NA HET FEEST Zondagsdiensten Raad en kerkeraden bekeken „Diessenplas Werkloosheid in Gewest Deventer onderging lichte daling Y er keerson veiligheid kruispunt te Dijkerhoek AAN DE INWONERS VAN HOLTEN Open Deur-samenkomst Nieuwe Oranjekalender is verschenen «ffe De nieuwe Oranjekalender is verschenen J Bestelbon ONZE AGENDA Kerkdiensten ■fe Hare Majesteit de Koningin Soestdijk HALF UUR GEEN STROOM Brons op kaas Burgerlijke Stand Dodelijk verkeersongeval a I HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 14 september 1973 26ste jaargang - nr. 37 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyerg Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag t.e.m. donderdag 27 sept. Cafetaria ,,De Molenbelt" wegens va kantie gesloten. Zaterdag 15 september fi.00 uur: Paardenfokdag „Holbatheo" bij café „Het Bonte Paard" in Dij- kerhoek. Drumband „HMV" naar Nat. Fed. Concours in Wijhe. Zondag 16 september 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen. Donderdag 20 september 20.00 uur: Schietoefening „De Een dracht" in zaal Vosman. Alle leden worden verwacht. Nieuwe leden hartelijk welkom. Vrijdag 21 september 14.00 uur: Officiële opening Bejaar- 'dencentrum „Diessenplas". Zaterdag 22 september 0.00 uur: Plaatselijke veekeuring ii Espelo. 19.30 uur: Fractievoorzitter Tweede 19.30 uur: Fractievo:rzitter Tweede Kamerfractie PvdA, Ed van Tijn, spreekt in 't Hervormd Centrum te Nijverdal over de „Troonrede en de Miljoenennota" (zie bericht) Donderdag 27 september 19.30 uur: Bijeenkomst van de ring Holten van de Hervormde Vrou wengroepen in gebouw „Irene". 20.00 uur: Vergadering Chr. Platte landsvrouwen in gebouw „Reho- both". Spreker ds. Moerlan, Vrij Ëvang.predikant te Nijverdal. Ned. Herv. kerk: 8.30 u. en 10.15 u. hulpprediker A. Schellevis. Extra col lecte voor noodlijdende gemeenten en personen. Kinderoppas in gebouw ^Irene" mevr. Dorresteyn, Willy Steunenberg en Janny Loman. Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. kerk: 9.30 u. Heilige Mis in ge bouw „Irene" (Boschkampstraat). DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. P. Lugtife- heid. Extra collecte: Noodlijdende ge meenten en personen. OKKENBROEK: 9.30 u. ds. M- de Heer. Extra collecte Jeugdgebouw. NIEUW HEETEN: R.K. kerk: zater dagavond 7 u„ zondagmorgen 9 en 10 Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot en met maandagmorgen 8.00 u. dokter J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Wijkverpleging Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- geb. Holten, Gaardenstraat 33, tel. 05483-1436. Ambulancevervoer A. Müller, tel. 1320 b.g.g. J. Aanstoot tel. 1338. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw Gaardenstraat, G. J. Kraay, tel. 2299. Tandartsen E. A. Witkop, Wierdensestraat 118, Rijssen tel. 05480-2260. Voor spoedge vallen 6-7 u. namiddag. Gezi ns verzorging Alle werkdagen behalve zaterdags van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot) Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10 u. in het Groe ne Kruisgebouw. Maandagavond 7-8 u. Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 16 sept. C. Mein- dei-tsma, Bergmanstraat 12, tel. 2190. Maandag 17 t.e.m. zondag 23 sept. B. Groot Obbink. Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan 't slacht huis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag tot en met vx-ijd.ag 21 sep tember: Electra: H. Huisman. Kolweg 42, tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). Leden van de gemeenteraad en de hei'vormde, gereformeerde en katho lieke kerkeraad hebben gisteravond een bezoek gebracht aan het verzor gingshuis „De Diessenplas". Gasthe ren waren voorzitter H. D. Alink en directeur Dupon, die voor deze colle ges „open huis" hielden. Jarenlang immers heeft de voorbe reiding geduurd voordat het beslis sende besluit genomen kon worden punt van officieel openen staat, vond om het centrum te doen bouwen. Nu het gebouw gereed is en op het het stichtingsbestuur het niet meer dan juist, dat de colleges, die hun fiat aan de bouw hadden gegeven en deze ook financieel mogelijk hebben ge maakt door garantieverlening en an dere hulp volop gelegenheid kregen te vragen, te zien en te luisteren naar de realisering en ervaringen van be stuur, directie zowel als bewoners. Voorzitter H. D. Alink hoefde niet in details te treden. Men was over het „groeiproces" tot en met op de hoog te. „We hebben uren lang met elkaar gesproken en u heeft ons de volmach ten gegeven. Welnu: het resultaat van die vergaderingen en besprekingen ziet u hier in steen uitgedrukt". Er werd bij de rondgang geen ka mer, geen deur of vertrek overgesla gen. Er werd geïnformeerd en bewon derd, er werd van het uitzicht geno ten en veel woorden van respect wer den geuit aan het adres van architect en bouwer. Er moeten hier en daar nog wat naambordjes komen voor de ruimten. Niet alle namen van de bewoners staan al op de deur, maar ook dat komt. Bij de familie Rozendom, een ge pensioneerd sergeant-majoor, stapte men binnen om de inrichting te be kijken en te horen hoe het de bewo ners beviel. Iedereen was vol lol'. Dat er gisteravond vanwege de ontvangs: vroeger koffie gedronken moest wor ,,Diessenplas"-bewoner de heer D. Koper toont vol trots z'n foto-verzameling aan v.l.n.r.) de heren Bosschers, Stegeman en burgemeester Enklaar. Inwoners van Holten hebben vreugde en dankbaarheid over Uwer Majesteits regeringsjubileum ondubbelzinnig geuit. Versierde straten en eensgezind feestvieren getuigden van aanhankelijkheid aan Uwe Majesteit. Eerbiedige gelukwensen moge ik Uwe Majesteit uit naam van de gehele bevolking van Holten aanbieden. Enklaar, burgemeester van Holten Bovenstaand telegram stuurde burgemeester Enklaar aan H. M. Koningin Juliana. Uit veiligheidsoverwegingen v.oor het steeds toenemende snelverkeer zyn een aantal jaren geleden de bei de bomenrijen langs de rijksweg ver wijderd. In een wat recenter verleden z(jn op de onderhavige kruising op stel- en uitry stroken voor 't afslaan de verkeer aangelegd. Dit om de snel heid van doorstroming van het door gaande verkeer te bevorderen. Met de openstelling van de nieuwe E8 is weliswaar de verkeersintensiteit aan merkelijk verminderd doch gelijktij dig is door deze verminderde ver keersdichtheid de gemiddelde rijsnel heid in niet geringe mate verhoogd. Al met al kan de automobilist tevre den zyn over al deze tengunste van hem getroffen voorzieningen, ware 't niet dat één en ander mede oorzaak is geweest tot 'n vreselijke tol vanwe ge een drietal ongevallen binnen een tijdsbestek van ruim één jaar. Op wegkruisingen als deze is de voetganger en fietser volkomen onbe schermd en verantwoordelijk voor zijn eigen veiligheid terwijl de auto mobilist in dezen de regels van het verkeer aan zijn zijde heeft. In feite zijn wij automobilisten (die steeds snellere auto's wensen met betere voorzieningen en wegligging) wel de gelijk mede verantwoordelijk voor de ze en dergelijke ongevallen. Immers Holten, Holten wat was je mooi In je groen en oranje tooi lk bewonder je