Prachtig geschenk van motorclub voor EHBO Zondagsdiensten Kerkdiensten Aankoop boerderij Hoi ter broek 10 Collecte - opbrengst bijna tienduizend gulden Retere aansluiting voor kleuter- en basisonderwijs VERKOOP AAN SLACHTHUIS U-VLEES RAADS VERGADERING Blauw Wit houdt koekactie Subsidies in het belang van de volksgezondheid i ONZE AGENDA Burgerlijke stand Gevonden - Verloren ZONDAGSSCHOOL- NIEUWS Voor de zending Of fidele publicatie OPENSTELLING ZWEMBAD TWENHAARSVELD Onderwijsprogramma's RONO ;lM1 Kinderuitstapj e VERVOERSBOND NW Voorbereiding bestemmingsplan BINNENBRANDJE MUZIEK VAN HET KOLCOMPLEX V'ij ka vond VIS HAD ER WEINIG ZIN IN HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 15 juni 1973 25ste jaargang - no. 24 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel.. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar. 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 16 juni 7.15 uur v.m.: Kinderuitstapje Ver- voersbond NW. Vertrek vanaf het station NS (zie bericht). t.3ö uur: Start Koekverkoopactie „Blauw Wit '66" bij de Zadelkamp. (zie bericht). Zondag 17 juni 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie ber.) Maandag 18 juni 20 uur: Ledenvergadering van de af deling Holten van de Partij van de Arbeid in de kleine zaal van Hotel Vosman. 20 uur: Vergadering van het alge meen bestuur van de stichting „Sportbelangen Holten" in hotel Holterman. Maandag 18 t.e.m. zaterdag 23 juni Fa. H. Haan en Zn. en Schoenhandel Oolbekkink wegens vakantie geslo ten. Maandag 18 t.e.m. dinsdag 26 juni Fa. H. Stokkers, Oranjestraat, we gens vakantie gesloten. Dinsdag 19 juni 19.30 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize (zie agen da). Zaterdag 23 juni 9 en 14 uur: Onderlinge wedstrijden van Manége „Snorrewind" om de „Snorrewind" wisselprijs, met resp. dressuur en springen. Woensdag 27 juni 16 uur: Officiële ingebruikneming toeristisch rijwielpad Nijverdal Holten in het Bezoekerscentrum Noetselerberg te Nijverdal. ARTSEN 16 en 17 juni, vanaf vrijdagmiddag 5 u. tot maandagmorgen 8 u. dr. W. R. van Couwelaar, Holterenkstraat 18 tel. 2750. WIJKVERPLEGING AMBULANCE VERVOER J. Aanstoot tel. 1338 b.g.g. A. Muller tel. 1320. MAATSCHAPPELIJK WERK Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw Gaardenstraat Maandagsvavonds 7-8 u. FISIOTHERAPIE Dé heer Kraay is tot 25 juni afwezig. Voor spoedgevallen de heer M. Nobel tél. 2539. TANDARTSEN H. F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, Holten tel. 05483-1433. Voor spoed gevallen 6-7 u. nam. GEZINSVERZORGING Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dïk- ker tel. 1438 (b.g.g. tel. 1799 mevr. J. Beldman-Aanstoot). DIERENARTSEN Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 2 tel. 1515. WACHTDIENST SLACHTHUIS T.m. zondag 17 juni B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2 tel. 1526. 18 t.m. 24 juni H. W. Goorman, Kolweg 52 tel. 1513. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan 't slacht huis tel. 1318. STORINGSDIENST Electra 16 t.m. 22 juni H. J. Wan- sink, Look 13, telef. 2071. Gas 16 t.m. 22 juni W. C. v.d. Weert- hof Voorsboersstraat 2 tel. 1793. BRANDMELDING Overdag tel. 1352 (Politiebureau), 's nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), bgg tel. 1325 (G. ter Harmsel). HOLTEN Geboren; Pieter Bas z.v. P. van Ingen en A. M. Kuijper. Cornells z.v. C. van Limburg en J. A. Bosschers. Barbara Anne- marie Dominiqued.v. R. van Rijn en W. Eijben, (Geboren te Deven ter) Wiebina d.v. B. J. Paalman en H. Olijve. Overleden: G. Brinks-Gierveld oud 75 jr. A. van der Knoop, oud 62 jr. Ondertrouwd: J.W. Waanders, oud 26 jr.. Goor en G. Wansink, oud 24 jr.. Holten. J. van der Linde, oud 26 jr., Holten en J. Mekkelholt, oud 23 jr., Holten. BEVOLKING Vertrokken: mevr. J. H. Kremer- Denekamp naar Borne. H. A. van der Pas en gez. naar Putten. G. Heijink en