Grondprijzen villaterrein Look' 22 procent hoger Zondagsdiensten Gemeentewerken kan verhuizen Jan Oosterkamp nieuwe Prins Carnaval van de „Fienpreuvers Puzzelactie Rode Kruis Ouders bezichtigden Haarschool Scholenbouw op de Kol en in de Haar Hoofdbedrijf Vaessen-Schoemaker Co. blijft in Holten 55 Ontheffing rijverbod voor kerkdiensten Komplan opnieuw in voorbereiding Auto tegen lantaarnpaal Kerkdiensten Verloren - Gevonden Officiële publicatie Voorbereidings- besluit Komplan Uitschakeling avondverlichting Burgerlijke Stand Verwerping CJV „De Vriendenschaar ONZE AGENDA HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 16 november 1973 26ste jaargang - no. 46 Uitgave van Je Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad De gemeenteraad hield ach maandagavond langdurig bezig met de vaststelling van de grondprijzen in het villaterrein „Look". Om dat de 34 bouwterreinen behorende tot de eerste f'ase zijn verkocht, achtten B- en W. het gewenst de nog resterende 27 kavels in ex ploitatie te nemen. Daartoe is een herziene exploitatieopzet ge maakt, waarbij is uitgegaan van een uitgiftermijn van vijf jaren en een rentepercentage van 81. De voorzitter deelde mee, dat de zaak tweemaal in de commissie gemeentewerken is geweest en wethou der Rietberg (CHU) voegde dfear nog aan toe, dat de nieuwe opzet door de commissie volledig is aanvaard. De heer Wansink (Gem. Eel.) kwam daar tegen in 't geweer. Hij had zich in de commissie daarbij neergelegd, omdat hij toch geen steun van de ove rige leden kreeg, maar hij vond de grondprijzen te laag. Volgens zijn be rekening zouden deze hoger uit moe ten komen. Bovendien, zo bleek even later, had hij nogal verschil in de waardering van de kavels, waarvan er bij zijn waar nog een stuk bos ach ter ligt. De voorzitter was van oordeel, dat de heer Wansink de prijs zonder na dere gegevens maar niet zo kon be rekenen. evenals wethouder Riet berg, die verklaarde dat men er dan alle stukken bij moet hebben. De heer Nijkamp (AR) zag ook nog al wat variatie in de kavels. Hij vroeg zich of af de verschillen niet te groot zijn (de kavelprijzen variëren van f 28.000.— tot f 84.000.—). Wet houder Rietberg wees er nog op, dat in de commissie de suggestie was gedaan de hoge prijzen wat te druk- ken en de lage te verhogen. De zaak is in de commissie uitputtend bespro ken. Reële politiek De voorzitter vond het geen reële politiek om er wat bij op te drukken. ..Wat worden dan de bouwkosten wel?", was zijn vraag. De heer Westerik (CHU) had in de stukken niet kunnen vinden of de ver lichting van het achterste deel van de Duistere Steeg in het bouwrijpm ken van het villaterrein was begre pen. Deze is evengoed een ontslui- tingsweg van het villapark als de Fa- zantenweg. Hij zou het reëel vinden als deze kosten in de tweede fase der ontsluiting zouden worden meegeno men. ,.Tk heb het gevoel, dat de heren geld ruiken", zei de burgemeester. Overigens was hij van oordeel, dat Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot en met maandagmorgen 8 u. dokter J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870 Wijkverpleging Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, Holten, tel. 05483-2356. Ambulancevervoer Garge A. Müller, tel. 1320, b.g.g. J. Aanstoot tel. 1338. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat 23 G. J. Kraay, tel. 2299. Tandartsen E. A. Witkop, Wierdenstraat. 118, Rijs- sen, tel. 05480-2260. Voor spoedgeval len 67 u. nam. Gezin^ verzorgi hg Alle werkdagen, behalve zaterdags, van 9—10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438, b.g.g. mevr. J. Beld- man-Aanstoot, tel. 1799. Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9—10 u. in het Groene Kruisgebouw. Maandagavond van 78 u. Dierenartsen W. C. W. Wamelink, Chruchillstraat 107. tel. 2004. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 18 november H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 19 t.e.m. zondag 25 novem ber. J. Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9—11 u. aan het slacht huis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 17 t.e.m. vrijdag 23 no vember. Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 1945. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54 tel. 945. Brandmelding Overdag tel. 13-52 (Politiebureau), 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). men het bestemmingsplan in acht heeft te nemen en daarop staat de Duistere Steeg niet als ontsluitings- weg, maar als zandweg. De heer Kaan (PvdA) had uitgere kend, dat de grondprijzen 22 procent waren omhooggegaan. Grote waag Wethouder Rietberg wees de raad er nog op, dat men 10 jaar geleden de grond niet kwijt kon! Nu is dat anders. Hij vond een verhoging van 22*/» voldoende. „De verlich ting van de Duistere Steeg komt nog. Die kunnen we nu nog niet meene men", aldus de wethouder. „De commissie gemeentewerken heeft zich diep over deze materie ge bogen en geen aanleiding gezien om niet accoord te gaan", zei'de heer Van Schooten (BP) en de heer Meer man (PvdA) was van mening, dat de verlichting van de Duistere Steeg aan gelegd is voor het sportveldencom plex. „Wij moeten er nu echt mee op-, houden en er geen bedragen bijtel len", zei mr. Enklaar. „De commis sie heeft hier uitvoerig over gespro ken en de prijzen redelijk genoemd" In drie fasen De heer Rietberg (CHU) verklaar de in de commissie nogal bezwaren te hebben aangevoerd om de twee de fase van het bouwrijpmaken in één keer uit te voeren. „Als de nieuwe E-8 eens helemaal klaar is, ontstaat er z.i. een enorme vlucht naar deze gronden. Wij moeten daar om zuinig zijn op deze terreinen en bijvoorbeeld over acht jaar nog eens een stukje kunnen verkopen". Deze gedachte vond geen bijval bij de ove rige leden. De heer Wiggers (AR) formuleerde het zo: „We moeten het ijzer sme den als het heet is. Laten we er zo gauw mogelijk zien af te komen". De raad ging daarna zonder hoofdelijke stemming accoord met het voorstel van B. en W„ dat in ons vorige nummer uitvoerig werd opge nomen. Het voorstel tot wijziging van de al gemene voorwaarden voor de ver koop van deze bouwterreinen ontmoet te geen bezwaren bij de raad. Om ontheffing te krijgen van het zondags rijverbod voor kerkbezoek, dient de diaconie te beschikken over namen en adressen van personen die niet op eigen gelegenheid naar de kerk kunnen gaan, en over adressen van mensen die deze kerkmensen willen vervoeren van en naar de kerk. Degenene die hiervoor in aanmerking wensen te kom an kunnen zich opge ven bij de heer Knapen, Larenseweg 3, met opgave, voor de vervoerders, van merk auto er kentekennummer, vóór a.s. donderdag 22 november. De diaconie zal dan trachten een vergunning te krijgen. Zaterdagavond opende de Holtense Carnavalsvereniging „De Fienpreu vers" het carnavalsseizoen met een dansavond ,,'n klientje carnaval" in zaal „Vosman". Na een kort openingswoord van pre sident E. D. Vincent was het eerste uur voor het „Salland Combo". Om tien uur nam de scheidende Prins „Fons Jan van de Voorsboerskamp" op ontroerende wijze afscheid van zijn onderdanen. „Wie ben ik, dat ik uw Prins mocht zijn" en „Jè bes te vrienden zitten bij de Fienpreu vers" waren opmerkingen uit zijn af scheidsspeech. Hij werd op passende 'wijze onttroond en „bijgezet" in de prinsengarde. Even was er toen een prinsloos tijd perk, maar precies om elf minuten over elf werd er eeri spoedbestel ling bezorgd bij de president. Tot ve ler verbazing stapte uit de PTT be stelwagen als nieuwe prins Carnaval Jan Oosterkamp besteller bij de Hol tense PTT. Na de officiële kroning introduceer de de scheidende prins als zijn opvol ger Berend Willem Dapper I een naam die te maken heeft met het optreden van Jan Oosterkamp als burgemeester op de „boerenbrulfte" tijdens de Braderieweek enkele jaren geleden. Na de openingstoespraak van de nieuwe Prins werd er tot in de klei