Holten in de lift door zege op ATC Ruiterij puzzelde Blauw Wit rukt na forse zege op naar derde plaats Verslagen junioren SV „Holten" Resultaten Blauw Wit junioren Resultaten Blauw Wit pupillen Aanwijzing winnende deelnemers kaarten Sint Nicolaas-actie Holtense Handelsvereniging Zwemclub Twenhaarsveld won ook derde wedstrijd in vijfkamp Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten WAAR GAAN WE HEEN? BATO I moest de punten delen Schaakuitslagen Schaakbond Overijssel Schaakver. Holten bedwong koploper Almelo V Hockey-nieuws BI. Wit 2-Sp. Rijssen 5 5-2 Uitslagen bridgeclub „Holten" DOS 7-Bl. Wit .3 3-2 Interkerkelijk jeugdgesprek .Vrijdag 30 november 1973 8 Een vooral na dc rust beter voetbal lend Holten, heeft in een matige wed strijd, thuis verdiend gewonnen van A.T.C. uit Hengelo Hoewel Holten met de rust nog tegen een achter stand aan moest kijken won het ver in de tweede helft toch nog ruim met 3-1. Ook al in verband met de autoloze zondag moest de wedstrijd- een kwar tier later beginnen omdat scheids rechter Kruize, geheel uit Wage- ningen gekomen, pas laat arriveer de. Meteen al van de aftraf af nam Holten het initiatief en in de 2e mi nuut was het. de ver opgedrongen J. Veneklaas die rakelings langs de ver keerde kant van de paal schoot. Ook een prachtige kopbal van G. Oolbekkink ging buiten bereik van de Hengelose doelman net over. Doch geleidelijk aan nam ATC meer het initiatief over, wat in de 17e mi nuut resulteerde in een onverwach te achterstand voor de roodzwarten toen hu linksbuiten geheel vrij staand gemakkelijk kon inkoppen, 0-1. Voor de rust nog enkele prachtige kansen voor de Holtenaren, waarvan de grootste wel gemist werd door H. Bronsvoort, die de bal prachtig kreeg 'aangespeeld van A. Dekker. Ook na de rust een veel sterker Hol ten dat. toch beter begon te voetbal len. Het duurde echter nog tot de 25e minuut toen A. Reijlink een prach tige voorzet op rechts gaf, die on houdbaar dooi- Henry Bronsvoort werd ingekopt. Holten rook toen de zege en bleef komen. In de 35e mi nuut gaf A. Dekker vanaf de zijlijn een hoge voorzet, die tot ieders ple zier hoog in de bovenhoek van de verste paal verdween (2-1). Nu moest ATC wel komen en doel man Deijk kon z'n talent tone door een hoge bal nog net tot corner te verwerken. B. Knapen had de wed strijd kunnen beslissen doch alleen voor de Hengelose doelman schoot hij met de binnenkant van z'n voet net over. Drie minuten voor tijd leek ATC toch nog gelijk te maken maar de prachtige kopbal verdween via de bovenkant van de paal achter het doel. Het was A. Reijlink die de overwinning leek veilig te stellen. Alleen doorgebroken werd hij echter door een wanhopige verdediger van achter neergehaald, zodat toch nog W. Schooien definitief het lot der Hen- geloërs bezegelde (3-1). Nog te ver melden dat de scheidsrechter een ma tige wedstrijd floot, geheel niet in het nadeel van de Holtenaren. Indien de weersomstandigheden zich niet wijzigen zal er van de komende wedstrijd thuis tegen B.W.O. wel wei nig terechtkomen. In dat geval zal er 's morgens om 10.00 u ,'n training worden ingelast voor de selectiespe lers van het eerste en tweede elftal. De training van vrijdagavond zal dan komen te vervallen. STAND 4B NEO Wierden W'school GFC Reutem BWO Hector Holten Enter ATC Unisson La Première 1 17 2 14 2 14 3 11 4 10 4 10 4 10 4 10 4 8 5 8 6 4 8 4 21- 8 20-14 8- 6 16-14 12- 8 11-10 12-11 16-16 8-10 13-19 2-11 8-21 Zaterdagmiddag 24 november speel de het eerste damesteam van Bato in Almelo tegen Rac 2. Uit het spel- verloop bleek duidelijk dat beide ploe gen even sterk waren. Aan beide zij den van het net werd goed gespeeld. Zowel aanvallend als verdedigend ging de strijd gelijk op. De harde smashes, die we anders van het .Holtense team gewend zijn, werden nu niet vertoond. Dit kwam waar schijnlijk doordat het