JUBILEUM? ER UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT A K-k Auto's ernstig Hol tense winkeliers tevreden WEEKEND DIENSTEN Uitreiking Landsteiner medaille J. Wiggers 25 jaar penningmeester van ,De Noordpool" Nader beraad over verkoop postkantoor aan P.T.T. V er koop bouwterreinen Studiekostenregeling uitgebreid. Uitstel ontslag en moeilijkheden met slachtingen. Uitstel Gastarieven ONZE AGENDA Huisslachtingen Kerstfeestviering Zondagsschool Burgerlijke Stand jfiSflal Aanvullend bericht fotoclub Ouderavond Peuterzaal Pater Jan Brinkhof komt naar Holten Officiële publikatie Regeling ophalen huisvuil i.v.m. de komende feestdagen Voorbereidings- besluit Voorbereidings- besluit Holterberg Doe zo gewoon mogelijk Kerstmiddag Be j aardensociëteit Verloren - Gevonden HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 14 dcember 1973 26ste jaargang - no6. 50 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De raad besloot maandagavond tot de verkoop van bouwterrei nen aan de heren H. J. Koopman en G. J. W- Reilink, gelegen aan de Diessenplasstraat ter grootte v/an resp. 430 m2 en 390 m2 voor de som van resp. f 14.500 en f 13.000 exclusief omzetbelasting. En voorts aan de heren G- J. van 't Holt en H. Oolbekkink een tweetal bouwterreinen aan de Ab Jansenstraat ter grootte van resp. 283 m2 en 282 m2 voor de som van f 9000, Bij de behandeling van de studiekostenregeling voor de ambtena ren, die blijkens mededeling van de voorzitter een uitbouw is Van de studiefaciliteiten in de regeling, die al bestond, kon de heer Van Schooten (BP) niet begrijpen waarom alles voor 100 pet. vergoed moet worden. Hij meende dat we wat soberder moeten gaan leven. De burgemeester wees er op, dat een dergelijke regeling de studiezin van de ambtenaren verhoogt. Zij moeten zich al opofferingen getroosten ten opzichte van hun financiën en hun gezin en daarom is het gewenst, dat voor hen zoveel mogelijk moge lijkheden worden geschapen. „Een goed ambtenarencorps is de kurk, waar de gemeente op drijft" voegde hij daar nog aan toe. Als zo'n rege ling er niet is, is het over met de ambitie van de sollicitanten. Na enige instemmende opmerkingen van enkele leden werd de regeling aangenomen met de aantekening, dat de heer Van Schooten geacht wordt tegen te hebben gestemd. In verband met het voorgestelde ontslag van de heer J. G. J. Giessen als directeur van het keurings-, waag- en slachthuisbedrijf, omdat dit bedrijf wordt opgeheven wegens de verkoop van het slachthuis, was een brief in gekomen van de Kon. Ned. Vereni ging van Diergeneeskunde om de be handeling van het ontslag uit te stellen. De problematiek zou veel ver der liggen dan Holten. Onduidelijk heid moet worden voorkomen. Men wil graag mondeling overleg. ,,Ik zie niet wat men hier suggereert maar ik wil er in berusten zij het ongaarne de zaak een vergade ring uit te stellen", zei de voorzitter. De raad had wel enige moeite met de verhoging van de gastarieven. De burgemeester had het artikel in Hol tens Nieuwsblad gelezen, maar men heft maar zo de moeilijkheden niet op. Wij volgen de VEGIN, aldus mr. Enklaar. De heer Bossehers begreep de moti vering niet en de heer Westerik^ merk te op, dat de verhoging landelijk is voorgeschreven. Hij had er wel moei te mee. De tariefstelling wordt be ïnvloed door instanties buiten de be drijven. „Regeringspolitiek," aldus de voor zitter. „Zij is in strijd met ons eigen energiebeleid." Vrijdag 14 december 19.30 uur: Verwerping C.J.V. Dijker- hoek in gebouw „Bethanië" Czie be richt). 