m Uit het leven van Ds. Aart Vogel geref. predikant te Holten van 1892-1893 Langdurig debat over toewijzing te goedkope woning aan de terreinbeheerder „Meermanskamp Landbouw komt er te mager af veel Makelaardij Vincent honderd jaar Kritiek op NOTA OVERIJSSEL '85J Aktiviteiten in „De Haar" irSfiN» Afbraak clandestiene bouw HBilliilBH T nt.pn -aantekening Vrijdag 14 december 1973 jsm Tijdens een zeer druk bezochte recep tie in dorpshotel „Holterman" werd dondei'dagmiddag het honderd jarig bestaan herdacht van het makelaars kantoor Vincent te Holten. Voordat ter gelegenheid van dit eeuwfeest er bij Holterman handen werden ge schud en het glas geheven werd ma kelaar E. D. Vincent in gezelschap van de bekende Hollenaar Jan Oos terkamp (in kledij van 100 j. geleden) ten gemeentehuize in de wei-kkamer van burgemeester Enkel aar door B. en W. en gemeente secretaris G. J. Langenbarg ontvangen. JaiT Ooster kamp hield na het welkomswoord van mr. Enklaar een korte toespraak in dialect waarin hij „Börgemeister en de wethoolders daankte deej ondanks alle drökte nog tied kun'n win'n um oons te woord te staon". Na deze toespraak overhandigde de heer vin cent aan burgemeester Enklaar een fraaie oorkonde en bood hij symbo lisch een perceeltje grond ten oosten van het grote viaduct (tussen het via- Makelaar Vincent tijdens het lezen van de oorkonde. Op de foto (links) de wethouders J- Rietberg en W. ten Berge en de man die de „klokke honderd jaar heeft teruggezet". Rechts burgemeester Enklaar en ge meentesecretaris Langenbarg. Voor het vervoer van het kan toor naar het gemeentehuis werd gebruik gemaakt van een oud rijtuigjeOp de bok koet sier Middelkamps Gert" van de Borkeld. duet en de oostelijke rijwieltunnel) aan voor het aanleggen van een klein plansoentje- Mr. Enklaar, die in dit geschenk een mogelijkheid zag om het dorpsbeeld te verfraaien, zal in de eerstkomende vergadering de raad voorstellen om het perceeltje grond te aanvaarden. Dr. G. Vellenga spreekt op 20 december 1903 in de Sypekerk bij kasteel Sypestein te Nieuw-Loosdrecht een herdenkingsrede uit in verblind met het 300-jarig bestaan van de hervormde gemeente al daar. Daaraan ontleen ik het volgende: „Na 1732 heeft de turf de mensen rijk maar het dorp arm gemaakt. Ds. de Mol uit Oud-Loos- drecht in 1774 stichtte hij een porseleinfabriek aldaar maakte porselein, dat zeer gezocht is. Oud-Loosdrecht is dat de oogen streelt door schoon geboomt en vette weiden door uitzicht op bebouwde heiden, maar 't meest, doordat het steeds in diepe vrede deelt" Aart Voogel, de negende gerefor meerde predikant van Holten, aan schouwt op 7 juni 1857 in datzelfde vredige Oud-Loosdrecht het levens licht. Zijn ouders zijn Aart Voogel, geboren omstreeks 1790, kleerbleker van bei-oep, en Marretje Krook. Op 14-jarige leeftijd wordt Aart jr. getroffen door een ernstige ziekte. Hoewel hem om deze reden later de studie voor predikant wordt ontra den, vertrekt de jonge Voogel in sep tember 1876 naar Kampen om daar aan de hogeschool van de gerefor meerde krken de colleges te volgen. In 1883 slaagt hij voor het kandi daatsexamen theologie. Hij trouwt op 1 november van laatstgenoemd jaar in de Hanzestad met de op 16 januari 1859 daar ter wereld gekomen Hendrina Lam- berta Best, dochter van Gerhardus Jakobus Best en Gerhardina Hen- riëtta Lodewijks. De eerste gemeete van Voogel is Emmen. Daar wordt hij op 4 novem ber 1883 bevestigd door zijn zwager ds. R. Huls (1840-1910) uit Nieuw- Amsterdam. Het is evenwel niet zijn enige gemeente. Nomen est omen. De predikant doet zijn naam alle eer aan. Na Emmen dient hij nog acht gemeenten. Ds. Voogel blijft slechts tot 1 november 1885 in Em men. Een week later wordt hij ge ïnstalleerd in de veel kleinere ge meente in het Overijsselse Zalk, dat met Veecaten doorgaans in één adem wordt