a m mtw Clubkampioenschappen zwemclub „Twenhaarsveld" Ongekende vraag naar fietsroutebeschrijvingen Holten winnaar Hooiplukkers-toernooi Zwemkamp „Twenhaarsveld5 2e Heide-Hart-Fietstocht Heteluchtballon start in Deventer en Rijssen Heide-wandeltocht Sterrit ponyclub Berg ruitertjes SVVN-Blauw Wit 1-2 Doelman Deijk in grootse vorm DES na prachtige finale winnaar Heuvelrugtoernooi Lemelerveld 2-Holten 2 2-1 Vrooinshoopse Boys winnaar juniorentoernooi s.v. Holten Woensdag5 september Programma SV Holten (Zondag 26 aug.) SSË& finale 3e 014e piaa" Holten-ASV (Aadorp) 4-0 Voetbal afgelast JOH. JANSEN SNELSTE DUIF Duif Job. Veldhuis eerste binnen Markt Rijssen SPORT VOOR SPORT Twente toernooi Goor Aquariummeubel De fiets mee op de auto - - Vrjjdag 24 augustus 1973 3 Nadat Holten zich de vorige week al praktisch zeker voor de finale had geplaatst door overwinningen KCVZ (1-0) en SC Lochem (3-0) v het ook de laatste wedstrijd in pou le I tegen Spel. Overwetering met 3-1. Al vanaf de aftrap namen de Rood zwarten de leiding door een doel punt van W. Nijenhuis die de bal prachtig kreeg aangespeeld van S. Krikke. Hoewel Holten veel sterker was wist Overwetering toch nog voor rust de gelijkmaker te scoren. Na rust liep Holten uit tot 3-1 door W. Schooien (penalty) en S. Krikke. In de andere poule werd Hector winnaar door een beter doelgemid- delde. De finale tussen Holten en Hector werd een boeiende strijd waar Hec tor de mooiste kansen kreeg. Het was echter doelman J. Deyk die deze zondag in grootse vorm stak en de onmogelijkste ballen uit het doel ranselde. Holten, gesteund door een volle tri bune enthousiaste toeschouwers, wist de stand echter ook in de verlenging gelijk te houden, zodat strafschoppen de beslissing moest brengen. Dit werd een zenuwslopende bezig heid. Eerst misten voor Holten W. Schooien en H. Hoefman, terwijl Hector één keer doelpuntte. A. Rey- link, W. Kaizer en S. Krikke schoten echter wel raak en Hector kwam niet meer tot scoren mede doorda' weer doelman Deyk 2 strafschoppen prachtig stopte. Hiermee werd Holten winnaar van dit toernooi en kwam in bezit van de prachtige wisselbeker die vorig jaar door Hector was gewonnen. In een prachtige finale tussen DES en Holten hebben de Nijverdallers voor pl.m. 1000 toeschouwers ver diend met 2-0 gewonnen en werd DES winnaar van het Heuvelrug- toernooi. Nadat al in het begin DES het Holtense doel onder druk zette, kwamen de Holtenaren gevaarlijk terug. Voor de rust werden enkele prachtige kansen gemist door o.a. J. Veneklaas en B. Knapen, die bei den oog in oog voor de Nijverdalse doelman verschenen. Aan de andere kant verrichtte doelman Dijk goed werk, zodat de rust met 0-0 inging. Na rust maakte DES echter al snel een eind aan de onzekerheid door binnen 20 minuten 2 maal te I scoren. Bij het eesrte doelpunt werd er terecht geappelleerd voor buitenspel maar de scheidsrechter kende het doelpunt toe. Holten nam toen meer risico's en had veel pech met enkele goed gerichte schoten. Het ver opdringen werd echter noodlottig toen bij een snelle aanval van DES een prachtig doelpunt ge scoord werd. Hierna nam Holten ge heel het initiatief over en werden nog enkele prachtige kansen gemist o.a. door S. Krikke. Het was jam mer dat enkele spelers van Holten de nederlaag maar slecht konden verkroppen, zodat het tegen 't einde een ruwe wedstrijd werd. Uitslag Heuvelrugtoernooi: 1 winnaar DES (Nijverdal), 2 Holten, 