SPORTIEVE STRIJD OM BEKERS EN MEDAILLES I Het Rode Kruis: voor iedereen 1 Ponyconcours uitstekend geslaagd Mentink won twintig kilometer wegwedstrijd Ludekkerlandroutes Drie unieke kinderroutes door de Overijsselse Heuvelrug en Salland Ds. Gerrit Hendrik Schuppert bij de bondsspaarbank Wedvucht Markelose en Holtense dnivenliouders Duiven Jan Paalman eerste van St. Queutin Holten won tweede prijs op SDOL-toernooi Beslissin gswedstrijd damesvoetbal Oriënteringirit door fraaie natuur Holten 1 neemt deel aan SVZW-toernooi HOLTENAREN trokken goed Tweede prijs voor BI. Wit-junioren BI. Wit al-Excelsior a2 (6-0) BL. WIT-JEUGD NAAR Al,MEN MARKT TE RIJSSEN frydag 1 juni 1973 3 Begunstigd door mooi voorjaarsweer (er viel in de namid dag slechts een buitje) werd Hemelvaartsdag in de weide bij Kobers aan de Pastoriestraat door de ponyclub „De Bergrui- tertjes" een groot concours gehouden, waaraan werd deel genomen door de ponyclubs „Bergruitertjes" te Holten, po nyclub „Markelo", „De Eschruitertjes" te Wierden, „Loo- leeruiters" (I en II) te Almelo, „Ooster-ofruitertjes" te Rijs- sen, ponyclub „Albergen", ponyclub „Diepenheim". Er werd gereden volgens de re glementen van de Kon. Ned. Fe deratie van Landelijke Rijvereni- gingen (KNF). Het parcours met prachtig lopende lijnen was „ge bouwd" door de heer H. Breakers te Geesteren. 's Morgens werden de dressuur- proeven gehouden (individueel, acht- en viertallen), alsmede de voorwedstrijden voor het spring concours in de namiddag. Het mid dagprogramma opende met een grote parade, waaraan door pl.m. 160 jongelui met hun pony's werd deelgenomen. Nadat de jongelui zich keurig hadden opgesteld, had inspectie plaats door burgemeester mr. W. H. Enklaar, de heer H. Slaghekke te Borne, vertegenwoordiger KNF en de voorzitter van de organise rende vereniging, de heer K. Dek ker. De parade stond onder leiding van de instructeur van de Berg ruitertjes: Herman Rutterkamp te Rijssen. Na de parade sprak mr>. Enklaar een kort openingswoord, waarin hij zijn vreugde uitsprak over het organiseren van dit evenement en hij wees verder op het grote be lang van de ponyclubs, waarin men de jongelui reeds vroeg de liefde voor het paai'd bijbrengt. DANKWOORD De voorzitter van de ponyclub, de heer Dekker, sprak een hartelijk woord van dank tot mr. Enklaar voor zijn bereidheid om dit con cours te openen, tot de Holtense middenstanders, tot de heer Robers voor het beschikbaar stellen van het concoursterrein en tot allen, die bij de organisatie hun medewerking verleenden. Voor afwisseling in het middag programma was er een hengsten- show, waarbij prachtige hengsten met afstammelingen werden voor geleid door de dekstations Root- veld-Smit tê Bornerbroek, Rottink te Borne en Wagemans te Alber gen. Al met al een zeer geslaagd con cours met een goede belangstelling voor het middagprogramma. UITSLAGEN Dressuur achttallen: 1 Bergruiter tjes 98 p., 2 Oostcrhofruitertjes 96 pt., 3 PC Markelo 91 Va pt, 4 Loolee ruiters 1 88 pt. Dressuur viertallen: 1 Bergruiter tjes 91 a p., 2 Oosterhofruitertjes 88 pt. Dressuur ring 2: 1 Sjouk Bergsma, Eschruiters 40 pt, 2 Gerard Olde Lut- tikhuis, Albergen 33'pt, 3 Jacq Schuilink, Markelo 37 pt. Dressuur ring 3: 1 José Schurink, Albergen 48'/= pt., 2 Jan Kuiper, Loo- leeruiters 48 pt., 2 Inge Everhardus, Markelo 471/: pt., 6 Rudie Dekker, Bergruitertjes, 7 Vera Steunenberg, Bergruiters. Dressuur (caprille): 1 René Ker- busch, Looleeruiters 120 pt., 2 Gerrie Kram, Looleeruiters 104 pt.. 3 Vera