19.45 uur: Toneeluitvoering voor ge nodigden door C.O.C. in gebouw „Rehdboth". Vrijdag 14 t.e.m. 24 december Adventsactie „Solidaridad". Collecten op Kerstbijeenkomsten en in kerk diensten t.b.v. de Interkerkelijke Hulpverlening aan Latijns-Amerika. Zaterdag 15 december Grote verkoopactie van oliebollen door de S.V. .Holten" (zie adv.). 19.45 uur: Toneeluitvoering door „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" (zie adv.). 17.00-19.00 u.: Receptie i.v.m. 25-jarig bestaan ..Holtens Nieuwsblad" in hotel ..Holterman" eventueel in zaal - „Amicitia". Zondag 16 december 14.00 uur: Discobal in café ..De Wip- pert" (zie adv..). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" (zie adv.). Dinsdag 18 december 14.30 uur: Kerstmiddag Bejaarden sociëteit. .Holten' in gebouw Irene'. 20.00 uur: Jaarvergadering tennisclub „Holten" in bovenzaal hotel Vosman Woensdag 19 december 19.45 uur: Kerstviering Ned, Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Amicitia". Donderdag 20 december 19.45 uur: Open Bridge-drive bridge club „Holten" in hotel „Holterman" (zie adv.). 19.45 uur: Bijeenkomst van alle Her vormde cathechisanten (en verdere belangstellenden) in het kader van de Adventsactie ..-Solidaridad". Spreker: Pater Jan Brinkhof uit Lettele (Juist teruggekeerd uit Chili) Film „Solidaridad". Zingen uit „Liedboek der Kei-ken". Vrijdag 21 december 19.45 uur: Kerstwiiding Hervormde Vrouwengroepen Holten en Dijker- hoek en de Chr. Plattelandsvrouwen in gebouw „Irene". 19.45 uur: Potstoten in café Kalfster- man (zie adv.) Zaterdag 22 december 20.0 Ouur: Grote verwerping in cafe „De Wippert". Maandag 24 december (Kerstavond) 17.00 uur: Cafetaria „De Molenbelt vanaf dat uur gesloten. 17.00 uur: Eethuisje Lodeweges, Bor- keld vanaf dat uür gesloten Dinsdag 25 december fle Kerstdag) Cafetaria „De Molenbelt" de gehele dag gesloten. Eethuisje Lodeweges de gehele dag gesloten (zie adv.). Zondag 30 december Oliebollencross S.V. „Holten". Maandag 31 december 17.00 uur: Cafetaria „De Molenbelt vanaf dat uur gesloten. 17.00 uur: Eethuisie Lodeweges vanaf dat: uur gesloten Dinsdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) Cafetaria „De Molenbelt" de gehele dag gesloten. De energiecommissic KAN zich met dit voorstel verenigen, maar dat moet zijn MOET zich met het voorstel verenigen, zei de heer Van der Harst (PvdA). De raad ging vervolgens met het voorstel akkoord. De heer Bossehers (CHU) had schriftelijk vragen gesteld over het gebruik van het slachthuis door de plaatselijke slagers ten behoeve van de winkelverkoop en huisslachtingen. De laatste weken waren er nog al klachten over moeilijk uit te voeren slachtingen, schreef hij. Hij meende voorts dat koopster met spoed ge wezen moest worden op de gemaak te afspraken. Het raadslid kreeg op zijn vragen het volgende antwoord: Naar aanleiding van de door de heer Bossehers gesignaleerde klachten over het verrichten van huisslachtin gen hebben wij een onderhoud gehad met de kopers van het slachthuis. Hoewel in de vraag wordt gesproken over huisslachtingen hebben de klach ten alleen betrekking op het. slachten van runderen. Met betrekking tot deze kwestie is bij de verkoop van het slachthuis af gesproken, dat het slachten van run deren ten behoeve van de plaatselijke slagers en huisslachtingen des maan dags kunnen plaatsvinden. Het is ge- NED. HERV. KERK: 9 en 10.30 u. ds. C. C. Addink, Viering H. Av. Op pasdienst mevr. Mondeel, Willy Steu nenberg en Janny Loman. 10 u. Jon- gerendienst in „Irene". GERE.F KERK: 9.30 en 3.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor d'e kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R-K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 10 u. ds. P. Lugtig- heid, Viering H. Av. OKKENBROEK: 10 u. ds. M. de Heer. NIEUW HEETEN: R-K. KERK: za terdagavond 7 u., zondagmorgen 9 en 10 u. