koningin op bezoek? Kerkdiensten Zondagsdiensten m School- en volksfeest in Dijkerhoek uitstekend geslaagd 5 september optocht WERKLOOSHEID in rayon Deventer steeg door afgestudeerden Holten krijgt een groots vuurwerk 8 ONZE AGENDA MOOI SUCCES GESLAAGD In „Kerk en Samenleving" huwen of hokken? Flinke deelname oriënteringsrit BURGERLIJKE STAND Officiële publikatie GOEDKOPE AUTOBANDEN LEVENS GEVAARLIJK VOOR DE ZENDING Gevonden - verloren HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 17 augustus 1973 26ste jaargang - nr. 33 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, f 14,=- per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrydag 17 augustus 19.30 uur disco-avond Jeugdorkest H.M.V. in „Amicitia". Zaterdag 18 augustus School- en Volksfeest in Loo-Bath- men (zie adv.). 12 u. toernooi Al junioren op „Meer manskamp). 19.30 uur Herdenking 40-jarig jubi- leu men tevens afscheid van zondags school onderwijzer Nijland in het „Trefpunt". Zondag 19 augustus 13.30 uur „Zeskamp" in Loo-Bathmen (zie adv. en bericht). Woensdag 22 t.m. vrijdag 31 aug. Foto Jan ten Velde wegens vakantie gesloten (zie adv.). Zaterdag 25 augustus Heidewandeltocht Wandelsportvei'eni- ging „De Trekkers" Starttijden voor individuelen en groepen zonder beoor deling vanaf 11 u. tot 14.30 uur. Groe pen die door de N.U.W. jury beoor deeld willen worden kunnen starten vanaf 14.30 tot 15.00 uur. Het startbureau is gevestigd in het gebouw „Irene" in de Boschkamp straat. De afstanden zijn 5, 10, 15 en 20 kilometer. Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. P. Lugtigheid. Bed. H. Av. Kinderoppas: mevr. Koopman, Wil- lemien Loman en Alie Nijerees. Geref. kerk: 8.30 en 10 u. ds. M. J. W. Schelhaas van Enter, 19.15 u. ds. H. van Twiljert. In deze diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw. Tijdens de dienst van 10 u. kinderoppas in gebouw „Rehoboth" (Ineke Stam en Ria Stam). Na de 2e dienst „Koffie-uurtje" met de vakantiegasten in gebouw „Reho- both" (Mevr- Kolkman-Kolkman en mevr. Reinink-Beldman). R.K. Kerk: 8.30 en 9.45 uur Heilige Missen in gebouw „Irene" (Bosch- kampsstraat) Dijkerhoek: 9.30 u. ds. Stehouwer van Nijverdal. Bed. H. Av. Okkenbroek: 9.30 u. ds. Beerthuis van Bathmen. Nieuw Heeten (R.K. Kerk. Zaterdag avond 19 u, zondag 9 en 10 u. De buurtschap Dijkerhoek heeft woensdag, begunstigd door fraai zomerweer zijn traditionele school- en volksfeest gehouden, dat tra ditiegetrouw weer uitstekend is geslaagd. „De Diekerhoekers" heb ben als een grote familie zo op hun eigen wijze weer de bloemetjes buiten gezet en er was voor elk was wils, voor klein en groot, voor jong en oud. Het was er zo rond „Het Bonte Paard" gezellig, er was sfeer en er was bij de verschillende spelen voor de kinderen en de ouderen volop spanning. De volksspelen waarvoor in Dijkerhoek altijd weer voldoende deelnemers zich aanmelden brachten o.a. bij het polsstokspringen, touwtrekken en blaasslaan boven de vijver een summum aan spanning en sensatie. De schooljeugd vermaakte zich weer volop en naar hartelust in de draai- en zweefmolen en genoot met volle teugen van goochelaar professor Bertini. De „prof" bracht een boeiend en hoogst interes sant programma en de jongelui waren zo af en toe „wild-enthou- siast". Het feest begon voor de schooljeugd reeds vroeg, toen op het school plein de versierde karretjes, fietsen, boogjes, steps enz. getoond moesten worden. De kinderen hadden aan het versie ren weer zeer veel zorg besteed en heel wat leuke ideeën bedacht. Prijzen werden hiervoor