Steunenberg, Bergruiters 99 pt., 4 Gerrie Meilink, Bex-gruitertjes. Dressuur ring 5: 1 Renate Lep pink, Looleeruiters 102'.c pt., 2 Erne- stien Reefman, Looleeruiters 101'Z: pt., 3 Nienke Kropholler, Looleerui ters 101 pt. Dressuur ring 6: 1 Bram Kool, Eschruiters 105 pt., 2 Erna Ruiter kamp, Oosterhofruitertjes 101 Vs pt., 3 Carla Waanders, Looleeruüters, 101 pt. Dressuur ring 7: 1 Janneke Reef man, Looleeruiters 105 pt., 2 Annet Nodtes, Esdhruiters 100'Ze pt., 3 Ve- ronie Holslag, Looleeruiters 1001/; pt. Dressuur ring 8: 1 Ineke Nijen- huis, Bergruitertjes .107'/= pt., 2 Ma rieke Robers, Bergruitertjes 107 pt., 3 Patricia van Benkei, Bergruiter tjes 107 pt... 8 Diek Veneklaas, Berg ruitertjes 102l/a pt. Dressuur ï-ing 9: 1 Karin Brouwers, Bergruitertjes 104 pt., 2 Aty v. d. Veer, Looleeruiters lOf'/s pt., 3 Riet Klumpers, Looleeruiters 101 pt. Dressuur ring 9a: 1 Joke Hinse- veld, Looleeruiters 102 pt., 2 Mirjam Wagemans. Albergen 100'/= pt., 3 Jan Beekman, Markelo 93Vï pt. ADVERTENTIE Sparen met variabele-termijn gegarandeerd Jgoed! maak meer gebruik van onze uitgebreide service De Holtense Atletiek en Trimclub „Hatric" organiseerde zaterdag een wegwedstrijd hardlopen voor KNAU- leden over een afstand van 20 kilo meter, zowel voor seniorcn als vete ranen. Het parcours ging over twee ronder over de volgende wegen: Dieszen- plasstraat, Koningin Wilhelminalaan, Aaltinksweg, Ruilverkavclingsweg /Parallel met de spoorbaan Iloltcn- Deventer). Doorlopende D(jk, Laren- seweg, Aaltinksweg, Koningin Wilhel minalaan, Diessenplasstraat). Aan de wedstrijd werd door ruim 80 atleten deelgenomen, voor de presta tieloop (10 kilometer) gingen 23 deel nemers van start. Uitslagen: 1 Mentink „Daventria" Deventer 1.07.35, 2 De Schipper ,,Ci- ko" Arnhem 1.09.10, 3 Hofstee „Han- zesport" Zutfen 1.09.47, 4 Chris Boes „Horror" Sneek 1.11.57, 5 Weegerink „Fortis" Enschede 1.12.46, 6 J. Hof stee „Hanzesport" Zutfen 1.13.26, 7 J. van Haren „PSV" Eindhoven, 1.14.39, 8 Wetzelaav België 1.15.33, 9 De Bruin „Sisu" Almelo 1.16.23. 10 Mönnink „Fortis" Enschede 1.16.40, 11 NugteTen „Energie" Barendrecht 1.16.54, 12 Wevers „Daventria" De venter 1.18.12, 13 Schapelhouman AV „Steen wijk" 1.18.29, 14 Ter Stege RAV „Metro" Rotterdam 1.18.39, 15 Scheringa AV „DEM" Delft 1.18.51, 16 H. J. Wolterink „Hatric" Holten 1.19.12, 17 P. Tukker „Spirit" Bid dinghuizen 1.19.22, 18 Wiersum „Ci- ko'66' Arnhem 1.20.49, 19 Sinninghe „Ciko'66" Arnhem 1.22.10, Veteranen: (40-50 jr.): 1 W. v.d. Lea „DAK" 1.09.57, 2 K. Zuidema „Fortis" Enschede 1.10.00, 3 P. v.d. Sande „Gen. Michielis" Best 1.17.07, 4 J. Jansen „Kimbria" Maastricht 1.17.15, 5 Schol „AAC" Amsterdam 1.19.07. Veteranen (50-60 jr.): 1 Jan van Ginkel „Veteranen Nederland" Baarn 1.18.50. Veteranen (60 jr. en ouder)Meij- ers „Kimbria" Maastricht: 1.20.37. De organisatie was bij „Hatric" in goede handen. De postduivenhoudersvereniging .Snelle Wieken" te Markelo nam. evens met haar Holtense leden, deel aan de wedvlucht vanaf Corbeil, af stand plm. 500 km. Vijfentachtig dui ven werden gelost om 6.20 uur. De vlucht had een traag verloop met zo goed als geen verliezen. De uitslag van de tien eerst aankomende dui ven was als volgt: 1 G. J. Bekker- lens, Holten 14.39.05 u., 2 Joh. Paal man, Holten. 14.41.43 u., 3 G. J. Has- -ink, Markelo. 