Zondagsdiensten Show van Holtense zakenmensen groot succes Kerkdiensten EEN MEDEWERKER Opening Holtens Carnavalsseizoen Aspecten der moderne rundveehouderij Bejaardenwerk wordt gecoördineerd WODAN" in feestzaal VOSMAN" STREEK VVV HAAKT IN OP „AUTOLOZE ZONDAG" Hulp slachtoffers conflict Midden Oosten UNICEFhulp en hoop voor alle kinderen Lesing A. J. Snijders Burgerlijke Stand ^LvS&m W 1&, Verloren - Gevonden Lustrumcollec te Nierstichting Officiële publikatie Zitting Commissie voor woonruimtezaken Prachtige opbrengst collecte Stichting „Holtens Nieuwsblad' 55^. Prijzenlijst 50e marktverloting Rijssen Mortuarium wordt vergroot Herv. catechisatie ook op zaterdag Beiaardensociëteit Markt Rijssen HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Vrijdag 2 november 1973 26ste jaargang - no. 44 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 1234 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad •k Agenda Zaterdag 3 november 15.00 uur: „Wodan" in feestzaal Vos man (zie bericht). Zondag 4 november 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 5 t.e.m. zaterdag 10 nov. Lustrumcollecte Nierstichting (zie be richt). Donderdag 8 november 19.45 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Holten in gebouw „Irene". Lezing over het „Maat schappelijk werk" door de heer Kraaijeveld maatschappelijk werker te Holten. 19.45 uur: Jubileum-bijeenkomst Hol- tense Kunstclub „HKC" in zaal „Amicitia". Donderdag 8 en vrijdag 9 november W. R. van Couwelaar, huisarts afwe zig (zie adv.). Zaterdag 10 november 20.00 uur: Kleintje carnaval in hotel Vosman (zie ber. en adv.). Maandag 12 november 20.00 uur: Ruilavond postzegelclub HPC in hotel Vosman. 19.30 uur: Bijeenkomst Dijkerhoekse Plattelandsvrouwen in café-rest. „Het Bonte Paard". Bak- en braad- avond. 19.30 uur: Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Vrijdag 23 november 19.30 uur: Verwerping CJV „De Vriendenschaar" in gebouw „Irene" 20.00 uur: Vergadering AR-kiesver- eniging in gebouw „Rehoboth". Zaterdag 24 november 20.00 uur: Uitvoering Dijkerhoekse Amateur Toneelclub „DAT" in zaal „Het Bonte Paard". HOLTEN Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 uur t.e.m. maandagmorgen 8 uur. dr. J. F. Sijt- sema, Pastoriestraat 50 tel. 1870. Wijkverpleging Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat 33, tel. 05483- 1436. Ambulancevervoer Garage A. Muller tel. 1320 b.g.g., J. Aanstoot tel. 1338. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend, in 't Groe ne Kruisgebouw G. J. Kraay telef. 2299. Tandartsen H. Scheffer, Prins-as Julianaplein 12 Goor tel. 05470-2500. Voor spoedge vallen 6-7 uur nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve zaterdags van 9-10 uur bij mevr-. C Knijff-Dek- ker tel. 1438 b.g.g tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10 uur in het Groene Kruisgebouw. Maandagavond 7-8 uur. Dierenartsen W. C .W .Wamelink, Churchillstraat 107 tel. 2004. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 4 nov. C. Mein- dertsma, Bergmanstraat 12 tel. 2190. Maandag 5 t.m. zondag 11 nov. B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2 tel. 1526. Aangifte gestorven dieren op za terdag van 9-11 uur aan het slacht huis tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 3 t.m. vrijdag 9 november Electra: II. J. Wansink, Lageweg 9 tel. 2789. Gas: H. J. Kolkman, Diessenplasstraat 32 tel. 2012. Brandmelding Overdag tel. 1352 (Politiebureau), 's nachts tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). olaatselijke zakenmensen in jeest. gehouden De show die op vrijdag 26 en zater dag 27 oktober door de Holtense fir ma's Bouwhuis, Wedda en Klein Vel- derman in zaal „Vosman" werd ge organiseerd is, mede door het grote aantal bezoekers een groot succes geworden. Meer dan 500 bezoekers maakten ken nis met de nieuwste snufjes op ve lerlei gebied. Een groot aantal apparaten, artike len en toestellen was door genoem de firma's naar de show gebracht en het geheel gaf een fleurige aan blik. Aan de opstelling van de artikelen was grote zorg besteed. Initiatiefnemer m. Klein Velderman verzekerde dat gezien de gunstig' reacties van de bezoekers volgend jaar zeker weer een show georgani seerd zal worden. De bezoekers kunnen bij een derge lijk evenement vrij in- en uitlopen. De zg. drempelvrees is niet aanwezig Ned. Herv. kerk: 8.30 en. 10.15 uur ds. C. C. Addink. Extra collecte „Diaspora" (Prot. in verstrooiing) Oppasdienst mvr. Admiraal, Jans- je Boode en Alïe Koopman, 10.00 u. Jongerendienst in „Irene". Geref. kerk: 9.30 en 3.00 uur ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Tijdens de dienst van 9.30 uur Kinderoppas in gebouw „Reho both" (Janny Klein Nagelvoort en Dinie Koordes). Woensdag 7 uovember (dankdag voor gewas en arbeid), 10.00 uur en 19.30 uur Interkerkelijke dienst in de Ned. Herv. kerk. Voorganger ds R. A. Hoogkamp. Ex tra collecte voor het Werelddiaconaat. R.K. Kerk: 9.30 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstraat) Dijkerhoek: 10.00 uur ds. P. Lugtig- heid. Extra collecte „Diaspora". Nieuw Ileeten: R.K. kerk zaterdag avond 7 uur, zondagmorgen 9 en 10 uur. In de vergadering van de afdeling der O.L.M. sprak de heer A. J. Snijders voormalig hoofd van de lagere landbouwschool te Holten en thans leraar aan de middelbare landbouwschool te Hengelo over „Moderne aspecten van de veehouderij". Tegen een inkomen van f 5000,- in de vijftiger jaren zou in 1973 dat inkomen f 20.000,- moeten bedragen. Dat lukt best. aldus spreker, als de prijzen van de landbouwprodukten, welke de boer ontvangt ook viermaal om hoog gegaan waren. Maar de eierprijs is zelfs lager, de varkens- prijzen zijn plm. tweemaar zo hoog en ook de melkprijs ig "maar tweemaal hoger- Om dus aan een hoger inkomen te komen heeft men schaalvergroting moeten toepassen. Spreker ging uitvoerig in op de vraag waar de ligboxenstallen en grote var- kensschuron vandaan komen. De rundveehouderij is een grondgebon den bedrijfstak en die grond moet er gens liggen. Daar heeft men de schaalvergroting niet steeds kunnen vinden. Men krijgt een zekere specialisatie en de uitbreiding is gevonden in me<" koeien 4 5 per hectare. Ook het aantal liters speelt een rol. Men moet niet meer volstaan met 4000 li ter maar met. b.v. 5000 liter per koe. De heer Snijders wees er op, dal hel punt melk meer nadruk moet krijgen en dat dit te bereiken is door a. erfe- lijke aanleg en b. de bedrijfsomstan digheden (milieu). Het zit hem echt niet alleen in meer voer. De cijfers op het melkbriefje zijn van enorme waarde om zich een oordeel te vor men over de bedrijfsomstandigheden Met enkele cijfers gaf hij een beeld van de produktie van een standaard koe en van de verbeteringen waar voor de melkopbrengst vatbaar is. Bij ligboxstallen zijn de weersom standigheden beter