niet beschik baar gesteld doch alle kinderen ont vingen van dn. feestcommissie een attentie. Nadat alle versieringen keurig wa ren opgesteld trokken de jongelui met de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." ook door de nieuwe stra ten van Dijkerhoek naar de feest- wiede bij „Het Bonte Paard" waar onder leiding van het onderwijzend personeel en de heren van de feest commissie de verschillende spelletjes werden gehouden. Zowel bij de kin- der- als bij de volksspelen bewees de geluidsinstallatie van de heer E. J. Kers goede diensten. Uitslag kinderen Uitslag kinderen: Stoelendans hoge re klassen: 1 Jennie Klein Lankhors,', stoelendans lagere klassen: 1 Anja Sluiter. Wedstrijd met hindernissen Wedstrijd met hindernissen (klas 1 en 2); le prijs: Bert Wissink, Hen- Nog ruim twee weken en het is 5 september. De tijd dringt dus en daarom doet de commissie ter voorbereiding van de optocht een dringend beroep op allen die zich nog niet voor deelname hebben opgegeven dat NU te doen. De regelingen voor opstelling en voor de jury maken 't noodzakelijk dat de opgave tot deelname uiterlijk 30 augustus binnen moet zijn. Opgave tot deelname die na die datum binnenkomen komen niet meer voor beoordeling, dus ook niet voor een prijs in aanmerking. Daarbij wordt het de commissie bijzonder moei lijk gemaakt in het formeren van de optocht. Dus hebt U idee om mee te doen wacht niet langer en geeft U meteen even op bij de U wel bekende adressen maar die we voor het gemak nog even weer noemen: G. J. Aaftink, Beuseberg 16, tel. 1600 H. J. Koopman, Gaardenstraat 12, tel. 2273. U WEET TOCH NOG HET MOTTO? „AS ALLES MET LöP KRIEUW'N GROOT'N OPTOCH De heer Sluiter, Dijkerhoek 66 heeft zondag op de clubmatch van de „Bro kenclub" te Dronten met zijn basset- hound het predicaat „Zeer goed" be haald in de jeugdklasse Teeven. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot en met maandagmorgen 8 u. dr. W. R. van Couwelaar, Holterenkstraat 18 tel. 2570. Wijkverpleging Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- gebouw. Holten, Gaardenstr. 33, tel. 05483-1436. Ambulance vervoer J Aanstoot, tel. 1338 b.g.g. A. Mul ler tel. 1320. Fysiotherapie Alle werkdagen, behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend, in 't Groe ne Kruisgebouw. Gaardenstraat G. J. Kraay, tel. 2299. Tandartsen H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden tel. 05496-1765. Voor spoed gevallen 6-7 uur namiddag. Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 uur bij mevr. C. Knijff- Dekker tel. 1438 b.g.g tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 uur in het Groene Kruisgeb. Gaardenstraat. Maandagavond 7-8 uur. Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2 tel. 1515. Wachtdienst slachthuis T.m. zondag 19 aug. J. Hof, Sche penenstraat 16, tel. 1697. Maandag t.e.m. zondag 26 augustus C. Dijkstra, Schoolstraat 5 tel. 1833. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9- 11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), •s Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. G. W. ter Harmsel tel. 1325. Storingsdienst Zaterdag t.m. vrijdag 24 aug. elec- tra: H. Heijink Kolweg 44, tel. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof,, Voors- boersstraat 2 tel. 1793. De he evlb.ADrent slaagde te Oud- Loosdrecht voor het, diploma Vak bekwaamheid Herenkappersvak". ny Nijland, Irma v.d. Berg,, Gerrit Klaasses, Albert Wegstapel, Egbert Wegstapel, Geke Markvoort, Gerrit Veneklaas. 