14.47.43 u., 4 G. J. Bekkernens, Holten 14.49.21 u„ 5 G. ■I. Hassink. Markelo, 14.52.45 u„ 6 Joh. Paalman, Holten, 14.55.25 u„ 7 H. Dijkjans, Markelo, 15.02.50 u., 8 G. J. Hassink, Markelo, 15.03.08 u., 9 Joh. Paalman, Holten, 15.12.45 u., 10 G. J. Hassink, Markelo 15.14.58 u. Rudie Dekker met „Maroesja" en de leden van de ponyclub „De Bergruitertjes". Springen B (cat. A, B, C en D): 1 Monique Schoften, Looleeruiters, Janneke Jurriens, Looleeruiters, 3 Bertine Workel, Looleeruiters. 4 Riek Veneklaas. Bergruiters, 5 Annie Boo- de, Bergruitei-s. Springen L (cat. A) LMZ: 1 Bram Kool, Bergruiters, 2 Hans Ebbink, Oosterhofruitertjes, 3 Ronny Werk man, Bergruitertjes, 4 Jan Stege- man, Eschruitertjes. Springen cat. C en D (LMZ)1 Annet Noltes, Eschruitertjes, 2 Henk Hof. Esdhruitertjes, 3 Hei-man Zwart, Oosterhofruitertjes. Tally ho (A-B): 1 Huub Hulshof, Albergen; 2 Ivonne Feddema, Berg ruitertjes. Tally ho (B-C): 1 Dini van Vor- den, Eschruitertjes, 1 Engbert Prins, Bergruitertjes. Equipe springen (A en B)1 Eschruitertjes te Wierden. 2 Alber gen. Equipe springen (C en D)1 Loo leeruiters 24 pt. tijd 2.55.01; 2 Berg ruitertjes 23 pt. tijd 2.53.09; 3 Oos terhofruitertjes 22 pt tijd 8.30.04; 4 PC Markelo 22 pt. tijd 2.49.02. Stoelendans: 1 Bert Gerritsen, Oos terhofruitertjes, 2 Gerda Zandber gen, Bergruitertjes, 3 Annie Boode, Bergruitertjes. De postduivenhoudersvereniging De Bergvliegers" nam met 155 duiven deel aan de wedvlucht vanaf St. Quentin afstand 348 km. Dc duiven werden om 7.20 uur gelost. Aankomst eerste duif van Jan Paalman (Look) 13.09.42 u. laatste duif 13.35.03 u. De uitslag van de eerste tien vogels was: 1. Jan Paalman 2. en 7. H. van Beek 3. Jongman-Meesters, 4. W. Aaftink, 5. en 8. A. ten Dam 2, 6. M. Lodeweges, 9. A. ten Dam 1. en 10. J. Kruimelaar. Het eerste elftal van Holten heeft zondag j.l. deelgenomen aan het toer nooi voor standaardelftallen hetwelk om de twee jaar wordt, georganiseerd door S.D.O.L. te Luttenberg. Holten was in poule B ingedeeld met de vol gende ploegen: Lemelerveld, Om- men-Mariënheem en IJsselboys (Wij- he) en moest zodoende vier keer in actie komen in wedstrijden van 2 keer 20 minuten hetgeen eigenlijk wel een beetje te veel van het goede was met dit warme weer. D,e behaalde resultaten waren: HoltenLemelerveld 1-1, HoltenOm men 1-1, MarienheemHolten 0-1, HoltenIJsselboys 1-1. In hun poule bereikte Holten dus een gedeelde tweede plaats, gelijk met Ommen, doch doordat het doelgemid- delde van Holten iets beter uitviel kreeg ze de tweede plaats toegewe zen. Het vertoonde spel stond niet op een al te hoog peil en dit is grotendeels verklaarbaar door het bijzonder war- - me weer en het feit dat er steeds in een gewijzigde opstelling moest wor den gespeeld. Het was echter een bijzonder ge slaagd toernooi. Om plm. 18.00 uur reikte vooi-zitter Keizer van S.D.O.L. aan Holten een prachtige beker uit. Het eerste van de Machinefa briek Universalwerd kampi oen in de klasse A Bedrijfsvoet bal. Doordat de daraesvoetbalelftallen van Twente en Gelderland gelijk ge ëindigd zijn door beide van de af delingen Nijmegen en Arnhem te win nen terwijl de eerste wedstrijd tegen elkaar in een 0-0 gelijkspel eindigde, is er een beslissingswedstrijd nodig om uit te maken wie het Oosten ver tegenwoordigen zal op 16 juni a.s. om het Nederlands kampioenschap te Zeist. Deze beslissingswedstrijd wordt woensdag 6 juni om 19.00 uur ge speld op het sportcomplex „Meer manskamp". In het Gelderse elftal speelt de Holtense Gerry Kalfster- man mee. De M.A.C. „De Holterberg" o ganiseert zóndag, 3 juni een oriënte- ringsrit voor auto's, motoren brommers. Het wordt een tocht van plm. 42 km in de gemeente Holten. Er wordt deze keer gerden in klasse A en B. De start is om 14.00 u. bij het clubhuis café „De Biester" in de Stationsstraat. Deze oriënteringsrit is all-een al de moeite waard omdat de natuur nu ook het eikenhout geheel in blad staat, op haar mooist is. Zaterdag 2 juni neemt Holten I deel aan het toernooi dat gei— seerd wordt door SVZW (2e klasser zaterdagavoetbal) te Wierden. Dit is voor Holten het laatste voet balevenement van dit seizoen. Het pro gramma luidt als volgt: 13.05-13.35 u. Holten—A.S.V. (Aa- dorp). 