Tien jaren jonger op de film Rock-rythme-bluesavond in de „Schure" Aan onze abonnees 25 jarig schilders] ubiïeum 1IMV en Jeugdenserabie concerteren in Gerit kerk Kerkdiensten WEEIEND- Ook taak voor de ouderen Poolen55 van autoritten- aansprakelijkheid Grote jaarlijkse collecte van Werelddiakonaat (21 januari-3 februari) Prov. Bibliotheekcentrale West-Overijssel Burgerlijke Stand Uitleningen stegen met am 14 procent Holten en trein verbindingen Prinsenbal bij „Vosman" Verloren - Gevonden Markt Rijssen ONZE AGENDA Vrijdag 11 januari 1974 26ste jaargang No. 2 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad'' te Holten Holterberg 13, tel. 05483 - 1234 Adm- Gaardenstraat 17, tel. 05483 - 1533 Hoofdredacteur J- Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483 - 1356 Red. medewerker D. J Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483 - 2699 Advertentiepr. 16 ct p. mm. (bij contract lager). Abonnementspr. f3.75 p. kwart., f7.50 p. half jaar, f 15.- per jaar Losse nummers 35 ct. Betaling op giro 875587, Rabo-bank, Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Op maandag, dinsdag en donderdag, respectievelijk 21, 22 en 24 januari zal de FILM VAN HOLTEN worden vertoond in de h!al van de Dorpsschool, telkens van 8 uur precies tot ongeveer kwart voor 10, een pauze van circa een half uur of tweemaal een kwartier inbegrepen. Zie ook de advertentie elders in dit blad- ids Op 14 september 1963 werd er in op dracht van de Blindenbond een film over Holten opgenome doQr de. film- dienst van de heer Adolfs te Ensche de. Het betreft een zwart-wit opna me van 5 kwartier op een 8 mm- band over het leven zoals het hier reilde en zeilde. Echt een film met enorm veel mensen en dus eigenlijk vooral interessant voor de Holtena ren. Nieuwingekomen za 1 een ander weinig aanspreken, want zij zien honderden kincërn, die alle- OI maal 10 jaren jonger zijn dan nu en herkennen praktisch niemand. Na ss 197 tuurlijk zien ze nog wel, dat de bur gemeester in het raadhuis nog burgemeester is, maar verscheidene ambtenaren vertrokken naar elders, om te noemen de heren Karmelk, op mc Koning, Brands en Louwerse. Dan de Voi 2*en we °P het scherm de heren Beijers, Bouwhuis, Koopman en Rou- wenhorstDaar het moeilijk schatten is, hoe groot de toeloop wel 1 kan zijn, heeft de Dorpsschool dii-ect 3 avonden gesteld. Omdat het hier een smalle bandopname betreft, is het aantal kaarten per voorstelling be perkt gehouden. Wanneer de kaart verkoop voor alle 3 voorstellingen, ge steld op dinsdagmiddag 15 januari in de hal van de school van 15.30-16.00 uur aanleiding geeft tot nieuwe publi citeit, dan gebeurt dat. in het volgend nummer van ons Holter weekblad. Mocht er te Dijkerhoek en Espelo be langstelling zijn, dan kan er vermoe delijk wel een keer in beide buurt schappen worden gedraaid. Gedacht wordt bovendien aan een woensdag middag voor hen, die 's avonds moei lijker van huis. kunnen. Dan is het rPBIB'ill "even van een tip gewenst. Wie staan er op de 3 spoelen? Als de lichten gedoofd worden en beel den door de lens op het doek ver-schij nen, zien we weldra in de burge meesterskamer B. en W. vergaderen. Vanzelfsprekend zit de gemeentese- - cretaris bij genoemd 3-tal. Bode Me- kenkamp heeft iets te brengen en in de andere vertrekken gonst hel even eens van. activiteit. Ambtenaren schrijven, bladeren of voeren bespre kïngen. Sommigen, zoals dé heien Lemans en Vuuregge, resideren er nu nog! In de Oranjestraat lopen verschillen de bekenden en een paar dame; worden iets langer belicht. Ze giche- len of rennen weg. We mei-ken op de hei-en Pagrach, Haan, Schoneveld, Nijland, Kater, Koopman en nog viel meer. Verder de