TOVOl 6 sterk gewijzigd Renault Auto-cross bij het slachthuis Uiterlijk GROTE OPRUIMING!!! Autobedrijf Arendzen Firma J. W. Dollekamp en Zn. Adverteren doet verkopen WAAR GAAN WE HEEN? Arnold Keller zingt indrukwekkend hoog Een zonnebril uit liefde voor uw ogen EXTRA VOORDELIGE AANBIEDINGEN 16 dames in de strijd MAN BIJ VAL UIT TREIN Jonge duif va» Schol te in 't Hof eerste Spelmorgen in „Kalfstennansweide" GEDOOD Kindervakan tieweek Het Gulden Vlies Vrydag 20 juli 1973 $>.üÉtenj wee jaar is hij echter aan het zin gen geslagen, daartoe aangezet door een gitaar spelende vriend. De grootste stimulans ondervond Arnold Keller echter van Demis Roussos, de Griekse zanger, die hij enorm bewondert. Arnold begon hem te imiteren en iedereen vond dat eigenlijk wel grappig. Doordat hij Demis ook in hogere regionen goed kon volgen, kwam Arnold tot het be sef, dat hij best een aardige stern had. Samen met zijn gitaarspelende vriend maakte hij toen een bandje, dat Bob Noordewier, een Amersfoor- ter, die zich al enige tijd bezighield met het managen van lokale arties ten, volledig overtuigde van Arnold's capaciteiten. Met gezwinde spoed werd de tape verder geëxpedieerd naar grammo- foonplatenmij Negram, waar men het °ok „helemaal zag zitten", zoals dat heet. Zangpedagoog Leonard Del Ferro werd ingeschakeld om de fe nomenale stem van Arnold Keller nog iets bij te schaven en zijn tech niek te verbeteren. Na een les of 10 werd de tijd (én Arnold's stem) rijp geacht om de studio in te gaan voor plaatopnames. SENSATIONEEL Twee uitstekende composities wer den van prachtige arrangementen voorzien door Frans Mijts en in zeer korte tijd opgenomen. Het resultaat was eenvoudig sensationeel. Veel in siders waren met stomheid geslagen, toen zij deze opnames voor het. eerst hoorden. Zó indrukwekkend is het enorm bereik van Arnold Keller's stem. Hij zingt een A boven een ho ge C en dat doen niet veel mensen hem na. In Nederland is er zelfs nie mand die dat kan, volgens Del Fer ro. Kortom: alles wijst erop, dat de kreet ,,a star is born" weer uit het archief opgediept kan worden en veelvuldig van toepassing zal wor den geacht op Arnold Keller. De duidelijkste aanwijzing daar voor is uiteraard Arnold's debuut single „Crusoë", die deze week in de handel is gebracht en allerwcge bij zonder goed ontvangen is. ">e Markelose en Holtense leden de postduivenhoudersvereniging 11e Wieken" namen deel aan 'n vlucht voor jonge duiven vanaf 3l (Nrd. Brabant). Aantal duiven ind: 128 kilometer, ng: 8.15 uur. 2. Scholte in 't Hof (10.57.05 u.) e]o, 3., 4. en 8. G. J. Hassink, .celo, 5. en 6., 9. J Jansen, ai-kelo, 7 en 10. D. Voortman, Mar- >lo, 11. J. Paalman, Holten, jilr werden door het slechte weer (zware regenbuien) zeer zware ver- i geleden. Een van de vele modellen van Toyota, met reden de best verkochte Japanse automobiel Iedereen krijgt bij DOLLEKAMP de kans om te profiteren van Een automobiel die zich onderscheidt van de doorsnee auto een werkelijkheid geworden wens, zelfs voor de meest verwende automobilist. De 2000 cc, 113 pk motor heeft een bovenliggende nokkenas, en is goed voor 165 km! Schijfremmen vóór, rembekrachtiger, remkrachtbegrenzer radiaalbanden, bucketseats (met verstelbare hoofdsteunen) tot slaapstoelen verstelbaar, wagenbreed tapijt, midden console, achterruitverwarming, klok, radio enz. Off. dealer voor Markelo en omgeving Holterweg 2 Markelo - Telefoon 05476-1244 Door de minder gunstige weers omstandigheden moest de op woens dag geplande „Indianendag" in het kader van de