2e prijs: Thea Markvoort. Egbert v.d. Brink, Dinant Klein Teeselink, Diny Tuitert, Hennie Koopman en Marjan Haverslag. 3e prijs-. Hendrika Smale, Helko van Leusen, Henk Beunk, Ineke Bosman, Jolanda Temmink, Gerrit Ulfman, Erik Nijkamp, Bert Jansen Manen- schijn, Willy Boode, Henny Brinkman Joke Jansen Manenschijn en Astrid Feddema. Zaklopen - eierrace Zaklopen-eierrace (3e en 4e klas): le prijs: Wim Rensen, Gert Blumink, Haverslag, Erik Rensen, Wim Baltus, Bea Pinker't, Ria Tempelman, Henk Anke Rensen en Thea Luggenhorst. 2e prijs: Henk Kroon, Aart Kroon, Wilco Stevens, Erik Wechstapel, Erik Meilink, Erna Broekhuis en Anja Sluiter. 3e prijs: Bert Boode, Herman Bosman, Dinie Vorkink, Annie Ebree en Henk Rechterschot. Hindernisbaan Hindcrnisbaan (klas 5 en 6 meisjes), le prijs: Jennie Klein Lankhorst, Jo hanna Meuleman, Dinie Kettelarij en Anja Meijerman. 2e prijs: Ina Koopman, Alien Slui ter,, Ria Sluiter en Yvonne Feddema. 3e prijs: Betsie v.d. Worp, Jannie Nijland, Hanneke Nijkamp, Ria Meij erman, Ina Boode, Joke Stevens, Bea v.d. Brink, Thea Haveslag en Gerda Meuleman. Hindernisbaan (klas 5 en 6, jongens). le prijs: Rinie Ulfman, Bertus Tem mink, Anton Koopman, Harrie van Coeverden, en Johan Rechterschot. 2e prijs: Jan Beunk, Theo Klein Lank horst, Jan Manenschijn en Hans Wal ter Stein. 3e prijs: Bertie Jansen Manenschijn, Gerrit Broekhuis, Gerrit Aanstoot, Gerrit Kroon, Joan Smale, Bennie Tempelman, Henk Stevens, Dick Hoekman en Henk Prins. Volksspelen Volksspelen; Stoelendans: 1 Mevr. W. Beldman-Wechstapel, 2 mevr. R. Wechstapei-Paalman, 3 Gea Prins, 4 mevr. G. Rensen-Paalman, 5 Ali Rat- tink, 6 Ineke Haverslag. Ringsteken per fiets RINGSTEKEN PER FIETS: 1 Di- ki Krikkink, 2 Bea Huzen, 3 Jantina Pinkert, 4 mevr. W. Beldman-Wech stapel. Blaasslaan BLAASLAAN (op balk boven vijver) 1 Alie Stevens, 2 Bettie Hoekman, 3 Ria Veneklaas. Ringsteken per trekker (heren) Ringsteken per trekker (heren): 1. H. Klaasses, 2 W. Stevens, 3 J. Rei- link, 4 A. v.d. Brink, 5 E Veneklaas 6 H. Tromop, 7 W. Haverslag. Zoals reeds bekend is zal H. M. de koningin op dinsdag 4 sep tember tijdens de nationale viering van haar 25-jarig jubile um in de RAI te Amsterdam een lot trekken, waar zij op de volgende dag een gedeelte van het feestprogramma zelf zal bijwonen. In overleg met het gemeentebestuur heeft het be stuur van het plaatselijk comité gemeend ook het feestpro gramma van Holten in te sturen en zodoende mee te loten. Het zal een grote eer zijn voor Holten als Hare majesteit op deze feestdag zelf enige tijd aanwezig zou zijn. Alhoewel de kans dat Holten wordt uitgeloot natuurlijk niet erg groot is, lijkt het het comité een extra stimulans voor alle inwoners, die bezig zijn met het smeden van plannen voor het versieren van het dorp om'hier extra de schouders onder te zetten. Bromfiet^cross Bromfietscross. 1 H. Rensen, 2 H. Meesterberends, 3 H. Brinkman, 4. G. Klein Teesselink. Polstok springen Polsstok springen. 1 Gerard Sche perman 2 W. Wechstapel Ezn. 3. H. Rensen 4 A. Luggenhorst, 5 B. Aaftink 6 B. Bronsvoort 7 A. Wech stapel. Blaasslaan (heren) Blaaslaan (heren): 1 Jopie v. d. Worp, 2 Johan Veneklaas Slots 3. Henk v. d. Brink 4 Jan Reilink. Schieten (vrije baan) Schieten (vrye baan) 1 J. W. Rensen Js. zn. 2 J. Koopman 3 L. Nijland, 4 W. Wissink, 5 Joh. Tuitert, 6 H. J. Beldman, J. J. Bosschers. Schieten (personele baan) Schieten (Personele baan) 1 A. Tui tert, 2 W. Wissink 3 J. W. Baltus, 4 J. Bosschers, 5 H. J. Beldman, 6. L. Nijland 7 mevr. W. Beldman- Wechstapel. Touwtrekken Touwtrekken (verliezende viertal te water): l groep Klaasses, A. Roe- terdink. Bets Rensen en Jan Sluiter. 