ZO KAN EEN KIND JAM MAKEN Zin in een Tosti? RONO Nostalgie viert hoogtij Celeisuiker brengt uitkomst Attracties op Flevohof Van het erf der kerk Slothotels Vlees ontdooien in de koelkast Brood als plant pil" Vliegshow op Deelen WAAR GAAN WE HEEN? Standaardrecept Variaties Lutherse kerk wijst Voster op martelkamers 43.807 bomen voor nieuwe bossen Herv. Nederland: Post wordt niet altijd bezorgd Ervaringen Sport voor Sport Mooi bedrag voor 't Rode Kruis Vrijdag 22 juni 1973 Fruit zelf tot een heerlijke jam, confiture of gelei maken is nu helemaal niet moeilijk meer. Vroeger in grootmoeders tijd was 't 'n tijdrovend werk omdat inkoken noodzakelijk was. Later kreeg men de kans om pectine- houdende vloeistof of poeder te gebruiken waardoor de inmaak- tijd werd bekort. Nu is er gelei suiker. Daarin heeft men in de fabriek de kristalsuiker, de pec tine en het citroenzuur reeds zo gemengd dat wanneer de vruch tenmassa aan de kook is geko men, men deze slechts vier mi nuten borrelend hoeft door te koken om de jam klaar te heb ben voor het vullen van de pot jes. In het buitenland was deze geleisui ker reeds bekend en toeristen brach ten ze dan ook mee. Gebr. Van Gilse Kandijfabriek in Roosendaal brengt nu in ons land de ze geleisuiker omdat uit een onder zoek is gebleken, dat de dames en ook culinair aangelegde mannen best wel weer de geliefde bezigheid van onze grootmoeders willen navolgen. Waarom men niet meer zo veel in maakt, bleek uit het zo juist genoem de onderzoek: het „zelf-jam-maken" wordt door velen gerangschikt onder tijdrovende arbeid en onder „een- niet-eenvoudig-werkje". Juist deze beide door de geënquê teerde dames genoemde motieven spelen geen rol meer bij het gebruik van geleisuiker want het inmaken gaat bijzonder snel en moeiteloos en is eenvoudig. Zó kan zelfs een kind inmaken. Men hoeft niets meer af te wegen en niet in te koken. Men werkt volgens de duidelijke gebruiks aanwijzing en is dan verzekerd van een goed resultaat. Door het korte koken blijven kleur en aroma beter behouden. Met de geleisuiker kan men ook zeer snel ijs maken en meerdere variaties vindt men in het receptenboekje, dat men na toezending van drie postzegels van 35 cent ontvangt, wanneer men I schrijft aan: Gebr. Van Gilse Kandij- fabriek BV, Postbus 1033 te Roosen daal, waar men ook alle informaties kan krijgen over Giro geleisuiker. goedkoop en gemakkelijk verkrijg baar is. Wat dacht u van 'n combina tie van perziken, ananas en sinaas appelen, of meloen, grapefruit en si naasappelschillen. Likeur toevoegen aan confiture of gelei is ook het pro beren waard. Wel moet men er bij 't inmaken rekening mee houden, dat er vruchten zijn met veel en weinig pec tine. Heeft het fruit veel pectine van zich zelf, dan zal men wat meer vocht moeten toevoegen. Heeft de vrucht •een laag pectinegehalte, dan moet men iets minder vocht nemen. Wat dacht u van de suggestie om bijvoorbeeld in de plaats van een doosje eigengebakken koekjes of een eigenbereide cake eens als cadeau een potje eigengmaakte jam mee te nemen bij een of andere feestelijke gelegenheid. Men kan een lege glazen pot nemen van de instantkoffie of de gelei gieten in een grappig glas van chocoladepasta! Uw kruidenier kan u zeker aan ge- leisuiker helpen en mocht hij het nog niet verkopen, dan kan hij het wel voor u bestellen. Het adres is het zelfde als dat, waar u de recepten boekjes kunt krijgen. Op de verpakking staan heel wat wenken om even goed te onthouden en bovendien is de gebruiksaanwij