mÊm Inwoners van Holten Gerard Mentink winnaar Sint Japiksloop Onze koningin in het zilver Weekenddienst Kerkdiensten Raadsvergadering AGENDA VOOR MM Mej. J. Landeweerd 12,5jr gezinsverzorgster Overdracht woningbezit aan bouwvereniging te Deventer „H.G.K." en „SOLF' zingen samen dubbelkorige werken Offidele publikatie ZITTING COMMISSIE VOOR WOONRUIMTE- ZAKEN OPENBARE KENNISGEVING Onze koninklijke familie die de komende week enkele feestelijke dagen tegemoet gaat, in verband met het '25-jarig regeringsjubileum van Koningin Juliana. Gevonden - Verloren Geen saluutschoten op 5 september Hl Nieuwe leden hartelijk welkom Burgerlijke Stand Openbare Kerkeraads- vergadering HOLTENS NIEUWSBLAD 26ste jaargang - nr. 35 Vrijdag 31 augustus 1973 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaarf 14,per jaar r* ■■■hi Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Op 5 september zal de Nederlandse driekleur van onze hui zen wapperen, onze straten zullen versierd zijn en wij zullen als volk van Nederland, als burgers van Holten, feest vieren ter ere van Haar, die 25 jaren onze koningin is geweest. Het heeft zin om bij dit regeringsjubileum stil te staan, omdat wij in de barning van deze tijd nog eens bepaald worden bij de betekenis en waarde van het Koningschap, zoals wij dat in Nederland mogen ervaren en zoals dat met name in Juliana, onze Koningin, gestalte heeft gekregen. Onze Koningin, die zich in de achter ons liggende jaren met zo grote liefde, wijsheid, onbaatzuchtigheid en opofferings gezindheid van Haar taak heeft gekweten, is ons met recht een voorbeeld en tot een zegen geweest. Wij hebben mogen ondervinden, dat wij in alle verdeeldheid, in alle verschillen van meningen en opvattingen, toch altijd weer in onze Ko ningin nationale eenheid mogen herkennen, door Haar ook, als volk van Nederland, ons saamhorigheidsgevoel mogen versterken. Holten viert daarom terecht feest op 5 september ter ere van Juliana Regina zo ten volle één der onzen uit dankbaarheid voor de wijze, waarop Zij het koningschap der Nederlanden heeft gedragen en daaraan inhoud heeft gegeven. Daarom willen wij in de feestvreugde van die dag uitdrukking geven aan onze dankaarheid, dat Juliana onze Koningin mag zijn. Juliana Regina zij gode bevolen. Mr. W. H. Enklaar, Burgemeester van Holten De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt be kend. dat de eerstvolgende zitting der commissie niet op dinsdag 4 sep tember a.s. maar op dinsdag J1 sep tember a.s. zal worden gehouden. Holten, 27 augustus 1973. De voorzitter voornoemd, G. Weijl. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. Konin gin Juliana op 5 september a.s. de volgende wegen voor alle weggebrui kers, behalve voetgangers, gesloten zullen zijn: 1 Duisteresteeg; 2. Sprokkelweg, het gedeelte, lopen de vanaf de Patrijsweg tot de spoor wegovergang; 3 Keizersweg, het gedeelte, lopende vanaf de Dorpsstraat tot aan de Vrij heidslaan; 4 Vrijheidslaan, het gedeelte, lopende vanaf de Keizersweg tot aan de par keerplaats aan de Vrijheidslaan Holten. 31 augustus 1973. Burgemeester en wethouders voor noemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Artsen ARTSEN: Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maandagmorgen 8 uur: dok ter W. R. van Couwelaar, Holterenk- straat 18 telef. 2750. Wijkverpleging WIJKVERPLEGING: Zuster P. T. v.d. Zwaag, Groene Kruisgebouw, te Markelo, Prinses Irenestr. 7, telef. 05476-1285. Ambulancevervoer AMBULANCEVERVOER: A. Muller telef. 1320 b.g.g. J. Aanstoot, telef. 