ne uurtjes heel gezellig gefeest. Dezer dagen begint de nationale Rode Kruiswoordpuzzelactie, waar aan ook dit blad van harte meedoet. De opbrengst is immers voor vakantieweken voor chronisch zieken en invaliden. Ook dit jaar hebben duizenden patiënten genoten va een week vakan tie aan boord van de Henry Dunant of in een van de twee tehuizen van het Rode Kruis in Wezep en De Steeg. Al puzzelend kunt U tot half mei er voor zorgen dat dit Rode Kruis- projekt ook volgend jaar weer een succes wordt. Bovendien maakt U een kans een fantastische prijs te winnen. Het Rode Kruis-hospitaalschip is juist deze maand leeg afgemeerd in de Energiehaven te Utrecht en uit Huize De Valkenberg en Huize IJs- selvliedt zijn enkele dagen geleden de laatste gasten vertrokken. Het Rode Kruis is toen onmiddellijk begonnen schip en tehuizen op te knappen en andere voorbereidigen voor het nieuwe vakantieseizoen te treffen. Want in maart worden alweer de eerste invaliden een week lang liefdevol ontvangen. Sterker nog: in de Valkenberg en in IJssel- vliedt worden in de kerstweek en rond oud- en nieuwjaar speciale va kanties voor eenzame bejaarden georganiseerd. Vorig jaar is daarmee een proef genomen, die zo'n succes bleek dat het Rode Kruis direkt be sloot met deze nieuwe taak in de toekomst voort te gaan. Dat dit werk geld kost, veel geld, is duidelijk. ..Daarom zijn wij ook zo bijzonder blij dat de Vereniging de Nederlandse Nieuwsbiadpers deze actie voor ons wil voeren", zegt mr. H. J. baron van Asbeck, adjunkt- direkteur Binnenland van het Nederlandse Rode Kruis, onder wie de vakantieprojekten voor chronische zieken en invaliden ressorteren. .,De actie komt precies op tijd. want wij zaten juist te puzzelen hoe we alles voor 1974 weer zouden moeten financieren. Ik vertrouw er dan ook op dat iedere lezer van dit blad mee doet. Ten behoeve van de gehandi capte mens." Een stimulans om aan deze puzzelactie mee te doen zijn de honderden grote en kleine prijzen, die gratis door het Nederlandse bedrijfsleven zijn afgestaan. Elke veertien dagen een Phillips-kleurentelevisie, een Singer-Starlet-naaimachine, een Thomas servies, een pakket miniatuur auto's, boeken, waardebonnen, vankantiereizen, enzovoorts, enzovoorts. En als klap op de vuurpijl voor de trouwe puzzelaars aan het slot van de actie o m. een luxueuze sta-caravan van Dick Wissink B.V. een Mark orgel van Benelux Musical Instruments B.V. en vele andere su- perprijzen. ,,U hebt dus eigenlijk geen reden om niet aan deze puzzel mee te doen" aldus Baron van Asbeck. „De gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1974 zullen niet in december zoals de bedoeling was, worden behandeld, maar het zal wel febru ari worden", aldus deelde burgemeester mr. W. H. Enklaar, de ge meenteraad maandhg mee. „De cijfers van de bedrijven zijn niet beschikbaar, want er zijn nogal wat administratieve problemen, na de overname van het slachthuis". De burgemeester was het met de heer Kaan (PvdA) eens, dat dit een ernstige zaak is, maar er zijn geen andere mogelijkheden. Een andere mededeling was, dat het atheneum voor de openbare scholengemeenschap op het „scholen plan 1974/75" staat. „Een zeer gelukkige beslissing" vond de bur- gemeester- „De problemen rond het plan Beu seberg, naderen een oplossing nu het zogenaamd „Klein beraad" in Zwol le het licht op groen heeft gezet. Het kan echter nog wel februari worden, voordat het plan voor het publiek ter inzage kan worden gelegd", verklaar de mr. Enklaar. „Een klein deel valt af". Op een vraag van de heer Van Schooten (BP) of het niet goedge keurde deel van invloed is op het aantal te bouwen woningen, zei de voorzitter, dat het gaat om hier en daar een particuliere woning. De so ciale woningbouw zal er niet door worden aangetast. Het plan blijft ook financieel-economisch haalbaar. Deheer Wansink (Gem. Bel.) krijgt evenals de overige leden een afschrift van de nota van het overleg orgaan