op te vangen en ligt de produktie over het algemeen gemiddeld hoger dan bij een grupstaï. Ook het op tijd maaien en stikstof strooien zijn mogelijkheden om de bedrijfsomstandigheden beter op pel) te houden. Sprekende over de erfelijke verschil len. zei de heer Snijders, dat deze verschillen tussen het vee op de be drijven in hoofdzaak bedrijfsomstan digheden zijn en maar heel weinig erfelijkheidsfactoren. „We werken al jaren lang met dezelfde K.I.", aldu: spreker. Wat wel anders was, dat wa ren de bedrijfsomstandigheden, die meepraten. T.a.v. meer melk kan daar iets aan verbeterd worden. Meer betere koeien, erfelijke aanleg enz. Dr. Politiek van de Landbouwhoge school in Wageningen heeft de stoot geven tot betere inzichten. In het beleid, bij het stamboek, bij de K.T.- verenigingen en op fokgebied is er nogal wat veranderd. Uitvoerig schetste de heer Snijders hoe de melkproduktie in elk geval te beïn vloeden is dcror betere bedrijfsomstan digheden. Daarbij zijn ook van invloed de stie ren, die goed in de markt liggen on is ook de erfelijkheidsgraad een be langrijke factor, zoals spreker met 'n groot aantal voorbeelden aantoonde. Tot voor enige tijd werd altijd de moeder-dochter vergelijking toege past. Er is een nieuw systeem ingevoerd de dochter-vaarzen (D-V) methode, dat betekent de dochter van een stier vergelijken met jaargenoten. Aan de hand van een op het bord geschreven formule toonde de heer Snijders zijn gehoor de betere resultaten aan. Voorz. Meijerman dankt hem voor zijn duidelijke lezing en overhandig de hem een geschenk van de afde ling. en men kan zich in een gezellige sfeer oriënteren op hetgeen door de Holtense Middenstand geboden wordt. Volgend jaar zal de show grootser van opzet zijn. Een 8-tal Holtense zakenmensen liet reeds nu weten aan de show in 1974 te willen deelnemen en op korte termijn zullen dan ook de nodige voorbereidingen worden ge troffen aldus de heer Klein Velder man. Geboren: Manna, dv D. J. Tuitert en J. Strokap. Karin, dv E. Ballast en H. S. Zuidhof, geb. Deventer. Ondertrouwd: W. F. Jansen 23 jr. Bathmen en W. J. Honcoop 20 jaar. Getrouwd: H. J. A. Podt, 29 jaar en H. Elbersen, 26 jr. A. Rietberg 21 jaar en S. de Waard 21 jaar, Rot terdam. H, J. W. J. Derksen en G. Roeterdink 31 jr. Overleden: H. J. Tieskens, 74 jr O verled. te Deventer. BEVOLKING Ingekomen: F. J. W. M. Mensink en Zoeren gez. van Rijssen J. Reij- meilink Van Deventer. Mevr. W. Mogezomp-van Eerde van Hengelo. J. Winkler en gez. van Voorst. Mevr. D. Meijer-de Vries van Hen gelo. II. Mensink van Deventer. Vertrokken: H. J. van Leusen en gez. naar Raalte. H. J. Wansink naar Goor. zijn maar twee plaatsen waar fotograferen taboe is: bij militaire projecten en in Staphorst. Pas ook op in Oosterse 'anden, want foto's maken van mensen mag van Mohammed. Test voor U gaat flitsen steeds even de batterijen van uw flitser, 't Is zo jammer weigert. net het er erg op aankomt 'V Laat uw kinderen maar gewoon doen gewoon is vaak al gek genoeg. VERLOREN: Verkeersboekje van de school „de Schakel"; Gouden scha kelarmband; bankbiljet f 5.