FEEST IN DÏJKERHOEK BI. Wit won van Lemele Autopedcross Holten in eindfase naar ruime zege SDOl-BL Wit 2-1 „Bergruitertjes" succesvol in Delden SMAKELIJK ETEN Kokerellen met citrus-vruchten SPORT VOOR SPORT IN NIEUW JASJE Intervissport 74 in Amsterdamse Rai Nieuwe praktische avondcursussen Puzzeltocht Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Espelo Werken aan de vrede Informatie- en contactdagen Vredesweek 1973 WAAR GAAN WE HEEN? Programma SY „Holten" Trainingstijden Junioren en pupillen SV „Holten" HOCKEYCLUB HOLTEN ONZE AGENDA Markt Rijssen DISCO-AVOND Duif Johan Jansen eerste Duif van Veldhuis eerste binnen Oefenwedstrijden lagere senioren elftallen SV „Holten" Oefenprogramma „BI. Wit '66" voor zaterdag 11 augustus Viswedstrijd DIPLOMA- ZWEMMEN Electronica en Electrotechniek Sangrita Gebraden varkensvlees in Jaffasaus Korean der rijst Jaffasla met uienringen Jaffa sneeuw Donderdag 9 augustus 1973 In Dijkerhoek zal op woensdag 15 augustus weer het jaarlyks Schooi en Volksfeest worden gehouden dat gewoonte getrouw de avond te voren start met een feestavond in zaal ,,IIet Bonte Paard. De feestavond zal wor' den verzorgd door de Holtense To neelclub „OCH" die het blyspel in drie bedrijven van J. Hemmink-Kamp „Madame de Boerin" over het voet licht zal brengen. Woensdagmorgen zal het feest zijn voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Nadat bij de school de opstelling van de versierde wagentjes, fietsen, steps etc. heeft plaats gehad gaat de jeugd om plm. 8 uur met de Holtense Mu ziekvereniging „HMV" voorop naar de feestweide bij café „Het Bonte Paard" waar de verschillende spel letjes gedaan zullen worden. Ook zal de jeugd zich kunnen vermaken in de draaimolen en ze zullen zeker weer volop plezier en jolijt beleven aan de goochelaar. Woensdagmiddag worden tussen 1 uur en plm. 5 uur de traditionele volksspelen gehouden als stoelendans ringsteken per fiets of trekker, schie ten enz. enz. Op het programma ontbreekt de ze keer het kuipsteken doch de com" missie heeft hiervoor in de plaats wel iets gevonden wat met water te maken heeft n.I. polstokspringen over een vijver en blaasslaan op een paal boven het water in de vijver als mede 'n touwtrekwedstrïjd met ster ke bereis aan beide kanten van de vijver. Op het programma staat verder Zoals bekend speelt Holten I op 10-8 (vanavond) om 18.30 een wedstrijd in het kader van het „Heuvelrug toer nooi" en wel tegen de organiserende vereniging Nijverdal. Zaterdag 11 aug. Holten 2-Den Ham 1 19.00 uur, Holten 3-Den Ham 2 19 uur. Zondag 12 augustus Hooiplukkerstoernooi te Lochem 14.25 R.K.Z.V.C. I-Holten I, 16.15 u. Lochem I-Holten I. Vertrek om 1.30 u. v.a. Smidsbeld op eigen gelegen heid. Dit toernooi wordt 19 augustus voort gezet, waarin Holten l om 13.30 uur, speelt tegen Sportclub Overwetering I. De finale van beide poule-winnaars is op 19 augustus om 16.15 uur. Zondag 12 augustus. Oefenprogramma Holten 4-M.V.V. 4 10.30 uur, Holten 5- M.V.V. 3 10.30 uur, Enter 4-Holten 6 10.30 u, Holten 7-Bornerbroek 4 10.45 uur, Holten 8-Holten 9 9.00 uur. Donderdag 16 augustus Holten 2-We- sepe I 18.45 uur, Holten 3-Wesepe 2 18.45 uur. Holten 10 neemt op zondag 12 augus tus deel aan het veteranentoernooi in Nijverdal. Vrijdag 10 aug. Selectiewedstrijden A- junioren, aanvang 7 uur. Woensdag 15 augustus: Selectie-wed strijd B-junioren aanvang 7 uur. Dinsdag: 6—6 u,E3 E 2 El; 6—7 u. C 2 C 3; 7—8 u. Cl. Woensdag 3—4 u. E 4 E 6; 4—5 u. E 5 E 7; 5—6 u. D 2 D 3; 6—7 u. D 1; 7—8 u. B 1 B 2; 8—9 u. A 1 -f A 2. Vrijdag: 5.30 u. C 1; 6.30 u. B 1 B 2; 7.30 Al A2„ Voor de 'voorlopige' indeling dei- elftallen en de te spelen oefen- en se lectiewedstrijden zie het kastje bij Beltman. De Hockeyclub „Holten", per 13 juni koninklijk goedgekeurd, is met de familie Vincent tot overeenstem ming gekomen over het gebruik van het Sportdal (uitsluitend voor hoc key) voor tenminste 2 jaar. De eerste wedstrijden in het Sport dal (voorheen