ntJLlEllJ Pil EU V V 3DLHI# -rHss Onze agenda Zondagsdiensten Zondagsschool nam afscheid van onderwijzer fJ. ÏNijland Kerkdiensten feesten Help liet kind in nood maak groot BH H UI H w40r i»i w w 4BF y^WËkmmmSr Jeugddienst Na veertig jaar trouwe dienst Concourshippique in Bathmen Verbetering kruispunt Gaarden- straat-Denneboomstraat -Keize rs weg Recreatiewerk vakantieseizoen 1973 De kerken presenteerden zich Burgerlijke Stand Versieringen op 5 september Geen spreekuur 5 SEPTEMBER Gevonden - Verloren Sint Japiksioop Wij verkeren zo graag in de vrije natuur, omdat deze geen mening over ons heeft anders kwamen wij met beschaamde kaken het bos uit UAITEMC IIIEIIUrCDIAh BligaBHi H H BÜB MHU mm. WHW KB B H B| MM HK B B B „Holtens Nieuwsblad" te Holten Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7- per half jaar, f li,- per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrydag 24 augustus I9ft5 uur: Start Sint Japiksioop op Sportpark „Meermanskamp". Zaterdag 25 augustus Heidewandeltocht Wandelsportvereni ging „De Trekkers". Starttijden voor individuelen en groepen zon der beoordeling vanaf 11 uur tot 14.30 uur. Groepen die door de N.U.W.-jury beoordeeld willen wor den kunnen starten vanaf 14.30 tot 15.00 uur. Het startbureau is geves tigd in het gebouw „Irene" in de Boschkampstraat. De afstanden zijn 5, 10, 15 en 20 kilometer. Zondag 26 augustus 14.00 uur: Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Dinsdag 28 augustus 19.00-20.00 uur: Opgave voor dansles Dansschool „Reiners" in hotel Vosman (zie adv.). Donderdag 30 augustus 19.00-20.00 uur: Opgave voor dansles Dansschool „Reiners" in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek (zie adv.). Zaterdag 1 september 10.00-12.00 uur v.m.: Tweede Hei.de- Hartfietstocht. Start bij de brand- toren op de Noetselerberg bij Nij- verdal. Maandag 3 september: Herenkapsalon Drenth en Zn., ed gehele dag gesloten (zie adver tentie). Zondag 26 augustus zal er een jeugddienst worden gehouden 'in de Ned.-herv. kerk, aanvang 10.15 uur. Voorganger zal zijn ds. P. Lugtig- heid, organist de heer A. Koopman. Medewerking wordt verleend door leden van de jongerendienst en de jeugddienst-commissie. Deze jeugddienst zal tevens een doopdienst zijn. Het onderwerp zijn „De Doop". We rekenen er op dat. de jeugd goed vertegenwoordigd zal zijn. Tot ziens in de jeugddienst. DE JEUGDCOMMISSIE Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. t.e.m. maandagmorgen 8 u. dokter J. F. Sijtsema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Wijkverpleging Zuster M. tér Borg, Neerdorp 1, Hol ten, telef. 05483-2356. Ambulancevervoer J. Aanstoot, tel. 1338, b.g.g. A. Mül- ler, telef. 1320. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in 't Groe ne Kruisgebouw, Ga ardenstraat, G. J. Kraay, telèf. 2299. Tandartsen H. Scheffer, Prinses Julianaplein 12, Goor, telef. 05470-2500. Voor spoed gevallen 6-7 u. namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen, behalve zaterdags, van 9-10 u. bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438 b.g.g, tel. 1799 (mevrouw J. Bel dm an-Aanstoot) Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstr. Maandagavond 7-8 u. (Wegens vakantie geen spreekuur in de week van 27 aug.-l sept.) Dierenartsen W. C. C. Wamelink. Churchillstraat 107, telef. 2004. Wachtdienst Slachthui,s Tot en met zondag 26 augustus C. Dijkstra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Maandag 27 aug, t.e.m. zondag 2 sept. H. J. Moleman, Lageweg 13, te lef. 1974. Aangifte van gestorven die ren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, telef. 