door je spontaniteit Je hebt heel veel oranje harten verblijd Je hebt je niet alleen aan feesten begeven Ook heb je een rustplaats aan strijders gegeven Daar ruist ook de hulde door de bomen Voor allen die daar zo veel nog komen De bloemen spreken van vreugde en smart Zodat het stil wordt in ons hart. Hare Majesteit kon helaas niet komen Maar dat heeft je de feestvreugde niet ontnomen Dank HOLTEN voor deze feestelijke franje Hiep hiep hoera voor Neerland en Oranje. Burgemeester Enklaar ontving van mevrouw D. J. Pennings-Burgers uit Enter die met vele duizenden genoot van Holten in feesttooi bovenstaand gedichtje waarvoor we gaax-ne een plaatsje beschikbaar stellen. Red. H.N. deze grote groep van weggebruikers heeft indirect invloed op de hiervoor geschetste voorzieningen. Hier ter plaatste dient echter duidelijk een halt te worden toegeroepen aan de voortsnellende automobilisten waar van dagelijks velen de voor dit kruis punt geldende regels betreffende he' inhalen overtreden en doorgaans hun weg ongestraft kunnen vervolgen. De voetganger en fietser, de situatie hier niet meer overzien kunnende, wordt echter genadeloos gestraft zo als wij helaas pas weer hebben moe ten ervaren. Onze twee kinderen zijn beide op dit weggedeelte al eens bij een ongeval met ernstige verwondingen betrokken gewee.st, waarbij echter de tijdelijke angst, voorbijgaand is en omslaat in vreugde als herstel zichtbaar wordt. Bij een gebeurtenis als in de afgelo pen week waarbij het leed onherstel baar is gaan de gedachten onwilk keurig weer met enige huivering naar die tijd terug, mede waardoor ik wil trachten op deze wijze te pogen iets te doen om beveiliging te verkrijgen voor de niet automobilisten op deze wegkx-uising. Enige jaren terug was ik getuige van een vrijwel indentiek ongeval met do delijke afloop op een vrijwel verge lijkbare kruising. Het betreft hier de kruising op de verkeersweg die van af Wesepe langs Raalte leidt en zich kruist met de weg van Raalte naar Broekland. Dit kruispunt zou thans als voorbeeld kunnen dienen voor het kruispunt hier ter plaatse, aangezien nadien dat kruispunt is beveiligd d.m.v. verkeerslichten. Het eventueel instellen van alleen maar een snelheidsbeperking is naar mijn mening slechts een halve maat regel aangezien hierdoor de onover zichtelijkheid niet verandert. Alleen kan dan bij een ongeval (wat niet zal uitblijven) de rijsnelheid van de au tomobilist eventueel in het geding worden gebracht. Nu de rijksstraat weg hier zijn betekenis als doorgaan de verbindingsweg heeft verloren vraag ik mij af wat het plaatsen van verkeerslichten nog in de weg zou kunnen staan, temeer daar de krui sende Stationsstraat-Schoolstraat de betekenis van plaatselijke vex-bin- dingsweg heeft gekregen en nog meer gajg. krijgen vanwege de voor genomen afsluiting van enkele spoor wegovergangen. De tijd is thans aan gebroken dat van stonde af aan die instanties die hun invloed uit kunnen oefenen zich gaan inzetten om bevei liging in deze zin te verkrijgen voor die groep weggebruikers die in de voorbije jaren duidelijk is achterge steld t.o.v. de beveiliging van de au tomobilisten op dit weggedeelte. Dit is naar mijn mening 'n gerechtvaar digde claim die de voetgangers en fietsers mogen indienen. G. H. Vlogtman Daartoe uitgenodigd door het Stichtingbestuur brachten de leden van de raad en de kerke raden van de Hervormde Ge meente en de Geref. Kerk dins dagavond een informeel bezoek aan het op vrijdag 21 septem ber a.s. officieel te openen be jaardencentrum „Diessenplas" Op de foto: voorzitter H. D. Alink in gesprek met ds. P. Lugtigheid, herv. predikant. den, vonden sommigen „onverteex-- baar". Toch wist men ook daar de op lossing voor te vinden: „We gaan sa men nog een kop Koilie pakken", zei den de Diessenpxassers. En aldus ge schiedde. Het bezoek had een zeer ongedwon gen en informeer karakter. Zondag 16 september zal van 2.00- 2.30 uur voormiddag in verband met werkzaamheden in 't hoogspannings ontvangststation te Holten de gehele electriciteitsvoorziening worden on derbroken. Voor nadere bijzonderhe den verwijzen we naar de betreffen- d" «dvertentïe. Op de te Haarlem gehouden Natio nale Kaaskeuring van de FNZ werd de inzending van de Coberco-Melk- produktenfabriek te Holten bekroond met een bronzen medaille en 88 pun ten juist een puntje tekort voor het zilver. Meer dan 1250 kinderen (leerlin gen van de kleuter- en basisscholen) hebben zich woensdagmorgen in „Kalfstermansweide" heerlijk ver maakt op de Kinderkermis die ii het kader van het zilveren regerings jubileum van Koningin Juliana werd gehouden. Bijna alle kinderen hadden zich feestelijk en in allerlei creaties uit gedost. We zagen verpleegstertjes, boertjes en boerinnetjes in ouderwet se klederdracht, bloemenmeisjes slagers, zeerovers, herauten, dok ters, chirurgen en natuurlijk ook Bartje. De kinderen die getracteerd wer den op frisdrank en snoep konden onder leiding van het personeel en een groot aantal medewerkers(sters) deelnemen aan de volgende spelle tjes: Busgooien, vissen, koppensnellen, pijltjes gooien, balletjes zigzag, even- wichtsbalk, spijkertje tik, jeu de bou- le, fietswielbal, cijfergooien en ring- werpen. Bij elk spelletje werden punten ge geven (of niet) en de jongelui die de beste prestaties leverden vielen in de prijzen. De prijzen werden wat de basisscholen betreft gewonnen door le, 2e en 3e klas: 1 Gerrit Meilink (De Schakel) f 10.2 Andries van Iperen (De Schakel) f 7,50. 3 Geert Brands (Dorpsschool) f 5.4 Lily Martens (Kolschool) f 2,50. 3e en 4e klas: 1 Annemarie Op- hof (Dorpsschool) f 10.2 Gerald Stam (De Schakel) f 7,50. 3 Henk Christophersen (Haarschool) f 5.—. 4 Tonnie Woltman (Haarschool) f 2,50. 5e en 6e klas: 1 Marcel Kok (De Schakel) f 10.—. 2 Janet Kappert (Kolschool) f 7,50, 3 Jan Klein Na gelvoort (De Schakel) f 5.4 Mar jan Wijnobel (De Schakel) f 2,50. Kleuterscholen Eerste prijzen: Jan Willem Dolle- kamp (Kolschool) en Petra Rijns- aardt (Tuinstraat). Tweede prijs: Johan van Zon (Kleu- terhoek) en Ineke Lodeweges (Tuin straat) Derde prijs: Agnes van Langen (Kolschool) en Martin Scheperman (Kolschool). Vierde prijs: Gerry Meinders (Kol school) en Edwin Yspeert (Haaf- school). De viering van het zilvex-en regeringsjubileum van onze Koningin heeft onze harten verwarmd. Ons richtende op het zelfde punt, onze Koningin, hebben wij tezamen in constructieve zin feest gevierd en hebben wij elkaar reeds bij de voorbereiding van ons feest hervonden, ons verheugd in onze eensge zindheid en ons saamhorigheidsgevoel versterkt Wij hebben met name op de 5e september ervaren, hoezeer wij als Nederlanders, maar ook met name als Holtenaren bij elkaar horen. Ik dacht, dat dit de winst van ons 5 septemberfeest, van ons straatver sieren, van ons optocht houden, van onze zeskamp en kortom van alle evenementen, die wij voorbereiden en waaraan wij deelnamen, was. Al diegenen, die hun schouders hebben gezet onder het feest, dat wij op 5 september tezamen vierden, wil ik gaarne namens ons allen dan ken voor de