i Meer dan 200 bezoekers op „Open Dag huishoud school „De Noordenbarg Aan de OLM- leden Kerkdiensten Feestavond in „IRENE m Bejaardensoos Zondagsdiensten Ambtenaren spraken over Arbeidsvoorwaar denbel eid van de Vakcentrales Dir. Cammeraat: Tonen zoals je bent. geen ..poespas QN*EAGENDA Padvinderij De Waardenborch tien jaar 55 Officiële publikatie Spreek Kuur Gevonden - Verloren GESLAAGD Burgerlijke Stand burgemeester HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7.per half jaar, f 14,per jaar Betaling op giro Vrijdag 23 november 1973 26ste jaargang - no. 47 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers. telefoon 1356 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Grote sommen geld uitgeven aan onderwijs kan betekenen: recht hebben op weten wat er in dat onderwijs te koop is. Praten over onderwijs veronderstelt ook weten van dat onderwijs. Leerlingen moeten „doorgeven" naar het voortgezet onderwijs btekent: voor al kennis kunnen nemen van dat onderwijs! De Huishoudschool te Holten meende hier een antwoord op te kunnen geven door het organiseren van een „Open dag". „Probeer de mensen in je school te krijgen en te laten zien wat er gedaan wordt", was het idee van het hoofd der school, de heer P. Cammeraat, overigens geen nieuw idee, want deze vorm van zich manifesteren in de gemeenschap wordt meer toegepast. Om goed over te komen moet je je. dan tonen zoals je bent en laten zien wat je do,et. Geen bijzondere „poes pas". geen grote show gewoon je school laten dx-aaien volgens het roos ter. Daa.r zijn de leerkracht en de leer lingen zeker in geslaagd. De toeloop was groot. Veel hoofden van basis- Echolen in en buiten Holten hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt hun leerlingen een poosje door de school te laten dwalen. Zesde klassers, jongens en meisjes, of ze nu wel of niet op deze school zullen komen hebben met grote be langstelling naar het doen en laten van de huishoudschoolmeisjes geke ken en zelfs meegedaan. Zij hebben daarmee een stukje onderwijs ge proefd en zo aan de gezichten te zien smaakte het best. Toegegeven het is makkelijker te la ten zien wat leerlingen met praktische vakken doen zoals bijv. koken, han denarbeid, naaldvakken. Verkijk je daar echter niet op, want wat bedoel je te doen met dat koken. Gaat het om dat potje koken of om wat an ders: Het goed uitvoeren van de op dracht, dus juist lezen, handelen, or ganiseren, samenwerken, oordelen, vinden van regels. Kan je dat aan de bezoekers duidelijk maken? De basisschoolleerlingen zullen daar geen probleem van gemaakt hebben. Die hebben zich zonder dit al geen ogenblik verveeld. De volwassenen die kwamen kijken, leerlingen van andex*e vormen van voortgezet onderwijs, ouders, een af vaardiging van de Scholengemeen schap, een grote delegatie uit de Ge meenteraad van Holten 'prikte' daar wel doorheen. Zij kwamen met vra gen die de hele onderwijs problema tiek van het lager beroepsonderwijs (deze naam is een onding) van het ogenblik raken. De aansluiting op an dere vormen van onderwijs, 't niveau van het onderwijs, de „statuskwes- tie" de schoolkeuzeproblematiek, sa- menwerkingsgedachten enz. Het mag gezegd worden dat de be zoekers bijzonder bevredigd de school verlieten en de kijk op het huishoud onderwijs verbeterd of veranderd was. Géén school waar wat gespeeld wordt met kook- en naailesjes m een vorm van onderwijs waar gewerkt wordt en zeker speels aan een gede gen algemene vorming. Daarbij komen de gewone vakken van alle vormen van voortgezet onderwijs zoals Nedei'lands, wiskunde, rekenen, Engels, aardrijkskunde, geschiede nis. kennis der natuur enz. heel se- noemd. Ze hebben hun waarde rieus aan de orde. De praktische vakken zijn al ge en moeten die blijven