1318. Storingsdienst rijdag 31 augus- In gebouw „Trefpunt" in Espelo by Holten werd zaterdagavond af scheid genomen van de heer F. J. Nijland te Nyverdal die 40 jaar als onderwijzer aan de zondagsschool te Espelo-Helhuizen verbonden is ge weest. De voorzitter van de vereniging de heer E. Krikkink Mzn. sprak tot de heer Nijland die steeds in grote trouw dit mooie werk heeft gedaan een woord van dank en grote waar dering en hij bood namens de leer lingen en hun ouders en de leden van de vereniging een prachtige boormachine met diverse hulpstuk ken aan. Namens het personeel sprak me vrouw B. Waanders-Schippers. Zij dankte de heer Nijland, die de laat ste jaren tevens als voorzitter op zo prettige wijze de vergadering van het peroneel wist te leiden voor de medewerking en vriendschap. Zij liet haar woorden vergezeld gaan van een boekenbon en offreerde evenals voorzitter Krikkink bloemen aan me vrouw Nijland-ten Dam. Ds. P. Lugtigheid sprak een kort woord namens de hervormde predi kanten en de kerkeraad der Her vormde gemeente van Holten. Het Zondagsschoolwerk wordt in Espe- lo/Helhuizen op de handen gedragen. Dit werk hoort bij de gemeenschap en het is voor de gemeenschap van groot belang maar tevens voor de kerk. De kerkeraad wil dit op een avond als deze nog eens graag duide lijk stellen en de heer Nijland die 40 jaar les gaf aan deze school hartelijk danken voor de trouw die werd be toond. De oud-voorzitter en ere-lid der vereniging, de heer Westenberg te Zaterdag 25 t. tus: Electra: J. Kolkman, Gaardenstraat 13, telef. 1368. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 5'4, te lef. 1945. Brandmelding Overdag: telef. 1352 f Politiebureau). *s Nachts: telef. 1224 (G. W. Kna pen). b.g.g. telef. 1325 (G. W. ter Harmsel). HOLTEN NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. ds. P. Lugtigheid (Bed. _H. Doop en Jeugddienst). Extra collecte Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk. Jongerendienst: 10.00 u. verzamelen bij „Irene" om naar de Jeugd dienst te gaan. Kinderoppas: mevr. Pettinga, Annie Scheperboer en Bet ty Paalman. GEREF. KERK; 9.30 en 15.00 u. (Be vestiging ambtsdragers) ds. R. A. Hoogkamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor „Eigen kerkbouw". (Tijdens de dienst van 9.30 u. Kinderoppas. Marietje Jansen). R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstr.) DIJKERHOEK: 9.3(1 u. HulpWodike: A. Scheilevis. Extra collecte: Ge zinsverzorging en Maatschappelijk Werk. OKKEN BROEK: 9.30 u. ds. M. de Heer. Bed. H. Doop. Extra collecte Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN R.K. KERK: Zaterdagavond 7 u. Zondag 9 en 10 u. Zondag 26 augustus a.s. zal wder- om het jaarlijkse concours Hippique plaats vinden op het terrein van de fam. Kleinen Traast, gelegen achter de overdekte manege 't Ruiterkamp te Bathmen. Dit concours, dat verreden wordt on der de reglementen van de Hippische Sportbond en Kon. Nederl. Federatie van de Landelyke Ryverenigingcn, is groots opgezet, grootser dan voor gaande jaren. Het komende concours zullen diver se kampioenen, zowel in enkelspan als tandems, aan de start verschij nen, o.a. Edeling van de heer Buijn- sters uit Breda, welke vorig jaar kampioen van Nederland was in en kelspan. In de rubriek tandems werd onlangs kampioen het span Roland en Han van de heer