AARDGAS Kerkdiensten Sinterklaas op de Dorpsschool Zondagsdiensten Feestavond „O.C.H (Aflossing van de wacht; RAADSVERGADERING Moolekamp sprak op bejaardenmiddag NVV Familiefeestavond afd. Ned. Chr. Bouwbond Verloren - Gevonden Burgerlijke Stand 3» ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs f 7,per half jaar14,per jaar Vrijdag 7 december 1973 26ste jaargang - no. 49 Uitgave van Je Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv hoofdredacteur J. Wiggers. telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad De gemeenteraad krijgt maan dagavond een voorstel te be handelen zie elders in dit nummer om de gastaxieven per 1 januari 1974 te wijzigen c.q. te verhogen. De verhoging bedraagt voor de meeste tarie ven 1 cent per kubieke .meter. Met ingang van 1 januari 1975 komt er andermaal 1 cent bij. De motieven om tot deze ver hoging op 1 januari a.s. over te gaan zijn onder meer de volgen de.- Hogere kleinverbruikers- prijzen betekenen de mogelijk heid van een zekere afremming van een economisch niet verant woorde ontwikkeling van de vraag, van belang nu steeds meer duidelijk wordt, dat ener gie en niet in het minst ook aardgas een eindig goed is. (cursivering van ons, Red.) en voorts de mogelijkheid voor de Ned. Gasunie om geprojec teerd tegen een hoger binnen lands prijspeil in een beter onderhandelingsliader additio nele (aanvullende) hoeveelhe den aardgas in het buitenland aan te kopen. Dit is van groot belang, flldus de VEGIN, voor de continuïteit van de aardgas- voorziening in ons land. Afremming van een economisch niet verantwoorde ontwikke ling van de vraag valt, vooral bij de zich thans ontwikkelende energiecrisis, ten zeerste toe te juichen. Maar er rijzen wel vraagtekens als men het volgen de bedenkt: Nederland leverde vorig jaar 9,8 miljard kubieke meter aardgas aan West-Duits- land, 7,8 miljard aan België en 6,1 miljard aan Frankrijk. In de eerste helft van dit jaar is al 15,5 miljard kubieke meter uit gevoerd. Volgend jaar moet contractueel ook geleverd wor den aan Italië. Onze vraag is: moeten nu uitgerekend de Ne derland se kleinverbruikers door middel van hogere prijzen zorgen voor afremming van de vraag naar aardgas en moeten er aanvullende hoeveelheden in het buitenland worden gekocht voor de continuering van de aardgasvoorziening in ons land, terwijl er miljarden kubieke meters gas door de buizen naar het buitenland worden gejaagd en bovendien aardgas (volgens de VEGIN) een eindig goed is? De VEGIN heeft gezegd, dat de huidige kleinverbruikerstarie ven voor een deel dateren uit het jaar 1964 en dat, nu mét in gang van 1 januari a.s. de ac cijnsvrij dam voor huisbrandolie komt te vervallen (ca. 3 ct per m3 uitmakende), ongewijzigde kleinverbruikerstarieven rela tief zeer laag zouden komen te liggen. Mag dat ook een keer, nu door de geringere olieaan- voer, de oUestookrnstallaties moeten worden overgeschakeld op aardgas? Meer openheid over het aardgasbeleid is, ge zien het vorenstaande zeer wen- wenselijk te achten. Het Comité Beuseberg heeft zich al een paar jaar verzet te gen de bebouwing van 'n klein noordelijk deel van de buurt schap Beuseberg, wat men noemt het „Bestemmingsplan Beuseberg". Het heeft met dit verzet succes geboekt want het oorspronkelijk plan (1971) van de stedebouwkundige Ir. Haje- ma werd wat ingekrompen, ge- miniseerd, zodat er heel wat minder woningen gebouwd kunnen worden. Toen het her ziene plan in de vergadering van het bestemmingsplanform aan de orde kwam kreeg het Comité Beuseberg met zijn ver zet geen been aan de grond. Z'n voorzitter bracht wel een be zwaarschrift in, maar wilde niet aan de discussies deelne men, hetgeen hem zeer kwalijk werd genomen. Onlangs heeft de z.g. „kleine commissie", welke in eerste in stantie de bestemmSnasplannen der gemeenten