Tien jaar bejaardensociëteit Tien jaar bejaardensociëteit Nieuw toeristisch rijwielpad Over de kerk wordt plotseling met meer hoop gesproken TOYOTAr mm Prijs f 14,75 ME1SJ Geslaagde feestavond in „Irene Recreatief werk van C.R.M. VAN HET ERF DER KERK Predikanten Zaanstreek Samen op weg Vakantie! Waar moeten ze nou weer naar toe? Nuchtere f BOS KEURENDE „De Bouwhal" He! kerkelijk liedboek is uit! OPROEP voor INTERKERKELIJKE GEBEDSDIENST Corolla 1200 coupé Autobedrijf Arendzen l J TRIM U FIT! I TRIM U FIT! GESLOTEN Boekhandel Heusinkveld elekfro loodgieter cv. radio sa t.v. dakdekkers pl.m. 1 HA. GRAS Yrgdag 1 juni 1973 Het 2e lustrum van de Holtense Bejaardensocieteit werd donder dagavond van de vorige week met een gezellige feestavond gevierd in gebouw „Irene". Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel sprak een kort woord van welkom waarbij zij zich in het bijzonder richtte tot burgemeester mr. Enklaar en gemeentesecretaris de heer G. J. Langenbarg als afgevaardigden van het gemeentebestuur alsmede tot de afgevaardigden van verschillende plaatselijke verenigingen. Ze sprak een woord van dank tol allen die sinds de oprichting in 1963 op welke wijze dan ook hun mede werking aan de Bejaardensociëteit hebben gegeven. Men had als be stuur graag nog veel meer willen doen maar de financiën lieten dit helaas niet toe. Gelukkig werd de subsidie van de gemeente wat opge trokken, zodat er iets meer kon wor den gedaan voor de bejaarden. De belangstelling voor de maandelijkse bijeenkomsten is over het algemeen goed doch het bestuur zou graag nog meer bejaarden zo eens per maand in „Irene" willen begroeten. Een woord van hartelijke dank sprak mevr. Enklaar ook tot de kerkvoog dij van de Herv. Gemeente voor hel gratis beschikbaar stellen van het ge bouw „Irene" en tot de commissie van beheer van de Geref. Kerk voor het beschikbaar stellen van het ge bouw „Rehoboth" in geval dat men niet kon beschikken over „Irene". Aan het slot van haar toespraak wees mevr. Enklaar op de prettige samenwerking tussen de bestuursle den wie het nooit teveel is als een beroep op hen werd gedaan in het. belang van dit prachtige werk voor de Holtense bejaarden, eigenlijk een grote familie waarbij ieder zich thuis- moet voelen ook de bejaarden, die van w Bur gengggsteiggggxnrW. Knjda.ar, die naméns het gemeentebestuur het woord voerde wees op het grote be lang van dit werk voor de bejaarden en hij noemde de gegeven subsidie heel nuttig besteed. Namens de Herv. Vrouwengroepen in Holten en Dijkerhoek. de afdelin gen van de Plattelandsvrouwen in Holten, Dijkerhoek en Espelo, de Ge ref. Vrouwenvereniging en de afd. van de Chr. Plattelands vrouwenbond (CPB) wenste mevr. Van Engbrink geluk met het tienjarig bestaan. Zij offreerde namens deze verenigingen, die in 1963 gezamenlijk het initiatief namen tot het oprichten van de Be jaardensocieteit, een geschenk in cou vert. Mevr. Koopman-Hartsuiker las hier na een gedicht (in dialect, waarin ze verschillende dingen uit tien jaar be- jaardensoos de revue liet passeren. De dank der bejaarden werd vertolkt door de dames Aanstoot, Holterman en Steunenberg. Ze hadden voor elk bestuurslid een kort rijmpje en een prachtige kop en schotel van Engels porcelein. BLIJSPEL Na de pauze bracht de Toneelclub „C.O.C." het blijspel in drie bedrij ven van J. Hemmink-Kamp. „MADAME DE BOERIN" over het voetlicht. Het stuk speelt zich gro tendeels af in en rond de boerderij van boer Bavink (Jan Oosterkamp) die het met z'n bedrijf niks naar de zin gaat. Zijn zoon Bart (Jan Hotter man) die het bedrijf „runt" voelt meer voor de handel en cafébezoek dan voor z'n vee en de boerderij. De ze zijn vrouw Nora (R. Aaltink-Keve- lam) spottend door haar man en de kinderen„Madame de boerin" ge noemd omdat ze het H.B.S.