gez. naar Enschede. Dfe Holtense Motor- en Auto mobielclub „De Holterberg" heeft in de dinsdagavond in hotel „Vosman" gehouden jaarvergadering van de afd. Holten EHBO met het aan bieden van een prachtige tent met inventaris nog eens weer duidelijk bewezen hoe men de EHBO-e<rs waarop bij het organiseren van eve nementen nooit een tever geefs beroep werd gedaan waardeert. De voorzitter van de club, de heer D. J. Schooien wees in een korte toe spraak op het grote belang van een goed functionerende EHBO en hij dankte de Holtense dames en heren die in de loop der jaren meer dan eens hebben getoond dat ze voor hun taak volkomen berekend zijn. Voor het prachtige geschenk werd door voorzitter A. Jalink hartelijk dank gezegd. De tent voorziet in een grote behoefte en zal ongetwijfeld het werk van de EHBO ten goede ko men. In zijn openingswoord sprak de heer Jalink een woord van dank tot alle leden voor hun medewerking in het afgelopen verenigings j a a en hij licht te zich in het bijzonder tot die leden die bij verschillende evenementen, wedstrijdendienst deden Na de opening gaf de secretaris penningmeester. de heer H. Rozen- dom. een uitvoerig verslag over de acitviteiten in het afgelopen jaar en de financiën. Het ledental steeg met 15 tot 136 leden en het aantal donateurs be draagt momenteel 911. De boeken konden worden afgeslo ten met een batig saldo. De kascon trolecommissie die bestond uit me vrouw Tuitert-Bekkernens en de heer Gerh. Beldman, had boeken en be scheiden in orde bevonden. Als leden van de controlecommissie werden be noemd mevrouw Foks-Rat -en de heer Beldman. Voorzitter Jalink dankte de dona teurs voor hun financiële steun waar- Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 u. (Ge- zinsdienst) hulpprediker. A. Schelle- vis. Oppasdienst mevr. Bolink, Wil ly Steunenberg en Janny Loman. Extra collecte: Oecumenisch werk der kerk. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". Geref. kerk; 9.30 en 19.15 u. ds. R. A. Hoogkamp. Voorbereiding Heilig Avondmaal. Tijdens de morgendienst kinderoppas in gebouw „Rehoboth" (mevr. Schup- p°rt-Slam en Gerda Beldman). In beide diensten is de ene collecte voor de diaconie. Bij de uitgang col lecte voor „Eigen Kerkbouw". Na de beide diensten herstemming voor 2 ouderlingen in gebouw „Reho both". R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstr.). Dijkerhoek: 9.30 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte Oecumenisch werk der kerk. Okkcnbrcek: 9.30 u. dhr. De Jong uit Welsum extra collecte voor de Kerk voogdij. Nieuw Heeten. R.K. Kerk Zaterdag avond 7 u. zondag 8 en 10 u. Ten einde het bestemmingsplan „De Haar" verder te kunnen realiseren stellen B. en \V. de raad voor do boerderij Holterbroek 10 van de heer E. A. Teeselink, met -de daarbij be horende grond en opstallen, groot 2.91.00 ha, aan te kopen voor de som van f 178.000.—. De heer Teesselink is bereid deze verkoop te doen onder de voorwaar de, dat hij de gebouwen met erf mag blijven gebruiken tot uiterlijk 15 au gustus 1978, met dien verstande, dat vanaf 1 januari 1975 de gebouwen met erf alleen voor woondoeleinden mo gen worden gebruikt door hem en zijn gezin, alsmede diens huisgenote mej. J. F. Nijland. Voor dit voortgezette gebruik zal de gemeente f 15.000. op de koopsom inhouden, welk bedrag zal worden uitbetaald binnen 14 da gen na ontruiming. Vooi'ts wenst de heer Teeselink de afrasteringen, de tegels om huis, een hooiberg en een kippenhok buiten de koop te hou den. De betaling van de koopsom zal moeten plaatsvinden voor 15 augus tus 1973. Indien op genoemde da tum de betaling niet heeft plaatsge vonden is vanaf 16 augustus a.s. een rentevergoeding verschuldigd, ten zij de gemeente eerder ovej- de grond moet beschikken in welk geval de rente ingaat op de dag van dc inge bruikneming door de gemeente. B. en W. delen de raad nog mede, dat