op provinciaal niveau beoordeelt, het sein op „groen" gezet, daarbij een klein gebied met verspreide bebou wing afwijzend, omdat dit deel naar de smaak van de commis sie te dicht komt te liggen bij 't fraaie gebied, dat de (werkelij ke, Red.) Beuseberg vormt. Ook hier een succesje voor het Co mité Beüseberg. Men blijft echter „doordram- men" en komt met een lang verhaal in een open brief aan de gemeenteraad met nieuwe bezwaren en suggesties aandra gen. Het is het goed recht van iedere burger om zich uit te spreken en zich in een petitie In zaal „Amicitia" hebben vrij dagavond plm. 300 bezoekers, leden van de afd. Holten, Dykerhoek en Es- pelo van de Ned. Bond van Platte landsvrouwenen de plaatselijke af deling van de Overijsselse Landbouw Maatschappij (O.L.M.) tydens een feestavond genoten van de opvoering van het blijspel in drie bedrijven van J. Hcmmink-Kamp „Madam de boe rin" door de Ontspanningsclub OCH. Het stuk werd voor het voetlicht gebracht nadat namens de besturen van de genoemde verenigingen een woord van welkom was gesproken door de president van de afd. Hol ten van de N.B.v. P. mevr. H. Robers- Sprokkereef. „Madam de Boerin" speelt zich voor het grootste deel af in en rond de boerderij van boer Bavink (Jan Oos- terkamp) die het met z'n bedoening maar zozo gaat. Z'n zoon Bart (Jan Holterman) die het bedrijf ,,runt" is geen boer in hart en nieren. Hij voelt meer voor de handel, en stapt heel gemakkelijk het café binnen. Zijn vrouw Nora (R. Aaltink-Kevelam) spottend door man en kinderen „ma dam de boerin" genoemd omdat ze in het bezit is van het diploma 5-ja- rige H.B.S, werkt als een paard om het boerenerve in stand te houden. Steun van de beide kinderen Chris Johan Stukker) en Mieke (Ina Oos- terkam) heeft ze hiei'bij slechts in heel geringe mate, inegendeel de jongelui gaan commanderen en de la kens uitdelen. Bart's zuster Trees (J. Voordes-Koijnenberg) en haar man Harm (Jan Konijnenberg) beijveren zich om Nora, die zonder dat iemand hier weet van heeft een beschermen gel heeft in de oude knecht Willem (Lieuwe Meinsma), zwart te maken. Bij een bezoek van Harm en Trees worden ze door de oude Willem op hun nummer gezet. Dolkomische scenes doen zich voor wanneer Levie (Gert Brinks) .die gezocht wordt door zijn „bazige" vrouw Tonia (F. Nij- VERLOREN: Gouden armband met schakels, bankbiljet f 5,- linker zwar te dames handschoen, kinder-horloge, blauw plaatje, groene kinderwant, poedel, beige bastaard; dames-hor loge met doublé bandje. GEVONDEN Herenhandschoen bruin, blauwe das, bankbiljet, bankbiljet, bruine dames portemonnee met beu gel bruin suède kinder-jongens want; geblokte, rood-groene hoofddoek, brui ne kinder wanten, sleutel-bos, 5 paar klompen, bruine heren-portemonnee, zwarte dames fiets Union sport mo del. bruine heren-handschoen. Geboren: Saskia Margot, dv A. H. Lippers en A. E. Weggeman. Ger- rit .Tohan. zv J. Prins en A. Nij- kamp. Cordula Anne Marie Luise, dv H. J. O. R. Köhler-Kröner en H Krause (geb. te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: F. Casalino van Duits land. Mevr. H. van Rijswijk-Wol- ters van Voorburg. H. Roelofs van 's-Gravenhage. Vertrokken: J, Groeneveld en echt- gen. naar Sliedrecht. A. G. Maas- sen en'echtgen. naar Deventer. M. Dijkhuis en ec'ntgen. naar Haaks bergen. Mej. G. W. Aanstoot naar Driebergen. J. G. L. Leurink en gez. naar Denekamp. J. A. Schup- pert en gez. naar Ermelo. tot de bevoegde overheid te wenden, maar het gaat bepaald te ver, wanneer men daarbij 'n bepaalde groep in onze samen leving discrimineert. Het comité zegt in zijn „Open Brief" onder meer „Óf wilt U toestaan, dat zij worden toege wezen (de woningen. Red.) aan anderen in ons land, zodat zij zullen bijdragen tot een grondi ge verstoring van een dorpse samenleving, die al overspoeld