Hendrika Teeselink tot braderiekoningin gekozen Kleur en geur bij Moerheim s rozenfestival LANDBOUW Bla u w-onderzoek bij aardappelen Zomergasten vormden jury Holtense meisjes vlot op podium VV. V.-vakantieprogramma Dominee Theunis Oegema Optocht op 5 september WAAR GAAN WE HEEN? Diploma-zwemmen Fiets om fi t te blijven PV „De Bergvliegers" polka, Lucia wals, Riepe, riepe gas te, de Rozenwals waarbij de „spöl- levrouw" Annie Harkink op 't har monica zorgde voor muzikale omlijs ting. MAANDAG 30 JULI: Bezichtiging manege Beltman, Markeloseweg 8, van 1416 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Tevens is er een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 31 JULI: Bezichtiging kaasboerderij van de fam. Cats. U krijgt uitleg en een proefje (geen bereiding te zien). Adres: Buurtschap Beuseberg, oude weg Holten-Laren blijven volgen, steeds doorrijden tot bij het bord kaas boerderij. Kosten f 1,- p.p., kinderen f 0,50. Aanvang 14.30 uur, gaarne op tijd aanwezig. WOENSDAG 1 AUGUSTUS: Fietstocht met bezoek aan een boerenherberg, boordevol met antiek. Vertrek 9 uur vanaf het VW-kantoor. Kosten f 1,- p.p. excl. koffie. Bezichtiging en rondleiding in het pluimveebedrijf Barvelink, Postweg, Borkeld 80 te Holten_ U ziet de ontwikkeling van kuiken tot de produktie van eieren. Er wordt een vrije gift gevraagd. Aanvang 14 15, en 16 uur. Groepen op aanvraag. DONDERDAG 2 AUGUSTUS: Ochtendwandeling onder het motto: .Zwerven door de Holterberg". Vertrek 6 uur vanaf VVV-kantoor. Deelname f 1,25 p.p incl. koffie, deze krijgt U op de helft van de tocht aangeboden. Opgave verplicht. Mooie wandeling voor jong en oud. Bezichtiging kaasboerderij, zie opgave dinsdag, zelfde tijd en plaats Populair orgelconcert door Piet van Egmond, in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs f 2.- p.p. VRIJDAG 3 AUGUSTUS: Van 20 tot 21.30 uur rondleiding met natuurfilm in het museum „Piet Bos". De heer Bos is een gezellig causeur en vertelt U veel over de fauna van de Holterberg. Ligging Toeristenweg. Warenmarkt aan de Kerkstraat (centrum dorp) van 14-18 uur. GEHELE WEEK: Het veelomvattende recreatiewerk van de kerken is weer gestart. Iedere dag volop ontspanning voor jong en oud in de recreatietent welke is geplaatst hoek Borkeldweg-Lanöuwerweg, met bordjes aangegeven. Voor dagprogramma kantoor VVV. Fietst U tijdens Uw vakantie eens het nieuwe toeristische fietspad Hol- ten-Nijverdal Fietsen te huur en routes verkrijgbaar aan het VVV-kan toor. Zie speciaal Braderieprogramma. (Ingezonden) Nu de grootste vakantiedrukte achter de rug is, wordt het tijd om extra aan dacht voor de optocht van 5 september te vragen. Want hoewel de opgave tot deelname gestaag toeneemt, is het de commissie bekend, dat er nog veel meer plannen bestaan. Ten overvloede wijzen wij er op, dat de opzet een allegorische optocht is, dat wil dus zeggen dat wij van alles in die optocht verwachten. Bijv. ..Wagens" wel of niet mechanisch voortbewogen. „Lopende groepen". Bij deze groep wijzen wij er op dat het meelopen van kleine kinderen een bezwaar kan zijn. „Versierde auto's". Van deze groep verwachten wij veel. Het tijdstip 5 sep tember valt nog wel zo, dat er nog voldoende bloemen zijn om iets moois van uw auto te maken. Denkt u in dit geval ook aan de aankleding van de be stuurder (ster). Hier wordt ook op gelet door de jury. ..Fietsen of Brommers" versierd of tot vehikels omgebouwd (misschien