Edwin Stegehuis won driemaal goud Goede start van Blauw Wit Zo speelden de Bl-Wit-pupillen Holten a.s. zondag tegen Reutum Diploma-zwemmen Twaalf en een half jaar badmeester Holten behaalde teleurstellend resultaat tegen N.E.O. I (I-I) Uitslagen en resultaten lagere seniorenelftallen S.V. Holten Programma SV „Holten" (senioren) SPORT VOOR SPORT Dames Holten-Reutum als voorwedstrijd SV Holten gaat met seizoenkaarten werken Resultaten BI. Wit-junioren Oriënteringsrit Paardenfokdag in Dijker hoek Jeugdclubs starten winterseizoen Vrijdag 14 september 1973 De o.l. Dorpsschool hield op donder dagmorgen haar zwemwedstrijden in 't Twenhaarsveld. De leerlingen van de klasse 3, 4, 5 en 6 mochten er aan deelnemen. Sommigen waren mis schien niet geheel fit na het grote feest in ons dorp met als slot een groots vuurwerk... maar toch werd er fel gestreden om de eer en de uit geloofde medailles in brons, zilver en goud. De leiding berustte bij de heer H. Arendshorst een der leerkrachten van de school. Het overige personeel hielp bij het tijdopnemen en de ad ministratie. Het weer was prachtig, zodat het. bijna weer feest leek. De uitslagen, waarbij de getallen secon den aanduiden op de 25 meter baan, waren als volgt. Schoolslag meisjes. Klas 3: 1 Tinie Baltus 32.9; 2 Jacky Prorlk 33.1; 3. Corinne Bouwhuis 34.0; Klas 4: 1 He ma Bos 23.6; 2 Annemarie Ophof 25.4; 3 Gerrie Traanman. Klas 5A: 1 Hermien Dijkerman 25.3; 2 Ineke Hofman 26.7; 3 Linda Verhoe ve 26.8. Klas 5B: 1 Manda Broekhuis 234.4; 2 Annele Baltes 24.2; 3 Heidie terïa- ge 26.0. Klas 6: 1 Thea Feith 23.9; 2 Jolan- da Kap 24.; 3 Anna Gerritsma 24.5. Schoolslag jongens Klas 3: 1 Hennte Jalving 29.5; 2 Gerrit Ulfman 31.5; 3 Wilco Klein Ovink 38.8. Klas 4: 1 Reinoyt Schrijver 26.5; 2 Herman ter Harmsel 27.8; 3 Jan Ophof 27.0. Klas 5A: 1 René Schoenmaker 24.9; 2 Harrie Oosterveld 26.2; 3 André Wis- sink. Klas 5B: 1 Teun Hofman 23.2; 2 Henk Aaftink 24.5; 3 Martin Terlage 25.1; Klas 6: 1 Edwin Stegehuis 20; 2 Jan Kees Germeraad 23; 3 Gerrit Vin cent 23.5 Rugslag meisjes. Klas 3: 1 Her- ma Vos 26.2; 2 Annemarie Ophof 27.5; 3 Adriana Bouwhuis 32.2 Klas 4: 1 Linda Verhoef 28; 2 Her mie Dijkerman 31.9; 3 Betsie Ren- sen 32.3. Klas 5A: 1 Manda Broekhuis 27; 2. Heidie Terlage 28.2; 3 Johanna ter Beest 30.9. Klas 5B: 1 Manda Broekhuis 27; 2. Heidie Terlage 28.2; 3 Johanna ter Beest 30.9. Klas 6: 1 Anna Gerritsma 21.6; 2 Ka rin Jalving 25.3; 3 Diantha Bergsma 26.5. Rugslag jongens. Klas 4: 1 Jan Op hof 31.0: 2 Herman ter Harmsel 35.9; 3 Reynout Schrijver 38.5; Klas 5A: 1 Richard Bergsma 28,6; 2 René Schaap 32; 3 René Schoenma ker. Klas 5B; 1 Henk Aaftink 22.8; 2 Mar tin Terlage 24.2; 3 Teun Hofman 24.7. Klas 6: 1 Edwin Stegehuis 18.1; 2 Jo- han Bos 24; 3 Nico Arfman 26.0. Vrije slag meisjes. Klas 4: l Herma Bos 21.5; 2 Annemarie Ophof 22 3 Mieke Soer 23.3. Klas 5A: 1 Hermie Dijkerman 24.2; 2 Linda Verhoeve 26.2; 3 Ienke Hof man 2'i.P. Klas 5B: 1 Heidie Terlage 20.9; 2. Manda Broekhuis 22.7; 3 Ans Bul- sink 22.9. Klas 6: 1 Anna Gerritsma 19.7; 2 Karin Jalving 20; 3 Elngrid Wille 21.6.' Vrije slag jongens: Klas 4: 1 Jan Ophof 23.8; 2 Reynout Schrijver 28.