is door zovelen, voor wie 't ge meenschapsleven van Holten 'n onbegrepene en onbegrijpelijke zaak is?" Deze uitspraak is niet alleen discriminerend, maar ook bele digend voor onze nieuwe dorps bewoners. En wat de hernieuwde actie be treft - anders kan men de open brief moeilijk uitleggen - een forumlid toonde zich in de hier- v'oren genoemde vergadering erontwaardigd, dat een beslis sing, welke op democratische wijze is tot stand gekomen, door een pressiegroep zal worden ge dwarsboomd. erees-Jonker) moet „onderduiken" in de bedstee waar de oude boer Bavink bij tijd en wijle een tukje doet. Wanneer de oude boer met dokter Bruin (Jan Krikkink) heeft gesproken en deze adviseert dat Nora er maar eens 'n half jaartje helemaal uit moet voelt men dat het dan met het be drijf en de kinderen fout zal lopen. Opa Bavink en kleinzoon Chris simu leren dat opa ziek is en Chris een enkel heeft gekneusd. Nu lean Nora beslist niet weg. Chris neemt het heel serieus en z'n buurmeisje Stientje (Frida Oosterkamp) moet voor deze keer dan maar alleen naar de ker mis. Tot slot komt tussen Bart en No- De taneeclub O.C Hoogstte veel succes met de presentatie vtan „Madam de Boerin". ra alles weer goed en hierover is jong en oud op de boerderij zeer ver- heeugd. „Madam de boerin" werd door de tonelisten van „O.C.H." zeer goed gespeeld en het kwam bij het publiek enorm goed over. Het applaus na elk bedrijf en de aan het slot gebrachte ovatie vormden het duidelijk bewijs, dat van het spel volop was genoten. De voorzitter van de afd. O.L.M. de heer J. A. Mcijcrman sprak een woord van dank. Voor de muzikale omlijsting van de geslaagde feestavond zorgde het „Kosmos Trio" uit Zutphen. Het Bestuur van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" heeft I aan de heer W. Beijers, op zijn verzoek, met ingang van 1 1 januari 1974, eervol ontslag verleend als hoofdredacteur van - I de krant. In zijn plaats is tot hoofdredacteur benoemd, de heer J. Wig- I gers, Kolweg 14, thans redacteur en plaatsvervangend hoofd- I redacteur. Als redacteur-medewerker heeft het bestuur benoemd, de l 1 heer D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, alhier, telefoon 2699 f De gemeenteraad komt maandag 10 december 1973, des avonds 7.30 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen ter behandeling van de volgende AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 12 november 1973. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de heren: a. G. J. W. Reilink, Kozakken- straat 17 en H. J. Koopman, Gaardenstraat 12 alhier; b. G. J. van 't Holt, Pannenbak kersstraat 2 en H. Oolbek- kink, Holtinckspad 1, alhier. 4. Voorstel tot het vaststellen van een archiefverordening. 5. Voorstel tot vaststelling van een studiefaciliteitenverordening. 6. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de direkteur van het keurings-, waag- en slacht- huisbedrijf onder gelijktijdige toe kenning van wachtgeld. 7. Voorstel tot wijziging van de gas- tarieven. 8. Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van een wijziging van a. het bestemmingsplan „Hol- terberg"; b. het bestemmingsplan „De Haar". De heer Joh. Bosman was vijf en twintig jaar lid van de In dustriebond N.V.V. Hij kreeg van de bond de zilveren bonds- speld en van de plaatselijke af deling een geschenk dat werd aangeboden door voorzitter Van der Steen. maatschap van de Industriebond NVV. De heer Moolekamp speldde hem de zilveren speld op de revèr en van de plaatselijke afdeling van de Industriebond werd hem met een toe passelijk woord een cadeau overhan digd. Tijdens de bejiaardenmiddag, welke de afdeling Holten van het N.V.V. de gepensioneerde leden van de verschillende vakbondsaf delingen in hotel Vosman heeft aangeboden, heeft de heer J. C. Moolkamp, districtsbestuurder van het N.V.V. een