Ledenvergadering Touwtrekkers Resultaten jeugd S.V. „Holten" Resultaten Blauw Wit pupillen Clubhuis en terrein Hockeyclub Holten officieel ingebruik genomen BRILLEN MET DE MODE MEE Uitslagen en standen schaakbond Overijssel Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.Y. Holten MAC „De Holterberg-team succesvol in Hellendoorn Sportvereniging B.A.T.O. afdeling judo WAAR GAAN WE HEEN? Ondanks slecht weer toch geslaagd familiefeest Damesvoetbal SV „Holten" Zondag 2e ronde „Tarzancup" Inhaalprogramma 17 november jeugd SY „Holten" LAAT U ZIEN IN DONKER Dierentuinen zijn het haasje J. van Asselt beste schutter Programma Bl. Wit Dankdagcollecte .Vrijdag 16 november 1973 5 De hockeyclub „Holten" een jonge zeer snel groeiende loot aan Holten's „sportboom" heeft zaterdagmiddag haar speelveld en het clubgebouw in het „Sportdal" officieel in gebruik genomen nadat die wethouder voor sportzaken de heer W. ten Berge en de voor- ziter van de Stichting „Sportbelangen Holten" de heer J. Warrink geheel volgens de regels de beginpush hadden „gemaakt". Deze push bracht meteen de beide teams Holten (Mixed) en De Dolen de Ridders (Mixed) uit Terborg in actie voor 'n vriendschappelijke wed strijd die onder bar slechte weersom standigheden op een zwaar veld werd gespeeld. Na deze wedstrijd, die door De Do lende Ridders met 4-1 werd gewon nen had de opening van het leuk vex-- sierde clubhuis, bij verhindering van burgemeester mr. W. H. Enklaar plaats door de heer W. ten Berge die met de genodigden en afgevaar digden van vei-schillende verenigin gen werd welkom geheten door de voorzitter van de hockeyclub de heer P. van Iddekinge. Het gemeentebestuur, zo zei wet houder Ten Berge, prijst zich geluk kig dat ook in Holten een terrein werd gevonden Voor hockey. Dankzij het gereedkomen van het prachtige sportpark Meermanskamp kwamen er meer mogelijkheden en de ruim P/s jaar geleden opgerichte hockey club Holten heeft hiervan gebruik ge maakt. Helaas zijn er nog tal van sporten, waax-voor veel belangstelling bestaat, die in Holten (nog) niet beoefend kun nen worden omdat ze (nog) niet kun nen beschikken over een sporthal, doch die hopelijk over niet al te lange tijd in De Haar zal worden gebouwd. De tegenpush werd genomen door de heer J. Warrink (links) en wethouder Wten Berge. De heer J. Warrink die sprak namens de Stichting Sportbelangen Holten, deed het zeer veel deugd dat over het gebruik van het Sportdal en de verkoop van 't clubhuis respectie velijk met de familie Vincent en de Sportvereniging Holten overeenstem ming werd bereikt. De jonge club, die bloeit mede door zelfwerkzaam heid heeft zich nu reeds een plaats in de Holtense gemeenschap vei-- worven. De heer P. van Iddekinge sprak woorden van dank tot de beide plaatselijke voetbalverenigingen (SV Holten) en ZW (Blauw Wit '66) voor het beschikbaar stellen van een' speelveld en tot het gemeentebestuur en de dienst van Gemeentewerken, waarvan men o.m. bij het in orde brengen van het terrein in het Sport dal enom veel medewerking heeft gehad. Holten 2 - Hulsen 2 In de eei-ste helft was het een zeer matige vertoning en Holten stond al gauw achtef met 2-0 door doelpunten in de twaalfde en in de vijfentwintig ste minuut. Na de rust ging het be ter doordat Maud vah Dijk er :n kwam en een zeer goede wedstrijd speelde. Holten had nog een paar goede kansen. Daarvan werd er één benut in de vijfenvijftigste min. door Janny Broekhuis. De eindstand was 1-3. A.s. zondag zal de 2e ronde plaats hebben van de bekercompetitie der la gere elftallen. Holten 10 heeft deze ronde vrijgeloot en dus