zing duidelijk vermeld. Om te laten zien hoe eenvoudig het inmaken met geleisuiker is, laten we hier het standaardrecept voor jam, zoals het op de verpakking staat, volgen. Jam (voor gebruik gedurende het gehele jaar dus alle soorten fruit). Extra jam van vers fruit. Neem 1 kg vers rijp fruit (bijvoor beeld aardbeien, frambozen, rode bes sen) en 1 kg geleisuiker. Was het fruit zorgvuldig, maak het fijn of snijd het in kleine stukjes. Indien het fruit niet genoeg sap bevat, voeg dan vijf lepels water toe. Meng het fruit met de geleisuiker en breng het mengsel al roerend aan de kook. De pan slechts voor de helft vullen. De massa moet vier minuten borrelend doorkoken. Afschuimen en koken in glazen potten gieten. Deze daarna afsluiten met cellofaanpapier of een metalen deksel. Visliefhebbers kunnen op Flevohof hun hart ophalen. In de 4 hectaren grote vijvers van Flevohof zijn ton nen karpers uitgezet en ook andere soorten vis, zoals baars, snoek en paling ontbreken hier niet. Wie zijn hengel meeneemt en zijn visakte kan proberen de vissen op het dro ge te halen. Op 22 juni wordt in het hoofdpavil joen op Flevohof een grootse bloe- menshow geopend. Deze bloemen- show wordt georganiseerd in samen werking met de Vereniging de Ne derlandse Bloemisterij in het kader van het Volle Vazen Plan. Geduren de een periode van 14 dagen zullen tweemaal daags bloemschikwedstrij den plaatsvinden. De winnaar-winna- res van iedere dag krijgt een prach tige vaas met bloemen aangeboden. De tentoonstelling zal tot ongeveer eind juli op Flevohof te bezichtigen zijn. De speciale evenementen, die de laatste tijd op Flevohof georgani seerd worden, hebben tot gevolg, dat de gemiddelde verblijfsduur van de bezoekers, die reeds 4'/t uur bedraagt in zeer vele gevallen enkele uren meer geworden is, zodat er inder daad sprake is van het doorbrengen van een gehele dag op Flevohof. Voor het parkeren van de auto's levert dit totaal geen problemen op. Dit dank zij de uitgestrekte parkeer terreinen, waarover Flevohof be schikt. Tosti's zijn heerlijk als warm hap je bij de koffietafel of als vieruur- snack voor de kinderen. Het is bo vendien een lekkere manier om oud brood op te maken. Behalve de be kende ham-kaastosti zijn er heel wat variaties mogelijk. Tosti's kunt u maken in: een tosti-ijzer een koekepan een contactgrill. Onder een gewone grill drogen ze teveel uit. Goed heet zijn ze het lek kerst. Geef als nagerecht eens een zoete tosti. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN PITTIGE HAM-KAAS TOSTI 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 4 plakjes kaas, 4 plakjes ham, 1 ui, (Grove) mosterd. Beleg vier sneetjes brood met een plak ham, leg daarop een plak kaas. Smeer mosterd op de kaas en leg daarop een plak ui. Dek het geheel af met een tweede boterham. Bak de tosti's. TOSTI PICASSO 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 8 plakjes salami of cervelaatworst, 1 banaan, tomatenketchup. Beleg vier sneetjes brood met een plak salami of cervelaatworst. Leg hierop de in plakjes gesneden banaan en wat tomatenketchup. Leg er een tweede plak salami op en dek het ge heel af met een tweede boterham. Bak de tosti's. TOSTI HOLLANDS GLORIE 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 8 plakjes kaas, stukje paprika, stuk je komkommer (knoflookpoeder). Beleg vier sneetjes brood met een plak kaas. Leg daarop gewassen reep jes paprika en plakken komkom mer. Bestrooi die met knoflookpoe der en leg er een tweede plak kaas op. Dek