overzicht, gege ven van de belangrijke veranderingen, die zich in de vakbeweging aan het voltrekken zijn. Verschillende vakbonden zijn samenge gaan, waardoor het verschil in onderling karakter verdwijnt. Men wil naar nauwere federatieve samenwerking, een soort „vaste ver kering, mogelijk gevolgd door een huwelijk". Vele idealen en ande re maatschappelijk gegroeide verhoudingen moeten overboord. Als voorbeeld noemde spreker de fusie van de bouwbonden N.V.V. en N.K.V. Het CNV doet hierin nog niet mee. De vervoersbonden gaan ook over in een federatie, maar eerst willen zij de zaak goed rond hebben voordat zij in één gebouw gaan. Diavertoning Na dit min of meer officiële gebeu ren werden door de heer J. M. Wit- termans, leraren aan de Holtense scholengemeenschap, prachtige dia's vertoond van de reis naar het Noor den, welke hij met zijn collega de heer Ras maakte via Denemarken en Noorwegen naar de Noordkaap. De fjorden, watervallen en andere mooie natuurtaferelen wisselden elkaar. Toen de projector niet functioneerde stelde de heer Bisschop, een der be jaarden zijn toestel ter beschikking. De vertoning en de uiteenzetting welke de heer Wittermans daarvan gaf, werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Behalve enkele consumpties werd een broodmaaltijd aangeboden. Voor zitter Tiihof dankte de heren Witter mans, Bisschop. Moolekamp en Tui- tert, die voor de achtergrondmuziek zorgde, voor hun medewerking. De bejaarden, waaronder vele nieuw ingekomenen, die dit nog niet eerder hadden meegemaakt, waren zeer dankbaar voor hetgeen hen geboden werd. 9. Voorstel tot het verlenen van ga rantie voor de betaling van ren te en aflossing voor het aangaan van hypothecaire geldleningen. 10. Voorts tot het accepteren van vaste geldleningen af te sluiten met de NV Bank voor Nederland- sche Gemeenten voor het jaar 1974. 11 Voorstel tot het vaststellen van een crediet in rekening-courant met de NV Bank voor Nederland- sche Gemeenten voor het jaar 1974. 12 Voorstel tot wijziging van de ge meente-begroting 1973 (crediet voor uitbreiding openbare Haar- school met 2 lokalen en crediet buitenmateriaal openbare kleu terscholen vernieuwing dakbedek king kleedhokjes). 13 Beantwoording van eventueel in gekomen schriftelijke vragen. NED. HERV. KERK: 9 en 10.30 u. ds. P. Lugtigheid. Oppasdienst mevr, van Bruggen, Fenny Scheperboer en Henny Baltus. Extra collecte: inwen dige zending. GEREF. KERK: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 10.00 u. hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte Inwen dige zending. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. M. de Heer. Viering Heilig Avondmaal. Uit gangscollecte Prot. Interk. Thuisfront. NIEUWE HEETEN R.K. KERK: za terdagavond 7 u„ zondagmorgen 9 en 10 u. Vrydag 7 december 19.30 uur: Potstoten in café Jansen. Zondag 9 december 14.00 uur: Klup '53 geopend. 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 10 december 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda). 20.00 uur: Ruilavond Postzegelclub „H.P.C." in hotel Vosman. Dinsdag 11 december 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwenvereniging Dijkerhoek in „Bethanië". 20.00 uur: Jaarvergadering ijsclub „De Noordpool" in Dorpshotel „Holterman" (zie adv.). Woensdag 12 december 19.45 uur: Uitreiking Landsteinerme- daille Ned. Rode Kruis in zaal „Amicitia". Donderdag 13 december 16.00-18.00 uur: Receptie t.g.v. 100- jarig bestaan Makelaarskantoor Vincent in hotel „Holterman" (zie advertentie). 19.45 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Holten in gebouw „Irene". Spreker de heer A. H. van Pijpen. Vrijdag 14 december 19.30 uur: Verwerping C.J.V. Dijker- hoek in gebouw „Bethanië" (zie be richt). 