houden. Alleen, hoe breng" je al die vakken, hoe ga je er mee om samen met de leerlingen voor wie deze schoolkeuze de beste is. Het personeel dacht daar op deze dag wel in geslaagd te zijn dit over te lateni komen. STREEKFUNCTIE Dat daarnaast het laten zien van de streekfunctie van de school een belangrijk doel was, is goed begre pen. Dat met slagvaardigheid ge werkt moet worden om deze functie van een levenskrachtige zij het geen grote school (de mammoetwet leer- XJit z.g. waardeloos materiaal als conservenbljkjes etc. worden door de meisieè die heel vaardig met. de soldeerbout overweg kunnen, hele leuke dingen ge maakt. Rechts de heer W. Kwa- kernaak, leraar .Handenarbeid' De directeur der school de heer P. H. Cammeraat tijdens de rondleiding in gesprek met v.l.n.r. de raadsleden Bosschers WiggersWesterik en Rietberg. de ons gelijk ook maar even in mam moetscholen denken) te laten voort bestaan. Op wat voor wijze dan ook georganiseerd, is elke bezoeker aan Zoals u hebt kunnen lezen in de brochure „Boer en Milieu", verdient het aanbeveling dat de landbouw ook de problematiek rond welvaart en welzijn dient te bestuderen. Ter oriëntatie hiervan zijn door de betrokken bonden en organisaties bij eenkomsten gehouden. Ilierin kwam een aantal vraagstukken naar vo Ter afsluiting hiervan zal een „milieu dag" worden gehouden in Raalte, al waar verschillende vraagstukken aan de orde zullen komen. De datum wordt nog nader bekend gemaakt. In de brochure bevindt zich een antwoordkaart. Ieder die belang stelling heeft voor deze materie, kan zich via deze antwoordkaart opgeven voor deelname aan deze milieudag. Deze kaart moet gestuurd worden voor 15 december a.s. aan hei secre tariaat der OLM. Groot Wezenland 29 te Zwolle. Men kan zich ook tele fonisch opgeven, 05200-12247. Het bestuur der OLM, afd. Zwolle. NED. HERV. KERK: 9 en 10.30 u. ds. C. C. Addink. Bediening Heilige Doop. Extra collecte bouwfonds „Be- thanië" Oppasdienst: Men'. Koopman Betty Paalman en Miny Wissink. GER. KERK: 9.30 en 3.00 uur ds. H. van Twillert,. In beide diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang collecte voor „Eigen kerk bouw". R.K. KERK: 9.30 uur Heilige Mis in gebouw ..Irene" Bosehkampsstraat. DIJKERHOEK: 10 u. ds. P. Lugtig- heid. Extra collecte bouwfonds „Be- thania". OKKENBROEK: 10 u. ds. M. de Heer Uitgangscollecte voor de kerkvoogdij. NIEUW HEETEN R.K. Kerk zater dagavond 7 uur, zondagmorgen 9 u en 10 uur. Vrijdag 23 november 19-30 uur: Verwerping krentenbrood enz. C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Irene". 19.15 uur: Interkerkelijke zangdienst in de Ned. herv. kerk. Zaterdag 24 november 9-12 uur: Grote verkoopactie van spe culaas door d.e ponyclub „Bei-grui- tertjés" (zie adv.). 19.30 uur: Start gezelligheidsi-it MAC „De Holterberg" bij café ,,D; Bies- ter". Deelname alleen voor leden en introducé's. 20.00 uur: Uitvoering Dijkërhoekse Amalerutoneelclub in zaal „Het Bonte Paard", Zondag 25 november 14.00 uui": Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" Bathmen (zie adv,). Dinsdag 27 november 14.30 uur: Bejaarrlensoos in gebouw „Irene" (Boschkampstraat). 20.00 uur: Jaarvergadering (met ver loting) Hervormde Vrouwengeroep Dijkerhoek in „Bethanië". Woensdag 28 november Dokter .1. F. Sijtsema de gehele dag afwezig (zie adv.). Donderdag 29 november Dokter J. II. A. Bruins gehele dag afwezig (zie adv.). Mengunie B.V. na 10.00 uur gesloten (zie adv.). 19.45 uur: Jaarvergadering Hervorm de Vrouwengroep Holten in gebouw „Irene". Vrijdag 30 november 19.30 uur: Feestavond afd. Holten, Dijkerhoek en Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en afd. O.L.M. in zaal „Amicitia", m.m.v. „O.C.H.". Na afloop dansen. 20.00 uur: Ledenvergadering A.R, Kiesvereniging „Nederland en Oran je" in gebouw „Rehoboth". 