het geheel af met een twee de boterham en bak de tosti's. TOSTI GELDERLAND 8 sneetjes oud bruin- fo wittebrood, 2 tomaten, stuk rookworst, 4 plak ken Kaas. Beleg vier sneetjes brood met plak jes tomaat. Leg daarop plakjes rook- wordt en daarop een plak kaas. Dek het geheel af met een tweede sneet je brood. Bak de tosti's. Neem in plaats van rookworst ook eens bloedworst en neem dan in plaats van de tomaten een appel. TOSTI INDIA 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 8 plakjes kaas, stukje prei, kerrie, een plak kaas. Was de prei en snijd er heel dunne plakjes van. Leg die op de kaas en bestrooi ze met ker rie. Dek ze af met een tweede plak kaas en een boterham. Bak de tosti's. TOSTI BALEAP 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 4 plakken bacon, 4 plakken gekookte lever, 1 appel of appelmoes. Beleg vier sneetjes brood met ba con, leg daarop een plak lever en in plakken gesneden appel of appel moes. Dek het geheel af met een tweede boterham en bak de tosti's. TOSTI BARNEVELD 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 3 hardgekookte eieren, 2 uien. 1 eet lepel boter of margarine, nootmus kaat, zout. Fruit de schoongemaakte, in ringen gesneden uiten in de boter of marga rine. Snijd de eieren in plakken. Be dek vier sneetjes brood met ei en schep daarom de gefruite ui. Bestrooi het geheel met zout en nootmuskaat. Dek het geheel af met een tweede boterham en bak de tosti's. CHAMPIGNON TOSTI 8 sneetjes oud bruin- of wittebrood, 150 g champignons, 1 ui, 50 g ge raspte kaas, peterselie. Maak de ui schoon en rasp hem fijn. Verdeel dit over vier sneetjes J De vereniging van Oosten Bij het lezen van het receptenboek- je zal men zien hoeveel bijzondere variaties er te maken zijn bij het zelf inmaken van jam, wat men na tuurlijk doet in een tijd. dat het fruit De exclusieve collectie unisex horloges van Pierre Balmain be staat uit 15 variaties gebaseerd op zes basismodellenvariërend van ronde, zachte, lieflijke vor men tot scherpe, hoekige, krach tige. Op de foto ziet u van links naar rechts: model Chaillot met een matstaal verchroomde kast en een bruinachtige of marine blauwe wijzerplaat; model Jeu de Paume, het spectaculaire houten horloge, dat eveneens met een doublé of matstalen kast verkrijgbaar is en model Malmaison met een matstaal- kleurige kast en een bruinachti ge of dieppaarse wijzerplaat. In de komende zomer zal een film in Nederlandse première gaan, die nu al door insiders de ..Woodstock der 50-er jaren" wordt genoemd, Het betreft de Columbia film „Let the good times roll". Op het ogenblik viert de nostal gie" hoogtij. Niet alleen in Ameri ka maar ook in ons land. Dit was voor Columbia aanleiding hier on middellijk op in te haken. In de breedbeeld kleurenfilm (met 4-kana- len magnetisch stereo-geluid) zijn artisten te zien als Chuck Berry, Little Richard, Fats Domino, Chub by Checker, Bo Diddley. The 5 Sa tans. The Shirelles, The Coasters, Danny and The Juniors en Bill Ha ley and the Comets. ROCK IN ROLL „Rock 'n Roll is back"! Dat staat onomstotelijk vast. Alle sterren „van toen" brengen hun bekende reper toire met nog steeds hetzelfde dege lijke vakmanschap. Het grappige van „Let the good times roll", is het „Flash Back" splitscreen systeem, waarbij de artisten (via zwart wit beelden) in hun gloriedagen te zien zijn. De film duurt ruim 2 uur, en elke artiest krijgt ruimschoots de aan dacht. Chuck Berry zingt natuurlijk z'n „Memphis Tennessee"- en is voor het' eerst samen met Bo Diddley