mooi de gele genheid om de toekomstige tegenstan ders te bespioneren. Holten 4 speelt tegen Holten 9, Hol ten 6 tegen Holten 8 en tenslotte de grote favoriet Holten 5 dat de eerste wedstrijd speelt tegen Holten 7. Alle wedstrijden worden gespeeld om 10 uur. Ook speelt om 10 uur het eerste- elftal nog vriendschappelijk te gen het 3e elftal. Holten 8-HöIten 4 2-5 Deze •wedstrijd in de le x-onde om de Tarzancup is 'n zeer enerveren de wedstrijd geworden. Er werd in deze wedstrijd door enkele spelers van beide elftallen hard gesp.eeld. Op pa pier moest de wedstrijd een gemak kelijke opgave zijn voor Holten 4, maar dit pakte in de beginfase, yan de eerste helft wel anders uit. Na een kwartier spelen stond Holten 8 met 2-0 voor door twee mooie doel punten van respectievelijk Oolbek- kink en Arfma. Na deze voorsprong werd de wedstrijd feller en bij een aanval van Holten 4 werd er een overtreding gemaakt door één van de verdedigers. De vrije schop werd hard ingeschoten en de stand was 2-1. Holten 8 was hierdoor een beet je aangeslagen en bij een identieke aanval van Holten 4 werd er weder om een overtreding begaan en mocht Holten 4 weer een vrije schop ne men. Deze werd hard ingekogeld en de stand was 2-2. Na de rust een aan vallend Holten 4 en bij een aanval werd de speler Jansen van Holten wegens een overtreding door dé scheidsx-echter (nadat hif in de eerste helft rseds een waarschuwing had gekregen doordat hij een speler van DES Al-Holten AlHolten C2-Hec- tor C2 aanvang 2.30 uur; Holten El- Hector El aanv. 2.00 uur; De Zweef E2-Holten E2 aanv. 10.00 uur vertrek 9.15 uur; Vesos E2-Holten E3 aanv. 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; Sp. Rijs- sen E2-Holten E4 11.00 uur, vertrek 10.30 uur; Holten E5-SVN E4 10.01 uur; Holten E6-SDOL E5 11.00 uur: Holten E7-SVVN E5 11.00 uur. A2, BI, B2, Cl, C3, Dl en D2 zijn vrij. Bij de wedstrijd DES Al-Holten Al zal de aanvang en het vertrek nog nader bekendgemaakt worden. Langzaam rijdende landbouwtrek kers en -machines mogen nu knippe rende waarschuwingslichten gebrui ken. Tot nu toe was dit uitsluitend aan op de rijbaan stilstaande voer tuigen toegestaan en dan ook nog buiten de bebouwde kom. De wet staat nu een ruimer gebruik van waarschuwingslichten toe en daar moet het langzame landbouwverkeer van profiteren. De donkere maanden zijn aange broken en daarmee is het gevaar toegenomen dat langzaam rijdend verkeer niet tijdig door achteropko mend snelverkeer wordt gezien.' Goed licht zorgt ervoor dat u wordt ge zien. De juiste verlichting houdt in: voor twee koplampen (waar binnen de bebouwde kom geen straatverlich ting brandt, moet dimlicht worden gevoerd)twee helder rode achter lichten, liefst reflecterend en twee aparte reflectoren. Dit geldt ook voor aanhangwagens, die evenwelook voorzien moeten zijn van lengtedrie hoeken en zijlichten. Bij dichte mist of zware sneeuwval is inschakeling van een sterk rood mistachterlicht aan de linkerkant van de trekker of wagen gemonteerd toegestaan. Hoewel stoplichten voor trekkers en aanhangwagens niet zijn voorge schreven,. verdient het wel aanbeve ling deze te monteren. Want hoe kan men zonder stoplichten vooral in het donker het verplichte stopsignaal ge ven aan het achteropkomende ver keer? 'n Filmkamera is geen verrekijker. Film vaak van dichtbij of haal het beeld naar U toe. 