in gebruik bij de SV Holten) zullen worden gespeeld op zaterdag 25 augustus. Tegenstanders zijn voor jongens A Deventer A2 en ,,De Dolende Rid ders" uit Terborg voor een mixed wedstrijd tegen Holten. Op zaterdag 18 en zondag 19 augus tus zal worden deelgenomen aan het Internationale ..Tukker" toernooi in Goor. De club heeft inmiddels twee paar legguards ontvangen waardoor men nu in de gelegenheid is om de toe komstige keepers (manlijk en vrou welijk) te trainen. Vrydag 10 t.e.m. maandag 13 aug. Fa. Aaftink, Smidsplein, Schoenhan- del Gebr. Steunenberg en Rijwielhan del Henk Kolkman wegens vakantie gesloten. Zaterdag 12 augustus 20.00 uur Afhalen kaarten feestavond 14 aug. en opgave deelname volks spelen in café Het Bonte Paard. Zondag 12 augustus 14.00 uur Discobal in café De Wip- pert (zie adv.). 14.00 uur Start Oriënteringsrit MAC De Holterberg j clubhuis café De Biester (Stationsstraat). 19.30 uur Dansen in bar-dancing Boo- de te Bathmen (zie adv.). Maandag 13 t.e.m. maandag 20 aug. Fa. Veldhuis, Larenseweg, wegens vakantie gesloten (zie adv.). Dinsdag 14 augustus 20.00 uur Ledenvergadering afd. Hol ten Partij v.d. Arbeid in hotel Vos man. 5-19 augustus Zomeractie Internationale Hulpverle ning (studie en andere hulp aan Pa poea-vluchtelingen in Australisch Nieuw-Guinea). Dinsdag 14 augustus 20.00 uur Jaarlijkse Feestavond Schoolkring Dijkerhoek in café Het Bonte Paard. 20.00 uur Hervatting repetities chr. gem., zangvereniging Soli Deo Gloria in gebouw Rehoboth, Stationsstraat. Nieuwe leden hartelijk welkom! Woensdag 15 augustus School- en volksfeest in Dijkerhoek. Vrijdag 17 augustus 19.30 uur Disco-avond georg. door jeugdorkest HMV in Amicitia. Zaterdag 18 augustus 19.30 uur Herdenking 40-jarig jubi leum en tevens afscheid van zondags schoolonderwijzer de heer Nijland in het Trefpunt te Espelo (zie adv.). Zaterdag 25 augustus Heidewandeltocht wandelsportvereni- ging De Trekkers, start sportpark I Meermanskamp. I. nog een bromfietscross voor ingeze tenen van Dijkerhoek. 's Avonds om 7 uur een voetbalwed strijd tussen de Schietvereniging „De Zaagmolen" en de buurtvereniging Dijkerhoek (spelers moeten ouder zijn dan 30 jaar). Om 20.00 uur een autopedrace om de grote „Klup '53" trophee. Hel „Die- kerhoekse feest" wordt woensdag avond besloten met een dansavond in zaal „Het Bonte Paard" met me dewerking van het „Swinging Com bo". Klup '53 te Dijkerhoek organiseert ter gelegenheid van het Dijkerhoekse school- en volksfeest op woensdag 15 augustus een autopedcross om de Klup '53 cup. Dit jaar voor de eerste keer, maar wel met de bedoeling om deze race elk jaar met het Diekerhoekse feest te houden. Er is een prijs beschik baar voor de meest originele auto ped. Opgave voor deelname zater dagavond 11 augustus in Het Bonte Paard. Klup '53 is woensdagavond de gehele avond geopend en hier vindt ook de uitreiking van de cup plaats. Ook De Schure te Holten zal deze avond met een team aanwezig zijn. Het circuit van plm. 200 meter is ge heel verhard en voorzien van enkele leuke hindemissen. Aangevoerd: Varkens 234. Pryzen: 234 biggen van f 118,- tot f 125,- per stuk. Algemeen overzicht: handel: vlot en oplopende prijzen. De schapenfokdag van het Texels schapenstamboek wordt gehouden op 10 september aanstaande. Tevens is er dan schapenmarkt. Door het Jeugdorkest van „HMV" wordt vrijdagavond 17 augustus in zaal „Amicitia" een Disco-avond ge organiseerd. Er zal aan deze avond medewerking worden verleend door de disco- jockey's Tonij Bird (Tony Haan) en Eddy Reterink van Klup 53. De vori ge disco-avond was de belangstelling zeer groot en dit zal ongetwijfeld nu weer zo zijn. De netto opbrengst van deze avond is bestemd voor het In strumentenfonds van de Holtense Muziekvereniging. Iedereen is harte lijk welkom ook de vakantiegasten.' Aanvang: half acht. De entree be draagt f 2,50. 