HULDE! - flHi Holten vierde spontaan en uitbundig feest Kerkdiensten WEEKEND DIENSTEN Optocht 5 sept. Prachtige optocht trok door het dorp Vreugd evuur VAKANTIE-ADMINISTRATRICE ZUSKAMP TAPTOE VUURWERK AVONDFEEST Kinderen tekenden voor de Ook de politie deelde in de feestvreugde straatversiering Zilveren jubileum bij Rijks Waterstaat PRIJZEN GEVEL /TUIN EN STRAAT- VERSIERING WAS GEZELLIG Uitslag prijsvraag OLTENS NIE Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14.— per jaar Betaling op giro Vrijdag 7 september 1973 26ste jaargang - nr 36 Uitgave van ie Stichting „H°ltens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Beyers Telefoon 05483 1234 Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad iW'lllilElllsii'r De viering van het 25-jarig jubileum is weer voorbij. In Holten is het feest overweldigend geweest. Ieder onderdeel van het programma i= vlot verlopen en op misschien enige schoonheidsfoutjes na zeer geslaagd te noemen. Dat deze dag zo mocht slagen is te danken aan de inzet van de hele bevolking van deze gemeente. Daarom is het een behoefte van het 5 september comité om ieder die zo met volle inzet van tijd en energie hebben gewerkt aan het welslagen hartelijk te danken. Hulde aan de leden van de commissie die de plannen voorbereiden en uitvoerden; Hulde aan de velen die direct bereid waren om op enigerlei wijze de commissie te helpen waarmee dan ook: hulde aan de hele bevolking van Holten die op zo'n voortreffelijke wijze toonde dat het ook nu nog mogelijk is om eendrachtelijk de straten te versieren en een optocht te creëren die velen een voorbeeld zou kunnen zijn. Hulde en dank aan een ieder voor spontaniteit, vriendschap en saam horigheid. Namens het comité H. Ch. VOGELY M. G. EGGINK-TEN VELDE Onze administratrice mevrouw L. J. Kers-Lammers heeft vakantie van 8 tot en met 27 september a.s. Advertenties, adreswijzigingen en dergelijke kunnen worden opgegeven bij de heren W. Beijers, Holter- berg 13, telefoon 1234 of J. Wiggers, telefoon 1356. Redactie Holtens Nieuwsblad De „Zeskamp" op het sportpark „Meermanskamp" trok naar schat ting 5000 bezoekers die volop genoten van een sportieve strijd tussen de zes ploegen uit Espélo. Dijkerhoek, Beu- seberg, Look-Borkeld. Holten-Noord en Holten-Zuid. opgestelde „Proclamatie" werd voor gelezen, was het de hele avond ge weldig gezellig. Er werd druk ge danst op muziek van het „Hause Quartet". Watertransport een heel moeilijk onderdeel van de „Zeskamp". De Holtense Muziekvereniging „HMV" en de drumband van „HMV" gaven 's avonds van half acht tot acht uur een taptoe op het plein voor „De Vrijheid" in de Stationsstraat. De belangstelling was enorm en een groot aantal van de naar schatting 2500 a 3000 bezoekers konden de en sembles wel hor;en maar zien was er niet bij. Korps en band kregen een welverdiend applaus. Het schitterende vuurwerk (aange boden door de fam. Greep te Holten) dat werd afgestoken aan de Keizers- weg (Holten) trok duizenden bezoe kers van heinde en ver naar Holten. Hoeveel mensen er waren? Een vei lige schatting? JZevén a achtduizend! In grote saamhorigheid en met een enorm enthousiasme heeft de Holten ee gemeenschap woensdag feest ge vierd rond het zilveren regeringsju bileum van koningin Juliana. Het is een grandioos festijn gewor den voor oud en jong, voor groot en klein zo als men dat hoogst waar schijnlijk slechts in enkele plaatsen van ons land heeft meegemaakt. De voorbereidingen namen van een enorm groot aantal mensen alle wij uurtjes in beslag en in veele garages, boerenschuren etc. heeft men min of NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. Hulpprediker A. Schellevis. Extra collecte: Medische Zending. Kinderoppas in gebouw „Irene": me vrouw Mondeel, Janny Rensen en Fenny Scheperboer. 10.00 uur Jongerendienst in „Irene" GEREF. KERK: 9.30 en 15.