Holten I kon niet tot winst komen Mestprobleem leghennen- houderij thans opgeheven Oefenprogramma Blauw Wit Staatsloterij trekt nu elke maand Eerste Deep-pitstal in Overijssel in gebruik Hoofdprijzen Blauw Wit Braderie attracties Touwtrekwedstrijden Blauw' W'it jeugd start 73/74 seizoen Ponyclu b Bergruitertjes succesvol in Rijssen Grote jaarlijkse zomeractie voor internationale hulpverlening 5-19 aug. '73 WAAR GAAN WE HEEN? Meermannen- dan damesfietsen zondag 5 augustus Training damesvoetbal en lagere elftallen S.V. „Holten" RKSV II-HOLTENII 1-7 HET BRUINE MONSTER Kippemest kan 7-10 jaar in kelder worden opgeslagen Duif H. J. Aaftink als eerste binnen ▼rjjdag 3 augnstu% 1973 I Holten is z'n oefenprogramma niet erg overtuigend begonnen. Het kon in Rijssen tegen het lager geklas seerde RKSV I geheel niet impone ren hoewel als excuses wel mag gel den dat de training nog niet begon nen is en met enkele nieuwe spelers in het elftal, dit nog niet goed op el kaar is ingespeeld. Het was echter juist de zwakte van de verdediging die duidelijk naar voren kwam. Zo kon, hoewel Holten de gehele wedstrijd veel sterker was, RKSV al voor rust twee keer scoren. Hen ri Bronsvoort bracht vlak voor rust, de aansluitingstreffer op z'n naam. Na de rust werd door een spelers wijziging bij Holten het middenveld ook nog verzwakt zodat RKSV zelfs nog goede kansen kreeg om de sco re te verhogen. Het laatste half uur werd Holten echter zo sterk dat de gelijkmaker niet uit kon blijven. Na dat een zuiver doelpunt door de zeer zwak leidende scheidsrechter Lam- mertink uit Enter werd afgekeurd werd het dan toch nog door een ei gen doelpunt van een der RKSV ver dedigers 2-2. A.s. zondag speelt Hol ten I om 2.30 u. op Sportpark Meer manskamp tegen TAR I uit Losser Er komt een belangrijke wijziging in de staatsloterij. Met ingang van deze maand gaat men 't tempo op voeren. Elke maand met uitzonde ring van de vakantiemaand juli wordt een loterij gehouden en de drie trekkingen per maand spelen rich in acht dagen af. De Nederlan ders waaronder ook veel Holtena ren kunnen dus in het vervolg veel vaker een gokje wagen. Elke eerste maandag van de maand begint de lotenverkoop. Pikante bij zonderheid hierbij is, dat in vele ge meenten op die dag de b.b.-sirenes worden beproefd. Het sirene-geloei is dus tevens een herinnering voor de lotenkopers. Anderhalve week jater, op woensdag, is de eerste trekking, de maandag daaropvolgende tweede en de woensdag daarna het laatste. De vol gende maand zijn de data: lotenver koop vanaf 6 augustus, trekkingen op 15, 20 en 22 augustus. De 900 verkopers (collecteurs, de- bitanten en giro) moeten dus flink aanpakken om het hogere tempo bij *e houden anderzijds is de zaak ver eenvoudigd. Men kan niet meer 'klassikaal' meespelen (een lot geldt dan voor één trekking) en de prijzen worden niet meer na afloop van elke trekking uitbetaald maar pa na de reeks van drie trekkingen. Ingrijpend zijn die veranderingen trouwens niet, want er werd nog nauwelijks classicaal gespeeld en de meesten wachtten toch al met het Innen van de prijzen tot de trekkin genreeks voorbij was. Wie regelmatig zijn blik over het steeds toenemende fietsverkeer laat gaan, komt soms tot aardige ontdek kingen. Zo is hei opmerkelijk dat men de laatste tijd steeds meer he ren op damesfietsen ziet rijden. Dat zijn kennelijk de mannen die zelf geen fiets meer hebben, maar het nu voor zichtig aan toch weer op de fiets gaan proberen en daarvoor de fiets van moeder, echtgenote of dochter le nen. Voor korte duur, want wie het genoegen en gemak van fietsen weer heeft ontdekt, koopt iatül!KljV -"2élf een fiets. Er is overigens in het al gemeen een tendens