mej. J. F. Nijland voor een ge deelde van de woning, een strookje grond en enkele opstallen het recht van gebruik en bewoning heeft. De schade wegens het beëindigen van dit recht is getaxeerd op f 2.500.Mej. Nijland heeft verklaard met deze schadevergoeding akkoord te gaan. Zij stellen de raad voor overeen komstig het vorenstaande te beslui- door het mogelijk was om de kosten stijging op te vangen. Bij de gehouden bestuursverkie zing werden met algemene stemmen herkozen mevrouw H. Bronsvoort- Nekkers en de heer G. Gervedink Nijhuis. Diploma uitreiking Na de pauze werden door dokter J. A. H. Bruins de diploma's uitgereikt aan de 17 cursisten die met goed ge volg het examen hebben afgelegd terwijl aan 20 leden die het vorig jaar slaagden voor het diploma nu de EHBO-tas werd overhandigd, om dat na het behalen van het diploma het vereiste aantal lessen werd ge volgd. Namens de cursisten sprak de heer Koelemey een woord van dank tot dokter Bruins voor de theoretische lessen en tot de heren Rugenbrink, Viet en Jalink voor de praktijkles sen (verbandleer). De heer Koelemey liet zijn dank woord vergezeld gaan van een geschenkbon. Voorzitter Jalink dank te namens bestuur en leden dokter Bruins voor de vele lesuren en hij Gevonden: 3' sleutels aan ring met hanger, 1 rol plakplastik, 1 bl. grij ze dames jas, merk Pamarette. Verloren: Expansieuitlaat bromfiets verz. plaatje HSW-651, wieldop Dat- sun, pokkei met schoolboeken, kin- derportemonnaie met f 10, bankbil jet. bromfietsverz. JNX 834, Ronson aansteker mat glanzend, blauw kin derjasje, dameshorloge merk Seiko, trouwring met Jan en 2 datums, ge ruite tas met portemonnaie met f 35,blauwe kinderfiets. Voor de ingang van de tent de heren Schooien en Jalink, resp. voorzitter van de motorclub en voorzitter E.H.B.O.; achter de tafel v.l.n.r. de bestuursleden Viet, Gervelink, Nijhuis en Ro- zendom. bood namens de vereniging een lang speelplaat en een boekenbon aan. De volgende cursisten (alle 17 slaagden) behaalden het diploma: mevr. M. J. Arfman-Sluiter, mevr. H. L. Boode,Wichers, mevr. G. Jan sen, mej. G. Boode, mej. B. J. Fik- kert, mej. G. W. ten Have, mej. G. D. Oolbekkink en de heren J. Aan stoot, A. R. van Bruggen, E. ter Haar, L. Haverslag, J. Koelemey, H. Rietberg en G. Stam. Zondag 17 juni is er gezinsdienst. We Ihopen dan o.m. veel zondags- schoolkinderen met hun ouders in de kerk te zien. Na deze gezinsdienst begint onze zomervakantie. Zondag 19 augustus zien we jullie weer graag in de Dorps school bij ons terug. Een heel fijne vakantie toegewenst en tot ziens! Het zondagssehoolpersoneel. De in de Geref. Kerk tijdens de Pinksterdagen voor de zending gehou den collecte heeft f 1861,53 opgebracht. De collecte die door het „5 septem ber" comité werd georganiseerd heeft tot nu toe f 9671.30 opgebracht. Verdeeld over de verschillende buurt schappen en wijken van de gemeen te is dat: Dijkerhoek f 494; Espelo f 436; Lichtenberg en bungalowpark f 294.50; Look en Borkeld f 729.50; Neerdorp f 504,50; Holterbroek f 448; Beuse- berg f 516.50; Holterberg en Raa'.ter- weg en omg. f 715.50; De Haar f 952.80; De Kol f 2059; Dorp Zuid f 2521. Het bestuur van het comité had gevraagd aan de bevolking een bij drage van gemiddeld f 5.- te geven. Uit het enthousiasme waarmee dit verzoek is gehonoreerd trekt het co mité de conclusie dat de plannen de volle instemming van de bevolking hebben. Een woord van hartelijke dank is dan ook zeer op zijn plaats. In het bijzonder een hartelijke dank voor de vele tientallen mensen die aan de collecte hebben meegewerkt. Ook 't gemeentebestuur heeft toegezegd 'n bedrag te zullen uittrekken voor dit doel. Degenen die om de een of andere reden hun bijdrage nog niet hebben gegeven, hebben hiertoe nog de ge legenheid door een storting op de rekening van het 5 september comi té bij één van de plaatselijke banken. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat met in gang van 18 juni 1973 het gemeente lijk zwembad „Twenhaarsveld" ge durende de maand juni 's morgens om 7.30 uur voor het publiek geopend zal zijn. Gedurende de maanden juli en au gustus blijft de openingstijd van 7.00 uur gehandhaaft. Holten, 15 juni 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester, G. J. Langenbarg, secretaris. De gemeenteraad komt dinsdag, 19 juni a.s. des avonds 7.30 uur in open bare vergadering ten gemeentehuize ter behandeling van de volgende agenda: 1 Notulen van de vergadering van 21 mei 1973. 2 a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 3 Voorstel tot aankoop van de boer derij van E. A. Teeselink, Holter broek 10, alhier. 4 Voorstel tot verkoop van: a. een bouwterrein aan de heren D. Wol- ters en W. Reijlink, alhier. b. een strookje grond aan de heren J. Schipper en P. M. S. Visser, al hier. 5 Voorstel tot het in voorbereiding verklaren van verschillende be stemmingsplannen. 6 Voorstel tot het verlenen van een garantie voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. 7 Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan: a. de Ivaliden-Sport- vereniging te Rijssen; b. de Stichting Ambulancevervoer te Holten. 8 Voorstel tot wijziging van de ge meente- en bedrijfsbegrotingen voor 1972 en 1973 (credieten uitbreidin gen G.E.B., bouwrijpmaken indus- trieterren, aankoop schrijfmachine, aankoop maaimachine. af- en over schrijvingen 1972 en 1973). 9 Beantwoording eventueel ingekomen schriftelijke vragen. 5? De ZW „Blauw Wit '66" gaat zaterdag 16 juni koek verkopen in het dorp Holten en omgeving. De winst die men hoopt te maken zal ter; goede ko men aan de jeugdafdeling die door haar snelle groei extra veel geld kost. We bevelen deze aktie in het belang van de sport en vrije tijdsbesteding van de jeugd gaarne van harte aan. De aktie start om half tien bij „De Zadelkamp" aan de Markeloseweg. Voor de koekverkoop zullen alle Blauw Wit junioren worden „ingezet". De RONO is byna drie uur in d lucht met programma's rond de On- derwijsdiscussiedag, die op woensdag 20 juni in Groningen gehouden wordt. Die discussiedag gaat, zoals gemeld over betere aansluiting van kleuter en basisonderwijs. Daar is op dit moment landelijk en regionaal ge zien een interessante discussie over gaande. De programma's die RONO over dit stukje onderwijsver- andering brengt, worden uitgezon den op maandagavond 18 juni, woens dagavond 20 juni en vrijdagavond 22 juni. De RONO is dan steeds een uur achtereen in de lucht: tussen 19.00 en 20.00 uur. Op die avonden is het programma tussen 19.00 19.30 uur steeds te beluisteren via de zenders Irnsum (Kanaal 5) Hoogezand (kanaal 35) op de FM- band. Van 19.30-20.00 zijn de pro gramma's over alle RONO-zenders te beluisteren. Het onderwijsprogramma „School- De gemeenteraad zal dinsdagavond moeten beslissen over een voorstel van B. en \V. om aan de Invaliden- sportvereniging te Rijssen, die zich ten doelt stelt om motorisch gehan dicapte mensen door middel van sportbeoefening wat beweging te ver schaffen, voor het jaar 1973 een bij drage te verlenen van f 250 De vereniging telt momenteel drie leden uit Holten, die tweemaal per week naar Rijssen gebracht en terug gehaald moeten worden. Blijkens het advies van de gemeentegenees heer is deze sportbeoefening voor de betrokkenen van groot belang. De bijdrage is gebaseerd op 50 we ken a 24 km per week is rond 1200 km per jaar. Op basis van 20 cent per kilometer is de bijdrage te stel len op f 250.per jaar. Ambulancevervoer Een andere beslissing geldt het ambulancevervoer. In de begroting voor 1972 is voor de Stichting Zieken en Ambulancevervoer een subsidie van f 3000.beschikbaar gesteld. In dit bedrag is niet verwerkt de af schrijving op de thans in gebruik zijn de ambulanceauto. In het door de stichting overgelegde