-; Rode portemonnee inh. tandartskaart en schooltas; een paar suède wanten; plastic zak met nieuwe kousen, par- ker ballpoint zwart, gouden armband, herenhorloge met zwart leren bandje; sleutelbos met. huissleutels aan een leren bandje met S; Vierkant zilver kleurig dameshorloge kleur blauw. GEVONDEN; Autosleutels; zwart langharige hond met witte voorpoten. De lustrumcollecte van de Nier Stich ting Nederland vindt plaats van 5 t.m. 10 november in ca. 600 gemeen ten. In de afgelopen vijf jaar heeft het Nederlandse volk via de Stichting vier miljoen gulden besteed aan versnelling en verbetering van mogelijkheden voor dialyse en transplantatie; aan het verwezenlijken van de mo gelijkheid ook kinderlevens te redden met behulp van deze behandelings methode. aan vakanties en andere bijdragen aan de levensvreugde van nierpatiën ten; aan medisch-wetenschappelijk speurwerk vooral ter voorkoming van nierziekten. Alleen reeds om de voorwaarden te scheppen voor méér transplantatie is een veelvoud nodig van de bedra gen, die tot nu toe beschikbaar kon den worden gesteld. Iedere transplantatie maakt een dia lyseplaats voor een nieuwe patjént vrij. Te weinig transplantaties bete kent, stijging van het aantal sterfge vallen tengevolge van tekort aan dia lysemogelijkheden. Daarom durft de Nier Stichting meer te vragen dan ieders bijejrage. Zij vraagt in dit lustrumjaar uw ex tra grote bijcTragë. Het plaatselijk comité dankt u bij voorbaat heel har telijk voor uw financiële bijdrage. Der voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt bekend, dat de eerstvolgende zitting der commis sie niet op dinsdag 6 november a.s. maar op dinsdag 13 november a.s. zal worden gehouden. Holten, 2 november 1973. De voorzitter voornoemd, G. Weijl. De Holtense Sterwaardebonnen kunnen nog tot en met 10 no vember bij de winkeliers inge wisseld worden. Na 10 november 1973 zijn de Sterwaardebonnen on geldig. De door de leden van de afdelin gen Holten, Dijkerhoek en Espelo, ge houden nationale collecte voor het geestelijk gehandicapte kind heeft in deze gemeente f 3012,84 opgebracht. De gevers en geefsters en de collec tanten komt een hartelijk woord van dank toe. In verband met het voornemen van onze hoofdredacteur, de heer Beijers, zijn functie - zo mogelijk - met ingang van 1 jan. 1974 neer te leggen, zoeken wij in Holten die bereid en in staat is verslagen te maken van vergaderingen, bijeenkomsten, sportevene menten en andere actuele gebeurtenissen, om zodoende onze toekomstige hoofdredacteur de heer J. Wiggers in zijn redactionele arbeid bij te staan. Een duidelijk handschrift of machineschrijven gewenst. Beloning nader overeen te komen. Sollicitaties te richten aan de Stichting „Holtens Nieuwsblad", Hoiterberg 13, Holten, telefoon 1234. 's Zondags voorlopig geen autorij den. Hoe besteden we deze dag dan? Wel het VW-wezen zal daar een antwoord op moeten geven. De Streek VVV Overijsselse Heuvelrug en Salland doet dit nu al. Dit gebied is gemakkelijk per openbaar ver voer te bereiken zowel met de trein als met de bus. In dit gebied zijn allerlei recreatie ve mogelijkheden geschapen zonder dat van de auto gebruik gemaakt be hoeft te worden. Ten eerste zijn er weekend arrange menten. Een bijzonder weekend arrange ment is wel, dat 7 hotels u aanbie den en wel 2 dagen logies met ont bijt (van zaterdag op zondag en van zondag op maandag) voor f 25.per persoon. Daarnaast is er een weekend ar rangement met een huifkartocht er een arrangement waarbij allerlei creatieve hobby's beoefend kunnen nen worden. Voor een dagje uit is deze streek ook bijzonder interessant. Wat er mooier en gezonder dan een dag je te gaan fietsen, te wandelen, trimmen. Denk ook eens aan uw