-; 3 Herman ter Harmsel 29. Klas 5A: 1 Peter Koetsier 19.3; 3 Re né Schoenmaker 22.3; 3 Richard Bergsma 22.8. Klas 5B: 1 Henk Aaftink 18.6; 2 Teun Hofman 19.4; 3 Martin Terlage 20. Deze jongelui vielen in de prijzen tijdens de zwemkampioen- schappen van de o.l. Dorpsschool: le rij (onder) v.l.n.r.: Karin Jalving, Herma Bos, Manda Broekhuis Anna Gerritsma, Diantha Bergsma, Thea FeithHeidi Terlage. 2e rij (hoven): v.l.n.r.: Edwin Stegehuis, Henk Aaftink, Teun Hof man, Johan BosGerrit Vincent, Jan Kees Germeraad. Holten IReutum I 2.30 u., De Zweef 3Holten 2 10.30, Holten 3 GFC 3 10.00, De Zweef 5—Holten 4 10.30, Omhoog 3Holten 5 10.30 u_, Achilles 9Holten 6 11.45 u.. Holten 7—SDOL 4 11.45 u., Holten 10—De Zweef 7 10.00 u,, Holten 8Omhoog 4 10.00 u.. Enter 7Holten 9 11.45 u. Voor vertrektijden uitwedstrijden zie kastje Beltman. Bij alle wedstrijden is voortaan het vertrek op „Meermanskamp". In de uitzending van het RONO-sport- programma „Sport voor Sport" van zaterdag 15 september wordt tussen 19.45 en 20.00 uur onder maer aan dacht besteed aan voetbal - (jeugd- competitie betaald voetbal en het za- terdagavoetbal), atletiek, zeilen en wielrennen. Zondag tussen 18.00 en 19.00 uur ko men de reportages van het betaald voetbal in Nijmegen en Heerenveen Verder bevat het programma reporta ges van de motocross in Lochem, de districtswedstrijden tennis tussen Gro ningen, Friesland, Drenthe en Over ijssel in Enschede en informatie over de diverse amateursporten. Alvorens de aftrap van deze me spanning tegemoet geziene wedstrijd werd verricht, herdacht de voorzitter van de jeugdcommissie der SV „Hol ten", de heer F. Groenenwoudt. me enige gevoelvolle woorden de vorige week plotseling overleden jeugdleider Allard van Bruggen. Tevens werd door allen één minuut stilte in acht genomen, Holten, versterkt op het middenveld door het meespelen van André Dek ker, ging direkt fel in de aanval het publiek leek een mooie wed strijd te gaan zien, hetgeen helaas tij dens het verdere verloop van deze match niet zo mocht zijn. Reeds na 4 min. spelen vuurde Dek ker een hard schot in de rechterhoek af en volgens velen stopte doelman Huls van NEO de bal achter de doel lijn, doch de scheidsrechter kende het echter niet toe. Drie minuten la ter ontstond er een scrimmage voor het NEO-doel en de goed doorzetten de André Dekker speelde de bal lis tig af naar Henry Bronsvoort, welke geen moeite had de bal in het lege doel te plaatsen (1-0). In de 8e minuut liep linksback Wim Schooien alleen door de achterhoede van NEO en werd in het strafschop gebied onreglementair van de bal ge- Klas 6: 1 Edwin Stegehuis 15.3; 2 Gerrit Vincent 17.7; 3 Gerard Paal man 18.8 Aan al de bovengenoemde winnaars werden diploma's uitgereikt. Die zul len ongeawijfeld wel 'n ereplaatsje in huis krijgen! Als winnaars van de school kwamen de volgende leerlin gen 's middags in de hal op het po dium: Schoolslag 1 Manda Broekhuis 2 Herma Bos, 3 The Feith, 1 Edwin Stegehuis, 2 Jan-Kees Germeraad, 3. Teun Hofman. Rugslag: l Anna Gerritsma, 2 Karin Jalving, 3 Diantha Bergsma, 1 Edwin Stegehuis, 2 Henk Aaftink. 3 Johan Bos. Vrije slag: 1 Anna Gerritsma, 2 Ka rn Jalving. 