Bogers. Verder komen vele bekende tuigpaard-eige- naren met hun klassepaarden naar Bathmen o.a. Bogers uit Eindhoven, Kuipers uit Groningen, van Och uit Dommelen, Vissers uit Netersel (Bij de Belgische grens). Verstappe uit Eindhoven, van Dijk uit Oud Heusden en vele anderen in totaal 25 a 30 tuigpaarden. In de ru briek tandems zullen zeven spannen strijden om de hoogste eer. Verder zijn er rubrieken voor één en twee spannen en een rubriek éénspan tuig paarden, gereden door dames. Met ai deze •uigpaarden kan dit concours aangeduid worden als één van dc grootste concoursen in .Nederland 's Morgens om 8 uur zal begonnen worden met de individuele- en dres suur voor afdelingen. Ook hiervoor heeft, het bestuur van de afdeling Bathmen, zeer bekende paarden we ten aan te trekken waaronder de kampioen en reserve kampioen van voorgaande jaren in de zware dres suur. in dc klasse achttallen zal o.a aan de start verschijnen het achttal uit Ruurlo. dat vorig jaar kampioen werd van Nederland. Voor de klasse L. Springen hebben 120 ruiters ingeschreven, <iit ailes zal 's middags voor 12.30 uur afgewerkt zijn. Om 13 uur precies wordt het middagprogramma geopend met een span tuigpaarden Lemiet klasse. Een van de grootste evenementen is wel de grote parade waaraan wordt deel genomen, door een twintigtal vereni gingen met ongeveer 200 paarden, o.l.v. de heer Schutte, instructeur van de Landelijke Rijvereniging Bath men. Tegelijkertijd vindt de officiële opening plaats door burgemeester P. W. Bazen en de prijsuitreiking van de verreden dressuur waarna dan het „grote Vuurwerk" kan beginnen. Ook de „ponyclub Bathmen" o.l.v. mej. E. Kruitbosch zal deze middag een demonstratie geven. Nijverdal, herinnerde aan de dag dat de heer Nijland tot onderwijzer aan de school werd benoemd. Het besluit van zijn benoeming is een goed besluit geweest. Jubilaris Nijland heeft aan het ein de van de druk bezochte huldiging tevens afscheidsavond een harte lijk woord van dank gesproken tot al len die meewerkten aan het mooie werk in Espelo/Helhuizen. Steeds heeft bij dit werk de boodschap van Jezus Christus en het woord van God centraal gestaan. Na de pauze met tractatie brachten een aantal dames en heren een leuk en rijk afwisselend pro gramma dat tal van malen met een hartelijk en welverdiend applaus wex-d beloond. Al met al was het een mooie en geslaagde bijeenkomst die, nadat voorzitter Krikkink in dankgebed was voorgegaan, besloten werd met het zingen, van de. „Avondzang" ('k Wil U o God mijn dank betalen). Zaterdagmiddag hield de heer Nij land voor het laatst zondagsschool en hij vertelde de kinderen naar aanleiding van het schriftgedeelte Geboren: Manfred Willem Bernar— dus, zv B. Oosterbeek en W. A. P. Bekker. Henk-Jan, zv R. Veld huis en H. Willems. Overleden: geen. Ondertrouwd: J. W. M. Kettelarij, 22 jr en G. Willemink, 19 jr, Bath- Getrouwd Markelo en J. H. Markvoort, 28 jr, B. J. J. Nekkers, 25 jr. BEVOLKING Ingekomen: E. J. Reints en echt- gen. van Raalte. J. M. ten Bos van Utrecht. H. F. ten Bos van Utrecht. mej. Y J. Sijsling van Wimbritseradeel. H. Lindeboom en gezin van Rheden. C. Jolders- ma en gez. van Haarlem. mevr. H. E. Hendriksen-Verweij van Bath men. mevrouw Ch. van 't Hull- Langenbach van Enschede. mevr. B. G. Nijland van Enschede Vertrokken: geen. Namens de gemeenschap Hel- huizen-Espelo werd 'n geschenk aangeboden door voorzitter Krikkink. die aan het begin van de avond jubilaris Nijland het gouden