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maandagmorgen 8 u. dokter J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Wijkverpleging Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Hol ten, telef. 05483-2356. Ambulancevervoer J. Aanstoot, telef. 1388, b.g.g. gara ge A. Müller, telef. 1320. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat 33, G. J. Kaay, telef. 2299. Tandartsen J. v.d. Enk. Burg. v.d. Bergplein 33, Wierden, telef. 05496-1634. Voor spoed gevallen 6-7 u. namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438, b.g.g. telef. 1799, mevr. J. Beldman-Aanstoot. Maatschapplijk Weak Elke werkdag van 9-10 u. in het Groene Kruisgebouw, maandagavond 7-8 u. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 16 december A. Groen, Kozakkenstraat 15. tel. 1230. Maandag 17 t.e.m. zondag 23 decem ber C. Meindertsma, Bermanstraat 12, telef. 2190. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, telef. 1318. Dierenartsen W. C. W. Wamelink, Churchillstraat 107, telef. 2004. Storingsdienst Zaterdag 15 t.e.m. vrijdag 21 decem ber: Eelektra: J. Kolkman, Gaardenstr. 13. telef. 1368. Gas: H. J. Kolkman, Diessenplas straat 32. telef. 2012 Brandmelding Overdag: telef. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen), b.g.g. telef. 1325 (G. W. ter Harmsel). bleken dat de heer Hogeslag niet ge heel aan deze afspraak heeft kunnen voldoen, waardoor het is voorgeko men dat de gewenste slachting eerst de daaropvolgende dag hevft kunnen plaatsvinden. Hierdoor is aan de zij de van enkele aanbieders slachtvee teleurstelling en wellicht ook ontevredenheid ontstaan. De heer Hogeslag heeft ons medege deeld dat verschillende oorzaken tot deze ongewenste situatie, die hij ook zelf ten zeerste betreurt hebben ge leid. Zo is er veel ziekte geweest onder het personeel juist in een periode dat de aanvoer van slacht vee groot was. Voorts is er extra veel slachtvee ten behoeve van huisslachtingen aange boden. Dit aantal is groter geweest dan voorgaande jaren. Deze sam loop van omstandigheden heeft stag nerend gewerkt en heeft een vlotte afdoening van zaken in de weg ge staan. Inmiddels is een nieuwe hang- baan in gebruik genomen, waardoor voor de toekomst het hierbedoelde probleem is opgelost. O.i. moet bij de beoordeling worden bedacht, dat zich in de beginperiode wel eens pro blemen kunnen voordoen, omdat de omschakeling die heeft plaats gevon den de nodige aanpassingen vraagt. Wij hebben de indruk, dat deze in loopmoeilijkheden thans zijn over wonnen. De heer Hogeslag heeft toe gezegd deze kwestie verder volgens afspraak te zullen doen verlopen. Hij zal het daarbij echter wel op prijs setllen dat de huisslachtingen een week tevoren worden opgegeven, zo dat hij tijdig rekening kan houden met het aantal te slachten runderen. Hij zal hierover een publiciatie plaat sen in het Holtens Nieuwsblad. Zondag a.s. 23 december begint de zondagsschool om 11 uur. Na afloop van de kerkdienst gaan wij met el kaar naar de kerk om daar te oefe nen voor het kerstfeest en hopen dan omstreeks kwart over 12 klaar te zijn. Ons Kerstfeest vieren we dit jaar in één dienst en wel op le Kerstdag om 3 uur in de Ned. Hervormde kerk. Alle ouders, grootouders en belang stellenden zijn van harte welkom. Al le kinderen verzamelen zich om kwart voor 3 bij de Dorpsschool en gaan in klasseverband naar de kerk. Namens het zondagsschoolpersoneel wensen wij u gezegende kerstdagen en een voorspoedig 1974. Het bestuur. Geboren: Marete Miranda, dv E. Huisjes en G. Bouwhuis. Gert-Jan zv A. Vollema en J. S. de Jong. Overleden: J. A. Tuitert, oud 56 jr. (Overleden te Deventer). Ondertrouwd: B. J. C. Hogeslag, 26 jr. en H. C. E. van Asslet. 