3 Heidie Terlage, 1 Ed win Stegehuis, 2 Gerrit Vincent, 3. Gerard Paalman. Het merendeel van de prijswinnaars bleek lid van een zwemclub te zijn. Allen werden luide toegejuicht, na dat de medailles waren uitgereikt en na een toepasselijk woord. Blauw Wit '66 evenals het ge seizoen spelen in de eerste klas se A van de T.V.B. is dc compe titie goed begonnen mot een verdien de en royale zege-Op het bezoekende Eversbcrg (Nijverdal). De g -sten die technisch tekort scho ten het ging allemaal te onbesuisd en onzuiver keken na 5 minuten al tegen een achterstand aan toen Wil co Dikkers, na een goed opgebouw de aanval over rechts, de bal uit een scherpe voorzet van Aanstoot (1) heel beheerst inschoot Eversberg ging er toen meteen flink tegenaan maar ver der dan enige niet al te gevaarlijke schoten waarmee van Frans van Gennep wel raad wist kwam men niet. Bepaald pech had G. Zonneheld toen z'n afstandsschot buiten bereik van Van Gennep tegen de paal kets* te. Na plm. 20 minuten spelen kreeg Gerrit Dikkers een heel mooie kans om op 2-0 te komen doch hij schoot van dichtbij naast. Enkele minuten later zorgde Kwintenberg met 'n kop bal uit een voorzet van Aanstoot (1) voor 2-0 en vlak voor de rust kreeg Henk Aanstoot (1) een geheide kans om op 3-0 te komen, maar hij schoot de bal precies in de handen van de doelman. Na de thee kwam Eversberg er he lemaal niet meer aan te pas en in de eerste tien minuten kregen Wilco en G. Dikkers beste kansen om de wedstrijd te beslissen maar ze scho ten juist over of naast. De druk bleef echter aanhouden en na 20 mi nuten 2e helft gaf Wilco Dikkers de doelman geen schijn van kans (3-0). In de daarop volgende 2 a 3 minu ten hadden de beide Aanstoot's voor 4 en 5-0 moeten zorgen maar het ging allemaal te onbeheerst om suc ces te boeken. Het overwicht was echter zo groot dat doelpunten niet uit konden blij ven en de Eversberg moest nog twee maal naar het net na treffers van Kwintenberg en Aanstoot (1). In de allerlaatste minuut redde Zonneheld voor z'n ploeg uit een vrije schop juist buiten de 16 meter lijn met een hard en onhoudbaar schot de eer. Een juiste beloning voor dap. Uitslagen Eerste klasse A: DrienerloVESOS 0-2; Kloosterhaar D.V.O. 1-1; Blauw WilEverstoerg 5-1; S.C. Denekamp—S.C. Rijssen 1-1; BoswinkelS.D. Daarle 1-3. Stand: Blauw Wit 1-2 SC Daarle 1-2 S.C. Daarle 1-2 S.C. Denëkamp 1-1 D.V.O. 1-1 Kloosterhaar 1-1 S.C. Rijssen 1-1 Drienerlo 1-0 Boswinkel 1-0 Eversberg 1-0 Programma zaterdag 14 sept. DrienerloBoswinkel EverspergSp. Denekamp VESOSKloosterhaar D.V.O.Blauw Wit Naast het lidmaatschap en het do nateursschap zal de SV „Holten" gaan werken met seizoenkaarten. Deze kaarten, verkrijgbaar 's zondags aan de kassa of in het clubgebouw zullen f 12.50 gaan kosten, en geven recht op gra tis toegang bij alle 'thuiswedstrijden van het eerste elftal. Deze nieuwi vorm van „abonnement" is meer in gevoerd om ook de nieuwe bewoners van Holten die verder geen „connec ties" met d.e vereniging hebben (club blad, bezoeken feestavonden etc.) ook de gelegenheid te geven om bij trouw bezoek van de thuiswedstrijden een iets voordeliger regeling te tref fen. Dus vanaf a.s. zondag tijdens de thuiswedstrijd tegen Reutum I zijn deze kaarten verkrijgbaar. Bestuur SV „Holten' per volhouden en vechten beter resultaat. De Zweef B2 - BI. Wit BI Blauw Wit BI speelde in Nijverdal een redelijke partij voetbal tegen een zwakke tegenstander. Vooral na de rust werd er aardig gecombineerd. De tegenstanders speelden matig, maar wel hard en soms. unfair. Door doelpunten van Henk Meverink en Aad van Spronsen kwam BI op 0-2. De Zweef wist tegen het einde van de wedstrijd de eer te redden. Het elftal van Blauw Wit verdient een compliment voor het feit, dat