't Wordt weer reuze gezellig! De Postduivenvereniging „Snelle Wie ken" (Holten-Markelo) nam met 75 jonge duiven deel aan de wedvlucht vanaf Namen (België). Afstand 230 km. De vlucht had een normaal ver loop. Lossing: 11.30 u. Eerste duif binnen 13.51.04 uur, 1 en 7 Joh Jansen, Mar- kelo, 2 G. J. J. Hassink, Markelo, 3 en 4 J. Scholte in 't Hof, Markelo, 5 Joh. Paalman, Holten, 6 G. J. Schuiterd. Holten, 8 en 9 M. Pullen, Markelo, 10 H. Voortman, Markelo. De P.V. „De Bergvliegers" na men met 107 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Stroombeek. Af stand 210 kilometer. Lossing: 7.40 uur. Eerste duif binnen om 10.12.05 uur. 1 en 4 Joh. Veldhuis, 2 en 3 J. Aaf tink, 5 G. J. Egberts, 5 Jongman en Meester, 7 M. Lodeweges, 8 en 9 G. Veldhuis, 10 J. Kruimelaar. Dinsdagavond 7 augustus stapten om plm. 7 uur de eerste 2 dames bij het „Trefpunt" op de fiets om de puzzel- tocht die door enige echtgenoten van de dames was uitgezet uit te „knob belen". Enkele leuke opdrachten onderweg zorgden voor de nodige afwisseling en vooral als er dan nog een lekke band bij komt wordt het helemaal Er hebben 34 dames meegedaan. Zo rond 8 uur kwamen de eersten alweer binnen, er werden in 't „Tref punt" opgewacht door 2 dames die gezorgd hadden voor koffie met kren tenbrood. Om goed negen uur „finishten" de laatsten en nadat allen koffie met brood hadden genuttigd en de heren In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Holten 1 een 6-1 overwinning behaald op het eveneens in de 4e klasse uitkomende „TAR" uit Los ser. Reeds in het begin al leek „TAR' geheel overspeeld te worden. Zowei H. Bronsvoort als B. knapen kwa men alleen voor het Losserse doel, maar konden hun acties niet doel treffend afronden. Doelpunten kon den niet uitblijven en het was dan ook in de 26ste minuut dat J. van Pluuren na een prachtige solo op links de stand op 1-0 bracht. In de 35ste minuut brak H. Bronsvoort al leen door maar z'n actie werd in de eerste instantie gestopt door de Los serse doelman, waarna de bal op het hoofd van G. Oolbekkink kwam die in het verlaten doel kopte, 2-0. Na de rust kwam „TAR" echter verrassend terug met een prachtig doelpunt in de 15e minuut. Het bleef doorgaan maar op het moment dat de gelijkmaker in de lucht hing, was het weer J. van Pluuren die uit een prachtige pass 'van Knapen twee verdedigers passeerde en de „TAR' doelman kansloos liet. 3-1. Dit w; ongetwijfeld het mooiste doelpunt Blauw Wit I heeft de eerste oefen wedstrijd met 2-1 gewonnen van het bezoekende eerste van de Sportclub Lemele (le klas afd. Zwolle) maar de zege was weinig overtuigend. De gasten die reeds enkele weken 2 avon den per week trainen en hun 3e oe fenwedstrijd speelden waren technisch beter. Het liep allemaal wat beter in hun gelederen en het plaatsen was "beter. Het ontbrak hun echter aan een afwerker en zodoende bleven doelpun ten uit. Na een half uur spelen kwa men de gasten op 1-0 doordat Focke- ma Andrea in eigen doel schoot. Na de thee (toen Jansen en Manaschijn vervangen waren door Henk Aan stoot (2) en Fp Beldman) kwam er wat meer vaart in de aanval. De achterhoede, die eerste drie kwar tier beneden de maat was gebleven, kwam er steeds beter in en doelman Frans van Gennep kreeg hee] wei nig le doen. Na 15 minuten zorgde Beldsnijder voor de gelijkmaker uit een zuivere pass van Aanstoot Sr. Enkele minuten later werd Aanstoot jr, binnen de 16 meter onderuit ge haald en scheidsrechter Grobben wees zeer terecht naar de witte stip. Aanstoot sr. liet de kans om op 2-1 te komen onbenut. Z'n harde schot ging juist naast. Hij maakte z'n fout even later goed door het leer onhoud- Holten 2 speelde 's middags een oe fenwedstrijd tegen het geheel ver jongde 3e elftal. Het werd e^n 2-0 zege voor Holten 2. Ook Holten 4 was goed op schot. Tegen Bornerbroek 3 werd het een 9-1 overwinning voor de roodzwar ten. Tenslotte won Holten 7 z'n eerste oefenwedstrijd tegen Holten 10 met 3-1. Afgelopen dinsdagavond speelde Holten 3 tegen het oude 3e elftal, nu het 5e elftal. Het werd 'n interessante