19.45 uur Toneeluitvoering voor ge nodigden door C.O.C, in gebouw „Rehoboth". Vrijdag 14 t.e.m. 24 december Adventsactie „Solidaridad". Collecten op Kerstbijeenkomsten en in kerk diensten t.b.v. de Interkerkelijke Hulpverlening aan Latijns-Amerika. Zaterdag 15 december Grote verkoopactie van oliebollen door de S.V. ..Holten" (zie adv.). 19.45 uur: Toneeluitvoering door „C.O.C." in gebouw „Rehoboth" (zie adv.). 17.00-19.00 uur Receptie i.v.m. 25-jarig bestaan „Holtens Nieuwsblad" in hotel „Holterman" eventueel in zaal „Amicitia". Dinsdag 18 december 14.30 uur: Kerstmiddag Bejaarden sociëteit .Holten' in gebouw .Irene'. 20.00 uur: Jaarvergadering tennisclub „Holten" in bovenzaal hotel Vosman Woensdag 19 december 19.45 uur: Kerstviering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Amicitia". Donderdag 20 december 19.45 uur: Open Bridge-drive bridge club „Holten" in hotel „Holterman" (zie adv.). 19.45 uur: Bijeenkomst van alle Her vormde cathechisanten (en verdere belangstellenden) in het kader van de Adventsactie „Solidaridad". Spreker: Pater Jan Brinkhof uit Lettele (juist teruggekeerd uit Chili) Film „Solidaridad". Zingen uit „Liedboek der Kerken". De leden van de afd. Holten van de Ned. Chr. Bouwbond (N.C.B.) heb ben vrydagavond in de bovenzaal van hotel „Vosman" tydens een ge zellige „familiefeestavond" het feit herdacht dat een kwart eeuw geleden de afdeling werd opgericht. Voordat men hiertoe besloot werd het van '46 '48 correspondentschap waargeno men door de heer P. F. van Doorn, die vanaf de oprichting tot heden de „penningen" heeft beheerd. Penningmeester van Doorn die de leiding had van deze feestavond sprak een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de voor zitter de heer A. Krikkink, die van een ernstige ziekte zover is hersteld dat hij deze feestavond aanwezig kan zijn en tot de heer Koetsveld te Utrecht bestuurslid van de N.C.B. De heer Koetsveld die z'n gelukwens namens het hoofdbestuur vergezeld deed gaan van een geschenk in cou vert hield een korte toespraak waarin hij wees op het gevaar van het isole ment. Als Christelijke Vakbeweging moet men midden in het leven staan en samenwerken niet alleen als werk- Vóór 1 april 1974 wil men de dis cussie rond hebben over het plan voor een z.g. „zware" federatie waar voor eerst het NVV en NKV en na duidelijk groter aarzeling ook het CNV het vorig jaar in beginsel ge kozen hebben, waarvoor een rapport is uitgebracht door het organisatie bureau Bosboom en Hegener. Oliecrisis Sprekende over de oliecrisis, zei de heer Moolekamp dat de vakbeweging daar geen schuld aan heeft. De vak beweging heeft een urgentieplan op gesteld en dat kenbaar gemaakt aan de regering. Voor een rechtvaardiger inkomens verdeling moeten meer werknemers ouder de CAO's komen en moeten ook maatregelen worden getroffen ten aanzien van het inkomen in de vrije beroepen. Voor de spreiding van kennis en macht, is een betere scholing, beter onderwijs mogelijk tot 18 jaar naai school en een ander onderwijstype nodig. „De medezeggenschap staat nog maar in de kinderschoenen" al dus spreker, die de bezetting van de Enka in Breda een goed voorbeeld noemde wat de vakbeweging voor ogen staat. De mens moet centraal staan en niet in de eerste plaats het kapitaal. Schaarste-economie Schaarste aan grondstoffen heeft een andere economie tot gevolg. Minder aanvoer van aardolieproducten geeft een terugslag, met als gevolg ar beidstijdverkorting en ontslag van personeel. De heer Moolekamp noem de als voorbeeld de Wavïn te Har- denbevg- Naar zijn oordeel zal de regering de olieaanvoer nauwlettend in het oog moeten houden, opdat de midden- en kleine bedrijven niet de klappen krij gen. De vakbeweging zal zich con structief moeten opstellen, zodat de klappen niet te eenziidig terecht ko men, aldus de heer Moolekamp. die ten slotte nog wees op de noodzaak, dat. de werknemers