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerk bouw". R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkan\psstraat). DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. C. C. Ad- dink. Extra collecte „Medische Zen ding". OKKENBROEK: 9.30 u. ds. M. de Heer. Extra collecte „Medische Zen ding" en Werelddiakonaat. NIEUW HEETEN R K. KERK: Zaterdagavond 7 u. en xondag 9 en 10 u. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 t.e.m. maan dagmorgen 8 u. dokter J. II. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Wijkverpleging Zuster A. Kijlstra, Groene Kruisge- bouw Markelo, Prinses Irenestraat 11, telef. 05476-1285. Ambulancevervoer A. Müller, telef. 1320 b.g.g. J. Aan stoot, telef. 1338. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw, Gaardenstraat G. J. Kraay, telef. 2299. Tandartsen A. G. Hoekstra, Sch .rpenzeelseweg 8, Goor, telef. 05470-2500. Voor spoed gevallen 6-7 u. namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behaivc zaterdags van 9-10 u. bij mevrouw' C.' Khi.jff- Dekker, telef. 1438. b.g.g. telef. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Maatschappelijk werk Elke werkdag n 9-10 u. in het Groene Kruisgebouw. Dierenartsen W. C. W. Wamelimk. Churchillstraat 107, telef. 2004." Burgemeester mr. W. H. Enklaar hield na de 25 sa luutschoten - een toespraak op het ..Oranjeplein"waar na de honderden met bege leiding van H.M.Vspon taan het Wilhelmus zongen. meer in het geheim gewerkt om o.a. met de mooist versierde wagen voor de dag. te komen. Bijna geen straat bleef onversierd en in tal van straten had men aan de vereniging kosten noch moeite ge spaard. Het resultaat wend woensdagmiddag getoond in een allegorische optocht van meer dan 60 deelnemende wa gens, groepen etc. die voorafgegaan door 20 ruiters van de Landelijke Rijvereniging „De Bergruiters" en Wat een geweldige optocht!! De commissie die deze optocht voorbe reidde ziet blij terug op alles wat er aan kijkgenot geboden werd. Alle deelnemers hartelijk dank! Toch zijn er nog enkele dingen die de aandacht vragen. In de eerste plaats betreurt de commissie het in hoge mate, dat er, ondanks alle aan dringen harerzijds, nog diverse deel nemers waren die 25 minuten te laat op hun plaats stonden. Van de korte tijd die er gepland was voor de be oordeling ging zodoende bijna een hall" uur verloren. Dit had niet alleen tot gevolg dat wij te laat vertrokken, maar ook. dat er 27 deelnemers wa ren die hun prijs niet uitgekeerd kre gen. Elders in dit blad wordt de uit slag nog eens herhaald en voor die genen, die nog geen prijs ontvangen hebben, bestaat de mogelijkheid om deze maandag 10 september a.s. tus sen 18.00-19.00 uur af te halen bij G. J. Aaftink, B 16. Na dit tijdstip wor den geen reclames meer aangenomen. Wij" hopen dat op deze wijze deze schoonheidsfoutjes weggenomen zijn. Tenslotte vermelden wij met vreugde dat het bestuur van de Chr. Oranje vereniging ons honderd gulden ter hand stelde, welk bedrag wij hebben bestemd voor ere-prijzen. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 9 september A. Groen, KozakkeBstraat 15, telef. 1230. Maandag 10 I e.m. zondag 16 sept. C. Meindevtsm Bergmanstraat 12, telef. 2190. Aangifte van geri dieren op za'erd -<i van 9-11 uur aan het slachthuis, te!of 1318. Storingsdienst vrijdag 14 septem- Electra: H. J. Wansink, Lageweg 9 tel 2789. Gas: W. C. v.d. Weerthof, Voors- boersstraat 2, tel. 1793. Brandmelding Overdag: telef '352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). Wegens overstelpende toevoer van kopij moesten helaas enige bericht [en blijven overstaan. Vroegtijdige inlevering voorkomt zoiets. Dorpsomroeper Jan van Liezen" las op verschillen de punten in het dorp de proclamatie van B. en W. Toen de patrouillewagen van de rijkspolitie op de ronde de Churchill straat aandeed, troffen de agenten ook daar een feestende kring Holte- naren aan. Nadat de auto aan het eind van de straat gekeerd was werd de doorgang versperd door de be woners die midden op straat waren gaan zitten. De sirene en het zwaailicht ble ken niet .voldoende om de „sit- downers" te doen opstaan. Nadat de agenten waren uitgestapt kreeg de adjudant Meijer een har'«lijk drie werf hoera ter gelegenheid van zijn bevordering. De schattingen liepen nogal uiteen. De silo heeft een hoogte van 20 meter en 41 centimeter en de neonverlich- ting (MU) is 120 centimeter hoog. De prijzen werden gewonnen door: 1 G. W. Nijland, Neerdorp 81 (schat ting 21 meter en 27 cm, verlichting 118 cm, totale afwijking 5.88%), 2 T. Koopman, Kerkhofsweg 8, 3 H. Jan sen, Neerdorp 77. 