op het Reutum doel waarbij doelm Leferink z'n kwaliteiten kon tonen bij prachtige schoten van A. Dekker en J. Veneklaas. In de 8e minuut leek Holten 9ucces te hebben doch scheidsrechter kende het doelpunt wegens pff-side. Reutum beging de grote fout om steeds weer met hoge ballen voor het doel verwarring te stichten in de Hol- tense verdediging, doch deze waren voor invaller-doelman Breukink die een prachtige wedstrijd speelde geen probleem. Meer werk had hij in de 15e minuut toen de bal twee keer achter elkaar keihard werd ingescho ten maar met een enorme duik kon hij het leer nog net tot corner wer ken. Dit alles woog echter in het geheel niet op tegen de grote meerderheid, van de Holtenaren die vooral in A. Dekker, W. Nijenhuis en B. Knapers een sterk bezet middenveld hadden. In de 20e minuut, leek A. Reylink te- gaan scoren maar z'n schot werd dooi de grote man van Reutum doelman Leferink nog net tot corner gestompt. In de 32e minuut kreeg Reutum linksbuiten Ikkink een prachtige kan- maar van vlakbij schoot hij hoog over. De overmacht van Holten werd toch nog voor rust beloond, toen de mee opgerukte J. Veneklaas de bal op maat doorgaf aan H. Bronsvoort die- op zijn beurt een prachtige voorzet gaf, die door A. Reylink werd inge kopt waarbij de bal tergend langzaam via de binnenkant van de paal in het doel verdween. Na rust beheersten de Holtenaren geheel het spel en kwamen de blauw gelen duidelijk conditie te kort. Het was daarom ook onbegrijpelijk dat trainer Jansen met 5 reserves langs de lijn niet wisselde. Holten liet al direct blijken dat het met 1-0 niet tevreden was en trok massaal ten aanval waarbij enkele hachelijke momenten voor het Reu- tum-doel ontstonden o.a. de prachtige inzet van W. Nijenhuis die op de lat uiteenspatte en 2 enorme lage knal len van J. v. Pluuren waarmee de Reutum-doelman de grootste moei te had. Voorlopig bleef de stand ech ter nog gehandhaafd en kwam Reu tum zelfs iets uit de verdrukking maar de Holtense verdediging, waar bij vooral J. Veneklaas een prachtige partij speelde, gaf geen krimp. In de 20e minuut werd Reutum het opdringen fataal toen uit 'n diepte- pass H. Bronsvoort de ruimte werd ingestuurd en alleen voor doelman Le ferink verscheen. In eerste instantie kon bij de bal nog stoppen maar niet' onder controle krijgen waarna J. van De afgelopen zaterdag speelde het Al elftal een goede wedstrijd tegen DOS Al. De stemming voor de wed strijd was gespannen want men zag nog al op tegen deze tegenstanders omdat DOS ongeslagen was op eigen terrein. Ook koploper NE O moest hier al het loodje leggen. Holten be gon met de wind tegen hetgeen re sulteerde in lange hoge aanvalstoten door het midden welke echter goed werden opgevangen door de verdedi ging van Holten. Bij één der tegen stoten van Holten wist één der voor hoedespelers beheerst te scoren. Hier na nam Holten meer het initiatief en nog voor rust wisten zij het tweede doelpunt te scoren. Na rust werd di rect de derde treffer gemaakt. Holten kwam enorra. opzetten maai de kansen die zij kregen werden niet. meer benut en zo bleef de eindstand 3-0 in het voordeel van Holten Al met al een goede wedstrijd. In de eerste wedstrijd van het zaal voetbaltoernooi in Goor heeft El geen medelijden gehad met Enter E2. Van af het begin werd Enter in de verde diging gedrukt wat al spoedig een voorsprong opleverde. Voor dit doel punt was er reeds een strafschop ge mist maar dezelfde speler maakte daarna alles weer goed. Met de re gelmaat van dg klok werd de stand op 4-0 gebracht, waarna door 'n onop lettendheid van de achterhoede nog