net iets hoger hing dan bij andere wedstrijden. Zo doende werden er veel tactische bal len gegeven. Zoals zo vaak ging BATO in de eer ste set slechts van start. Rac profi teerde hiervan en wist een voor sprong van enkele punten op te bou wen. De Holtense dames die nu wat warm gespeeld waren namen ech ter het initiatief over en wisten de set te winnen. In de tweede ging de strijd volledig gelijk op Het puntenverschil bleef steeds, be perkt tot 2. Het BATO team wist in de laatste fase door enkele goede bal len de overwinning in de wacht te slepen. Ook in de derde set was er geen klasseverschil. Nu was het Rac team echter de gelukkige die de over winning op haar naam wist te bren gen. De vierde en laatste set moest nu de beslissing brengen. De rac ploeg be gon met een sterk offensief en wist een grote voorsprong op te bouwen. Deze was voor het BATO team te- groot om te overbruggen. Wel kwa men zij nog dicht bij een overwin ning, maar het Rac team gaf haar zo goed als zeker overwinning niet uit handen, zodat de wedstrijdpuntjes ge deeld moesten worden. Setstanden: 9-15, 15-17, 15-14, 15-13. Maandag a.s. wordt in de sporthal in Nijverdal tegen RIVO 1 gespeeld. Ook dit belooft weer een spannende wedstrijd te worden. Beide ploegen staan namelijk hoogop de ranglijst geplaatst. In de 2e klasse A behaalde Boe- kelo 1 de gi-ootst mogelijke overwin ning op dr. Max Euwe 2. Esgoo 3 tegen Almelo 2 is na spannende strijd geëindigd in een gelijk spel. Drienerlo 3 tegen Haaksbergen 1 werd afgebroken in een gelijke stand terwijl Winterswijk 1 een zware ne derlaag toegebracht werd door Favo- rita 1. In de 2e klasse B werd Stork 1 verrassend geklopt door Almelo 3. Nijverdal 1 tegen Hengelo 2 werd afgebroken in een gelijke stand, ter wijl Rijssen 1 tegen Almelo 4 niet verder kwam dan een afgebroken stand ten gunste van de Almeloërs. Uitslagen 2e klasse A. Boekelo 1-Dr. Max Euwe 2 10-0, Esgoo 3—Almelo 2 5-5, Drienerlo 3— Haaksbergen 1 4—4 v.l., Favorita 1 Winterswijk 18,51,5. Standen: Boekelo 1 Favorita 1 Esgo 3 Dr. Max Euwe 1 Winterswijk 1 Almelo 2 Haaksbergen 1 Drienerlo 3 Dr. Max Euwe 2 2e kiasse B Nijverdal 1Hengelo 2 Goor 1Dedemsvaart Rijssen 1Almelo 4 4— lo 3—Stork 1 5,5—4,5. 2e klasse B Stork 1 Hengelo 2 Goor 1 Almelo 4 Nijverdal 1 Almelo 3 Dedemsvaart 1 Rijssen 1 6 uit 3 21 5 uit 3 22 4 uit 3 16,5 2 uit 2 10,5 2 uit 2 9,5 2 uit 3 14,5 1 uit 2 9,5 0 uit 1 3,5 0 uit 3 4 4,54,5 v.l., l uitgesteld, 5 v.l., Alme- 4 uit 3 16 3 uit 2 11.5 3 uit 2 10,5 2 uit 2 11 2 uit 2 10,5 2 uit 2 9 0 uit 1 4,5 In Hotel Vosman had vrijdagavond van de vorige week de eerste aanwijzing plaats van winnende deelnemerskaarten en donderdag avond werden in café Kalfsterman de winnen de kaarten getrokken. Vrouwe Fortuna lonkte wat de hogere prijzen betreft deze avond naar: J. v. d. Stouw, Bushofstraat 4 250, G. J. Meier, Burg. v. d. Borchstraat 250, Mevr. Bal-Keiler, Haarstraat 12 100, M. Klein Horstman, Hoofdstraat100, J. Post, Look 44 100, Prijzen van 50,waren voor Schokkin, Holterbroek G. J. Tuitert, Larenseweg 5 H. W. Compagne, Holterweg 26 A. Kolkman, Schoolstraat 4 De prijzen van 25,gaan naar: Abma, C'hurchillstraat C. J. Mol, Voorsboersstraat F. J. Pasop, Borkeld P. H. Cammeraat, Boanrichterstraat J. G. Lammers-Schuppert, Churchillstraat J. L. C. Boertjens, Postweg 1 J. Bleijenberg, Ab Jansenstraat J. Beltman, Tuinstraat 12 M. Vorrink, A. J. Goldsteinstraat G. J. van 't Holt, Pannenbakkersstraat N. Nieuwenhuijzen, Holterberg A. J. Ninendijk, Molenbelterweg J. Bolink, Larenseweg B 20 H. Jansen, Kozakkenstraat 6 H. Klein Horstman, Oude Deventerweg 21 J. G. Nijland, Gaardenstraat 15 De eerstkomende aanwijzing heeft plaats op dinsdag 4 december 's avonds om 7.30 uur in café Jansen. Maandag 10 december 's avonds om half acht in zaal Amicitia de vierde aanwijzing en tevens een extra aanwijzing van een