het hel hoofd koel hield. Wellicht was dat de grootste overwinning BI. Wit B2 - Enter B2 Een hardwerkend B2 liet ondanks een licht veldoverwicht de overwin ning aan Enter. De juiste samenhang In het elftal was nog ver te zoeken, hoewel de kwaliteit toch wel aanwe zig is. Uitslag 2-3. BI. Wit Cl - S.C. Russen Cl Blauw Wit Cl speelde niet, bepaald een gelukkige wedstrijd tegen Sp. Rijssen. In de eerste helft wist Sp. Rijssen een overwicht om te zetten in een 2-0 voorsprong. Na de rust was Blauw Wit veel in de aanval. Maar doelpunten kwamen aan de andere kant. Jan Paalman wist op 'n prach tige wijze gen strafschop lot twee maal toe te stoppen. Helaas werd de keeper bij deze aktie geblesseerd. Sp. Rijssen won tenslotte met 4-0.' BI. Wit El - Huls. B. 1-2 Mede door de afwezigheid van eni ge spelers (welke die dag voor hun zwemdiploma moesten strijden), heeft EI de eerste thuiswedstrijd van de competitie wat onfortuinlijk moe ten afsluiten. Hoewel de stand bij rust 1-0 in het voordeel van de Rlauw-Witters stond, wisten de gasten, tijdens de tweede speelhelft, tot twee maal toe, grieze lig nauwkeurig, een lekje in de Blauw Wit doelmond te vinden, dit, ondanks het feit dat keeper Koopman in een uitstekende vorm stak en enorm veel goed werk heeft ver richt. Bi. Wit E2 - Huls. B. E2 21 E2 is op de geleden nederlaag bij „De Zweef*', duidelijk teruggeko men! Voor de overigens schaars aanwezi ge toeschouwers, was het boeiend om te zien hoe dit elftal, een aan vankelijke 0-1 achterstand uiteindelijk wist om te zetten in een 2-1 voor sprong, hetgeen tevens de eindstand zou worden. Wanneer zo'n geweldig draaiend team, spelers als André Schuppert en Gerard Rutgers weet te lanceren om onverbiddelijk het „vijandelijk" doel te treffen, mag het alleen maar jammer heten dat. zo weinig ouders van de verrichtingen van hun zonen meegenieten! Hoe dan ook. een lofwaardige overwinning op 'n waarlijk sterke tegenstander. Hou den 70 iongens! BI. Wit E4 - MVV E4 1-6 Deze wedstrijd bewees eens te meer, dat verenigingen met slechts twee pupillen-elflallen duidelijk in het voordeel zijn op clubs met een veel grotere jeugd, als het op overwin- ningskansen aankomt! Hierdoor ont staan te grote leeftijdsverschillen tus sen de elftallen hetgeen, zoals hier, duidelijk in de score lot uitdrukking werd gebracht (eindstand 1-6). Vochten de Blauw-Witters als leeu wen, conditioneel en technisch kwa men ze tegen een zo sterke tegen stander duidelijk (en begrijpelijk) veel tekort- Een wedstrijd, met. hoeveel inzet en sportiviteit ook gespeeld, om gauw- te vergeten! BI. Wit E5 - SOS E5 6-0 I-Ioewe] de eerlijkheid gediendt te zeggen, dat SOS met een geheel nieuw E5 aan deze competitie deel neemt en derhalve minder „erva ren" is, moet gezegd worden dat Blauw Wit een waarlijk grootse wed strijd op de grasmat wist neer te leggen Hun verdediging sloot als een con- servenbusje terwijl de middenvelders steeds op de juiste plaats positie ko zen om de spitser! ten aanval te zen den. Met name rechtsbuiten Abma was de gehele wedstrijd druk doende om de naam Cruijff. ernstig, concurrentie aan te doen. Met zijn gulle voetje strooide hij, tot vijf maal toe, de bal in het vijandelijk doel. Ook Erik de Vries scoorde op een wijze welke ..Sport in Beeld" zeker minstens 3 keer in „slomotion" zou herhalen Formidabel! De Holtense Motor- en Automobiel club „De Holterberg" organiseerde zondagmiddag een oriënteringsrit voor auto's en motoren. De rit over een afstand van 48 kilometer was rond Holten uitgezet door de heren Joh. Arfman, H. Egberts en Krieger. Aan de rit zonder routecontrole's doch uitsluitend tijdcontrole's namen 38 automobilisten en 1 motor rijder deel. De uitslag: 1 W. D. Pinkert, Hol ten 2 strafpnt. 