Passat: begin van 'n nieuw tijdperk De P.v.d.A. sprak over het personeel van het slachthuis Kerkdiensten Meer dan 150 leerlingen Uitvoering muziekschoolleerlingen Twaalf man ontslag aangezegd Mooi uitstapje kinderen vervoersbond N.Y.Y. ..Bato kleuters vormden ere-haag Blokfluitshow in Dijkerhoek Wedvlucht vanaf Compiegne Kleuterschool FILMAVOND TUINSTRAAT Opening „Meermanskamp" niet op 25 augustus Duif A. ten Dam II eerste van Survilliers Gevonden - Verloren Ongeluk in het verkeer Internationaal Spar voetbaltoernooi ONZE AGENDA Concert „HMV" RONO over „Ethiek van de inkomen s ver delin g" Afkoopregeling van rentekaarten Vrijdag 22 juni 1973 Voor de jaarlijkse uitvoering door de Holtense leerlingen van de Muziekschool Holten-Rijs- sendie zaterdagavond in het gebouw „Rehoboth" werd gege ven bestond van de kant van de ouders een flinke belangstelling, een feit waarover de heer H. Ch. Vogely (bestuurslid voor Holten) zijn vreugde uitsprak, Hij dankte de leraren en de le raressen die in het afgelopen schooljaar met veel toewijding muzieklessen gaven. De muziek school groeit nog steeds er wordt momenteel door meer dan 150 leerlingen bezocht. Men heeft zelfs een wachtlijst moe ten aanleggen van aangemelde leerlingen. Het programma werd geopend door Jeanette Bolink. De wijze waarop zij op het orgel .Etude" van Carlo West speelde mocht er zijn en het was blijkbaar voor de jongelui die na haar op het podium kwamen een sti mulans om ook goede tot zeer goe de prestaties te leveren. Af en toe speelden de zenuwen wel eens parten en ging 't niet hele maal zo goed als op een gewone les maar heel begrijpelijk als je voor de eerste keer op een podium zit en dan voor zoveel mensen moet spelen. Marian Lahuis (met haar 8 jaar de allerjongste) speelde keurig een wals je van Folk Dean en Fennie Rensen en Herma Rromop maakten op 't or gel een goede beurt met „Menuetten" van J. S. Bach en „When the Saint" van Carlo West. Hans de Wit speelde op piano de „Koekoekswals" van Jonassen, dit met begeleiding van het gitaartrio Henriëtte Beldman, Fennie Woelders en Frank v.d. Berg. De zusjes Heidi en Annemarie Bo- gers bespeelden samen de piano en zij kregen een' welverdiend applaus De postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken" te Markelo, nam tevens met haar Holtense leden deel aan de wedvlucht vanaf Com piegne, afstand 110 km. De 94 duiver werden om 5.00 uur gelost. De vlucht had een traag verloop. De aankomst van de tien eerste duiven was als volgt: 1. G. J. Hassink,Markelo 10.47.33 u, 2. A. van Doornspeek, Mar kelo, 10.57.07, 3. H. Voort'man, Marke lo, 10.59.10 u, 4. en 5. G. J. Hassink, Markelo 11.05.22 en 11.11.27 u., 6. G. J. Bekkernens, Holten, 11.16.12 u, 7. G. J. Hassink, Markelo, 11.16.41 u, 8. H. Voortman, Markelo, 11.17.54 u, 9. Joh. Paalman, Holten 11.22.06 u en 10. G. J. Schuiterd, Holten 11.23.33 u. Dinsdagavond werd in zaal van ho tel „Vosman" voor het eerst een film avond gehouden voor de ouders van de kleuters uit de Tuinstraat en „De Haar". Nadat de avond was geopend door het hoofd van de kleuterschool juff. Gorkink, werd begonnen met de film die liet zien wat er zoal in een schooljaar gebeurd. De schuchtere passen van een nieuwe leerling op de eer ste dag, het St. Nic. feest, Kerstfeest, schoolreisje, het knutselen en spelen. Deze film werd gemaakt door mevr. Bouwhuis, die hier veel vrije uren aan gewerkt heeft. Als waardering voor dit vele werk werd haar een