wedstrijd waarbij het 5e over meer „man kracht" beschikte en met 3-2 ze gevierde. Holten 6 speelde tegen Holten 8 waarbij de laatste met 2-0 de zege behaalde. baar voor de Lemele-doelman ii knallen. Het laatste kwartier kwam de inmiddels versterkte achterhoede van de gasten onder zware druk te staan, doch het bleef 2-1 mede dank zij prima werk van de Lemele doel man bij een harde schuiver van Beld man en p«n kopbal van Gerrit Kwin- Jenberg, Woensdagavond speelde Blauw Wit in het door de v.v. „Nijverdal" ge organiseerde toernooi tegen SDOL I (Lutlenberg) De Luttenbergers ston den met de rust met 2-0 vooe. Bij het eerste doelpunt ging doelman Gennep niet helemaal vrij het tweede was een gevolg van fou tief terugspelen van Thalen. Na de rust speelde Blauw Wit veel beter en een gelijk spel was verdiend ge weest. Beldsnijder scooi'de het tegen- punt uit een vrije trap van zeker twintig meter. Markelo 2 Blauw Wit I, 17.00 u. Blauw Wit 2 S. V. V. N. 4, 14.30 JUNIOREN: Enter A 2 Blauw Wil A 1, 15.00 (vertrek 14.15 u.). Blauw Wit BI Blauw Wit B 2, 14.30 u. Blauw Wit C 1 Blauw Wit C 2, 13.00 u. Blauw Wit D 1 Toernooi Twente (Goor) Vertrek 9.00 u. PUPILLEN: Blauw Wit El Toernooi Goor ver trek 8.00 u. Blauw Wit E 2 Blauw Wit E 3 10.00 u. Blauw Wit E 4 Blauw Wit E 5 11.00 u. De leden van de Holtense Henge laarsvereniging „De Rietvoorn gaan zondagmorgen van 5-9 uur hun geluk beproeven in het Twente-Rijn- kanaal bij de Lochemsebrug tussen Laren en Lochem. Het is de tweede wedstrijd van -de drie die meetelt voor het behalen van het kampioenschap. De grootste vangst uit een van deze wedstrijden is beslissend voor de titel en de wis selbeker. Bij de voor-selectiewedstrijden te Dclden georganiseerd door de PC De Hagmolenruiters hebben de Bergrui tertjes schitterende resultaten be haald. Ineke Nijenhuis, Toos Nijenhuis, Jan Bronsvoort, Jan Vos, Rudie Dek ker, Patricia van Berkel. Marike Ro- bers en Karin Brouwers zorgden sa men met Hern Jan Robers en Ron nie Werkman voor de vereiste punten om te mogen deelnemen aan de Pro vinciale Kampioenschappen over 2 weken in Hengelo (O). Het achttal werd met 417 punten zeer eervol vierde. Bij de dressuur was het Karin Brouwers, die met Mr. Brouwni 109' p. in de wacht sleepte, Patricia van Berkel met Charlie kreeg 106',; p. en Ineke Nijenhuis be haalde met Katinka 921/: p. Bij het springen (zwaar parcours) kwam Patricia van Berkel met Char lie foutloos rond en dit leverde de volle winst van 100 p. op. Ronnie Werkman met Bruno kreeg 3 strafp. en Jan Bronsvoort met. Aprice liep 7 strafp. op. Al met ai een prachtig resultaat van dit team, dat voor de club aan het springcon cours deelnam. Bij hei zaklopen zorgden Jan Vos met Kwikzilver. Marike Robers met Scout, Ronnie Werkman met Bruno en Rudie Dekker met Maroeska voor 87 '/a p. Bij het patrouille springen (niet meetellend voor het eindklassement) vielen Marike Robers, Rudie Dekker. Toos Nijenhuis en commandant Herm Robers net buiten de prijzen, maar ze lieten toch enkele befaamde clubs als Looleeruitertjes en Lonne- ker achter zich. Bij de prijsuitreiking bleek, dat de Hagmolenruitertjes eerste waren ge worden. De tweede plaats was met 1094 punten voor de Bergruitertjes. Er namen aan de voor-selectie vijf tien verenigingen deel. van de wedstrijd. Hiermee werd de weerstand van „TAR" gebroken. Tien minuten voor tijd werd een duel tussen A. Reylink en de „TAR"- doelman de laatste noodlottig. Hij schoot tegen het been van Reijlink, waarna de bal in het doel verdween, 4-1. Holten bleef doorgaan en het was weer Reylink die op links doorbrak, waarbij W. Kaizer die mee was ge komen door een der verdedigers in de grond werd „geboord". De toege kende strafschop werd door specia list W. Schooien, die een uitstekende partij voetbal weggaf op de links back plaats, onhoudbaar ingeschoten. Het werd tenslotte 2 minuten voor tijd nog 6-1 toen Knapen 'n 1-2 com binatie met Reylink met een prach tig schot doeltreffend