insigne voor veertig jaar trouwe dienst van de Ne derlandse Zondag schoolvereni ging had opgespeld. Rechts op de foto mevrouw Nijland. Genesis 26 (Isaak bij de Filistijnen). Na de les werden er in de weide naast het Trefpunt allerlei spelletjes gedaan en werden de jongelui ge trakteerd. De zondagsschool in Helhuizen-Es- pelo werd in 1913 op initiatief van de kerkeraad der geref. Kerk van Nijverdal opgericht door wijlen Jan Volkers en Evert Jan Bosch die bei den nog aanwezig waren op de her denking van hét 50-jarig bestaan in 1963. Overal in het dorp worden voorbe reidingen getroffen voor de straat gevel- en tuin versieringen. Reeds 14 straten gaven zich op voor jurering. Degenen die ook voor jurering in aanmerking wensen te komen die nen dit voor i september op te ge ven bij de heer G. H. Eörecht, La- rensewej* of bij de heer M. Pas op, Schonenenstraat 4. Voor rie "urering van de gevel- en tuinvershmg dient men te zyn bij de heer Fi. H. J. Stakker, Oranje straat 33. eveneens vóór 1 septem ber. Voor het verkrijgen van groen kan men een vergunning halen bij de heer Bekkernens, HoBerberg bij de brandtoren) of bii de heer Bekker nens, Sprengenberg Haarle. De burgemeester van Holten maakt bekend dat hij tot zijn spijt niet in staat is om op maan dag 27 augustus a.s. zijn gebrui kelijk spreekuur te houden. De burgemeestr v. n. W. H. ENKLAAR. De Optocht-commissie is ver heugd met de aanmeldingen tot deel name aan de allegorische optocht die reeds binnenkwamen. Het blijkt echter dat er nog een aantal vereni gingen wel bezig zijn met de voor bereidingen, maar dit nog niet opga ven. Daarom deze laatste oproep: Doet u mee? Meld dit dan zo snel mogelijk bij G. J. Aaftink, telef. 1600. H. J. Koopman, telef. 2273. De versierde wagens mogen in verband met de straatversieringen niet hoger worden dan 3.70 meter. Verloren: rond jongens polshorlo ge, merk Helicon, met zwart band je; buskaart; cassette kamera, merk Halina; fototoestel merk Agfa; linker rijhandschoen (voor paardrij den) bril; ring met 2 huissleutels no. 30 en 34; krat met lege bierfles jes, Grols; jonge hond, ras heide- wachtel met groen halsbandje; oude damesfiets; babypopjes. Gevonden: schepnet; bankbiljet; berenhorloge merk Ancre; zomer- vest licht blauw; plastiek portemon- naie plus geld inhoud en postzegel; zwarte damesportemonnaie plus in houd; spaarbusje „Raiffeissenbank" plus inhoud; gouden oor- of muts- bel; pcikel met voetbaluitrusting. Op 4 september 25 jaar geleden werd onze Koningin ingehuldigd. Vijfentwintig jaar lang heeft zij ons geleid. Die jaren zijn voor ons land vaak niet gemakkelijk ge weest. Koningin Juliana leefde ai- tijd met ons en voor ons en het spreekt vanzelf dat wij haar bij haar regeringsjubileum een ge schenk willen geven. MISDEELDE KINDEREN De Koningin heeft gezegd dat daadwerkelijke hulp aan het Kind in Nood voor haar het mooiste ge schenk zou zijn. Wie van ons had iets anders verwacht? We weten allemaal hoezeer het lot van mis deelde kinderen de Koningin ter harte gaat. We kunnen onze diepe erkente lijkheid voor de manier waarop zij ons vijfentwintig jaar lang heeft begeleid niet beter tot uitdrukking brengen dan door bij te dragen aan een nationaal jubileumge schenk, waardoor veel noodlijden de kinderen kunnen worden gehol pen. LANDELIJKE INZAMELING De landelijke inzameling voor dit Koninginnegeschenk wordt op 3 september besloten met een kor te televisie-aktie en een huis-aan- huis-inzameling van één