bloem stuk aangeboden. Woensdagmiddag wed voor de kleuters dezelfde film in de kleuterschool gedraaid. voor het vertolken van „De mars van de boeren" en „Dans van de her derinnetjes". Nadat Dick Kevelam op piano mooi had gespeeld Sonate van Beethoven, werd het programma voor de pauze besloten door het grootorkest (piano, accordeons, gitaren en blokfluiten) onder leiding van mevrouw Zaal te Almelo. Het daverende applaus voor de presentatie van „Feest in kabou- terland" en „El condor Pasa" 7 een juiste beloning. Na de pauze kwamen de leerlingen die al wat langer les hebben aan bod. Wilma Jansen (orgel) en haar lera res Ineke Kevelam (piano) kregen spontaan applaus voor ,,'t Slaven koor" uit Verdi's opera „Nabuc- co" en hartelijk applaus was er ook voor accordeonist Gerard Vene man, de zusjes Toosje en Ineke Nij- enhuis (orgel en clavecimbel) en het blokfluitkwartet Henriëtte en José Beldman, Tjitske Span en Betsie Westerik. Het accordeonorkest (aan de piano Dirma Moorlag uit Rijssen) speelde „My fair Lady" en het trio Lies- beth Oostenbrug, Gerrie Jansen Ma- nenschijn en Alice Teeeselink zong heel verdienstelijk, zich zelf op de gi taar begeleidend „There's a house in New Orleans". Hartelijk applaus kregen ook Tjits ke Span, Betsy Westerik, Henriëtte Beldman, Alice Teeselink, Gerrie Jansen Manenschijn. Liesbeth Oos tenbrug, Jan Wesseldijk en Önno Pa ter voor „Valse Triste". Orgel- en pianowerkjes werden ver der nog gespeeld door Wouter Dhert, Edwin Stegehuis, Casperd Schuppert, Marloes Wille, Berta Jansen, Anita Nikkels, Truus Moleman, Geride Hols, Aly Veltkamp, Ingrid Wille, Wim Meijer, Truus Aaltink, Hermien Dijkerman, Bea Brinkman, Petra van Iperen, Ina Kleinen Traast., Eli- neke van Iperen, Rob Lahuis, Mariet Voor de jaarlijkse uitvoering door de Holtense leerlingen van de Muziekschool ,Jïolten-Rijs- sen" bestond weer een zeer gro te belangstelling. Op bovenstaande foto: De blok- fluitertjes zingend, en spelend in „de Schuiftrompet" en Cow boy Billy". Aaftink en Marian Rutgers. Ook de ze jongeren kregen een hartelijk ap plaus. De beide laatste nummers van het gevarieerde programma „Greenslea- ves" en „To a ground", gespeeld door de zusjes Rita en Janneke Schuppert (blokfluit) en Henriëtte Rietberg (clavecimbel), waren een heel mooie afsluiting van een zeer ge slaagde uitvoering. De heer P- T- de Ridder te Rijs sen, bestuurslid van de Muziek school dankte de leerlingen en de docenten en hfj richtte zich in het bij zonder tot mejuffrouw Oort, die we gens vertrek met het geven van gi taarles moet stoppen. Ook sprak de heer v.d. Ridder een hartelijk woord van dank tot de gemeentebesturen van Holten en Rfjssen; voor de ver leende subsidie. Mede dankzij deze subsidie gaat het goed met de mu ziekschool die deze avond weer heel duidelijk haar bestaansrecht heeft be wezen. Steeds meer ouders gaan in zien hoe belangrijk muziekonderwijs voor hun kinderen is. Docenten aan de muziekschool zijn: mej. I. Kevelam (orgel en piano), mevr. R. M. Vogely (piano), mevr. H. J, Zaal (accordeon en orgel), mej. A. M. Oort (gitaar) en de heren J. H. van Engbrink (orgel), J. van Put ten (orgel en piano) en A. W. Wer ner (blokfluit). Aangezien op zaterdag 25 augustus op „Meermanskamp" start en finish zullen zijn van de jaarlijkse Heide- wandeltocht van de Wandelsportver eniging „De Trekkers" kan op deze dag de geplande opening van het Sportpark „Meermanskamp" geen doorgang vinden. Naar wij vernemen