om de voorkeur aan een fiets van een model te ge ven, met praktische en tegenwoordig meer en meer lage instap. Een meer algemene verschuiving naar dat soort modellen zit dan ook in de lucht. De hele loten blijven 25 gulden kos ten. Men kan ook voortaan nog .vijf jes'' kopen van vijf gulden. Dan doet men slechts voor een vijfde deel mee en krijgt men dus ook slechts een vijfde van de eventuele prijs. Het prijzenpakket verandert niet. De staatsloterij keert ongeveer 70 pet. van de door de deelnemers betaalde bedragen aan prijzen uit. Op gemid deld vier van de tien loten valt een prijs, het aantal loten is onbeperkt. De laatste tijd, toen er nog zes lote rijen per jaar werden gehouden wer den er per loterij ongeveer 20 se ries van 100.000 loten verkocht. Nu het aantal loterijen (bijna) wordt verdubbeld rekent men op een zeke re teruggang in de verkoop, zeker de eerste tijd. Voorzichtig schat men een teruggang van 25 pet. per lote rij. Haarle 2 2.30 u. Holten 4-Borner- broek 3 10.45 u. Holten 7-Houten 10 10.45 u. Dinsdag 7 augustus: Holten 3-Hol- ten 5 18.45 u. Holten 6-Holten 8 18.45 Woensdag 8 augustus: Holten I- OZC I 19.00 u. Holten 2-OZC 2 19.00 Alle spelers wordt verzocht het kastje bij fa. Beetman te raadple gen. De training van het damesvoetbal ,,SV Holten" op zondag 5 augustus is niet om 10.45 maar om 9.45 u. op Meermanskamp". Vanaf dinsdag 7 augustus begint de training der lagere elftallen van „SV Holten" om 21.15 u., eveneens op sportpark Meermanskamp, mits de verlichting gereed is. In de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen speelden de Holtena ren een nuttige wedstrijd. De 1ste helft werd zeer slecht gespeeld door gebrek aan conditie en nieuwe spe lers. G. Oolbekkink scoorde in de lste helft 1 maal tegen 8 Rijssena- ren. De 2e helft trad RKSV 2 met elf man aan. Dit had een gunstige uitwerking. Oolbekkink scoorde nog 4 maal, Biesters 2x. Gezegd mag worden dat de nieuwe mensen goed voldeden. Moegestreden keerden 14 voetballers huiswaarts. Zaterdag 4 aug.: Blauw Wit AI naar toernooi van SOS in Hellendoorn. Vertrek 1.00 uur. Blauw Wit I-Leme- le I 15.30 uur. Woensdag 8 aug.; Toernooi Nijver dal (Afvalsysteem). SDOL I-Blauw Wit I 18.30 uur. Woensdag 15 aug.: Toex-nooi Nijver- dal (indien niet uitgeschakeld). Aan vang: 18.30 uur. Zaterdag 18 aug.: Blauw Wit I-Blauw Wit 2? 18.30 uur. Zaterdag 25 aug.: Blauw Wit I-DOS'- 37 2 14.30 uur. Donderdag 30 aug.: Omhoog I-Blauw Wit I 18.45 uur. Hervatting training 2e, 3e en 4e elf tal maandag 6 augustus 's avonds om 7.00 uur Sportpark ..Meermans kamp". Zaterdag 8 sept.: Si art competitie '73-'74. De hoofdprijzen elke dag een diner voor 2 personen in restaurant „De Prins" die in de stand van de za terdagvoetbalvereniging „Blauw Wit" waren te winnen met baltrappen (be kend van T.V.) werden gewonnen door: le dag: G. Gutlich, Holter- Tn het kader van het VVV-Vakan- tieprogramma en de Braderie 1973 werden zaterdagmiddag in „Kalf- stermansweide" door de Holtense Touwtrekkersvereniging ,,OKIA' (Onze Kracht Is Achteruit) wedstrij den georganiseerd voor ploegen sa mengesteld uit medewei*kers van di verse plaatselijke bedrijven. Er kwamen in totaal 9 teams „aan het touw", te weten 3 van de fa. C. A. Müller en Zoon, 2 van de Holten- se Aannemers Combinatie HAC en een van de Coberco Zuivelfabriek voorheen „De Vrijheid", het Trans portbedrijf J. Oolbekkink en Zn., de Meng Unie en de biljartclub van café Jansen. Het „amateurtoernooi" werd enke le keren afgewisseld door demonstra ties van de bondsploegen van Noor- dijk (bij Neede) en „OKIA" te Hol ten. Uitslag Poule I: Müller 1-Oolbek- king 0-2, HAC I-Jansen 2-0, Müller I- HAC I 0-2, Jansen-Müller II 2-0, Müller I-Jansen 0-2, Müller II-Ool- bekkink 0-2, Müller II-Müller I 0-2, Oolbekkink-Jansen 2-0, HAC l-Ool- bekkink 2-0. Uitslag poule II: Müller III-HAC II 0-2, „De Vrijheid-Meng Unie 2-0, Müller III-,,De Vrijheid" 0-2, HAC II-Meng Unie 2-0, Müller III-Meng Unie 2-0, HAC II-„De Vrijheid" 2-0. Voor de finale plaatsten zich HAC I (zes punten), Oolbekkink (6 pun ten), HAC II (6 punten) en „De Vrij heid" (4 punten). De finale bracht een summum aan spanning en een sportieve strijd, waarbij tenslotte HAC I zegevierde. 