2 G. Nijenhuis, Colm- schate 3 strpnt. 3 H. Mooiweer. Hol en 3 strafpunt. 4 G. J. ten Brinke. Rijssen 4 strafpunt. 5 E. Huisjes. Hol ten 4 strafpunt. 6 B. J. Oplaat. Hol ten 4 strafpnt. 7 W. Goorman, Hol ten 5 strafpnt. 8 W. Lammers. Hol ten 5 strafpnt. De prijzen die bestonden uit ge bruiksvoorwerpen werden na af loop van de mooie en gezellige rit door voorzitter D. J. Schooien in het clubhuis „De Biester" uitgereikt. De jaarlijkse Paardenfokdag van de vereniging „Holbatheo" (Holten- Bathmen en Omstreken) zal op za terdag 15 september worden gehou den op de terreinen bij café „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. 1-Iet is voor de 23ste keer dat de keuring in Dijkerhoek wordt gehouden. De keu ring begint om half tien. De jury bestaat uit de heren J. Zweverink, Enschede, A. J. Ganze boom, Raalte. H. G. Schrijver, Ter- wolde, E. Rottink, Welsum, J. van Ittersum, Ommen, H. G. ter Mors. Enschede en G. J. Griemelink, Bor- culo. Evenals andere jaren start het club werk binnenkort weer, veel vereni gingen beginnen weer te draaien, na een welverdiende zomervakantie. Zo ook is CJV „De Vriendenschaar" al weer uitgebreid aan het organise ren geslagen. Dit jaar start ze met nog één club meer als ...vorig Jaar, het zul\enrer nu In totaal zeven .zijtvdie-ze outlet- haar hoede heeft. Met ontzettend veel moeite is"2e er in geslaagd al deze zeven clubs onder te brengen in haar ene clublokaal, de week telt nu eenmaal maar vijf werk dagen, dus ga maar na hoeve.el zweetdruppeltjes het heeft gekost, dat allemaal uit te puzzelen. Het schema is als volgt samenge steld: meisjes t.m. 10 jaar. Maandagavond half 7 tot 8 uur. Jongens t.m. 10 jaar. Woensdagavond half 7 tot 8 uur. Meisjes 11 en 12 jaar. Vrijdagavond half 7 tot. 8 uur. Jongens 11 en 12 jaar. Dinsdagavond half 7 tot 8 uur. Jongens en meisjes 13 en 14 jaar nieuwe gemengde groep. Donderdagavond 7 uur tot half 9. „Tussenclub" 15 en 16 jaar. Vrijdag avond 8 uur tot half 10. C.J.V. „De vriendenschaar" 17 jaar en ouder donderdagavond half 9 tot 10 uur. Alle clubs starten de laatste volle week van september. De Vriendenschaar" kampt nog steeds met een tekort aan leiding, wie belangstelling heeft en wat vrije tijd wil besteden aan dankbaar, leerzaam werk wordt uitgenodigd eens te ko men praten en kijken op één der clubavonden. Zondag speelt Holten z'n tweede thuiswedstrijd op Meermanskamp te gen de altijd lastige tegenstander Reutum. Afgelopen seizoen werd het zelfs een debacle voor de Roodzwar ten toen men in de stromende regen met 5-2 verloor. Aangezien echter het vertoonde spel van afgelopen zondag, hoewel men niet tot winst kon komen tegen 'n sterk verdedigend NEO, kan men de wedstrijd toch wel met enig optimisme tegemoet zien, hoewel zo als eerder gezegd Reutum altijd een zeer lastige tegenstander is. De selectie zal bestaan uit de volgen de 'spelers: J. Deijk, G. Paalman, G. Soer, W. Schooien, W. Kaizer, B. Knapen, A. Dekker. J. Veneklaas, A. Reilink, H. Bronsvoort, W. Nijenhuis, J. van