't Zijn de mooiste beelden, kieine emoties op het gezicht staan te lezen. Achtergronden zijn gevaarlijke zones. Laat geen boom uit een hoofd steken of bloemen uit een oor. Maak voor kinder foto's eens een knieval en word kind de kinders. Geloof óns: Uw foto's winnen dan an echtheid. RHENEN. De meeste dierentui nen in ons land 'zij de dupe van de autoloze zondag. Ouwehands Dieren park had vorige week nog maar lO'/o van het bezoek op een normale zon dag in november van vorig jaar. De heer Ouwehand: „We proberen met optimale inschakeling van het openbaar vervoer nog wat leren in de brouwerij te brengen, maar het is me bekend, dat er op korte termijn, toch wel een adres gaat naar de mi nister van economische zaken om in één of andere vorm financieel een weg te vinden om het gat in ons te kort op de exploitatie te dichten". Een verheugend geluid noemde de heer Ouwehand de mededeling van minister-president Den Uy) om in de naaste toekomst een manier te vin den om de zondag vrij te geven en het rijverbod te verleggen naar een doordeweeksedag. „Zo'n maatregel zal ongetwijfeld ook door de Nederlandse horecasector worden toegejuicht", aldus de heer Ouwehand. Op maandagavond 12 nov hield touwtrekvereniging ,,Onze Kracht Achteruit" haar ledenvergadering in café Kalfsterman. De voorzitter heer W. Lubbersen heette allen w< kom en hij deelde mee dat trainingen voortaan gehouden zullen worden in de mange te Bathmen sa men met de afdeling Bathmen. De eerstvolgende indoorwedstrijd wordt gehouden op 15 december in de manege ,,de Gompert" in Hengelo (G.). De voorzitter hoopte dat de sportkeu ring hier in Holten doorgang zal vin den. Zo'n keuring is van groot be lang. Alle leden waren dit met de voorzitter eens en gaven zich dan ook op voor deze keuring. Het mee doen aan de sporttoto via de Bond vond onder de leden weinig animo en daarom zal men nog een jaar wach ten. Hierna volgde de bestuursver kiezing. Aftredend en niet herkies baar was secretaris A. Wansink. zijn plaats werd na 5 stemmingen als bestuurslid uit het door het bestuur Holten bl-ÜOS '37 bl 2-2 Holten Bl speelde zaterdag een in haalwedstrijd en wel tegen DOS'37 uit Vriezenveen. Holten startte met de wind in de rug. De ruststand ging dan ook in met 2-0 in het voordeel van Holten Bl. Het tweede doelpunt was van grote klasse, helemaal vol gens 't boekje. Doch na de rust kwam Dos'37 opzetten. De wind was nu in het voordeel van hen. Onze jongens konden het dan ook niet meer hou den. Scheidsrechter Wissink floot, voor de laatste maal en de eindstand was 2-2. Het was een mooie en sportieve wedstrijd. Haarlese B. cl-Hoïten cl 1-1 In een harde maar niet unfaire wed strijd kon Cl het hoofd ternauwer nood boven water houden. Oorzaak: de zwak leidende scheidsrechter ver wees in de tweede helft geheel ten onrechte een Holten-speler naar de kleedkamer. Maar toen toonde Cl zijn karakter. Met dubbele energie werd de strijd voortgezet en zeer verdiend werd tenslotte een belangrijk puntje uit het vuur gesleept. Excelsior c2-Holten c2 3-0 Holten C2 heeft zaterdag j.l. zijn meerdere moeten erkennen in het, Excelsior C2-elftal. Excelsior ging vanaf 't begin in de aanval en kwam enkele keren gevaarlijk voor het Hol ten doel. D,e keeper van Holten wist tot drie keer toe na de gevaarlij ke doorbraken redding te brengen. Drie minuten voor rust scoorde Excelsior 2-0 na een fout in de ach terhoede van Holten. Dit herhaalde zich enige tijd later waardoor de eind stand op 3-0 werd bepaald. Excel sior was deze middag, de betere ploeg. Twenthe el-Holten el 1-3 Holten El heeft zaterdag in Goor duidelijk laten zien dat het niet in de onderste regionen thuis hoort. Met fris en vlot voetbal w.erd de Twent se achterhoede onder druk gezet, vooral door het goede middenveld van Holten. Holten kwam al spoedig op 0-1 door een daverend schot van