groot aantal fantastische waardevolle prijzen o.a. bromfiets, vouwfiets, draagbare zwart wit TV, draagbare radio etc. etc. De landelijke rijvereniging „Berg- ruiters" hield een puzzelrit op de Holterrit die ondanks de minder gun stige weersomstandigheden toch nog achttien amazones en ruiters aan de start bracht. Verreweg het grootste deel van de deelnemers had nog nooit eerder een dergelijke rit gereden en strafpuntloos bleef dan ook niemand. Enkelen van hen raakten totaal uit de koers en werden onder de rook van Nijverdal door organisator Dries Willems opgespoord. De prijsuitrei king had plaats in hotel „Vosman". De uitslag: Rijdende leden: 1. Joh. Bronsvoort 55 strafp.; 2. Derk Aaf- tink 68 strafp.; 3. Jan Alb. Wegstapel 71 strafp.; 4. Wim Aaltink 82 strafp.; 5. Caroline Schrijvers 88 strafp.; 6. Jan Tiggeler 103 strafp.; 7. Tonnie Broekhuis 108 strafp. Rijdende donateurs: 1. Herman Kolkman 77 strafp.; 2. Wout Loor- bach 90 strafp.; 3. Herman Paul Me- nalda 99 strafp.; 4. Dorien v. d. Pluijm 100 strafp.; 5. A. van Rossum 102 strafp.; 6. mevr. Steunenberg 104 strafp.; 7. P. van Heeren 108 strafp.; 8. mevr. R. van Heeren 112 strafp.; 9. H. Lubberdink 120 strafp. Voor de 3e klasse A van de Schaak bond Overijssel wist de Schaakvereni ging S.V. „Holten" met haar le acht tal „Almelo V", de koploper in deze groep, een gelijkspel af te dwingen, n.l. 4-4. De uitslag van de individuele partijen was als volgt: J. W. Midde- linkJ. E. Davidrichard 1-0, D. van der Knaap—K. Engberts 1-0, W. van Beek—I-I. van Kootwijk 0-1, W. G. BlitsM. D. van der Ham 1-0, B. van Beek—B. Steffens V2-V2, H. H. J. StukkerJ. van Coevorden Va-'/z, A. J. C. BrandB. J. Kemna 0-1, H. van Beek—B. Egberts 0-1. Voor het clubkampioenschap werden door de junioren drie inhaalpartijen gespeeld met de volgende uitslagen: H. MeijerF. van de Berg 1-0, T. Ak kermanD. Meuleman 0-1 en H. Meij erW. Dissevelt 0-1. TUKKERS 3—HOLTEN 2 1-1 De Holtenaren konden het overwicht in manschappen niet in doelpunten uitdrukken. Immers de thuisclub be gon maar met 9 spelers. Na 10 mi nuten waren de gastheren volledig. De Roodzwarten namen zeer ver diend de leiding na precies 15 minu ten voetbal. Barend doorgedrongen in het 16-metergebied werd onderuit gehaald en dat kon arbiter Roelofs niet toestaan. De strafschop werd door W. Reilink onberispelijk inge schoten. Hoewel onze jongens kansen genoeg kregen werd er in de eerste helft niet meer gedoelpunt. De Tuk kers gooiden er in de tweede helft nog een extra schepje op, waardoor er in onze defensie nog al eens fou ten werden gemaakt. Uit één hier van scoorden d.e Albergenaren de ge lijkmaker. Jammer dat 1 puntje bij de tegenstander bleef. IJs en weder dienende moet. het tweede zondag naar Enter. Daar moet ook minstens 1 punt gehaald worden. As 't effe kan twee! HOLTEN 4—NIJVERDAL 3 Holten heeft 'een zwaai- bevochten zege behaald tegen het steeds beter draaiende Nijverdal 3. Al in de eer ste minuten keken de Roodzwarten tegen een achterstand aan toen de Holtense verdediging nogal noncha lant ingreep, waarbij de rechtsbuiten van Nijverdal dankbaar" profiteerde en onhoudbaar voor doelman Pasop scoorde. Langzamerhand kreeg Holten een overwicht doch het duurde nog tot vlak voor rust toen H. v.d. Pluym, doorgebroken op links, met een har de kogel gelijkmaakte. Na de rust, een fanatiek N'dal, dat. zich enkele behoorlijke kansen wist te scheppen. Het was dan ook jammer voor hen, dat één van hun verdedigers geheel onnodig een strafschop veroor zaakte toen hij de doorgebroken Wansink met beide vuisten tegen de grond werkte. J. Stukker faalde niet, en met verder koel verdedigen wis ten de roodzwarten de stand verder te handhaven. Vlak voor het einde mis te zowel H. v.d. Pluym als H. Klein Ovink nog een prachtige kans en scoorde Nijverdal nog een buitenspel- doelpunt. RIETVOGELS 4—HOLTEN 