1338. Fysiotherapie FYSIOTHERAPIE: Alle werkdagen, behalve dinsdagmiddag cn donder dagochtend in 't Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat. G. J, Kraay. telef. 2299, Tandartsen TANDARTSEN: R. Brouwer. Boom kamp 10a, Rijssen, tel. 05480-3194. Praktijkadres: Enterstraat 118. Voo.' spoedgevallen 6-7 uur namiddag. Gezinsverzorging GEZINSVERZORGING: Alle werk dagen, behalve zaterdags van 9 tot -10 uur bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevrouw J. Beldman-Aanstoot) Maatschappelijke Werk MAATSCHAPPELIJK WERK: Elke werkdag van 9 tot 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. Maandagavond 7-8 uur. Dierenartsen DIERENARTSEN: A. Oosten- brug, Diessenplasstr. 2 1 1515. Wachtdienst Slachthuis WACHTDIENST SLACHTHUIS: Tot en met zondag 2 sept. H. J. Mole- man Lageweg 13, tel. 1974. Maandag 3 t.e.m. zondag 9 sept. A. Groen, Ko- zakkenstr. 15. tel. 1230. Aangifte ge storven dieren op zaterdag van 9 tot 11 uur aan het slachthuis. Storingsdienst STORINGSDIENST: Z uerdag I tot en met vrijdag 7 september: Elce- tra: H. Heijink, Kolweg 44. tel. 2124; gas: H. J. Kolkman, Diessenplasstr. 32, tel. 2012. Brandmelding BRANDMELDING: overcag: telef, 1352 (politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). In verband met het 25-jarig regeringsjubileum van onze Ko ningin wordt er maandagavond 3 september door de sport- jeugd van Nederland.een geldinzameling gehouden. De op-, brengst van deze bliksemactie zal ten goede komen van het kind in nood. Het zal onze Koningin als 'n nationaal geschenk worden aangeboden. Ook onze gezonde jongelui willen hier aan hun steentje bijdragen, door u in de loop van maandag avond tussen 7-9 uur om een bijdrage te vragen. Wij vertrou wen er op dat u ze niet met lege hfcnden zult laten staan. Mocht u maandagavond niet in de gelegenheid zijn uw bij drage af te geven dan is er de mogelijkheid deze te storten bij de Raiffeisenbank te Holten onder vermelding „Nationaal geschenk". Vrijwilligers, die ons willen assisteren bij het col lecteren zijn van harte welkom. Zij kunnen zich melden maandagavond om 18.30 uur op het ontmoetingscentrum „Meermanskamp van waaruit de actie gevoerd zal worden. j Namens het bestuur „Stichting Sportbelangen", J. Warrink, voorzitter, H. J. Roberts, secretaris. Witte portemonnee, inhoud geld plus postzegel. Zwarte portemonnee, in houd' f '100,-- f 300,-,' met elastiekje erom. Rode kinderfiets. Damesfiets merk Union. Zilveren armband een breed model. Dameshorloge double, rond model met zwart bandje. Ver zekeringsplaatje F.B.S. - 421. G-ele labrador hond. GEVONDEN Badlaken met zwembroek. 2 lipssleu- tels met plastic plaatje en gele draad no. 595. Bruin zwart dwerg bokje. Kinderportemonnee. Slagers mes (pelmesje). Beige herenjas met ceintuur. Blauwe grasparkiet. Vele malen is in de gemeenteraad reeds gesproken over de overdracht van het woningbezit der gemeente (woningwetwoningen) aan de woning bouwvereniging Onze Woning te De venter, welke ook de huizen in het bestemmingsplan De Haar heeft ge bouwd. Eindelyk is het dan zover, dat er meer perspectief komt in deze zaak. Burgemeester en wethouders achten het wenselijk, dat een commissie uit de raad hen van advies dient. Zij schrijven in hun voorstel: ,,Door het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is de jaarrekening van het gemeentelijk woningbedrijf voor 1972 samengesteld. Naar het zich laat aanzien zullen binnenkort de getypte exemplaren van bedoelde jaarrekening worden ontvangen. Dit houdt in, dat wij het overleg over de overdracht van de woningwetwoningen