dames Oolbek- kink, Godeschalk, Van den Berg, Van Zon, moeder en dochter Wansink. Voor de Ulo ondergebracht in de voor malige Dorpsschool komt en stroom leerlingen aanhollen. De School met de Bijbel komt er op! Juf Bal, Juf Maat en haar klassen, ijverig le rend! De vingei'tjes bij de leesles. De I meesters Knijff, Kimissink en Kroon t kijken om de hoek. Alle kinderen gaan naar het speelplein. Ze doen spelletjes. Een uloklas is onder leiding van de heer Paule bezig in het gym- 1 lokaas. Evn later kijken we de plas tic-fabriek naar de lopende band en Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.c maandagmorgen 8 u. J. H. A. Bruins, Wijkverpleging Molenbeltei-weg 15, tel. 1280. Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- gebouw, Holten, Gaardenstraat 33, tel. 05483-1436. Ambulancevervoer Garage A. Müller tel. 1320 b.g.g. J. Aanstoot tel. 1338. Tandartsen R. Bi-ouwer, Boomkamp 10a Rijssen, tel. 05480-3194. Practijkadres: Enter- straat. 118. Voor spoedgevallen: 6-7 u. namiddag- Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagsmid dags en donderdagochtend, in het Groene Ki-uisijebouw, G. J. Kraay, tel. 2299. Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groe ne Kruisgebouw. Maandagavond 7-8 u. Dierenartsen W.C.W.W. Wamelink, Chui-c'hillsl'raat 107, tel. 2004. Wachtdienst Vleeskeuringsdienst Tot en met zondag 13 januari J Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. Maan dag 14 fi.e.m. zondag 20 januari C. Dijkstra, Schoolstraat. 5, tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op zater dag van 9-11.00 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Van zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 januri: ET.ECTRA: II. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. GAS: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boei-sstraat 2, tel. 1793. Brandmelding OVERDAG: tel. 1352 (Politiebureau), 's NACHTS: tel. 1224 (G. W. Knapen) b-g.g. tel. 1325 (C. W. ter Harmsel). het bedienend pei-soneel. De admini stratie en de leiding zien we. In Dijkerhoek is juist een paarden- keuring. Boeren en paarden draven voor de filmoperateurs langs. In het Bonte Paai-d is hel druk. De Platte landsvrouwen vergaderen onder ernst en luim. De zondagsschool in Betha- nië is present op de lange banken. En kele jongens slepen oud papier naai de school. De molen siert het land schap en landweggetjes tonen lan delijk rust. De Larense Weg volgt. Verschillende bewoners laten zich zien. Harry Petter, nu tandarts, met zijn ouders, glimlacht ons toe. Er wordt een de ken geklopt onder hilariteit, er wordt geschoffeld, er zijn velen te zien. Dan komt de Dorpsschool met zesde klas- sers, die nu 21 zijn! Onderwijzend personeel ais de dames Ham, Wil mink, de Vrieze en Wolters, allen reeds vertrokken. Ook de heren Maas, Molewijk, Runneboom en Wilpshaar werken er niet meer. De kleuter scholen aan de Tuinstraat en de Schoolstraat krijgen bezoek van de filmoperateur! De kleintjes hangen aan de klauterrekken. Juffrouw Bet- tie Hoogkamp helpt bij het schomme len, juffrouw Gerrie Woltei-s kijkt met innig welgevallen naar het spel van haar leerlingen. Défilé van de verenigingen De filmwagen koerst naar Espelo. Meester Hol is juist op het spoi-tveld- je. De leerlingen lopen vei-bazend hard en spelen vol vuur. Juf van de Ridder is op het plein van de school met haar klassen. Dan zien we de Vrouwenvereniging vergaderen. De dames zingen hun clublied en zitten netjes in rijen in het lokaal en heb ben veel plezier. Ze lachen meer dan ze bespreken, maar daar zal de ope rateur wel schuldig aan zijn.... Plot seling zijn we in de winkel van de heer Slotman en we zien de klanten komen. En