Kerkdiensten UIT HET PLAATSELIJKE PARLEMENT Raiffeisenbank „Holten'' ij na f 115000 winst bij Parkeerverbod Verzet straat WEEKEND DIENSTEN Diamanten echtpaar Spaargelden stegen met ruim 3 miljoen Openbare kennisgeving ONZE AGENDA G. J. van 't Holt hoofd van „De Haar" school Stankoverlast blijft voorlopig. Postkantoor (nog) niet verkocht. Geld en kapitaalmarkt Land- en tuinbouw Structuur ontwikkeling M idden-en klei nbedrij t enen Leningen Bestuursverkiezing Mr. W. H. Enklaar waarnemend burgemeester van Heino Gevonden en verloren voorwerpen Geringe wijzigingen in nieuwe dienstregeling NS VOORBEREIDING BESTEMMINGS PLANNEN GOEDKEURING BESTEMMINGS PLAN Advertentie-opdrachten en berichten HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 25 mei 1973 25ste jaargang - No. 21 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Zaterdag 26 mei 11.00 uur: Topconcours voor drum bands en tamboerkorpsen op het sportpark „Meermanskamp-". 10.00-21.30 uur: Trim-zwemi.ren in het verwarmde zwembad „Twenhaars- veld". 2.00 uur: Wegwedstrijd KNAU-leden en prestatieloop. Start bij VVV- bureau. Zondag 27 mei 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert". Maandag 28 mei 19.00-21.30 uur: Uitreiken visvergun ningen in hotel „Holterman". Dinsdag 29 mei 19.00-21.30 uur: Uitreiken visvergun ningen in hotel „Holterman". Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) 14.30 uur: Groot ponyconcours „Bergruitertjes" in de weide bij Robers aan de Pastoriestraat (zie bericht en advertentie). 14.00 uur: Discobal met discjockey Toni in café „De Wippert". Vrijdag 1 juni Installatiebedrijf Klein Velderman B.V. de gehele dag gesloten (zie advertentie). Maandag 4 juni 20.00 uur: Laatste ruilavond voor zo mervakantie van de Holtense Post zegelclub „HPC" in rotel „Vos man". Donderdag 7 juni 5.30 uur (v.m.): Reisje van de afd. Holten der OLM. Vertrek vanaf gebouw „Irene". Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. ds. P. Lugtigheid, Bed. H. Doop. Extra collecte: Hervormd Kerkkoor. Oppasdienst: mevr. Pettinga, Penny Scheperboer en Hanny Baltus-, Plemelvaartsdag: 8.30 u. Hulppred. A. Schellevis. Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerkbouw". Hemelvaartsdag: 9.00 u. ds. H. van Twillert, Collecte voor de diaconie. R.K. KERK: 9.30 u. Heilige Mis in gebouw Jrëne'' (Boschkampsstraat). DIJKERHOEK; 9.30 u. ds. C. C. Ad dink. Extra collecte voor ..Bethanië". OKKENBROEK: 9.30 u. ds. J, van Hartingsveld van Deventer m.m.v. enkele jongeren. Extra collecte voor de kerkvoogdij. Hemelvaartsdag: 9.30 u. ds. C. C. Ad- dink van Holten. NIEUW HEETEN: R.k. kerk zater dagavond 19 u. Zondagmorgen 9 en 10 u. De Holtense raad is bijzonder prijsbewust. Men gaat niet zomaar tot verkoop van grond of bezit over. Daar moeten papieren en rap porten bij zijn. Dat het hulppostkantoor en een woning aan de Gaardenstraat, in de woningbouwsector gebouwd en onder be zwaar van huur aan de PTT zijn aangeboden voor een ton, kan al lemaal waar zijn, de raad wilde weten voor hoeveel de twee taxa teurs van PTT en gemeente de grond en het huis getaxeerd hebben. Kortom: ze \yll .een gespecificeerde schatting. Dat de twee taxateurs het bedrag van rond f 100.000,- toch niet terug nemen, begreep de raad, maar het gaat een woning met 200 m2 erf die voor f 42.000,- en een hulppostkantoor met 860 m.2 grond dat voor f 58.000,- is „aangeslagen". „Als we het op de vrije markt verkopen, brengt het meer op", stel de de heer D. J. Wansink (Gerri. bel.) „Maar dat kan niet, het is woning- wetbouw en zond-ar bezwaar van huur", wierp de heer J. Bosschers (CHU) tegen. „Wie is dan die huur der?", wilde de heer Wansink weer weten. Welnu, dat bleek de koper te zijn, de PTT. „Kijk eens aan", gaf de heer Wan sink weer als repliek. En hij kreeg medestanders. Ze kwamen uit alle fracties. Mr. Enklaar probeerde het nog over een andere boeg. „De taxateurs hebben natuurlijk de huurwaarde gekapitaliseerd en zijn daarna tot hun berekening gekomen. U heeft als raad nooit bezwaar ge maakt tegen de huur, hoe kan u dan bezwaar maken tegen deze verkoop prijs?" „We