afrondde. Even hiervoor schoot S. Krikke nog tegen de binnenkant van de paal. Al met al een zeer nuttige oefen wedstrijd voor de Holtenaren die a.s. zondag deelnemen aan het jaarlijk se Hooiplukkers toernooi in Lochem. hadden uitgezocht of de opdrachten goed waren uitgevoerd, werd be kend gemaakt dat de eerste prijs was voor mevr. Mevr. M. Tuitert-Brons- voort en mevr. Blankena-Nekkers. De tweede prijs was voor mevr. Mark voort-Meier en mevr. Jansen-Haver- slag. Mevr. Krikkink-Brinkman en mevr. Krikking-Rietberg wonnen de 3e prijs en de troostprijs was voor de dames Barvelink-Boode en.Luggen- horst-Boode. De prijzen bestonden uit cake, koek, chocolade en snoep. Na nog enkele mededelingen van de presidente wenste deze allen „wel thuis". maak meer gebruik van onze SP/ uitgebreide service V J De vredesweek wordt ook dit jaar weer gehouden. Van 23 tot 30 sep tember zullen overal plaatselijke groepen bezig zijn met het organise ren van activiteiten. Als thema heeft het Interkerkelijk Vredesberaad voor 1973 gesteld: vrede by U thuis". Bewustwording van de eigen tuatie en wat die met de vrede maken heeft, zal dit jaar centraal staan. Verschillende plaatselijke groepen zijn al bezig plannen te maken, ande ren denken er aan ook iets te gaan doen. Mensen die aan het werk willen gaan, hebben informatie nodig. Waar gaat het om in deze vredesweek? Wat moet je doen om mensen te kun nen bereiken? Waar haal je het ma teriaal vandaan, dat je ervoor ge bruiken kunt? Ter voorbereiding van de vredes week worden, in overleg met het IKV en op initiatief van een aantal jeugd werkers, twee informatiedagen ge houden, nl. in: ZWOLLE op zaterdag 18 augustus in „de Sprankel Westerlaan 40; BORNE op zaterdag 25 augustus in Het sportprogramma van de RONO „Sport voor Sport" krijgt een nieuw programmatisch jasje. „Sport voor Sport" begint per 12 augustus de eerste dag van de nie we voetbalcompetitie om zes uur 's avonds, dus meteen na het begin van de RONO-uitzendingen. Eerder was „Sport voor Sport" tussen half zeven en kwart over zeven te beluis teren. Evenals vroeger blijft „Sport voor >Spo:rf." voor de luisteraars in Noord en Oost Nederland de nadruk' leggen ?bp snelle' 'Informatie over allerlei sportgebeurtenissen. Er zal geprobeerd worden nog meer in te haken op de actualiteit. Sport" de aantrekkingskracht te ver groten door deinformatiestroom met meer muziek te doorbreken. Met ingang van zondag 12 augustus van 18.00-19.00 uur speelt het „voet bal" weer een belangrijke rol bij de inhoud van het RONO-sportprogram- ma „Sport voor Sport". De reportages uit het betaalde voet bal komen dan uit Enschede, Den Haag. Groningen, Heerenveen en Wageningen. Verder in deze vernieuwde zondag se aflevering de grasbaanraces in zwemmen en waterpolo, zeilen, wiel rennen, atletiek en kaatsen uit Me- naldum. Zaterdag van 19.45-20.00 uur wordt aandacht besteed aan ondermeer Reinbouwschaaktoernooi in Velp, het zevende internationale K.S.H- damtoernooi in Hoogezand, en het concours-hippique in Zwolle. Afd. Voorlichting-Persdienst NOS. Voor de 2e maal in dit seizoen werd in het prachtige zwembad „Looërmark" onder leiding van bad meester Nieuwenhuijzen examen af genomen voor het behalen van een zwemdiploma. De volgende leerlingen van de o.l.s. te Dijkerhoek deden dit met succes. Diploma A: Bea Pinkert, Ria Tem pelman en Bennie Tempelman. Diploma C: Ina Koopman en Jennie Klein Lankhorst. Diploma F: Hannek® Nijkamp. Het Amsterdamse Rai-complex, ie der jaar geruime tijd druk bezochte plaats van samenkomst voor auto-, boten- en caravanliefhebbers, zal ook eens per jaar trefpunt worden van hengelsport-enthousiasten uit binnen- en buitenland. Dit trefpunt gaat heten: Intervis sport, een internationale tentoonstel ling over alle facetten van de hen gelsport. De eerste intervissport wordt gehouden van 3 tot en met 6 mei 1974. Behalve fabrieken en importeurs van hengelsportartikelen uit vele lan den zullen reisbureau's, overheidsor