6 2-1. Holten 6 hield lang stand tegen het sterke Rietvogels 4. Pas 10 minuten voor het einde werd de beslissende treffer gescoord. Daarvoor had Henk Beldman vlak na rust de voor de rust opgelopen achterstand wegge werkt. Bij de eerste Almelose treffer werd doelman van Beek door de zon verblind, de tweede ontstond uit een onoverzichtelijke situatie. Verder hield de Holtense achterhoede de zaak goed gesloten. De voorhoede toonde wederom weinig stootkracht, anders had er beslist een punt inge zeten. Holten 6 heeft nu op de helft van de. competitie 8 uit 9 wat ruim voldoende is voor het behoud van het vierde klasserschap. Holten heeft afgelopen weekend een fortuinlijke buit binnengehaald. Jon gens A verloor slechts met 0-1 van het veel hoger geklasseerde Deventer A2. Deze prestatie is des te meer op vallend omdat in de afgelopen 10 wed strijden de debuterende junioren, door onervarenheid met deze voor velen nog nieuwe tak van sport, flin ke verliezen moest incasseren; maar de ommekeer i snabij. Dit belooft voor het verdere seizoen, dat jongens A zeer zeker op sportieve successen kan rekenen. Heren I speelde in de 4e klasse thuis tegen Hardenberg. Deze wed strijd werd met 4-1 gewonnen. Ei werden drie doelpunten gescoord door Joop Meerman, die in excellente vorm bleek te zijn, en één door Ferry Krès, die een voorzet prachtig omzette een doelpunt. Hardenberg, hoger klasseerd, had zich ietwat verkeken op de sterkte van de H.C. Holten. Stand: Avanti 8-14, Almelo 8-11, Goor 8-11, Hardenberg 8-8, Lochem 7-6, Hol ten 8-6, Dieren 8-4, SMHC 7-0. Heren II speelde in Lochem een vriendschappelijke wedstrijd. De Lo- chemse veteranen ontpopten zich als technisch bekwame en conditioneel minder goede spelers. Techniek was niet onze sterkste zij de, maar veel hockeyen en dan komt het vanzelf. De eindstand was 3-0 nederlaag voor heren II, maar er werd een goede band gelegd vo.or verdere contacten. De 2e helft van het seizoen is BI. Wit 2 goed begonnen. De-eerste helft spelend tegen de wind in wisten de mannen van coach Gert Welink de stand tot de rust (gelijk 1-1) "te houden door een doelpunt van Wil- co Dikkers. Na de thee, met de wind in de rug begon men aan een offen sief. De man achter de voorhoede (Johan Stam) zorgde uit knap voorgespeelde ballen van Gerrit Jan Baan voor 2 goals (3-1). In de 10 minuten na rust was het weer Baan, die alleen voor de Rijs- sense keeper voor 4-1 zorgde. Onder erbarmelijke omstandigheden (regen en wind wist sportclub door stug vol houden de eindstand op 4-2 të bren gen. Blauw Wit 2 draait, mee in de strijd om het kampioenschap. Succes mannen! De Tukkers al-Holten al 1-1 Een door blessures in een gewijzig de opstelling uitkomend Holten had in de eerste helft de stormachtige wind schuin tegen. Door de bal ech ter' konsekwent langs de grond te spe len, was het toch Holten dat het ini tiatief had. Uit een hoekschop werd de bal onhoudbaar langs de Tukkers-> doelman gewerkt. Hierna werd het spel van de gastheren fanatieker en ontstond er een gelijkopgmande strijd. Bij een aanval van de Tukkers klapte de buitenspelval te laat dichl en het was 1-1. Na rust werd er door beide partijen hard geknokt voor de overwinning, maar de abominabe le weersomstandigheden maakten het onmogelijk om nog tot goed voetbal te komen. Zo bleef het 1-1. Holten bi-Enter bl 4-0 Holten Bl speelde zaterdag j.l. te gen Enter Bl. Holten moest in de eerste helft tegen de wind in spelen. Met de wind tegen wisten onze jon gens met de rust al met 2-0 voor te komen. Na rust kwamen er nog twee doelpunten bij en zo werd de eind stand 4-0. Een compliment aan onze vaste supporters van Bl, want de weersomstandigheden waren bar en boos. Hector c2-Holten c2 2-2 Holten G2 ontmoette Hector C2 voor de tweede keer binnen twee we ken doch nu in Goor. Het Hector elf tal zag er geheel anders uit dan