-diploma heeft, werkt als een paard om de zaak in stand te houden waarbij nog komt dat haar twee kinderen Chris (Johan Stukker) en Mieke (Ina Oosterkamp) in huis ook al gaan commanderen. Bart's zuster Trees (J. Voordes-Konijnenberg) en haar man Harm- (Jan Konijnenberg) doen al. hun best om Bart en Nora zwart te "In aken. Echter "heeft Nöra zonder dat iemand dat weet een beschermengel in de oude knecht Willem (Lieuwe Meinsma). Bij een bezoek van Harm en Trees worden deze dan goed op hun nummer gezet -door Wil lem. Dol komische momenten doen zich voor wanneer Levie (Gert Brinks) gezocht wordt door zijn ba zige vrouw Tonia (F. Njjerees-Jon- ker) en Levie moet „onderduiken" in de bedstee waar de oude boer Bavink bij tijd en wijle gaat rusten. Wanneer de oude boer met dokter Bruins (Jan Krikkink) heeft gespro ken en deze adviseert, dat Nora een half jaartje er voorgoed uit moet, voelt men dat. het dan met de boer- Tien jaor bejaardensociteit, Det is, dach ik, gen kleinigheid, Daorumme wi'w d'r andach an gaon scheenken Om dit feest'lijk te herdeenken. Eers kekken de leu d'r wat vreemd tegen an, Toen mevrouw Enklaar met 't vuurstel kwam Um vuur de bejaarden wat te doon. Now de eerste ki'r was het al raak, 't vul geweldig in de smaak. Ha'j vrogger 'n autotocht vuur ooien van dagen, Det begun in 't laatste te vervagen, Daor kwam nog bi'j, 't was eenmaol in 't jaor En met de ooien, daor wan ze met klaor. ok „ooien van dagen" 'k vinne 't naar woord, Ie bint oold zo aj oe veult en aj gaot. De's in jaorn neet uut te drukken, Geleuf mi'j det zal niemand lukken. 'k stao versteld hoe actief ieleu keunt wee'n Daor keunt vuile jong'n nun hoop nog van leer'n. De spullekes zoas bingo en kaarten. Knippen met papier en waarempel zelfs haken. Ieleu warkt met en det dut oons plezeer, Det marke wi'j altied wier, kir op kir. Dia's en film bint ok altied in trek, De uren vleegt um, dei'j vake wal zekt, He, wat jammer is 't now al gebuurt, ha, dissen middag mar langer eduurt. Met de kasdage is d'r 'n aparte sfeer. Dan herdenke wi'j met mekare de geboorte van de Heer, de zaal is dan altied heel stemmig versiert, Awwe met oeleu samen het kasfeest viert. Eénmaol in 't jaor gauwe nun dag d'r opuut, Det is dan zovulle as een besluut, Van 'n jaor det wier vuurbi'j is egaon. Zo'n reisje hef oons altied goot wier edaon. 'n kupske koffie hier, 'n borreltje daor, En dan steet d'r vake het etten wier klaor, Dan marke wi'j vake dei'j van wille ok hooit, Det kan ok neet aans want ie bint nog neet ooit. Awwe terug blikt de jaoren duur, Och daor vul zovulle vuur, Dek nog 'n tied duur zol kunnen gaon, Mar ik wil hier neet langer staon, D'r is nog meer op het program, dus hooi ik op met. mien „gedram". Bejaardensociteit nog jaoren d'r bi'j, Det maakt oons allemaol, Harstikke bli'j. Het soosbestuur kreeg van de bejaarden een prachtige porce- leinen kop en schotel. Op de fo to van links naar rechts: mevr. Hoeve - De Graaf (best.lid), me vr. Aanstoot - Kolkman, mevr. Koopman - Hartsuiker (best..- lid), mevr. Holterman - Stevens, mevr. C. K. P. Enklaar - Van Andel (presidente)mevr. J. Wiggers - Aanstoot (best.lid), mevr. Langenbarg - Hols (be stuurslid), mevr. Steunenberg- Koopman, mevr. Span - v. d. Berg (best. lid). In verband met de gemeenschappe lijke vergadering van de synodes der Gereformeerde en Hervormde Kerk op 15 en 16 juni a.g. in Utrecht heb ben de moderamen van beide syno des zich tot alle Gereformeerde en Hervormde kerkeraden gericht met de oproep om op de Eerste Pinkster dag een interkerkelijke gebedsdienst te beleggen om het geheel der kerken in de voorbede voor deze gezamen lijke synodevergadering te betrek ken. De beide moderamen