dan het modemagazijn Wonnink. De kleine Jan-Bert huppelt ook door de winkel. Zijn vader, zijn moeder, de heer Rozendom en nog meer lopen door de zaak. Een zware vrachtwagen wordt volgeladen bij de firma Wansink. Het personeel en de heer Wansink komen voor de lens. In de Stationsstraat wordt hel 'zui- velbedrijf opgenomen. Harwiek is er juist met de 'melkwagen. Verder het personeel. Soertje zit er te schrijven. In de kaasafdeling zien we ver. schillende bewei-kingen. Er wordt ge proefd en gekeurd door de heren Meinsma en Broersma. En nu een kapperszaak! Adjudant Petter wordt bij zijn kuif ge pakt door de Wander Drent van 10 jaar geleden. Spier heeft de klei ne Gerrit Vincent van Beuseberg 10 onder handen. Mevrouw Drent ser veert koffie of thee. Vóór dit tafereel zien we de tegenwoordige hoofdre dacteur van Holtens Nieuwsblad zich met rappe hand' ontdoen der baard haartjes, in een spiegel kijkend En dan komt de grote optocht.. Het verenigingsleven laat zich niet onbe tuigd. De Holtense Muziek-Vereniging, de Bergx-uitei-s, de Vrouwenverenigin gen, de Voetbal, de wandelsport, de Zondagsschool, Bato enz. Ja, zo x Holten 10 jaar geleden, het dorp en de buurtschappen. De film zal enige keren worden vertoond, om daarna in het archief te worden bewaard als een stukje verleden, dat misschien over 10 jaar of iets eerder nog eens in de belangstelling kan komen. Je kunt nooit weten. De Dorpsschool be zit nog 2 smalfilms over Holten, te weten een in kleuren, opgenomen dooi de heren Daamen en ten Velde tij dens het Prins Willem Alexander- feest en een in kleuren, opgenomen rond 1970 door de filmgroep Dro- genap te Zutphen. Nu wordt er op verzoek van de Dorpsschool een 36 mm-kleurenfilm van Holten opgeno men door de directeur van het. na- tuur-historisch museum, de heer Kees Bos. Enkele flitsen van het Vijf sep temberfeest staan al op de band. In de loop van la2 jaar zullen be langrijke gebeui-tenissen worden vast gelegd. Zaterdagavond vierde de heer GJ. Bosschers zijn 25-jarig jubileum bij het schildersbedrijf J. H. Maats en Zn. De heer Bosschers is op 15- jarige leeftijd als eerling bij de fa. GebrMaats begonnen. In de oop der jaren verwierf hij het diploma Meesterschilder In het bijzijn van zijn collega's werd hij op deze „nieuwjaarsbijeenkomst' verrast met een gouden horloge. Op deze gezellige avond waren er blij ken van grote waardering van zovjel zijn pa troons als zijn collega-medewerkers- Op de foto van links naar rechts de heer H. Maats mevrouw Bosschers, de heer Bosschers en de heer J. Maats. Zaterdagavond 12 januari zal er de Schure een rock- en rythme bluesavond gehouden worden, met muziek uit de jaren toen U nog een teenager was. Uit de tijd 1955 tot 1968 stellen wij U voor gi-ote namen als: Jerry Lee Lewis, Wanda Jack son, Johnie Lee Hooker, The T-Bones J. J. Cale, the Yardbirds, Sonny Boy Williamson, Ray Patterson, Cliff Richard, The Tielman Brothers, vele anderen. De organisatie van de ze avond werd mogelijk gemaakt idoordat enkele mensen ons oude rock en blues platen leenden,- waardoor Ho! Nog niet starten met filmen! Eerst even kijken of uw kamera wel staat inge steld op de juiste beeld snelheid (18 beeldjes per sekonde is normaal) Poes en vis en hond zet zi eens op de foto. Ze horen in uw levensverhaal. Wolken fotograferen is mooi werk. Maar neem er (als er een zwart/wit-nlm in uw O toestel zit) wel een geel- of oranjefilter bij voor kontrastversterking. En bij kleurenfoto's een ultra-violet-fllter om blauwzeem te vermijden. Ned. Hcrv. kerk: 9.00 en 10.30 uur hulpprediker A. Schellevis. Extra col lecte: Hervormd kerkkoor. Oppas dienst: mevr. Ploeg, Hennie Baltus en Alie Koopman. 