2 Groep A. Podt, Gerard Scheper man, A. Ulfman en W. Haverslag, 3 groep W. Stevens, W. Markvoort, B. Bronsvoort en A. Luggenhorst, 4. groep Jan Reilink, Wim Lubbersen, E. Veneklaas en Henk Rensen. Autopedrace CUP" bracht op het parkeerterrein bij „Het Bonte Paard" 33 „coureurs" van zeer uiteenlopende leeftijd aan de start en er werd fel gesteden om de prachtige trophee die tenslotte ge wonnen werd door Henk Rensen. De 2e prijs was voor Jan Sluiter. De voetbalwedstrijd, onder leiding van scheidsrechter Pronk te Holten gespeeld tussen een elftal van de Schietvereniging „De Zaagmolen" en een combinatie elftal „Buurtver eniging-Biljartclub" werd door de schutters verdiend met 3-1 gewon nen. Beide ploegen bleven mede door de warmte speltechnisch onder de maat maar het talrijke publiek genoot volop. •i fa L, j< ipW „O.C.H." met Madame de Boerin" Het Dijkerhoekse School- en Volks feest werd dinsdagavond op werke lijk sublieme wijze ingezet met de opvoering van het blijspel ..Madame de Boerin" door de Holtense To neelclub „O.C.H.". Het stuk speelt zich grotendeels af in en rond de boerderij van boer Bavink (Jan Oosterkamp) die het met z'n bedrijf niks naar de zin gaat. Zijn zoon Bart (Jan Holterman) die het bedrijf „runt" voelt meer voor de handel en café bezoek dan voor z'n vee en de boerderij. Er doen zich in het stuk tal van dolkomische mo menten voor die de zaal deden bulde ren van de lach. Medewerkenden waren verder: R. Aaltïnk-Kevelam, Johan Stukker, Ina Oost'erkamp, J Voordes-Konijnenberg L. Meinsma, G. Brinks, F. Nijerees- Jonker. Frida Oosterkamp, J. Konij nenberg en Jan Krikkink. HOLTEN. Gedurende de maand juli is de geregistreerde arbeidsre serve van mannen in het gewest De venter, blijkens het overzicht van het G.A.B., aldaar toegenomen van 561 (2.2 pet.) tot 637 (2.6 pet.). Deze toeneming wordt voor een belang rijk deel veroorzaakt door de in schrijving van jonge mensen, die de scholen hebben verlaten. De bedrijfs- vakantie remde de bemiddelingsma- gelijkheden af. Het G.A.B. verwacht dat speciaal jeugdigen er op korte termyn in zullen slagen en arbids- plaats te vinden. De vraag naar personeel is wat gedaald (415-373) doch ligt nog aan zienlijk hoger dan ultimo juli 1972 (159). Verwacht wordt dat na de va kanties de vraag weer zal toenemen. Ook de stijging van de vrouwelij ke arbeidsreserve (133-142) kan wor den toegeschreven aan de van de scholen komende meisjes. Met betrekking tot vraag en aan bod in de belangrijkste beroepsgroe pen was de situatie aldus: Bouw 42- 68, metaal 109-82. textiel, vraag 12, geen aanbod, landbouw 1-33, handels- en kantoorpersoneel 37-95. Ten opzichte van de maand juni is. het aanbod in de laatste sector met 24 procent toegenomen. De toe name wordt ook hier voornamelijk veroorzaakt door jongelui die de school verlieten en die zich in juli hebben laten inschrijven. In de sector onderwijs werden ne gen personen ingeschreven in de af gelopen maand. Het aantal aanvra gen is ten opzichte van de maand ju ni sterk teruggelopen, mede door di verse bemiddelingen, maar ligt ruim 75 procent hoger dan in de overeen- komstigde periode in 1972. De geregistreerde arbeidsreserve van mannen per gemeente in het ge west bedroeg in absolute cijfers en in procenten van de afhankelijke man nelijke beroepsbevolking per ultimo- juli 1973 als volgt: (tussen haakjes de cijfers over juni 1973): Bathmen 10 is 2,0 pet. (7 is 1,4 pet.), Deven ter 476 is 2,9 pet. (449 is 2,7 pet.), Die