Pluuren, G. Oolbekkink. Als voorprogramma zal om 13.00 u. een wedstrijd gespeeld worden tussen de damesteams van Holten en Reu tum. De Holtense dames die zo lang zamerhand zich hebben voorbereid op de competitie die in 'n later stadium zal beginnen zullen zich onder leiding van Carel Israël tegen deze toch wel te verwachten sterke tegenstander zo goed mogelijk verweren, zodat we ho pelijk een spannende wedstrijd zullen zien. Bornerbroek 2 - Holten 2 1-2 Tegen het orthodoxe voetbal van de gastheren had een technisch beter Holten aanvankelijk geen verweer. Het duurde dan ook tot 3 min. na de rust dat Holten 2 een vrije trap mocht nemen die door Herman Kalfsterman prachtig werd ingeschoten 0-1. Een fel spelend Bornerbroek tracht te de bakens te verzetten en in de 30e minuut' lag de gelijkmaker ach ter de prachtig keepende Pasop. Hierna kreeg Holten een paar cor ners te nemen uit welke G. Ool- bekking 12 min. voor tijd uit een scrimmage het winnende doelpunt scoorde. Een verdiende overwinning voor de Rood-Zwarten. Nijverdal 3 - Holten 4 1"5 Holten 4 begon de competitie goed door het pas uit de 3e klas gedegra deerde N'dal 3 overtuigend met 5-1 te verslaan. Holten 6 - Rietvogels 4 5-7 Holten 6 verloor in een sensationele wedstrijd zijn eerste competitiedu el. De rust brak aan met een achter stand van 5-1. Het Holtense doelpunt was een weggevertje van de Alme lose defensie. Na de rust met 2 inval lers liep het allemaal beter. Na nog 2 tegentreffers te moeten toestaan, kwam Holten 6 goed terug. H. Vin cent, A. Egberts, B. Paalman en H. Deijk schoten elk een keer raak, zo dat de einduitslag van 5-7 werd be reikt. De wedstrijdleiding was in de uitstekende handen van G. Wansink. Holten 9 - Holten 7 0-8 De eerste competitie wedstrijd draai de voor het negende op 'n drama uit, terwijl Holten 7 heus geen sterke partij speelde. Maar met Goudkop je, Ulfman, in de spits zal de toe komst voor het zevende met hoge ver wachting worden tegemoet gezien. Vooral na rust vielen de doelpunten. Ulfman nam er 5 voor zijn rekening. Wanneer doelman A. Wansink niet zo fantastisch gekeept had, waren er- dubbele cijfers op het-'scorebord ge komèn. Zondag a.s. tegen S.D.O.L. Holten beslist een zwaardere stander treffen. 4 zal tegen werkt, doch de scheidsrechter beoor deelde dit kennelijk anders en liet gewoon doorspelen. In de 9e minuut lostte André Dekker weer een loeiend schot en volgens de scheidsrechter stopte keeper Huls dit keer de bal achter de doellijn en kende het doel punt toe. doch na protesten van de NEO-spelers en op advies van haar grensrechter werd het geannuleerd en kreeg Holten een hoekschop te nemen. Sensatie genoeg!! Aanval na aanval golfde op hc-t NEO-doel en een prachige voorzet van Anton Reij- link werd door Henry Bronsvoort net naast het doel gekopt. Na ruim een kwartier spelen kwam NEO wat los uit haar verdediging en even later veroorzaakte Schooien, ge heel onnodig een strafschop door zijn tegenspeler te onbeheerst van de bal te werken in het doelgebied. De hier voor terecht toegekende penalty werd door Hans Tijhuis onberispelijk in geschoten (1-1). Deze tegenslag kon den de Holten-spelers schijnbaar moei lijk verwerken en hun spel werd veel te agressief en het regende vrije schoppen, want ook de NEO-spelers lieten zich niet als makke schapen naar