10.00 u. Jongeren- dienst in „Irene". Geref. kerk: 8.30-10.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. Bediening Heilig Avondmaal en nabetrachting. In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kei-kbouw". Tijdens de dienst van 10.30 u. Kindei'oppas in gebouw .Rehoboth". R.K. kerk: 9.30 u. Heilige mis in ge bouw „Irene" (Boschkampstraat). DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. C. C. Ad- dink. Extra collecte Hervormd kerk- :oor. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Uitgangscollecte voor het Jeugdgebouw. NIEUW HEETEN: R.K. kerk. zater dagavond 7.00 u., zondag 9 en 10 u. deze avond er ook heel anders uit gaat zien (horen) dan een normale discoavond in de „Schure". Wij ho pen dan ook dat wij de ouderen on eer u een gezellige avond kunnen brengen. De „Schure" is namelijk van mening dat wij niet alleen een taak hebben t.o.v. de jeugd, maar ook t.o.v. het iets oudere publiek van Hol ten. Deze avond is dan ook speciaal opgezet voor alle Roek-enthousiasten en voor mensen die deze muziek nog kennen uit hun jeugdjaren. Iedereen is van harte welkom zaterdagavond om 20.00 u. in de „Schure". Beuseberg. 63, Holten. Het vorig jaar om deze tijd gaf de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." bij wijze van experiment haar jaar lijkse uitvoering voor donateurs ir. het gebouw van de Geref. Kerk aan de Dorpsstraat. De belangstelling voor het concert van H.M.V. en Jeujjdopsemble nam de laatste jai-en z< ?o« dat men 2 avonden moest optreden of moest uitwijken naar een groter gebouw. Het oog viel hierbij op de Geref. Kerk die door de kerkeraad beschik baar werd gesteld. Het „experi ment" slaagde tenvolle, reden waar om men ook deze keer de uitvoering zal geven in het kerkgebouw dat ook wat de akoestiek betreft aan zeer re delijke eisen voldoet. Het programma, geen speciaal kerk- concert, telt voor de „senioren" 8 en voor de jeugd 4 nummers. De te spe len werken zijn met^veel zorg geko zen en zullen ongetwijfeld ook bij hen. die van de muziekkaas alleen de korstjes nog maar hebben gegeten in de smaak vallen. H.M.V. opent met Max Leemans' pit tige mars „Froh und Heiter" en Speelt verder oa. de Harlem Sha dows ouverture van Meindert Boekei en de show selectie „Black and Whi te" in een arr. van Siebert. De H.M.V. Jeugd speelt de volgende vier nummers: „Aria" van Tenaglia „Show Time" van Lex Abel ..Boven de starren" .van S. P. van Leeuwen en „Hair" een selectie van James Rado. Betaling abonnementsgeld jaar 1974 Wilt u het abonnementsgeld a f 15,- voldoen op postrekening van de Rabo-bank nr. 87 55 87. U kunt ook voldoen op onze rekening courant bij deze bank nr- 32 85 01 476. Gaarne ver melden abon. Holtens Nieuwsblad. Tevens kunt u contant betalen tijdens de uren van openstel ling van bovengenoemde bank. Na 15 februari 1974 doen wij u een nota toekomen, vermeerderd met f 1,- adm- kosten. De abonnementsprijs is f 15,- per jaar. DE ADMINISTRATIE- In de pauze is er in het gebouw „Rehoboth" naast de kerk gelegen heid voor het drinken van een kop je koffie. Sinds de vorige uitvoering is Holten ongetwijfeld heel wat mu ziekliefhebbers rijker en ook voor hen is dit jaarlijks concert een unieke gelegenheid om zich te overtuigen van de muzikale, kwaliteiten van het ,.vaandelkoi-ps" dat óe hoogste on derscheiding van de Kon. Ned- Fede ratie met ere draagt. Dat de Holten se gemeenschap haar korps een warm hart toedraagt zal vrijdagavond 18 januari weer duidelijk blijken uit de flinke belangstelling voor dit jaarlijks concert. De toegang is gratis. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Geboi-en: Elisabeth Hermiraa Maria, dv J. A. J. Flierman en H. A. M. Al kemade. Hendrikus Jan, zv T. Doornink en J. Vincent. Petrus Jacobus, zv P J. Smit en W. I. B. van Rjjsewijk (Geb. te Deventer). Weernink, oud Lammers, oud Ondertrouwd: H. J. 22 jaar, Ruurlo en J. 19 jaar, Holten. Overleden: A. Bronsvoort, oud 78 jr. J. Verveda, oud 69 jaar (Over leden te Deventer). BEVOLKING. ingekomenW. Pa' rt-Ve^gee- van 's-Gravenhage Mej. M. °A. Lou rens van Gorssel. G. Bergman-Da- ke van Hengelo. A. Arfman en ge zin van Wijhe. T. G. Abrahamsen en gez. van Kourekerk a.d. Rijn. Vertrokken: H. J. Paalman naar Rijssen. Mej. B. A. Haverslag naar Dordrecht H. Nijwening en echt- gen. naar Hoogeveen. Met het oog op de naderende ben- zine-distributic worden dooi* vele au tomobilisten plannen gemaakt voor een gecombineerd gebruik van per sonenauto's, met name in het woon- werk-verkcer. Daarbij is de vraag gci'ezen, of een dergelijke „pooling" van autoritten problemen met de autoverzekering kan opleveren. De Nederlandse Vereniging van Automobielassuradeuren (NVVA) waarin het overgrote deel van de in Nederland werkende automobielas suradeuren is verenigd, deelt naar aanleiding hiervan het volgende me de. In het algemeen is het zo, dat de w.a.-vei-zekering, die iedere automo bilist verplicht is te sluiten, niet al leen dekking geeft voor de aanspra kelijkheid tegenover slachtoffers bui ten de auto, maar ook tegenover de inzittenden (meestal met uitzonde ring van echtgenoete en kinderen). Vele polissen kennen echter de be paling, dat de aansprakelijkheid van de bestuurder tegenover de inzitten den niet gedekt is als deze betalen de passagiei*s zijn. Bij de verschillende vormen van ..pooling" van autoritten kan er spra ke zijn van een betaling, hetzij di rect, hetzij indii-ect. Immers, men betaalt gemeenschappelijk de benzi ne, vei-rekent gemeenschappelijk de verreden kilometers of men betaalt tei-ug „in natura" in de vorm van een rit. in de eigen auto. Verzekeraai's nemen in dit opzicht een soepel standpunt in en wel in dier voege, dat voor het vervoer met personenauto's in het algemeen de aanspi-akelijkheid tegenover de inzittenden is gedekt, ook al is er sprake van een vorm van betaling zo als hierboven omschreven. Met ande re woorden de verzekeraars beschou wen de aansprakelijkheid tegenover de inzittenden gedekt, ook wanneer een aantal personenauto-bezitters met elkaar „poolt" om benzine te besparen. Daarbij moet echter worden be dacht, dat de dekking van de w.a.- verzekering alleen geldt wanneer er sprake is van wettelijke aansprake lijkheid van de bestuurder, van schuld of nalatigheid dus. Er kunnen zich in het verkeer ech ter talloze situaties voordoen waarbij een inzittende van een auto schade lijdt zonder dat er sprake is van schuld of nalatigheid van de bestuur der. Om deze reden verdient het aan beveling, dat automobilisten die een pool vormen, hun verzekeringsdek king uitbreiden met een ongevallen- of schadeverzekering voor inzitten den. Deze verzekeringen garanderen uit keringen aan de inzittenden, geheel Bleef het aantal lezers ook in 1973 sterker stijgen (met 10,9 pet.) dan het aantal inwoners van het werkgebied (stijging 2.2 pet.), het aanf.al uitleningen steeg jn tegenstelling met voorgaande jaren procentueel sterker dan het aantal lezers. In 1972 werden totaal 2.166.446 boeken uitgeleend tegen 2-481-516 in 1973 een vooruitgang van 14,5 pet. Méér lezers leenden nog méér boeken. De grotere behoefte kon worden opgevangen door 'n netto toe name van het aantal boeken met 62-849 tot totaal 583.734 boeken» een stijging met 12 pet- De piek van de uitlening lag dit jaar in oktober met een maand- uitlening van totaal 242.387, gevolgd door de maand november met 238.633 