ganisaties, hengelaarsbonden en tal van internationaal erkende deskundi gen op het gebied van de hengelsport op Intervissport 74 vertegenwoordigd zijn. De tentoonstelling is vooral be stemd voor de sportvisser zeil". Hij wordt dank zij Intervissport 74 in de gelegenheid gesteld een totaal-over zicht te krijgen van wat er in binnen- en buitenland op het gebied van zijn favoriete hobby te koop is. Daarnaast zal Intervissport 74 het zenuwcentrum worden van allen die in Nederland en daarbuiten zakelijk bij de sportvisserij betrokken zijn. Tegelijk met Intervissport 74 wordt een. congres met als thema: „de hen gelsport in al zijn facetten" gehou den. Het congres zal bestaan uit een reeks conferenties en bijeenkomsten, waarop onderwerpen als technische verhandelingen over hengelspoi'tma- teriaal', viswater-beheer en milieu verontreiniging in relatie tot de vis stand aan de orde kornen. Het congres betekent een wereld primeur; nog nergens ter wereld is ooit een congres over de hengelsport gehouden. Intervissport 74 en het bijbehoren de congres worden georganiseerd door Comex b.v., een dochteronder neming van het Rotterdamse organi satiebureau Europort-Nedex groep. Comex b.v. laat zich hierbij advise ren door een comité van deskundi gen. Europort-Nedex heeft vooral een grote naam verworven als organisa tor van de Europort-tentoonstellin gen, de grootste maritieme tentoon stelling ter wereld. de katholieke LTS, Oude Hengelose- weg 123. Doelstelling voor deze INFO-dagen is: Elkaar motiveren waarom we het doen. Elkaar confronteren met de eigen situatie. Elkaar inspireren om aan het werk te gaan. Elkaar informeren wat en hoe je doen kunt. Vrede is een opgave in het ge zin in de school in het bedrijf in de kerk in de sport in de kazerne. Omdat we niet over alle zaken te gelijk kunmn praten is een keuze ge daan. Op de INFO-dagen zal 't gaan over: de school de kerk het be drijf. In Borne is ook het gezin aan de orde. Programma voor de INFO-dagen: 10.00 uur: Motiverende inleiding. 10.30 uur-' Informatie en discussie (le ronde). 11.30 uur: Informatie en discussie (2e ronde). 12.30 uur: Film: In de ban van het gebeuren. 13.00 uur: Sluiting. Mensen, die gevraagd zijn om ons te informeren: drs. L. Hogenbrink, drs. Van Zuthem. pater Arno Sib- bing, mr. J. W. Masman, J- Moolen- kamp e.a. Verdere informatie: Het materiaal van het IKV is op de INFO-dagen volop verkrijg baar. Ook materiaal voor scholen, be drijven. liturgiegroepen zal aan wezig zijn. Amnesty International en NOVIB zijn ook gevraagd mee te doen met hun materiaal. De kosten voor de INFO-dagen zijn f 2.50 per persoon. Koffie en andere dranken zijn voor eigen rekening. Opgave voor maandag 13 augus tus. Op de INFO-dagen zal een lijst met namen van vormingsleiders aanwezig zijn. Deze mensen zul len beschikbaar zijn voor hulp aan plaatselijke activiteiten. Contactadressen Voor Borne: Pater J. H. Wezenbeek, Hertmerweg 46. Zenderen. Telefoon: 05409-2105. Voor Zwolle: A. H. van Piinen. Prins Hendrik 5, Zwolle. Tel. 05200- 18117. Tenslotte: De vredesweek is een startpunt voor actie en geen eindpunt van een acti viteit!!! Het kamperen in Tunesië is niet gebonden aan kampeerterreinen. O- veral kan in volle vrijheid kamp ge maakt worden. Op het strand, in de nabijheid van een dorp of in een oa se in het binnenland. En ook overal zal men steeds verzekerd zijn van de gastvrijheid van de bevolking. woensdag 15 aug. met je doen, 2e EDB THEATER, Smedenstraat, lel. 13615. Donderdag 9 t.e.r Ik wil het overal week (18 jr). Donderdag 9 t.e.m. woensdag 15 aug. matinee: De Bugs Bunny show (a.l.). Vrijdag 10, zaterdag 11 aug. nvst.: Bloot in de boot (18 jr.). Aanvangstijden: werkdagen 14-20 u., vrij 14, 21, 23.30 uur; za 14, 18.30, 21, 23.30 uur; zo 14, 16. 18.30, 21 uur. CINEMA. Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 9 t.e.m. woensdag 15 aug. Goldfinger. 