21 jr. H. L. J. A. Klein Ovink, 22 jr. en H. W. Markvoorf, 19 jr. BEVOLKING. Ingekomen: Mevr. J. Schiphorst-van der Heide van Goor. Mej. H. Abben- hues van Wierden. A. G. M. Koenier en echtgenote van Ommen. M. Pijffers en gez. van Deventer. Vertrokken: H. Reterink naar Vrie- zenveen. Maak "s een jaarboek in foto's. Wordt straks één van uw meest dier bare bezittingen. Kijken door een leeg diaraampje: een prachtig hulpmiddel om te leren hoe u een goeie beeldopbouw kunt krijgen. Durf de „schaar" (een plakpersje) te gebruiken als u gaat monteren. Kritische knippers ma ken films, waar vaart in zit. vaaaaao In zaal „Amicitia" had woensdag avond de uitreiking plaats van de Landsteiner medaille met oorkonde van het Rode Kruis aan een groot aantal ingezetenen die vijf achtereen volgende fazen bloed gaven voor de Bloedtransfusiedienst. Bij verhindering van de voorzitter van de plaatselijke afdeling v.h. Rode Kruis, de heer R. H. van Pijpen, wer den de onderscheidingen uitgereikt door het bestuurslid de heer C. Knijff De heer Wansink (gem. bel.) stel de B. en W- maandagavond de vraag welke motieven by het college een rol hadden gespeel:?, om in de voor laatste vergadering met een voorstel te komen het postkantoor met de bij behorende woning niet aan de PTT te verkopen, maar dit in eigen be heer te willen houden, terwyl in een vorige vergadering voorgesteld werd dit wel te doen. De burgemeester gaf hierop het vol gende antwoord: „In de vergadering van de raad van 21 mei 1973 hebben wij ons voorstel tot verkoop van het postkantoor met bijbehorende woning aan de P.T.T. teruggenomen in verband met het daaromtrent verhandelde in die ver gadering. De aangelegenheid is met het hadér advies van de taxateur na der besproken in de commissie ge meentewerken. Deze commissie heeft ■geadviseerd niet tot verkoop tegen de gestelde voorwaarden over te gaan. Naar aanleiding van dit advies heb ben wij de Minister van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening ver zocht de desbetreffende woning aan zijn bestemming als woningwetwo ning te onttrekken. Nadat de minister op ons verzoek een beslissing heeft genomen, zullen wij ons over deze aangelegenheid nader beraden." Dhr. Wansink meende dat het wer- Tengevolge van de gladheid van de verschillende straten in het dorp had den dinsdagmiddag rond het middag uur enkele slippartijen plaats waar bij grote schade ontstond aan auto's. In de Tuinstraat werd bij een bot sing met een andere auto de DAF van mevr. G.-B. uit de Beuseberg aan de voorkant zwaar beschadigd. Op de Kolweg raakte de electriciën G. J. B. uit de Look op de spek gladde klinkers de macht over z'n bestehvagentje kwijt, waardoor hij met een fikse klap tegen een boom botste. B. kwam met de schrik vrij maar de auto was totalloss. Bij eéri slippaïtij' in de' Diessenplas straat werden de auto's van W. uit deze straat, G. J. van 't H. uit de Pannenbakkersstraat, een VW busje van de OAD en een auto van de plaatselijke Rijkspolitie min of meer beschadigd. De Winkelweek die de Iloltense win keliers organiseerden is goed ge slaagd, zo deelde de voorzitter van de Holtense handelsvereniging de hr. J. A. van de Maat maandagavond mee in zaal „Amicitia" waar de vierde en laatste aanwijzing van de winnende deelnemerskaarten Sint-Ni- colaasactie plaats had. De behaalde „omzet" tijdens deze actie was voov het bestuur reden om extra prijzen toe te kennen, nl. een van 1' 250,- en vijf van