op het toneel te zien. Little Richard schittert in een erotische one-man- show en brengt o.m. „Tutti Frutti" ten gehore. Fats Domino zingt z'n niet kapot te krijgen hit „Blueberry Hill", terwijl Chubby Checker voor een zaal met 10.000 hippies onder luid gejuich de Twist introduceert, alsof deze dans net is uitgevonden. The Coasters rammen hun „Yakety Yak" het publiek in, Danny And the Juniors blazen de originele „At The Hop" nieuw leven in, terwijl Rock'n Roll-vader Bill Haley de zaal in „ou de stijl" op z'n kop zet. Overigens zal wat Columbia be treft, deze zomer geheel in het te ken van de muziek staan, want ook de black movie „Wattstax" met o a i???c Hayes. The Staple Singers, Eddie Floyd. Albert King Carla Tho mas. The Bar-Kays, Rufus Thomas en The Soi^l Children zal dit jaar in première gaan. Daarna volgt „Lost Horizon" waarvoor Burt Bacharach en Hal David de muziek en tekst schreven en „Godspell". NRC/Handelsblad, 30mei 1973 Zeker honderden mensen zijn de laatste jaren door de Zuidafrikaanse politie gemarteld. Dat gebeurde in speciale martelkamers. In Namibië (het vroegere Zuid-West-Afrika). Hier worden arrestanten door de politie verhoord met behulp van alle gangba re martelmethoden, variërend van elektrische schokken tot stokslagen op gevoelige delen van het lichaam. Deze conclusie trek ik na een lang durig gesprek met ds. Albertus J. Maasdorp, secretaris-generaal van de Lutherse wereldfederatie in Genève. Ds. Maasdorp is zelf afkomstig uit Namibië. Het feit dat hij nog steeds de Zuidafrikaanse nationaliteit heeft, dat hij dus pok een Zuidafrikaans paspoort bezit, lijkt herp zeer te-rem- men in het verschaffen van meer informatie. Voortdurend tijdens' hét gesprek wekt hij de indruk maar een heel klein deel te vertellen van alles wat hij weet. Op 30 april had de Lutherse kerk m Zuid-West-Afrika een gesprek met de Zuidafrikaanse premier Vorster. De Lutherse wereldfederatie heeft hierover niet meer bekend gemaakt dan dat ook „martelingen van inwo ners van Namibië" ter sprake zijn gebracht. Ds. Maasdorp: „De kerk moet het spel meespelen. Vorster heeft voor het eerst een onderzoek naar de marteling toegezegd. Mis schien heeft de kerk in ruil daarvoor moeten beloven zich voorlopig stil te houden. Wij moeten Vorster ook geen enkel excuus geven om het onderzoek af te gelasten. Ik ben een kerkelijke functionaris, ik vertolk de mening van mijn kerk en ik kan ook alleen maar datgene zeggen wat mijn kerk wil meedelen". \lees wordt na de slacht meteen verkocht maar eerst gelagerd (is op geslagen) om de malsheid te bevor deren. Dit lageren gebeurt uiteraard koud (0 tot -1 graad C), anders zou het vlees bederven. Vroeger ging met het lageren altiid een vrij groot ge wichtsverlies gepaard, dat door de moderne methoden van snelle koeling vrijwel is opgeheven. Het gewichtsver lies van gelagerd rundvlees is tegen woordig 1,2 - 1,4 pet, van varkens vlees is dit 0,7 1,3 pet. Wordt het vlees diepgevroren, dan treedt er .hoegenaamd geen structuur- De productie van een van de groot ste triomfen van toegepaste synthe- tisch-organisehe chemie van de laat ste jaren in de volksmond ,,de pil" is afhankelijk van een natuur- produkt, dat voornamelijk uit Mexi co afkomstig is. Het zijn de vruch ten van de in het wild voorkomende broodplant (yam) die door de Mexi caanse bevolking worden verzameld en die de werkzame stof leveren voor „de pil". Er zijn ook andere planten waar op vrij eenvoudige wijze deze stof uit kan worden gewonnen. Zelfs kan