on ze linksbuiten., die daarna nog een keer scoorde. Dit doelpunt ontstond doordat de bal glad was en de keeper hem door de handen liet glippen. Na rust kwam Twenthe nog even .terugna een aarzeling in de achterhoede, maar daarna was het de beurt weer aan Holten. Het. werd 1-3 door een van de middenvelders. A.s. zaterdag de zeer belangrijke wedstrijd tegen Hector El dat de laatste weken zeer sterk heeft gespeeld. Zet hem op jon gens. Holten e2-Haarle e2 2-0 In deze gelijkopgaande wedstrijd heeft Holten de twee punten in eigen huis weten te houden. Holten E2 wist., de kansen beter te benutten en zodoen de worden er twee doelpunten ge maakt door de voorhoede. Een goed resultaat aangezien de uitwedstrijd verloren ging met 1-0. Holten e5-Hulz. B. e3 2-1 Holten E5 heeft weer eens een over winning behaald ditmaal op Hulzen dat met liefst drie meisjes aantrad. De gasten kwamen al spoedig op 0-1 door een foutje van de keeper. Maar een sterker E5 kwam voor rust nog gelijk. Na rust een sterker E5 dat tenslotte vijf minuten voor het einde d,e overwinning binnen haalde. Holten e7-Nijverdal e4 3-0 Zelfs de grootste optimist had voor de wedstrijd niet kunnen voorspellen dat E7 beide punten in Holten zou houden. In het regenachtige weer werd door beide partijen een fris par tijtje voetbal op d.e grasmat gelegd, wat resulteerde in een 3-0 overwin ning voor de Holtenaren. De rust ging in met een stand va 1-0. Dit doel punt werd gescoord door de midden voor, die elké wedstrijd beter wordt. Na de rust, zat E7 nog feller op de bal, wat. resulteerde in een doelpunt: van de rechtsbuiten, die de bal in de uiterste hoek van 't doel plaatste. Het mooiste doelpunt wérd echter door de rechtsachter gemaakt die de bal uit een corner direct op zijn slof nam. Zo groot was de overmacht dat de keeper van Holten slechts twee ge richte ballen op het doel kreeg, welke hij overigens goed verwerkte. Al met al een fijne en leuke wedstrijd om op terug te zien. Holten 8 toen er geen bal in de buurt was schopte) van het veld gezonden. Holten 4 ging hierna met 10 man beter voetballen en Holten 8 moest terug op eigen helft. De verdediging kwam hierna st.eeds meer onder druk en er moesten wel doelpunten val len. Zo werd de eindstand tenslotte 2-5 voor Holten 4. Wanneer Holten 8 deze inzet toont in dé volgende wedstrijden zal suc ces niet uitblijven. Achilles '12 9-HoIten 6 0-1 In een spannende wedstrijd revan cheerde Holten 6 zich van de grote nederlaag van vorige week. In de le helft wogen de partijen goed tegen elkaar op, in de 2e helft had Holten 6 een klein overwicht. De moegestre den Albert Egberts scoorde de win nende treffer 12 minuten voor tijd. De resterende tijd hield de achterhoe de het hoofd koel. Rechtervleugelverdediger Gerrit Bie leman viel in deze wedstrijd op door zijn aanvallende acties in samen werking met Henk Beldman. Zondag a.s. de eerste wedstrijd om de „Tar- zan-cup" tegen Holten 8. Haarle 6 - Holten 7 Holten 7 vertrok zondag op de fiets naar Haarle. Holten had de neder laag van de zondag ervoor nog in z'n achterhoofd dus Holten ging ge laden het veld in wat ook wel aan het spel te zien was een enkele keer kwam Holten nog weieens. in de ver drukking maar Haarle zat ook wel eens in de knel. Voor x-ust werd er niet gescoord. Maar na de thee wa ren" de' rollen omgekeerd. Holten was de tweede helft geheel sterker, zo dat Haarle flink onder druk kwam te staan. Vijftien minuten voor het eind wist goudkopje" uit een hoek schop te scoren. Haarle wist hier geen verandering meer in te bren gen zodat Holten 7 verdiend met 2 puntjes rijker