3 Hulzense Boys, 4 ASV (Aadorp). DAMESVOETBAL: Selectiewedstrijd dames, aanvang 10.30 u. Meermanskamp". Holten I-Bome I 10.30 uur; Holten 3-Haarle 4 (zie hartje Beltman); Holten 4 en Holten 5 nemen deel aan net Gagelmantoernooi in Nijverdal. Vertrek beide ploegen om 9.00 uur vanaf „Meermanskamp" Programma: 10 u. Holten 5-SOS 3- Holten 4-Lemelerveld 3; 11.30 u. Hol- ^-Holten 4 en om 13.00 uur SOS «-Holten 4, Lemelerveld 3-SOS 3 c Aanvang 14.45 uur. Holten 6-Nieuw Heeten 3 13.30 uur- Holten 8-Nieuw Heeten 4 13.30 uur' Holten 9-Holten 10 10 uur; Lettel» 3-HoItc-n 7 10.30 u. Vertrek 9.45 uur. Holten heeft ook de halve finale met succes beëindigd. Hoewel ASV jn het begm zeer sterk begon en bijna al direct scoorde door een slechte te rugspeelbal van W. Kaizer, die kee per J. Deijk niet onder controle kon krijgen, waren het toch de snelle uit vallen van Holten waar de ASV-ver- dediging vaak geen raad mee wist. Voor rust kwam Holten op l-o toen a/S op rechts de bal op maat afgaf naar G. Oolbekkink die beheerst scoorde. Holten pakte de zaak na rust di rect goed aan en binnen een kwar tier stond het 4-0. Eerst ronde A. Reylmk een misverstand in de ASV verdediging goed af, waarna J. Ve neklaas doorgebroken op rechts on houdbaar inschoot. Even later was net W. Kaizer die alleen voor de ASV doelman niet faalde. De score had Alle wedstrijden die zaterdag en zon dag op Meermanskamp gespeeld zou den worden zijn in verband met de grote droogte afgelast. De duiven (62) stuks van de Post duivenvereniging „Snelle Wieken" te Holten-Markelo werden voor de wed vlucht over een afstand van 399 kilo meter gelost in Noyon. De wedstrijd had een goed verloop. 1, 3 en 6 Joh. Jansen, Markelo, 2, 7 en 9 J. Paalman, Holten. 4 G. J Hassink. Markelo. 5 J. Scholte in 't Hof, Markelo. 8 G. Bekkemens, Hol ten en 10 G. J. Schuiterd, Holten. De P.V. „De Bergvliegers" had 86 duiven ingezet voor de wedvlucht (273 kilometer) vanaf Sint Chislain. Lossing: 11.00 uur. Eerste duif bin nen om 15.42.22 uur. 1 - 5 en 9 Joh. Veldhuis. 2 en 3 G. J. Egberts, 4-6 en 7 J. Aaftink, 8 Jongman en Mees ter, 10 J. Kruimelaar. Aangevoerd: varkens: 245. Prijzen per stuk: 245 biggen van I 115-tot f 125.per stuk. Algemeen overzicht: Handel: biggen, vlotte handel. Prijzen: met staande prijzen. nog wel verdubbeld kunnen worden, zoveel kansen kregen de Holtenaren nog. Uit de 3 wedstrijden gespeeld om in de finale te komen hadden de roodzwarten nu een prachtig doel saldo nl. 11 voor 0 tegen. Sport maakt hongerig en de inhoud van de grote pan was dan ook heel snel verorberd. In een van Holten zijde leuke wed strijd verloor een sterk verzwakt 2e elftal met 2-1 van Lemelerveld 2. Direct na de aanvang gingen de tegenstanders sterk in het offensief. Dit resulteerde in de 20e minuut in een 1-0 voorsprong. Deze stand bleef gehandhaafd tot de rust. Na de pauze kwam veteraan A. Jansen als invaller het veld op. Hij smaakte 't genoegen de gelijkmaker te scoren. Op dat moment waren de Holtena ren sterk in het offensief. Kort voor het einde leidde een verdedigings- fout tot overmaat van ramp de ne derlaag 'in, die verdiend mag wor den genoemd. Het op zaterdag 18 augustus door de Jeugdcommissie van de S.V. Hol ten op het sportpark „Meermans kamp" georganiseerde A 1 junioren toernooi is een schitterend geslaagd en sportief evenement geworden. De voorzitter van de S.V. „Holten", de heer J. Warrink had dit zo zei hij bij de