zal de opening thans plaats hebben op woensdag 3 september (Nationale Feestdag i.v.m. zilveren regeringsjubileum van ko ningin Juliana). Op die dag zal in de loop van de namiddag op „Meer manskamp" ook de Zeskamp worden gehouden en tevens zal hier het eind punt zijn van de optocht. Voor alle Zeskampploegen in het dorp om de ploegen te trainen. De coaches zullen binnenkort een ge sprek hebben met de Zeskampcom missie. De postduivenhoudersvereniging „De Bergvliegers" nam met 153 dui ven deel aan de wedvlucht vanaf Survilliers, afstand 413 km. De dui ven werden gelost om 5.30 u. Aan komst eerste duif van A. ten Dam II 13.05.29, laatste duif 14.28.12. De uitslag van de tien eerst aankomen de duiven was: 1, 4, 8 en 10. A. ten Dam II, 2. Jan Paalman, 3. G. Steu nenberg, 5 en 6. J. Kruimelaar, 7. Joh. Veldhuis en 9. Comb. Jongman- Meester. Kampioenen eeste tour: 1. A. ten Dam II 825 punten, 2. H. van Beek 74 p., 3. J. Aaftink 706 p. en 4 Joh. Veldhuis 647 punten De kampioensvogel is H70-1142472 van Jan Paalman met 307 punten. Blauwe dames mantel, Rode kinder portemonnaie. Verzilv. schakelarm band, Knipportemonnee plus zwem- kaart. Gtroene fietstas plus gympak- gymschoenen. Zwarte leren portemon nee „Erik" plus zwemkaart. 4 sleu tels, sleuterhanger simca. Duikershor loge Comandor. Bril lila montuur. Sleutelbos, 4 sleutels plus blikope ner plus kleine sleutels. Wit damesvest met zakjes voorop. Zwart ribjasje. Zakje met geldinhoud. Rood schrijvende ballpoint. Rood groen geplokte ponchoo. Geel wit bruin gebreid vest. Legitimatie bewijs (de partement van defensie). De 17-jarige tandarts-assistente, mej. F. O. liep vrijdagmiddag een hersenschudding en een ernstige hoofdwond op, toen zij op de hoek We versstraat-Pannenbakkersstraat geen voorrang verleende aan een luxe auto. Zij werd naar een ziekenhuis te De venter gebracht. De bromfiets raakte totall loss en aan de auto ontstond nogal wat schade. LEUSDEN, juni 1973 Aan alle praatjes en „roddels" is nu een eind gekomen. Volkswagen heeft de naam EA 400 uitgewist en is voor de dag gekomen met een nieuwe automobiel, gedoopt met de naam „Passat". Volkswagen zet hiermee weer een stap in de richting van de „water- gekoelde" voorwielaandrijvers! De slanke en dynamische vorm voorbeeld van Europese opvattingen over autovormgeving is op papier ge zet door de Italiaanse ontwerper Giu- giaro. De aflopende daklijn geeft de wagen een aërodynamische vorm, ter wijl de lage taille de auto een „strak' uiterlijk geeft. De schuin geplaatste vloeistofge- koelde viercilinder lijnmotor is samer met de versnellingsbak en het diffe- Op het mededelingenbord in de hal van de school te Dijkerhoek stond voor donderdag 21 juni aangekondigd: „Grote blokfluitshow met bekende ar tiesten". Deze show bleek een zeer geslaagde uitvoering te worden, leerlingen van deze school die onder auspiciën van de muziekschool Rijs- sen-Holten iedere woensdagmiddag van de heer A. W. Werner blokfluit- les krijgen toonden Hun kunnen aan de ouders. De heer W*emer begon de ze avond met een inleiding woord over het grote belang van het mu ziekonderwijs. Met name is het zc belangrijk dat de kinderen in groeps verband met de muziék bezig zijn. De blokfluit leent zich zeer goed om in een vrij korte tijd te leren muziek maken. Dit wilde hij j op deze avond duidelijk maken. De eerste groep, be staande uit Ria Tempelman, Annet Nijland, Thea Luggenhorst, Henk Rechterschot en Willy Stevens