schrijven o.a. „Er zijn veel belemmeringen en weer standen, die de weg naar eenheid van beide kerken bedreigen. Als het niet de Heilige Geest zelf is die ons voorgaat en wegen opent naar een gezamenlijke uitkomst, zouden we de moed verliezen. Toen de Heilige Geest intocht hield in de gemeente, leidde dit tot vol hardend gebed en zichtbare eenheid. (Hand. 2 4: 2, 46). Wanneer op de Pinksterzondag van 1973 plaatselijke gemeenten in gezamenlijke gebeds diensten bijeenkomen, gaat het om hetzelfde: De belofte van de Geest. De dienst der gebieden. De weg van de eenheid. Het nieuwe toeristisch rijwielpad, dat over de Holterberg wordt aangelegd van Holten naar Nijverdal, nadert zijn voltooiing. Er is zelfs al een voorlopige datum vastgesteld voor de officiële inge bruikneming. Dat wordt 27 juni, wanneer de Belgische schippers- staking geen roet in het eten gooit. Het pad wordt n.l. aangelegd van rode mijnsteen, welke kleur het bijzonder goed doet tussen bossen en heide. Grove mijnsteen als ondergrond en daarover fijne mijnsteen als deklaag. Deze mijnsteen moet uit België komen. Daar is de schippersstaking inmiddels opgeheven, maar het is de vraag of het laatste materiaal dat nodig is, op tijd Nederland zal bereiken om op 27 juni de officiële openingsplechtigheid te doen plaats vinden. Men heeft in de gemeente Holten en ook onder Hellendoom niet o\ al het oude fietspad naar Nijverdal gevolgd, maar grotendeels een nieuw tracé gekozen, dat, van Holten uit, met een nieuw pad begint aan de westzijde van de Beukenlaan. Van daar gaat het het noorden in door maagdelijk gebied langs de dagcam ping van Staatsbosbeheer, welke hierdoor n'iet alleen voor automobi listen via de Toeristenweg, maar ook voor fietsers via dit toeristisch rij wielpad gemakkelijk bereikbaar is. Door de bossen en langs de Plaggen- weg komt het tracé weer in het be staande fietspad naar Nijverdal, dat eveneens verhard wordt. Door de heidevelden onder Hellendoom ein digt het pad in de Bergleidingweg bij Nijverdal. derij en kinderen beslist niet goed komt. Opa Bavink en kleinzoon Chris simuleren dat opa ziek is en Chris een enkel heeft gekneusd. Nu kan Nora natuurlijk niet weg. Chris blijft zelfs van de kermis thuis ondanks dat z'n vriendinnetje Stien- tje (Frida Oosterkamp) dan alleen moet. Tot slot vinden Bart en Nora elkaar toch weer en gaat alles ver der zeer naar wens. De bejaarden genoten geweldig van het spel van „O.C.H." en ze gaven hiervan met een spontaan applaus meer dan eens overduidelijk blijk Mevr. C. P. K. Enklaar-van Andel dankte namens de bejaarden en het soosbestuur. Al met al was het een zeer geslaagde avond waarop de be jaarden met veel genoegen zullen blijven terugzien. Ook voor de komende Pinksterdagen uw advertentie-opdrachten voor het HOLTENS NIEUWSBLAD vroegtijdig opgeven alstublieft 5r Sinds november vorig jaar houden de gereformeerde en de hervormde predikanten in de Zaanstreek samen komsten, waarin wordt gezocht naar wegen om elkaar beter te leren ken nen en zo mogelijk samen te werken. Bij dit overleg zijn 7 gereformeerde en 10 hervormde dominees betrok ken, werkzaam in 6 geref. plaatselij ke kerken en 10 herv. gemeenten. Er zijn inmiddels drie van deze regiona le besprekingen voor hervormd-gere formeerd (meer) „Samen op weg"- gaan gehouden. De eerste keer -werd de bestaande en groeiende hervormd-gereformeer- de samenwerking in de Zaansieek geinventaiseerd. Er zijn nu combina ties, die plaatselijk verschillen, melijk in Uitgeest, Assendelft en Westzaan. In Wormer bestaat 'n goe de onderlinge samenwerking ook met andere kerken; in Wormerveer, Oost- zaan en Koog-Zaandijk is van alles in beweging m Krom menie-'"Wacht: meri- met het in een hogere versnel ling.