14.10-14.40 u. Holten—SVZW. 15.15-15.45 u. HoltenPH. (Almelo). 16.20-16.50 u. HoltenAchilles (En schede). De wedstrijden duren 2 x 15 minuten (zonder rust). Voor dit toernooi zijn e,en twintigtal spelers uitgenodigd en de reis wordt gemaakt met personenauto's. Vertrek is bepaald op 12.15 u. van af Smidsbelt, einde van het toernooi plm. 17.30 u. Afgelopen zondag trok de 720 kg touwtrekploeg op het 4e toernooi op camping Westex-holt in Delden, geor ganiseerd door de t.t.v. Enter. De 720 kg ploeg bestond uit de he ren J. W. Lubbersen, G. Boode, J. ten Dam, E. Struik, H. Klein Velder- man, J. Marsman, J. Reijlink en A. Wansink. Ploegleider was H. Klaas- De uitslagen waren Enter—EHTC 3-0 HoltenBuurse 3-0 EnterNoordijk 0-3 Buurse—EHTC 1-2 HoltenNoordijk 0-3 Entei-Buurse 1-2 EHTC—Noordijk 0-3 EnterHolten 0-3 BuurseNoordijk 0-3 EHTC—Holten 0-3 Eindstanden 1 Noordijk, 12 pnt.; 2 Holten 9 pnt.; 3 Enter. 4 pnt.; 4 Buurse 3 pnt.; 5 EHTC 2 pnt. Totale eindstand na 4 toernooien. 1 Noordijk, 40 pnt.; 2 Holten 39 pnt.; 3 Enter 24 pnt.; 4 EHTC 12 pnt.; 5 Buurse 5 pnt. Het eerstvolgende toernooi - voor de 640 kg klasse - zal plaats vinden op zondag 3 juni te Neede en wordt georganiseerd door t.t.v. Noordijk. De junioren Dl hebben op het door de gezamenlijke voetbalverenigingen van Wierden (S.V.Z.W., Omhoog en Wierden) georganiseerde Jeugd- toernooi een heel mooi resultaat be haald. In de eerste wedstrijd tegen de D-ju- nioren van S.V.Z.W. werd een ro yale 3-0 zege behaald. Het liep in de ze ontmoeting heel fijn en het samen spel tussen de verschillende linies was voorbeeldig. Wilco Schippers was de maker van alle drie treffers. In de 2e wedstrijd tegen Omhoog D 1 ging het heel wat moeilijker. Het werd tenslotte door een schot in ei gen doel toch de volle winst. De tref fer was een cadeautje van de links achter van Omhoog die een afstands schot van Hans Aanstoot verkeerd op de krullen kreeg. Blauw Wit was door deze overwin ningen poule winnaar doch kon het. in de finale tegen Almelo D 1 niet maken (4-0). De tweede plaats een zeer eervolle was -goed voor een prachtige beker die aanvoerder Ger- rit Meijerink in ontvangst mocht ne men. Een heel mooi resultaat waar mee we ook leider Bets Brinkman en trainer Wim Beldman gelukwen- ln een vriendschappelijke wedstrijd heeft het toekomstige A team van Blauw Wit donderdagavond een for se zegge behaald op Excelsior A 2. De Blauw Witters hadden maar wei nig tijd nodig om in de nieuwe op stelling elkaar te begrijpen en al heel spoedig vielen dan ook de eerste doel punten. Vooral Richard Beldman en Gerard Koopman speelden een goede partij. De Rijssense tegenstanders wisten zich wel enkele mooie kansen te scheppen maar in laatste Instantie stond doelman Gerrit Paalman die prachtig werk deed succes in de weg. Hij voorkwam door enkele snelle re acties zeker schijnende treffers. Voor de zes doelpunten zorgden Jan Kolk man (2x), Richard Beldman (lx) en Jan Verveda (3x), Een mooie par tij voetbal, het aankijken tenvolle waard. Wegens enorm succes