4 H. Luggenhorst. Holterbroek 60, 5 H. Bekkernens. Beu- seberg 97, 6 M, Haverslag, Espelo 68, 17 H. W.~ ten Velde, Oranjestraat 4, 8 B. J. Krikkink, Beuseberg 55, 9 J. A. Jansen, Dorpsstraat 1, 10 W.Berkhout. Bergmanstraat. De MU verzoekt de winnaars de prijzen in de maand september af te halen. In de Bergmanstraat hebben ruim dertig kinderen in de leeftijd van 3 tot 9 jaar, en enkele wat ouderen, een artistieke bijdrage geleverd in de straatversiering. Zij maakten meer dan zeventig tekeningen, die, keurig in plastic verpakt, werden op gehangen in de erepoortjes, welke de ouders op de trottiors. hadden opge^ richt. Zij hadden vooral, koningin Ju liana en prins Bernhard tra.cfrfen. uit tc beelden, meer of minder geslaagd door hun artistieke aanleg en naar gelang van de leeftijd. Maar ook 'n koningspaard. een zeerover, 'n poes, en vooral vee! erepoorten met de ko ningin en de prins. Ouderen teken den „Steun de bliksemactie"" "mét" 't gironummer. „Levé koningin Julia na" en dergelijke opSéhriftéri. "Leuke blijken van creativiteit, welke door een der bewoonsters in goede banen werden geleid. GESLAAGD Aan de pead agogische' ac'a'demie te Deventer is voor de hoofdakte ge slaagd de heer Anton Freilink. De heer W. Wolters te Holten her dacht het afgelopen weekend het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Rijkswaterstaat, eerst als waker en sinds 1966 als opzichter, fot juli 1954 was de jubilaris hoofd zakelijk werkzaam als waker bij de zijtak van het Twentekanaal. 'In' 1954 wérd de heer Wolters op eigen verzoek benoemd als arbeider in Hol ten (f 30,- per maand minder in de „knippé") maar na 2 jaar was hij weer waker en dit betekende het op trekken van de bezoldiging naar 't oude peil. Tijdens een receptie in hotel „Vos man" werd namens het personeel Dienstkring Rijssen het woord ge voerd door het hoofd van deze Dienstkring de hr. M. Tangerman te Holten. De heer Wolters zo zei hij o.m. is bekend om z'n tactvol optre den met het publiek en inde ploeg een zeer geziene en gewaardeerde medewerker die men tot aan z'n pensionering (in 1978) er graag bij zal houden. De heer Tangerman bood aan de jubilaris die een ver woed sportvisser is een prachtige telescoop hengel aan en offreerde mevr. Wolters-Rosman 't boeket bloe men. De heer ir. N. W. Tromp feli citeerde namens het personeel ar rondissement Almelo van Rijkswater staat. Hij richtte enkele waarderen de woorden tot de heer Wolters en hij bood namens de minister een geschenk in couvert aan. Van het personeel in het arrondissement ont ving de heer Wolters 'n waardebon. De heer Wolters dankte met een kort \yoord voor de waarderende woorden en de geschenken die werden aang** boden. de ponyclub door verschillende stra ten trok een optocht die muzikaal werd omlijst door de Holtense Mu ziekvereniging „HMV" met de drum band en de Wierdense Harmonie eveneens met de drumband. Voor de kinderen van de kleuterscho len en lagere scholen was er in „Kalfstermansweide" een „Kinder kennis". De honderden kinderen konden op de kermis aan allerlei spelletjes deelnemen en ze werden getracteerd op limonade en een ijsje. Voor jongeren boven de lagere school leeftijd was er een z.g.n. „Wandelen de lunch" in de aula van de Scholen gemeenschap en door de MAC „De Holterberg" werd een „Fietsverras- singtocht" gehouden waaraan de meer dan 250 peddelaars werd deel genomen. kink 2e prijs, Klunder 2e prijs, Grote- boer 2e prijs, Lammers 2e prijs, Ter Beest 2e prijs, Theijn 2e prijs. DIVERSEN; Derksen Ie prijs, Groep den Heijer le prijs, H. Koopman le pri en ere-prijs. Heevoort le prijs, Hatric le prijs, Schaakclub „Holten" 2e prijs, Bekkernens 2e prijs, Leunk 2e prijs, J. Kevelam 2e prijs. Stevens 3e prijs, Bulsink 2e prijs, Schöppers 3e prijs, Vincent 3e prijs. Gevel-tuin: 1 fam. Tuitert, Sparren- weg f 50„2, 3, 4 en 5e prijs (elk groot 25 gulden) G. J. van 't Holt, Pannenbakkerstraat, J. Schuppert, Larenseweg, Wittenberg, Keizersweg en Braunius. Aalpolsweg. 