op de fiets stap te. Deze overwinning was tevens goed voor het betalen van het „Herstkam- pioenschap". In de 3e klasse A boekten Borne 1 en Almelo 5 grote overwinningen op resp. Goor 2 en Nijverdal 3, ter wijl Nijverdal 2 van Holten 1 won. In de 3e klasse B boekten alle kop lopers een overwinning.. In de 3e klasse C gaan Haaksbergen 2 en Hen gelo 3 aan de leiding door winst op Winterswijk 2 en Rekken 1. Haaks bergen 3 en Hengelo 4 behaalden hun eerste winstpunt, terwijl Eibergen 1 een kleine winst boekte op Stork 2. In de 3e klasse D gaat Esgoo 4 alleen aan de leiding,v terwijl Esgoo 5 zijn eerste volle winst behaalde. Boekelo 2 en Oldenzaal 3 speelden gelijk te gen elkaar en Oldenzaal 2 tegen Fa- vorita 2 werd afgebroken. Uitslagen en standen. 3e klasse A. Nijverdal 2-Holten 1 4,5-3,5; Borne 1- Goor 2 7-1; Ommen 2-Rijssen 2, Rijssen n.o.g.; Almelo 5-Nijverdal 3 6,5-1,5. 3e klasse B: Hardenberg 3-Dalfsen 1 3,5-4,5; Vroomshoop 1-Vriezenveen 2 2,5-6,5; Dalfsen 2-Ommen 1 2-6; De- demsvaart 2-Hardenberg 2 1,5-6,5. 3e klasse C. Haaksbergen 3-Hengelo 4 4-4; Winterswijk 2-Haaksbergen 2 2,5-5,5:: Eibergen 1-Stork 2 4,5-3,5; Hengelo 3-Rekken 1 7-1. SVVN el-Bl Wit el 3-0 EI moest, uit tegen het Nijverdalse SVVN, in de gastheren duidelijk haar meerdere erkennen. De reden hier van ligt eigenlijk wel voor de hand, want doordat dit team, ondanks het aanspreken van het allerlaatste beet je inzet de wedstrijden steeds in de slotfase uit handen moet geven wordt hun spel wat te krampachtig en in dividueel. Het team speelde, ook za terdag weer, een teveel verdedigend spelletje voetbal. SVVN (in de wandeling „Volharding" geheten) werd daardoor teveel gele genheid gelaten om, middels goed opgezette combinaties tot scoren te komen. Na de rust leek het er even op dat de Bl. Witters, met de wind in de rug spelend, de in de eerste helft opgelopen 2-0 achterstand zouden gaan wegwerken, doch helaas bleef op het kritieke moment het gewenste resultaat uit. Triest voor trainer en spelers SVVN e3-Bl. Wit c3 3-2 Wegens diverse, door ziekte afwe zige spelers, welke binnen de gele- deren van E3 bekend staan als de „architecten" van het spel, verloor I ook dit elftal ditmaal haar wedstrijd. 3e klasse D. Esgoo 5-Hengelo 5 5,5- 2,5; Boekelo 2-Oldenzaal 3 4-4; Esgoo 4-Het Witte Paard 2 6.5-1,5; Olden zaal '2-Favorita 2 4-3 V.L. STANDEN. 3e klasse A. 1 Borne 1 4 uit 2 12; 2 Almelo 5 4 uit 2 12; 3 Nijverdal 2 4 uit 2 10; 4 Raalte 1 2 uit 1 5; 5. Rijssen 2 0 uit 1 2,5; 6 Holten 0 uit 2 6,5; 7 Goor 2 0 uit 2 4; 8 Nij verdal 3 0 uit 2 4; 9 Ommen 2 0 uit 0 0. 3e klasse B. 1 Ommen 1 4 uit 2 14; 2 Hardenberg 2 4 uit 2 12,5; 3 Dalfsen 1 4 uit 2 10; 4 Vriezenveen 2 2 uit 1 5,5; 5 Vroomshoop 1 0 uit 1 2,5; 6 De- demsvaart 2 0 uit 1 2,5; 7 Dalfsen 2 0 uit 2 4,5; 8 Hardenberg 3 0 uit 2 5,5; 9 Ommen 3 0 uit 1 0. 3e klasse C. 1 Hengelo 3 4 uit 2 13; 2 Haaksbex-gen 2. 4 uit 2 12,5; 3 Del den 2 2 uit 1 6,5; 4 Eibergen 1 2 uit 1 4,5; 5 Winterswijk 2 2 uit 2 7,5; 6 Hengelo 4 1 uit 2 6; 7 Haaksbergen 3 1 uit 2 5; 8 Stork 2 0 uit. 2 6,5; 9 Rek ken 1 0 uit 2 2,5. 