van KVO, NKVO en NCVO over „Solitaire vestigingen" (buiten de kern te bouwen zelfbedieningswa renhuizen). Er komt ook nog een rap port hierover van de stedebouwkun- dige Ir. Hajema, deelde de voorzitter mede. De heer Wansink had om een schrift van het rapport gevraagd, om dat de beschikbare tijd ontbreekt 'n dergelijke ingewikkelde materie te bestuderen tijdens de ter inzageleg ging op het gemeentehuis. De raad besloot een strook grond ter grootte van ongeveer 35 m2 voor f 2.per m2 aan te kopen van de heer J. W. Wegstapel, Larenseweg De openbare kleuter- en lagere Haarschool hielden op vrijdag 9 no vember en maandag 12 november j.l. van 19.30 tot 21.00 u. kijkavonden voor de ouders van hun leerlingen. Beide avonden werden druk bezocht en de ouders hadden alle gelegenheid het mooie gebouw, de smaakvol inge richte leslokalen en andere vertrek ken te bekijken. Veel belangstelling was er natuurlijk voor de leer middelen: het spelmateriaal, de me thodes en de hulpmiddelen. Leidsters en leerkrachten gaven des gevraagd uitleg over de werkwijze op beide scholen. Hoewel al 't materiaal nog niet aanwezig was, bleek uit de reacties van de ouders, dat men ent housiast was over het gebouw, het meubilair en de leermiddelen. Gezellig zittend aan de handenarbeid- tafels in de crea-ruimte van de ba sisschool kon men onder het nutti gen van een kopje kofie met koek, aangeboden door de oudercommissie van de lagere school, napraten over alles wat men gezien had. De kleuterschool telt op dit ogenblik 72 leerlingen, verdeeld over drie leid sters: mevr. G. Slotman-Post, hoofd leidster. mej. E. Verhaag en mej. G. Bolte. De basisschool wordt bezocht door 97 kinderen voor de klassen 1 t.m. 4 verdeeld over vier leerkrach ten: G. J. van 't Holt, h.d.s., mevr. B. Broer.e-Bos, mej. H. Abbenhuës en mevr. A. J. Lammers-Reineman. Voor het onderwijs is deze vei'de- ling van het aantal leerlingen op het aantal leerkrachten voor beide scho len een ideale situatie. Met ingang van 1 januari 1974 is voor de tijdelijke onderwijzeres mevr. A. J. Lammers-Reineman benoemd in vaste dienst, de heer G. J. te Winkel thans onderwijzer te Assen. De officiële opening van de beide openbare scholen in de Haar zal be gin 1974 plaats vinden. 61, voor het plaatsen van een hoog- spannings-transformatorhuisje aan de Dorperdijk voor een aldaar te bou wen boerderij. Werkgelegenheid blijft De raad besloot tot intrekking van zijn besluit van 28 juni j.l., waar bij aan Vaessen-Schoemaker en Co. een perceel industrieterrein was ver kocht in het bestemmingsplan „De Haar". Deze kunststofcmballage BV heeft, zoals wij in ons vorig nummer reeds uitvoerig hebben vermeld, een onder dak gevonden in Goor en heeft voor lopig geen behoefte aan een nieuw terrein. „Een van de directeuren, de heer Ten Bos, wil eerst nog eens met ons praten en het bedrijf niet gaarne splitsen. Het hoofdbedrijf blijft in Hol ten, zodat de werkgelegenheid niet in gevaar komt", verklaarde de burge meester, „ik neem aan, dat het iets te maken heeft met een Japanse zaak. Men wil met. een schone lei be ginnen, maar wel optie op het ter rein houden". De heer Rietberg (CHU) had liever gezien, dat Vaessen-Schoemaker en Co, een gemotiveerde aanvrage om optie o|# deze grond had ingediend. „Het gaat om.een grote som voor dit industrieterrein", aldus het raads lid. Bij de vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergade ring van de raad vroeg de heer Kaan (PvdA) nadere inlichtingen over het recht van interpellatie. Hij wilde on dermeer weten wie de „spoedeisen- heid" bepaalt. „De raad zou stapelgek zijn als hij een verzoek om een spoedeisende in terpellatie onder de tafel zou wer ken", zei de voorzitter. Met andere woorden, de raad beslist. Begroting en rekening zullen in het vervolg door een financiële commis sie worden onderzocht, alvorens daar over wordt beraadslaagd. Dat komt tegemoet aan uw wensen", zei de bur gemeester in