20.00 uur: Familie-feestavond afd. Holten Ned. Chr. Bouwbond in bo venzaal „Vosman". Zaterdag 1 december 14.15 uur: Bejaai-denmiddag NVV- leden in hotel Vosman. Woensdag 12 december 19.45 uur: Uitreiking Landsteiner-me- daille Ned. Rode Kruis in zaal „Amicitia". Vrijdag 14 december 19.45 uur: Toneeluitvoering voor ge nodigden door „C.O.C." in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 15 december 19.45 u.; Toneeluitvoering door „COC" in gebouw „Rehoboth". In het gebouw „Irene" dat tot de laatste plaats was bezet werd za terdagavond tijdens een feestavond herdacht'dat tien jaar geleden de Holtense padvindersgroep „De Waardenborch" werd opgericht op initiatief van de oud-HoItenaar onderwijzer J. S. Molewijk te Zutphen. Met de heer Molewijk waren mevrouw Stoop en de he ren Bruintjes, Knijff, Maats en Rijnsaardt het ten volle eens dat er in Holten levensvatbaarheid was voor de padvinderij en zij heb ben. zo zei akela Admiraal gelijk gekregen want het is met de pad vinderij in Holten, medé dankzij de werkers van het eerste uur, de ouders en vele Holtenaren die niet alleen met raad maar ook met de daad hebben gesteund, naar wens gegaan. Renteloze aandelen, donateursgel- den en de opbrengst van een grote ba zaar zorgden ervoor dat er voldoen de geld binnen kwam om materiaal te kopen voor het bouwen van een prachtig troephuis in de Beuseberg dat in juli 1965 in gebruik werd geno men. In 1970 bereikte „De Zwaarden- borch" een nieuwe mijlpaal: de op richting van een kaboutergroep en de installatie (12 juni '70) van 17 kabou ters. Een mooi succes voor het Stich tingsbestuur dat hiermee nog niet t vreden was want ,.De Waarden- borfch" was zonder padvindsters niet ai, geen geheel. Een actie om zich op te geven als padvindster ging in het begin van 1971 van start en op 23 a-ril van dat jaar werd „De Waar denborch" uitgebreid met een groep van 16 padvindsters. Op 28 april 1971 werd het perceel bosterréin in de Beuseberg, waarop het troephuis weicl gebouwd, dankzij een schenking van de heer K. Greep te Holten, eigendom van de stichting. Ais dank voor deze schenking wex'd de heer Greep ere-padvinder van „De Waardenborch", de groep die haar naam dankt aan het gelijkna mige kasteel, waarvan de resten in de nazomer van 1972 in de Look aan het begin van de Rijssenseweg wer den blootgelegd. Akela Admiraal liet zijn woorden van dank en waardering tot de op richters vergezeld gaan van bloemen en hij reikte aan hopman Rijnsaardt (vanaf de oprichting leider) en vaan drig Rion Wittenberg (die voor de groep veel en belangrijk werk heeft verricht) de zilveren lelie uit. Ook dankte akela Admiraal allen in het bijzonder de Holtense win keliers die een zeer groot aantal prijzen beschikbaar stelden voor de op deze feestavond te houden verlo ting en de „Amerikaanse verkoop". De heer Remerv te Deventer, die kwam gelukwensen namens het dis trict Salland Scouting Nederland zei. zeer gplukkig te zijn met zo'n sterke groen nis Holten. Men heeft in Holten een duidelijk antwoord gegeven op de vraag of de padvinderij nog toekomst heeft. Of de groep en de ouders dit werk waarderen blijkt op een avond als deze. De beloning voor de oprich ters en hen die in de loop der jaren hebben meegewerkt aan het goed marcheren van de padvinderij in Holten zijn al die blije gezichten op deze jubileumavond. Hopman Doedens bood de gelukwensen aan namens de padvinderij in Heéten. De hopman offreerde een paar prachtige eigenge maakte totems. Na het officiële gedeelte presenteer den kabouters, welpen, padvindsters en verkenners een rijk afwisselend feestprogramma dat veel applaus oogstte. Een groepje van tien welpen open de met een leuke sketch, een vijftal vexkenners zong met vakkundige