3e klasse D. 1 Esgoo 4 4 uit 2 13,5; 2 Oldenzaal 2 4 uit 2 9,5; 3 Favorita 2 2 uit 2 8; 4 Esgoo 5 2 uit 2 6,5; 5 Het Witte Paard 2 uit 2 6; 6 Boekelo 2 1 uit 2 7,5; 7 Oldenzaal 3 1 uit 2 6,5; 8 Hengelo 5 0 uit 2 5,5. De 38e kampioensrit van de KNMV die afgelopen vrijdag en zaterdag op een parcours rond Hellendoorn werd verreden is voor de M.A.C. ,,De Hol- terberg" succesvol geëindigd. De eerste dag was de rit niet te moeilijk, maar de tweede daarente gen was zwaar. Dit was te wijten aan de slechte weersgesteldheid. Hierdoor werden de zandwegen modderig en glad. Voor de eerste keer in de ge schiedenis van de Holtense motorclub werd aan deze tweedaagse deelgeno men met een officieel team, dat uit kwam in de klasse junioren, bestaan de uit de rijders H. Bieleman met „Montesa" Dick Muller met „Bulta co" en W. Wevers met „Honda". Muller en Bieleman wisten de eind streep te halen, na 396 km. in twee Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden on derlinge wedstrijd werden de volgen de resultaten behaald: Groep A: 1. J. v. Asselt 130 punten, 2. O. H. Paalman 117 (5 x 10), 3. G. Koopman 117 (1 x 10), 4. G. A. Ha verslag 116, 5. G. J. Schuppex-t 106. GROEP B: 1. J. A. Jansen 112 pun ten, 2. G. Jansen 106, 3. D. J. Nijen- dijk 104, 4. A. Paalman 102, 5. D. Jan sen 98. GROEP C: 1. G. Schöppers 104 pun ten, 2. G. J. Sluiter 93, 3. J. C. Lam ping 92, 4. H. J. Bekkernens 88, 5. A. J. Bieleman 84, 6. J. A. Bouwhuis 76. Blauw Wit I-Excelsior 3 3.00 u.:; Enter Vooruit 5-Blauw Wit 2 2.30 u., vertrek 1.45 u.; Blauw Wit 3-Blauw Wit 4 2.00 Blauw Wit Al-Blauw Wit Bl 1.30 u.; Blauw Wit Cl-Blauw Wit C2 1.00 u.; Blauw Wit E2-De Zweef E4 9.30 u.; Blauw Wit E3-De Zweef E5 10.15 u.; MVV E2-Blauw Wit E4 11.00 u., ver trek 10.15 u.; De Zweef E8-Blauw Wit E5 11.00 u.; vertrek 10,15 u. Aflastingen worden bekend ge maakt in het kastje bij Kledinghuis Beltman. Deels door eigen schuld overigens, want de jongens gaven, gezien hun spel, er blijk van niet zo veel zin te hebben. De echte sportieve vechtlust ontbrak ditmaal, zodat na afloop terecht kon worden geconstateerd, dat SVVN ver diend de wedstrijd op haar naam had gebracht. Holten e6-Bl. Wit e4 0-2 Bl. Wit E4 speelde zatex-dag op zeer verdienstelijke wijze de pupillender- by van de dag, nl. tegen Holten E6. Na vooraf stevig door leider Bos- schers te zijn toegesproken leek het, of dit team aan schier iedere tegen stand het hoofd kon bieden!! Met name Hans en Johan Stam (die ook voor de doelpunten zox-gden) ronkten als straaljagers over de gras mat!! Jammer alleen dat de scheidsrechter afkomstig van De Zweef, wat blind was voor het tex-echt vlaggen van beide grensrechters en daardoor een wat zwakke indruk maakte. Gezien de inzet van de spelers zou Holten echt wel een tegendoelpuntje hebben verdiend, maar ja, de bal is rond en het moet je maar willen luk ken! Hoe dan ook, voor de Bl. Witters een mooi resultaat. SVVN e5-BI. Wit e5 0-6 Gezien de uitslag is het weer vol komen duidelijk dat spitsspeler Ab- ma (terug van ziek geweest) wel de gelijk van de partij was in de uit- wedstrijd tegen SVVN. Met niet minder dan 6-0 wezen onze knapen de gastheren x-esoluut terug, waarbij nog dient te worden aange tekend dat diverse Bl. Wit scores werden afgekeurd. Hoewel het zo op het oog aan de jongens echt niet is te zien, is E5 een team van alleen maar uitblin kers E5. een elftal om lief te hebben!! Excelsior c4-BI. Wit c2 Helaas moesten onze jongens van C2 een zware nedex'laag incasseren tegen Excelsior C4. Onze jongens hebben wel goed partij gegeven maar tegen deze overmacht van Excelsior kon den ze niet op. De eindstand was dan ook 13-1. Bl. Wit dl-Excelsior dl Hoewel Excelsior bekend stond als de grote doelpuntenmaker,"zijn ze er toch niet in geslaagd om Blauw Wit geheel op de knieën te kiüjgen. Voor de rust lieten on2e jongens zich „overdonderen" waardoor^ ze met 8-1 achter kwamen te staan. Na de rust echter was de achterhoe de van Biauw-Wit beter op z'n hoede en de keeper waar hij zijn moest, zo dat de Rijssenaren geen scoringskan sen meer kregen. Er viel zowaar nog een doelpunt aan de kant van