inspanningen, die zij zich hebben getroost. Deze dank betreft niet alleen het 5 September Comité doch tevens al len, die gehoor hebben gegeven aan de oproep van het Comité om er samen iets goeds van te maken, Dat het goed geweest is, heeft 5 september overduidelijk bewezen. W. H. ENKLAAR burgemeester van Holten Zondag 16 september a.s. opent de Open Deur-groep haar winterpro- gramma met de eerste bijeenkomst in de Hervormde kerk te Holten. Het thema voor dit seizoen is „de mens-". Achtereenvolgens zal worden stilge staan bij vragen rondom zijn geboor te; rondom het jong zijn; rondom de middelbare leeftijd en rondom het bejaard zyn. Het onderwerp voor de eerste bij eenkomst luidt dan ook „De mens aan het begin van zijn bestaan". Spreker over dit onderwerp is Ds. H. J. Stukker, Bapfistenpredikant in Hengelo (Ov.). Voor de oorspronke lijke Holtense bevolking geen onbe kende omdat hij in Holten is opge groeid. Voor hen is een aansporing om zondagavond naar de Herv. kerk te gaan dan ook feitelijk overbodig. Ongetwijfeld zullen ook velen van de nieuwere Holtense bevolking dezr boeiende spreker willen horen. Er wordt medewerking verleent' door de sopraan Riek Bolink-Lande- weerd, ook een telg van Holtense bo dem. Derhalve voor velen niet onbe kend. Ook al omdat ze nog sieeds hier woont. Velen kennen haar ,jk in haar zeer gewaardeex-de zangkwaliteiten. Het is een originele gedachte van de Open-Deur-groep geweest om een Open Deur-samenkomst „van eigen bodem" te organiseren! Omdat Open Deur-bijeenkomsten worden georganiseerd met het oog op rand- en buitenkerkelijken, die zich misschien wat onwennig zouden kun nen voelen, wordt nog meegedeeld, dat iedere bezoeker bij het binnenko men een volledig en gratis program ma krijgt aangeboden. Op enkele^ge reserveerde plaatsen na, zijn "alle plaatsen vrij. Er zijn voor de bezoe kers geen kosten aan verbonden. Wel wordt bij de uitgang een collecte voor het Open Deur-werk gehouden. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Het is traditie geworden, dat ongeve tien minuten vóórdat tijdstip er ge legenheid is tot het gemeenschappe lijk zingen. Maar niemand hoeft het gevoel te hebben, dat hij, met het binnenkomen onder dat zingen, toort. Om 19.15 u. begint de bijeen komst pas. Voor deze Open Deur-samenkom sten bestaat altijd veel belangstelling. Dat zal zondag 16 september a.s. ze ker wel weer het geval zijn. In de maand augustus is de gere gistreerde arbeidsreserve in het ge west Deventer blijkens een overzicht van het G.A.B. gedaald van 637 (2.6 pet.) tot 603 (2.5 pet.) In bijna alle bedrijfstakken was er sprake van een lichte daling van de werkloosheid. Hoofdzakelijk jeugdigen tot 19 jaar hebben geprofiteerd van de wat grote re werkgelegenheid. Verwacht mag worden, dat de werkloosheid de ko mende maanden verder zal dalen. De vraag naar personeel is iets ge daald (373-366), doch ligt nog aan zienlijk hoger dan eind augustus 1972 (139). De geregistreerde arbeidsreserve voor vrouwen is in augustus iets gestegen. De stijging wordt in hoofd zaak veroorzaakt door de inschrij vingen van leerlingen welke de school verlaten hebben. De vraag naar vrouwelijk personeel is gedaald. Het aantal j eugdige werklozen, (dit zijn hoofdzakelijk leerlingen die de school verlieten), is flink ver minderd. Gezien het aantal aan vragen lijkt het erop, dat deze afge studeerden dit jaar vlot aan het werk zullen komen. Voor de meisjes zal het wat meer moeite kosten een pas sende baan te vinden. In de bouw wordt een aanzienlijke daling van