Erehaag voor Jaarvergadering sv Holten Holten krijgt een atheneum Meer oud papier voor de industrie Geen spreekuur UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT WEEKEND DIENSTEN Voorbereiding va n de bestemmingsplannen H. J. Schutte en W. Dijkslag benoemd tot lid van verdienste Officiële publicaties Geen subsidie voor zuidelijk Afrika-cougres Aankoop boerderij Teeselink in bet bestemmingsplan „De Haar" Verkoop bouwterreinen Subsidie voor Invaliden-Sportvereniging en Stichting Ambulance-vervoer Geen vergunning voor de firma J. H. Maats voor verbouw pand Dorpsstraat Niet op stoel van kamerleden Aankoop boerderij Verkoop bouwterreinen Subsidies Kerkelijke verkiezing Burgerlijke Stand VERKEERS MAATREGELEN HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 22 juni 1973 25ste jaargang - no. 25 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Een verzoek aan B. en W. van het organisatie-comité „Zuidelijk Afrika Kongres" om 200 gulden bij te dragen in het geraamde tekort van 6000.voor het van 14 tot en met 16 september a.s. op de Technische Hogeschool te Enschede te houden congres, gaf in de dinsdagavond ge houden vergadering van de raad stof voor een vrij lang durige soms pittige discussie. In het verzoek van het organisatie comité wordt gewag gemaakt van de regionale betekenis van dit congres en wordt gewezen op de vormende en educatieve waarde voor de congres, gangers, die voor het overgrote deel uit de onmiddellijke omgeving afkom stig zijn. Het college verklaarde Ln een schriftelijke toelichting betreffen de deze aanvraag om subsidie van mening te zjjn dat er al te lichtvaar dig wordt gesteld, dat dit congres behalve voor de bezoekers ook een vormende en educatieve w aarde voor de ingezetenen van de gemeen ten uit Twente zal hebben. Voorge steld wordt dan ook om het verzoek van het comité af te wijzen. Tijdens de discussie die hierop volg de bleek, dat de heer L. Kaan (PvdA wel degelijk de educatieve en vormende waarde onderkende van dit congres, waarbij het in de allereer ste plaats gaat om de voorlichting. De problematiek van Zuid-Afrika behoort tot de vraagstukken, die als een berg op ons afkomen en waar mee we in de toekomst nog sterker mee geconfronteerd zullen worden. Als men in Nederland rassendiscri minatie, onderdrukking enz. onder dc aandacht van de mensen wil bren gen zijn wij zo besloot de heer Kaan als raad verplicht om financieel bij te springen. Burgemeester Enklaar was het met de mening van de heer Kaan (die sprak namens z'n fractie) helemaal niet eens. Deze zaak is voor de ge meenteraad eenvoudig buiten de or de. Voor dergelijke zaken hebben wij de eerste en de tweede kamer. Bo vendien is het een congres voor Twen te en niet voor het. gewest Salland, waar Holten bijhoort. De heer H Rit- berg (CHU) voelde in principe wel voor de mening van de heer Kaan, maar hij wenste toch niet af te wij ken van een bepaalde lijn, die de ge meenteraad volgt bij het verlenne van subsidies. Ook de h.h. Nijkamp, van Schooten, Wansink en wethouder Rietberg verklaarden positief tegen over deze zaak te staan doch het ver lenen van subsidie aan het te Ensche de te houden congres zou betekenen afwijken van het gevoerde subsidie beleid. De heer H. J. Westerik (CHU) zag in dit congres wel de gelijk „educatieve en vormende waar den" en hij stemde met de fractie van de PvdA voor 't voorstel van de hr. Kaan om de gevraagde f 200, te verlenen. Het voorstel werd met 6 stemmen tegen verworpen. De raad ging unaniem akkoord met het voorstel van B. en W. om een drietal percelen, met een totale groot te van 2.91 hectare, inclusief de op stallen te kopen van de heer E. A. Teeselink (Holterbroek 10, in het bestemmingsplan „De Haar") voor een totaal bedrag van f 178000,. Deze transactie had plaats onder voorwaarde dat de heer Teeselink de gebouwen en het erf mag blijven ge bruiken tot uiterlijk 15 augustus 1978, met dien verstande, dat vanaf 1 ja nuari 1975 de gebouwen met erf al leen voor woondoeleinden mogen wor den gebruikt door hem en zijn gezin alsmede diens huisgenote mej. J. F. Nijland. De gemeente houdt f 15000,- in op de koopsom voor dit voorge zette gebruik welk bedrag 14 dagen na ontruiming zal worden uitbetaald. Geen enkel bezwaar had de raad tegen het voorstel van B. en W. om aan de heren D. Wolters, Tuinstraat 3, te Holten en W. F. Reijlink, Neer dorp lb te Holten twee percelen bouw terrein gelegen aan de Ab Jansenstr. in het bestemmingsplan „De Haar" ter grootte van 400 m2 per perceel te verkopen voor f 12200,per perceel, exclusief BTW. Ook ging de raad ak koord met een voorstel om aan de heren P. M. S. Visser, Looikolkstr. 