in 1972 geelt de Streek VVV Overijsselse Heuvelrug en Salland deze zomer wederom deze unieke routes uit. Deze actie is heel gericht op kinderen van alle leeftijden. „DE LUILEKKERLAND- ROUTES" is een brochure met drie routes, die voor kinderen interes- J. W. Middelink winnaar van de onderlinge competitie (34 leden). Maandagavond 28 mei vond in het Ontmoetingscentrum de afsluitings avond plaats van het eerste seizoen van de schaakafdeling van de s.v. Holten. In een vergadering o.l.v. de heer A. J. C. Brands werden ver schillende punten wat betreft het ko mende seizoen besproken. Zo zal Holten met een eerste achttal deel nemen aan de Overijsselse Schaak competitie. Verder werden enkele punten als materiaalaanschaf en contributie besproken. Men gaat een onderlinge enkele competitie houden met in de tweede helft een splitsing in een A- en een B-groep en er wordt bovendien gestart met een jeugdcom- petitie. In een bestuursverkiezing werden de volgende leden benoemd. De heer J. W. Middelink algemeen voorzitter en wedstrijdleider; dhr. H. G. A. Jansen, secretariaat; dhr. J. W. Kléin Velderman, penningmees ter; de heer A. J. C. Brands, compe titieleider en wedstrijd-secretaris te vens contactman hoofdbestuur s.v Holten. De heer W. G. Blitz bedank te als oudste lid, de heer A. J. C. Brands voor het vele werk dat deze verrichtte bij het „op poten zetten" van de nieuwe schaakafdeling. Deze plezierige avond werd beslo ten met „gongschaken". Een soort snelschaken waarbij van de deelne mers het uiterste werd gevergd. Door het hoge tempo kreeg men de vreemdste situaties op de borden te zien. Er werd gestreden in drie groe pen van 7 a 8 leden. Uitslagen: Jeugdgroep: 1 H. Jansen, 2 en 3 J. Kerkdijk en W. Disseveld. Groep A: 1 W. van Beek, 2 F. Groenewouda, 3 en 4 D. van Beek en J. Harmens. Groep B: 1 J. W. Middelink, 2 en 3 H. van Beek en W. G. Blitz. Wedstrijdleider Brands kon na af loop iedere deelnemer met een prijs je verrassen. Nieuwe leden zijn van harte welkom! „Het Rode Kruis maakt geen onderscheid voor wat betreft natio naliteit, ras, godsdienstige overtuiging, stand of politieke mening. Het tracht slechts lijden te verlichten, voorrang gevend aan nood gevallen". Dat is één van de zeven grondbeginselen waarop het Rode Kruis internationaal zowel als nationaal is gebouwd. Om het in meer hedendaagse taal te zeggen: Het Rode Kruis wil, of het nu Vietnam of Nicaragua betreft, noord of zuid, links of rechts, al le slachtoffers van een calamiteit helpen en daarbij alleen letten op de ernst van het leed. Alle Blauw Wit pupillen-teams gaan zaterdag 2 juni naar Almsn waar zal worden deelgenomen aan een toernooi van de SV „Almen". Het toernooi, dat de hele dag duurt betekent voor de pupillen het afsluiten van de compe titie. El en E2 vertrekken om kwart voor 8 en E3, E4 en E5 starten om kwart over 8. Dat laatste heeft het Nederlandse Rode Kruis ook in 1972 weer gedaan toen het na rampen in het buiten land in 41 gevallen voedsel, genees middelen, dekens, een medisch team, transportmiddelen of financië le bijstand voor een totale waarde van liefst f 2,5 miljoen verzond. Men zal zich herinneren dat direct na de beëindiging van het conflict tussen India en Pakistan een Nederlands chirurgisch team twee maanden lang in Bangla Desh opereerde en dat nog veel meer hulp ten behoeve van de slachtoffers in dit jonge land werd geboden. Andere spectaculaire hulp zendingen vonden plaats naar de hongerende bevolking van Afghanis tan (per schip naar Leningrad en