liet de aanwezigen horen hoe het toe is ge gaan op de eerste blokfluitles die zij in het begin van het jaar kregen. Er klonk een zeer krakend en piepend geluid. Vervolgens lieten ze horen hoe het aantal tonen dat zij leerden spe len werd uitgebreid.; Na een paar In de maandagavond in de zaal van hotel Vosman onder voorzitter schap van de heer E. K. Pronk gehouden ledenvergadering van de afdeling Holten van de Partij van de Arbeid, werd kritiek geoefend op de raadsfractie, omdat zij in verband met de verkoop van het gemeentelijk slachthuis de belangen van het personeel onvoldoen de zou hebben behartigd. „Er is", zo werd betoogd, „sedert septem- ger van het vorig jaar, toen de raad het principe-besluit nam, om het slachthuis te verkopen, niet meer met de mensen gepraat en daardoor is een steeds grotere onrust onder 't personeel ontstaan". De fractievoorzitter, de heer Kaan, wees de kritiek van de hand. Er is door de fractie gedurende de afgelopen periode wel 4 of 5 maal gevraagd hoe het met de verkoop stond, waarop van de zijde van B. en W. steeds werd geantwoord, dat men nog aan het onderhan delen was en dat er dus over de positie van het personeel nog niets definitiefs te zeggen viel. Uit de discussies bleek, dat de verkoop van het slachthuis op maandag 4 juni in de slachthuiscommissie besproken is. In een binnenkort te houden extra raadsvergadering zal de verkoop aan U-Vlees B.V. mede handelende namens de Ex portslachterij C. Hogeslag te Holten aan de orde komen. Ontslag Op donderdag 7 juni ontving het per soneel aan het einde van de werk dag een uitnodiging voor een gesprek diezelfde avond op het gemeentehuis. Aangezien verschillende mensen reeds afspraken hadden, werd de ijeen- komst de andere dag gehouden, waar bij aan 12 personeelsleden ontslag werd aangezegd. Op vrijdag 15 juni hadden de voor- Een veertigtal kinderen van de le den van de voormalige afdelingen Rijssen en Holten van de Vervoers bond NVV, maakte zaterdag, met hun begeleiders, een uitstapje naar de Efteling, gemeente Kaatsheuvel. De reis ging per trein naar Den Bosch en vandaar met een extra- B.B.A.-bus naar 't punt van bestem ming. In Deventer moest worden ove gestapt in de trein naar het zuiden. Iedereen had al spoedig een vriend je of vriendinnetje als reisgenoot ge vonden en de stemming kwam er dan ook al spoedig in. Bij Arnhem werd op limonade ge- tracteerd en dat bevorderde de geza menlijke zang nog meer. Na eerst in de Efteling de inwendige mens te heb ben versterkt ging men naar de speel tuin en vandaar naar het sprookjes bos. Veel kinderen waren diep onder de indruk van wat zij hier te zien kre gen. Hans en Grietje, vrouw Holle en de vliegende Fakir, het was allemaal even mooi, evenals het fantasierijke diorame. Een pracht gezicht van ber gen, dorpen, auto's, treinen en het onweer, alles in miniatuur en dan nog de stoomcarrousel, een echt droom- oord. Vervolgens weer naar de speeltuin,- Het was haast te veel met die trei nen, draaimolen, ponybaan en nog zo veel andere attracties, als het zwem bad, de prachtige vijvers met vissen en eendjes. Tegen drieën moesten de koffers ge pakt worden. Er was echter zoveel te beleven geweest, dat de eerste bus voor de terugreis gemist werd en dus ook de aansluiting in Den Bosch. Doch een ijsje en limonade vergoedde veel. Maar om 17.31 ging de trein rich ting Deventer, waar men om 19.15 u. arriveerde, om 19.48 u. ging de trein pas naar Holten en daardoor