genoemd. De derde standplaats is Emlich- heim (Emmelekamp) in de classis Graafschap' Rentbeim, waar hij ds. J. P. Visscher (1862-136) opvolgt. Deze gemeente is geïnstitueerd op 20 mei 1845. Ds. Voogel doet er zijn intrede op 6 januari 1889, terwijl hij zijn dienstwerk op 26 mei 1892 in het Bentheimse beëindigt wegens ver trek per kleedwagen naar Hol ten. Een week daarna wordt hij hier bevestigd. Veel valt er'over zijn Holtense tijd niet te vertellen, want deze Voogel is op 6 augustus 1893 al weer gevlo gen. Tijdens zijn verblijf in Holten wordt de naam van christelijke afgeschei den gemeente gewijzigd in gerefor meerde gemeente van Holten. De synode van de christelijke gerefor meerde kerk en de voorlopige syno de der Nederduitse gereformeerde waren namelijk een overleg begon nen, dat op 17 juni 1892 leidde tot in eensmelting als „Gereformeerde ker ken in Nederland". (Zie „Neder landse kerkgeschiedenis" van prof. dr. Otto J. de Jong, Nijkerk 1972). De kerkeraad neemt in het dienst jaar van ds. Voogel contact op met het gemeentebestuur over het aan brengen van een collectebus voor de diaconie bij de ingang v.d. begraaf plaats, een voorrecht dat tot dan toe alleen geldt vóór de diaconie van de hervormde gemeente. Het dagelijks bestuur onder leiding van burge meester Jannes Vincent wijst het verzoek af. De kerkeraadsleden heb ben zich tevergeefs in ,het kistentuug' gestoken. Zes jaar later wordt een nieuwe poging gedaan en dan met succes. De gunstige beslissing is waarschijnlijk te danken aan het feit, dat wethouder M. Boode met de waar neming van de burgemeesterlijke taak is belast tijdens de ziekte en na het overlijden van Jannes Vin cent. Ds. Voogel is in 1893 in Holten ook voorzitter van het Unie-collectecomi té. Met hem hebben daarin zitting de secretarie-ambtenaar Johannes Cor nelias Crollius, de landbouwers Jan JeuÉlinlc D.Jzn., Gerrit Willem Breu- kink en Albert Huzen, alsook de schoenmaker Hendrikus Zwiers. Vanuit Holten verhuist ds. Voogel naar het Brabantse Dinteloord, waar hij slaat van 13 augustus 1893 tot 17 oktober 1897. Zijn volgende gemeente is Gouda, waar hij ds. J. Osinga. (1854-1924) op volgt. Zijn ambtstijd in die stad loopt van 24 oktober 1897 tot 10 maart 1901 Vervolgens verblijft hij in Waarder Z-H) van 24 maart 1901 tot 26 au gustus 1906. Puttershoek, een kleine en arme gemeente; in de classis Dordrecht is de voorlaatste gemeente van ds. Voogel. Als hij daar op 2 september 1906 tot zijn dienstwerk wordt inge leid, komt. er een einde aan een vijf jarig herderloos tijdperk. Tijdens zijn evangeliedienst in Put tershoek gaan vele hervormden over naar de gereformeerde kerk. Op ini tiatief van ds. Voogel wordt er een gereformeerde school gesticht. Het echtpaar Vooge]-Best heeft tien kinderen gehad, waarvan er vier zeer jong zijn gestorven. In 1911 komt de tweede zoon op 22-jarige leeftijd in Puttershoek aan het gezin te ont vallen. Voogel neemt, 62 jaar oud zijnde, nog een beroep aan naar de even eens kleine gemeente van Kamerik in de classis Breukelen. Eerst na 3'/s jaar komt er in Puttershoek een op volger voor hem. Het is de „oefe naar" B. H. J. Jansen. Ds Voogel blijft precies vijf jaar, namelijk van 2 november 1919 tot 2 november 1924, predikant van Kamerik. Op laatstgenoemde datum wordt hij ge- emeriteerd. Ds. en mevrouw Voogel-Best ves tigen zich daarna, vergezeld van hun jongste dochter, metterwoon aan de Loosdrechtseweg in Hilversum. Op 6 februari 1933 na een bijna 50-jarige echtvereniging overlijdt mevrouw Voogel in de omroepstad Op het te Zuidlarcn gehouden CHI werd Teun Beldman (foto) zesde bij het springen klasse L. Han Brouwers werd in deze klasse 8ste. Op het zeer sterk bezette hippisch evenement kwamen de Holtense amazones Krekel, Brummer en Hogeslag tot zeer verdienstelijke presta tiesi Er ontstond maandagavond