prijsuitreiking in het Ontmoe tingscentrum bijzonder veel deugd gedaan. Alle deelnemende elftallen streden met flinke inzet voor het bes te resultaat en de kracht van de teams liep heel weinig uiteen. Men deed maar weinig voor elkaar onder en de doelpunten vielenin dit toer nooi niet als rijpe appelen van de boom. De hoogste score was die van de uiteindelijk winnaar Vroomshoop se Boys (4-0) tegen ABS uit Bath- men. Voorzitter Warrink sprak woord van dank tot de scheidsrech ters de heren Heerdipk te Nijverdal, Koopman te Wierden en Van Doorn te Holten en de Jeugdcommissie. De scheidsrechters kregen een prachtig vaantje evenals de verenigingen die buiten de prijzen, die bestonden uit bekers, waren gevallen. Uitslag: 1 Vroomshoopse Boys, Heeten, 3 Excelsior (Rijssen), '4 „Lochem", 5 SV „Holten", 6 Voor waarts (Vriezenveen), 7 Go Ahead, 8 ABS (Bathmen). Ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van Hare Majcs teit Koningin Juliana op 5 september a.s. organiseert Ballon Sociëteit Montgolfier een „Cross Country over Nederland" per heteluchtbal lon. Het doel van deze tocht is wens kaarten te verzamelen voor Hare Majesteit en deze op een later tijd stip op Paleis Soestd(jk af te leve ren. De tocht vindt plaats op 3, 4 en 5 september. Op maandag zal worden gestart in de plaatsen Brielle, Krimpen aan de IJssel en Nieuwpoort. De tocht wordt dinsdag voortgezet vanuit Culemborg waar de heteluchtbal lon de vorige avond in de omgeving Is geland via Ede en Zutphen naar Diepenheim. 5 September zul len de startplaatsen zijn: Deventer en R(jsscn. De ballon zal 's avonds in de direkte omgeving van Almelo landen. De Sociëteit zet voor deze tocht haar ballon Montgolfier II, met een inhoud van 1840 m3 in. Behalve de ballonvaarder, de heer K. P. M. Jan sen, voorzitter van de Sociëteit, vaart één co-piloot mee. Teneinde de tocht mogelijk te ma- ken ontving de Ballon Sociëteit een sponsoring van Vorsten Vandaag, het koninklijkste blad van Neder land, met veel achtergrondinforma tie over de koningin, onze prinsessen en prinsen. Vorsten Vandaag is een uitgave van Zomer en Keuning Tijd schriften te Wageningen. Zaterdag 1 september starten dé aktiviteiten reeds in Brielle. De he teluchtballon zal het doelwit zijn van een groot aantal toerfietsen. Terwijl de ballon opstijgt en in onbekende richting wegvaart stappen de en thousiaste wielrijders op de fiets en starten in de „Tour de ballon". Na twee drie uur in de lucht te zijn geweest landt de ballon De toerfietser die als eerste bij de ge lande ballon aankomt wordt de win naar van de „Tour de ballon". Ie dereen kan aan deze fietstocht deel nemen. Het schrijfgeld bedraagt f 2.50 waa reen bijzonder fraaie herinnering tegenover staat. Zondags laten alle schoolgaande kinderen van kleuter- en basisonder wijs uit de gemeente Brielle en om geving oranje ballonnetjes op t.g.v. het jubileum, 's Middags zal de lucht boven Brielle een oranje gloed vertonen van de meer dan 2000 ballonnetjes. Adres van de organisatie: PROM-organisatie Julianastraat 40 Purmerend vraagt u naar P. de Hart. Op zaterdag 1 september organi seert de Lionclub Hellendoom de 2e Heide-Hart-Fietstocht over een af stand van minder dan 40 kilometer .ate van de Nederlandse Hart Stichting, in samenwerking met de VVV Hellendoorn-Nyverdal. De start heeft plaats vanaf het parkeerter rein aan de Toeristenweg bij de brandtoren te Nijverdal vanaf 10.00 uur tot 12.00 