pia nobegeleiding van Dick Kevelam leu ke wijsjes en verder brachten de padvinsters (seniores) en de kabou ters aardige sketches. Omstreeks 20.45 uur begon de eer ste pauze. Terwijl er een record aan tal loten werden vex-kocht hadden de aanwezigen de gelegenheid om 'n kop koffie of een flesje limonade te drin ken. Verschillende oud-leden en oud leiding maakte van de gelegenheid gebnxik om even een babbeltje te ma ken met oude bekenden van de pad- V inde rij. Na deze gezellige onderbreking tra den nogmaals Liesbeth Oostenbrug, Martha van Doesburg, Theo Maats, Martin Hols en Rien Wittenberg voor 't voetlicht om hun zelfgecomponeer de lie'd over tien jaar Scouting Hol en ten gehore te brengen. Daarna ging het doek open voor de junior padvindst - Eén padvind- steir, Jennie Vukkink, zong (play back) het Sallandlied, daarna maak te ze een reis door de gehele we reld, waax-bij ze met vele verschillen de danseressen uit de verschillende landen kennismaakte. Op muziek uit deze landen werd door de padvinsters op zeer amusante wijze gedanst. De volgende landen werden op deze wij ze uitgebeeld: Rusland, Amex-ika, Gx-iekenland, Schotland, Japan, Ne- derland, Groenland, Tirol en Hawa. Tijdens de finale konden de padvind sters een welverdiend applaus in ont vangst nemen. Hierna vond de spectaculaire ver koop van een grote taart plaats. Ie dere aanwezige kon voor slechts één kwartje de gelukkige bezitter van de taart worden. Eén werd tenslotte de winnaar, maar hij zou niet de enige zijn, die deze avond met een prijs naar huis zou gaan. want hierna ging men over tot de trekking van de verloting. Een ongekend aantal prijzen, die ter be schikking waren gesteld door de Hol tense Middenstand, zorgde ervoor dat bijna niemand met lege handen naar huis toe ging. Als laatste speleenheid van „De Waardenborch" brachten de verken ners hun sketch ten tonele. Tijdens de laatste avond van het zomerkamp voerden de verkenners hun gebruike lijke kampvuurstukjes op. Als eerste traden Antoon Kers en Erik Oosterhof als het duo „Snip en Snap" op. Snip en Snap dames verkleed en wisselden op pro fessionele wijze hun „oude-wijven praatjes" uit. Vervolgens werd er een dwaze sol- datensketch opgevoerd. Een sergeant die in overspannen toestand zijn sol daten neerschoot, omdat telkens eerx van hen niesde. De clou was dat hij de laatste soldaat zijn zakdoek aan bood in plaats van hem neer te knal len. Door drie verkenners werd vervol gens het verhaal van de professor die 'n vergrootmachine had uitgevonden, gespeeld. Een ongelovige vriend spuugt tegen de machine en krijgt daarop prompt een plens water in zijn gezicht. De laatste sketch stelde een dag uit het leven van een toneelschool voor- Hierin kwam duidelijk uit dat de leerlingen en de regisseur het vaak zeer moeilijk met elkaar kunnen heb ben tijdens de oefening van toneelstuk ken. Als afsluiting werd het bekende Anton van den Bok" gezongen. Hierna ging voor de verkenners het doek dicht. Als laatste onderdeel van de avond werd spontaan door de hele zaal het Jamboreelied gezongen. De meeste ouderen kenden het nog goed uit de tijd dat hier in Nederland de Wereld jamboree wex-d gehouden (1937). Tegen elf uur ging het doek voor de laatste maal open en de gehele leiding bracht bij wijze van dank een groet aan het publiek. Tot slot sprak de heer Petter, voorzitter van het Stichtingsbestuur „De Waarden borch", nog een woord van dank en waax-dering tot de zaal en de leiding. „De Waardenborch" kan terugzien op een zeer geslaagde jubileumsvie ring. ook wat betreft de financiële zijde van deze avond. De leiding, le den en het stichtingsbestuur van „De Waardenborch" danken hiervoor diegenen die hebben meegewei'kt. De vijf verkenners (v.l-n.r.) Theo MaatsLiesbeth Oostenbrug. Martin