in de raad een vrij heftige discussie naar aanleiding \fcn een schriftelijke vraag van de heer Van der Harst, namens de fractie van de Partij van de Arbeid gesteld, over een woningtoewijzing. „Naar deze bekend is geworden is aan een bewoner van „de Haar", waar deze een woning bewoont met een huur van f 215 per maand, door B. en W. een woning toegezegd in de Schoutenstraat met een huur van f 162,35 per maand. Do», r de fractie is geconstateerd, dat hier duidelijk wordt afgeweken van de door de Commissie voor woonruimtezaken aangehouden nor men n.l. dat men bij een netto inkomen van plm. f 260 of meer per week, alleen in aanmerking kan komen voor een huis met een mi nimale huur van f 215,- per maand" aldus de opmerkingen in de brief, welke resulteerden in de vraag naar de beweegredenen om de woning toe te wijzen aan iemand die hiervoor volgens genoem de normen niet in aanmerking'komt. De burgemeester gaf hierop het volgend uitvoerig antwoord: „Opgemerkt zy, dat de normen, wel ke door de woonruimte commissie worden gehanteerd en door ons zijn vastgesteld, door ons in zijn alge meenheid als juist worden ervaren. Met name onderschrijven wy het principe, dat de huizen met de laag ste huren ter beschikking dienen te komen aan de laagst bezoldigden. Wij achten het dan ook juist, dat de commissie, alvorens zij tot een advies komt met betrekking tot een wo ningtoewijzing, zich op de hoogte stelt van het inkomen van de gega digde. Het is duidelijk, dat, ook al bestaat er overeenstemming over de te vol gen beleidslijnen, er ruimte moet be staan om van deze beleidslijnen af te wijken in zeer incidentele geval len. Beleid voeren betekent keuzen doen, afwegen van belangen, het zwaarste laten wegen, wat ook het zwaarste weegt. Indien een bestuur dat niet doet, ver valt men in een star beleid. Op grond van diens inkomens positie behoorde de heer Nuus niet in aan merking te komen voor het hem toge- wezen huis. De woonruimte commissie heeft daar van in haar advies ook doen blijken. Wij hebben dit advies niet overgeno men, omdat wij daarvoor de volgen de argumenten zeer zwaar hebben doen wegen: 1. Wij hebben niet. de heer Nuus maar de terreinbeheerder van het sportvel dencomplex zo dicht mogelijk bij dit complex willen huisvesten. De goede gang van zaken op dit sportvelden- complex eist, dat degene die aldaar met de leiding en het toezicht is be last in de naaste omgeving woont. Wij hebben dit als een noodzakelijk- maak meer gebruik van onze uitgebreide service op de leeftijd van 74 jaar, waarna op 1 juni 1934, eveneens in Hilversum, het verscheiden van haar man volgt. Op 5 juni d.o.v. vindt de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van ds. Voogel op de Noorderbegraafplaats aldaar. De lei ding van de plechtigheid berust bij de Hilversumse wijkpredikant G. Laarman. Toen Aart Voogel 14 jaar was, werd hij zoals gezegd getroffen door een ernstige ziekte. Hem werd daar om geadviseerd af te zien van de theologische studie. Tijdens zijn ambtsperiode echter is hij vrijwel nooit ziek geweest. Ds. Aart Voogel is bijna 77 jaar geworden. Het lag in mijn bedoeling dit arti kel af te sluiten met de vermelding van het opschrift op het grafmonu ment. Uit de administratie van het kerkhof bleek mij evenwel, dat het graf al jaren geleden is geruimd. Twee eeuwen eerder zou men on der deze omstandigheden de graf steen zeker hebben voorzien van de inscriptie: „Hier leydt begraven Aart Voogel In syn leven getrouw bedienaer des Goddelijken Woords Is in den Heer gerust den 1 juni 1934". Hilversum. W OTTEN. heid gezien, waarmede grote belan gen gediend worden. 2. De zo juist genoemde omstan digheid kon alleen worden bereikt door toewijzing van de onderhavige woning. De bouw van een dienstwoning op het sportveldencomplex waren van zelfsprekend verre te verkiezen. Zulks behoort echter niet tot de fi nanciële mogelijkheden. 