de eerste wedstrijd. Er speelden diver se andere spelers mee. Holten C2 wist ondanks dat voor de rust met. de wind mee uit te lopen tot 2-0 waar bij nog juist voor het fluitsignaal Hec tor tegenscoorde. Dit was in het ge heel niet nodig geweest. Holten c2 miste in die periode teveel opge legde kansen. Na de thee ging Hec tor C2 fel aanvallen. Nadat voor beide partijen nog een doelpunt werd afgekeurd, kwam vijf minuten voor ^floop van de wedstrijd Hector toch nog naast Holten. Gezien de vele aan vallen wel verdiend. Holten e3-SDOL e2 1-0 Eindelijk heeft Holten zijn eerste overwinning behaald. In de eerste helft met de wind mee was het Hol ten, dat het spel dicteerde en na vijf minuten scoorde Holten het eerste doelpunt. In de tweede helft kreeg Holten het wel moeilijker maar doordat, de ver dediging zich goed weerde was het Holten die door een goed leidende scheidsrechter de eerste overwin- winning binnenhaalde. Ga zo door jon gens. Holten e6-SDOL e5 2-1 Een voor de rust sterker Holten dat de wind in de rug had wist in de eerste helft twee doelpunten te sco ren. Na de rust een iets sterker SDOL dat een minuut voor het einde uit een corner de eer wist te redden. Zo weTd de eindstand bepaald op 2-1. Door deze uitslag heeft Holten E6 9 punten uit 8 wedstrijden. i Blauw Wit I heeft de eerste helft van de competitie met een forse over winning kunnen afsluiten. Met punten uit. 9 wedstrijden neemt Blauw Wit de derde plaats in op de rang lijst achter de grote favorieten voor het kampioenschap Vesos en Kloos terhaar. Eversberg uit Nijverdal is in thuis wedstrijden een gevreesde tegenstan der. Bij stormachtig weer, startte de thuisclub met veel overtuiging. Met lage trappen vanuit de achterhoede werd geprobeerd de Holtense defen sie te verrassen. Eversberg had het eerste kwartier beslist goede moge lijkheden om de score te openen. Maar de kansen werden st.uk voor stuk om zeep gebracht. Na een half uur nam Blauw Wit duidelijk het ini tiatief over. Combinaties over vleugels werden goed opgezet. Maar vooral door het goed gebruik maken van de buitenspelregel was Eversberg de Blauwitters te slim af. Ruststand 0-0. De tweede helft had Blauw Wit wind in de rug- Het speelde wat ge makkelijker en ook de conditie bleek beter dan die van de tegenstan ders. Daar kwam bij, dat Blauw Wit bijzonder gestimuleerd werd door de openingstreffer in de eerste minuut van de tweede helft. Beldsnijder plaatste een hoekschop scherp hoog voor doel. De keeper verkeek er zich totaal op en drukte de bal in eigen doel. Eversberg kreeg geen kans om tegen te scoren, want bijna alle aanvallen werden in de middenlinie afgestopt door A. Beldsnijder en zijn flankspe lers A. Jansen en W. Beldman, Rechtsachter Beukenkamp zorgde voor 2-0 door na een solo met een be heerste boogbal de doelman van Eversberg het nakijken te geven. In deze fase van de wedstrijd kon Eversberg alleen maar proberen de schade te beperken tot twee doel punten. Maar ook dat lukte niet. Beldsnijder zorgde voor 3-0 door dankbaar gebruik te maken van het 1. heren Goorman-Groot Obbink (56%); 2. heren Spijker-Bogaard (53%); 3. dames Geerestein-Teusink (51%); 4/5 dames Witzenburg-Ott (49%); 4/5 heren Geerestein-Iddekin- ge (49%); 6. heren Van Zoest-Grob- ben (47% 7. heren Meij er-Dekker (46%). Het ligt in de bedoeling om op don derdag 20 december een „Open dri ve" te organiseren alleen voor Hol tense ingezetenen. Njeuwe leden (heel hartelijk welkom) kunnen zich opge ven bij de heer B. Groot Obbink, Ko zakkenstraat 2, tel. 1526. risico dat Eversbej-g nam met het hanteren van de buitenspelregel: vanuit het middenveld „soleerde" hij door tot voor de keeper en schoot on houdbaar in. Er kwamen nog enkele kansen voor het voorhoedetrio H. Aanstoot I, E. Beldman en H. Aan stoot II. Alleen de laatste benutte er een van en bepaalde de eindstand op 