dit iangs synthetische weg hoewel dit de prijs van de pil aanzienlijk zou doen stügen. Gevreesd wordt name lijk dat de „produktie" van de brood- plant (die er ongeveer 20 jaar over doet om vrucht te dragen en alleen in het wild kan gedijen) achter zal raken bij de vraag. Mogelijk kan een lid van de Sola- num-familie, een zeer grote planten- familie waar ook de tomaat, de au bergine en de aardappel bij horen, hier uitkomst bieden. Deze plant is de S. Marginatum, die overal in het wild op de hoogvlakten van de An des groeit, onder andere in Ecuador. De vruchten van deze plant zijn on geveer zo groot als tomaten en gee] van kleur. De plant groeit snel, is sterk en vermenigvuldigt zich ge makkelijk. verandering op, mits. het invriezen snel gebeurt, waardoor de ijskristal len in het weefsel zeer klein blijven. Gaat het invriezen te langzaam dan ontstaan er grote ijskristallen die de celwanden beschadigen zodat bij het ontdooien veel vleessap verloren gaat. Het ontdooien moet zo langzaam mogelijk gebeuren, zodat de cellen de tijd krijgen om het vleessap weer op vlees is bij het ontdooien ook van belang: van halve runderen is 't sap- verlies dikwijls niet meer dan 1 pet, van kleiner'vlees'kan'dit 8 10 pet. bedragen. Bevroren vlees (en ook vis of kip) kan men thuis dus het beste in de koelkast laten ontdooien. Hierdoor wordt taai worden en uil- drogen bij de bereiding voorkomen en ook gaan er minder in water oplos bare vitaminen verloren met het uit gelopen vleessap. De Algemene Bank Nederland maakt bekend dat de spaaractie „Bomen voor nieuwe Bossen", gehouden van 16 april tot 19 mei, niet minder dan 43.807 bomen heeft opgeleverd. Iedere nieuwe spaarder ontving tij den de actie een officieel bewijsstuk dat de ABN zich verplichtte op eigen kosten een boom te planten. Ook kon men zo'n bewijs krijgen door storting van f 2.die voor hetzelfde doel worden besteed. De 43.807 bomen zullen gebruik: worden voor de aanleg van nieuwe bossen. Bij het selectmen van deze aanplantingsprojecten steunt de ABN op advies van Staatsbosbeheer, dat ook hulp verleent, bij de beplanting. Het eerste project, het recreatie gebied Nesbos bij Wervershoof (NH) met circa 9.000 bomen, werd reeds aan de gemente overgedragen. Het volgende project betreft de aanplant van enige duizenden bomen bij de plaats Beuningën (tussen Nij megen en Druten). Voorts zal door de ABN in de ge meente Gaasterland (Friesland) een nieuw bos met. enige tienduizenden loofbomen worden aangelegd. Ds. Maasdorp was zelf niet aanwe zig bij het gesprek van 30 april, het tweede dat de Lutherse kerk met Vor ster had. De Lutherse kerk is de be langrijkste groep in Namibië. Van de 650.000 inwoners van dit gebied zijn er ongeveer 300.000 aangesloten bij dit kerkgenootschap. Toen dan ook op 30 juni 1971 deze Lutherse kerk in een open brief aan de Zuidafrikaanse regering vroeg hoe het nou zit met de mensenrechten in Namibië, manifesteerde zich in feite een van de grootste anti-apartheids bewegingen binnen de republiek Zuid- Afrika. Deze open brief haalde de wereldpers en de reacties hierop heb ben waarschijnlijk Vorster ertoe bewo gen op 17 augustus 1971 voor het eerst acht leiders van de Lutherse kerk in Windhoek (Namibië) te ont moeten. Een van deze acht Luthera nen was ds. Maasdorp. Een lezer van „Hervormd Neder land" (H.N) s.chrijft in een ingezon den stuk in H.N. van 19 mei 1973, dat hij zijn exemplaren van Hervormd Nederland altijd doorstuurt naar een theoloog in Hongarije, die graag op de hoogte