gezondheid. Is de autoloze zondag hiervoor mis schien de eerste aanzet? En dit alles dan fotograferen in een omgeving waar de herfsttinten op zijn mooist zijn! Of misschien is een dagje uit voor u per openbaar vervoer naar een van de plaatsen in onze streek iets. Daar staat dan een huifkar of een boerenkar die u netjes naar een sfeervol restaurant brengt waar u gezellig kunt dineren, waarna u weer terugp wordt gebracht naar het sta tion of de bushalte. Kortom mogelijkheden genoeg een dag of een weekend in deze streek door te brengen. Nadere informatie over weekend arrangementen, wandel- en fietsrou ten kan worden na een rit per „alter natief' openbaar vervoer kunt u verkrijgen bij de Streek VVV Over ijsselse Heuvelrug en Salland, Markt straat 19, Raalte, telef. 05720-2343. Terwijl de hulpzendingen van het Nederlandse Rode Kruis voor de slachtoffers van het conflict in het Midden Oosten elkaar reeds in snel tempo opvolgden zijn eind vorige week in Genève tijdens een vergadering van het Internationale Comité van het Rode Kruis met een twintigtal nationale Rode Kruis- en Rode Halve Maan- verenigingen de behoeften aan hulp in de door oorlog geteisterde gebieden voor de eerstvolgende maanden onder ogen gezien Er zijn op korte termijn o-m. tien ambulances, tien andere voertuigen, duizend tenten voor vijf a tien personen, twintigduizend dekens vijftienhonderd ton melkpoeder en vijfduizend ton granen nodig- De kosten van de medicamenten, waarom door de bij het conflict betrokken partijen werd gevraagd, belopen al bijna f 3 miljoen. Het Nederlandse Rode Kruis zal trachten zijn hulp nog verder te in tensiveren. Er zijn uit Nederland reeds een partij verbandmiddelen en hoeveelheden medisch instrumenta rium naar Tel Aviv overgevlogen. Soortgelijke hulpzendingen voor Egypte en Syrië zijn op weg gegaan naar Nicosia op Cyprus, vanwaar het Internationale Comité van het Rode Kruis zijn humanitaire acties uit voert. Het betreft hier ondermeer infuus- materiaal, infuusvloeistoffen, opera tiehandschoenen en hechtingsmate riaal. Eind deze week zullen uit Ne derland grote partijen medicamenten voor de .slachtofers van alle partijen ter beschikking worden gesteld. Met de hulp van het Nederlandse Rode Kruis, dat op z'n speciaal open gestelde gironummer 777 de eerste f 100.000 heeft ontvangen, is veel geld gemoeid. Inclusief de f 50.000 die ter beschikking is gesteld van het Internationale Comité van hef Rode Kruis voor hulpverlening aan krijgs gevangenen, is al f 200.000 uitgege ven, een bedrag dat zich in de naas te toekomst zal moeten uitbrei den, gezien de vele noden die er vol gens de jongste gegevens uit Genève Onder het motto: „Groet een vrind en help een kind" gaan de dames C. Kruit-Pas. Molenbelterweg 20 en P. Akkerman- de Roo, Schuttersweg 8, weer wenskaarten, minikaarten en- agenda s aan de man brengen voor Unicef, het kindernood fonds van de Verenigde Naties. 800 miljoen kinderen op onze aarde krijgen niet wat ze nodig hebben. Ze zijn ziek. onder voed of verwaarloosd. Ze hebben onze hulp nodig D-'e kun nen wij geven door UNICEF-KAARTEN en UNICEF AGENDA S te kopen. Deze bevatten reproducties van mees terwerken uit de beeldende kunst. Kunstenaars en muse hebben het reproductierecht belangeloos aan hef Kinderfond, afgestaan. Gewone wenskaarten spreken van geluk en voor spoed, maar Unicefkaarten doèn daar ook iets aan' Een kleine tien procent van het geld, dat Unicef uitgeeft' om de kinderen in de ontwikkelingslanden een kans te geven op een geluk kige toekomst, komt uit de opbrengst \tan de wenskaarten HELP UNICEF en KOOPT WENSKAARTEN. MINIKAART- JES en AGENDA'S. heersen. Vandaar het nieuwe appèl van het Nederlandse Rode Kruis op de bevolking om giften op giro 777 in Den Haag te storten. le prijs: vakantiereis ter waarde van f 1000.