door de Stichting Soci aal Cultureel werk „Socuwe" georga niseerde Kindervakantieweek worden afgelast. Deze dag is nu verschoven naar zaterdag 21 juli. Alle deelnemer en deelneemstertjes moeten zich om 10.00 uur verzamelen bij ,,'t Kolnus" Hoffestraat la en de Scholengemeen schap Haarstraat. Er wordt ergens in de Holterberg 'n pick-nick gehouden dus brood meenemen. De kosten be dragen f 0,50. Terugkomst plm. half, drie. Inlichtingen worden verstrekt door 't Kolnus, tel. 2463. Een zeer groot aantal Holtense kin deren en kinderen die .momenteel in Holten met vakantie zijn heeft zich dinsdag op de tweede dag van de Kmderyakantieweek, die wordt geor- r'gaftis<?erd door de Stichting Sociaal- en Cultureel werk (SOCUWE), koste lijk geamuseerd op de „Spelmor gen" in „Kalfstermansweide". De jongelui konden aan 9 verschillen de spelen meedoen. Prijzen waren er deze keer niet beschikbaar gesteld, maar de spanning en de vechtlust om eerste te worden was er niet minder om. DOLLEKAMP heeft rekening gehouden met „laatkomers" en daarom wordt in de komende week de OPRUIMING tegen EXTRA LAGE PRIJZEN voortgezet. Reeds vele huismoeders gingen in „HOERASTEMMING" (veel gehaald, weinig betaald de deur uit en in de komende week wordt het KOOPJESFESTIJN voortgezet. Tevens op goederen buiten de opruiming VIJF PROCENT KORTING Oranjestraat 69 Telefoon 1437 De 49-jarige Hilversummer M. F. Pelgrim is zondagavond tussen R(js- sen en Holten uit de Intercitytrcin Enschede-Amstcrdam gevallen. De man werd op slag gedood. De Spoor wegrecherche, die de zaak in onder zoek heeft, staat voor een raadsel hoe het ongeluk is kunnen gebeuren. De man keerde met zijn vrouw en drie kinderen van vakantie terug. Hij zat in 't laatste rijtuig waar hij niet mocht roken. Samen met zijn 13-ja- rige zoontje ging hij naar het achter balkon om daar zijn sigaretje te ro ken. Het jongetje stond uit het raam te kijken toen hij plotseling een enor me luchtstroom voelde. Toen het jon getje keek, zag hij juist zÜn vader door de geopende deur naar buiten vallen. De man probeerde nog wan hopig zich vast te grijpen. De moe der, die door 't jongetje gealarmeerd was, bracht de trein door middel van de noodrem tot stilstand. De Rijkspo litie van Rijssen vond het lichaam bij kilometerpaal 22,8 (t.h.v Linden- berg). Hoe het ongeluk kon gebeuren, is voor de spoorwegen een raadsel. Vol gens 'n onderzoek, dat overigens pas in Amersfoort is ingesteld, werkte de sluiting van deklapdeur goed. Er zijn geen getuigen van het gebeurde, ook het zoontje van het slachtoffer heeft niet gezien hoe de deur open is geraakt. Men stelt een nader on derzoek in. De Intercity liep een vertraging op van 42 minuten. Drie andere treinen, waaronder een D-trein. liepen vertra gingen op van een half uur. Een van de sensatienummers van de Holtense Braderie wordt ongetwijfeld voor hen die van dergelijke sensatie houdt - de grote auto-cross die woens dagavond op het braak liggende ter- rein bij het slachthuis in het Kolcom- plex verreden wordt. Het evenement dat georganiseerd wordt door de Holtense Motor- en Automobielclub „De Holterberg" brengt 65 coureurs waaronder 16 dames aan de start. Tien van de deelnemers komen uit Bathmen. Verschillende dames hebben de laat ste jaren in het crossen ervaring op gedaan en zij zullen woensdagavond zeker ook weer verbluffende staaltjes van rijden en durf demonstreren. De wedstrijden beginnen om zeven uur. Na afloop is de prijsuitreiking in clubhuis café „De Biester" aan de Stationsstraat. In de grote feesttent op „Kalfster mansweide" begint om half negen het Ral]y-cross-bal met medewerking van „Hannie en de Rekels". DEVENTER E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 19 t.m. woensdag 25 ju li The great race a.l. Donderdag 19 t.m. woensdag 25 juli. Matinee: IJscotouristsn met Laurel en Hardy a.l. Vrijdag 20, zaterdag 21 juli nvst. Ke ten van de hartstocht 18 jr. Aanv. tijden: dag. 14-20, vrij. 14-20 23.30; za. 14-20-23.30; zo. 14-16-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 19 t.m. woensdag 25 juli Samen uit, samen thuis met Louis de Funès a.l. Donderdag 19 t.m. woensdag 25 juli Matinee: Dumbo a.l. Vrijdag 20; zaterdag 21 juli nvst. Let it be met de Beatles. Aanvangstijden: dagelijks 14-20; vrij 14-20-24; za. 14-18.45-21.15-24; zo. 14- 16-18.45-21.15 u. LUXOR, Brink, tel. 18662. Donderdag 19 t.m. woensdag 25 juli Fear is the key. Zondag 22 juli matinee: Asterix en Cleopatra, a.l. Aanvangstijden: dagelijks 20 u.; za terdag 18.30-21; zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. Tot 31 juli gesloten wegens vakan tie. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Assenstraat 4, tel. 11848. Tot 8 augustus Israëlische sieraden. Openingstijden: di. t.m. vrij 10-17.30 en 19-21 u.; za. 10-17 u.; ma. geslo ten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11, Epse, tel. 21815. Voorjaarstentoonstelling nieuwe aan winsten schilders, grafici en beeld houwers. Openingstijden: di. t.m. vrij 14-17 en 19-21 u.; za.-zo. 14-17 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29, Epe, tel. 05780-4053. Kunstmarkt binnen t.m. 9 september. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3, tel. 16512. Keuze uit 20 jr. aanwinsten van de Stads- of Athenaeumbibl. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17 u.; wo. 10-12 en 13-17 en 18-20.30 u. MUNTENTOREN, Achter de Muren. Expositie 6 juli t.m. 12 augustus Te keningen en keramiek. Openingstijden: di. t.m. za. 11-17 u.; vrij 19-21 u.; zo. 14-17 u.; ma geslo ten. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14566. Antieke fietsen, zilver aardewerk en anttske keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10- 12.30 en 14-17 u.; zo. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. Gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u.; zo. gesloten. WEEK-ENDROOSTER VOOR tand artsen. 21-22 juli G. J. ten Cate, Achter de Muren (zandpoort) 9. Tel. 19133 VVV - DEVENTER, Stationsplein 2, tel. 16200. MOLENTOCHTEN Vanuit Deventer kunt u een molen tocht maken. U kunt 19 molens be zoeken op welke tijd u wilt (behalve zaterdag ien zondag). Kosten deel nemersformulier f 1,50 RONDLEIDING Elke woensdag is er een rondleiding door 't Bergkwartier vanuit de VVV. Vertrek 14.30 u. LEBUINUSTOREN Behalve zondag elke dag te beklim men van 9-12-en 14-17. u. MINIKERMIS T.m. 18 augustus. Dagelijks geopend van 12-17 u. Zondags gesloten. Expo sitie van modellen van kermisattrak- ties en .een groot circus. In voorma lig Hotel de Wereld op de City-Pro menade. ALMELO. VAROSSIEAU Do, vr., zo., ma. t.m. wo.: Pippi De bekende 5-deurs Renault 6 krijgt in de. 1974 uitvoering een sterk gewijzigd uiterlijk. Deze carosseric- verandering betreft zowel de uitvoe ringen met de 850 cc als met de 1100 cc motor. De gewijzigde Renaults 6 zullen reeds in dc loop van augustus van dit jaar in Nederland op de markt verschijnen. Stoer uiterlijk De nieuwe Renault 6 krijgt een brede sterk naar buiten doorgetrok ken rechthoekige grille, die aan weerszijden eindigt in vierkante kop lampen van groot