penveen 26 is 1,4 pet. (21 is 1,1 pet.), Holten 30 is 3,0 pet. (22 is 2,2 pet.), Olst 30 is 1,6 pet. (18 is 0,9 pet.) en Raalte 65 is 2,2 pet. (44 is 1,5 pet.). Woensdagvoormiddag werd in het kader van de verkoop van het gemeentelijk slachthuis aan U-vlees BV en Chris Hoge- slag BV te Holten de 12 a 13 meter hoge en plm. 6000 kg voe gende slacht afval silo ver plaatst. Het transport over plm. 250 meter werd uitgevoerd door de firma van Straten te Raalte. De feestavond werd geopend door de voorzitter van de Feestcommissie de heer J- Wegstapel Azn. die in het bijzonder welkom heette burgemees ter mr. W. H. Enklaar. De heer Wegstapel sprak verder een woord van dank tot hen die door een financiële bijdrage feestvieren mogelijk maakten en hij deelde nog mee dat op zaterdagavond 29 sep tember a.s. in zaal ,Het Bonte Paard' voor de leden zal optreden het be kende gezelschap „Graads, Dika en Moo" uit Wierden. Op de viering van het 5 sep tember comité deelde de voor zitter mede dat de familie Greep alhier aan de bevolking van Holten ter gelegenheid van 't regeringsjubileum van H. M. Koningin Juliana een groot vuurwerk zal aanbieden. Dit vuurwerk zal een waardi ge afsluiting worden van de reeks van feestelijkheden op deze dag. Het veertiendaagse IIONO-program- ma „Kerk en Samenleving" is op maandag 20 aug. geheel gewijd aan het verschijnsel dat steeds meer jon geren besluiten om voorlopig of he lemaal niet te gaan trouwen, maar om te gaan samenwonen. Vaak is dit, met name in kerkelijke milieus aanleiding tot heftige conflicten met ouders. In de uitzending komen gesprekken voor met mensen, die om diverse redenen niet huwen maar hokken. In een rechtstreekse discussie met maatschappelijk werkers, predikan ten en psychologen zal worden inge gaan op de achtergronden van deze verschuivingen. Hoe kunnen eventuele conflicten tussen ouders en kinderen bijgelegd worden? Luisteraars kunnen telefonisch op deze discussie inhaken. Het telefoon nummer is 050-133441. „Kerk en Samenleving", dat wordt gepresenteerd door David Mol, wordt uitgezonden van 19.30-20.00 uur via de fm-kanalen 5, 31 en 35, en via de middengolf op 188.2 meter. De als niet al te moeilijk aange kondigde oriënteringsrit die zondag middag door de Holtense Motor- en Automobielclub „De Holterberg" in het kader van het VVV-Vakantie-pro- gramma in de contreien rond Hol ten door Henk Oolbekkink was „uit gezet" werd door geen enkele deel nemer strafpuntloos tot een goed einde gebracht. Integendeel het regende strafpunten in deze rit van 48 kilometer. De eerste prijs was voor Horsting uit Vorden 200 str.p.; 2 G. Nijen- huis, Colmschate 256 str.p.; 3 D. J. Schooien, Holten 262 strip.; 4 W. Klein Velderman. Holten -273 str.p.; 5 Van den Bank, Soest 326 str.p.; 6 Berendsen. Vorden 381 str.p.: 1. van der Roest, Wijster 384 str.p. Brommers: 1. Oosting. Nijverdal 394 strp. De poedelprijs was voor L. Haver slag te Holten met 869 str.p. Het was een gezellige rit waaraan door een aantal vakantiegasten werd deel genomen. De prijzen, die bestonden uit bekers, werden in clubhuis „De Biester" door voorzitter D. J. Schooien uitge reikt. Geboren: Irene Dorien, dv J. Ab- ma en J. Olijve (geb. te Deventer). Kristel Helena Elisabeth, dv J. van Pluuren en E. H. Alberti. Getrouwd: J. Brouwer 25 jr. En schede en J. W. Jansen 23 jr. En schede. H. J, ten Velde 27 jr. en D. J. Goorman 25 jr. M. Pas man 29 jr. den Ham en H. Dijkink, 30 jr. Rijssen. BEVOLKING Ingekomen: A. M. Klaassen en gez. van Gouda: R. J. Kok en gez. van Emmen. Mej. N. J. v.d. Veen