uur voormiddags. Men kan inschrijven bij de VVV-kantoren Hellendoorn (05486-4608), Nijverdal (05486-2729) en Holten (05483-1533). Het inschrijfgeld bedraagt voor per sonen: jonger dan 15 jaar f 1—, 15 jaar en ouder f 2,—, lunchpakket p.p. f 2,50 en barbecue f 5,p.p. Voor hulpverlening bij pech wordt ge zorgd. De te volgen route wordt dui delijk aangegeven. Roken in bos en heide is verboden. De Heide-Hart-Fietstocht staat open voor alle fietsers Het is geen presta- tierit en evenmin een wedstrijd, maar wel gezonde ontspanning bieden aan hen, die in alle rust op autovrije we gen wensen te genieten van de bloei ende hei en de fraaie bossen in Hel lendoorn en Holten. De tocht bestaat uit twee gedeelten. De start van de ochtendrit is zoals vermeid van 10.00 tot 12.00 uur; de luncfipakkétteh zijn verkrijgbaar van af 11.30 uur. Na de lunch kan men de middagtocht beginnen. Na afloop van de tocht worden de deelnemers uitgenodigd op een barbecue, die wordt opgeluisterd door de Hellen- doornse Boerendansers met de Boe- renkapel. Start, lunch, finish en bar becue spelen zich aiie af rond het parkeerterrein met picknickplaats, bij de brandtoren aan de toeristen- weg te Nijverdal. Voor een goed verloop van de tocht is voor inschrijving bij de VVV-kan toren te Hellendoorn, Nijverdal en Holten dringend gewenst. Daar kan men gelijk opgeven of men van de lunch en-of barbecue gebruik wil ma ken. Opgave voor de barbecue kan even tueel uiterlijk bij de start. Bij de VW kantoren zijn de adressen verkrijg baar van rijwielhandelaren, die be schikken over zeer goede fietsen voor verhuur. De Zwemclub „Twenhaarsveld" or ganiseerde in het afgelopen weekend voor haar clubleden een zwemkamp op de grote zonneweide bij het prach tige natuurbad. Vrijdagavond werden de tenten op gezet en werd er nadat er enkele baantjes waren gezwommen, 'n veld loop gehouden en vermaakte men zich kostelijk rond de verkiezing van Miss en Mister Pyama. De wonderlijkste creaties versche nen hierbij in de schijnwerpers. Als winnaars kwamen uit de (jury)- bus Miss Sandra van Geel en Mis ter Andries Lichtenberg. Zaterdag werd er na een nacht van heel weinig slaap om zeven uur gestart met een korte training en werd de dag ver der gevuld met diverse spelen onder andere een opdrachten spel en een dierengeluidspel. Zondagmorgen werden er zwemwed strijden gehouden waaraan clubs deelnamen uit Neede, Gorssel, De venter en Holten. Opmerkelijk was hierbij dat alle estafettes door de Z.C. „Twenhaarsveld" werden ge wonnen. ADVERTENTIE maak meer gebruik van onze uitgebreide service Het RONO-sportprogramma „Sport voor sport" bevat dit weekend op za terdag tussen 19.45 en 20.00 uur on der andere de volgende onderwerpen: wielrennen, zeilen, atletiek, en paar- desport. Zondag tussen 18.00 en 19.00 uur ko men de reportages van de le beker ronde voetbal uit Deventer en Hoo- géveen. Daarnaast bevat, het pro gramma onder andere zeilen, atle tiek, kaatsen, honkbal, de wereld kampioenschappen wielrennen in San Sebastian, de speedway races om de Gouden Helm in Veenoord en de weg races in Hengelo (Gld.). Zaterdag 25 augustus zullen meer dan 1500 wandelaars naar Holten komen om deel te nemen aan de Hei- dewandeltocht die onder auspiciën van de NUW wordt georganiseerd door de Wandelsportvereniging „De Trekkers" te Holten. De afstanden die gewandeld kunnen worden zijn 5-10-15 en 20 kilometer. Elke wandelaar die de tocht vol