de werkloosheid n.l. van 63 naar 43 geconstateerd. Het cijfer is gunstig ten opzichte van augustus 1972. Een verdere daling wordt hier Geboren: Anna Marie d.v. J. Bak en H. M. J. Wansink. Eddy Johan Jarno z.v. J. A. Hofman en A. M. E. Oosterhof. Johanna Geertrui Dia ne d.v. H. J. Paalman en H. Egberts (geb. te Deventer). Overleden: J. Meerman-Vrugteveen oud 94 jr. D. Vasters-van Zon. oud 76 jr. G. J. Blumink, oud 9 jr. Ondertrouwd: H. Achterkamp, oud 23 jr., Holten en H. Linde, oud 23 jr., Holten. J. Oolbekkink, oud 24 jr., Goor en F. ten Wolthuis, oud 25 jr., Holten. M. Lunding, oud 22 jr., Goor en B. J. Krikkink, oud 21 jr., Holten. Gehuwd: E. Muller, oud 27 jr.. De venter en B. G. Stevens, oud 24 jr.. Holten. BEVOLKING Ingekomen: Méj. H. Lubbersen van Hellendoorn. Mevr. G. Hannink- Platjes van Rijssen. J. A. Bosma en gez. van Raalte. D. Kortlever en gez. van Haren. Mevr. H. A. Stukker-Hofenk van Voorst. verwacht. Ook in de metaal-sector 1* de werkloosheid iets gedaald. Het aantal blijft met 72 aan de hoge kant. De vraag ligt op een behoorlijk peil, zodat verdere daling verwacht rnag worden. In de landbouw blijft het werkloosheidscijfer hoog. Voor al de ingeschreven tropisch-land- bouwkundigen zijn moeilijk plaats baar. Het aantal werklozen onder het handels- en kantoorpersoneel is in vergelijking met de maand juli ver minderd. In de handelsgroep valt een toeneming van het aantal werk lozen te constateren. In de kantoor- groep valt, ondanks een groot aan tal nieuwe inschrijvingen, een daling te vermelden. De vraag liep wat te rug, maar bedraagt meer dan het dubbele van de overeenkomstige pe riode in 1972. Het aantal ingeschreven werklozen ultimo augustus verdeeld over de ge meenten in het gewest was als volgt. Tussen haakjes de cijfers (absoluut en in procenten) van de vorige maand. Bathmen 9 is 1.3 pet. (10 is 2,0 pet.), Deventer 461 is 2,8 pet. (476 is 2,9 pet.), Diepenveen 26 is 1,4 (26 is 1,4 pet.), Holten 31 is 3,1 pet (30 is 3,0 pet), Olst 24 is 1,3 pet (30 is 1,6 pet.) en Raalte 52 is 1,8 pet. (65 is 2,2 pet), totaal 603 is 2,5 pet. (637 is 2,6 pet.). Op de oude E8 had vrijdagavond van de vorige week om plm. 7 uur in de buurtschap Dijkerhoek tussen Hol ten en Bathmen een verkeersongeluk plaats dat het leven heeft gekost aan de 9 jarige Gert Blumink uit Dijker hoek. Gert die met enkele vriendjes was wezen zwemmen in het zwembad „Looërmark" onder Bathmen had bij het fietsen een kleine achterstand op gelopen en heeft zeer waarschijnlijk in z'n ijver om weer bij te komen de uit de richting Holten komende auto die bestuurd werd door mevr. T. H. (59) te Almelo niet zien naderen. Bij het oversteken van de rijkseg vanaf de Stationsstraat naar de Schoolstraat werd hij door de auto gegrepen en met zeer ernstig letsel overgebracht naar het ziekenhuis te Deventer waar hij in de loop van de avond is overleden. Een uitgave in kleuren van Pro Juventute. De op» brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig heeft. Naam Adres Woonplaats wenst toezending van a(aantal) Oranjekafen- ders 1974 met Nederlands calendarium en/of b.(aantal) Oranjekalen- ders 1974 met viertalig calen- darium: Engels, Frans, Duits en Spaans. Beide soorten a f.4,75 (verzendkosten f.1,25 extra). Postgiro 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020) 790949 Plaatselijk is de Oranjekalender verkrijgbaar bij mevrouw C. P. K. Enklaar-van Andel, Huize „De Kroepenkaamp* en bij mej. H. Bloemsma, gemeentehuis.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1