- nummer 6495; 2e prijs; stereo installatie nummer 4367; 3e prijs: bromfiets nummer 1700. 4e prijs: Zaanse klok nummer 3190. 5e prijs: rijwiel nummer 1585. Prijzen kunnen worden gehaald bij het kantoor der vereniging, En- tei straat 10, Rijssen. Op initiatief van twee dames die op een bepaalde wijze betrokken zijn met enig werk voor bejaarden in Holten werd er maandagavond een bijeen- konTst belegd in „Irene" waarop ieder die op enigerlei wijze iets voor bejaarden doet was uitgeno- digd. Op deze bijeenkomst die onder - leiding stond van de heer H. Ch. Vo- gely sprak mej. Achterberg van de Stichting Overijssel. Ze schetste de verschillende opvattingen van de huisvesting voor bejaarden in de laat ste tijd. Eerst was het alleen maar het woon- en verzorgingsprobleem wat men wilde oplossen. De tehuizen, die gebouwd werden hadden een mi nimum ruimte voor ontspanning en ontmoeting. Nu in de laatste jaren door allerlei oorzaken het aantal bejaarden zeer is toegenomen kan er gesproken wor den van een noodzakelijke levensvul ling van de derde levensfase van de mens. Het is daarbij vereist dat de mensen die door hun leeftijd niet meer aan het productieproces deelnemen nog een zin in het bestaan vinden. Daarom is- het niet ideaal om deze mensen ergens eqn onderdak te verschaffen waar ze practisch niet meer uitkomen. Het is zeer noodza kelijk dat de bewoners van een be jaardenhuis ook actief deel kunnen nemen aan het geheel van het maat schappelijk gebeuren in de omgeving. Daarom is het noodzakelijk dat het bejaardenprobleem wordt aange pakt op een wijze waarbij alle bejaar den van de gemeente worden betrok ken. Het is daarbij belangrijk dat er goe de contacten bestaan tussen de jonge re mensen en de bejaarden in een gemeente. Er werd na de inleiding v. mej. Achterberg ruimschoots ge bruik gemaakt van de gelegenheid om vragen te al ellen. Hierna werd besloten tot het samen stellen van een werkgroep, die in de eerste plaats zal gaan inventariseren welk werk er voor bejaarden is en daarna zal gaan onderzoeken op wel ke wijze er behoefte bestaat hierin te gaan coördineren. In de werkgroep zal een vertegen woordiger zitten van de kerken, ro de kruis, groene kruis, maatschap pelijk werk. vrouwen organisaties, buurtvereniging Vrijheidslaan, bewo nerscommissie Diessenplas, alg. bond voor bejaarden, en nog enige andere organisaties. ^5 Zaterdagmiddag om 3 uur arrive ren twee geleerden uit het hoge noor den. Op verzoek van het Rotterdams dispuut „Wodan" zullen zij een rede houden over recente opgravingen in Holten. De lezing wordt gehouden in feest zaal „Vosman", Oranjestraat. 