1 HAC I 6 pnt. (beker), 2 Oolbek kink 4 pnt. (medaille). 3 „De Vrii- heid" 2 pnt en 4 HAC II 0 pn' Alle deelnemei-s kx-egen als herin nering aan deze wedstrijd 'n vaan tje. Ploegen met 0 punten kx-egen van caféhouder Kalfsterman een krat bier. De prijzen werden door OKIA's voorzitter Wim Lubbei'sen uitgereikt en hij sprak tevens een woord van dank tot de bedrijfsploegen („Dit evenement is zeker voor herhaling vatbaar en een stimulans voor meer bedrijven om volgend jaar mee te doen"), tot de beide bondsploegen, tot de juryleden-scheidsrechters Poorterman te Steenderen, E. Ha- vei-slag, Lubbersen en E. M. van Schooten te Holten en de heer Enze- rink die met de bondsjurywagen aanwezig was. Er bestond voor het geslaagde toer nooi in het bijzonder van de zijde van de zomergasten een goede be langstelling. In de grote tent in „Kalfstermans- weide" werd zondagavond uitgaan de van de Ned. Herv. en Geref. Kerk de tweede zogenaamde „Bezinnings- samenkomst" gehouden, waarin hulpprediker H. A. Braune uit Goor sprak over het onderwerp „Geloven in deze tijd". Aan deze avond werd medewer king verleend door de Holtense Mu ziekvereniging „HMV". De samen zang werd op eletronisch orgel bege leid door de heer G. J. J. Jansen. De leiding van deze slotbijeen komst, waarvoor goede belangstel ling bestond, berustte bij de heer A. H. van Pijpen te Holten. Het bedrijf steam Oolbekkink dat uiteindelijk de tweede prijs behaalde. broek 37, 2e dag: G. Beldman, Rö- rikstraat 2, 3e dag: H. Aanstoot, Hol- terenkstraat 22, 4e dag; N. Jansen. Nijmegen. Hoofdprijzen grabbelton: Gxietje Tuitert, Schoutenstraat (Loekie de Leeuw), Harriette Beldman, Marke- loseweg (Bobby de Hond). De „Blauw Wit" dank heel hartelijk al len (Holtenaren en vakantiegasten), die door aan de attracties deel te ne men de vereniging, in 't bijzonder de Jeugdafdeling, hebben gesteund. Over een maand gaat het bruine monster „officieel" weer rollen. Nu rolt het nog in „vriendschappelijk heid". Moge het behalve „officieel" ook „sportief" zijn weg vinden. Holten I krijgt de komende maan den het volgende programma te ver werken: 2 sept.: BWO-Holten, 9 sept. Holten-NEO, 16 sept.: Holten-Reu- tum, 23 sept.: Unisson-Holten, 30 sep tember: Holten-GFC, 7 okt.: Wilhel- minaschool-Holten, 14 okt. Holten-La Première, 21 okt.: Enter-Holten, 28 okt.: Holten-Wierden, 4 nov.: Hector- Holten, 25 nov.: Holten-ATC'65, 2 de cember: Holten-BWO. Wij waren voor maandag, 30 juli, uitgenodigd voor het kennismaken met de eerste deep-pitstal in Over ijssel, maar konden aan die uitnodi ging geen gevolg geven. Omdat het hier om een belangrijke veran dering in de pluimveehouderij gaat o.a. ten opzichte van het milieu ont lenen wij het volgende aan het ver slag van de landbouwredacteur van het Dagblad van het Oosten: „Gedurende de komende zeven tot tien jaar geen proble men met de mestafvoer, geen stankoverlast en de mogelijk heid 25.000 tot 30.000 leghennen per man te verzorgen, dat zijn de belangrijkste voordelen van de door „Hendrix' voeders" ont worpen deep-pitstal. Op het be drijf van de heer H. G. Geer- dink te Geesteren, is dezer da gen een dergelijke stal gereed gekomen, de