wat voor 14 - 16 jaar). Enz. enz. In welke rubriek de keuring plaats zal vinden hangt af van deelname. Dit zal nog nader bekned gemaakt worden. Tenslotte Reclame-auto's. Voor het meerijden van reclame-auto's in de op tocht gelden de volgende regels: A. Ze moeten vooraf opgegeven worden (ge lijk met de versierde wagens e.d.); B: Ze rijden buiten mededinging mee; C: Per zaak of bedrijf mogen niet meer dan drie wagens meerijden. De commissie hoopt dat u nu haast maakt met de opgave tot deelname. G. J. AAFTINK. tel. 1600. H. J. KOOPMAN, tel. 2273. DEVENTER E D B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donuerdag 26 juli t.m. woensdag 1 aug. The new centurions, 14 jr. donderdag 26 juli t.m. woensdag 1 aug. matinee Wie past er op de win kel a.l. Vrijdag 27, zaterdag 28 juli nvst. Nog niet bekend! Aanvangstijden: werkdagen 14-20 u.; vrij. 14-21-23.30 u.; za. 14-18.30-21.10- 23.30 u.; zo. 14-16-18.30-21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat telef. 11100. donderdag 26 juli t.m. woensdag 1 aug. Jeremiah Johnson 14 jr.; donderdag 26 juli t.m. woensdag 1 aug. matinee: Prins zonder vrees a.l. vrijdag 27, zaterdag 28 juli nvst. Let it be 2e week met de Beatles. Aanvangstijden: werkdagen 14-20 u. vrij. 14-20-24 u. za. 14-18.45-21.15 - 24 u. zo. 14-16-18.45-21.15 u. donderdag 26 juli t.m. woensdag 1 aug. Een soldatenhart is niet van steen; zondag 29 juli: matinee: Zor- ro en de drie musketiers, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u. za terdag 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink tel. 13506. gesloten wegens vakantie. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. Israëlische sie raden. Openingstijden: di. t.m. vrij. 10-17.30 en 19-21 u. za. 10-17 u. ma. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11; Eps,e tel. 21815. Tentoonstelling Nieuwe aanwinsten schilders, grafici en beeldhouwers. Openingstijden: di. t.m. vrij. 14-17 en 19-21 u. za. zo. 14-17 u. ATHENEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3 tel. 16512. Keuze uit 20 jr. aanwinsten van de Stads- of Athe- neumbibl. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-12 en 13-17 en 18- 20.30 u. MUNTENTOREN, Achter de Muren, ekspositie, tekeningen en keramiek. Openingstijden: di. t.m. za. 11-17 u. vrij. 19-21 u. zo. 14-17 u. ma. geslo ten. MUSEUM DE WAAG, Brink telef.. 14556. antieke fietsen, zilver, aarde werk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingslijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. REDERIJ SCHEERS tel. 15914. Boottochten, o.a. naar Gorssel, Lo- chem, Arnhem, Bronkhorst of Kam pen. WEEKENDROOSTER voor tandart sen 28-29 juli F. S. Reen, Noorden- bergsingel 7 tel. 13513. VVV Deventer, Stationsplein 2 telef 16200. MOLENTOCHTEN Vanuit Deventer kunt u een molentocht maken. U kunt 19 molens bezoeken op welke tijd u wilt (behalve zaterdag en zondag). Kosten deelnemersformulier f 1,50. RONDLEIDING. Elke woensdag is er 'n rondleiding door het Bergkwartier vanuit de VVV. Vertrek 14.30 uur. LEBUINUSTOREN behalve zondag elke dag te beklimmen van 9-12 en 14-17 uur. groot: circus. In voormalig Hotel de dags gesloten. Ekspositie van mo dellen van kermisattracties en een MINIKERMIS t.m. 18 augustus. Da gelijks geopend van 12-17 uur. Zon dags gesloten. Ekspositie van model- Wereld op de City-Promenade. ALMELO VAROSSIEAU: do. vr, zo. t.m. wo: Pippi gaat van boord. a.l. Aanvangstijden: do. vr. zo. t.m. wo: 2.30 uur. Do. t.m. wo: De ijzeren vuist 18 jr. Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo: 8 u. za. 6.45 en 9 u. Zo. 4.45, 6.45 en 9 u. Zat. Ik een vrouw (deel 2) 18 jr. Aanvangstijd; zat. 23.15 u. PALACE: Do. t.m. wo: Waar ouders van wakker liggen 18 jr. Aanvangstijden: do. ma. t.m. wo: 2.30, 6.45 en 9 uur, za. 6.45 en 9 uur, zo. 4.30, 6.45 en 9 u. Vr. zo.: Elvis Presley in het wilde westen a.l. Aanvangstijden: Vr. 2.30, zo. 2.18 u. In het natuurbad „Twenhaarsveld" werd door de examencommissie die bestond uit chef-zwemmeester G. van Lemel en badmeester Eiling diploma- zwemmen afgenomen. Als afgevaar digde van de KNZB kring ~IJssel- streek-Twente was aanwezig mevr. Dusseldorp uit Apeldoorn. De geslaagden zijn: diploma zwem- vaardigheid (meisjes)M. Dikkers, J. Potman, J. Harbers, H. J. Ulfman, M. Dangremond, M. v.d. Voet., G. J. in 't Veld, J. van Leeuwen, J. J. Kruithof, T. Baltus en M. Oderkerk. Jongens; R. v.d. Voet, G. W. Riet man, J. A. Nijenhuis, A. Stam, A. Krieger, J. Oosting, R. C. Schrijver, F. J. van Lemel, G. H. Landeweerd, G. W. Stam, C. van Dijk, A. A. Zwientjes, J. ter Beest, J. A. Tui- terd, H. Nijland en R. Christiaansen. Diploma B (meisjes): J. ter Maat. G. Markvoort, G. Schooien, W. H W. Schooien, J. J. L. Smit. G. J. Bakker. Diploma B (jongens): E. Enter. R. Enter, H. Reinders, J. Trotsen- burg, T. van Lemel, G, J. Vrugte- veen en J. Paalman. Blauw en rooibcschadiging blijken voor onze consumptieaardappel nog steeds een bedreiging te vormen. Een bedreiging voor de kwaliteit. En dat betekent: voor de afzet tegen een goede prijs. Het blad „Be drijfsontwikkeling" van juni j.l._ uit gave van het Ministerie van Land bouw, wijdt daar een hele serie ar tikelen aan, geschreven door de bes te specialisten die ons land terzake kent. De vaststelling van deze specialis ten, dat bij toenemende kalibemes ting en kalitoestand van de grond de blauwgevoeligheid afneemt, is voor de teler op dit moment van weinig waarde Dat is meer een tip voor het volgende seizoen. Maar dat die ver mindering van blauwgevoeligheid ge- Tien Holtense schonen dongen mee naar de titel Braderieko ningin 1973". Staande v.l.n.r. Jannie Boode, Joke Klein Tee selink, Ria Lubbersen, Toos Aaftink en Hannie Wegstapel. Zittend v.l.n.r. Ans Muller Hendrika Teeselink, Marietje Paalman, Evelien Rullmann en Nelleke Kraaijenveld. In het Overijsselse Ootmarsum kan men om fit te blijven en iets aan de konditie te doen iedere zon dagmorgen op de fiets stappen om samen met vele anderen er op uit te trekken. De start is 's morgens om half elf bij het politiebureau in de Wortelboerstraat. Het initiatief voor dit zondagse fietsklubje werd door de VVV Ootmarsum in samenwerking met de Nederlandse Hartstichting genomen. paard gaat met een duidelijke ver hoging van het kaligehalte van het gewas, dat is wel van direct belang Want dat kan door onderzoek, nu oj dit moment, worden bepaald. Deze bepaling, waarmee de bedrijft laboratoria te Oosterbeek en Leer warden al goede ervaring hebber biedt het voordeel dat reeds nu ovr de blauwgevoeligheid van een bepaa" de partij aardappelen een uitspraa kan worden gedaan. En daarme over de kwestie: zal de partij goe houdbaar zijn, of niet. Het laten onderzoeken van het loc- op kaligehalte nu, betekent voor d- teler het uitschakelen van een be langrijke risicofactor. En dat is al tijd de moeite waard. Dan presenteert de kerkeraad op 15 