kon nog op ranja worden getracteerd. „Geef mij maar een liter, werd er geroepen zo'n dorst heb ik". Moe maar zeer voldaan arriveerde het clubje om 20.05 u. in Holten en even later in Rijssen en werden de kinderen afgehaald door hun ouders. Zij wilden de belevenissen van hun reisje wel vertellen, maar nog liever naar bed. Het was een prachtige dag geweest. Daar de Vervoerdesbond N.V.V. gaat werken met bedrijfsafdelingen en subafdelingen, worden de plaatse lijke afdelingen opgeheven en is het de vraag of deze uitstapjes voor de kinderen nog weer plaats kunnen vin den. Men hoopt van wel, want het is al traditie geworden dit jaariyks reisje. zitters van de plaatselijke afdelingen der drie ambtenarenorganisaties een onderhoud met de leden van de raad, waarbij de wethouders echter niet aanwezig waren. Daarbij kwam ook de vraag aan de orde of gemeen tewerken deze mensen niet in dienst zou kunnen nemen. Volgens de heer Kaan is daarvoor in de begroting voor 1973 geen geld 'beschikbaar, maar zal men daarvoor in de begroting voor 1974 ruimte,moe ten scheppen. Voorzitter Pronk deed een beroep op de raadsleden om de ontslagen mensen in andere diensten over te nemen. Bij- het punt „Vragen aan raadsle den" kwam ook de planning van een speeltuin in het Kolcomplex aan de orde. Er moet daar geen gelegen heid om honden uit te laten worden geschapen. Wil men de leden van de speeltuinvereniging nog behouden dan is grote spoed vereist. Besloten werd prioriteit te vragen voor dit bestem mingsplan, dat gisteren in voorbe reiding werd verklaard. deringen werden gehoiiden. Het leden tal is belangrijk toegenomen. Leden werven Na de vakantie zal een ledenwerf actie worden gehouden, waarbij eventuele kandidaat-leden schriftelijk op de komst van een propagandist worden voorbereid. De ledenaan- was is niet evenredig toegenomen met de groei van de bevolking met name door het complex „De Haar". Als afgevaardigden naar het congres in september werden aangewezen de heren E. K. Pronk en W. Beijers. Naar het gewestelijk voorcongres op 25 augustus te Ommen werden een vijftal afgevaardigden aangewezen. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer G. W. Knapen, bleek, dat de afdeling een batig saldo had over het afgelopen boekjaar. Tot leden van de kascommissie wer den aangewezen, de heren A. G. Schaap en M. A. Schaap. Daarna kwamen de vragen aan de raadsle den los. lessen klonk er al een aardig melo dietje. In de loop van de tijd leerden ze reeds bekende liedjes spelen. „Al tijd is Kortjakje ziek" en „Ose wie- se wose" waren daar zeer geslaagde voorbeelden van. De tweede groep, Aart, Gerrit Henk Kroon, Bea Pinkert en Ria Meijerman lieten vervolgens horen hoe ver zij gekomen zijn. Ook hier begon de heer Werner met de leer lingen te laten spelen welke moei lijkheden er in de loop van het jaar bijgekomen waren. Van deze groep was het vooral het liedje „Een kar retje over de zandweg reed" dat door de kinderen zeer zuiver werd geflo ten. De derde groep was al weer ver der gekomen. Zij lieten voornamelijk een aantal stukjes horen uit het 4e deeltje van de blokfluitcursus. D« gespeelde stukjes werden op een voor treffelijke wijze vertolkt. De heer Wer ner lichtte bij ieder stukje toe welke uitbreiding van de moeilijkheden er in lag. Deze groep, die bestond uit: Bea v.d. Brink, Yvonne Feddema, Ansje Rechterschot, Ina Koopman, Jenny Klein Lankhorst en Ria Klein Teeselink speelden o.a. O Nederland, let op