antwoord op een vraag van de heer Bosschers (CHU). En daarmee was het 44 artikelen tellen de reglement vastgesteld. Komplan Het „komplan" werd opnieuw in voorbereiding verklaard, omdat B. en W. ondanks intensieve arbeid geen mogelijkheid hebben gezien vóór 6 november een ontwerp-be- stemmingsplan voor de dorpskom ter inzage te leggen. „Het moet nu snel gebeuren", zei de burgemeester, „anders is 't prijs schieten". hij bedoelde daarmede, dat meer storende bouwaanvragen zouden kunnen worden ingediend, dan de reeds binnengekomen aanvragen. Deze, ongeveer een tiental, zullen nu worden verleend. ""i Prins carnaval Jan Oosterkamp Op de Hexelseweg tussen Holten en Nijverdal is zaterdagmiddag om even over vijf uur de Holtenaar W. K. uit de Hoffestraat met zijn auto bij het inhalen in de berm geraakt. Hij raakte hierdoor de macht over het stuur kwijt en de wagen sloeg met een harde klap tegen een lan taarnpaal. K. werd uit de auto geslingerd en liep een zware hersenschudding en drie gebroken ribben op. In de auto zaten verder drie spelers van het ju nioren A 2 elftal van de SV Holten die een wedstrijd hadden gespeeld in Hulsen. Bert Kamperman, die uit de auto werd geslingerd, brak een sleu telbeen. Hij werd evenals de bestuur der K. naar het ziekenhuis te Deven ter overgebracht doch mocht na be handeld te zijn naar huis. De beide andere junioren Dinant Aanstoot en Rinus Nieuwenhuis kwamen er met enkele kleine vleeswondjes bijzonder goed af. De auto werd zwaar bescha digd. NED. HERV. KERK: 9 u. en 10.30 u. (Jeugddienst) ds. P. Lugtigheid. Extra collecte voor Gezinsverzorging en Maatschappelijk werk. Oppas dienst mevr. De Blaauw, mevr. A. Romp-Nijerees en Willemien Loman. 10.15 u. Jongerendienst. Om 10.15 u. verzamelen bij „Irene" en samen naar de Jeugddienst. GEREF. KERK: 9.30 en 3.00 u. a's. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor Oecum. Instel ling (1/3) en kerk (2/3). Bij de uit gang collecte voor .Eigen Kerkbouw'. R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 10 u. ds. A. Schelle- vis. Extra coll. voor Gezinsverzorging en Maatschappelijk werk OKKENBROEK: 10 u. ds. M. de Heer. NIEUW HEETEN: R.K. KERK: Za terdagavond 7.00 u. Zondagmorgen 9 en 10 u. De Provinciale Commandopost van de B.B. zal van Zwolle overge plaatst worden naar Holten in het perceel Oranjestraat 40, waarin ook het kantoor van gemeentewerken gehuisvest is. Gemeentewer ken kan gehuisvest worden in het pand Dorpsstraat 24 (boven de Spar). De huur is vooropig vastgesteld op f 12.800 per jaar. De pro vincie gaat accoord met de door de gemeente gestelde voorwaar den en zal onder meer van 1974 t.m. 1978 het verschil in huur be talen tussen genoemd bedrag en de thans door de gemeente te be talen huur ad f-4.278,- per jaar- De regering zal nog moeten spre ken, zei de burgemeester in zijn toelichting; m.a.w. de voorwaar den nog moeten goedkeuren. De heer Kaan (PvdA) vond een huur van f 12.800.per jaar knap aan de hoge kant voor die kleine ruimte. „Kunnen wij daarmee uit de voe ten", vroeg hij. Het is een skelet, waar niets in is, geen licht, geen wa ter, geen verwarming en derhalve nog maar een half kantoor. Naar zijn mening moet men deze bovenverdie ping eerst afbouwen en daarna ver bouwen. „De Overijsselse Financierings Mij zal f 45.000.moeten uitgeven om de nodige voorzieningen te treffen. Met die f 45.000.hebben wij echter niets te maken. Wij moeten f 12.800 per jaar betalen voor die kantoor ruimte, zoals gemeentewerken die in gericht wil hebben en dat is een rede lijk bedrag", verklaarde de burge meester. „Als u een kantoor aanwijst voor dit bedrag, bent u een knappe man," zei wethouder Rietberg tot de heer Kaan. Deze was echter van oordeel, dat geen rekening kan worden gehouden met de kosten van het afhouwen en dat de huurprijs moet worden be paald naar de totale stichtingskos- ten en de voorzieningen die voor ge meentewerken worden aangebracht. „Wij moeten 'n