formaat. Direct onder de grille bevindt zich een hooggeplaatste forse bumper. In de ze bumper zijn de stadslichten en clignoteurs opgenomen. Deze zijn diep verzonken gemonteerd en daar door uitstekend beschermd tegen parkeerschade. De zware bumper is ter weerszijden van het nummerbord voorzien van horizontaal geplaatste rubberen „overriders". De hooggeplaatste zware bumper, de brede grille en de vierkante kop lampen geven de nieuwe Renault 6 een stoer uiterlijk. Dit accent wordt nog versterkt door een forsere ach terbumper, door grotere achterlich ten en door een visuele verhoging van de taillelijn door de montage van een brede donkere kunststof- strip onder langs de zijkant van d< wagen. Kuimtewinst Door een verbeterde constructie van de rugleuning van de voorstoelen èn van de achterbank werd in leng te-richting ruimte-winst geboekt. In de 1974 uitvoeringen zijn alle Re naults 6 voorzien van een lichtge kleurde binnen-uitvoering. Export Deze carosseriewijziging is de eer ste, die de Renault 6 in de 5 jaar van haar bestaan ondergaat. In 1968 werd de Renault 6 met een 850 cc motor voor het eerst in Frankrijk op de markt gebracht. Eind 1970 werd een tweede versie leverbaar, nl. met een 1100 cc motor. Beide versies van de Renault6 zijn in vrijwel alle Europese landen leverbaar; 50 pro cent van de Renault 6 productie i' voor export bestemd. Buiten Europa worden Renaults i geassembleerd in Argentinië, Co lombia, Ivoorkust, in Marocco en Zuid-Afrika en op Madagascar. In totaal werden tot nu toe meer dar 950.000 Renaults 6 gefabriceerd. Record In 1972 reden twee Renaults 6 non stop op de autoroute tussen Rijssei en Marseille. In 50 dagen legden bei de auto's elk ruim 100.000 km af met een gemiddelde snelheid van ruim 100 km/u. Deze lange afstands-test werd uitgevoerd onder normale be drijfsomstandigheden, waarbij vol doende tijd voor onderhoud van de wagen en rust voor de chauffeurs werd ingelast. Beide wagens legden de proef af zonder storingen van eni ge betekenis. De Renault 6 - 850 beschikt over '8 SAE PK, heeft een topsnelheid van ruim 120 km/u en een benzine verbruik volgens DIN normen van beter dan 1 op 15. Voor de Renault 6 met de 1108 cc motor liggen deze waarden op resp. 50 SAE PK, ruim 135 kmu en een benzineverbruik van beter dan 1 op 13. 1 Af en toe gebeurt het nog wel eens: dan schiet een artiest indèr- daad als een komeet omhoog aan het popfirmament. Vanuit 't niets! Op het ogenblik maken we weer zo'n razendsnelle opkomst mee en deze komeet zal bekend worden als Arnold Keller. Van de 24 jaar, dat leze Amersfoorter op dit onder- naanse rondstapt, heeft ie zich zo'n 22 jaar eigenlijk niet zo erg geïnter esseerd voor muziek. De laatste gaat van boord a.l. Aanvangstijden: do., vr. zo., ma. t m. wo. 2.30 u. Do. t.m. wo.: De IJzeren vuist 18 jr. Aanvangstijden: do,, vr. ma. t.m. wo. 8 u. Za. 6.45 en 9 u.. zo. 4.45 en 6.45 en 9 u. Za.: Bezeten, het gat in de muur 18 jr. Aanvangstijd: Za. 23.15 u. PALACE Do. t.m. wo.: Sex en die vrouw 18 jr- Aanvangstijden: do. 2.30 en 6.45 en 9 u., vr. t.m. wo.: 6.45 en 9 u. Vr. t.m. wo; Aristocats. Aanvangstijden: Vrt.m. zo., ma t.m. wo.2.30 u. Twee -futura zonnebrillen uit kunststof: de oranje dames- bril heeft een geel neusstukje, de herenbril is zwart; modellen van Silhouette. De mogelijkheid bestaat dat de le gende van het Gulden Vlies meer is dan alleen maar een mythe. Het ver haal van de gouden schapenvacht moet weliswaar niet letterlijk worden genomen maar het schijnt toch wel op een grond van waarheid te berus ten. Uit