uw zaak en O Heer die daar des Hemels tenten spreidt. Zij beslo ten met een zeer keurige uitvoering van Een wandelliedje. Hierna brachten de meisjes Betsy Westerik, Tjitske Span én "Henriëtte Beldman van een groep uit Holten nog een paar twee en drie stemmi ge liedjes ten gehore. Dat dit zeer ge waardeerd werd door de aanwezigen, bleek wel uit het applaus dat zij oogst ten. Tot slot speelden de blokfluiters nog begeleid door een orkest op de grammofoonplaat twee aardige liedjes welke door alle aanwezigen werd meegezongen. De heer Kroon sprak een dankwoord uit aan de aanwezigen en sprak zeer waarderende woorden aan het adres van de heer Wemer voor alles wat hij ook in het afgelopen jaar weer voor de blokfluiters van Dijkerhoek gedaan heeft. Hij wekte de ouders op om de kinderen nog meer te stimu leren ook aan deze muzieklessen deel te nemen. Deze avond werd uit naam van het bestuur van de muziekschool bijgewoond door de heer H. Ch. Vo gely. Gn :1e cerreinen van de Technische Hoghooi Twente te Enschede is afge'.oper zaterdag 16 juni een Inter nationa-' Spar Voetbaltoernooi ge houden. georganiseerd door de Spar- afdeling Oost E. Nijhof's Handel maatschappij B.V. In de finale, die bereikt werd door opar Hengelo en Spar Breinen;Olden burg (Did.) versloeg Spar Hengelo Bremen-Oldenburg (Did.) met 1-0. De einduitslag luidt als volgt: 1 SparHengelo (O.). 2 SparBre men/Oldenburg. 3 Spar-Groningen. 4 Spar-Roosendaal. 5 Spar-Purmerend. 6 Spar-Den Haag. 7 Spar-Amersfoort en 8 Spar-Super. Zaterdag 23 juni: 9-14 uur: Onderlinge wedstrijden van Manege „Snorrewind" om de „Snor- rewind" wisselprijs met resp dres- sur en springen. (Zie adv.). Zondag 24 juni: 14.00 uur: Discobal in cafe „De Wip- pert" (Zie adv.). 19.30 uur: Dansen i n Bar-dancing „Boode" te Bathmen. (Zie adv.). Maandag 25 t.e-m. 30 juni: Radio Ter Harmsel, Stationsstraat wegens vacantie gesloten. (Zie adv). Dinsdag 26 juni: Bloemenmagazijn Vincent de gehele dag gesloten. (Zie adv.). Woensdag 27 juni: 16.00 uur: Officiële ingebruikneming toeristisch rijwielpad Nijverdal-Hol- ten. 20.00 uur: Concert H.M.V. op het plein bij de Dorpsschool. (Zie bericht). Maandag 2 t.e.m. 7 juli: Fa. C. A. Müller en Zn. Look, wegens vacantie gesloten. Donderdag 19 juli: 20.00 uuur: Concert in de Ned. Herv. Kerk door organist Piet van Egmor.d. NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. (Bed. Heilige Doop) ds. P. Lugtig- heid. Extra collecte voor de Kinder bescherming. Oppasdienst mevr. Van Bruggen, Annie Schepei'boer en Mien- tje Schooien. GEREF. KERK: 8.30 en 10.30 u. ds. R. A. Hoogkamp (Bed. Heilig Avond maal) en 19.15 u. ds. Hoogkamp (Na betrachting). In alle diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collec te voor „Eigen Kerkbouw". Tijdens de dienst van 10.30 u. kin deroppas in gebouw „Rehoboth" (Alide Landeweerd en Joke Lande- weerd) R.K. KERK: 8.30 en 9.45 u. Heilige Missen in gebouw „Irene" (Bosch- kampsstraat). DIJKERHOEK: 9.30 u. Hulpprediker A. Schellevis (Gezinsdienst). Extra collecte voor de Kinderbescherming OKKENBROEK: 9.30 u. ds. De Roo van Raalte. Extra collecte voor de Kinderbescherming. NIEUW HEETEN: R.K. KERK: terdagavond 7 en zondag 8 en 10.00 De Holtense Muziekverenigin „H.M.V." geeft woensdagavond om 8 uur een populair concert op het plein bij de Dorpsschool. Vooraf zal een kleine rondgang worden gemaakt met de Drumband. De muzikanten reke nen op de belangstelling van zeer ve len. Met dit concert