noodoplossing zoeken voor het gemeentehuis, dan kan daarin ook gemeentewerken worden betrokken", meende de heer Kaan. „Wij hebben gedacht aan een nood gebouw op grond van Gebr. Wansink naast het gemeentehuis. Voor ons gen apparaat hebben wij een gebouw van twee verdiepingen nodig, maar dan is het niet groot genoeg dat ge meentewerken daarin verplaatst kan worden. En er is daar ook niet vol doende grond voor beschikbaar, om dat Gebr. Wansink grond beschikbaar moet houden onder andere als par keerterrein", aldus de burgemees ter. Die er verder op wees dat men voor kantoorhuur fabuleuze bedra gen moet betalen. De directeur van gemeentewerken, de heer T. Prak en zijn adjunct, de heer G. van de Broek, moesten er aan te pas komen om de raad en in het bijzonder de heer Kaan te over tuigen, dat de verlangde huifr zeker niet te hoog is. De kale losse ruimte wordt eerst afgewerkt en dan komen er in een grote ruimte als tekenka mer, drie kleine vertrekken, een keukentje en een W.C. De ruimte waarover men nu beschikt is 120 m2. de nieuwe ruimte 180 ni2. De huur is besproken met de man van de provincie, die regelmatisr met de ze zaken te maken heeft. Zij is. door de hank genomen, goedkoop. De kosten ad f 45.000.-— zijn via een beschrijvende tekening nagerekend per m2 en m3. De heer Kaan was het tenslotte met wethouder Rietberg eens, dat het een gunstige bijkomstigheid is, dat de ruimte nu nog een skelet is en de heer Wiggers plaatste de iet wat ondeugende opmerking, dat, als de raad deze gegevens eerder had ge had. men een uur eerder thans had kunnen zijn. De raad ging akkoord met het voorstel om medewerking te verle nen aan de bouw van een Chr. Kleu terschool in „de Haar" in de vorm van een dependance. De heer Van der Harst (PvdA) wees er nog op, dat ontheffing kan worden gevraagd voor het vereiste leerlingental en dat dan een definitie ve kleuterschool kan worden ge bouwd. Ook verleende de raad medewer king voor de bouw van een bijzon dere lagere school in het Kolcomplex. Het aldaar te bouwen gymnastiek lokaal is bestemd voor alle scholen m het Kolcomplex, deeide de burge meester nog mede. Credieten De raad verleende de volgende kredieten: aansluiting electra boer derijen J. Nijland en J. W. Wegstapel in het Holterbroek resp. 43.122.92 en f 42.926.78. vervanging transforma- or Zuivelfabriek f 6250.—. bouwrijp- maken, fase II. villaterrein Look f 000.inrichting nieuw kantoor gemeentewerken f 28.000.—. uitbrei ding chr. kleuterschool f 81.000 en openbare verlichting Larenseweg vanaf Pastoriestraat tot Aaltinksweg f 24.900.—. Verloren: gouden schakelarmband, huissleutel LIPS no. 80, plastic zak met rits en van voren geborduurd, ge met een rood bandje, linker' suède handschoen, zwart dames jasje met rist en van voren geborduurd hond langharig, zwart met wit en bruine poten in het oor BS-15. rech ter bruine leren dameshandschoen ge voerd. bruine suède wanten, zwarte tas met toiletten, oorbellen, zwarte schoenen, nagellak en margriet, stoo- fen schooltas met boeken enz. Gevonden: bankbiljet, kindervest rood wit en blauw gehaakt, linker le ren kinderhandschoen, Lipssleutel no. 812, groen knip portemonnaie, groen kinderhemd en honde riem. De burgemeester van Holten maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 12 november 1973 heeft raad van die gemeente in zijn ver besloten: I te verklaren, dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor de kom van het dorp Holten, welk gebied na der is aangegeven op de bij het be sluit van de raad behorende teke ning. II te bepalen, dat het verboden is binnen het onder I bedoelde gebied zonder of in afwijking van een schrif telijke vergunning van burgemeester de navolgende werken, geen bouw werken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren: a. het inrichten van gronden voor de opslag van en-of handel in materia len rij- of voertuigen. b. het inrichten van gronden voor 't opslaan of storten van vuilnis, af valstoffen, afbraak, oude materialen, onbruikbare of aan hun normale be stemming onttrokken rij- of voertui gen. III te bepalen dat het betreffende be sluit in werking treedt met ingang van heden. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter secretarie van de ze gemeente voor een ieder ter inza ge. Holten, 16 november 1973. De burgemeester van Holten, mr. W. H. Enklaar G Burgemeester er wethouders van Holten maken bekend dat in ver band met de vermindering van de olie-aanvoer berperkende maatregelen zijn genomen ten aanzien van de openbare straatverlichting. De avondverlichting welke normaal om 0.30 uur uitgaat zal nu voor on bepaalde tijd om 22.00 uur worden uitgeschakeld. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Geboren: Barbara Maria, dv J. J. M. Kempers en J. C. M. Schaafsma, Paul Christiaan, zv J. L. Rein- hard en M. L. Slager. Geert, zv G. J. F. Soer en G. Jansen. Mi chael Joannes Josephus, zv A. W. B. Kappert en W. A. M. Landeweer. Getrouwd: B. Westra, 33 jr. Al phen aan den Rijn en H. van de Graaf 30 jr. Alphen aan den Rijn. F. G, ter Horst 25 jr Hengelo en M. Deijk 22 jr. Holten. BEVOLKING Ingekomen: T. Briganti van Itailië. Mevr. H. van de Steeg-Ravenhorst van Barendrecht. J. Duijnker en echtgenote van Rotterdam. P. den Harder en gez. van Beesel. R. Bosma en echtgenote van Australië. Vertrokken: Mevr. M. ter Horst- Deijk naar Hengelo. J. Paalman naar Borne. Mevr. H. Jonker- Klein Teeselink naar Diepenveen. H. Kamerling en echtgenote naar Die penveen. J. A. van den Bos naar Groningen. K. Dekker en gez. naar Wierden. Op vrijdag 23 november a.s. houdt de CJV „De Vriendenschaar" een grootse verwerping in gebouw „Ire ne". Deze avond zal iedereen zijn hart kunnen ophalen, door mee te doen aan de aloude spelletjes, zoals bus gooien, sjoelen, schieten enz. Het mooiste van alles is, dat hiermee ook nog fijne smikkelprijsjes te win nen zijn. Krentenbrood, gebak en haantjes zul len weer volop aanwezig zijn, dus dat wordt smullen. En wie de naam van de pop goed raadt mag haar zelfs meenemen. De „Vriendenschaar" verwacht veel bezoek want iedereen mag komen, dus wees er als de kippen bij. De verwerping start om half acht 's avonds. Zaterdag 17 november 2.00-5.00 uur: Verzilvering vakantie bonnen (Kerst en Nieuwjaar) bouw en nevenbedrïjf bij P. F. van Doorn Rietmolenstraat 4. 14.00-17.00 uur: Verzilvering vakantie zegels Bouwbond NW en aanver wante sectoren bij de heer Harme- link, Gaardenstraat 49. 19.30 uur: Feestavond „Waarden- borchgroep" in gebouw „Irene". Zondag 18 november 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Dinsdag 20 november 20.00 uur: Vergadering district Over ijssel van het NVV over een gecoör dineerd arbeidsvoorwaardenbeleid in zaal hotel Vosman. Woensdag 21 november 19.00-21.00 uur: Inlevering vakantie- zegels Agr. Sociaal Fonds bij W. G. Tijhof. Hoffesstraat 21 (zie adv.). 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen ïn zaal Vosman. Spreker mr. J. H. Hulshof, kand. notaris te Holten. Onderwerp: ..Werkzaamhe den od het notariskantoor". Donderdag 22 november Van 8.00 tot 16.00 uur: „Open Dag" Huishoudschool O.L.M. ..De Noor- denbarg" (zie adv. 16 nov.). Vrijdag 23 november 19.30 uur: Verwerping krentenbrood enz. C.J.V. ..De Vriendenschaar" in gebouw ..Irene" (zie adv.). 19.30 uur: Interkerke'nke zangcienst in de Ned.-herv. kerk. Zaterdag 24 november 2(1.00 uur: Uitvoering Diikerhoekse Amateurtoneelclub In zaal Het Bonte Paard" (zie adv. en ber'.). Donderdag 29 november 19.45 uur: Jaarvergadering Hervorm de Vrouwengroep Holten in gebouw ..Irene". Vriïdag 30 november 20 no uur:^ Familie-feestavond afd. Holten Ned. Chr. Bouwbond in bo venzaal van hotel Vosman. 19 30 uur: Feestavond afd. Dijker- hoek, Espelo. Holten Ned. Èond van Plattelandsvrouwen en afd. Holten O.L.M. in .AmiciHa' m.m.v. „O.C.H.". Na afloop dansen.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1