wil blijven van de situatie in de Nederlandse kerken. Van zijn .aatste zending bleken de nummers van 20 januari, 3, 10 en 17 februari en 10 maart door de douane te zijn ver wijderd. De redactie heeft een vermoeden waarom deze nummers door de Hon gaarse autoriteiten niet zijn doorge zonden. In de in beslag genomen nummers stonden artikelen die op Oost-Europa betrekking hadden. Dat waren, aldus dc redactie van Her vormd Nederland, artikelen met de volgende titels: 20 januari: Amerika, China en Rusland, drie grote boos doeners; 3 februari: Russische chris tenen willen in de krant; 10 februari: Help Russische gezinnen; 17 februa ri: Rumoer rond Wurmbrand; 10 maart: De kerken in Oost-Europa. Het is Hervormd Nederland geble ken dat dergelijke toestanden ook met andere landen voorkomen. Her vormd Nederland vermeldt n.l. nog: Aardig om te weten is misschien ook, dat de redactie al maanden zit te wachten op 'n artikel dat dr. Beyers Naudé in Zuid-Afrika voor ons heeft geschreven. Al herhaalde malen heeft hij het verzonden, maar het komt steeds opnieuw niet aan (Hervormd Persbureau) De vereniging van Oostenrijkse ho teliers. werkgroep slothotels en he renhuizen, heeft voor het eerst 'n ge kleurde prospectus van 32 slothotels uitgegeven. Deze tweetalige folder (Engels en Duits) in Din-A 4-for- maat kan tot een plakkaat worden uigevouwen, zodat men met één oog opslag de verschillende slot- en burchthotels, resp. details van hun interieur te zien krijgt. De korte tekst vermeldt het adres, de prijs klasse, het aantal bedden en de be langrijkste details van de inrichting Deze prospectus ligt ter inzage bij al le filialen van 't Oostenrijkse Toeris ten verkeersbureau. Op de vliegbasis Deelen bij Arn hem wordt zaterdag 30 juni een cen trale open dag gehouden er gele genheid van het zestigjarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht. De poorten van de vliegbasis gaan om 9 uur open, het vliegprogramma be gint om 2 uur en om 5 uur is de ge hele show afgelopen. De toegang is gratis. De vliegshow omvat onder meer een expositie van luchtmachtvliegtui gen van vroeger en nu, een massa parachutesprong door 60 tot 70 para chutisten uit drie transportvliegtui gen, het voorvlLegen van een der oudste Fokker vliegtuigjes van 57 jaar geleden, een helicopterballet door vier Alouettes, precisie-kunst- vliegen in formatie door negen Gnat- straaltrainers (Red Arrows) en elf Magister straaltrainers (Patrouille de France), het voorvliegen van een Spitfire uit de Slag om Engeland in 1940, en een demonstratie met de vertikaal startende en achteruitvlie gende Harrier VTOL straaljager van de RAF. Er is op het terrein een veldpost- kantoor met een voor filatelisten spe ciaal voor deze dag ontworpen stem pel, er kan een speciale herinne ringslegpenning gekocht worden in de stand van het „Van Weerden Poel manfonds", oud-luchtmachtmilitai ren hebben er een gereserveerde ont moetingsruimte, er zijn doorlopende filmvoorstellingen en de Luchtmacht kapel onder leiding van majoor H. F. W. van Diepenbeek zal zich tus sen 10.30 en 13.30 uur laten horen. brood. Was de champignons, maak ze schoon en snijd ze in plakjes. Verdeel ze over de vier boterhammen. Be strooi ze met geraspte kaas en ge wassen en kleingesneden peterselie. Leg de tweede boterham erop. Bak de tosti's. CHOCO-DREAM 8 sneetjes wittebrood, plakken ana nas, 4 dikke blokken pure chocola de. Leg op vier sneetjes brood een ring ananas. Leg de blokken chocola in de gaatjes. Dek dit af met een tweede