financiële over zicht is voor deze afschrijving een bedrag van rond f 7000.opgenomen. Inclusief deze afschrijving bedraagt het totale ongedekte tekort een bedrag van f 9.169.67. Aangezien de afschrijving als reëel is te beschouwen stellen B. en W. de raad voor het gehele ongedekte rekort beschikbaar te stellen. Grondverkoop Naar wij vernemen is het gemeen tebestuur van Holten in grote lijnen tot een accoord gekomen met U- Vlees BV te Holten, die mede han delde namens de Exportslachterij C. Hogeslag te Holten, ten aanzien van de verkoop van het gemeentelijk slachthuis aan deze vennootschap. Inmiddels heeft het gemeentebestuur het gemeentepersoneel aan dit slacht huis ingelicht en zijri ook de werk nemers van U-Vlees door hun direc tie geïnformeerd. De overeenkomst tussen B. en W. van Holten en U-Vlees zal in een binnenkort te houden extra raadsver gadering ter bekrachtiging worden voorgelegd. Het ligt in de bedoeling dat de overdracht van het bedrijf zal plaats hebben op 1 augustus 1973. Het slachthuis dat op 22 september 1965 officieel werd geopend heeft een Amerikaanse en EEG-erkenning en is een der modernste in ons land. Het college wil aan D. Wolters, Tuin straat 3 en W. F. Reijlink, Neerdorp lb twee percelen bouwterrein verko pen ter grootte van plm. 400 m2 per perceel tegen de kavelprijs van f 12.200.exclusief omzetbelasting per perceel. Aan P. M. S. Visser, Looikolk- straat 2 en J. H. Schippers, zullen ie der een strookje grond verkocht wor den van respectievelijk plm. 9 m2 en plm. 39 m2 voor de som van respec tievelijk f 100.en f 300.exclusief B.T.W. Afwijzing winkel De raad zal tenslotte nog beslissen moeten over een verzoek van de or ganisatiecommissie van het Zuidelijk- Afrika Kongres om een bedrage in het tekort van het te organiseren c gres en op een verzoek van de fa. H. Maats en Zn. om vergunning v de verbouw van het pand Dorps straat 51-53 tot winkel. B. en \V. stellen de raad voor deze verzoeken af te wijzen. Op zaterdag, 16 juni maakt de Ver- voersbond N.V.V. met de kinderen van haar leden in Holten en Rijssen, weer het jaarlijks uitstapje. Aan deze tocht per trein kunnen kinderen deel nemen geboren tussen 1 januari 1961 en 31 december 1966. Men kan zich daarvoor opgeven bij een van de be stuursleden. De Holtense kinderen moeten uiterlijk 's morgens 7.15 uur bij het Station N.S, aanwezig zijn. Dit tijdstip moet stipt in acht wor den genomen, omdat het vervoersbe wijs dan nog door het station Rijssen gereed moet worden gemaakt. Men moet dus op tijd weten hoeveel kin deren er mee zullen gaan. Een eerder ingezonden bericht is tot onze spijt door een teveel aan kopij niet opge nomen geworden. Aangezien de bestemmingsplannen voor de recreatiecentra „Holterberg", „de Prins" en „Espelo" nog in studie zijn en de planen voor" de bouw van een gymnastieklokaal op de Kol vor deren, zal het ter voorkoming van een ongewenst bouwkundige ontwik keling in deze gebieden, noodzakelijk zijn, dat de gemeenteraad verklaart, dat voor deze gebieden bestemmings plannen worden voorbereid c.q. wor den herzien. De bestemming van het stuk grond op de Kol, dat wordt begrensd door de Iloffesstraat, Pannenbakkersstraat, Lageweg en Slachthuisstraat (oor spronkelijk industrieterrein) is nog niet gewijzigd, zodat het niet mogelijk is voor de bouw van de gymnastiek zaal bouwvergunning te verlenen. De Wet op de Ruimtelijke Ordening en ^e. Woningwet openen de moge lijkheid van een door de raad vast te stellen herziening van een bestem mingsplan gebruik te maken, als voor het desbetreffende stuk grond een voorbereidingsbesluit geldt. B. en W. stellen de raad dan ook voor genoemde bestemmingsplannen voor de genoemde recreatiecentra en voor het gebied op de Kol in voorbereiding te verklaren. plein" van de RONO brengt maan dagavond van 19.00-19.30 uur een uit zending over de discussiedag zelf. Luisteraars