4-0. Wel liet de Blauw Wit doelman Frans van Gennep nog een bal tegen het net stuiten, maar die kwam uit een indirecte vrije trap rechtstreeks in doel en werd dus afgekeurd. Het luk te Eversberg niet de eer te redden. Al met. al een wedstrijd, die door de weersomstandigheden geen fraai voet bal te zien gaf. De beste ploeg ging met de puntjes naar huis. De stand in de eerste klasse A: VESOS 916 Kloosterhaar 916 Blauw Wit 910 Drienerlo 9j q D.V.O. 99 SC Rijssen 99 Denekamp 9g Daarle g_ 5 Eversberg 9g Boswinkel 94 Ook de 3e wedstrijd in de zwem-vijfkamp is afgelopen zondag in het overdekte bad te Hengelo door Zwemclub Twenhaarsveld gewonnen. Het was een bijzonder spannende wedstrijd die voornamelijk weer werd uitgevochten door „de Weusthag" - Hengelo en Twenhaars veld. Opnieuw moest de estafette de uiteindelijke beslissing brengen. Twintig keer moest er 25 mtr. borst- crawl gezwommen worden. De span ning was te snijden. Van de achter stand die in het begin was opgelopen werd bij stukjes en beetje wat afge knabbeld. Met 0,7sec. voorsprong tik te Jan ter Harmsel toch nog als eer ste aan, waarna de vreugde groot was. Zwemclub Twenhaarsveld gaat na drie wedstrijden iri deze vijfkamp a. d. leiding, gevolgd door de Weust hag, Hengelo 6 pnt, De Dinkel, Olden- zaal 10 pnt, Z.P.A. - Almelo 12 pnt. en Twickel Delden met 14 pnt. TIJDEN: 25 mtr. rugslag Meisjes Hanneke Truschel 23.0, Annemarie Ophof 23.4, Karin Jalving-'23.6,> Hen- riëtte Aanstoot 23.8, Ariane Wichems 24.1, Irma Jager ,25.8, Marian Man-ia 25.8. Jongens Andries Lichtenberg 21.2, Roland v. d. Mark 22.3, Martin Terlage 23.5, Theo B.oode 24.1, Martin Wilpshaar 29.0 50 mtr. rugslag. Meisjes Inge v.d. Harst 40.5, Janny Wansink 41.7, Gerdien Ophof 41.8, Thérèse Tru schel 46.3, Irna Deyk 46.5, Hanny Jansen 46.8, Marjanka v. Maurik 48.1, Janneke Bronsvoort 50.4 Jongens Wim Meijer 40.0, Albrecht Bulsink 40.3, Jan ter Harmsel 40.6, Jan Peter v.d. Berg 42.1, André Oosterdijk 43.2, Jan Huisman 43.8, Henk Oosterdijk 44.4, Wim Boode 47.8, Gerard Vene man 54.2, Bart Jansen 1.08.0. 25 mtr. schoolslag Meisjes Herma Bos 23.7, Annemarie Ophof 25.0, José Pluygers 25.7, Heidi Terla ge 25.7, Jackie Pronk 29.9, Gerrie Ve neman 31,4, Irma Eiling 36.1, Marty Pluygers 41.1. Jongens Lucien Wilpshaar 23.4, Theo Boo- de25.o; Remco v. Maurik 25.4, Martin Wilpshaar 25.7, Wilko Kwintenberg 32.0. 50 mtr. wisselslag Meisjes Marjanka v. Maurik 40.6, Linda 41,5, Rita Aanstoot 42.3, Mieke Schuppert 43.4, Gerida Hols 48.0. Jongens Wim Meijer 38.7, Henk Oosterdijk 40.0, André Oosterdijk 41.4, Jan Pe ter v.d. Berg 41.6, Hans Heyda 44.2, Harry Struik 45.7. 75 mtr wisselslag Meisjes Janny Wansink 1.08.1, Inge v.d. Harst 1.10.7. Enny Stokkers 1.11.7, Trudy Bleyenberg 1.16.3. Jongens Jan ter Harmsel 1.00.8, Albrecht Bulsink 1.02.2. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500,., Vrijdag. 30 november aaavang 20 u. Die Csardafiirstiri operagezelschap Foruni-. 'V:" Woensdag 5 december aanvang 9.45 en 14.30 u. Het spook van Spechten- stein en Voor Andreas een witte was. 5 DECEMBER ZIJN DE BIOSCO PEN GESLOTEN. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 29 november t.m. dinsdag 4 december 5.12 geen Chato's land 14 jr. Zaterdag 1 december en zondag 2 de cember matinee Zadeltuig a.l. Vrijdag 30 november en zaterdag 1 december nachtvoorstelling De zwar te spin 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen 20; vrij. 21-23.30; za. 14-18.30-21-23.30; zo. 14- 16-18.30-21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 1100. Donderdag 29 november t.m. dinsdag 4 december Poseidon Adventure 14 jr. Zaterdag 1 december, zondag 2 de- Bl. Wit al-Holten a2 0-2 Blauw Wit speelde niet met het sterkste elftal tegen plaatsgenoot Holten A2 omdat linksbuiten Jan Kolkman geblesseerd was. De twe> ploegen waren haast even sterk, a was Holten