uur. Alle Nederlanders kunnen geld over maken op giro 25073, geld brengen naar de speciale bussen in de post kantoren en geld overhandigen aan de collectanten die op maan dagavond 3 september aan de deur zullen komen. BINNEN- EN BUITENLAND Dit geld heeft Koningin Juliana bestemd voor kinderen in en bui ten Nederland. Voor Nederlandse nierpatiëntjes zal een nieuw dia lysecentrum worden ingericht. De stichting Kinderhulpplan, die in 1966 op initiatief van de Koningin werd opgericht, voert op 40 km. afstand van Hyderabad (India) in het Chevella-bJock een modelpro ject uit, waarbij ongeveer vijfen veertigduizend kinderen van 0 tot 16 jaar betrokken zijn. Dit project moet worden afgerond en met de opgedane ervaringen kunnen dan in andere ontwikkelingslanden projecten voor geïntegreerde kin- derzorg van dezelfde strekking worden opgezet en uitgevoerd. PLICHT „Ik vraag mij wel eens af hoe iemand nog de slaap kan vatten 's nachts met de wetenschap dat er zo veel ellende in de wereld is en dat het zijn plicht is die te ver zachten." Deze woorden sprak de Koningin in 1966 in de Ridder zaal. Laten wij nu onze plicht verstaan en met ons allen de Koningin dat geschenk geven dat zij het liefst wil hebben. Laat het een vorste lijk geschenk zijn draag royaal bij. OOK IN HOLTEN INZAMELING Op verzoek van burgemeester mr. W. H, Enklaar heeft de Stich ting Sportbelangen „Holten" de organisatie van de Nationale In zameling in Holten op maandag avond 3 september op zich geno men. Het bestuur van de stichting doet een hartelijk beroep op ALLE sportverenigingen en sportbeoefe naars in Holten om op 3 september mee te werken aan het welslagen van de inzameling. Deze mede werking zal bestaan in een uurtje met de collectebus rondgaan in of buiten Holten. Gezien het prachti ge doel is dit toch niet teveel ge vraagd. De heer J. Robers, secre taris van de Sportstichting zal con tact opnemen met de besturen van de verschillende verenigingen om een ander nader te bespreken en te regelen. Ook deze zomer weer hebben de ge zamenlijke kerken van Holten, te we ten: Hervormde, Gereformeerde en Rooms-Katholieke kerk, zich door middel van het recreatiewerk voor gasten en Holtenaren op een gewel dige manier gepresenteerd. Regel matig brachten de bezoekers dit tot uiting door de teams te bedanken en dc dank niet alleen bij woorden latend, en ook vaak door een royale gift in de recreatiepot. Al deze plezie rige reacties en waarderende woor den zün zeker een stimulans voor de kerken met dit niet meer weg te den ken werk door te gaan. De financiën baarden elk jaar de no dige zorg en doen dit nog, doch de commissie heeft het plan opgevat om by de eigenaren van de verschillen de recreatiebedrijven in de omgeving een bijdrage te vragen. Dit is dit jaar te meer nodig, daar de berken in een nieuwe tent plus vloer plm. f 6000,hebben geïnvesteerd. Ook vindt de commissie, dat dit werk dui- delyke uitbreiding kan ondergaan, als de financiën dït «oelaten. U heeft nu ru'-n weken de tent in Holten kunnen zien staan en heeft u ongetwijfeld afgevraagd: „Wat mót dat ding daor toch?" De commissie wil u hier in dit artikeltje iets meer van vertellen. We nemen hiervoor zo maar een willekeurig weekprogram- ma. Zaterdag: ontvangst van de gas- ten. 