-brengen van „Samen op weg" öp 'de vervulling van dè geref. pre dikantsvacature: en in Zaandam groeit de onderlinge goede verstand houding en samenwerking eveneens en werden bijv. de kerkbodes samen gevoegd tot één kerkblad. De tweede keer, aldus ds. P B. W. Polvliet (herv.) zeer onlangs in dit zaandams Kerkblad, werd aandacht Waar het precies aan ligt, weet ik niet, maar het spreken over de kerk is opeens wat lichter van toets ge worden. Er is natuurlijk altijd opti mistisch gesproken over de kerk en haar toekomst. Maar dat ging de laatste jaren toch vooral vanuit een geloof als vaste zekerheid van de din gen die men niet ziet. De kerk had toekomst, zei men. Want de toe komst is van de Heer. En daarom moest men zich niet laten neerdruk ken door wat voor ogen was. Want dat was kommer en ellende. Geluk kig maar, dat later alles goed zal komen. Ruwe stormen mogen woe den, enzovoort. Dit pessimisme over het heden met een stichtelijke uitlaatklep naar een betere, andere toekomst maakt plaats voor dankbaarheid voor wat er toch nog allemaal goed is. Kenmerkend is de visie die in de eerste openbare uitlatingen van de nieuwe synodescriba, dr. A. H. van den. Heuvel doorklinkt. Elders in dil blad staat een impressie van zo'n blij vertoog van Van den Heuvel. „Het staat er in veel gemeenten veel beter voor dan sociologen waar wil len hebben". •Ik laat nu maar even in het midden, of sociologen dat wel willen. Zij zul len wel zeggen dat ze niets te willen hebben en dat de vooi-handen gege vens hen dwingen tot sombere con clusies Het punt is dus wat die gegeven" waard zijn. Eén ding is zeker: Van den Heuvel heeft in de afgelopen maanden Iets gedaan waar geen en kele soc'n'oog toe in staat was. Hii is namelijk de kerk rondgetoerd. En in de persoonlijke contacten met ge meenten is hij „zeer vertroost". 1 Nu zou men kunnen zeggen: dat op timisme over het kerkelijk leven is een persoonlijke aanpak van de nieuwe scriba. Dat zou niet eens zo'n gekke aanpak zijn ook, want het wordt wel vervelend als de kerken voortdurend met de staart tussen de benen in de hoek blijven zitten. Bovendien zou je ook nog kunnen op merken, dat de wijze van optreden van Van den Heuvel opgewektheid kweekt. Om met Vrij Nederland xe spreken: „Binnen korte tijd had Van den Heuvel de zaal met zijn grappen, zijn prachtige verhalen en zijn gren zeloos optimisme om zijn vingers ge wonden". Dus waar hij komt trekken de wol ken op eventjes maar en ter wijl hij wegrijdt met het idee dat hij opnieuw een gemeente heeft bezocht waar het heel goed gaat, trekken achter hem de wolken weer samen en vult men somber het zoveelste so- ciologenformulier weer in. Toch liggen zo de zaken niet. Van den Heuvel is een goed waarnemer en voorzover ik hem ken doet hij niet aan zelfbedrog. Het verschijnsel van een meer posi tieve benadering van de kerk dateert niet van het moment dat de synode scriba zei, dat het er vaak veel beter voorstaat. Het is al enkele maanden ouder. Kom over de Brug" biivoorbeeld heeft hier bepaald een rol in ge speeld. Buiten de kerken al heeft het verbazing' gewekt dat een doodge waande strom>«tr >n s'aaf bleek elke nationale m!Miiadii»he;doartie ver t nverlvpffpn. I 1 G. j®l'e v»n nongen „De Kerkvoogd" Anril 1973. besteed aan de beelden, die wy van elkaar hebben en op welke punten wy zouden kunnen samenwerken. Een voorstel van hervormde zijde om eind augustus een gezamenlijke ambtsdragers- en medewerkersdag te organiseren werd in principe aan vaard en aan een commissie van drie opgedragen ter verdere uitwer king- De derde bijeenkomst werd groten deels gewijd aan de bespreking van het voorstel van dit drietal. Het zal een bezinningsdag worden over de in vloed van de samenleving op geloof en kerk en over wat de