brengt ontvangt een prachtige me daille en voor groepen is een aan tal mooie bekers beschikbaar. De start'is vanaf 11.00 tot 14.30 tiur bij het gebouw „Irene" in de Bosch kampstraat. Er hebben zich reeds 86 groepen aangemeld. De groepen komen o. uit Dodewaard, Ccr.emuiden, Ep en vele plaatsen uit Twente en c Gelderse Achterhoek. Er kan ook individueel aan de tocht door prachtig natuurschoon en bloei- BI. Wit Cl - NEO Cl Eerste doelpunt door Blauw Wit (Wilco Schipper). NEO meteen sterk in de aanval. Schitterende reddingen van doelman Nico Beldman. Rust 1-1. NEO na rust sterker. De Bomse jon gelui wonnen met 2-1. BI. Wit ci - PH Cl Tot aan de rust gaf Blauw Wit nog aardig partij en kwam zelfs enkele malen dicht bij een doelpunt. De be tere conditie leverde PH in de twee de helft 4 treffers op. Een toch wel aantrekkelijke wedstrijd met veel goede spelmomenten. BLAUW WIT Cl—HENGELO Cl Na een openingstreffer van Hen gelo kwam Blauw Wit goed terug en het was Teun Schuppert die gelijk maakte. In de 2e helft toonden de Hengeloërs meer ijver en vechtlust en ze wonnen verdiend met 4-1. De junioren BI eindigden op het Twente-toernooi in Goor op de twee de plaats in hun poule en ze werden beloond met een mooie medaille. BI. Wit El - BI. Wit E2 In deze fijne wedstrijd werd met inzet van alle krachten gespeeld waarbij met name het verschil in leeftijd de balans duidelijk doorsloeg in het voordeel van El. G. Stam schoot 3x raak. Bij E2 blonk de kleine Herman Dijkink uit. Rudi v.d. Voet maakte een goed debuut als keeper. ende heidevelden worden deelgeno men. De route is als volgt: start gebouw „Irene", Tuinstraat, Haarstraat, Diessenplasstraat, Vrijheidslaan, Mo- lenbelterweg, Holterberg, Drosten- weg, Schoutenstraat, Schuttersweg, Schepenenstraat, Lageweg, Hoffe- straat, Pannenhakkersstraat, Kolweg Kerkstraat, gebouw „Irene". De komende week zullen in het zwembad „Twenhaarsveld" de clüb- kampioenschappen van de plaatselij ke zwemvereniging worden gehou den. Door het enorme aantal leden, is het niet meer mogelijk deze wed strijden op één avond af te wérken. Het bestuur heeft daarom besloten om a.s. maandagavond, 27 augustus om 7 u. reeds te starten met de jon gens en meisjes onder de 10'jr. (ge boren in '63-'64-'65 enz.). Er zal dan 25 meter rugslag en 25 meter vrije slag worden gezwommen. Op woens dagavond 29 augustus om 7 uur, be ginnen deze zelfde jongens en meis jes aan de 25 mtr. schoolslag, waar na voor hen de prijsuitreiking volgt. Het verdere programma op woensdag 29 augustus is als volgt; 25 meter schoolslag meisjes en jon gens onder 12 jaar (geboren '61 en '62). 50 meter schoolslag meisjes en jon gens onder 14 jaar (geb. '59 en '60). 50 meter schoolslag meisjes en jon-., gens onder 16 jaar (geb. '57 en '58). 25 meter rugslag meisjes en jongens onder 12 jaar. 50 meter rugslag meisjes en jongens onder 14 jaar. 50 meter rugslag meisjes en jongens onder 16 jaar. 25 meter vrije slag meisjes en jon gens onder 12 jaar. 50 mtr- vrije slag meisjes en jongens onder 14 jaar. 50 meter vrije slag meisjes en jon gens onder 16 jaar. Ook dit jaar is er weer de grote strijd om de „Neptunüs" wisselbeker. De ze is voor ds beste totaal prestatie voor de meisjes en jongens van 12 t.m. 15 jaar. De winnaars van vorig jaar Janny Wansink en Gerard Wil- lems, zullen deze zeker met vuur verdedigen. Dit jaar voor het eerst, is er ook voor de meisjes en jongens onder de 12 jaar een