willen weten hoe die ton is sa mengesteld". gaf de heer Wansink ten antwoord. B. en W. hadden geen gespecificeer de taxatie, wel een bevestiging dat beide taxateurs het eens zijn gewor den op één ton. Daarmee ging ook de PTT akkoord, en de gemeente wilde er voor die prijs wel" af, want voorzitter Enklaar vindt het onge zond als de gemeente huisbaas van de PTT is. De raad hield evenwel voet bij stuk. Dus werd het stuk aan gehouden voor een gespecificeerd ta xa tierapport. Groen Prijsbewust was men ook bij de verkoop van een stukje grond, dat destijds buiten de kavel van een bun galow was gevallen en de bestem ming „openbaar groen" had gekre gen. De eigenaar van die bungalow wil de het er wel bij hebben. Dus gingen B. en W. turven. Ze kwamen tot de conclusie dat, als de kavel van de koper destijds met die 430 m2 grond was vergroot, hij voor zijn bouwper ceel f 1500 meer had moeten beta len. Dus kon de man het groen voor die prijs kopen. „Hij krijgt dus 430 m2 grond voor f 1500, dat is pak weg f 4,per vierkante meter. We vinden dat e.en koopje temeer omdat de waarde van het gehele perceel door het bijtrekken van die groen strook aanmerkelijk stijgt", stelden de heren Van der Harst en L. Kaan (PvdA). Uitgangspunt B. en W. vonden dat de heren van een verkeerd uitgangspunt verti-ok- ken. Men had gewoon de kavelprijs vergeleken: oude kavel, wat nieuwe kavel (vergroot dus met de groen strook) zou gekost hebben, van el kaar afgetrokken bleef er 2 over. Te- In de maandagavond in Dorpshotel Hoterinangehouden jaarver gadering van de Raiffeisenbank Holten(RABO-banlc} heeft voorzitter G. JRietberg in zijn openingswoord optimistische ge luiden laten horen ten aanzien van de in 1972 behaalde financiële resultaten. Wat de groei en de ontwikkeling van de bank betreft is er alle reden tot tevredenheid. De toevertrouwde spaargelden ste gen dit jaar met ruim 3 miljoen en er was een behoorlijke toename van de uitzettingen. Al met o.l een verbetering van de rentabiliteit. De Nederlandse geld- en kapitaal markt ondervond sterk de invloed van externe ontwikkelingen. Op 6 januari en 2 maart verlaagde de Nederland se Bank haar rente tarieven, zich hierdoor aanpassend aan de rente da ling in het buitenland. De valutamarkt maakte de eerste maanden onrustige tijden door. De Nederlandse Bank werd enkele ma len gedwongen tot steun aankopen. De Europese monetaire samenwer king kwam onder druk te staan als gevolg van de crisis van de pond ster ling. De circulatiebanken in de EEG wer den genoodzaakt voor belangrijke be dragen uit de markt te nemen. De feitelijke devaluatie van het pond be droeg 10 pet Dit had weer gevolgen voor de positie van de dollar. Voor de tweede maal werd West Eu ropa geconfronteerd met een aanzien lijke toevloed van Amerikaanse kapi taal, waardoor weer gedwongen aankopen plaats moesten vinden. Het wissel disconto bereikte het zeer lage niveau van 3 pet. De produktiewaarde van de Neder landse Land- en Tuinbouw nam in 1972 toe met 13 pet. terwijl de uit voer van agrarische produkten met 8 pet. steeg. De gestegen produktiewaarde kan hoofdzakelijk worden toegeschreven aan betere prijzen in enkele sectoren, met name de rundveehouderij, aard appelteelt varkenshouderij, alsmede in de fruitteelt. Tegenvallende resultaten deden zich voor in de graanteelt en de pluimvee houderij. In 1972 werden voor een aantal pro dukten in EEG-verband de richtprij zen verhoogd. Voor melk- en rund vlees met 8 pet. voor akkerbouw- produkten met ca. 4 pet. Schaarste op de internationale markt heeft er toe geleid dat de slachtprijzen aan merkelijk boven de oriëntatieprijzen kwamen te liggen, zodat tot tweemaal toe de invoerheffingen voor derden landen moest worden opgeheven. De melkproduktie in Nederland nam in 1972 met 7 pet. toe. Ook in andere EEG landen steeg, de .produktie. Een gunstig beeld in de landbouw is dat de vermogensbehoefte nog door 73 pet. wordt gedekt do®r eigen ver mogen. Door de steeds stijgende kosten ten opzichte van de opbrengstprijzen, was men genoodzaakt tot produktie ver hoging, schaalvergroting, mechanise