boterham. Bak de tosti's. Neem in plaats van schijven ananas ook eens schijven zure appel. TOSTI MET JAM 8 witte boterhammen (aardbeien)- jam. Bestrijk de vier boterhammen dik met jam. Dek ze af met de andere boterhammen. Bak de tosti's. Deze tosti's blijven erg lang heet! zondag 24 juni 18.00-18.30 Lichte Muziek 13.30-19.15 Sport voor sport 19.15-20.00 Klassieke Muziek uit de RONO-fonotheek. maandag 25 juni 18.00-18.30 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30-19.00 Overijssels Programma (niet via FM 88,6 mHz kanaal 5). Hantje Pant je; Barst. 18.30-19.00 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00-19.30 Gelders Programma 19.30-20.00 Kerk en Samenleving, dinsdag 26 juni 18.00-18.30 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30-19.00 Drents Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30-19.00 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00-19.30 Groninger Programma 19.30-19.45 Lichte Muziek 19.45-20.00 Landbouwjourtiaal. woensdag 27 juni 18.00-18.30 RONO-Radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30-19.00 Gelders Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30-19.00 Fryske Utstjuring (alleen via FM. 88,60 mHz kanaal 5). 19.00-19.30 Overijssels Programma Sport Midweeks; Buurtwerk; Nieuws uit N-West. 19.30-20.00 Aspecten donderdag 28 juni 18.00-18.30 RONO-radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30-19.00 Groninger Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30-19.00 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00-19,30 Drents Programma 19.30-19.45 Lichte Muziek 19.45-20.00 Dier en Plant in RONO- land. Dr. Fop I. Brouwer over zomer in RONO-land. vrijdag 29 juni 18.00-18.30 RONO-radiojoumaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30-19.00 Overijssels Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5) Overijssels magazine; 18.30-19.00 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88.60 mHz kanaal 5). 19.00-19.30 Gelders Programma 19.30-19.55 Lichte Muziek zaterdag 30 juni 18.00-18.30 RONO-radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30-19.00 Drents Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30-19.00 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). „Al bij dit gesprek waren de mar telingen van burgers van Ovambo- land, het noordelijke deel van Nami bië, aan de orde. Dat was trouwens het enige punt dat door premier Vor ster heftig werd ontkend. Bishop Ual- la nodigde toen Vorster uit naar Ovambaland te komen. Ualla zou hem dan mensen laten zien die ge marteld waren en hun ervaringen konden vertellen. Vorster zei toen dat het misschien in een individueel ge val wel eens was voorgekomen, maar dat er geen sprake was van systematisch martelen van mensen. Maar wij weten dat er in Namibië speciale martelkamers zijn. Die bouw je toch niet voor een individueel geval", aldus ds. Maasdorp. In het RONO-sportprogramma „Sport voor Sport" dit weekend drie onder werpen, die zowel zaterdag als zondag aan de orde komen: de Nederlandse wielerkampioen schappen in Valkenburg, de Nationa le kortebaankampioenschappen Ka novaren in Doniaga (Friesland) en de Martiniregatta. Daarnaast zaterdag van 19.45-20.00 uur het concours-hippique in Stads kanaal en natuurlijk de TT-races in Assen. Zondag tussen 18.30 ei> 19.15 uur onder meer wielrennen, motor sport, diverse zeilwedstrijden en veel atletiek ondermeer de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Amster dam en de Damesdrielandenwedstrijd in