wil het korps de bevolking danken voor de financiële steun die jaarlijks door de gemeen schap van Holten wordt verleend. Mochten de weersomstandigheden on gunstig zijn dan zal het concert wor den uitgesteld. Woningbouw Uitvoerig werd gesproken over de behoefte aan goedkope woningen, gingen stemmen op om de gemeente woningen niet aan de woningbouwver eniging „Onze woning" te Deventer over te dragen om als gemeente een vinger in de pap te houden. De heer Kaan wees er op, dat geen bouwgrond meer is, maar er dure woningen aan de orde zouden komen, zou de fractie er voorstander van zijn om niet te bouwen. In zijn openingswoord sprak voor zitter Pronk zijn vreugde uit over de goede opkomst voor deze vergade ring ondanks het zomerse weer. De afdeling gaat een drukke tijd tege moet in verband met het buitenge woon congres op 14 en 15 september en de komende Staten- en raadsver kiezingen in 1974. Als de raadsverkie zingen uitvallen als voor de 2e Ka mer, dan is de PvdA de grootste par ty in Holten en zal zij bij de wet houdersverkiezing zeker wat in de melk te brokkelen moeten hebben. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer W. G. Tijhof. bleek, dat in 1972 3 leden- en 7 bestuursverga-, Je kinderen van de kleuterscholen in Holten hebben donderdag 14 juni een erehaag gevormd voor 't stadhuis in Deventer ter gelegenheid van het huwelijk van hun leider Jan Reurslag en An- nelies Ambrosius. Reurslag. die de allerjongsten van BATO op zaterdagmorgen blijft lessengaat in Dieren wonen. rentieel in een „unit" gebouwd en ligt voor de vooras. Het kleppc-nmecha- nisme van de motor wordt bediend door een bovenliggende nokkenas, aangedreven door een getande kunst stof riem. De stroomvoorziening wordt door een wisselstroomdynamo van 490 W verzorgd. Het onderhoudsvrije roisysteem is voorzien van een zelf denkende ventilator, die wordt be diend door een elektromotor, zodat geen motorvermogen verloren gaat. In plaats van een vier-versnellings- -bak kan, in kombinatie met de 1,5 liter motor een automatische trans missie worden geleverd. De voorwiel ophanging bestaat uit veerpoten (schroefveren met ingebouwde tele- skopische schokbrekers) en triangels. Door de speciale vooraskonstruktie (negatevie stuurrolradius, dat wil zeg gen dat het snijpunt van de hartlijn van de fusee met het wegdek aan de buitenzijde van het wiel ligt) is de Passat stuur- en remstabiel. De achterwielophanging bestaat uit een torsie-as met twee in langsrich- ting geplaatste reaktie-armen en een schuin geplaatste stabilisatorstang. De vering is komfortabel door een kombinatie van schroefveren, pro gressieve rubber hulpveren en stoot- rubbers. De stuurinrichting van het tandheugeltype is met een veilig- heidsstuurkolom uitgerust. De stuur- kolom is op twee plaatsen beveiligd, bovenaan met een kr-eukelement, on deraan met een veiligheidskoppeling. De draaicirkel bedraagt 10,3 m. Het remsysteem is diagonaal ge scheiden, schijfremmen voor, trom- melremmen achter. Alle modellen met automatische transmissie en alle Variant modellen hebben een rem- drukregelaar. De 1,3 liter modellen hebben diagonaalbanden (155-13) de 1,5 liter, 75 pk modellen staan op 155 SR 13 radiaalbanden. De Passat TS heeft standaard 165/70 SR 13. Het basismodel is kompleet uitge rust. De goed steunende zittingen hebben ontelbare verstelmogelijkhe- den. Het tegen weerspiegelingen be schermde instrumentenpaneel is over zichtelijk. Het tochtvrije