voor de rust toch als ploeg iets sterker. Toch de doelpun ten bleven uit al had Holten wel een paar mooie kansen onbenut gelaten. Na de rust kwamen de Blauw Wit ters toch iets meer opzetten. En net Hulz B. el-Bl. Wit el 0-1 Jongstleden zaterdag had EI (uit spelend) het hoofd te bieden aan het als veel sterker bekend staande Hul zen EI. De ervaring had' reeds ge leerd dat, bij vorige wedstrijden, met name de Hulzensc keeper Dommer- holt voor de Bl. Witters steeds weer een niet te overwinnen hindernis bleek op de weg naar succes!!! Dat dit zaterdag wel is gelukt (zij het slechts één maal), terwijl Hulzen geen kans zag tot een tegenscore te komen, mag dan ook rustig als een enorm succes voor de Bl. Witters worden gezien. Onze jongens speelden met duidelijk meer inspiratie en in zet. Met name het middenveld bleek veel sterker bezet dan in het verle den het geval was. Hoewel de Huize naren de laatste tien minuten sterk aandrongen, waardoor zich angstige taferelen voor 't Bl. Wit-doel afspeel den, gingen de volle twee (hard no dige) punten mee naar Holten. Nog maals een daverend succes! HIz. B. e2-Bl Wit e2 3-0 Wederom moeten we voor de Blauw Witters een nederlaag noteren! Een ding is nu wel zeker: E2 kan dit jaar de hoop op het kampioenschap wel laten varen. De feiten tonen overdui delijk aan dat dit team wat te zwaar is ingedeeld. Steeds weer blijken de tegenstanders van duidelijk betere klasse. Zo ook nu weer (uit) tegen het technisch veel meer begaafde Hulzen E2 dat de Bl. Witters dom weg geen kans gaf om het juiste rit me te vinden. E2 heeft- echter ook duidelijke plus punten: Het heeft een hoge mate van inzet en het is een fijn team om mee te werken. Voetbaltechnisch echter komt het nog wat tekort. Maar ja daaraan kan nog veel wor den gedaan. RKSV e3-Bl. Wit ei 0-4 E4 heeft zaterdag (uitspelend tegen R.K.S.V. E3) een enorme partij voet bal laten zien. Reeds vanaf 't. begin staken de Bl. Witters hun bedoelingen niet onder stoelen of banken en beuk ten onweerstaanbaar op de R.K.S.V. verdedigingslinie dat tot vier maal toe volkomen in elkaar stortte onder het bruut Bl. Wit geweld, terwijl ie dere tegenaanval rigoureus werd af geslagen. E4 een team dat van wanten weet. Knaap gedaan jongens. Bl. Wit e5-SDOL e5 8-0 Met hartelijke groeten van zijn team genoten aan de in het ziekenhuis ver blijvende spitsspeler Abma, wordt wederom een,,monsterzege" voor de Blauw Witters genoteerd. Ditmaal was het SDO.L E5 dat het. kind van de rekening werd. De BL Witters speelden ook ditmaal weer zó gran dioos, zó superieur, zó geweldig, dat dit nieuwsblad te klein is om de ge hele ode daarin uit te zingen! We noteren hier dan oo"k enkel de op zichzelf reeds voldoende zeggende 8-0 zege. F.5 met broekjes hangend tot som over de knietjes, meters schoenveter achter zich aanslepend, schijnbaar onwrikbaar genesteld in de top van het klassement. Fantastisch wat een elftal toen men een beetje meer vat Holten kreeg kwam Holten op een gelukkige wijze op 1-0. Vanuit een corner kwam de bal op een ongeluk kige wijze op het hoofd van één van de verdedigers van Blauw Wit, zodat deze onhoudbaar was voor doelman G. Paalman. Een schot dat van rich ting veranderde betekende het twee de doelpunt voor Holten. Blauw Wit deed er nog alles aan, en men kreeg ook nog wel een paar kansen, maar de doelpunten vielen niet. Al met al een fijne en in vriendschappelijke sfeer gespeelde wedstrijd. Bl. Wit Bl - SOS bl 4-1 Met in de eerste helft de wind in de rug trokken de Blauw Witters al direkt in de aanval. Na enkele vaarlijke schoten juist naast en gemiste penalty was het Henk link die 2 x achter elkaar raak schoot 2-0. Na de rust bleef Blauw wit aanvallen ondanks de tegenwind wat na een kwartier beloond werd met een doelpunt, alweer van Henk Bolink. Tien minuten later "brak Aad van Spronsen alleen door en met