september 1889 weer een voor dracht van vier personen, zijnde de domini H. de Koning (1855-1921) te Uithoorn, H. Siertsema (1852-1933) te Hijken, D. Tibben (1849-1921) te Wezep en de veelbelovende kandi daat Th. oegema uit Kampen. Aan laatstgenoemde wordt de beroe- pingsbrief toegezonden/ Het aantal gemeenten, dat interesse voor hem heeft, stijgt daarmee tot zes. Daar toe behoren ook Appelscha en Mak- kum. De heer Oegema besluit aan het verzoek van Holten gehoor te ge ven. Bevestiging en intrede vinden plaats op 3 november 1889. Theunis Oegema aanschouwt op 22 september 1859 't levenslicht in Dan- tumawoude in de burgerlijke gemeen te Dantumadeel. Kerkelijk ressor teert het gezin, waartoe hij behoort, onder de gemeente van Driesum. Va der Tamme Theunis Oegema, gebo ren omstreeks 1826 en schipper van beroep, maakte daar vele jaren deel uit van de kerkeraad. De moeder van kandidaat Oegema was Sjouk- je Barteles Veenstra. Oegema jr. zou, nadat hij de la gere school had doorlopen, zijn be staan hebben kunnen vinden in land bouw en scheepvaart. Maar de ge reformeerde dominee van Driesum geeft hem zodanig onderricht, .dat Oegema kan worden toegelaten tot de Kamper theologische school. In juli 1889 legt hij met gunstig resul taat het kandidaatsexamen af, waar na hii in de gereformeerde kerken beroepbaar wordt gesteld. Vergezeld van zijn vrouw Grietje Hoekstra ar riveert hij in het rustige Holten. Nog geen jaar in Holten zijnde ont vangt d--- Oegema een beroep van Noordwijk. Het is dan september 1890. Twee maanden later vraagt Kollum hem naar Friesland terug te komen. Voor beide beroepen be dankt hij, terwijl het derde, dat van Drachten, in maart 1891 wordt aan vaard. Het afscheid van Holten vindt plaats op 17 mei 1891. Na drie jaar in Drachten te hebben gearbeid, vertrekt hij naar Wilder- vank, welke gemeente in oktober 1902 wordt verwisseld met Hooge- veen. Daar overleed hij op 30 augus tus 1912. Ruim 800 personen bewe zen ds. Oegema op 3 september d.o.v. de laatste eer. Oegema heeft veel werk verzet. _De arbeid der zending, vooral op het eiland Soemba, had zijn belang stelling. Met energie en toewijding bewoog hij zich ook op het terrein van de christelijke ziekenverzor ging. Ds. Oegema had een bijzonde re voorliefde voor het werk van de toenmaliee gereform. jongelings- vereni gingen. Een benoeming tot lid van het hoofdbestuur van de bond van gereformeerde jongelinesvereni- gineen kon dan ook niet uitblijven. Ds. Oegema was de achtste gere formeerde "v-edikant van Holten. HILVERSTT*f W. OTTEN Wedvlucht vanaf Den Bosch met jonge duiven. Afstand 101 km. Totaal 213 duiven. Gelost om 07.30 uur. Eer ste duif binnen: 0.9.11.39 uur. Laat ste binnen om 09.41.43. Uitslag: 1, 2 en 3 Joh. Veldhuis, 4 H. Wansink, 5 J. Aaftink, 6, 9 en 10 G. J. Egberts, 7 J. Kruimelaar, 8 A. ten Dam (2). Wedvlucht Breda (jonge duiven, 173 stuks). De uitslag: 1 en 5 Joh. Veld huis, 2 J. Aaftink, 3 en 7 G. J. Eg berts, 4 A. ten Dam (1), 6 H. J. ten Bloemenliefhebbers kunnen weer genieten van een overweldigende ro- zenpracht bij het Rozenfestival te De- demsvaart op donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 augustus a.s. Meer dan honderdduizend rozenstrui ken zullen in volle bloei te bezichti gen zijn op de terreinen van kweke rij Moerheim. Rozen in een bonte kleurenmengeling van wit, geel, rood en alle nuances van rose tot oranje in variëteiten, waaraan be roemde persoonlijkheden