2 en J. H. Schipper, Looikolkstraat 4 „snippertjes" grond te verkopen, reps, voor f 100,— en f 300 exclu sief BTW. De Invaliden- Sportvereniging te Rijssen, die zich ten doel stelt om motorisch gehandicapte mensen door middel van sportbeoefening wat be weging te verschaffen, heeft zich tot de gemeente gewend met het ver zoek om een subsidie beschikbaar te stellen. De vereniging heeft momen teel drie leden in Holten die twee maal per week naar Rijssen gebracht en teruggehaald moeten worden. Blij kens een overgelegd advies van de gemeentegeneesheer is deze sportbe oefening voor deze gehandicapten van groot belang. Het voorstel van B. en W. om met ingang van het jaar 1973 de bijdrage aan de Invali den-Sportvereniging vast te stellen op f 250,per jaar werd z.h.st. aange nomen. Ook ging de raad akkoord met het voorstel van het college om aan de Stichting Zieken- en Ambulancever voer een bedrag a f 9169,67 beschik baar te stellen. Aan een verzoek van de fam. J. H. Maats om vergunning te verlenen voor de verbouwing var 't pand Dorpsstraat 51-53 tot winkel kan niet worden voldaan. Er is voor dat gedeelte van 't dorp door de raad indertijd met algemene stemmen een „Voorbereidingsbesluit" genomen en dat betekend dat dan geen wijziging meer mogelijk is. De wet eist nu een maal dat geen veranderingen mogen worden aangebracht, indien een „voor bereidingsbesluit" is genomen. Het verzoek van de fa. Maats werd op voorstel van B. en W. afgewezen. De heer van Schooten (B.P.) zou de fa. Maats wel een vergunning willen verlenen en hij verzocht aantekening tegen het voorstel van het college te hebben gestemd. Mejuffrouw Tineke Blaakonderwijzeres aan de o.l. Kolschool te Holten trad donderdag in het hu welijk met de heer Henk Velten uit Enter. Hier verlaat het bruidspaar het Holtense gemeente huis door een feestelijke erehaag gevormd door de klasseleerlingen (en enkele moeders die assis- terden bij 't hoog houden van de prachtige boog- jes) van de bruid. Hiermee was het feest voorde kinderen nog niet afgelopen want s middags was er voor hen nog een speciale kinderreceptie. Het echtpaar gaat in Enter wonen maar mevr. Velten blijft als onderwijzeres verbonden aan de Kolschool. Artsen Vanaf vrijdagmiddag 5 uur tot maan dagmorgen 8 uur J. F. Sijtsma, Pas toriestraat 50, telef. 1870. Wijkverpleging Zuster A K Kijlstra, Groens Kruisge- bouw, Markelo, Prinses Irenestraat 14, telef. 05476-1285. Ambulancevervoer J. Aanstoot, telef. 1338, b.g.g. A. Mui ier, telef. 1320. Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. Maandagavond: 7-8 uur. Fysiotherapie De heer Kraay is tot.-25-juni afwezig. Voor spoedgevallen de heer M. No bel, telef. 2539. Tandartsen E. A. Witkop, Wierdensestraat 188, Rijssen, telef. 05480-2260. Voor spoed gevallen 6-7 uur nam. Bij de zondag gehouden tweede stemming zijn tot ouderlingen der ge- ref. kerk gekozen de h.h. A. Groot Enzerink, A. Kolkman, Buisweerd- weg 2, Laren en G. Stam, Borkeld 10, Markelo. Bij de eerste stemming werden als ouderling reeds gekozen h.h. Js. Beldman en A. J. Nijkamp. Geboren: Duncan Michael, zv T. A. M. Boekhoorn en M. J. A. A. Reijnen. Janna Jannette dv H. R. Nijkamp en H. Lodeweges (Geb. te Deventer). Ondertrouw: H. J. Wansink, oud 25 jaar, Holten en J. A. Podt, oud 23 jaar, Holten. BEVOLKING. Ingekomen: M. Wolff ën gez. van Bathmen. G. H. Beldman van Arn hem. Mevr. G. Engel-Maassen en gez. van Duitsland. Mevr. W. Bos veld-ten Kate en gez. van Zoetermeer. J. Kelder en gez. van Deventer. F. A. van der Velde en gez. van Zoetermeer. Mej. F. Willemsen van Deventer. Mej. J. Prins van Kampen. E. T. Prins van Deven ter. H. J. A. Podt van Rotterdam. Vertrokken: Mevr. H. van Ommen gez. naar Raalte. W. A. J. M. Kamphof naar Raalte. H. W. Ger ritsen en gez. naar Rijssen. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaal de in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 19 juni 1973 heeft beslo ten: I te verklaren, dat bestemmings plannen voor de op bij de beslui ten van de raad behorende en als zodanig gewaarmerkte kaar ten in rode kleur omlijnde gebie den worden voorbereid: a) de vakantiecentra „Holter- berg", ,,de Prins" en ,,Es- pelo" in oprichting; b)het gebied, dat wordt be grensd door de Hoffesstraat, PannenbakkerSstraa*. Lage- weg en Slachthuisstraat. Alle Gezinsverzorging nkdagen (behalve zaterdags)' (-10 u. bij mevrouw C. Knijff- Dekker, telef. 1438 (b.g.g. telef. 1799 mevr. J. Beldman-Aanstoot). Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2, telef. 1515. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 24 juni H. W. Goor- man, Kolweg 52, telef 1513. 25 juni t.e.m. zondag 1 juli C. Dijkstra. Schoolstraat 5, telef. 1833. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9- 11 uur aan het slachthuis telef. 1318. Storingsdienst Elektra: 23 t.e.m. 29 juni H. Huis man, Kolweg 42, telef. 1498. Gas: 23 t.e.m. 29 juni J. Bosschers, Beuseberg 54, telef. 1945. Brandmelding Overdag telef. 1352 (Politiebureau); 's nachts telef. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. telef. 1325 (G. ter Harnisel). Het hoogtepunt in de jaarlijkse ledenvergadering van de S.V. Holten in het Ontmoetingscentrum op „Meermanskamp" was het benoemen van de heren H. J. Schutte en W. Dijkslag tot lid van verdienste van de vereniging. Hierbij werd hen de zilveren ere- speld uitgereikt door de voorzitter de heer J. Warrink die in een korte toespraak beide heren hartelijk dank bacht voor het vele be langrijke werk dat gedurende plm. 20 jaar in grote trouw en liefde voor de vereniging werd verricht. Voorzitter Warrink stond in z'n openingswoord uitvoerig stil bij het afgelopen seizoen waarop de SV „Hol ten" misschien niet helemaal voldaan maar toch tevreden mag terugzien. Het was een bijzonder jaar, waarin de verhuizing plaats had van uit de oude Sportdal naar het moderne sportpark „Meermanskamp" met het prachtige clubgebouw van de vereni ging. Nu de vereniging zich enorm heeft uitgebreid en in de naaste toekomst zeker nog zal groeien (damesvoetbal, schaakafdeling enz.) zal er op kor te termijn reorganisatie moeten plaats hebben om vooral de hogere elftallen wat meer naar voren te laten komen. Voorzitter Warrink bracht tenslot te een woord van dank tot allen die in het afgelopen seizoen weer hun medewerking verleenden aan het vlot marcheren van de vereniging. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer B. J. Markvoort bleek o.m., dat het ledental sterk was gestegen. Eind mei bedroeg dit 404 te weten Het is te verwachten dat de claim, welke Holten reeds jaren heeft ge legd op dc verkrijging van een Openbare Scholengemeenschap, zal worden gehonoreerd. Plaatsing van het Atheneum op het scholenplan 1974-1976 mag met zekerheid worden verwacht. De verkrijging van dit voor het on derwijs in I-Iolten en omstreken zo heugelijk resultaat zal evenwel toch 'n offer kosten. Dit Atheneum dat op 1 augustus 1974 zal worden gesticht met een tweede klasse, waarmede de afbouw van de in Holten gevestigde MEAO gepaard zal gaan. Dit houdt derhalve in, dat de leerlingen, welke op 1 september van dit jaar hun studie aan de MEAO beginnen deze nog zullen kunnen afmaken. In 1974 zal echter geen nieuwe le klasse van Él Uelter MEAO meer worden ge vormd enz. In die zelfde jaren begint echter de opbouw van een Atheneum te Holten en de opbouw van een MEHO in Hengelo (O). Holten zal derhalve een Atheneum rijker en een MEAO armer gaan worden. Voor het Gemeentebestuur heeft duidelijk gegolden, dat wat het zwaarste is ook het zwaarste moest wegen, n.l. de stichting van een Athe neum, waardoor de Holter Scholen gemeenschap 'n afgerond pakket van onderwijsvoorzieningen kan gaan bie den. In de gegeven omstandigheden, zullen de gemeentebesturen van Hol ten en Hengelo nader overleggen op welke wijze de afbouw van de ene en de opbouw van de andere MEAO het beste kan worden gerealiseerd. Ver trouwd mag worden, dat de belan gen van de leraren en de leerlingen, die verbonden zijn aan de Holter MEAO daarbij voorop staan. 