uitleningen. De maand december daarentegen lag in 1973 weinig hoger dan in 1972. Een direkte invloed op de uitleen cijfers van de autoloze zondagen is niet merkbaar al is het wel waar schijnlijk dat de boeken in de hui selijke kring door meer lezers ter hand zijn genomen. De hoogste toename van het aantal uitleningen toonde Dalfsen met liefst 52 pet., gevolgd door Rijssen met 35 pet., Mariënberg 27 pet., Luttenberg 26 pct„ Nijverrlal 24 pet.. Kuinre 23 pet., Vriezenveen en Wierden 20 pet., Markelo 18 pet., Blokzijl 17 pet., Has selt 1G pet., Heino, Holten, Hoonhorst, Lutten en Steenwijk 15 pet., Diepen- heim en Den Ham 14 pet., Harden- berg, Kerkbuurt en Lemelerveld pet.. Gramsbei'gen, Kloosterhaar, De Krim en Staphorst 12 pet.. Blakbru; Enter, Hellendoorn, Nieuw-Heeten en Raalte 11 pet.. Nieuwleusen 10 pet. Drie bibliotheekgebouwen konden in het verslagjaar naar oppervlakte ge rekend vrijwel verdubbeld worden. Het waren de gebouwen in Bergent- heim, Hellendoorn en Wierden. In d'e prioriteit van uitbreiding of ver nieuwing van een aantal gebouwen kwam wijziging doordat subsidie-toe- zeggingen werden ontvangen in het kader van de extra regeringsmaat regelen ter bevordering van de werk gelegenheid in de provincie. Het ge volg is dat een aantal plannen reeds in het begin van 1974 in uitvoering zullen komen. Het gebouw in Balkbrug wordt ver dubbeld, Dedemsvaart gaat van 200 m2 naar 440 m2. Enter, krijgt een los van de vraag of de bestuurder, of wie dan ook, schuld heeft aan het ongeval. Als iemand een ongeval overkomt als inzittende van een auto, of terwijl hij in- of uitstapt, zal de verzekering een uitkering geven. Deze verzekeringsvorm is heel gang- haar en wordt door de bestuurder ook vaak gesloten met het oog op meerijdende eigen kinderen relaties of vrienden. nieuw gebouw van 360 m2 (aanbeste ding op 14 januari), Vriezenveen wordt uitgebreid van 200 m2 tot 570 m2, Vroomshoop krijgt een nieuw gebouw van 440 m2. Plannen zijn ingediend voor uitbrei ding van Holten van 150 m2 tot 340 m2, tot verdubbeling van Ommen van 200 m2 tot 420 m2, tot uitbreiding van Raalte van 400 m2 tot 750 m2, tot vernieuwing en uitbreiding van Lut ten van 100 m2 tot 200 m2, tot ver nieuwing en uitbreiding van Leme lerveld van 100 m2 tot 200 m2, tot uitbreiding van Steenwijk van 265 m2 tot 780 m2. De bibliotheek in Daarlerveen, reeds gesubsidieerd door de gemeen te Hellendoorn, kreeg in 1973 ook sub sidie van het rijk onder voorwaarde dat een nieuw gebouw gesticht wordt. Het werkgebied van de provinciale bibliotheekcentrale West-Overijssel is overdekt met een net van 56 door rijk en gemeenten gesubsidieerde bi bliotheken. Twee ontbrekende scha- keltjes in dit net, bibliotheken in Oud- leusen en in Wesepe, kunnen worden ingevoegd wanneer het rijk de mid delen verstrekt voor de exploitatie. Holten: Lezers in 1973: 1351 jeugdi gen, 658 volwassenen. Uitleningen in 1973: Jeugd Studieboeken: 10706, verh. 29921. Uitleningen volwasse nen: studieboeken 8858. romans 21010 Uitleningen totaal 70495. Naar aanleiding van ons artikel in het jubileumnummer van 14 decem ber j.l. over de verbinding van Hol ten met overig Nederland via de trein, ontvingen wij een leuke reac tie van Dr. Ir. F. Q. den Hollander, oud-president-directeur der Neder landse Spoorwegen, thans wonende Huize „Luctor" te Maarn, aan wie wie wij de jubileumkrant toezonden en die het volgende schreef: Maarn, 7 januari 1974. De heer Hoofdredacteur van „Holtens Nieuwsblad", HOLTEN. Zeer Geachte Heer Beijers, U hebt mij bijzonder aangenaam verrast met de herinnering in Uw ju bileumnummer aan onze gemeen schappelijke daad op 18 mei 3951, Hol ten weer in de reizigersdienst der