eerste in Overijs sel. Tot nu werden er twee in Limburg en drie in Gelderland gerealiseerd. Woensdag zullen de batterijtjes (flat - decksys teem), die ieder vijf hennen kunnen bevatten, bezet worden, zodat dan 10.000 dieren er on derdak vinden en automatisch van voer en water voorzien worden, terwijl de eieren via 'n transportband naar het eierlo- kaal worden afgevoerd. Het unieke van deze stal isvooral de 2Vs meter diepe kelder, waarin de kippemest terecht komt en daar aan een natuurlijk verteringsproces onderhevig wordt. Het eerste jaar zal de bodem met een laag van 57 cm. kippemest worden bedekt. Na enkele jaren komt er slechts per jaar een 20 centimeter bij. omdat de mest dan voldoende lang heeft gele gen, om de bacteriën te laten ingxij- pen. De organische stof verteert en de totale massa droogt in en slinkt. Na zeven tot tien jaar kan de kelder met een trekker met voorlader wor den leeggehaald. Wat er dan over is gebleven van de mest. is een soort bruine potgrond, die niet stinkt en met ieder soort wagen kan worden afgevoerd. Uitstekende meststof, die ook nog wat geld op 'can brengen Natuurlijke ventilatie Een vooi-deel ivan het hok is ver der nog, dat natuurlijke ventilatie wordt toegepast door middel van gordijnen en de kosten van stroom en ventilatoren dus vervallen. De ^tfi&teh*ëén'hoogte'^ vdh 'écr'- (of 80 centimeter in Kun kooitjes zitten, zijn goed te overzien. Omdat het pro bleem van de mestafvoer zich gedu rende zeer lange tijd niet aandient, is werk in zo'n deep-pit-stal aanmer kelijk aantrekkelijker-. De investeringen, die voor de bouw van zo'n hok gedaan moeten worden, liggen bij een legpluimveestapel van 10.000 tot 20.000 dieren tussen de twaalf en tien gulden per kip. De heer Geerdink heeft deze kosten met 25 procent kunnen drukken, door het meeste werk zelf uit te 1 De kelder is 2'/* meter diep. Op het ponyconcours te Rijssen hebben verschillende leden van de ponyclub „Bergruitertjes" prachtige successen behaald: Afdelingsdi-essuur: (4-tallen)Eer ste prijs Cora van Berkel, Hans Bar- velink, Alfred Dekker en Ronny Werk- Het achttal behaalde de 4e plaats, sterke bezetting. Individuele dressuur: Klasse B: 2 Jan Pieffers met „Fu- riosa", 4 Ria Veneklaas met ry". ,.Fu- Dressuur B2: 1 Gerrie Meilink met „Fury". Dressuur B2 (Ring 8)1 Karin Brouwers met „Mr. Brouwni". 3 Ru- die Dekker met „Maroeska". Dressuur ring 6 (L)2 Marike Robers met „Scout". 4 Annie Boode met „Fjourie". Dressuurring 7: 2 Patricia van Ber kei met „Charlie", 4 Herm Jan Ro bers met „Silver Star". B-springen (cat. ABCD)2 Rudie Dekker met „Maroeska". L-springen (cat. A-B): 5 Ronnie Werkman met Bruno" L-springen (cat. C-D): 2 Patricia van Berkel met „Charlie", 2 Vera Steunenberg met „Calimero". 6 Herm Jan Robers met „Silver Star". 7 Jan Bronsvoort met „Aprice". (Ingezonden) Ook dit jaar zal weer de jaarlijk se zomeractie voor Intei-nationale Hulpvei-lening gehouden worden, waarbij wij dit jaar inzonderheid denken aan „Studie- en andere hulp aan Papoea-vluchtelingen uit West (voorm. Ned.) in Austi-alisch Nw— Guinea". Tussen 5 eu 9 augustus zullen on ze medewerkers by u aankomen om aan de vaste bijdragers, die hun be dragen nog niet overmaakten, een kwitantie aan te bieden, en bij ande ren een losse gift te vragen. Nieuw-ingekomenen en allenr die nog geen vaste bijdrager zijn, kun nen zich bij onze medewerkers als vaste jaarlijkse bijdrager opgeven. De vaste bijdragen variëren van 1 5-tot l" 200..U kunt uw gift of vaste bijdrage (vermelden wat het is s.v.p.) óók overmaken op giro 875587 van de Rabobank te Holten, ten gunste van het „Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening". Hartelijk wekken wij