hun naam gaven. Men zal er de teer rose roos Grace de Monaco zien, de donker- rose grote bloemen van de Maria Gal las, de felrode Arturo Toscanini, de lichtgeurende, rose roos Princesse Margaret en vele andere rozen. Trouwens niet alleen de rozenpracht, maar ook de grote borders vol bloei ende vaste planten in de proef- en voorbeeldtuin, waarin sterke staaltjes van tuinarchitectuur zijn verweven, zullen de bewondering van de tuin- e nbloemenliefhebbers oogsten. Rozen voor 1977 In de rozenselectievelden van Moerheim staan nu in volle bloei de nieuwe rozen, creaties van de fran se rozenkoning Meilland, die pas in 1977 voor de rozenminnende tuin- liefhebbers beschikbaar zullen ko- Rozen die eerst nog aan een stren ge selectie onderworpen worden, voordat ze aan het nu bestaande sortiment worden toegevoegd. De nieuwste rozenaanwinst voor 1973. de fraaie grootbloemige rode roos Josephine Baker ral tijdens het ro zenfestival in D~d->•^"••aart op de Ne- Velde, 9 G. Steunenberg. 8 Jongman- Meester, 10 J. Kruimelaar. Wedvlucht Tours (683 km. aan tal duiven 31). De uitslag: 1, 5 en 6 G. Steunenberg, 2 en 3 J. Aaftink, 4 A. ten Dam (2), 7 en 8 H. van Beek. De grootbloemige, lichtgeu rende, rose Meïllandroos Prin cesse Margaret, een der vele rozen van het Rozenfestival in Dedemsvaart. derlandse markt worden geïntrodu ceerd. Waarvoor een ceremonie om 15.00 u. plaatsvindt op donderdag en vrijdag. Bezoekers jury De bezoekers aan deze rozendagen zullen zelf ook als jury kunnen optre den door hun oordeel te geven over de daarvoor opgestelde rozenvarië- teiten, waaronder 'n bijzonder mooie diepgele theeroos. Een bezoek aan dit kleurrijke en met rozengeur vermengde Rozenfestival zal voor de tuin- en bloemenliefheb bers zeker een prettig uitstapje wor den. Men kan er een paar uurtjes dwalen door rustige tuinen en langs bloeiende velden met rijke kleur schakeringen. Men kan er alle drie dagen van 10.00 tot 17 00 uur terecht en de toe gang is gratis U kunt er zelfs de Dedemsvaartse Rozenkoningin 1973 en haar hofdames ontmoeten, terwijl de plaats Dedemsvaart met 'n feest- week extra attracties geeft. In de feesttent in „Kalfster- mansweide" genoten plm. 500 kinderen en ouderen van de Jeugdrevue „Hocus Pocus". Het programma, 2 uur vrolijk heid en plezier, werd gepresen teerd door Ger Atsma (accor deonvirtuoos en doldwaas co- mediant). Peter Grooney (gast heer en jeugd-entertainer) en de charmante assistente Mo nique Egthuysen. Eind 1887 vertrekt Holtens gere formeerde ds. Gerrit Goris naar Vroomshoop. Zijn plaats blijft bijna twee jaar lang onvervuld. Voordat de kerkeraad het beroepingswerk ter hand neemt, wordt het predikants traktement van f 750.gebracht op f 850,per jaar. Reeds op 15 ja nuari 1888 wordt een beroep uitge bracht op ds. M. van der Boom (1849-1927) te Ambt-Vollenhove. Deze geeft evenwel te kennen, dat hij de kop van Overijssel nog niet wil verlaten. Drie jaar later is hij werkzaam in het Brabantse Dussen. Op 15 augustus 1888 laat de ge meente haar keus vallen op ds. L. Bouma (1855-1935) te Driesum, die eveneens voor een teleurstelling zorgt. In 1889 wordt hij predikant van de gereformeerde kerk te Ter- neuzen. Ds. M. J. van der Hoogt (1853- 1919) te Zaandam wordt op 15 okto ber 1888 gevraagd naar Holten te ko men, doch ook hij kan niet aan het verzoek voldoen. Katwijk aan den Rijn ontvangt hem in 1892 als zijn pastor. In een naburige plaats zo zei Braderie