3 Niet de huurprijs van de toegewe zen woning, doch de ligging daarvan is de beweegreden geweest, dat de onderwerpelijke woning toewijzing tot stand kwam. Dat bij gebrek aan een in huurprijs meer aan het. salaris van de heer Nuus aangepaste wo ning kon worden toegewezen, maar de onderhavige woning met betrek kelijk lage huur, is te betreuren. De grote belangen die bij huisvesting van de heer Nuus in de nabijheid van het sportcomplex gemoeid wa ren, waren voor ons aanleiding te han delen zoals wij deden". De heer Van der Harst vond afwij king van de normen niet juist. De afstand vijf minuten per fiets van af de Haar naar h_-t Zwarte Woud vond hij geen argument. Boven dien zijn er passende woningen korter bij beschikbaar o.a. in de Vixseboxse- straat. B. en W. zagen d^ poten on der de stoelen van de commissie weg. Als er -op het sportterrein een woning beschikbaar was zou hij zich nog met een lagere huur hebbsn kunnen verenigen, maar dat is volgens het antwoord geen haalbare kaart. ,,U zegt de poten onder de commis sie weg". Maar dat is de zaak niet. De commissie adviseert en daar kun nen wij het geheel mee eens zijn. Maar toewijzing is onze verantwoor delijkheid en het is ons heel wat waard dat er zo dicht bij als mogelijk is, toezicht op de sportvelden is", al dus de burgemeester. „Het gaat om de juiste afweging van belangen. De ene hand wikt de andere weegt". De heer Nijkamp (A.R.) was het in principe met de heer Van der Harst eens. Hij kon zich voorstellen, dat de commissie zich bij het afwijken van de beleidslijn onbehagelijk is gaan voelen. Hij stelde voor toch nog eens met de commissie te gaan praten. Zij zal niet met de portefeuille ram melen. De heer Nijkamp wees er nog op, dat het college bezig is zijn eigen beleid te doorkruisen. Hij vond het beter een beleid te voeren, dat de goede verhoudingen bewaart. „Onzerzijds is er Seen enkel bewijs, dat er ongenoegen is ontstaan. De commissie weet, dat wij op een of andere keer haar advies niet zullen volgen. Zij weet trouwens wel, dat als wij anders zouden handelen het bestuurlijk helemaal verkeerd is, ver klaarde de burgemeester. De heer Nijkamp: „Ik dacht, dat de commissi toch wel een beetje on aangenaam getroffen is". De heer Wiggers deelde mede, dat destijds bij de aanstelling van de ter reinbeheerder. gezegd is te trachten een woning te vinden zo dicht mo- lijk bij het terrein. De heer Kaan wees op het gebrek aan goedkope woning.n. ..Nu gaan we een goedkope woning opofferen voor tien minuten fietsen". De heer Westerik, meende dat de heer Van der Harst te weinig waarde hecht aan de afstand. Met de heer Nijkamp was hij van oordeel dat het juist is met de commissie te gaan pra ten. De burgemeester schetste hoe de verhouding hierover geweest is met de commissie. Als de commissie het met het beleid van B. en W. niet eens was geweest was zij wel op de zaak teruggekomen. Op een vraag of bij de benoeming van de terreinbeheerder een goedko pe woning bedongen was, antwoord de de burgemeester ontkennend. De wederzijdse standpunten zijn nu voldoende bekend, aldus besloot de voorzitter de discussie. Naar aanleiding van het ingekomen stuk „Kanttekeningen bij de nota „Overijssel '85" van de Stichting Overijssel, vroeg de heer Nijkamp (A-R.) welke inspraak of de gemeenten hebben. De bur gemeester deelde mee, dat deze ambtelijke nota van Ged. Staten (juni 1972) begin 1973 is verschenen. In de vergadering van de af deling Overijssel Man de Vereniging van Ned. Gemeenten is er over gediscussieerd. De gemeente is gevraagd om commentaar te geven. „De stedebouwkundige ir. Hajema is gevraagd de gemeente van advies te dienen, welk advies wij hebben aanvaard en voor onze verantwoordelijkheid hebben genomen", aldus de burgemeester. Deze vond het een hele rare