kunnen telefonisch rea geren en vragen stellen via 050-133441. Van 19.30-20.00 uur komen spannin gen bij de lerarenopleiding aan de orde. Woensdagavond tussen 19.00 en 20.00 brengt de RONO rechtstreekse re portages van de onderwijsdiscussie- dag zelf. Vrijdagavond dus even eens tussen 19.00 en 20.00 uur wordt vanuit de studio in Groningen een nabeschouwing gegeven over de dag met als centrale vraag: wat doen we ermee en hoe verder. Deze nabeschouwing geschiedt in de vorm van een forum. De RONO bracht eerder drie pro gramma's rond de discussiedag, waarin ingegaan werd op een aan tal vragen zoals „Is er wel sprake van aansluitingsproblematiek?" „In tegratie gewenst?", eventuele hin dernissen op weg naar betere aan sluiting en voorbeelden hoe men plaatselijk die betere aansluiting tus sen beide schooltypen tot stand pro beert te brengen. De discussiedag is de neerslag van een stuk onderwijsverandering maar de RONO laat het na die 20ste juni daar niet bij. Bij de mensen, die zich met de aansluitingsproblematiek be zig houden leeft de sterke wens met andere vernieuwers in contact le ko men. De RONO wil in dat contact bemiddelen, waarbij ze het accent legt op allerlei initiatieven, die van uit de „basis" ondernomen worden. Of die nu van ouders, onderwijzers of bonden afkomstig zijn. Het project komt tot stand door sa menwerking met o.a. de Rijksuni versiteit in Groningen (Onderwijs kundig Instituut) de Schooladvies- en begeleidingsdienst Oostelijk-Gronin- gen in Oude Pekela en verscheidene andere personen en instanties in de regio. Van het hele gebeuren wordt een verslag gemaakt, dat op aanvraag verkrijgbaar is op nog nader bekend te maken condities. Nu al kan men de discussiestukken aanvragen. Ze kosten f 10,Het boekwerkje is tij dens de discussiedag verkrijgbaar voor zover nog voorradig in de Rijksuniversiteit te Groningen, adres Broerstraat (in het centrum). Woensdagavond om even voor elf uur werd de Holtense vrijwillige brandweer gealarmeerd voor een brandje in een slaapkamer in de wo ning van de familie Bosveld in de Meester P- Kenemansstraat. Omdat de familie Bosveld met vakantie was waren de brandweermannen genood zaakt om de achterdeur in te trap pen. Het vuur had men heel snel on der controle maar de schade aan de slaapkamer en het meubilair was mede door het water vrij ernstig. De politie vermoedt dat de brand is ontstaan door een tuner-versterker, die men vergeten had af te zetten. De Holtense Muziekvereniging HMV zal woensdagavond 19 juni vanaf acht uur concerteren op het plein tussen de Schoutenstraat en de Lageweg in het Kolcomplex. Het programma be staat uit een aantal marsen en en kele lichte werkjes. Dinsdagavond maakte 't korps muziek in de nieuw bouwwijk De Haar en velen toon den op de parkeerplaats aan de Vrij heidslaan hun belangstelling. Donderdagavond 7 juni werd er in de Haarkleuterschool een kijkavond gehouden. De kleuters hadden veel leuke werkstukjes gemaakt o.a. plak werk met papier, lapjes, schuimplas- tic, mozaïek, tekeningen in verf, wasco krijt, etc. De meeste belang stelling had het grote groepswerk stuk „De Boerderij". Veel ouders kwamen een kijkje nemen en beke ken met veel belangstelling 't werk van hun kleuter. Het was een druk bezochte avond en een goed begin als contact tussen school en ouders in de nieuwe school. De 46 leden van de Holtense Hen gelaarsvereniging De Rietvoorn die woensdagavond in de Schipbeek ten westen van de Wippertstuw deelna men aan de eerste wedstrijd van het seizoen hebben het niet erg getroffen want de baars, voorn, enz. liet het op een enkele uitzondering na afwe ten. De uitslag: 1 J. ten Velde 40 cm, 2 H. J. Paalman 32 cm, 3 D. Nijen- huis 23*/i cm, 4 G. Jansen 22'/: cm. 5 Jan Haan 17'/: cm, 6 G. Nijetihuis 17 cm, 7 G. Scholten 15Vs cm, 8 D. J. Schooien 15 cm.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1