ventilatie- en verwarmingssysteem is gemakkelijk te bedienen en heeft veel stelmoge- lijkheden. Het uitzicht rondom is ro yaal; het glasoppervlak bedraagt 2,4 m2. De praktische kofferruimte heeft een inhoud van 490 liter. De Va riant 750 liter, en met neergeklapte achterband 1520 liter. Passat 60 pk; 1,3 liter; topsnel heid 145 km/u: acceleratie 0 - 100 km u 18 sek.; Variant 20 sek Passat 75 pk: 1,5 liter; topsnel heid 160 km/u, met automatische transmissie 156 km/u, acceleratie 0 - 100 km/u 13,5 sek. met auto matische transmissie 15 sek. Passat 85 pk: 1.5 liter; topsnel heid 170 km'u, met automatische transmissie 166 km/u; acceleratie van 0-100 km/u 12,5 sek., met automatische transmissie 14 sek Prijzen van f 10.588,— tot f 13.480.—. De Passat is leverbaar met of zonder L-pakket: de 4-deurs uitvoering is f oOO, duurder. De Passat is ook le verbaar als een 5-deurs Variant. Op manadag 25 juni zendt de RONO via de FM-kanalen 5, 31 en 35, en de middengolf 188,2 meter in haar veer tiendaagse programma „Kerk en Samenleving" van 19.30-20.00 uur een rechtstreeks vraaggesprek uit met de Groninger ethicus prof. dr. P. J. Roscam Abbing. Onderwerk: ethiek van de inkomens verdeling. Dit naar aanleiding van de recen te publikatie van het gelijknamige boek, dat alom zeer de aandacht heeft getrokken. Hoe dienen de inkomens verdeeld te worden? Welke maatstaven moeten hierbij gehanteerd worden? Hoe valt de huidige inkomensverdeling om te buigen tot een rechtvaardige situatie? Op welke wijze kun je een dergelijke mentaliteitsverandering op gang bren gen? Het Calvinisme als oorzaak van het kapitalisme? Waarom ver dienen we? De rol van de an dere inkomensverdeling? Dit zijn en kele punten die David Mol tijdens het gesprek met prof. Roscam Ab bing zal aansnijden. Luisteraars kunnen tijdens de uit zending telefonisch vragen ter beant woording aan prof. Roscam Ab bing voorleggen, of over het onder werp van gedachten wisselen. Het telefoonnumer is: 050-133441. Eventuele vragen vooraf kunnen per brief worden gesteld. Adres: RONO, t.a.v. Kerk en Samenleving, Martinikerkhof 23, Groningen. Op 1 juli begint een nieuwe perio de van de afkoopregeling voor de vroegerere bezitters van rentekaar ten. Deze keer zijn zij aan de beurt die in een der jaren 1919 t.e.m. 1924 of in de eerste helft van 1931 zijn gebo ren en wier ouderdomsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd minder dan f 60.per jaar zou be dragen. In de praktijk wil dit zeggen dat in de meeste van deze gevallen alleen dan afkoop plaats vindt als in totaal minder dan voor f 286 is ge plakt. B Tevens komen aan bod zij die gebo ren zijn in de tweede helft van 1931, waarbij het er niet toe doet hoeveel' er is geplakt. Om het aan rentezegels geplakte bedrag (vermeerderd met interest) terug tekrijgen, kan men zich wenden tot de Raden van Arbeid. Aanvraag formulieren met toelichting zijn daar en op alle postkantoren te verkrijgen. De mogelijkheid tot aanvragen geldt ook nog voor hen die in vorige uit betalingsperioden aan de beurt zijn geweest, maar tot nu toe hebben ver zuimd een aanvraag in te dienen. Dit zijn zij, die zijn geboren in een der jaren 1903 tot en met 1918 (mits er minder dan voor f 286.is ge plakt) en zij die zijn geboren in een der jaren 1932 tot en met 1950. Zij die zijn geboren in de jaren 1925 t.e.m. 1930, komen tussen 1 juïj 1974 en 1 juli 1975 aan de beurt.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3