6e t.e.m. 10e prijs (Willems en Stegeman, Dev. weg Heijink, Kolweg, J. Warrink, Rijssenseweg, B. Meijer, Boschkamp straat, H. Koopman, Dev.weg 2. Straatversiering: 1 Schepenenstraat f 150„2 Hoffestraat f 125, 3 Chur chillstraat f 100, 4 Larenseweg f 75, 5 t.m. 7e prijs (f 50), Kolweg B, Ber manstraat en Bessinkpasstraat, 8e prijs Diessenplasstraat f 25. Voor het prachtige bloemmozaiek in de tuin voor het Groene Kruisgebouw werd een extra prijs beschikbaar gesteld van 50 gulden. Het bedrag van honderd gulden beschikbaar ge steld door de Chr. Oranjevereniging werd bestemd voor de ere-prijzen. Aan de prijsvraag van de „Meng- unie" (schatten van de hoogte van de silo en de MU-neonverlichting op de silo) werd door een flink aantal Hol tenaren deelgenomen. Voor de lange en prachtige allego rische optocht, die woensdagmiddag door een gedeelte van Holten trok bestond een enorme belangstelling. Rijen dik stonden de mensen langs de straten waar de stoet passeerde waaronder opvallend veel vreemde lingen. Er waren tal van bijzonder mooie wagens onder met prachtige bloemen en groen versierd en de ju ry die met het keuren belast was had beslist geen gemakkelijke taak. Het dagelijks bestuur der gemeente en leden van de raad en enkele leden van het Feestcomité namen vanaf het bordes van het gemeentehuis het défilé af. De jury had de prijzen als volgt toe gekend: WAGENS: Holtense Plattelandsvrou wen ere en le prijs, Noordenbarg ere en le prijs, Kolweg le prijs, Schup pert, Larenseweg le prijs, Schuppert Gaardenstraat le prijs, ZVV „Blauw Wit" le prijs. Carnaval 2e prijs, J. Aaftink 2e prijs, Burg. v.d. Borch- straat 2e prijs, Motorclub „De Hol terberg" 2e prijs, Dijkerhoek 2e prijs, J. Aaltink 2e prijs. Voetbalveteranen 2e prijs, Chr. Plattelandsvrouwen 2e prijs. Noordenbarg „Paasvuur" 3e prijs. Groep Bert Baltes 3e prijs, kin deren G. J. Nijland 3e prijs. CJV Es pelo 3e prijs. Zaagmolen Dijkerhoek 3e prijs, Padvinders 3e prijs. GROEPEN: Kinderen Dollekamp le prijs en ere-prijs, Honcoop le prijs, Gervedink Nijhuis le prijs, Brinks le prijs, Pekkeriet le prijs, Groep H.J. Wansinkstraat le prijs, Rozendom 2e prijs, Roelvink 2e prijs, J. Sluiter 2e prijs, Westerik 2e prijs, Pronk 2e prijs Aanstoot '2e prijs, Beltman (pony) 2e prijs. Beltman (pony) 2e prijs, Krik- Na het vuurwerk stroomde een groot aantal van de feestelingen naar het „Oranjeplein" naast het gemeen tehuis om getuige te zijn van het bra den van varkens aan het spit en om er van te „smikkelen" zo tegen tie nen. Rond de klok van elven waren de drie varkens al verorberd, een be wijs dat de koks in lange witte jassen hun vak goed verstonden. Het varkensbraden was een geslaagd en zeer gewaai'deerd onderdeel van het programma dat „verzorgd" werd door de carnavalsvereniging „De Fienpreuvers". Op het „Oranjeplein" waar 's mor gens door dorpsomroeper „Jan van Liezen" namens Burgemeester en Wethouders de door Jan Oosterkamp Iedereen die meegewerkt heeft aan de straatversieringen wordt ver zocht er voor zorg te dragen dat het öennegroen uiterlijk zaterdag a.s. op het terrein bij het slachthuis wordt gedeponeerd. Zaterdagavond zal dan als definitief einde van de feestelijkheden 'n groot vreugdevuur worden ontstoken. Een eerste prijs werd toegekend aan 'de prachtige wagen „Doe open de poort" (Inneming van Den Briel).

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1