1 den zijn kenners van de oud noorse- germaanse mythologie en hebben zich speciaal beziggehouden met de exegese van de Edaa. Al tientallen jaren zijn zij het oneens over bepaalde delen van de Edda: prof. Rötegröt heeft het voortdurend over de „apocriefen", terwijl prof. De Fröhs het onveranderd heeft over De Holtense carnavalisten openen zaterdagavond 10 november in zaal Vosman met een „kleintje Carna val" hun zesde carnavalsseizoen. Op deze feestelijke dansavond met Car navalssfeer zal Prins Fons Jan van de Voorboerskamp afscheid nemen van zijn onderdanen en om elf minu ten over elf de aanwezigen zijn op volger, de nieuwe Prins Carnaval 1974 voorstellen. Een goede gelegen heid voor belangstellenden om ken nis te maken met de Holtense „Fien- preuvers" want iedereen is welkom. Leden hebben op vertoon- van hun nieuwe ledenkaart reductie op de toe- gansprijs. Achter de schermen wordt reeds druk gewerkt aan het resteren- Binnenkort zal het mortuari um van de N.V. Algem. Ned. Begra fenisverzorging- en Verzekering Mij. „A.N.V.B." te Enschede aan de Rei- linksweg 8, alhier, zodanig worden uitgebreid, dat er rouwdiensten in kunnen worden gehouden voor plm. 150 a 160 personen. Tijdens de verbou wing zal het gebruik van het ge bouw gewoon kunnen doorgaand de carnavalsprogramma. Zo ver schijnt er omstreeks de jaarwisse ling een carnavalsgids. Op zater dag 19 januari wordt er een groots Prinsenbal georganiseerd in zaal „Vosman" met diverse attracties. Op zaterdag 2 februari brengt een Holtense deputatie waaronder Prins met Prinsengarde en de Raad van Elf oen bezoek aan de gewestelijke Carnavalsbijeenkomst in Goor. Op zaterdag de 23ste februari is er weer de „traditionele" optocht in Holten met 's avonds het eigenlijke carnavalsfeest in Amicitia. Op verzoek van de gemeente zal er voor jongeren van 16 jaar en ouder, die op andere dagen verhinderd zijn op zaterdagmiddag van 5 tot 6 uur catechisatie gegeven worden in de consitorie. Allen, die van deze moge lijkheid gebruik willen maken wor den zaterdag 27 oktober om 5 uur in de consistorie verwacht, opdat we kunnen zien of deze groep groot genoeg is om deze catechisatie te Ia- ten doorgaan. de .rneer recente toevoegingen'. Kort om. een vete tussen twee „hoogge leerde" heren, die al jaren speelt in hun vakgebied. Maar over een ding zijn zij het eens: de opgravingen bij Holten zijn uniek. Ze bevestigen, dat Wodan meer was en is dan zo maar een mythologische figuur. Ze zijn het erover eens dat de opgegraven fundamenten een bij zonder fraai beeld geven van het ty pe fiordenvesting. een soort zwerf kei dus. want nog nooit is zo zuide lijk een vesting gevonden waarin de kenmerken gevonden zijn van de ou de Wodan-cultuur. die volgens de he ren nog steeds heerst. En daar scheiden hun wegen zich weer. De een zegt dat de lijn Wierin- genKeulen de grens is van de toen malige Wodan-cultuur, de ander heeft het over de grens Oude Maas-Ach terhoek. Kortom, het is een unieke gebeurte nis, dat deze twee deskundigen naar Holten komen en in het openbaar spreken over opgravingen bij Holten. Verder vernamen wij van Het Rot terdams Dispuut ..Wodan", dat ge noemde heren elkaar gedurende tien jaar niet meer wilden zien. Uit het bovenstaande blijkt dan volgens ons ook. dat het zaterdagmiddag een zeer beoeiende midden gaat worden. De zaal is open vanaf half drie voor iedereen die belangstelling heeft. Dinsdag 6 november a.s. zal de be- jaardensocieteit weer worden gehou den in Gebouw Irene. Komt u allen, het belooft een gezellige bingomiddag te worden met nog een verrassing! Aanvang 2.30 u. n.m. Aangevoerd varkens 221. Pr#zen per stuk: 221 biggen van t 116,- tot f 124,- per stuk. Algemeen overzicht: Handel: redelijk met staande prijzen.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1