werd tegen gescoord. Jongens, denk niet dat .ie er al bent. er komen nog zware ploegen. Op 26 januari wordt tegen Hector E2 gespeeld, een tegen stander uit de competitie. De kring Holten van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Overijssel (PJC-O) organiseert in de komende maanden 5 keer een cross resp. op 19 januari in Markelo (start om 13.30 uur bij café ,,Dc Pot") op 9 februar in Bathmen (start om 13.30 uur bij nianege ,,'t Ruiterkamp") op 9 jnrt. in Goor (Start om 13.30 uur bij cam ping „Bergzicht") op 13 april Dicpenheim (Start om 13.30 uur bij café ,,De Viersprong") en op 4 mei in Holten (start om 13.30 uur bij het „Trefpunt" in Espelo. De deelname staat open voor dereen en elke deelnemer die een cross uitloopt ontvangt een leuk her- inneringsvaantje. De afstanden vari eren van 2 tot 9 kilometer. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: Groep A: 1. G. Koopman 125 punten. 2. J. van Asselt 124 punten, 3. G. A. Haverslag 123 punten, 4. H. J. Nek kers 119 punten, 5. G. J. Schuppert 113 punten, 6. G. H. Paalman 112 punten. GROEP B: 1. D. Jansen 109 punten (2 x 10). 2. D. J. Nijendijk 109 pun- tn (0 x 10), 3. G. Jansen 102 punten, 4. A. Schuppert 101 punten, 5. A. Paalman 99 punten, 6. J. A. Aanstoot 90 punten. GROEP C: 1. G. Schöppers 106 pun ten. 2. J. Louwerenburg 101 punten, 3. E. Grootentraast 93 punten, 4. J. A. Bouwhuis 79 punten, 5. H. J. Bek- kernens 77 pun'en, 6. A. J. Bieleman. Pluuren na nog een Reutum-verdedi- ger omspeeld te hebben de bal kei hard en hoog in het verlaten doel ko gelde (0-2). Dezelfde speler maakte 5 minuten voor tijd aan alle onzeker heid een einde toen hij na 'n strakke voorzet van B. Knapen de bal uit een wirrewar van spelers in het doel plaatste (0-3). Nadat G. Paalman bij 'n gevaarlijke trap van de Reutum midvoor nog licht geblesseerd raakte floot de scheidsrechter even latei- voor het einde en behaalde Holten hiermee 'n verdiende overwinning. Aanvankelijk scheen het of zou Hol ten een ruime zege behalen. Immers minuten spelen schoot een der ach terspelers van de Zweef onhoudbaar langs zijn eigen doelman (1-0). Na 10 min. was het Kalfsterman die Gier man op links wegstuurde. Deze pas seerde de rechtsback en liet de Zweef keeper tevergeefs uitvallen (2-0). Daarna 'was het met doelpunten m; ken afgelopen. Wel verschenen c Holtense voorwaartsen nog meer dan eens voor de Nijverdalse doelman, maar wisten het net niet te vinden. Naarmate de tijd vorderde ging Hol len nog „klungelen". Ongeveer 10 minuten voor tijd maakte Soer hands in het beruchte- gebied en de toegestane strafschop werd ingescho ten (2-1). Gelukkig voor de Holtena ren kwam in deze stand geen wijzi ging meer en de laatste fluit van de. scheidsrechter moet dan ook als mu ziek in hun oren hebben geklonken. Senioren Holten I-Unisson I 2.30 uur; GFC 2- Holten 2 11.00 uur (vertrek per dienst- bus (aanwezig 9.45 uur op Smidsbeld). Holten 3-Nijvex-dal 2 10.30 u. Tarzancup Holten 5Holten 9 10 u.; Holten 6 Holten 10 10 u.; Holten 7Holten 8 10.00 uur. Bij afgelasting is er training voor de lagere elftallen om 10 u. Holten thuis tegen Unisson A.s. zondag speelt Holten de thuis wedstrijd tegen Unisson uit Boekelo. Zo op 't eerste gezicht moet dit geen al te zware opgave zijn, echter een kat in nood doet rare sprongen. „Unisson" staat nl. onderaan in 4B nu ..Lap" afgelopen zondag 'n over winning behaalde op Hector. Als Hol ten echter met dezelfde inzet het veld betreedt als afgelopen zondag kunnen we een prachtige wedstx-ijd vei-wach- ten. Het steeds beter draaiende elf tal van de roodzwarten behaalde