zich in het NVV organiseren. Jubilaris In deze bijeenkomst herdacht de heer Joh. Bosman zijn 25-jarig lid- Woensdagmorgen heeft Sinterklaas nog tijd vrij kunnen maken om ook een bezoek aan de Dorpsschool t.e brengen. In de hal van-het. schoolge bouw zaten moeders met kleuters, de klassen een tot en met vijf stonden naast de gasten en de zesde klas kwam op een gegeven teken onder trommelgeroffel van boven, om af dalend langs de trappen het podium te bezetten. De leerlingen v. d. hoog ste klas vormden het ritmisch ridder orkest dat de samenzang van alle klassen ging begeleiden met triangels, bellenstokjes, tamboerijnen, beukesta- ven, bekkens en trommels. Toen even later de bisschop van Mira verscheen, zetten allen uit volle borst in: „Sin terklaas kom bij ons binnen met uw knechtje Zwarte Piet". Sinterklaas stond een ogenblik stil verbaasd van zoveel hartelijkheid, maar daarna groefden diepe rimpels zijn vriende lijk gelaat, want Piet was verdwenen. Hij verzocht alle kinderen heel hard „Piet" te roepen en toen kwam de deugniet uit de schoolkelder. Verschillende kinderen zongen op het podium of declameerden. Sommigen bespeelden een insti-ument en daar na gingen de klassen naar de lokalen. De kleine kleuters kregen een trak tatie bij de uitgang, uitgereikt door leden van de oudercommissie, want Sinterklaas onderhield zich ogenblik kelijk daarna met de leerlingen van de eerste klas. Hij loofde en laakte. Vol ontzag keken en luisterden de kinderen. Het grote boek lag natuur lijk op tafel en Piet schaduwde hem telkens gedienstig, zoals 'n echte Piet behoort te doen. Met hun cadeautjes en traktaties ver lieten de kinderen om kwart over twaalf de school, nog opgewonden over alles wat ze hadden beleefd. nemers maar ook met de werkge vers. De Christelijke Vakbeweging staat in de wereld om te getuigen, het evangelie uit te dragen, het evangelie dat een verlossende kracht heeft. Alle in de Christelijke Vakbeweging georganiseerde werknemers moeten meedenken en meewerken niet alleen aan het instandhouden maar ook aan de uitbouw en de groei van het C.N.V. zo besloot de heer Koetsveld. Aan de feestavond werd meegewerkt door „Beern'd en Hennik" uit Wier den. Dit duo bracht voor een groot deel in dialect een leuk program ma schetsjes, liedjes, grappen en grollen. Voorzitter Krikkink sprak een kort slotwoord en hii dankte penning meester van Doorn, die veel en be langrijk werk voor de afdeling heeft verricht. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 uur tot en met maandagmorgen 8 u. dr. J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Wijkverpleging Zuster W. Slomp-van der Stouw, Won- daalstraat 10, Markelo, tel. 05476-1246. Ambulancevervoer Joh. Aanstoot, tel. 1338, b.g.g. gara ge A. Müller, tel. 1320. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdag middag en donderdagochtend in het Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat 23 G. J. Kraay, tel. 2299. Tandartsen H. Scheffer, Prinses Julianaplein 12, Goor. tel. 05470-2500 Voor spoedge vallen 67 u. namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 910 u. bij mevr. C, Kniiff-Dekker, tel. 1438. b.g.g. tel. 1799 (Mevr. J. Beldman-Aanstoot. Maatsehanoelnk Werk Elke werkdag van 9—10 u. in het Groene Kruisgebouw. Maandagavond van 78 u. Dierenartsen A. Th. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 9 dec. H. J. Mo- leman. Lageweg 13, tel. 1974. Maan dag 10 i.e.m. zondag 16 december A. Groen, Kozakkenstraat 15, tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op zater dag 911 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 8 t.e.m. vrijdag 14 decem ber: Eelctra: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knaoen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel).

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1