een mikroskopisch onderzoek van twee stukken weefsels, gevonden in een graftombe op het schiereiland de Krim in de Zwarte Zee, blijkt dat hiervoor vee] fijnere wol is gebruikt dan in die tijd (circa 500 jaar v. Chr.) in het Middellandse Zeegebied alge meen was. Het weefsel wordt bewaard in het Ashmolean Museum in Oxford en werd onderzocht door twee leden van de afdeling Veefokkerij van de Land bouw Research Organisatie te Edin- burg. Aangezien de legende van Jason en zijn Argonauten op zoek naar het Gulden Vlies zich ook afspeelde in het Zwarte Zeegebied en ook in de zelfde tijd geplaatst wordt, ligt het voor de hand om legende en wer kelijkheid met elkaar in verband te brengen. Jason komt in dat geval naar voren als een slimme wolhande laar die voor een vlies van deze kost bare wol -wel niet direkt het gewicht in goud zal hebben ontvangen, maar er toch wel een paar gevaren voor over had om deze van zo ver te gaan halen. Dat hij daar beroemd mee werd blijkt wel uit het feit dat de Orde van het Gulden Vlies nog steeds be staat. nm Zoals een ski-bril een bril is die je gebruikt bij het skië.n en een duikbril om mee te duiken, zo is een zonnebril een bril die je draagt in de zon. Dat ligt voor de hand: je draagt ze om je ogen te beschermen. Om ze te beschermen tegen overmatige prik keling of het nu door wind, wa ter of zonlicht is tegen vermoeie nis, tegen overstraling. Want alleen maar je hand voor de ogen houden is ondoenlijk, ongemakkelijk en bo vendien veruit onvoldoende. Niemand zal het overigens vreemd vinden, dat een liefhebber van de on derwatersport z'n duikbril koopt met overleg. Hij neemt geen kinderspeel- dingetje dat er wel iets op lijkt maar het niet is. Wanneer hij een duik bril koopt, neemt hij een échte duik bril; één die geen water binnenlaat, één die de ogen beschermt, één j met een zuiver kijkglas dat van binnen niet beslaat en waar je de pracht van de zeebodem onverte- kend doorheen kunt zien. Zo gaat dat, met zoiets als een duikbril. De overweging dat er eisen aan ge steld mogen worden, ja: moeten wor den, speelt ook bij de aankoop van zon nebrillen een steeds voornamer rol. Goed, zonnebrillen worden dikwijls gekocht als mode-accessoire. Wanneer oranje mode is, is het logisch dat er een oranje zonnebrilmontuur wordt gekozen. De zonnebril mag (en: graag zelfs) kombineren bij zonne- jurkje bikini of weekend shirt. Maar nooit mag het mode-aspekt de voor rang krijgen boven de kwaliteit van de glazen. En bovendien moet 'n zon nebril goed passen ook! Aan een zonnebrilglas dat is gemaakt uit dezelfde glasmassa als waaruit het Pijpje Pils is ontstaan, kan men onmogelijk de zorg voor de ogen toevertrouwen. Doe je dat toch, dan weet je waarvan het komt als je klachten krijgt. Er zijn immers zonnebrillen genoeg die heel up-todate met de mode zijn, maar waarvan je géén pijn ach ter je oren krijgt en die je niet na een uur uit pure ellende in de hoek gooit. En er zijn hoe langer hoe meer mensen die zulke goede zonne brillen gebruiken. Dat zijn de mensen die, net als die onderwaterzwemmer, er een punt van maken van wat ze gaan kopen. Zij gaan naar de opticien, die er het fij ne van weet. Zij nemen een zonne bril, die hun ogen zonder vlekken of vertekening beschermt, eentje die passend wordt gemaakt, eentje met glazen die de wereld zelfs bij een au torit recht tegen de zon in nog pret tig waarneembaar maakt. Een zon nebril die werkelijk: zonnebril is. Heel simpel, uit liefde voor hun ogen!

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5