van Nieuwegein. mej. R. G. ter Haar van Rijssen. Mevr. C. Ba- rendtzsen-la Père van Deventer. mevr. J. Kuipers-Wiltjer van Deven ter. Het blaasslaan op de met groene zeep ingesmeerde plas tic buis was een evenement dat niemand van de feestgangers wilde missen. Links op de buis Alie Stevens die juist een vol trefferheeft geplaatst waar door Dient je Wechtstapel t* water ging. Bepalingen bestemmings plan t.b.v. de bouw van een gymnastieklokaal in „De Kol" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat het gemeentebestuur van Holten voornemens is een gymnas tieklokaal te bouwen op het noord oostelijk gedeelte van het perceel ka dastraal bekend gemeente Hoiten, sec tie F, nummer 3273, omsloten door de Lageweg, Slachthuisstraat. Pannen bakkerstraat en Hoffesstraat. Het bouwplan is echtc-r in strijd met het voor dit perceel geldende bestem mingsplan. Aangezien het bouwplan wel in over eenstemming is met de in voorberei ding zijnde herziening van het be stemmingsplan bestaat het voorne men met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen percelen worden in de gelegenheid gesteld gedurende 14 da gen, ingaande 20 aug. 1973, schrifte lijk bezwaren in te dienen bij burge meester en wethouders tegen het ver lenen van vrijstelling van de bepalin gen van het desbetreffende bestem mingsplan ten behoeve van het onder havige bouwplan. De bouw- en situatietekeningen lig gen gedurende bovengenoemde ter mijn van 14 dagen op de gemeen te-secretarie, afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Holten, 17 augustus 1973. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. De vereniging van bandenspecialis- listen in Nederland (VACO) slaat sinds jaar en dag met grote zorg de praktijken gade van ondeskundi- gen, die door de bandenindustrie aan gebrachte gebruiksbeperkende kode- ringen op autobanden wegslijpen en deze banden dan als „nieuwe merk- banden" voor uiterst voordelige dis count-prijzen op de markt brengen. De overheid is meermalen op deze levensgevaarlijke situatie gewezen, omdat de VACO van mening was en nog steeds is dat voor het tegen gaan van deze malafide praktijken een duidelijke taak voor de bevoeg de instanties is weggelegd. Bedoelde waarschuwingen hebben echter tot dusverre nog geen merk bare resultaten opgeleverd. Probleem van het opsporen is kennelijk het feit dat het uitslijpen van codering gen veelal geen uiterlijke sporen op de band achterlaat. Uit recente publicaties zou kunnen worden geconcludeerd dat het om een nieuw probleem zou gaan. De situatie bestaat echter al jaren, maar beperkt zich dusver veelal tot incidentele „aanbiedingen". Het antwoord van de erkende ban denspecialisten is: deskundige voor lichting en zorgvuldige advisering. De automobilist moet naast prijs bewust, bovenal bandenbewust zijn, aldus de VACO. De in de Geref kerk ten bate van die zending op Soemba en in Bra zilië gehouden collecte heeft f 1107,15 opgebracht. Gevonden: 1 tegoed bon; hoekspie- gel, oorbel, witte portemonnee inh. groot aantal foto's, 1 rol blauwe hand doeken. Verloren: Zwart duikershorloge, merk Olympia, gouden zegelring, inscrip tie L.P., leesbril met zwartmontuur, zonnebril met aangepaste, geslepen glazen, bruine portemonnee pl. b.b. van f 10,- en f 5,- en 2 betaalpassen; portemonnee zwart inh. plm. f 200,- en een betaalpas, portemonnee inh. plm. f 15,- en een betaalpas, houten zakschaakspel, kentekenplaat 34-03- FH. Iets origineels was dit jaar de ringrijderij op de trekker

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1