een prachtig schot werd het 4-0. Een tegenstoot van SOS bracht de enige tegengoal voor Blauw Wit, Eindstand 4-1. Een prima resultaat! DES b2 - Bl Wit b2 3-0 B2 moest ondanks een goed ge speelde wedstrijd, de overwinning aan DES laten. Dat de schade beperkt bleef tot 3-0 was mede te danken aan de twee C- spelers, die als invallers de wedstrijd meespeelden. Een schouderklopje voor deze twee jongens namens heel B2. Het derde dat aan de 2e helft van de competitie bezig is moest het za terdag opnemen tegen het sterke DOS 7. Met goede moed begonnen moest men met de rust tegen een 2-0 achterstand opkijken, maar na de thee liep het allemaal wat beter en het was de Ruiter die door 2 keer te scoren de stand gelijk wist te bren gen, 10 min. voor tijd echter kwam DOS op 3-2 en die werd ook de eindstand. Het compliment van DOS zijde aan onze spelers was: jullie speelden een klasse beter als in de thuiswedstrijd (8 sept.) Houen zo jongens!! cember, woensdag 5 december ma tinee Gullivers reizen a.l. Vrijdag ^0. ,noy£mber en zaterdag 1 december nachtvoorstelling Ben and Charlie 18 jr. •Aanvangstijdenwerkd. 20; vrij. 20- 24 u.; za. 14-18.45-21.15-24 u.; zo. 14- 16-18.45-21.15 u. LUXOR theater, Brink, tel. 18662. Donderdag 29 t.m. dinsdag 4 decem ber 3 x 2 is SEX 18 jr. Zondag 2 dec. matinee Het mas ker van Zorro a.l. Aanvangstijden werkdagen 20 u.; za. 18.30-21 u.; zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. Tot 17 december Lex van Quartel te keningen. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u.; za. 10-17 u.; zo. en ma. gesloten. GOETIEK DE ROZIJENENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848, b.g.g. 15016. Ekspositie Corrie Schiltkamp Kera miek. Openingstijden: ma. t.m. za. 14-18 u.; vrij. d.e.b. 19-21 u.; zo. gesl. GALERIJ LENTEN, Kiêlterstraafc 25-27, Epse, tel 05700-21815. Ekspositie schilderijen, keramiek, grafiekplastiek Burman, Gerst, Ber- serik, de Kroon, v.d. IJssel. Openingstijden; wo. t.m. za. 10-18 u.; zo. 14-17 u.; ma. en di. gesl. GALERIJ ZEVEN, Hofstraat 7, tot 24 december. Ekspositie werkgroep Gallonero (E. Hooykaas, D. Schierenberg, D. Taay- ke, Y. Ankersmit, M. de Bruyn, K. Hendriksen, P. Kijlstra, J. v. Marck, H. Nijhuis, J. Oberink, A. Jozên. Openingstijden woe-, vrij-, zaterdag en de koopavonden 14-17 u. en koop avonden 19-21 u MUNTENTOREN, Achter de Muren. ZP Aspecten van de hedendaagse Hon gaarse kunst. Openingstijden di. t.m. zo. 13.30-17 u.; vrij. d.e.b. 19-21 u. TROG ART Hofstraat 2. Ekspositie mw D. Visser, applicaties, poppen en tekeningen. Tot 22 december. Openingstijden di. t.m. za. 1417.30 u ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3, tel. 16512. ■Geneeskunst in boekvorm. Openingstijden ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17.30 u.; za. en zo. gesl MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. tm. za. 10-12 en 13-17.30; zo. 14-17 u.; ma. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink, te,. 14556. Gesloten tot voorjaar. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. ALMELO Varossieau: Dond., vrijd,, maand,, dinsd., woens dag 14.30—20 u. M.A.S.H. 14 jaar. Zaterdag 18.45 en 21.00 u MASH .14 jaar. Zaterdagavond 23.15 u. De naakte jun- glekoningin 18 jaar Zondag 14.30, 16.45, 18.45 en 21.00 u M.A.S.H. 14 jaar. Cinema Palace: dond., vrijd., maand., dinsd., woens dag 14.30, 18.45, 21.00 u. De wraak van Tien Li Chung 18 jaar. Zondag 14.15, 16.30, 18.45, 21.00 u De wraak van Tien Li Chung 18 jaar. Maandagavond 3 december houden de Hervormde cateehïsatiegroep en de Geref. Jeugdvereniging in het ge bouw „Rehoboth" een bespreking over het onderwerp „Kun je jou christelijk geloof verdedigen?" Op deze bijeenkomst, die om 8 uur begint, zijn ook de jongelui die geen lid zijn van genoemde verenigingen heel hartelijk welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3