zaak, dat G.S- zeggen „stuur jullie j> standpunt maar in, wij lfeten nog wel wat van ons horen". Dat is geen bestuurlijke methode. Een merkwaardige opstelling van G S. die zich volledig distanciëren van hun eigen nota. Wij zouden zeg gen „bepaal eerst je eigen standpunt dan kunnen wij ons standpunt bepalen en kunnen jullie het eventueel nog wijzigen", aldus de burgemeester. „Wij hebben ons standpunt ingezonden. De heer H. Rietberg (CHU) uitte zijn ongerustheid over de inhoud van de nota, waarin de landbouw onvol doende overkomt. Er wordt daarin opgemerkt, dat 15 procent van de be volking in de provincie werkzaam is in de landbouw en totaal 30 procent als men de werkkrachten in de larid- bouwverwerkende industrie meetelt. Het landschap wordt kleinschalig ge noemd. De kleine gemengde bedrij ven moeten echter de vrijheid krij gen zich bij de moderne ontwikkeling aan te passen. Volgens het rapport zal er 22 procent aan landbouwgrond over blijven maar dan worden de landbouwgrondbezitters in hun vrij heid belemmerd, meende de heer Rietberg. Deze wees er nog op, dat men niet weet welke kant het opgaat en dat er al gesproken wordt over een voedseltekort, maar daar komt in de nota niets van naar voren. In Uw visie wordt over ds landbouw maar in een paar regeltjes wat ge zegd, had de heer Rietberg al opge merkt. Hij sprak de hoop uit, dat het rapport, dat de landbouworganisaties hebben opgesteld als studiestuk bij de raad van Holten komt. Schijnwerper Het is beter, dat de landbouworga nisaties de schijnwerper op de nota zetten by G.S. meende de voorzitter. In ons blad van vorige week maak ten wij er melding van, dat St. Nico la as (tijdens zijn rondgang onder de leden van de buurtvereniging Chur- chillstraat-Vrijheidslaan) tot zijn spijt konstateerde dat deze buurtvereni ging enkel deze straten omvatte en dat in de overige straten in „De Haar" op dit punt nog geen aktivi teiten waren ondernomen! Nog diezelfde week is gebleken dat de Goedheiligman bijzonder slecht geïnformeerd bleek te zijn. omdat op 7 december reeds een eer ste vergadering werd gehouden on der de bewoners van de Canada straat, teneinde ook daar tot de op richting van een buurtvereniging te komen. Gezien de grote opkomst bewezen de bewoners van deze straat wel dege lijk open te staan voor het ontplooi en van aktiviteiten binnen de leef gemeenschap! De initiatiefnemers, (de heren van Ingen en Eektimmermans) hebben in tussen ook de Verzetstraat bij hun aktiviteiten betrokken door aldaar, huis aan huis, een verslag van de eerste vergadering te verspreiden, waarbij tevens een invulformulier is gevoegd voor aanmelding. Verder heeft men plannen om in de loop van deze week alle betrokken bewoners hiervoor te benaderen. De wensen welke tijdens de eerste vergadering werden geuit liegen er overigens niet om! Men wenst te komen tot nadere sa menwerking (of fusie) met de reeds bestaande buurtvereniging in de Churchillstraat-Vrijheidslaan, zodat ook werkelijk van een buurtvereni ging kan worden gesproken'. Als be langrijke taak voor de buurtvereni ging zien de aanwezigen: Het onder houden van kontakten met de plaat selijke overheid, terwijl verder sug gesties werden gedaan op het gebied van buurthulp en ontspanning, zoals de organisatie van kaart-kegel-dans en bingoavonden, de oprichting van een foto-trim- en toneelclub, alsmede een oppasdienst, terwijl tenslotte nog al behoefte blijkt te bestaan aan een hulp (nood) centrale in geval van ziek te. Men is het er algemeen over eens. dat, om al die zaken te realiseren aan de bouw van een buurtlokaal (dienstencentrum) niet zal zijn te ontkomen Hoe dan ook, de gemeenschapszin in .De Haar" begint zich overduidelijk e vertonen! De volgende vergadering is gepland in de eerste helft van januari. Kon taktadres: de heer P. van Ingen, Ca nadastraat 13, Holten, tel. 