u allen op er aan mee te werken deze zomer-ac tie voor Internationale Hulpverle ning tot een succes te maken, zoals Holten dat reeds vele jaren gedaan heeft. C. C. A. voor iedere kilogram eieren 2,42 kg. voer nodig was. Door de voerketting wordt morsen van voer tegengegaan, terwijl de hoeveelheid voer per kip ook gemakkelijker te doseren is. Pluimveestapel In 1968 De Geesterense pluimveehouder begon in 1968 op zijn bedrijf naast een tiental melkkoeien (7 ha. wei land) en een veertigtal mestvarkens met een hok voor 4.300 legkippen. Nu wordt de kippenstapel met 10.000 uit gebreid. Drie maand geleden werd met de bouw begonnen. De montage van de batterijen kwam in twee we ken gereed. Het hok is 60 meter lang en twaalf meter breed. Een flink aantal belangstellenden was gistermiddag aanwezig op het bedrijf van de heer Geerdink, waar de deep-pitstal geïntroduceerd werd. In café Kampkuiper in Harbrink- hoek vertelde ir. J. Langeveldj hoofd 'pluimvees^ctor Hendrix 'Voeders hëi. een en anider over dit systeem. Hij wees er op, dat de voederconversie op het bedrijf van de heer Geerdink 2.42 kg. was, wat wil zeggen, dat Ir. Langeveld vertelde ook het een en ander over de ontwikkeling van de Nederlandse legpluimveestapel- Zo waren er in 1968 560 bedrijven met 3.000 tot 5.000 leghennen, die voor 13 procent van de totale Neder landse eierproduktie zorgden. Er wa ren toen 388 bedrijven die meer dan 5.000 hennen hadden. Die produ ceerden 21 procent van het totale aantal eieren in ons land. In 1969 wa ren de cijfers respectievelijk 666 (16 procent) en 530 (29 procent): in 1970 864 (18 procent) en 848 (41 procent): in 1971: 868 (18 procent) en 1017 (51 procent) en in 1972: 834 (18 procent) en 1029 (55 procent). De hedrijfs- vergroting blijft doorgaan, waarbij het meestal bestaande pluimveebe- Tienduizend leghennen vin den hier onderdak. dryven zyn. waarop deze ontwikke ling zich voordoet. Lage arbeidskosten De deep-pitstal omvat een hok met dubbele houten omwanding geïso leerd met tempex en dus een mest put van 2'lt meter diep met beton nen bodem. De dieren worden ge plaatst op zogenaamde flat-deckkooi- en, omdat met dit systeem verre gaande automatisering van voeren en eierenverzamelen mogelijk is. Daardoor worden lage arbeidskosten verkregen. De eiprtransportband wordt met een kap afgeschut, zodat de eieren niet gemakkelijk vervuilen. Gebruikelijk is, dat men deze band twee tot drie maal per dag in wer king stelt, waarop in het eierlokaal, bij uitstekend licht, de eieren kunnen worden verzameld en ingepakt. Na twee maanden zomenstop gaat Blauw Wit zaterdag a.s. van start voor het komende seizoen. De jeugd afdeling heeft zich flink uitgebreid. Er zijn nu 6 juniorenteams te we ten: Al, BI, B2, Cl, C2 en een Dl team. De pupillen beginnen in 5 groe pen. Daarvan speelt El in de offi ciële competitie van de TVB. De an dere elftallen doen mee in de onder linge competitie voor de pupillen. Het A-elftal gaat zaterdag naar een toernooi van SOS uit Hellendoorn en moet daar 3 wedstrijden van 30 minuten spelen. Vertrek vanaf Meer manskamp om 13 uur. De trainingen voor alle jeugd- teams beginnen volgende week: 1 donderdag van 7-8 u., BI en B2 donderdag van 6-7 u., Cl maandag van 7-8 u„ C2 donderdag van 7-8 u.. D maandag van 6-7 u. De pupillen trainen 's middags van 16.30 tot 17.30 u. El, E3 en Eö trai nen maandags. E2 en E4 hebben hun training donderdags. Let op de mededelingen in de kast bij Kledinghuis Beltman, Dorpsstr. Daar staan de indelingen, program ma's en dergelijke. De jonge duiven (102) van de Hol tense P.V. „De Bergvliegers" wer den gelost in Roosendaal. Lossing: 10.00 u. Eerste duif binnen 12.32.14 u. Afstand 158 km. 1, 3 en 9 H. J. Aaftink, 2, 6, 7 en 3 G. J. Egberts, 4 A. ten Dam (2), S en 10 J. Kruimelaar. DEVENTER E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 2 t.m. woensdag 8 augus tus Ik wil het overal met je doen, 18 jr; donderdag 2 t.m. woensdag 8 augus tus matinee: Winnetou het grote op perhoofd a.l. vrijdag 3, zaterdag 4 augustus nvst. School voor sex 18 jr. Aanvangstijden: werkd. 