nl. afgelopen zondag de 5e overwinning in successie en nog wel uit tegen Reutum. De toch nog ondanks de au toloze zondag meegekomen trouwe supporters hebben geen spijt gehad van de verre reis. Met vooral de thuiswedstrijden tegen o.a. „Wierden" en „ATC" nog in ons geheugen rekenen we a.s. zondag op een enorme aanhang die onze jon gens op gepaste wijze zullen digen. De selectiegi-oep bestaat uit de vol gende spelers. G. Paalman, J. Veneklaas, H. Brons voort, A. Reylink, J. v. Pluuren, W. Nijenhuis, J. Deijk, H. Biesters, G. W. Schoolten, B. Breukink, B. Kna pen, G. Oolbekkink en A. Dekker. Holten Al-de Zweef Al, aanvang 2.30 uur; Holten A2—N ij verdal Al 2.30 uur; Heracles BI—Holten BI 2.30 u. Vertrek 1.15 u.; MVV BI—Holten B2 2.30 uur, vertrek 1.15 uur. COMPETITIE ZAALVOETBAL PUPILLEN Dinsdag 15 januari 17 u. Den Haag- Sparta; A.Z.—Twenthe; Go Ahead E. Feijenoord; 18 u. Utrecht De Graafschap: PSVGroningen; Woensdag 16 januari 18 u. Ajax-Am- sterdam. De pupillen worden vriendelijk ver zocht om ook in het kastje te kijken. 1. Heren Geerestein en Iddekinge, 2. heren Dekker en Rustebiel, 3. heren Goorman en Groot Obbink, 4. da mes van Witzenburg en Ott, 5. he ren van Disbergen en Spijker, 6. he ren Grobben en van Zoest, 7. heren Witzenburg en Ott. Programma zaterdag 12 januari: 9.30 uur: training van de SUXES; 10.00 uur: training van jongens A. Zondag 13 januari: 13.30 uur: Heren AHeren B. Junioren en damesleden kunnen eveneens om 13.30 uur terecht op het oefenveld voor een trainingswedstrijd. Dus niet om 11.00 uur!! Afmelden Heren A bij P. Hanewin- kel. telefoon 2777; Heren B bij H. Diebsn, telefoon 2567. Ouders van de jeugd, reserveert u alvast 18 januari om 20.00 uur een uurtje aandacht voor gesprek en hockeyfilm „De Batavieren" in het clubhuis. U krijgt nog bericht. Wie zijn zinnen heeft gezet op een wintersportvakantie dit seizoen, laat zich natuurlijk de pret niet bederven. Niet door een benzine-rantsoene- ï'ing wie er tijdig bij is, reserveert de trein, en dan kun je onderweg nog slapen ook en niet door zoiets als zonnebrand. Juist tegen dit laatste verschijnsel plezier-vernieler bij uitstek kan iedere wintersporter met ervax-ing zich indenken. En als hij die ervaring niet heeft: één ochtendje onbevangen op de zon overgoten piste en het is zover. De wangen en het puntje van de neus roodverbrand, de lippen gesprongen, de ogen bloeddoorlopen en ti-anerig. Kortom, een winterspoxter is nergens zonder zonne-olie, lippencréme en zonder zonnebril. En dan moet het nog een goede zonnebril zijn óók, want anders dx-ingt de schadelijke ultraviolette straling en er is wat ultraviolette straling, daar boven op -Vn witte berg er tóch door. De opticien heeft goede zonnebril len, Moderne en fraaigevormde zon nebrillen. die de blik beschermen en die dankzij de kwaliteit van het ma teriaal voor altijd een goede „zit" hebben. Geen pijn achter de oren en geen deuken in de neus, dus. De collectie zonnebrillen voor het ko mende seizoen is overigens bijzonder gevarieerd. Naast de wat eenvoudige, kleurig gelakte metalen brillen die vorig jaar al in trek waren, zijn er bijvoor-beeld prachtige modellen met opengewerkte veren. Van een nieuw en vederlicht metaal (optyl) zijn er fraaie modellen in tal van zachte tinten, waarvan de kleu ren overlopen in zwart of bruin. De prijzen van de brillen lopen zeer uiteen, maar zijn hoe dan ook een fraktie van de kosten die wij gemid deld uitgeven aan zo'n heerlijke en dan ook onbedorven skivakantie. RHENEN „De autoloze zondag is voor ons op het meest gunstige tijdstip gekomen", zegt de pas van