vandaar per trein door Rusland heen naar Kaboel), naar vluchtelin gen uit Boeroendi waar zich ernsti ge stammenonlusten hadden voorge daan, naar slachtoffers van overstro mingen op de Philippijnen, Haïti, Indonesië en Algerije, naar vluch telingen in India en Pakistan, voor massa-vaccinatie tegen pokken in Joegoslavië en voor de talloze dak lozen na de ernstige aardbevingen in Nicaragua en Iran. De taken in eigen land werden bij dat alles bepaald niet vergeten. Daar zorgden de 466 plaatselijke afdelin gen, die het Nederlandse Rode Kruis thans telt, wel voor. En bij al die afdelingen staan de zeven beginselen van menslievendheid, onpartijdig heid, neutraliteit, onafhankelijkheid, vi-ijwilligheid, eenheid en algemeen heid voorop. Want alleen van daar uit is het mogelijk de gehandicapte medemens de hulp te bieden die hem toekomt. Het aantal leden van het Rode Kruis Korps steeg vorig jaar tot 12.500, allen gespecialiseerd in het verlenen van eerste hulp, het vervoer en verzorgen van zieken en gewon den. Daarnaast verlenen zij dikwijls medewerking aan allerlei medisch- sociaal werk van het Rode Kruis. De negen snelwegambulanceposten (thans zijn het er tien) hielpen in de weekeinden van 1972 162 licht- en 25 zwaargewonden. Het werk van de bloedtransfusie dienst nam opnieuw in omvang toe. Naast 350.000 directe transfusies wer den vorig jaar tijdens 355 plasma campagne-avonden ruim 92.000 fles sen bloed afgenomen ten behoeve van de bereiding van soms levens reddende preparaten. Bloed geven is leven geven en dus typisch Rode Kruiswerk. Niet alle Rode Kruistaken (Van Ra dio-Medische Dienst en trombose- dienst tot en met de vakantieweken voor chronisch zieken en gehandicap ten en het welfarewerk voor tien duizenden patiënten en bejaarden) kunnen hier worden opgesomd. Wel kan worden gezegd dat daarvoor uw steun onmisbaar is. Het Rode Kruis is er voor iedereen. Het Rode Kruis hoopt en verwacht dan ook dat iedereen in de komende collecte van 28 mei tot en met 9 juni zijn steentje zal bijdragen om het vele hulpverlenende werk, dat ook het komende jaar weer zal moeten wor den verricht, mogelijk te maken. Of, om nog een keer een vertrouwde slagzin te herhalen: Help het Rode Kruis helpen. sant zijn. Zij voeren langs attractie- punten voor kinderen, zijn geschre ven in kindertaal en verlucht met di verse illustraties. Bovendien biedt deze brochure vel» reducties. Het opvoedend element ia niet vergeten. De drie routes zijn als volgt samengesteld:: De eerste route heet de „WILD/ EET/EN/SPROOKJESROUTE' en begint in Holten. Van daaruit wordt een bezoek gebracht het Natuurhistorisch Museum PIET BOS op de Holterberg. Daarna voert de route via binnenwegen naar de NIEUWE BRUG bij Om men, waar men pannekoeken kan eten en kan midgetgolven. De laat ste pleisterplaats is de Sprook- jestuin „DE ELF PROVINCIëN" te Hellendoorn. De tweede route wordt de „PONY /ZON/EN/ZWEMROUTE" ge noemd, Vanuit Ommen wordt het SHETLAND PONYPARK RECRE- DE te Slagharen bezocht, terwijl de tweede stop de OLDEMEYER bij Hardenberg is. De derde route is de „EIGEN/ MEELMAAL/SPEL/EN/SPEEL- GOEDROUTE" Het SPEEL GOEDMUSEUM in Deventer is de eerste attractie, terwijl daar na een bezoek gebracht wordt aan de „BöKKERS'MöLLE" in Olst waar de kinderen zelf meel kunnen malen voor hun pannekoeken. De „WOLDHEK" in Ommen met ziin diverse attracties vormt, zo dach ten wij, een waardig slot. Bij de beide pannekoekhuizen wordt 10reductie gegeven, terw$l d» mu sea en de parken die aan^e*l»c*Si wor den 'n kind