's Avonds mogelijkheid tot in stuif met muzikale omlijsting door het amusementsorkest van HMV. Tien tallen gasten kwamen binnenlopen om een babbeltje te maken met de teamleden, alvast iets te proeven van de sfeer en de koffie en kennis te nemen van het programma voor de komende week. Zondag: 's Morgens was er 'n kamp dienst, een dienst met een bijzonder oecumenisch karakter, waar leden van verschillende kerken en ook bui ten- of randkerkelijke mensen harte lijk welkom waren en ook kwamen, soms zelfs met de baby bij zich, om daar op een blijde en enthousiaste manier Gods liefde voor de mensen te horen verkondigen, ook voor de zich recreërende mens. De teamle den hadden een aktief aandeel in de ze kampdienst. Deze diensten wer den door gemiddeld zo'n 130 mensen bezocht. Na de kampdienst werd er gratis koffie en ranja geserveerd en kon er met de voorganger worden nagepraat over de gehouden toe spraak. De volgende dag begon men het the ma uit te bouwen, dat men zich voor deze week gesteld had. te weten „De Stad". Deze dag begon als iedere an dere dag om 10 uur met een kinder programma. Plm. 100 kinderen meld den zich al vroeg om onder leiding van de teamleider, 3 teamleden en 2 jeugdhuipen het thema enigszins gestalte te geven. Dit gebeurde door middel van handenarbeid, toneel, spel, zang, tekenen enz. Het resultaat van dit geheel kon men terugvinden op vrijdag op de Bonte avond. Ook werden er tijdens deze kindermorgens groepswandeltochten, boss.pelen enz. georganiseerd. Tevens werden er on derdelen voor de kampdienst voor de komende zondag voorbereid. Maandagmiddag was er een speurtocht voor het gehele zin. En thousiast gingen de families op pad om via op papier uitgestippelde rou tes het einddoel te bereiken. Men trok langs de mooiste plekjes op de Borkeld en genoot dermate, dat er regelmatig vraag was om herhaling van dit soort evenementen. De prij zen, die er te verdienen waren, wer den spontaan, beschikbaar gesteld door de Holtense middenstand, waar voor onze dank. Dinsdagavond: Bosspel. Bij het douanespel, waarbij zaklantaarns on misbaar waren, werd gesmokkeld, dat het een lieve lust was. De douane had handen vol werk om de smokke laars op te sporen. Woensdagmiddag: Vossenjacht in het dorp. Ondanks de regen hebben vele gasten zich met dit spel koste lijk vermaakt. Donderdagavond: De dropping kon vanwege het lang licht blijven niet zo vroeg beginnen. Plm. 10 uur werden meer dan 100 gasten, waar onder ook enkele Holtenaren, gedropt op een geheim punt in de niet al te nabije omgeving. Jammer dat bij sommige droppings Holtenaren niet altijd de fijnste rol vertolkten, tot er gernis van onze gasten. De stem ming werd er echter niet door ge drukt en in grote lijnen gezien kun nen wij ook de droppings een succes noemen. Bij afmelding in het nach telijk uur werden de deelnemers ont haald op een kop heerlijke soep. Ter afwisseling werd er op een don derdagavond een Twentse koffietafel georganiseerd. Plm. 100 deelnemers genoten van de rijk voorziene dis en van de dansen van de folkloristische dansgroep „Wiéj Schotst vedan". De gasten genoten vooral, toen ze wer den uitgenodigd zelf de Drikusman mee te dansen. Zowel de dropping als de koffietafel stonden hoog genoteerd bij de gas ten. Vrijdagavond: De Bonte avond was, wat amusement betreft, de cli max van de week. Deze avond werd grotendeels gevuld met bijdragen van de gasten, zowel jong ais oud. Hier kon iedereen zijn gaven voor een breed publiek ten toon spreiden. Men staat versteld tot welke prestaties sommige mensen komen. Deze avond was voor vele gasten een afscheid van de tent, waarin ze in de afgelo pen week fijne uurtjes hadden door gebracht. Op