ring en automatisering. Ook deze maatregelen zullen in de komende ja ren een rol blijven spelen. Het O en S fonds voor de landbouw werd in enkele onderdelen herzien. De nieuwe regeling vormt in grote lijnen een voortzetting van de oude saneringsregeling, met dien verstan de dat de herziene regeling minder aantrekkelijk is. In aansluiting op de EEG richtlijnen werd met ingang van 15 november in Nederland een sub sidieregeling ingevoerd voor bepaal de investeringen in akkerbouw, vee houderij en gecombineerde bedrijven. Deze regeling beoogt ondersteuning te bieden aan bedrijven die zonder de realisering van een investering in het ontwikkelingsplan niet in staat zijn 'n vergelijkbaar arbeidsinkomen te halen. Een ander aspect van het structuur beleid is de proef met de „grond bank" in een aantal ruilverkavelings- gebieden in het Noorden. De economische ontwikkeling bij het midden- en kleinbedrijf geeft de laat ste jaren 'n minder rooskleurig beeld te zien. Een goed functioneren van deze bedrijven is voor onze economie van fundamenteel belang. Hoewel de geldomzetten in 1972 be hoorlijk toenamen kan men dit niet zeggen van de goederen omzet. Onge veer 25 pet. van deze bedrijven be haalde in 1972 geen omzetvermeer- doring. De kostenstijging overtrof de omzet stijging sterk, waardoor heel wat be drijven genoodzaakt werden tot be drijfsbeëindiging over te gaan. Deze sombere beschrijving van het midden- en kleinbedrijf geldt natuur lijk niet voor ieder individueel bedrijf. Voorzitter Rietberg dankte aan het slot van zijn openingswoord mede na mens bestuur en Raad van Toezicht, de directeur de heer H. .1. Oolbekkink en het personeel voor het plichtsge trouw vervullen van hun taak en voor I" prettige samenwerking. Na de openingstoespraak van voor zitter Rietberg en een woord van wel kom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot oud-voorzitter-erelid de hr. J. H. Sprqkkereef gal' de directeur een toelichting op het jaarverslag over het boekjaar 1972. Het. spaargeld bedroeg op 1 januari 1972 (7462) f 32.405.943 1972 Toename in 1972 f 3.086.928. Spaargeld op 31-12 1972 f 35.492.871 (7590 spaarders). Het aantal spaarders steeg in het af gelopen jaar met 128. De debetomzet op de rekening-courant en privére- koningen tezamen... bedroeg in 1972 f 120.200.000 d.i. ten opzichte van 1971 een stijging met bijna 10 pet. Aantal rekeningen 1970 1303 omzet 91 miljoen; 1971 1829 omzet 109.6 mil joen; 1972 2114 omzet 120.2 miljoen. In 1972 werd in totaal verstrekt f 7.791.000 147 leningen. Afgelost (fi naal 25 leningen) f 3.644.000,-. Toename 28.1 pet. t.o.v. 1971 of f 4.147.Q0Q,-. Per ultimo 1972 stonden 676 leningen uit niet. een saldo van f 13.881.413.-. Het winsïsaldo over 1972 bedroeg f 114.841 (v.j. f 86227). Een voorstel om de gemaakte winst aan de re serve toe te voegen werd met alge mene stemmen aangenomen. Door deze toevoeging steeg het reser ve-fonds tot f 1.201.638,-. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van de heer W. Ste vens, (die zich om gezondheidsre denen niet herkiesbaar had gesteld) gekozen de heer G. J. Ulfman, Dij- kerhok. Door het bestuur was tevens kandidaat gesteld de heer W. Aalpol, Beuseberg 113. Inplaats van de heer II. Slijkhuis (af tredend en niet herkiesbaar wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd) werd als lid van de Raad van Toe zicht uit het door het bestuur gestel de tweetal t.w. de h.h. E. H. Stege- man, Lichtenberg en B. A. Haver- gekozen. Voorzitter Rietberg sprak een hartelijke woord van dank tot de heer Slijkhuis die als lid van de Raad van Toezicht sinds 1952 zijn beste krachten aan de bank heeft gegeven Hem werd als herinnering een horlo ge aangeboden. Van de heer Stevens die ruim 15 jaar als bestuurslid de bank op uitnemen de wijze heeft gediend zal t.z.t. - in een vergadering van bestuur en Raad van Toezicht afscheid worden geno men bij welke gelegenheid ook hem een horloge zal worden aangeboden. meer omdat in de bungalowbouwsec tor niet met vierkante meters, maar met kavels gewerkt wordt. De raad ging er mee akkoord, men wilde het