2592. de woorden van die organisaties zul len wat de landbouw betreft bij G.S. veel beter overkomen, dan wanneer de gemeenten daarover rapporteren. Er zyn zoveel aspecten aan deze zaak, dat men er pas in 1985 door been zal komen, als die rapporten doorgeworsteld moeten worden, merkte de burgemeester wat scham per op. „Als alle gemeenten een rapport inzenden, dan ligt er maar één van de landbouw -en die komt onvoldoen de naar voren ook in het rapport van Holten, aldus de heer H. Rietberg, die gemeend had zijn bezorgdheid te moeten uitspreken, omdat hij er nauw bij betrokken is. De heer Bosschers (CHU) had ook bezwaren tegen de visie, die in de rapporten (3 stuks) ontwikkeld is waarbij in het rapport van ir. Haje ma de landbouw als sluitstuk behan deld is. "Plbri?f is al uit" zei de voorzitter. Wethouder Rietberg (CHU) zag hier een taak voor de landbouworganisa ties. Hier moet een eensluidende visie komen door de landbouw" ver klaarde hij. „Uit de discussies blijkt, dat hier toch wel een belangrijke ma terie aan de orde is, merkte de heer Kaan (PvdA) ten slotte nog op De voorzitter beloofde de leden een afschrift van het Holtense document. Afbraak clandestiene bouw De heer Wansink (gem. bel.) merk te naar aanleiding van een brief van de landbouwer J. Huzen, Look 4 op afbraak van de door deze clandestien gebouwde schuur vóór 1 januari 1974 wel wat cru te vinden. „Wat zijn de consequenties", vroeg hij. „Wij waren voornemens de heer Hu zen aan te schrijven, maar naar aan leiding van diens verzoek om uitstel aan de raad is de aanschrijving nog binnenskamer gebieven. In het con cept staat als uiterste datum 1 janua ri 19/4. U is in de gelegenheid daar wat over te zeggen. Parate executie is niet elegant", aldus de voorzitter Huzc-n kan zijn materiaal toch niet buiten laten staan. Hij moet zijn wa- gen 's morgens vroeg gebruiken, merkte de heer Wansink op. Dit is een normale administratief- rechtelijke zaak. De heer Huzen heeft een schadeloosstelling ontvangen door een onderlinge overeenkomst met Rijkswaterstaat. Daar zit ook een schadevergoeding in voor het afbre ken van schuren en schuurtjes. Waar gaan we naar toe als je het recht in eigen hand kunt nemen. Rijkswater staat heeft in die overeenkomst geen boetebeding opgenomen, omdat hij alleen mag bouwen met toestemming van het gemeentebestuur en wij had den op grond van het bestemmings plan geen bouwvergunning kunnen geven. Die vergunning is geweigerd, omdat aldaar bouwen doodgewoon niet kan. De heer Huzen heeft voor zijn schuren harde Hollandse guldens ontvangen en dan heb je ie recht verspeeld, aldus de voorzitter. De heer Van Schooten was het met de heer Wansink eens. Huzen vraagt slechts uitstel. De heer H. Rietberg (CHU) had wel oog voor de moeilijke situatie om in de winter een schuur af te moeten breken. Hij stelde voor de datum 1 januari te verleggen naar 1 april. Huzen heeft dan enige tijdsruimte en kan dan voldoen aan de gestelde eis. De burgemeester merkte nog op, dat de heer Huzen al in 1972 wist, dat hij maatregelen voor onderdak moest treffen. Als we dit met de mantel der liefde zouden bedekken, dan heb ben we geen been om op te staan. Wij zijn hem royaal ter wille geweest verklaarde de burgemeester nog. Op een suggestie van Wethouder Rietberg om de stukken van Rijkswa- :-rstaat nog eens na te kijken, wilde de burgemeester dan nog wel ingaan. ..Wij zullen ons nader beraden en de heer Huzen on'e beslissing medede len". De heer Nijkamp wees nog op het scheppen van precedenten, maar uit stel tot 1 april a.s. was hem toch wei het liefst. „Dat is onze bevoegdheid" repliceer de de burgemeester ten slotte. Te Den Haag behaalde de heer J. Schintz, A. J. Goldsteinstraat 17 de Lotus-aantekening, uitgegeven door „Het Oranje Kruis".

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3