onder geleid» gj-atis toe gang geven. Deze drie routes kosten samen f 1,- terwijl de bonnen een waarde van ongeveer f 8,- vertegen woordigen. i Deze LUILEKKERLANDROUTES zijn dus suggesties voor drie dagen uit met de kinderen. De kinderen worden dan ook volledig betrokken bij alles wat zich onderweg afspeelt. Zowel voor de toerist als voor eigen inwoners zijn deze routes zeer aan trekkelijk. Ze zijn verkrijgbaar (voor f 1,-) bij de Sreek VVV Overijselse Heuvelrug en Salland. Marktstraat 19 te Raait», (tel. 05720-2343), ale plaatselijke WV's in het gebied van de Streek WV en alle ANWB-kantoren. Aanvoer: runderen 2, varkens 229, totaal 231. Prijzen per stuk: 229 biggen van f 110 tot f 124. Algemeen Overzicht: Handel: big gen vk>t met hogere prijzen. - Op de begraafplaats van Loenen aan de Vecht trof ik een grafmonu ment aan met het volgende opschrift: Gerrit Hendrik Schuppert geboren op 8 maart 1904 te Holten. predikant der gereformeerde kerk te Loenen 17 november 1935 overleden 19 april 1938 Hebreën 13 vers 8: „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeuwig heid". Voordat ik op persoon en werk van deze predikant inga, wil ik iets mee delen over zijn voorgeslacht, waar bij ik mij behoudens een kleine afwijking bepaal tot de rechte lijn. Ik ben ervan overtuigd, dat daar over mqer valt te vermelden dan wat hieronder volgt, doch de afstand tussen Hilversum enerzijds en de- vindplaatsen (o.a. Holten en Zwolle) anderzijds legt mij beperkingen op. De gegevens, waarover ik in de loop van enkele decennia de beschik king heb gekregen, gaan terug tot de „kledermaker" Jan Schuppert en zijn vrouw Dina Struik. Hun in 1800 te Holten geboren zoon Gerrit Jan trouwde op 11 mei 1826 in Wierden, de geboorteplaats van zijn bruid Hendrika Japink, ter we reld gekomen in 1804. Het huis der gemeente Wierden was tot 1884 ge vestigd op het Leijerweerd in Exoo, links van de weg Wierden-Enter. Als ambtenaar van de burgerlijke stand trad op de eerste assessor (locobur gemeester) Jan Hendrik van Buuren. Getuigen waren de inwoners van de gemeente Wierden Gerrit Jan van de Riet, bode en de landbouwers Hen drik Agteresch, Antonis ter Avest en Hendrik van den Beid. Het jonge paar ging in Holten wonen op het adres Dorp 77. De ljim van het geslacht wordt voortgezet door Derk Jan Schuppert, die op 14 december 1827 te Holten het levenslicht aanschouwde. Hij be oefende evenals vader en grootvader het kleermakersvak. Op 3 augustus 1853 stapte hij in Holten in het hu welijksbootje. waarin naast hem plaatsnam de op 16 oktober 1827 te Holten geboren Janna Mulder, wier ouders waren Jannes Mulder en Jen- neken Oldemulder. We trekken nu de linie door naar de kleermaker Hendrikus Schuppert, die op 1 februari 1883 in Holten in het huwelijk trad met het meisje Arendina Nijhuis. Zij was een doch ter van Evert Jan Nijhuis (De Prins) en Aalt jen Meijerman. Na het overlijden van Arendina Nijhuis hertrouwde de op 15 maart 1859 in Holten ter wereld gekomen Hendrikus Schuppert op 3 april 1903 in zijn geboortedorp met Egberdina Hendrika Maria Karkemeijer, wier geboorte plaatsvond op 6 augustus 1870 te Holten. Haar ouders waren de „kerkmeester" Gerrit Hendrik Karkemeijer en Hendrika Stam van de Borkeld. Deze waren op 3 april 1903 niet meer in leven. Een zuster van Gerrit Hendrik Karkemeijer, nl. Hendrika Maria, werd op 27 decem ber 1847 in Holten de bruid van ds Jan Schuurman, gereformeerd predi kant aldaar. De bij het tweede huwelijk van Hendrikus Schuppert optredende ge tuigen