Excelsior, door een wel gericht afstandsschot van onze rechts half. Zodoende bleef de schade beperkt tot dagen te hebben afgelegd, met 0 strafpunten hetgeen door de K.N.M. V. wordt gehonoreerd met goud. We vers behaalde zilver door met 1 Op de 13 november gehouden judo examens zijn onderstaande resultaten behaald. De examens werden afgeno men door de heer v.d. Werfhorst uit Zwolle, die tevens als leraar aan de afd. Judo verbonden is. JUNIOREN: Gele slip: 1. Huub Schoorlemmer, 2. Eric Schmets, 3. Joos Terlage, 4. Ronnie de Geus. Oranje slip: 1. Geert Nijland, 2. Rei- noud Schrijver, 3. Jan Hovenkamp, 4. Jaap Trotsenburg, 5. Henry Tha- len, 6. Arend Jan Aanstoot, 7. Gert Masselink, 8. Ronald Schmets. Groene slip: 1. Gerrit Tijhof, 2. Ed- DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. vrijdag 16 nov. 20.00 grote zaal Mu sical Carm en Jones zaterdag 17 nov. 20.00 grote zaal zien dochter: blijspel door de Drentse Ver. Harm Smeenge maandag 19 november 20.00 grote zaal Overijssels Philh. orkest: abon nementsconcert .woensdag 21 november 20.00 uur gro te zaal Ik Claudius: Zuid. Toneel Globe. E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 15 nov. t.m. woensdag 21 november Wat vaders van hun zonen niet weten (2e week) 18 jr. vrijdag 16 nov. en zaterdag 17 nov. "T30 u. Dwars door de vuurlinie 18 jr. saterdag 17 nov. en zondag 18 nov. matinee 14.00 Abbott en Costello zwaaien af! a.l. Aanvangstijden: wdg. 20 u. vrij. 21- 23130 u. za. 14-18.30-21 u. zo. 14-16- 13.30-21 u. zo. 14-16-8.30-21 uur vrij. 23.30 u. CINEMA, L. Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 15 nov. t.m. woensdag 21 november Mash (3e week) 18 jr. vrijdag 16 nov, en zaterdag 17 nov. Nachtvoorst. 24 uur De laatste ko gel 18 jr. zaterdag 17 zondag 18 en woensd. 21 nov. 14.00 uur Vrijbuiters van het woud a.l. Aanvangstijden: werkd. 20 u. vrij. 20- 24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14- 16-18.45-21.15 u. wo. 14-20 u. LUXOR THEATER, Brink tel. 18662. dondei-dag 15 t.m. di. 20 nov. De maagdelijke heks 18 jr. woensdag cyclus 21'nov. Hoe steel ik een diamant (the hot rook) (14 jr.). Zondagmatinee 14.00 uur titel is nog niet bekend. Aanvangstijden: werkd. 20 u. za. 16.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13586 tot 19 nov. H. Provily aquarel len. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u. za. 10-17 u. zo. en ma. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848 b.g.g. 15016. tot 22 nov. Marijke Ruiter wandkle den, aquarellen. Openingstijden: ma. t.m. za. 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN. Weersweg 9-11 I kandidaat gestelde driemanschap E. Haverlag, H. Klaases en A. Lug- genhorst eerstgenoemde gekozen. De voorzitter wenste hem geluk met z'n benoeming en hoopte dat hij ook het secretariaat op zich zal nemen. Een woord van dank sprak de voor zitter tot de scheidende secretaris de heer Wansink die sinds de oprichting veel en belangrijk werk voor de ver eniging heeft gedaan. Tijdens de rondvraag kwam aan de orde het winnen van nieuwe leden. Dit zal door het bestuur nader be keken worden. Wel staat vast dat de z.g. aspirant leden wel mee mogen doen aan de wintertoernooien. Verder kwamen nog enige suggesties voor het winterprogramma b.v. drop ping, crossloop, fietspuzzeltocht en de feestavond aan de orde. Hierna dankte de voorzitter allen voor de op komst en wenste ieder wel thuis. De in de Geref. Kerk gehouden „Dankdagcollecte" heeft bijna f 23.00,opgebracht (v.j. f 2185,90). strafpunt over de meet te gaan. Voor laatstgenoemde was dit een beste prestatie, daar hij