201 senioren, 106 junioren en 97 pu pillen. Hij gaf verder een overzicht van de samenstelling van de diver se commissies. Het eerste elftal, ge traind door de heer G. Vaneker uit Hengelo met als begeleider de heer F. ter Hoeven en grensrechter H. Jalving eindigde op de 4e plaats. Een beter resultaat had er ongetwijfeld in gezeten. De resultaten van de lage re elftallen waren over het algemeen zeer bevredigend. Het negende werd zelfs kampioen, waardoor het zesde naar de 4e klasse promoveerde. Bij de junioren kwamen er zelfs drie kampioenen uit de bus n.l. B 1. C 2 en D 1. Een prachtig resultaat ook voor de juniorencommissie, die onder voorzitterschap van de heer F. Groenewoudt ook dit seizoen weer bergen werk verzette. Secretaris Markvoort bracht in zijn jaarverslag verder nog dank aan de familie Tulier voor het „runnen" van de voetbalpool, de hoofdredacteur van het cluborgaan de heer H. Dekker en de redactieleden de h.h. A. J. C. Brands, en J. ten Velde en aan de kantinecommissie die in het afgelo pen jaar weer enorm hard heeft ge werkt. Het financieel verslag uitgebracht door penningmeester Wim Klein Vel- derman maakte melding van een ba tig saldo. De vereniging is financieel goed gezond, zodat verhoging van de contributie niet nodig werd geacht. De kascontrolecommissie die bestond uit de h.h. H. Beltman en S. Mark- voort had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de controlecommissie werden gekozen de heren H. Beltman en F. ter Hoe ven. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heren J. Kalfsterman, W. Kiein Velderman en L. Meinsma met algemene stemmen herkozen terwijl inplaats van de heer Ter Hoeven (die wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid bedankte) gekozen werd de heer T. Deijk die tevens als 2e penningmeester zal fungeren. Voorzitter Warrink sprak een woord van dank en grote waardering tot de heer Ter Hoeven die een aantal ja ren veel en belangrijk werk voor de vereniging heeft verricht. Vooral de jeugd en later de begeleiding van het eerste elftal was bij hem in goe de handen. Namens de supporters vereniging werd hem door de heer J. ten Velde symbolisch een fotolijst overhandigd, waarin t.z.t. een opna me zal komen van het eerste elftal uit. het afgelopen seizoen. De heer Ter Hoeven dankte voor de mede- In de gehouden jaarvergadering van de SV Holtenwerden de heren H. j. Schutten en W. Dijkslag benoemd tot lid van verdienste. Voorzitter J. War rink reikte de ere-speld uit. werking en vriendschap die hij in de SV „Holten" mocht ervaren. Het was een prachtige tijd en hij hoopt spoe dig weer tijd te hebben om mee te kunnen doen. RONDVRAAG Bij de rondvraag kwamen nog di verse punten aan de orde o.a. het op richten van een damesafdeling (bijna in kannen en kruiken) de start van de schaakafdeling en de Jeugdafde ling schaken. Er werd besloten om van degenen die naast de voetbal sport nog een andere sport beoefe nen een extra contributie te heffen, van i 15,(van de jeugd f 7,50.) De contx-ibutie inning zal vanaf he den geschieden per bank of giro. In de pauze konden de leden de nieuwe indeling bekijken van het 4e tot het tiende elftal d.w.z. de samenstelling van deze elftallen. De leiders zullen later ingedeeld worden. De heer G. Jansen stelde zich beschikbaar als leider van het nieuwe derde elftal Als nieuw lid van de elftal commis sie heeft zich aangemeld de heer Bal- tus, 't Was reeds vrij laat toen voorzit ter Warrink de in een prettige sfeer verlopen vergadering sloot met een v/el thuis en een prettige vakantie. Hoewel in Nederland reeds 40% van het gebruikte karton en pa pier wordt teruggewonnen zal 't in de toekomst mogelijk moe ten zijn dit percentage nog ver der op te voeren. Met Japan ligt ons land hiermee aan de top. Dit