een studiereis uit de Verenigde Staten teruggekeerde directeur J. Baars van Ouwehands Dierenpark op de Gi-eb- bebei-g in Rhenen. „Nu 1973 achter ons ligt blijkt het bezoekerscijfer aan onze dierentuin ongeveer gelijk te liggen aan dat van 1972, ondanks het feit, dat de afgelopen herfst om twee redenen slecht was, namelijk vanwege het weer en uiteraard door de bezoekersloze zondagen sedert de invoering van het rijverbod in okto ber. Gelukkig is het laatste niet meer van invloed geweest op het totale beeld. Zou de olie-affaire midden in het hoogseizoen zijn gekomen, dan zouden we zonder meer van een ramp hebben kunnen spreken, alhoe wel er toch op korte termijn een ein de aan dat zondagsrijverbod dient te komen, wil 1974 niet alsnog een dé- bacle wox-den". Voor een dierenpark kan moeilijk zogenaamde arbeidstijd- verkorting wox-den aangevx-aagd. „Je kunt ons vergelijken met een boeren bedrijf. De dieren moeten op tijd ge voerd en verzorgd worden. En als je er zoveel hebt en in zoveel soorten, dan kan je niemand missen, hoog stens de randfiguren, zoals bijvoor beeld de pax-keerwacht.ers", legt de heer Baars uit. Hij slaat de vex-wach- tingen voor het eerste kwartaal van 1974 niet hoog aan, maar over de bc-le lijn gezien blijft hij optimistisch. Flevohof, het recreatieproject in Oos teik Flevoland tussen Elburg en Har derwijk, wordt jaarlijks door zo'r 850.000 mensen bezocht. Op topda gen willen er wel eens 20.000 be zoekers tegelijk zijn, maar dankzij het feit, dat Flevohof zo ruim is op gezet (in totaal beslaat Flevohof 150 hectaren) is het er nog nooit drin gen geweest. De landbouw en veeteelt zijn hier in gigantische bedrijven te zien; het eni ge verschil met het plattelandsleven is, dat alle werkzaamheden hier zicht baar gemaakt zijn en doorlopend van uitleg worden voorzien. Het zijn ech ter geen showbedrijven, want Fle vohof houdt niet van een schijnverto ning. De bedrijven worden geleid, zoals dat ook in werkelijkheid op de bedrijven in Nederland gebeurt. Naast de levende natuur, die ook in grote stallen vol kippen, varkens en koeien kan worden betrapt, en die ook uitbundig aanwezig is in de vele honderden vierkante-meter-grote kassen vol bloemen en groenten laat Flevohof door tentoonstellingen zien wat er nu eigenlijk gebeurt met het graan, de melk, de aardappelen en alle andere agrarische px-odukten. Dat alles in een omgeving en sfeer, waar iedereen zich volledig kan ontspannen: in de parken met de picknickplaatsen, aan de vijvers, waar men ook zijn hengeltje mag uitwerpen, in het rosarium en niet te vergeten in het kinderdorp. De jeugd kan daar pannekoeken bak ken, pony rijden, schilderen, indiaan tje spelen, een eigen t.v.-programma maken, boetseren. Flevohof was oorspronkelijk bedoeld als een doorlopende nationale land- bouwmanifestatie, maar in enkele jaren groeide deze Hof uit tot een brokje Nederland, waar duizenden mensen dagelijks een dagje op het land beleven, met als toegift een staalkaart vol ontspanningsmogelijk heden. Optimistische beelden in een wat sombere tijd, maar zeljs hierbij ontbreekt niet 't zwarte schaap. Ruim honderd Holtense boeren, leden van de plaatselijke afdeling van de CBTB, OLM of Bedrijfsvereniging „Holten" gaven gevolg aan de uitnodiging van de besturen van deze verenigingen om dinsdagavond in zaal „Vosman" aanwezig te zijn op een gezamen.' lijke bijeenkomst wiaar het Tweede Kamerlid de heer H. Wisselink te Bathmen sprak over het onderwerp „Actuele landbouwpolitiek' De heer Wisselink die eerst aandacht schonk aan het boeren van zo'n 70 a 80 jaren terug en de problemen uit