Drachten. De collecte voor het Ned. Rode Kruis, gehouden van 28 mei tot 9 ju ni, heeft f 3.656.87 opgebracht. Waar voor de afdeling, gevers en collectan ten, hartelijk dank zegt. DEVENTER E.D.B. THEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdg 21 t.m. woensdag 27 juni, Een vuistvol karate 18 jr. za. zo. wo. 27 juni: matinee: Robin Hood en de wilde zeeën a.l. vrijdag 22r zaterdag 23 juni nvst. hel laatste pantsercommando 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. vrij. 21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 16-18.45-21.45 u., wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat telef. 11100. donderdag 21 t.m. woensdag 27 juni Vrouwelijke - ampiers 18 jr. za. zo. wo. 27 juni matinee; 3 Stoo ges contra Hercules a.l. vrijdag 22, zaterdag 23 juni nvst. ge weld en sex in de oertijd 18 jr. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. vrij 20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. 14- 16-Q8.45-21.15 u. wo. 214-20 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 21 t.m. woensdag 27 juni Venus in bont 18 jr. zondag 24 juni matinee: Zorro kruist de degens a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. za. 18.30-21 u. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. tot 7 juli kindertekeningen uit Bangla Desh. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF. As senstraat gesloten tot 6 juli GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11 Epse tel. 21815. voorjaarstentoonstelling nieuwe aan winsten schilder grafici en beeld houwers. Openingstijden: di. t.m. j. 14-17 en 19-21 u. za. zo. 14-17 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29, Epe tel. 05780-4053 Kunstmarkt Binnen. ATHENEUM BIBLIOTH., Kloos ter 3 tel. 16512. Keuze uit 20 jaar aan winsten van de Stads- of Atheneum bibl. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 10-12 en 13-17 u. wo. 10-1" en 13-17 en 18-20.30 u. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556, antieke fietsen, zilver, aarde werk en antieke keukens. Openingstijden di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM ru DRIE HARINGEN, Brink gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN. Diverse activiteiten inlichtingen me vrouw Voorbij of mej. Peters telef. 21411. WEEKENDROOSTER VAN TAND ARTSEN. 23 en 24 juni J. L. van Dijk, Achter de Muren (Zandpoort) 9 tel, 19133. RIELERBAD, tel. 23407. dinsdag 26 juni 19 u. 500 m. Presta tietocht en 1000 m. wedstrijd Burger- Militair. VVV Deventer, Stationsplein 2, tel. 16200. MOLENTOCHTEN zoals ieder jaar is er vanuit Deventer een r olentocht te maken. U kunt 19 molens bezoeken op welke tijd u wilt (behalve zater dag en zondag). Kosten deelnemers- formulier f 1.50 verkrijgbaar VW, RONDLEIDING elke woensdag is er een rondleiding door 't Beri,kwartier vanuit de VV. Elke woensdag ver trek om 14.30 u. LEBUINISTOREX. Grote Kerkhof. Van maandag 18 juni (behalve zon dag) 9-12 en 14-17 u. geopend DOODT UW RECREATIEBRON niet dan is er geen vakantie meer. ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo; Zorro de porno ridder 18 jar. Aanvangstijden: do. vr. ma. t.m. wo: 2.30 en 8 uur. za. 6.45 en 9 u. zo. 4.45 en 6.45 en 9 u. Zon: Texas Addio 14 jr. Aanvangstijden: zo. 2.30 u. PALACE: Do. t.m. wo: Turks fruit 18 jr. Aanvangstijden: do. vr. ma. di.: 2.30 en 6.45 en 9.15 uur, za. wo. 6.45 en 9.15 u. zo: 4.15 en 6.45 en 9.15 uur Zo. wo; Sjors en Jimmy a.l. Aanvangstijden: zo, 2 u. wo. 2.30 u.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5