de zaterdagmorgen ging het team zich al weer voorbereiden voor 't pro= gramma, dat de volgende week ge bracht zou worden. KIOSK De kiosk was het ontmoetingscen trum en eerste trefpunt met het In terkerkelijk Recreatiewerk. De leider of een der teamleden was daar da gelijks op vaste tijden aanwezig en kon de mensen met raad en daad van nut zijn. Voor de meest vreem de zaken werd een beroep gedaan op de persoon, die daar zat. en nooit tevergeefs. Ook het dagelijks krant je, een weekblad of een gezellig lees boek was hier te verkrijgen. Ook werden de bezoekers hier attent ge maakt op de programma's van Hol ten en omgeving. Folders e.d. wer den wekelijks beschikbaar gesteld door de Holtense VW, Besluit: Hetgeen U hierboven gelezen heeft is slechts het programma van één week. Op deze manier hebben de ker ken getracht gedurende zes weken behulpzaam te zijn bij het recreëren. Bij deze pogingen zijn natuurlijk ook fouten gemaakt, maar in grote lijnen gezien geloven wij wel. dat dit werk, vanuit een christelijke visie gedaan de recreanten weer nieuwe inspira tie zal geven om weer een jaar hun werk met plezier te verrichten. Wij vinden deze aktiviteiten een wezen lijk onderdeel van het kerk-zijn in de maatschappij en kunnen dit recreatie werk dan ook hieruit niet meer weg denken. Wilt U meer informatie over dit werk, dan is de commissie gaar ne bereid deze te verstrekken. In samenwerking met de Holtense Atletiek- en Trimclub ..Hatric" orga niseert de S.V. „Holten", voor ieder een, op vrijdagavond 24 augustus de 3e Sint Japiksioop. Er wordt een par cours uitgezet van plm. 5 kilometer vanaf het sportpark „Meermans kamp" tot het Sportdal met finish bij het Sportpark. De start is daar om 19.15 uur en het start bureau is geopend van 18.30- 19.00 uur. Tweevoudig winnaar is de Holtenaar Frits Kramer die bij een derde zege in het bezit komt van de prachtige beker. De vorige week is men begonnen met de verbetering van het kruispunt Keizersweg. De Gaardenstraat stond niet loodrecht op de Keizersweg, ter wijl hetoverzicht op het verkeer Gaardenstraat - Denneboomstraat - komende uit de Denneboomstraat on voldoende was. Er hebben hier reeds een aantal verkeersongelukken plaats gehad met auto's en brom mers, welke laatsten uit de viaduct in de spoorlijn kwamen. De lijn Gaardenstraat-Keizersweg wordt nu gelijk getrokken. Daarvoor moest het. parkeerterrein voor het VVV-kantoor naar achteren verlegd worden. Het trottoir achter dit par- keerterrein komt te vervallen, waar door er wat meer ruimte ontstaat. Ook de begroeiing aan de zuidelijke kant van het parkeerterrein zal aan gepast worden zodat er een beter overzicht op de Denneboomstraat zal ontstaan. Het hoogteverschil tussen de Gaar denstraat (bij het WV-kantoor) en de Keizersweg wordt weggenomen. De verkeersleider bij de Dorpsstraat wordt vervangen rloo; een moderne re leider. Zoals in een officiële publikatie van het gemeentebestuur in ons blad van 10 augustus wérd aange kondigd is het verkeer, ter plaatse gestremd en kan men alleen te voet, te fiets of brommer hij het VVV-kan toor komen. Het werk wordt uitgevoerd door het wegenbouwbedrijf J. W. Klein Horstman en Zn. te Holten. Men hoopt het tegen het einde van de volgende week klaar te hebben. Tot zolang zullen de bewoners van het westelijk deel der gemeente nog een omweg moeten maken om bij het postkantoor, het wijkgebouw of de Rabobank te komen.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1