die tijd, die veelal in wat rustiger vaarwater werden opgelost of men liet de zaken maar lopen zoals ze liepen, stond hiemia uitvoerig stil bij de enoi schaalvergroting die zo hier en daar zorgen brengt- BI. Wit al - De Zweef a2 4-1 Na een lange rustperiode kwamen de Blauwwitters in dit nieuwe jaar weer binnen de lijnen, met als tegenstan der de Zweef. Vopr de rust draaide Blauw Wit wel aardig en liet soms wel goed voetbal Dit x-esulteei'de dan ook in een ver- diende 4-1 voorsprong bij de rust. Al le doelpunten kwamen op naam van Jan Verveda. Na de x-ust was het ritme eruit en kon men nog eenmaal juichen bij een doelpunt van Verve da. Blauw Wit kreeg nog wel een handvol kansen om met dubbele cij fers te winnen, maar men sprong er of te nonchalant of te gehaast mee om. Vesos bi - BI. Wit bX 2-5 Op een zeer moeilijk te bespelen tei-- rein heeft Blauw Wit een ruime over winning behaald. Aanvankelijk zag het er daar niet naar uit. Want al in de le minuut ontstond er door een misverstand een tegengoal. Blauw Wit kwam meteen goed terug en in de 5e minuut wei'd het. 1-1. Dit was tevens de niststand. Kennelijk hadden de Blauw Wit pu pillen j.l. zaterdag de buik nog dik van alle lekkernijen waarmee we jaar lijks het nieuwe jaar binnen stappen, zoals poffertjes, appelflappen en niet te vergeten de oliebollen! Dit is al thans de enig mogelijke oorzaak wel ke zij kunnen aanvoeren voor de bar slechte resültaten (behoudens E 5) welke werden behaald. Blauw Wit E 2 verloor, uit tegen SDOL E2, in een matig duel, met maar liefst 5-0. Vex'lies werd voor dit elftal wel verwacht, omdat SDOL E2 deze competitie enorm sterk voet bal ten beste geeft, maar dat onze jongens zelfs geen kans hebben ge zien de eer te redden door één tegen- doelpuntje te scoren moet de Blauw Witters toch wel te denken geven. Blauw Wit E3 (ook al uitspelend te gen SDOL) wist de schade beperkt te houden tot 0-1, dank zij formidabel keeperswerk van Jan Beltman! Hij wist een ontelbaar aantal keren kei harde schoten, soms mirakuleus, te stoppen! Toen uiteindelijk alle twin tig veldspelers in het doelgebied van Blauw Wit een man tegen man ge vecht leverden zag Jan door de ve le benen de bal niet meer x-ollen. waardoor het mogelijk werd te sco ren. Niet duidelijk is geworden of dit doelpunt nu door SDOL of door Blauw Wit zelf werd gescoord. Dankzij de goede begeleiding van hun nieuwe lei der dhr. van Ingen mag de nederlaag van E3 redelijk worden genoemd. Blauw Wit E4 speelde thuis tegen S.O.S. E4 zonder de nodige 100 pet. inzet op de grasmat te leggen. Te veel liepen de Blauw Witters op een kluit, verwaarloosden de mandekking en lieten aanvallend teveel kansen on. benut! Hierdoor verloren onze jongens volkomen onnodig met 3-4!. Blauw Wit E5, anders goed voor het behalen van monsterzegels, wist 't (thuis) tegen het overigens flink ver sterkte Nijverdal E4 niet verder te brengen dan een 2-2 gelijkspel! On ze jongens, bij rust nog voorstaand met 2-0, kwamen in de tweede helft conditioneel tegen de grotere jongens uit; Nijverdal tekort. Gelukkig wist aanvoerder (en stopper) Nijenhuis enorm veel aanvallen te keren en mag, samen met Eric de Vries, te rug zien op het spelen van een dui delijke glansrol in het geheel! De Winterstop voor de Blauw Wit pupillen is hiermee definitief inge gaan en nu kunnen onze jongens van 'n velverdiende (voetbal)rust gaan ge- •xieten, hetgeen niet wil zeggen dat daarmee alle aktiviteiten voor de pu- oillen zijn stopgezet, want op zater- dagmoi-gen 19 januari wordt voor hen °en filmmorgen georganiseerd in ge bouw Rehoboth. Voor nadere infor