2e week (14 jr.). Donderdag 9 t.e.m. woensdag 15 aug. matinee: Circus op stelten (a.l.). Vrijdag 10. zaterdag 11 aug. nvst.: The concert for Bangla Desh, 2e week. Aanvangstijden: werkdagen 14, 20; vrij 14, 20, 24; za 14, 18.45, 21.15, 24; zo 14, 16, 18.45. 21.15 uur. LL'XOR, Brink, tel. 18662. Donderdag 9 t.e.m. woensdag 15 aug. En dat we toffe jongens zijn (a.l.). Zondag 12 aug. matinee: De zonen van de musketiers (a.l.). Aanvangstijden; werkdagen 20 u: za 18.30, 21 u; zo 14. 16, 18.30, 21 uur. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. Tot 3 september: Liliane Lagauw, aquarellen. Openingstijden: di t.e.m. vrij 10-17.30 en 19-21 u; ma gesloten; za 10-17 u. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848. Israëlische sieraden. Openingstijden: di t.e.m. vrij 10-17.30 en 19-21 u; za 10-17 u; ma gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11 Epse, tel. 21815. Tentoonstelling Nieuwe aanwinsten schilders, grafici en beeldhouwers. Openingstijden: di t.e.m. vrij 14-17 en 19-21 u; za, zo 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3. tel. 16512. Keuze uit 20 jaar aanwinsten van de Stads- of Athenaeum bibliotheek. Openingstijden: ma t.e.m. vrij 10-12 en 13-17 u; wo 10-12 en 13-17 en 18-20.30 uur. MUNTENTOREN, Achter de Muren. Expositie t.e.m. 12 aug.: Tekeningen en keramiek. Openingstijden: di. t.e.m. za 11-17 u;' vrij 19-21 u; zo 14-17 u; ma gesloten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 1455G. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di t.e.m. za 10-12.30 en 14-17 u; zo 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. tel. Gesloten. tel. 19739. Openingstijden: di t.e.m. za 10-12.30 en 14-17 u; zo 14-17 uur. REDERIJ SCHEERS, tel. 15914. Boottochten: o.a. naar Gorssel, Lo pen. WEEKENDROOSTER voor tandart sen. 11-12 aug.; B. Puskailer, Achter de Muren (Zandpoort) 9. tel. 19133. VVV DEVENTER, Stationsplein 2. tel. 16200. Molentochten: Vanuit Deventer kunt u een molentocht maken. U kunt 19 molens bezoeken op welke tijd u wilt (behalve zaterdag en zondag). Kos ten deelnemersformulier f 1,50. Rondleiding: Elke woensdag is er een rondleiding door het Bergkwar- tier vanuit de VVV. Vertrek 14.30 u. Lebuïnustoren: Behalve zondag elke uur. geopend 12-17 uur. Zondags gesloten. Expositie van modellen van kermis attracties en een groot circus. In het voormalige hotel De Wereld op de Citv Promenade. ALMELO Varossieau: do t.e.m. wo: Dinosau russen regeerden de wereld (14 jr.). Aanvangstijden: do. vr: 2.30 en 8 u;' za: 6.45 en 9 u: Zo: 2.30. 4.45. 6.45 en 9 uur. Za. ma t.e.m. wo; De bloedbruid van Dracula (18 jr). Aanvangstijden: zat 23.15 u; ma tot en met wo: 2.30 en 8 uur. Palace: do t.e.m. wo: Onthulling in een meisies siaankamer (18 jr). Aanvangstijden: do t.e.m. za, ma. dl: 2.30. 6.45 en 9 uur; zo: 4.30, 6.45 en 9 uur: wo: 6.45 en 9 uur. Zo. wo: De baas maakt het beestach tig bond (a.L). Aanvangstijden; zo: 2.15 uur; wo: 2 30 uur. De snelle ontwikkeling van de elek tronica en de elektrotechniek maakt een voortdurende aanpassing noodza kelijk van ieder die daarbij is betrok ken. Dit geldt in het bijzonder voor medewerkers van technische dien sten, zomede voor allen die direct of 'ndirect met deze moderne technie ken te maken hebben. Opleiding of bijscholing is alleen dan zinvol als het is afgestemd op de jongste ontwikke lingen en toepassingen. De Stichting Nederlandse Techni sche School bekleedt, reeds jaren een vooraanstaande plaats op het terrein van opleiding en bijscholing in de industriële elektronica, medische elektronica en industriële elek trotechniek. De cursussen zijn in nau we samenwerking met het bedrijfsle ven ontwikkeld. De leerstof is dusda nig samengesteld, dat men deze di rect in praktijk kan brengen. De school voorziet hiermee in een ge specialiseerde avondopleiding die aansluit op de eigen werksituatie. Geheel nieuw zijn de opleidingen Servicetechniek voor de sectoren ra dio, televisie en elektrische gebruiks- toestellen. zomede de cursus Anten ne-inrichtingen. Alle