de slachtbank voeren. Door de ze speelwijze werd de wedstrijd er niet mooier op. In de 26e min. werd Anton Reijlink vlak voor het strafschopgebied onder uitgehaald en de vrije trap werd door André Dekker in de muur geschoten. Vlak voor rust kreeg Jan van Pluu ren nog een prachtige kans voor open doel, doch hij miste jammerlijk. Na de theepauze bleek Sjoerd Krikke vervangen te zijn door Joh Vene klaas en Holten kreeg gedurende drie kwart van de tweede helft een sterk overwicht via 't goed draaiende mid denveld, doch de voorhoede wist niet van de vele kansen te profiteren. Kee per Huls bleek ook een grote sta- in de-weg en was één der beste spelers van het veld. In de le min. kreeg Joh. Veneklaas uit een hoekschop een mooie kans, welke weer tot hoekschop werd ver werkt. Pal daarop stopte doelman Huls een vrije schop van Kaizer keu rig en in de 4e min. bood van Pluu ren een prachtige kans aan Henry Bronsvoort, welke werd gemist. Uit een tegenaanval schoot de NEO- linksbuiten (geheel vrij!) de bal in het zijnet en in de 6e min. schoot de goed vrijgespeelde Bronsvoort de bal in handen van de doelman. NEO bleef in de verdediging en was blijk baar uit op een gelijk spel. Haar ach terhoede stak echter in goede vorm en gaf weinig kansen weg. In de 25e minuut ontstond er echter enige paniek bij NEO en de bal werd tot 3 keer toe tot hoekschop ver werkt, waarbij tevens een keer een back de bal van de doellijn werkte toen haar doelman reeds was gepas seerd. Na ruim een half uur ontstond door 'n misverstand in de NEO-achterhoe- de een goede kans voor Veneklaas, d-och de attent reagerende keeper Huls redde deze situatie. In de 41e minuut werd Tiet verre op dringen Holten bijna noodlottig, toen haar rechtsbuiten de bal in vrije po sitie kans kreeg de bal keurig op het hoofd van.. midvQor Heck.te rnjk.-. ken, welk de bal onhoudbaar inkop- te*+L. Dit doelpunt werd door de scheids rechter echter niet toegekend, het geen naar onze mening niet geheel juist was. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd door de examencommissies die bestonden uit de badmeesters G. van Lemel, A. J. Eiling en E. P. Nij- hoff diploma-zwemmen afgenomen. Als afgevaardigde van de Ned. Kon. Zwembond (KNZB) waren aan wezig mevr. Meijer uit Hengelo en do heer Hageraats te Almelo. Er namen meer dan 200 zwemmers en zwemsters aan het examen deel waarvan slechts een zeer gering aantal niet slaagde. De geslaagden zijn: Diploma „Zwemvaardigheid A en B": Dames: H. Meesterberends-Leunk, G. H. Ophof-ten Dam, T. van Dijk- De Waal, J. Dikkers-Eggink, J. E. Paalman-Aanstoot. Deze vijf dames behaalden op 1 sep- De heer G. van Lémel herdacht het feit dat hij 12l!-> jaar geleden bij de gemeente Holten in dienst trad als bfytimeester van 't natuurbad „Tibenhaarsveld" Hij werd hiermee namens de zwemclub Twenhaarsveldge lukgewenst door voorzitter F. ter Hoeven en door mevr. J. Wiggers-Aanstoot j namens een kleine groep gehuwde dames waarvan enkelen vanaf de ope ning van het prachtige bad bij na elke morgen tussen 7 en 8 uur „te water gaan". Deze dames kregen ook zwem les van de jubilaris en ze be haalden het diploma A en B. Badmeester Eiling wenste z'n collega geluk namens het per soneel en de gymnastiekleraren Lukkien en Paule. De gelukwensen gingen verge zeld van bloemen en cadeaus waarvoor door de heer van Le mel werd dank