wisselbeker te winnen, de z.g. „ZCT bokaal". Deze is voor de beste totaal prestatie over 25 meter school-, 25 meter rug-, en 25 meter vrije slag. Het beloven dus zeer spannende wed strijden te worden. Het bestuur ver wacht dan ook. dat veel ouders van hun belangstelling zullen blijk geven. Transworld Pet Supplies P,V uit Spij- kenis.se importeert sinds kort uit Duitsland zgn. „aquariummeubelen" fraaie salonkasten in tal van woon stijlen van barok tot uiterst eigen tijds die gebouwd zijn om 'n groot aquarium heen. Technisch zijn de aquaria van diverse snufjes voor zien: verlichting, waterfilter, pomp e.d. zijn onzichtbaar ingebouwd, een bijzonderheid is wel de voederauto maat die ervoor' zorgt dat de vissen niet „op een droogje" komen te zit ten wanneer de eigenaar een week- TSSÉflftftc-ryr.' - «•- Er is in de laatste maanden een ongekend grote vraag naar fiets routebeschrijvingen ontstaan. Velen die er met de fiets op uit trekken hebben duidelijk behoefte aan voor lichting om zo zeker te zijn van een aantrekkelijke route. Bij de „stich ting: fiets!" in Amsterdam, die in de serie Ontdek Nederland op" de fiets! een dikke honderd verschillen de vouwbladen met fietsroutes heeft uitgegeven, heeft men dat goed kun nen merken. Hoewel voor de zomer een groot aantal routes waren herzien en herdrukt om aan de te verwach ten vraag te kunnen voldoen, bleek de voorraad toch niet groot genoeg te zijn. Ongeveer 25 procent van de routebeschrijvingen (voorzien van routekaartjes en toeristische informa tie) moest met spoed herdrukt wor- den 0I?} de ve*e aanvragers niet te duidelijk dat de Nederlanders het rekreatieve fietsen ontdekt hebben. Elk van de fietsroutes van de „stich ting: fiets!" is afzonderlijk bij VVV's en een aantal fietsenhande laren verkrijgbaar. Zij zijn ook bij de stichting en bij een aantal WV- vestigingen gebundeld verkrijgbaar in plastic mapjes met elk acht tot I tien verschillende routes in een be- paalde streek. Tot nu toe zijn zeventien van deze mapjes verschenen, onder de vol gende titels: Fietstochten provincie Groningen (GR), Fietstochten Friesland (F), Fietstochten Wadden eilanden; Friese en Groningse kust (W), Fietstochten Drente en Over ijssel (DO), Fietstochten Gelderse en Overijsselse Achterhoek (GOA). Fietstochten Veluwe en O. Flevo land (VOF), Fietstochten Gelders en Hollands Rivierengebied (GHR), Fietstochten Midden Nederland (MN), Fietstochten Noord-Holland (NH), Fietstochten omgeving Am sterdam (A). Fietstochten Gooi en omgeving (G), Fietstochten Zuid- Holland (ZH), Fietstochten omge ving Den Haag (H), Fietstochten omgeving Rotterdam IR), Fietstoch ten Zeeland en Hollandse Delta (ZHD), Fietstochten West- en Mid- omgeving Rotterdam (R), Fietstoch- Limburg en Oostelijk Brabant (LOB) Door overmaking van f 4,50 per mapje op het zo gemakkelijke post gironummer 234567 onder vermelding van de achter de titels tussen Haak. jes vermelde bestelcode kan men een of meer van deze mapjes bij de „stichting: fiets!" in Amsterdam aanvragen. Neem de fiets mee op de auto Rijd ergens heen en ga dan genie ten van de fiets. Wie de fiets op de auto wil meenemen, behoeft zich te genwoordig echt geen zorgen meer te maken. Dat gaat nu heel gemak kelijk door middel van een modem fietsenrek, een caddy waardoor ach terop de auto plaats is voor drie fietsen tegelijk! De fabrikant verze kert dat dit geheel demonteerbare rpk binnen enkele minuten aan prak tisch elke auto is te bevestigen, en dat beschadigingen aan auto of aan de fietsen is uitgesloten. 