opleidingen bestaan uit doel gerichte cursussen van drie maanden met één lesavond per week. Elke cursus heeft een afgerond program ma. Dit heeft als belangrijk voordeel, dat desgewenst met het volgen van één der cursussen kan worden vol staan. Bovendien kan met een ver volgcursus worden begonnen als men de basiskennis reeds beheerst. Dé gróte belangstelling voor dit on derwijs is toe te schrijven aan de moderne methodiek, de aanspreken de programma's en het uitgebreide prakticum voor het zélf werken met de nieuwste systemen en instrumen ten. De lessen worden dit najaar dan ook gegeven te A'dam, Anrhem, Breda. Eindhoven. Enschede, Gro ningen. Maastricht, Rotterdam. Utrecht en Zwolle. Het prospectus Elektronica en elek trotechniek en/of het prospectus Ser vicetechniek en antenne-inrichtingen wordt gaarne toegezonden door de Stichting Nederlandse Technische School. Jacob Marisstr. 61. Amster dam 1017, telefoon (020) 157222. Een nieuwe vrijetijdsbeste ding. Goede vrienden uitno digen voor een exotisch eten tje thuis. Deze bijzondere maaltijd kost u per persoon nog geen vijf gulden (excl. de alkohol). Een heet Zuid-Amerikaans drankje, waarvan u het hete bestanddeel (Ta basco) voor de zekerheid er apart bij serveert. Benodigdheden per persoon glas Jaffa sinaasappelsap (versgeperst), Va glas tomatensap, sap van 1 troen, eetlepel fijngehakte ui, wat zout, paar druppels Tabasco. Bereidingswijze: Vul een cocktailsha ker met 6 blokjes ijs. Doe er het sap- mengsel bij. lOx flink shaken. Door een zeefje in tumblers gieten. Met een peterssliemolentje wat peter selie erover voor 't gezicht. In een borrelglas er een ijskoude Te quila bij serveren. Dit gerecht kunt u van te voren klaar maken. Dan hoeft u het alleen maar op te warmen. Benodigdheden: Marinade, 16 eetle pels azijn goed door elkaar roeren met 1 theelepel komijn poeder (djin- tan), 1 theelepel serehpoeder, 1 thee lepel zout, 2 theelepels zout, 2 thee lepels knoflook uit de knijper, vers gemalen zwarte peper. Hierin marineren 1 kilo varkenslap jes in blokjes van ca. 2l/t cm.(6 uur) Bereidingswijze: Droog het vlees op keukenpapier en verhit wat (olijf) in een braadpan op hard vuur. Als de damp eraf slaat het vlees onder goed wentelen braden. Als het vlees goudbruin is de olie afgieten en de marinade toevoegen. Afblussen met V* 1. heet water en op hoge vlam aan de kook brengen. Het vuur tem peren en met de deksel op de pan het vlees in ca. 45 min. zacht gaar la ten sudderen. Roer door de saus 2' dl. versge perst Jaffasap en 1 dl. citroensap. Wat suiker toevoegen om de smaak te verzachten. De rijst kookt u terwijl u het glas Gangrita heft. Reken op 20 minu ten. Bereidingswijze: 1 pak Momento rijst flink door laten koken en dan op een kleine pit met vlamverspreider zetten. Ca. 100 gr. verse of ontdooide diepvries doppers door de rijst heen roeren plus een theelepel koreander en wat zout. De laatste 5 minuten luchtig met een vork omscheppen en de deksel van de pan laten om dc rijst goed droog te laten worden. c Bereidingswijze; Pel 3 Jaffa Sinaas appelen ('t Is een prettige handsi- naasappelsoort, volkomen pitloos en in de kweek zo geperfectioneerd, dat de schil te scheiden is, terwijl de velletjes zacht en vliesdun zijn) In dunne rondjes snijden. 2 uien in rin gen snijden. Meng 2 eetlepels wijnazijn met 6 eet lepels (olijf) olie, wat zout, vers ge malen zwarte paper. theelepel citroensap, 1 a 2 theelepels suiker. Flink kloppen. Het fruit en de uien ringen toevoegen. In de ijskast zet ten tot u aan tafel gaat. Bereidingswijze: Va 1. water met 150 g. suiker langzaam aan de kook brengen. Roeren tot de suiker is op gelost (5 min.) Afkoelen 2Vt dl. Jaffa sap en het sap van 1 citroen er bij doen. Ijslaatje vullen en in de vriesla zetten. Om de 30 min. de massa omscheppen. Een kwestie van 4 uur. Het ijs moet „sneeuwachtig" zijn. Sterke koffie met Cointreau of cognao toe.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3