onlangs is overge stapt van Greeves op Honda. Deze uitslagen waren tezamen goed voor een derde plaats in de junioren- Grafschaprijders. Een vierde rijder uit Holten Dries Willems reed, na een afwezigheid van enkele jaren op de circuits als van ouds. Hij werd in zijn klasse 50 t.m, 125 cc junioren vierde met 0 straf punten en dus odk goed voor goud. Al met al toch zeer succesvol! dy Klooster, 3. Frits Redeker, 4. Erie v.d. Berg, 5. Martin Terlage, 6. Ton- ny Hoevink, 7. Juul Mellema. Blauwe slip: 1. Remco v. Maurik, 2. Peter Baan. Bruine slip: 1. Henk Bos, 2. Andries Ligtenberg. Gele band: 1. Henk Müller, 2. Jan Masselink, 3. Danny Beyer, 4. Adri Stam, 5. Henk Mellema Oranje band: 1. René Leppink, 2. An- dré v.d. Mark. Groene band: 1. Rein'ier Engberts, 2. Berrv Beyer. SENIOREN Oranje band: H. J. van Zon. Blauwe band: Rex v. Geerestein. Epse tel. 21815 Ekspositie schilderijen keramiek grafiek en plastieken. Openingstijden: wo. t.m. za. 10-18 u, zo. 14-17 u. ma. en di. gesloten. GALERIJ ZEVEN, Hofstraat 7 Eks positie van werken van Teun Velders, Kaz Borggreven e.a. tot 30 november Openingstijden: wo. vr. en za. 14-17 u. vrij. d.e.b. 19-21 u. zo. ma. di. en do. gesloten. MUNTENTOREN, Achter de Muren examenleerlingen A.K.I. tot 19 nov. Openingstijden: di. t.m. zo. 13.30-17 u. vrij., d.e.b. 19-21 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Kloos ter 3 tel. 16512 Geneeskunst in boek vorm. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12, 13-17.30 u. za. en zo. gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink telef. 14556 Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ma. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink Gesloten tot voorjaar. SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ma. gesloten. JAZZ CAFE, Menstraat 2 vrijdag 16 nov. 20-24 u. o.I.v. Nanda Cools- ma LITERAIR CAFE, Menstraat 2 dins dag 20 nov. 20-23 u. o.I.v. Arno Kra mer OPEN ATELIER, Menstraat 2 vrij dag 16 nov. 20=22 u. o.I.v. Arno Kra mer. AKTIE HERSTEL BOLWERKSMO- LEN VOORM. HOTEL DE WERELD tot 30 nov. Tentoonstelling ales over molens ma. t.m. zo. 14-18 u. vrij. 14-21 u. WEEKENDROOSTER VAN TAND ARTSEN 17-18 nov. dr. H. M. Ryers za. 17.30-18.00 zo. 11.30-12.00 en 18.30- 18.00. ALMELO VAROSSIEAUKarate Kolos Lee Keung 18 jr. Do. vr. ma. di. wo. 14.30 en 20.00 u. za. 18.45 en 21.00 ur. Zo. 14.30, 16.45, 2100 en 18.45 uur Zaterdagnacht: 2315 Veel nieuws van het naaktfront. 18 jr. CINEMA PALACE: The Mechanic, 18 jr. do. vrij. ma. di. wo. 14.30, 18.45, 21.00 uur zondag 16.30, 18.45, 21.00 uur. zondagmiddag 14.15 en woensdagmid dag 14.30 Elvis Presley. Een, van de verbluffendste menselijke eigenschappen is: het vermogen om ergens aan te wennen. We wennen aan smaken en geuren, en wan- rper we 'n vlek op het tapijt of 'n deukje in de auto hebben moeten we snel ingrijpen, anders zien we het niet meer We raken gewend aan beelden. We wenner, aan een modebeeld, hoe w;e ons in het begin ook vei-zetten. „Dat nooit", riepen we tegen de smalle broekspijp en het minirokje. Maar toch wenden we eraan. Na de mini kwam de maxi de midi, en r.fj weer stijl jaren 50, Wat we enkele jaren geleden droegen, 5 nu: geen gezicht. En ons gezicht? Onze haren zijn eigentijds, zo goed ls onze bi-illen. Een eigentijds gezicht met een verouderde bril dat karj gewoonweg niet. Kijk maar naar de foto's. Links kapsel en'bril montuur anno 1969. Op de middelste foto is het kapsel al van nu, maar de bril nog van toen. Géén gezicht! Rechts zien we gezicht en bril An no Nu op elkaar afgestemd.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5