gezegd. Ook de dames die momenteel nog zwemles krijgen boden bloemen aan Op de foto v.l.n.r.: de heer Ter Hoeven, badmeester Van Le mel en mevr. Van Lemel-Vrug- teveen en verder een aantal jongens en meisjes waarvan 'n aantal juist het diploma-zwem-1 men achter de rug had. tember het diploma A en precies een week later het diploma B. Een schit terende prestatie die zeer terecht met een spontaan applaus werd be loond. Dames (diploma A)S. Schippers- Bouma, mevr. Flantua, J. A. Koet sier-Ten Dam, M. C. C. Nunnink-Teu- ben. Dames (Diploma B): J. H. Bae- rends-Norde, J. Klein Velderman- Bijma, M. H. Bekkernens-Meesterbe- rends, H. W. Post-Lankwerden. Meisjes (diploma AjT. H. Jan sen. I. Hospers, H. G. Dekker, B. E. Paalman, J. ten Dam, G. J. Gerve- dink Nijhuis, J. H. Voskes, G. Bar- velink, I. Scholman, E. C. Klaassen, T. Kolkman, C. van Loenen, E. Baan, Y. Jansen, J. H. Nijland, F. E. Meilink, H. Grootherder, W. H. ter Beest, P. M. Span, H. J. ter Harmsel, H. Agterkamp, F. J. H. Paalman, J. B. Nijkamp, E. Pot- kamp, H. A. A. Bronsvoort, D. C. Vincent, G. M. Müller, J. M. Stam, E. G. van Bussel, F. J. van Zon, J. G. ter Beest, G. Traanman, G. Vin cent, Herma Trorpop. G. C. Wevers, E. J. A. Wessels, K. Vogt, J. B. Nij kamp, J. Kolkman, J. P Smit, E. C. Jongman, G. A. van Bussel, M. A. v.d. Mark, W. G. Bulsink, G. H. Tul- Ier, A. Kleinherenbrink, H. Paalman, A. Megelink. Jongens (Diploma AH. Hoekjen, E. J. Klooster. C. van Hoevelaak, H. Thalen, H. Grootherder, E. Schmets, Schmets, H. Markvoort, H. de Vries, G. Willems, H. van Coeverden, J. de Waard. A. Meijerink, H. G. Knapen, H. J. J. Schooien, G. Paalman. R. Akkerman, B. H. Werkman, H. Bo- link, J. W. Nijenhuis. R. J. Warrink, G. Zoetbrood, J G. Bolink. H. Jal ving, G. J. van Aefst, J. H. F. W. van Coeverden, E. Pennewaard, R. B. Kolkman. W. H. Klein Ovink, J. A. Klein Ovink. D. G. M. Klunder, J. Aaltink. J. Kruimelaar, H. Ooster veld, W. J. H. Kwintenberg, G. Tijhof, H. Ooterveld. H. Brinks, H. Kamp man, G. Hofstede. A. Bronsvoort, C. J. Honig, V. P. Voerman. J. W. Die ben, W. Mooiweer, A. Mooiweer. G. D. Bronsvoort. G. Vuuregge, D. Stoe- venbeld. M. Groot Obbink. Meisjes (Diploma C) F. Hase, L. A. J. Nijmeijer, J. Groteboer, M. Kurz, H. J. Kolk. A. H. Paalman. G. Traanman. G. Vincent, W. .1. Aan stoot. H. Mol. A. J. C. Eshuis, F. J. van Zon. H. J. J. Voortman, J. F. Tempelman. A. A. Krieger, J. G. Vorkink. L. M Pennewaard. H. Vru- wink, E. D. Yspeerd, B. Boode, G. J. Veneman, M. N. Thalen. J. A. Koopman, T. Baltus, L. J. Beeftink, A. J. Vincent, G. J. in 't Veld, J. W. Nijenhuis. J. Overmeen. J. M Theyn, •J. Pronk. J. Pettinga. M. Dikkers," J. G. Broekmaat, D Bergsma, D. M. Dieben, J H. Lukkien en G. A. Ulf man. Diploma B (jongens): G. J. Ulf man. E. Vogt. J. Ophof. F. W. W. H. Bekkernens. G. D. Schutte, R. Werk man, J. Beijer. E. M. M. Heernegra- ve, M. L. C. M. Oosterling. H. W. J. Welting. P. Koetsier, E. J. Gerve- dink Nijhuis, W. J. J. Tijink. E. Ko ning. W. J. Koopman, H. Eshuis, R. Schmets. R, Boode. D. .7. Admiraal, R B. Kolkman, J. W. G. Klunder, R. J. Warrink. A. J. Spijker. R. Ak kerman, T. Heida. J. W. G. Aaltink, W. Klaassen. R. Lardinois, J. H. Wesseldijk. G. Zoetbrood. Diploma C I (meisjes): K. Wichers en A. Ophof Diploma C 1 (jongens): H. Barve- link en H. Heijda.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5