honderd gulden. De prijzen van f 250,- waren voor de heren T. Poppe uit de Gaarden straat en E. E. Kamperman uit de Schourenstraat. De hondertjes waren voor H. J. Overmeen, B70, H. Groot herder, Kozakkenstraat, Oplaat bl05. Krekel, Oude Deventerweg, Wolf, Ver- zetstraat, J. Broekmaat, Larenseweg, mevr. E. H. Oolbekkink, Larenseweg Prijzen van f 50,- mej. J. Breedveld. Churchillstraat 48 en H. Menkhorst Churchillstraat 101. Prijzen van f 25,- G. J. Nijkamp, Kozakkenstraat 50: P. A. Muller, Zwartepad; J. Spenkelink, A. J. Gold- steinstraat, P. F. van Doorn, Rietmo lenstraat; G. J. Brinkman, Neerdorp 2; W. Drent, Oranjestraat en A. ten Velde-Aanstoot, Oranjestraat. Verder werden er een groot aantal prijzen van een tientje „getrokken". Bij een extra aanwijzing van zestien waardevolle prijzen was het geluk aan de zijde van: J. Paalman, Rijs- sensestraat L 36 (Bromfiets); J. H. Sligman, Rietdijk 7, Markelo (draag bare t.v.); J. Rensen, Dijkerhoek 98 (radio); A. Groteboer, Beuseberg 141 (vouwfiets)H. Koopman, Deventer weg 4 (koelkast); Mevr. Lubbers, Holterberg 41A (stofzuiger); Dames Tromp en Ruth, Ab Jansenstraat 22 (B.B. stoel); J. W. C, Hupkes, Dorps straat 52 (grill); J. Koetsier, School straat 11 (barbecue); K. J. Louwe- rens, Schoutenstraat 37 (tuinameu- blement met parasol), L. J. Klein Ovink, Neerdorp 49 (mixer), G. Mei link, Neerdorp 68 (levensmiddelen pakket), P. F. van Doorn (Rietmo- lenstr. (hobbydoos), J. J. Tuitert, Schoutenstraat 10 (wollen deken); Ri- kie Rensen, Espelo 53 (Gazonmaaier) G. Siemelink, Ab Jansenstraat 5 (elec. trein). kelijke motief was dat de koopsom en de huur veel te laag waren. De heer H. Rietberg zei, dat de com missie adviseerde orr. het P.T.T.- kantoor met woning niet te verkopen De heer Wansink: „Ze zijn straks misschien wel twee ton waard. De voorzitter verklaarde dat de ach tergrond was, dat een woningwetwo ning met een P.T.T.-kantoor een on ding is, die moeten we kwijt. Moet een bedrijf als de P.T.T. een woningwet woning? Breng het in wat normaler banen. De heer Wansink meende, dat men niet verkopen kon. De burge meester: „Verkopen of de huur om hoog". De raad voteerde nog de volgende kredieten: f 183.164,voor uitbrei ding van de openbare Haarschool met twee lokalen, i' 6325.voor vernieu wing dakbedekking kleedhokjes zwem bad „Twenhaarsveld" en f 975,voor aanschaffing buitenmateriaal openba re kleuterscholen. N.a.v. het vorige bericht in ,.H. N." betreffende de opgerichte fotoclub nog het voglende. Nadat er in de afgelopen weken ge timmerd, geschilderd en ander werk is verricht, kunnen wij nu als club van start gaan. De apparatuur voor het vergroten van zowel zwart-wit- als kleuropnamen is reeds aanwezig. Ook over fotopapier, chemicaliën etc, hebben wij reeds de beschikking. Omdat er velen kennelijk zeer ge ïnteresseerd zijn in het maken van dia's c.q. filmen, worden ook zij die hiervoor belangstelling hebben uit genodigd op onze openingsavond die zal plaats hebben op maandag 17 dec. a.s. om 19.45 uur. De heer .Jansen uit Nijverdal zal een „causerietje" houden over foto grafie in de ruimste zin des woords. Ook zullen enkele foto's gemaakt worden die. bij wijze van demonstra tie, diezelfde avond zullen worden afgedrukt. Ook belangstellende da mes zijn van harte welkom! Voor 'n consumptie wordt uiteraard ook ge zorgd. Tot ziens in „Het Paalhuis", Beuseberg 63. Het bestuur. Dinsdag 11 dec. hield de peuterspeel zaal van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk een ouderavond in 't „Paalhuus" in de Beuseberg. Allereerst werden wat wijzigingen in de werkgroep bekendgemaakt. De plaats van mver. Vogt-Rooyakkers