waren twee broers van de bruidegom, nl. de klompenmaker Jan Albert en de kleermaker Gerrit Jan, alsmede Gerrit Bax, gerefor meerde predikant en de gemeente secretaris Klaas Galenkamp, die in 1904 tevens werd benoemd tot burge meester van Holten. Over hem en zijn neef Albertus Galenkamp schreef ik in Holtens nieuwsblad van 3 en 17 september 1995. Hendrikus fungeerde op zijn beurt weer met Jan Albert op 23 april 1903 als getuige bij de trouwplechtigheid van Gerrit Jan Schuppert, oud 35 jaar en de twee jaar jongere Har- mina Steunenberg, die beiden Hol ten als bakermat hebben. Zij was een dochter van schoenmaker Hen drikus Steunenberg en zijn vrouw Geertrui Zandvoort. De derde en vier de getuige waren Jan Steunenberg, assistent bij de Hollandsche Spoor en de kleermaker Hendrik Willem Verveda. Nu kom ik weer bij Gerrit Hen drik Schuppert, wiens naam boven dit artikel staat. Hij was een zoon van het reeds genoemde echtpa-ar Schuppert-Karkemeijer. Na het stede lijk gymnasium te Deventer te heb ben bezocht, werd hij ingeschreven als student aan de theologische ho geschool van de gereformeerde ker ken te Kampen. Daar leerde men hem kennen als een vriend, op wiens trouw en pretentieloze bereid vaardigheid men zich rustig kon ver laten. In 1933 legde Schuppert met goed gevolg het kandidaatsexamen theolo gie af. Daarna was hij gedurende een jaar hulpDrediker te Bedum. In dat tijdsbestek heeft deze bescheiden zoon uit Holten zich de liefde en waardering van de grote Groningse gemeente kunnen verwerven. De mensen van Bedum waren erg ge steld op de dominee uit het land der Saksers. Op 31 oktober 1935 trad d» heer Schuppert te Gorssel in het hu welijk met Cornelia Jacomina Wol- fert, geboortig uit Axel. Hij werd op 17 november 1935 pxedikant van de gereformeerde kerk te Loenen aan de Vecht. Daar werd hij beves tigd door prof. dr. J. Ridderbos uit Kampen, vader van de hoogleraren dr. Hei-man N., dr. Nocolaas H. en de Amsterdamse predikant dr. S. J. Ridderbos. Ds. Schuppert deed intrede met een preek over Romeinen 1:11 en 12, luidende: „Want ik verlang om u te zien, opdat ik u enige geestelijke ga ve mocht meedelen, teneinde gij ver sterkt zoudt worden: dat is, om me de vertroost te worden onder u, door het onderling geloof, zo het uwe als het mijne". Ruim twee jaar heeft hij de kerk van het Stichtse Loenen gediend. Op 6 februari 1938 leidde hij voor het laatst een (Avondmaals)dienst. Hij sprak daarbij over Johannes 3:34 en 35- In enkele weken heeft een nier lijden zijn krachten gesloopt. Een vriend, ds. J. W. de Jager uit Zutfen, schx-eef: „Vlak na Paschen, terwijl de predikanten uit heel het land naar Utrecht ter conferentie togen, mocht ds. Schuppert uit het Utrechtse dia- conessenhuis reizen naar ,,de feeste lijke en plechtige vergadering der eerstgeborenen, die opgeschreven zijn in de hemelen". Ds. Schuppert had de beschikking gemaakt, dat er bij zijn begrafenis niet over hem werd gesproken. Hij wenste, dat zijn gemeente werd be paald bij de woorden uit Romeinen 8:31-39. Onder de velen, die de op 19 april 1938 te Utrecht overleden ds. Schuppert de laatste eer bewezen, be vond zich ook zijn bevestiger prof. Ridderbos. Ten besluite nog een woord van ds. De Jager: „Door zijn vriendelijk heid en bescheidenheid heeft hij de deur naar het hart van de mensen gevonden en hij heeft er de bood schap der verzoening in Jezus Chris tus door binnengedragen, zolang het dag voor hem was". Hilversum w. Otten.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3