maties hierover vei-wijzen wij alle Blauw Wit pupillen, c. en d. junioren naar ons blad van de komende week. Na thee viel Blauw Wit sterk aan en na 5 min. spelen werd het 1-2. Door al weer een misverstand werd het 2-2. Blauw Wit ging echter door en na een kwartier werd het 2-3 Men speelde toen een gewonnen wed strijd wat 10 minuten voor het einde resulteerde in 2-4. In de laatste minuut werd het nog 2 5. De doelpxmten werden gescoord door Dasselaar (2) en van Spronsen (3). BI. Wit b2 - RV bl 4-0 Afgelopen zaterdag heeft B2 zijn po sitie op de ranglijst weer wat verbe terd. In een matige wedstrijd tegen RV Bl uit Rijssen werd een overtui gende overwinning van 4-0 behaald. In de eerste helft was Blauw Wit va ker in de aanval, maar 'n fel spelend RV wist lange tijd de score op 0-0 te houden. Even voor rust profiteerden de Blauw witters van de ruimte die ze kregen en scoorden 2 keer. Na rust werd er te zelfzuchtig gespeeld. Met beter sa menspel was veel meer te bereiken. Al ïrxet. al: toch twee puntjes, maar het spelpeil kan beter. Opmerkelijk iets, de buïtenspelregel was voor 'n aantal spelers schijnbaar nieuw, in 't vervolg even- opletten he ren Positief resultaat, de aansluiting met de middenmoot is weer een stap dich- terbij. —Blauw Wit Al 2.30 u.. VESOS A2 vertrek l.J Blauw Wit Bl—D.E.S. Bl 2 Enter Vooruit B2—Blauw 2.30 u., vertrek 1.30 u. Zaterdagavond 12 januari a.s. gaan bestuur en alle medewei-kers, met hun echtgenotes en verloofden een avondje gezellig uit. De tocht zal hen dit keer voeren naar het kerkdorp waar ze de avond zullen dooi-brengen met kegelen en diverse andere akti viteiten. Het vervoer zal plaatsvinden per bus. Vertrek: hoek Diessenplasstraat Kon. Wilhelminastraat om 19.20 uur en einde Kolweg (bij garage Schip pers) om 19.30 uur. Gezien de ervaringen van voorgaan de jaren kunnen de deelnemers een gezellige avond tegemoet zien. Vele boeren zien het niet meer ten en durven het niet meer aan met het gevolg dat reeds vele duizenden in de laatste jaren besloten er te stoppen. Evenals een enorm groot aantal kleine zelfstandigen geloofden ze niet meer in eigen toekomst en dit is geen prettige gewaarwording. Een groot deel van ons volk kan in politiek opzicht geen waardering op brengen voor de kleine zelfstandigen die in de wux-ggreep van de inflatie zitten en toch nog de moed opbren gen om door te gaan. Oppositie zo zei spreker ligt ons boeren niet erg maar er valt in deze tijd van de monstraties en acties niet aan te ont komen, en het was dan ook volko men juist dat enkele maanden gele den de georganiseerde boerenstand massaal naar Zwolle trok voor het bijwonen van een protestdemonstra tie. De boeren zullen er ook in de toekomst op uit moeten zijn om bij de regering iets extra's los te peu teren. Deze regering zo zei de heer Wisse link is te weinig overtuigd van noodzaak dat de kleine zelfstandigen geholpexx moeten worden en dat men hen een inkomen moet garanderen Het gaat niet aan dat de zelfstandi ge minder zekerheid heeft dan een loontrekkende. Met een zeker heimwee denkt spr. terug aan het vorige kabinet dat voor boer en middenstander heel wat heeft gedaan o.a. ruimere facilitei ten bij het overnemen van bedrijven. Toekomst De gemakkelijke jaren die wij, zo zei de heer Wisselink, hebben gekend kunnen wel eens voorgoed tot het verleden behoren. Op het EEG land bouw beleid zal maar liefst 3Vb mil jard bezuinigd moeten worden, tijd dat men in Bx-ussel miljardeix aan de lopende band opstreek zijn voorbij. Ook met de eenheid binnen de EEG wil het niet vlotten. Toch zal dit moeten wil men in de