N.S. op te nemen. Ik ben u voor deze charmante at tentie zeer dankbaar. Juist nu in deze dagen van versobe ring in energieverbruik denk ik te rug aan de electrificatie, die zoveel bijdroeg aan besparing en milieuver betering en de rol die de spoorwegen thans kunnen vervullen, niet alleen voor kortere tijd, doch ook voor langere duur, omdat velen ze nu be ter kennen. Nog ben ik erg verheugd, dat U het initiatief nam en Holten er de vruchten van plukt. Nogmaals dankend, verblijf ik met vriendelijke groet en de meeste hoog achting, (W. G.) Den Hollander. Volgende week zaterdagavond 19 januari organiseren de „Fienpreu- vers" het tweede Prinsenbal. Voor het eerst met medewerking van diverse Holtense artiesten, die er voor zor gen dat het eerste gedeelte van de avond met humorvolle sketsjes de dansmuziek zal afwisselen. In 't twee de gedeelte zal uiteraard het „Hanza- kwartet" wat meer aan bod komen met de nieuwste carnavalsschlagers. Een goede gelegenheid voor iedereen in een prachtig versierde zaal na der kennis te maken met het Holten se camavalgebeuren. Kaarten in voor verkoop bij Foto ten Velde en café Maats (zie ook advertentie). Verloi-en: Bankbiljetten van 5 en 10 gulden. Zwarte glacé's en bruine ge breide vingerhandschoenen, Reah- ter kinder vuisthandschoen, rood. Rechter suède handschoen, bruin. Witmapje met 2 contacx .enzen. Zwarte hond Groenendaler. 10 weken oud varken (big). Zwarte portefeuil- wijs, groene kaart). GEVONDEN: Polshorloge, merk pro minent. Zwarte rode muts. Brui ne rechter handschoen. Aangevoerd Varkens: 231. Pryzen: 231 biggen van f 117.— tot f 125. per stuk. Overzicht handel: Handel rustig met staande prijzen. Zondag 13 januari 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Woensdag 16 januari Schoenhandel Gebr. Steunenberg en Fa. J. W. Dollekamp en Zn-, de ge hele dag gesloten (zie adv.). Donderdag 17 januari Begin van de halfjaarlijkse opruiming. Zie advertenties van de verschillen de zaken. Vrijdag 18 januari 19.45 uur: Uitvoering Holtense Mu ziekvereniging en Jeugdorkest in Geref. kerk (zie ber. en adv.). Zaterdag 19 januari Uitvoering Larense Accordeonvereni ging in zaal Stegeman te Laren (zie advertentie). 21 januari t.e.m. 3 februari Grote jaarlijkse huis-aan-huis-collecte voor Internationale Hulpverlening Werelddiaconaat) Dinsdag 22 januari 20.00 uur: Eerete vertoning film „Hol ten in 1963" (zie artikel) in de hal van de Dorpsschool. Woensdag 23 januari 19.45 uur: Algem. ledenvergadering van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in Zaal Vosman. Demonstratie door schooxAeidsspecialiste met cosme tica. Donderdag 24 januari 19.45 ui$~: Vergadering Herv. Vrou wengroep Holten in gebouw „Irene". Sprekes- ds. J. Steenbakker, M. Loysen. Onderwerp: „Godsdienstige opleving in de IJsselvallei omstreeks 1400". 20.00 uur: Vertoning film „Holten in 1963" in de hal van de Dorpsschool. Dinsdag 28 januari 20.00 uur: Vertoning film „Holten in 1963" in de hal van de Dorpsschool. Zaterdag 2 februari 19.45 uur: NW-feestavond in zaal „Amicitia". De folders voor deze collecte, die van 21 januari tot 3 februari langs de huizen gehouden zal worden, zullen in de week van 14-20 januari, in de vorm van een speciaal nummer van ..Globaal'- huis aan huis bezorgd worden. In dat num mer van „Globaal" staat alléén 3 februari, ais de zondag waarop in de kerk gecollecteerd wordt, vermeld, maar dit nummer van „Globaal" wil u óók met het oog op de huis aan huis-collecte uitvoerig inlichten over de vragen .Waarvoor?" en ,,Hoe nodig?" uw royale bijdrage is. Laat dit kleurrijke blad dus niet ongelezen, opdat u weet waarvoor u straks geeft.

Holtens Nieuwsblad | 1974 | | pagina 1