5?' Door de Ponyclub dc „Bcrgruiter- tjes" werd zaterdag 18 aug. een ster rit georganiseerd. Met 'n 100-tal po ny's van de volgende verenigingen werd hier aan deel genomen, Marke lo, Laren, Lonnekcr, „Looleeruitcrs' Almelo, Haarle en Holten. De start en finish was b(j Camping „Dc Wild- hof" op de Hoek. Het parcours liep door het prach tige natuur reservaat op de „Hoch". De uitslag was: 1 Jan Vos en Jan Pieffers Bergruiters 7 str. punt, 2 G. Rauwhof, en L. Bekkers, Lonneker 10 str. punt, 3 Toosje Nijenhuis en M rie Robers Bergruiters 10 str. punt, 4 Anja van Egmond en Els Broek huis, Laren 11 str. punt, 5 J. Spruit C.. Rauwhof, Lonneker 12 str. pnt, 6 Paulien Wansink en Annie Boode, Bergruiters 14 st.r. punt, 7 Ronnie Werkman, Ria Uitslag Bergruiters 15 str. punt, 8 Jan Bronsvoort en Ri- kus Bronsvoort Bergruiters 15 str. punt, 9 Harm Jan Robers en Alfred Dekker Bergruiters 16 str. punt, 10 J. Kromhof en B. ter Woude, Lonneker 17 str. punt. De prijzen werden in de kantine van de Camping De Wildhof door de voorzitter van de B.ergruitertjes de heer Dekker uitgereikt. Elke deelne mer ontving bovendien een prachtig vaantje. Op zaterdag 25 augustus zal het achttal van de „Bergruitertjes" deelnemen aan de Provinciale kam pioenschappen fce Hengelo (O). Blauw Wit heeft in de oefenwed- wedstrijd tegen het 2e van SVVN de beide puntjes binnengehaald. De Nijverdallers die tot nog toe al hun oefenpartijen hadden gewonnen of tot een verdeling van de punten waren gekomen hadden de handen aan Blauw Wit meer dan vol en had de voorhoede van Blauw Wit in het laatste half uur de werkelijk zeer goede kansen benut dan zou de uit slag zeker 4-1 zijn geweest. Blauw Wit ging vanaf de aftrap meteen in de aanval en Kwinten- berg knalde in de 1ste minuut kei hard tegen de paal uit een lange bal van Wim Beldman. Voor de gastheren was dit een te ken van attent te blijven en de Blauw Witte achterhoede kwam meteen onder druk. Bij een van de toch niet al te gevaarlijke aan vallen speelde Thai en de bal wat nonchalant waai'door de midvoor een onverwachte mogelijkheid kreeg die doeltreffend werd afgerond (1-0). De onverwachte achterstand was voor Blauw Wit gelukkig geen reden om het af te laten weten. Integen- deel juist een prikkel om samen de fout te herstellen en er werd hard gewerkt voor de gelijkmaker die Ep Beldman toen hij alleen voor de doelman kwam had moeten pro duceren. Helaas ging zijn harde schuiver juist naast. Het overwicht bleef echter en enkele minuten voor half time bracht Henk Aanstoot (2) de balans weer in evenwicht. Een niet gemakkelijke kans die benut werd door de bal beheerst over de uitgelopen doelman heen in 't net te plaatsen (1-1). Na de thee was Blauw Wit aan merkelijk sterker. De gastheren kwa men toen conditie te kort en ze kwa men nog slechts bij uitzondering in het doelgebied van keeper Frans van Gennep. Het samenspel was aan merkelijk beter dan in de vorige oe fenpartijen en Cor Beukenkamp en G. Dikkers gaven vanuit de achter hoede tal van ballen op maat waar met Ab Jansen raak schoot.. De laat ste tien minuten stond SVVN met de rug tegen de muur doch in de stand kwam geen wijziging A: door dat de doelman enkele keren schitte rend redde. B: de Blauw Witte aan vallers de goede kansen onbenut lie ren.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3