aan de woning bouwvereniging Onze Woning te De venter kunnen heropenen. Alvorens daartoe over te gaan ach ten wij het gewenst, dat een commis sie uit uw raad ons van advies dient over de voorwaarden en bepalingen waaronder de overdracht van be woningen moet plaats doelde den." B, en W. stellen de raad voor als leden van bedoelde commissie aan te wijzen de heren L. Kaan. W. Vlogt- man, H. J. Westerik, A. J. Nijkamp en E. M. van Schooten. Het 5 septembercomité had in het programma aanvankelijk opgenomen dat er 's morgens 25 saluutschoten op het Oranjeplein zouden worden af gevuurd. Ten gevolge van nieuwe richtlijnen die de minister van De fensie heeft opgesteld blijkt dit niet mogelijk te zijn. Het comité zoekt naar een alternatieve oplossing. Een extra verrassing? NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 uur ds C. C. Addink. Extra collecte Bouwfonds Irene. Oppasdienst: me vrouw Van Bruggen, Mientje Ste vens en Lenie Schellevis. GEREF. KERK: 9.30 en 15.00 uur ds. H. van Twillert. Tijdens de dienst van 10 uur kinderoppas in gebouw Rehoboth (Hendrika Brinks en Joke Landeweerd). In beide diensten is de collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. KERK: 9.30 uur Heilige Mis in gebouw Irene, (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK: 9.30 uur ds. P Lug- tlgheid. Extra collecte voor Bouw fonds Irene. OKKENBROEK: 9.30 uur ds M. de Heer. NIEUW-HEETEN: ILK. kerk: Zater dagavond 7 uur. Zondag 9 en 10 uur. De gemeenteraad komt maandag 3 september a.s., 's avonds 7.30 uur, ten gemeentehuize in openbare ver gadering bijeen voor behandeling van de volgende AGENDA. 1. Notulen van de vergaderingen van 28 juni en 7 augustus 1973. 2. a) Ingekomen stukken, b) Mededelingen. 3 Voorstel tot aankoop van woning met grond van de heer H. J. Paalman, Dorpsstr. 33, alhier. 4, Voorstel tot verkoop van grond aan: a) de heer J. F. D. Mein- ders, Look 16, alhier; b) de heer G. J. Snippert, Canadastr. 16, al hier. 5. Voorstel tot het instellen van een raadscommissie met betrekking tot de overdracht van woningwet woningen. Voorstel tot verhoging van ds elektriciteitstarieven met de hef fing krachtens de wet financie ring ontwikkeling snelle kweek reactor. Voorstel c ten tot: i in principe te beslui- a) de bouw van een sporthal; b) de aanleg van riolering in de Holterberg en de invoering van een baatbelasting. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1973 (crediet t.b.v. voorbereiding uitbreiding scholengemeenschap). Beantwoording eventueel ingeko men schriftelijke vragen. Nieuwe leden hartelijk welkom: „Holtens Gemengd Koor" (dirigent Jan K. Warmink te Goor) en de chr. gem. zangvereniging .,Soli Deo Gloria", (dirigent. -Frans Visser te Goor) hebben in studie genomen de dubbelkorige Psalm 100 van Hein- rich Schütz. Deze componist leefde van 1585-1672 en wordt beschouwd als dè grondlegger van de protes tantse kerkmuziek. Schütz leerde de praktijk van de dubbelkorigheid ken nen tijdens een stud ie-verb lijf in Ita- l'ë In de grote kathedralen was het nl. een gewoonte geworden om twee - .Age koren (aangevuld met instrumentalisten) tegenover elkaar opgesteld samen te laten zingen. De afwisseling van beide koren en de imposante 8-stemmige samenklann heeft Schütz in tal van werken ge bruikt met een werkelijk schitterend resultaat. Het is verheugend, dat Soli de sa menwerking heeft gezocht met het Holtens Gemengd Koor, om aan net eind van dit seizoen een aantal con certen te geven. Dit kon worden ge realiseerd, doordat de opvattingen van de dirigenten Warmink