14-20 u. vrij. 14-21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30 en 21 uur. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 2 t.m. woensdag 8 aug Goldfinger 14 jr. donderdag 2 t.m. woensdag 8 augus tus matinee: Sjors en Sjimmie en de toverring a.l. vrijdag 3 en zaterdag 4 aug. nvst. The concert for Bangla Desh. Aanvangstijden: werkd. 14-20, za. 14- 18.45-21.15-24 u. vrij. 14-20-24 u. zo. 14-16-18.4521.15 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 2 t.m. woensdag 8 augus tus tien stalen vingers 18 jr. zondag 5 augustus matinee: De zotte wereld van Laurel en Hardy a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. za 18.30-21 u- zo. 14-16-18.30-21 u OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. 4 augustus-3 september Liliane La- gauw aquarellen. Aanvangstijden: di. t.m. vrij. 10- 17.30 en 19-21 u. za. 10-17 u. ma. ge sloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As- senstraat 4 tel. 11848. Israëlische sie raden. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u. za. 10-17 u. ma. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11, Epse tel. 21815. tentoonstelling nieuwe aanwinsten schilders, grafici en beeldhouwers. Openingstijden: di. t.m. vrij. 14-1' en 19-21 u. za. zo. 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK., I Klooster 3 tel. 16512. Keuze uit 20 jr. aanwinsten van de Stads- of Athenaeum bibT~ Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 en 13-17 en 18- 20.30 u. MUNTENTOREN. Achter de Mu ren. Expositie tekeningen en keramiek. Openingstijden: di. t.m. za. 11-17 u. vrij. 19-21 u- zo. 14-17 u. ma. geslo ten. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556 Antieke fietsen, zilver, aarde werk en antieke keuken* Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED. Noordenbergstraat tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. gesloten. REDERIJ SCHEERS, tel. 15914. Boottochten o.a. naar Gorssel, Lo- chem, Arnhem, Bronkhorst of Kam pen. WEEKENDROOSTER voor tandart sen. 4-5 aug H. Jansen, Achter de Muren (Zandpoort) 9 tel. 19133. VVV DEVENTER, Stationsplein 2 tel. 16200. MOLENTOCHTEN Vanaf Deventer kunt u 'n molentocht maken. U kunt 19 molens bezoeken op welke lijd u wilt (beh. zat. en zond.). Kos ten deelnemersformulier f 1,50. RONDLEIDING. Elke woensdag is er een rondleiding door het Bergkwar- tier vanuit de WV. Vertrek 14.30 uur. LEBUINUSTOREN. Behalve zondag elke dag te beklimmen van 9-12 en 14- 17 uur. MINIKERMIS t.m. 18 aug. Dagelijks geopend van 12-17 uur. Zondags ge sloten. Ekspositie van modellen van kermisattracties en een groot circus. In het voormalige Hotel De Wereld op de City-Promenade. Gem. Tennispark, Ceintuurbaan tel. 23089 6-12 aug. Deventer tenniskampioen schappen. Veilig thuis; u hebt domweg geluk gehad ALMELO VAROSSIEAUDo. t.m. wo: De eend en de Cadillac a.l. Aanvangstijden: do. vr. 2.30 en 8 uur za. 6.45 en 9 uur, zo. 4.45, 6.45 en 9 uur, ma. t.m. wo. 8 uur. Za. ma t.m. wo: De dokter van St. Pauli 18 jr. Aanvangstyden: za. 23.15 u ma tm wo. 2.30 u. PALACE: Do. t.m. wo: De vier vuisten de lucht in 14 jr. Aanvangstijden: Do. t.m. za. ma. di. 2.30 en 6.45 en 9 uur. zo. wo. 6.45 en 9 uur. Zo. wo: Ali Baba en de zeven rover® Aanvangstyden: zo. wo. 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5