is ingenomen door zr. Duncan, wijk verpleegster bij het Groene Kruis te Holten en mevr. Muller-Hoftekoes- veld wordt opgevolgd door mevrouw Aanstoot-van Genne. Mevrouw van Witzenburg-Loven, de peuterleidster sprak over haar werk in de peuter speelzaal en over een nieuwe peutei'- groep die na de kerstvakantie waar schijnlijk van start zal gaan op dins dag- en donderdagmiddag. Ook werd een oudercommissie in het leven geroepen, waarvoor zich vijf ouders hebben opgegeven. Na de koffie sprak zr. Rietman, dis trictsverpleegster van de Sociaal hy giënische dienst van de Stichting sa menwerkende Overijsselse Kruisver enigingen over het onderwerp: „Van zoet naar zuur" waarbij de ouders met behulp van dia's werd duidelijk gemaakt wat de oorzaken en gevol gen zijn van tandbederf. Voor inlichtingen over de peuterzaal, opgave e.d. kan men zich dus voort aan wenden tot mevrouw Aanstoot van Genne, Beuseberg 8a tel. 1852. die het menselijke bloed de basis noemde bij de hulpverlening aan men sen in nood over de hele wereld. Bij de laatste afname van bloed gaven vijfhonderd één en zestig Hol tenaren een halve liter bloed waarvan 153 reeds voor de vijfde keer „ge prikt" werden. Er werden deze avond enkele prachtige kleurenfilms over 't mens lievende werk van het Rode Kruis vertoond door de heern B. H. Brou wer en Van der Werfden. Op de foto van links naar rechts, de bestuursleden mevr. Louwes en Knijff en de donors Dijkstra, Brons voort en het echtpaar Broere. De uit het naburige Lettele afkom stige pater Jan Brinkhof, die de fas cistische revolutie in Chili heeft mee gemaakt en sinds kort uit Chili is te ruggekeerd za! op donderdag 29 de cember a.s. in het gebouw „Irene" te Holten spreken over zijn werk en er varingen in Chili. Deze bijeenkomst is in de eerste plaats bestemd voor alle hervormde cathechisanten maar andere belangstellenden zijn er ook hartelijk welkom. Er zal gezongen worden uit het nieuwe „Liedboek der kerken", terwijl ook uitvoerig aan dacht geschonken zal worden aan de Interkerkelijke actie „Solidaridad" waarvoor bij de uitgang een. collecte gehouden zal worden. De samenkomst begint om 19.45 uur en de toegang is vrij. Burgemeester en wethouders der gemeente Holten maken bekend, dat het ophalen van huisvuil in verband met de komende feestdagen als volgt zal geschieden: De route van 's-maandags: In plaats van de maandagen 24 december en 31 december wordt het huisvuil op 2 januari a.s. opgehaald. Buitengebied: Het huisvuil van de verzamelplaatsen wordt niet op 25 de cember maar op 18 december a.s. opgehaald, (dit is dus een week eer der). Holten, 12 december 1973. Burgemeester en wethouders van Holten, Mr. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De burgemeeste. van Holten maakt, ter voldoening aan het b-paalde in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 10 december 1973 heeft besloten: 1 te verklaren, dat een herziening van het bestemmingsplan voor het op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening in rode kleur omlijnde gebied wordt voorbereid. Dit besluit heeft betrekking op het perceel Larenseweg 17 (garage Baltes) 2. te bepalen, dat het besluit met ingang van heden in werking treedt. Het raadsbssluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer king-treding af ter gemeentesecreta rie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 14 december 1973. De burgemeester voornoemd, mr. W. H. Enklaar. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 10 december 1973 heeft besloten: 1. te verklaren, dat voor het gebied hetwelk met rode omlijning op de bij het besluit behorende tekening is aan gegeven, een herziening van het be stemmingsplan „Holterberg" wordt voorbereid: dit besluit heeft betrek king op de percelen sectie A. nrs. 1750 en 1751 (hotel „de Holterberg"); 2. te bepalen, dat het besluit in wer king treedt met ingang van heden. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecreta rie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 14 december 1973. De burgemeester voornoemd, Mr. W. H. Enklaar. 55 In de dinsdagavond in dorpshotel „Holterman" gehouden jaarvergade ring van de IJsclub „De Noordpool" heeft de voorzitter de heer H. J. Ro- bers een woord van dank en waar dering gesproken tot de heer J. Wig gers, die een kwart eeuw de pennin gen van de club beheerde. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een prachtige plant. „Paniekerig, te gek om los te lopen", zei burgemees ter, mr Enklaar, maandag avond in de raadsvergade ring toen hij de raad ver telde, dat de laatste paar weken door het publiek 10.000 huisvuilzakken zijn gehamsterd, een hoeveel heid welke anders in drie maanden wordt afgeno men. „Wij hebben ons in gedekt voor het gehele jaar. Het probleem is voor het gemeentebestuur, niet voor het publiek", aldus de burgemeester, die over de hoofden van de raads leden tot de mensen wil de zeggen „Houd 't hoofd koel en doe nou zo gewoon mogelijk". Op dinsdag 18 december a.s. zal de kerstmïddag op de bejaardensociëteit gewerd worden. Aanvang 2.30 uur in gebouw Irene. Wi] ieder, die komt, een kandelaar met kaars meebren gen? Komt u allen, het wordt een feestelijke middag! In zijn openingswoord zei de heer Ro- bex-s o.a. dat het a.s. seizoen moge lijk het laatste zal zijn dat er op de baan aan de Dorperdijk geschaatst kan worden, i.v.m. het doortrekken van de nieuwe provinciale weg tot aan de Deventerweg. Over het aan leggen van een nieuwe baan kan op dit moment nog geen wijs woord wor den gezegd maar het bestuur zal t.z.t. met de betrokken instanties (Prov. Waterstaat en ruilverkaveling commissie) een gesprek hebben. Uit het jaarverslag van de secre taris de heer G. J. Aaftink bleek o.m. dat de club momenteel 254 donateurs en 137 leden telt. De penningmeester de heer Wiggers sloot de boeken af met een batig sal do van f 240,49. De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f 4864,47 en f 4633,98. Er is een bankschuld van f 7500,-. De kascommissie die bestond uit de heren G. J. Aaftink en J. ten Velde had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de kascommissie wer den benoemd de heren D. Aaftink en J. ten Velde. Bij de bestuursverkie zing werden herkozen de heren H. J. Robers en J. Wiggers. Inplaats van de heer Joh. Veneklaas, die niet herkiesbaar was werd als baancommissaris gekozen de heer J. ten Velde. De heer J. A. Jansen werd met algemene stemmen als baancommissaris herkozen. Inplaats van de heer Wiggers die wegens drukke werkzaamheden voor deze functie bedankte - werd als pen ningmeester benoemd secretaris G. J. Aaftink. De vaststelling van het winterpro- gramma werd aan het bestuur over gelaten. Verloren: Zwarte dames portemon- naie, inh. f 300,Blauwe boodschap pentas. Gymschoenen en blauw gympakje in een plastic-tas. Diep vrieskistje „Vita". Bos met drie sleu tels nr. 819 en 836. Zilverkleurig arm band ,Geja". Zilveren armband „Ria". Gespikkelde bruine kinder handschoen. Nato-jack plus O.A.D. kaart Goor-Holten. Gevonden: Bruine suèdme herenhand schoenen wit gevoerd. Bromfietsslot. 4 gordijn open-sluiters. 1 paar kinder handschoenen (wanten) grijs, groen, rood. Zwarte ballpoint merk Parker. Zwarte damesfiets. Holten, 12 december 1973.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1