toe komst iets groots en goeds willen bereiken. Als gx'ote EEG zullen wij veel meer moeten exporteren. Ook als Neder landse boer zullen we in de toekomst meer moeten zorgen voor veevoeder van eigen akker (maisteelt). Milieuvreontriniging Wat dat betreft zo zei spr. staat men direct klaar om stenen te gooi en naar de boer. Er werd over deze materie vaak onoordeelkundig ge praat en geschreven. Men* gaat er zo gemakkelijk aan voorbij dat de land bouw onmisbaar is voor het land schap en de natuur. De natuur moet beschei-md worden maar men moet er zo als thans vaak gebeurt geen heiige koe van maken. Als de land bouw niet floreert zal dit tot gevolg hebben dat het landschap grote scha de lijdt. De boer is best bereid om z'n productiepatroon aan te passen en hij beseft zeer wel dat hij niet al leen leverancier is van het product maar ook van het landschap. Als de samenleving meer waarde hecht aan het landschap en de natuur dan za! men als natuurbeschermei-s bereid moeten zijn om hiervoor te „dok ken". Dat men in Holten de landbouwor ganisaties wil laten meepraten over het „Bestemmingsplan-Buitengebied" is een heel goede zaak. Bij verkoop van leeggekomen boer derijtjes aan mensen uit het westen zou de heer Wisselink in de verkoop- acte willen vastleggen dat men t.a.v. de hinderwet medewerking zal moeten verlenen niet alleen wat ver koper betreft maar ook wat buurtbe woners aangaat. Moeilijkheden hebben zich zo links en rechts reeds voorge daan. Ondr de „nieuwkomers" zijn er dia het platteland een lesje willen leren en zo verzet zich in Diepenveen een van hen met hand en tand tegen het verharden van een zandweg die langs zij verbouwd boerderijtje loopt. Energiecrisis Aan het slot van zijn lezing schonk de heer Wisselink nog aandacht aan de olieboycot en de benzinedistributie die ais er geen oorlog weer uitbreekt in het Midden-Oosten niet lang zai duren. Mogelijk is deze enex-gieciris wel een middel om ons te bepalen bij de wer kelijkheid, om ons te doen zien waar we moeten staan. We zullen samen ons best moeten doen om de vele pro blemen op te lossen en de geleerden zullen erg veel haast moeten maken om andere energiebronnen aan te boren. Op bep. tijden gebeuren er dingen waardoor de mensheid zich moet cor rigeren zo besloot de heer Wisselink.d die na de pauze verschillende vra gen beantwoordde. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van de afd. O.L.M. de heer J. A. Meijerman. Hij opende met een woord van wel kom en sprak een woord van dank tot de heer Wisselink voor zijn leer zame en boeiende'lezing. DEVENTER. DEVENTER SCHOUWBURG, Gro te Kerkhof, tel. 11500. Zaterdag 12 januari 21.00 uur bene den-foyer en wandelgang „Kielen- bal" van de stedelijke carnaval. Woensdag 16 januari 20.00 uur schouwburgzaal Toneelvoorstelling „de Spinse". E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel 13615. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 ja nuari Goud voor de dapperen 14 jr. Zaterdag 12 en zondag 13 januari ma tinee 14.00 uur Hondo en de Apachen a.l. Vrijdag en zaterdag 12 en 13 januari nachtvoorstelling 23.30 uur Liefdes- variaties 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 20; vrij 21- 23.30; za. 14.00 18.30-21-23.30; zo.' 16: 18.30 en 21 u. en 14 u CINEMA. L. Bisschopsstraat, tel 11100. Donderdag 10 t.m. woensdag 16 janu ari The family 18 jr. Za. 12 en zo. 13 en qo. 16 januari 14 u. Pietje Bell a.l. Vrij. 11 en za. 12 januari 24 u. Com mandoraid bij ochtendgloren 18 jr. Aanvangstijden; werkd. 