bijbel ons te zeggen heeft over' kerk-zijn in de ze tijd. Een verzoek tot meedoen heeft inmiddels alle kerkeraden be reikt. Een en ander zal nog nader voorbereid worden op een dagberaad ir: mei door afgevaardigden van alle deelnemende kerkeraden. (Hervormd Persbureau). Het pad heeft een breedte van an derhalve meter en mag uitsluit'- door trappende wielrijders b~~ worden en niet door bromfietsen. Dit is een uitdrukkelijke voorwaarde van het ministerie van CRM, dat de aan leg van dit belangrijke recreatieve werk grotendeels subsidieert. Behal ve de bijdrage van de provincie be talen de gemeenten Holten en Hel- lendoorn slechts 5 pet. in de aanleg- kosten, welke f 205.000 bedragen Het werk wordt uitgevoerd door do Xoord-Nederlandse Wegenbouw Maat schappij te Harlingen en Nijverdal. Aan de westzijde van de Beu kenlaan is de aardenbaan van het rijwielpad reeds klaar. Het wachten is op de laatste zending ijnsteen. 4 cylinder, 1166 cc, 73 pk 150 km, schijfremmen vóór een van de vele modellen van Toyota, met reden de best verkochte Japanse automobiel. Off. dealer voor Markelo en omg Holterweg 2. Markelo, tel. 05476-1244 Speciaalzaak in Smyrna - Soedan Breiwol en alle andere handwerken HANDWERKHUIS Larenseweg 26 Telefoon 1981 Te koop: van goede afstamming. H. J. Arfman H.B.K. 47 Telefoon 05731 - 223 GEVRAAGD Zwemclub Twenhaarsveld Holten Vanaf woensdag 6 juni a.s. iedere woens dagavond om 20.00 uur gelegenheid tot trimzwemmen voor volwassenen. Contri butie 10,gedurende het zomerseizoen. voor de mesterij H. J. BERENDSEN Markelo - Tel. 05713 - 344 Wij zijn van 11 TOT EN MET 18 JUNI wegens vakantie Wilt u daarom uw bestellingen vroegtijdig opgeven Telefoon 1700 Ons benzinestation is in de vakantie normaal geopend. Elk jaar opnieuw een vraag: Waai noeten we met vakantie heen? Een vraag voor ouders, die op vakantie willen zonder hun kinderen of die dit jaar zelf een keertje overslaan maar wèl een vakantiemogclijkhew' voor hun kinderen zoeken. Een vraat •>ok voor jonge mensen, die geen zir iebben naar Italië, Spanje of Gric xenland te gaan. De Stichting voor Zon en Vrijhei' :an op deze vragen een antwoord ge en. Al jarenlang verzorgt het vakan ie-service-buro van deze stichting d< '.ogenaamde „kinderdorpe voo vinderen van 9-13 jaar in Vierhouten Voor de 13-15 jarigen zijn er avontu renkampen in de Biesbos en punter- kampen in Giethoorn. Voor de ouderen (vanaf 16 jaar zijn er vele mogelijkeden op het ge bied van de watersport; zeilkursus- sen in het Molenhuis ta Woudsend en in Sandfirden, zeilzwerftochten door Friesland en een zeil water skikursus in Woudsend. Bovendien is er een aparte zeilweek voor gezinnen. Voor crèche- en pro grammamogelijkheden voor beneden 13-jarigen wordt gezorgd. De Slichting voor Zon en Vrijheid is niet uit op winst; de prijzen kunnen daardoor laag worden gehouden, (s uw belangstelling gewekt? Een folder mei uitgebreide gegevens iver deze vakantie-aktiviteiten kan -hriftelijk of telefonisch worden aan- vraagd bij: STICHTING VOOR ZON EN VRIJHEID, Vakantie-Service Plein '40-'45 nr. 5 Postbus 8112 Amsterdam-Slotermeer Telefoon 020-138588. Uit voorraad leverbaar bij: Dorpsstraat 62 Telefoon 1400 Gevraagd voor halve dagen voor de huishouding. Mevr. Brands Dorpsstraat 12 KLEIN VELDERMAN Deskundig advies. Snelle service. Kolweg 76 Telefoon 1332 1 kolenkachel grijs en butagaskachel G. PAALMAN Espelo - tel. 1618 Briefjes inleveren voor 6 juni bij H. PASOP BORKELD 70 Verschillende kleuren VERF VOOR TENTEN, MARKIEZEN, e.d. a f 6,50 per liter Waterafstotend preparaat PLENS per spuitbus f 6,25 by schildersbedrijf Radio Schoneveld Fa. A. Schipper Riic«**n Rijssen Haarstraat 44 Dorpsstraat 3 - tel. 1390

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5