is één van de conclusies uit het zojuist klaargekomen struktuur- onderzoek in de papierindustrie. Jaarlijks worlt 750.000 ton oud papier teruggewonnen. Voor '75 wordt de hoeveelheid geschat op 965.000 ton en voor 1980 op 1.180.000 ton. Scholen - waaron der alle basisscholen in Holten - maar ook verenigingen en cha ritatieve instellingen bieden jaarlijks veel oud papier aan de bedrijven aan. Gebleken is uit dit onderzoek dav de detailhandel een zeer belangrijke bron zal kunnen vormen voor het te rugwinnen van gebruikt papier en karton. Aangezien de invoermogelijk- heden voor papierhout afnemen zal het steeds meer noodzakelijk zijn om geleidelijk aan meer Nederlands hout te gebruiken. Dit maakt uitbreiding van het Nederlands bosgebied nood zakelijk. De Nederlandse papierindu strie is de laatste tien jaar al steeds meer hout uit eigen land gaan gebrui ken. Nu bedraagt het verbruik van Nederlands hout 200.000 kubieke me ter naald- en loofhout per jaar, aldus het structuurrapport. De inzameling van oud-papier vormt tevens een belangrijke bijdrage tegen de millieuvervuiling. Binnenkort zul len de leerlingen van de basisscholen weer rondgaan om oud-papier op te halen. Zij worden daarbij in vele ge vallen bijgestaan door de ouders die het papier met hun auto's naar de scholen transporteren. Het is belang' rijk, dat het papier gebundeld wordt. Hier zijn de leerlingen van de Kolschool druk in actie met het ophalen van het papier. II te bepalen, dat het verboden is binnen de onder I sub a bedoel de gebieden zonder of in afwij king van een schriftelijke ver gunning (aanlegvergunning) van burgemeester en wethouders wijziging te brengen of te laten brengen in de op het tijdstip van inwerking treding van die beslui ten uitgeoefende bodemcultuur, teneinde te voorkomen, dat door de uitvoering van werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaam heden een terrein minder ge schikt wordt voor de verwezen lijking van de daaraan bij de in voorbereiding zijnde bestem mingsplannen te geven bestem mingen, een en ander met uit zondering van normale onder- houdwerkzaamheden. III te bepalen dat de betreffende besluiten inwerking treden met ingang van heden. De besluiten met bijbehorende kaar ten liggen van de dag der inwerking treding af, ter secretarie van deze gemeente voor een ieder ter inzage. Holten, 22 juni 197-3. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Ilolten maken bekend, dat bij hun besluiten van 29 mei 1973, nrs. 610 en 611 in het algemeen belang van het verkeer is besloten: I door plaatsing van borden mo del 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het parkeren aan beide zijden van de Kerkhofs- weg vanaf de Stationsstraat tot een punt gelegen op 35 m ten oosten daarvan te verbieden; II door plaatsing van borden model 17 van bijlage II van het Regie ment verkeersregels en verkeers tekens de Kerkhofsweg vanaf de Spoorstraat te sluiten voor mo torvoertuigen op meer dan twee wielen in de richting van de Stationsstraat; III door plaatsing van borden model 49 van bijlage II van het Regle ment verkeersregels en ver keerstekens in de Pastoriestraat aan één zijde te weten de noord zijde het parkeren te verbieden. De besluiten van 29 mei 1973, nrs. 610 en 611 zijn in afschrift gezonden aan de hoofdingenieur-direkteur van de Rijkswaterstaat van Overijssel aan Gedeputeerde Staten van Overijs sel, aan de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB, aan de Ko ninklijke Nederlandse AutomobielcluD KNAC en aan de Koninklijke Neder landse Motorrijders vereniging KNMV. Van de besluiten kan door iedere be langhebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet worden gericht aan de Kroon, maar bij de Commissaris der KoninI gin in de provincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 22 juni 1973. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. De burgemeester van Holten maakt bekend Dat hy tot zyn spijt niet in staat is om op maandag 25 juni E.K. zijn gebruikelijk spreekuur te houden. De burgemeester vnd. W. H. Enklaar.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1