Hols, Martha van Doesburg en Rien Wittenberg kregen een daverend applaus voor hun eigen compositie „Tien jaar Scou ting Holten". deze „Open dag" zich wel bewust geworden. Als zo bereikt is dat zo meer helder heid over de huidhoudschool te Holten is, heeft de school met deze „Open dag" zeker haar doel bereikt. Het personeel en de leerlingen kun nen door deze grote belangstelling (het gaat om enkele honderden be zoekers) met voldoening en dank baarheid op deze dag terugzien. Burgemeester en wethouders van Holten brengen ingevolge het bepaal de in artikel 10 van de Grondwa terwet Waterleidingbedrijven ter open bare kennis, dat met ingang van 1 december 1973 gedurende twee maan den ter gemeente-secr-tarie, afd. Al gemene Zaken, voor een ieder ter in zage liggen een afschrift van de aanvraag van de Gemeente Energie- en Waterleidingbedrijven Deventer, gevestigd te Deventer, d.d. 22 sept. 1972 en een afschrift van de aan vraag van de Waterleiding Maat schappij „Overijssel" N.V. gevestigd te Zwolle, d.d, 26 juli 1971, beide met bijbehorende stukken, om ver gunningen tot uitbreiding van de wa terwinning in de gemeente Deventer, respectievelijk Diepenveen en Olst. Gedurende de termijn van ter inza ge ligging kunnen de belanghebben den schriftelijk bezwaren indienen te gen het verlenen van vergunning bij ons college. Voorts delen wij nog mede, dat er op woensdag 10 april 1974 te 10.00 uur v.m. in de secretarie van de ge meente Deventer de gelegenheid be staat de ingediende bezwaren monde ling toe te lichten en overleg te ple gen met de aanvragers c.q. met diens gemachtigden. Holten, 23 november 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. GEVONDENGroen nylon want wieldop en siervelg VW; witte plas tic zak met gymschoenen en broek je; poes donkergrijs met witte vlek ken; roodbruin beursje met f 41,- en buskaart; Rechter zwarte kinderhand schoen gevoerd; Siamese kater; een paar bruine kinderhandschoenen ge voerd. VERLOREN: Bruine honderiem; ro de knip portemonnee; bankbiljet f25; Blauw grijs schoen en witte broek; oranje regenbroek; kindermuts (soort pet) groen met pluim. Dinsdag 27 november zal de bejaar- densocieteit weer worden gehouden in het gebouw „Irene" aan de Bosch- kampsstraat. Het belooft weer een gezellige spelmiddag te worden.. Het soosbestuur verwacht weer zeer velen. Aanvang: half drie. Op het proefschrift „Ontwikkelings mogelijkheden voor de gemengde be drijven in de gemeente Hardenberg" behaalde aan de Landbouw Hooge- school te Wageningen onze oud-plaats genoot de heer E. Aaftink, bedrijfstak- deskundige bij het consulentschap voor de rundveehouderij te Hengelo. (O.) het „ingenieurs register diplo ma". Geboren: Hefcdrika Willemina, dv Hendrine Janette, dv G. Beldman en A. Staman. Aldo Christian, zv D. Briganti en J. W. C. Spaan. Louis Chantal, zv G. J. Bekkernens en K. Verbeme. Getrouwd: W. F. Jansen, 23 jr. Bath men en W. J. Honcoop 20 jr. H. J. M- Meijnders, 31 jr Uithoorn en M. C. M. Heek 26 jr Amsterdam. G. J. R. Jansen 25 jr den Ham en H. E. Scheperman 22 jr Hellendoorn. Overleden: E. Teeselink 58 jr. H. C. Brands 4 jr. J. Paalman, 85 jr overled. Te Deventer. A. G. Stokkers-Bergkamp 75 jr overled. te Deventer. BEVOLKING Ingekomen: G. J. Wolters en zoon van Brummen. Mevr. E. J. Cor- nelissen-Top van Deventer. H. Au- gustin van Duitsland. H. Dam Wiechers en echtgen. van Rijssen. Vertrokken: Mevr. W. J. Jansen-Hon- coop naar Bathmen. Mej. G. Hu- zen naar Apeldoorn. De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij zijn spreekuur op maandag, 26 nov. a.s. van 's mor gens heeft verschoven naar de mid dag van 14.30 tot 16.30 uur. Holten, 23 november 1973. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Art„sen Vanaf vrijdagmiddag 5 uur tot maan dagmorgen 8 u. dr. J. H. A. Bruins, Molenbclterweg 15 tel. 1280. Wijkverpleging Zuster P. T. van der Zwaag, Groe ne Kruisgebouw, Markelo Prinses Irenestr. 7 tel. 05476-1285. Ambulancevervoer Garage A. Muilder tel. 1320 b.g.g. J. Aanstoot tel. 1338. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe» ne Kruisgebouw. Gaardenstraat 23, G. J. Kraay tel. 2299. Tandartsen L. G. Dekker, Marcus Samuelstraat 3, Enter tel. 05478-653. Voor spoedge vallen 6-7 uur nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker tel 1438 b.g.g. tel. 1799 mevr. J. Beld- man-Aanstoot. Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groe ne Kruisgebouw maandagavond van, 7-8 u. Dierenartsen W. Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 2 tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis T.m. zondag 25 nov. J. Hof, Sche- penenstr. 16 tel. 1697. Maandag 26 nov. t.m. zondag 2 dec. C. Dijkstra, Schoolstr. 5. tel. 1833. Aangifte gestorven dieren op zaterdag 9-11 u. Aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 24 t.m. vrijdag 20 nov. Electra: H. Heijink Kolweg 44 tel. 2124. Gas: H. J. Kolkman Diessen- plasstraat 32 tel. 2012. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). In de districtsvergadering Overijssel van de Algemene Bond van Ambtenaren, welke dinsdagavond werd gehouden in de zaal van Hotel Vosman, is uitvoerig gesproken over het Arbeidsvoor waardenbeleid 1974. Hoewel er geen Centraal Accoord voor 1974 tussen de werkgevers en werknemers tot stand gekomen is, blijft contact binnen de bonden met de z.g. „achterban" noodzakelijk, verklaarde districtsbestuurder H. M. ten Brink uit Zwolle, om te weten hoe de leden denken over het accoord dat in beginsel tot stand kwam maar dat door de werkgevers van de tafel is geveegd. In die zin blijven de gewestelijke vergaderingen nuttig. Het aan vankelijk op centraal niveHu tot stand gekomen zal nu bedrijfs- taksgewijze aan de orde worden gesteld, waarbij het stelsel van centen en procenten, dat overigens bij iedere bedrijfstak verschil lend kan liggen, zal blijven gehanhaafd. De heer Ten Brinke noemde het een speculatie of de regering bij een eventueel ingrijpen, dit zal doen op basis van het oorspronkelijk accoord. De olieboycot met onder andere de verhoging van de benzineprijs en de hogere kosten van oliestook in flats, die volgens sommige berichten der tig gulden per maand meer zullen bedragen, vormt een aantasting van onze economie en kan verstrekkende gevolgen hebben. De vraag werd dan ook gesteld of de inhoud van het oorsproxxkelijk ac coord niet op de tocht komt te staan „of wordt gezet", zoals de heer Ten Brinke opmerkte. De conclusie van de vergadering was, dat de aanvankelijk vastgestel de uitgangspunten door de vakcentra les dienen te worden gehandhaafd, waarbij de verwachting werd uitge sproken, dat eventuele regeringsmaat- relen hiervan zullen uitgaan. In zijn openingswoord deelde heer Ten Brinke mede, dat op 13 decem ber a.s, opnieuw een districtsvergade ring zal worden gehouden over de fe deratieve samenwerking der vakcen trales. Plaats en tijd zullen nog na der bekend worden gemaakt. De ABVA maakt nog steeds een sterke groei door. In het eerste half jaar van 1973 traden 6356 nieuwe le den toe of te wel 4,7 procent van het gehele ledenbestand. Uitvoerig werd nog gesproken over de te verwachten opheffing van het stakingsverbod voor ambtenaren. Het bestaande verbod wordt gevoeld als een discriminatie. Wel werd opge merkt. dat dit wapen met de grootst mogelijke zorgvuldigheid moet wor den gehanteerd en dat het niet in alle sectoren van het overheidsapparaat, zoals bijvoorbeeld ziekenhuizen, ener gie- en waterleidingsbedrijven, mag worden gebruikt.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1