en Vis ser dicht bij elkaar liggen. Wanneer de studie van „Schütz" wat opschiet wil men zelfs nog een tweede dubbelkorig werk gaan aan pakken. Vanzelfsprekend zal één van de concerten in Holten plaats vinden. Wie altijd al het plan heeft gehad om lid te worden van één van beide koren, melde zich nu aan. „H.G.K." repeteert op maandagavond' en Soii op dinsdagavond. Bij alle stemmen is aanvulling zeer welkom! Geboren: Ellen Antonia Maria dv J. li. Kemper en T. M. Horenberg. Margót Marjoleine, dv P. M. S. Vis ser eij W. S. M. Speelman. Astrid, dv ,L W. Wolven en A. C. de Bruin (geb. te Deventer). Ondertrouwd: E. Muller, 26 jr, De venter en B. G. Stevens, 24 jr, Hol ten. H. Romp, 23 jr,x Markelo en A Nijerees, 21 jr. Holten. Overleden: N. Brouwer-Buma, 60 jr. A. Bos-Naarding. 80 jr. I. Schöppers-Landeweer, 50 jr. J. Klein Lebbink-Meilink, 81 jr. BEVOLKING. Ingekomen: J. j. van der Wal-Gu- de van Ermelo. J. van der Zee- Buising van Deventer. H. van der Zee van Deventer. Vertrokken: G. II. M. Flinkers naar Weérselo. Mej. T. Umeoka naar Brazilië. J. J. Mol en gez. naar Goor. H. Visser-Huisjes en gez. naar Neede. A. J. Steenhuis naar Weststellingwerf. I-I. D. Vis ser naar Arnhem. Mej. A. H. Zo mer naar Ermelo. Mej. B. Ebrecht naar Doetinchem.H. J. ten Velde en gez. naar Lochem. Mevr. S. T. van der Schuit-Kruithof naar Groningen. V. P. M. Vendel naar Amsterdam. Plm. dertig atleten uit Holten, Hengelo. Hollandscheveld, Zuidwol- de, Apeldoorn, Rijssen, Nijverdal en andere plaatsen namen vrijdagavond deel aan de derde Sint Japiksloop, die door de Holtense atletiek- en trimclub Hatric werd georganiseerd in samenwerking met de S.V. Hol ten. Er was een parcours uitgezet van 4'/j km vanaf het sportpark Meer manskamp onder langs de Holter berg, het Beukenlaantje, het Sport- dal en via de parallelweg langs de spoorbaan naar de finish bij he'. Sportpark. Gerard Mentink uit Deventer werd onbedreigd winnaar. 1-Iij nam vanaf de start de kop en ging met ruime voorsprong als eerste over de finish in de tijd van 13 min. 19,8 sec. 2. Hans Posthuma, Hengelo (o) 13.52.02; 3. Frits Kramer, Holten 14.19.05; 4. P. van Savoyen Veenhui- zen, 14.29^1; 5. W. Reilink, Holten, 14.37.00; 6. Prins, Hollandscheveld, 14.39.00; 7. J. Kroon, Zuidwolde (Dr) 14.53.01: 14.57.01: 15.01.01; 15.03 00; 17.06; 23. 1. Zandbergen, Rijssei J. Wolterink. Nijverda: H. Bruins, Zuidwolde G. Beldman, Holten Dollekamp, Holten 19.28 2. Eric Schippers, Ho! Bennie Arfman, Ho' JUNIOREN; 1. jan "Bieleman, Hoi ten 16.2 ten, 17.43.00; ten. 18.37.02. Mia Lourens (10 jaar) uit Apei docfrn finishte ais laatste in de tijd van 24 min. 43 sec. Ze kreeg een zeer verdiend applaus voor haar mooie medaille en een spontaan en 'lapper volhouden tussen de mannen en de jongens. Frits Kramer van Hatric te Holten won voor de derde achtereenvolgen de keer de wisselbeker, die beschik baar was gesteld voor de snelste Holtense deelnemer en hij kwam hierdoor definitief in het bezit van cleze prachtige trofee. De prijzen werden uitgereikt dooi de voorzitter van Hatric, de heer P Rijnsaardt. Dinsdagavond vond in hotel Hol- terman temidden van de leden van het dagelijks bestuur van de plaat selijke Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsver zorging en van praktisch alle gezins verzorgsters en gezinshelpsters een door omstandigheden wat verlate huldiging plaats van mej. J. Lande weerd, die in mei jl. 12»/» jaar als gezinsverzorgster in de gemeente werkzaam was. De voorzitter van de stichting, ds. C. C. Addink, dankte de jubilaresse, die door