voorzitter J. Wig- gers, was het podium te klein toen men de dames gelegenheid gaf om mee te dingen naar een bepaalde functie tijdens de zo merfeesten die een week duur den. Wat in andere plaatsen kan moet zeker in Holten ook weer mogelijk zijn, nu voor de 19e achtereenvolgende maal een Braderiekoningin gekozen moet worden. Het antwoord van de vele honderden in 'Kalfster- mansweide' 'n daverend applaus liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De Holtense meis jes kwamen naar het podium en er kwamen er zelfs meer dan tien, die mee konden dingen naar de titel „Braderie koningin 1973''. De nieuwe Braderiekoningin Hendrika Teeselink werd onder stormachtige toejuichingen ge kroond door de scheidende ko ningin Anet Bulsink. Bulsink, heeft haar traditie getrouw het gouden kroontje op haar donker blonde lokken gezet. Zij wenste haar „troonopvolgster" een prettige tijd en bood een boeket bloemen aan. De heer Wiggers wenste Hendrika geluk met haar verkiezing. Zij kreeg een waardebon van vijftig gul den en een boeket bloemen. Ook de andere meisjes kregen een waarde bon en hadden gratis toegang in de feesttent waar het koninginnebal werd gehouden met medewerking van het Saturnus-Kwintet". Velen kwamen tijdens het bal de nieuwe koningin en haar ouders gelukwensen en meer dan eens speelde het orkest „Lang zal ze leven" en „Ze leve hoog". Hendrika Teesselink (16 jr.) zit in de 5,e klas van de HAVO te Nadat Jannie Boode, Neerdorp 47, als eerste haar plaatsje op het podi-.., um van de muziekkoepel had inge nomen, volgden snel achter elkaar Joke Klein Teeselink, Neerdorp 50, Ria Lubbersen, Neerdorp 93, Ans Müller, Smidsstraat 8, Hendrika Teesselink, Beuseberg 79. Marietje Paalman. Beuseberg 60. Evelien Rullmann, Verzetstraat 103, Nelleke 'Kraaijeveld, Verzetstraat 91. Toos Aaftink, H. J. Wansinkstraat en Han nie Wegstapel. Borkeld 5. Spanning De twaalf zomergasten die de ju ry vormden, zich tenvolle bewust van hun verantwoordelijke taak en op dracht deden hun werk serieus en met de minuut steeg de spanning bij de plm. 2000 bezoekers. Wie ja wie? Jong en oud had zo z'n eigen me ning. De jeugd-in grote getale pre sent, trachtte de jury te beïnvloeden door met enorm volume het num mer van hun keuze te roepen. Spanning op de gezichten van de tien Holtense schonen. Om enkele minu ten over half negen maakte de heer Wiggers een einde aan de spanning en een langdurige ovatie brak los. toen hij via de geluidsinstallatie be kend maakte dat tot Braderiekonin gin 1973 gekozen was Hendrika Tees selink, wonende Beuseberg 79, te Holten. De scheidende Braderiekoningin Anet Holten. Zij is tijdens de vakantie werkzaam op de afd. „Abonnemen ten" van het Deventer Dagblad. Zij zal dinsdagmiddag aanwezig zijn bij de officiële opening van de Bra deriefeesten door burgemeester mr. W. H. Enklaar. Een van haar ta ken zal zijn bij de geboorte van een baby gedurende de braderiedagen een bezoek te brengen aan het gezin, waar de blijde gebeurtenis plaats vond, waarbij aan moeder en kind bloemen en geschenken zullen wor den aangeboden. Boerendansers Voordat maandagavond de verkie zing van de Braderiekoningin plaats had gaven de Boerendansers „De La- rense Schotsers" in de muziekkoepel 'n demonstratie van ouderwetse dan sen o.a. De Driekusman, Beriner polka, Lucia wals, Riepe, riepe gas te, de Rozenwals waarbij de „spöl- 't har-

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3