20; vrij 20- 24; za. 18.45 u. 21.15-24.00; 16 u.. 18.45 en 21.15 u op zo Kindermatinee za. zo., wo 14.00 uur. LUXOR THEATER, Brink, tel 18662 Do. 10 t.m. di. 15 januari De blinde zwaardvechter 18 jr. Wo. 16 januari cyclusfilm Vlinders zijn vrij 14 jr. Zo. mid. 13 januari 14.00 u Matinee Heidi a.l. Aanvangstijden: werkd. 20 18.30-21 u.: zo, 14.00-16.00-18.30-21.00 OPENBARE LEESZAAL, Brink, te] 13506. Tot 12 januax-i expositie grafiek, Lu- bonier Pribyl. 14 januari tot 11 februari Lenze E singa tekeningen en grafiek. Openingstijden: di. t.m. vrij 10-17: en 19-21 u., za. 10-17 u. GOETIEK DE ROZIJNENKORF As senstraat 4, tel. 11848 of bgg 15016. Expositie Lies Put, aquarellen en pen tekeningen. Geopend ma sloten. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse. tel. 05700-21815. Tentoonstelling van werken 1800 t"t heden. Openingstijden: Wo. t.m. za. 10-18 u. zo. gesloten vrij deb 19-21 u GALERIJ DE TOVERBAL. KI. Over straal 85. Expositie van werken van Jamper. (Olieverfschilderijen en pentekenm- gen). Openingstijden di t.m. za. 13-17 u ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. 't Klooster 3, tel. 16512. Expositie geneeskunst in boek vorm. Ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17.30 u. za. gesloten. MUSEUM DE WAAG. Brink 14556. Antieke fietsen zilver aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. tm. za. 10-12 en zo- 14-17 u- ma gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN Gesloten tot voorjaar. MUSEUM VOOR MECHANISCH Noordenbergstraat 9, SPEELGOED, tel. 1.9739. Openingstijden als De Waag. •JAZZ CAFE, Menstraat 2. 11 januari 20-24 u .o.l.v. Nanda Cools- ma. OPEN ATELIE.R Menstraat 2. 11 januari 20-22 uur o.lv. Arno Kra mer. LITERAIR CAFE. Menstraat 2. 15 januari 20-22 u. o.l.v Arno Kra mer. HOBBY CLUB ARNO, Wijkgebouw J. van Vlotenlaan. Zaterdag 12 januari 2-5 u. Ruilbeurs. WEEKENDDIENST VOOR TAND ARTSEN J. C. A Bos Tesselschadestraat 73. lel. 11790. Spreekuren op zaterdag 12 januari van 17.30-18.00 u. Zondag 13 januari van 11.30-12.00 en 17.30 tot 18.00 u. ALMELO. VAROSSIEAU. za. 14-18 u. zo. ge tel u.: Eiland der Op de Hollanc- Op de Holland- Li.: Eiland der Do. en vrij. 14.30 wrede vrouwen 18 jr. Do. en vr. 20 u.: se toer a.l. za. 18.45 en 21.00 u.: se toer a.l. Zaterdagnacht 23.15 wrede vrouwen 18 jr. Zondag 14.30 u.: Gespuis in Arizona 14 jr. Zondag 16.45, 18.45 en 21.00 u.: Op de Hollandse toer a.l. M A. di.. wo. 14.80 en 20 u- Eiland der wrede vrouwen 18 jr CINEMA PALACE. Do., vrij., ma., di., wo. 14.30, 18.45 en 21,00 u Meisjes die goed in vorm zijn 18 jr Zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 00 uur: Meisjes die goed 18 jr. voi-m zijn In het gebouw „Bethanie" in Dij- kerhoek hebben dinsdagavond plm 80 dames, leden van de Hervormde Vrouwengroepen in Dijkerhoek en Holten en enkele belangstellenden veel genoegen beleefd aan een de monstratie door de propagandadienst van „Conxmek" uit Baarn en de HeL nekens Brouwerijen te Amsterdam. Mevr. Beukema Propagandiste „Conimex" liet aan de hand wat i bij van en alzo nodig heeft voor een fijne rijsttafel en hoe men de verschillende gerechten serveert. Na de pauze demonstreerde ze de ..Mihoenschotel" en liet proeven van een verrukkelijke schotel. De heren Bertes en Langela van „Hei- nekens" vertoonden prachtige kleu rendia's over het brouwen van het bier en het tappen van het schuimend nat dat alleen de vakman goed kan doc-n. Het was een gezellige en leer zame avond die, nadat mevr. Sc'nel- levis een woord van dank had ge sproken tot mevr. Beukema en de heren propaganditsen. Besloten werd met het gezamenlijk gezang 456. zingen van

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 3