deze huldiging volkomen verrast werd, heel hartelijk voor de blijmoedigheid, de trouw en de toe wijding, waarmee zij haar werk in die 12'/» jaar, ondanks donkere da gen en zware taken, gedaan had en waardoor zij zeer velen in de ge meente tot grote steun en zegen is geweest. De voorzitter sprak er zijn spijt over uit. dat de jubilaresse binnen afzienbare tijd Holten als gezinsver zorgster gaat verlaten, omdat zij een cursus voor „leidster-gezSnsverzorg- ster" volgt en als zodanig werkzaam zal zijn in de grote stichting Midden- Overijssel. waarvan ook de plaatse lijke stichting sinds 1 juli deel uit maakt. maar anderzijds achtte hij haar voor dit werk bijzonder geschikt en wenste haar daarin veel sterkte en zegen. Namens het bestuur overhandigde ds. Addink aan mej. Landeweerd een enveloppe met inhoud, die bij een dergelijk jubileum past. Mevrouw C. Knijff-Dekker sloot zich bij de woorden van de voorzit ter aan en roemde de prettige en open wijze waarop met mej. Lande weerd werd samengewerkt. Zij over handigde namens de leiding een fraai boeket bloemen. Namens alle collega's werd het woord gevoerd door mej. B. J. Fik- kert, die dankbaar was voor de goe de samenwerking. Zij bood namens de gezinsverzorgsters en gezinshelp sters een rek met tinnen lepels en bordjes aan. Tenslotte werd nog gesproken door mej. A. Punter, hoofdleidster gezins verzorging van de Stichting „Mid- Op de foto van links naar rechts: gezinsverzorgster B. J. Fikkert, de jubilerende gezinsverzorgster J. Landeweerd, de voorzitter van het bestuur ds. C. C. Addink en mevr. C. Knijff-Dekker. den-Overijssel", die in dichtvorm de kwaliteiten van de jubiiaresse prees en er haar vreugde over uitsprak, dac mej. Landeweerd bij haar pro motie tot „leidster gezinsverzorging" toch aan de stichting „Midden-Over ijssel" verbonden bleef. Na een kort dankwoord van mej. Landeweerd voor de woorden van waardering, felicitaties en geschen ken werd .een glaasje gedronken en was men nog enige tijd gezellig bij een. In de consistorie komt donderdag avond 6 september om 8.00 uur de kerkeraad der Hervormde Gemeen te in openbare vergadering bijeen. Er staan 3 punten op de agenda, l Vredesweek, 2 Catechese per wijk, 3 Eens per 2 maanden dopen. Vrydag 31 augustus 20 uur: Groot schietfestijn in zaal Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Eer ste prijs herenrijwiel. Zaterdag 1 t.e.m. maandag 3 sept. Stand G. Kuypers „Slootsmid" op de Larense kermis (zie adv.) Zaterdag 1 september 20 uur: Groot schietfestijn in zaal Het Bonte Paard in Dijkerhoek, 10-12 uur vm: Tweede Heide-Hart- fietstocht. Start bij de brandtoren op de Noetselerberg bij Nijverdal. Zondag 2 september 19.30 uur: Dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 3 september i uur vm: Aanvang verkoop loten 617e Staatsloterij, Ceintuurbaan 2 te Deventer (zie adv.) Herenkapsalon W. Drent en Zn. de gehele dag gesloten. 19.30 uur: Raadsvergadering ten ge meentehuize (zie agenda). Dinsdag 4 september Geen repetitie Chr. Gem. Zangver eniging Soli Deo Gloria. Woensdag 5 september Wegens de feestelijkheden alle win kels de gehele lag gesloten. Vrijdag 8 t.e.m. donderdag1 27 sept. Cafetaria De Molenbelt wegens va kantie gesloten (zie adv.) Woensdag 12 september Laatste dag voor inschrijving plaat- adv?6 veekeuring in Espelo (zie Zaterdag 15 september 9 uur: Paardenfokdag Holbhatheo op de terreinen bij café Het Bonte Paard m Dijkerhoek. Zaterdag 22 september 9 uur: Plaatselijke veekeuring in Es- pelo (zie adv.)

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1