kennelijk alleen even gezegd hebben. Tunneltje Niet goedkoop vonden de heren het aanleggen van een tunneltje naar de sportvelden aan de Dikkesleensweg. Daarvoor is een begroting g smaakt van twee ton. Dat tunneltje komt er dan ook niet, want er is geen geld. Maar wethouder Rietberg vond het voor die belangrijke spoorwegover gang de enige oplossing. B. en W. willen nu andere voorzie ningen treffen. De raad had er een brief over gekregen. Wat die voor zieningen zijn, kwam bij de discus sie niet uit de verf. Wel het tunnel plan, dat niet haalbaar is, vanwege de kosten. Benoeming schoolhoofd Na een langdurige besloten zit ting heeft de raad tot hoofd van de nieuwe school in De Haar benoemd de heer G. J. van 't Holt. De Partij van de Arbeid-fractie gaf echter do voorkeur aan de heer Hof. De frac tie legde daarover een verklaring af, maar bij de stemming bleek dat de raad toch de voorkeur gaf aan de Holtense kandidaat, die tien stem men kreeg en de heer Hof drie. In overleg met de inspectie voor het onderwijs was een drietal opge steld, te weten de lieer G. J. van 't Holt, onderwijzer aan de Dorpsschool tevHolten, de heer W. Geltink, hoofd van een school te Odoorn en de hr. G. H. Hof, hoofd van een school in Kraggenburg (NOP). Om het publiek een plezier te doen en daarmee ook de pers zette de raad de agenda om. Eerst werden de laatste agendapunten afgehandeld en hield men het besloten gedeelte aan het eind van de vergadering. Die laatste punten waren de wijzi ging van de gemeentebegroting en wel voor groenvoorziening in De Haar (f 48000), voor het Gemeentelijk boe kenfonds (f 40.000), voor de aanschaf van leermiddelen (f 830) en voor de uitbreiding van het electriciteitsnet (f 24.900), waar de raad geen be zwaar tegen had. Vóór het publiek weer zat, kon het weer opstappen, want toen sloot de voorzitter niet dq vergadering, maar wel de deuren... Na een gesloten zitting, die l1/- uur duurde, deelde heer Van der Harst namens de fractie van de P v d A mee dat men de voorkeur gaf aan de heer Hof. De heer J. Wiggers verklaarde nadat nog een kort beraad had plaats ge had, d at de Prot. Ghr. Fractie zou stemmen op nr. 1 van de voordracht de heer G. J. van 't Holt. Door de heer D. J. Wansink werd een stemverklaring afgelegd namens de partij Gemeente Belang en de hr. E. M. van Schooten (B.P.). Evenals de A.R. en de C.H.U. zullen zij hun stem uitbrengen op de heer van 't Holt die hierna met 10 voor en drie tegen werd benoemd. De heer Geltink (2e op de voordracht) had in middels z'n sollicitatie ingetrokken. Stankoverlast blijft Hoe graag B. en W. ook zouden willen, zij kunnen er niets aan doen dat de bewoners van De Haar in de stank zitten, die de open riolering verspreidt. Er wordt door het Zuive ringschap West-Overijssel alles in het werk gesteld de bouw van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie te be spoedigen. Er is een Deventer bureau bezig met het maken van de bestekte keningen en raadsvoorzitter mr. En klaar verwacht, dat begin 1974 met de bouw kan worden begonnen. Hij heeft er alle vertrouwen in dat Holten samen met Markelo de eerste zuiveringsinstallatie krijgt, die gebouwd gaat worden. De heer H. Rietberg (CI-I) vroeg of het college niet nog eens een brief naar het „schap" kon schrijven. Daartoe was de voorzitter bereid, maar hij vond het beter dat de com missie openbare werken eerst eens alle correspondentie over de rioolwa- terzuiveringsinstallatiebouw door nam. De heer Nijkamp (ARP) vond dat de bevolking van De Haar recht had op een uiteenzetting op 'n voorlichtings avond, die toch nog gehouden moet worden. L Burgemeester mr. W. H. Enk laar zal zolang zijn Heinose col lega wegens ziekte hiertoe niet in staat is 't burgemeesterschap van de gemeente Heino waarne men. Mr. Enklaar die op maan dag 28 mei door de commissaris der Koningin in Overijssel mr. J. L. M. Niers zal worden be ëdigd treedt op vrijdag 1 juni in functie. Voordat mr. Niers tot aanwijzing van mr. Enklaar overging besprak hij de wense lijkheid van waarneming van het burgemeesterschap van Hei no met de beide wethouders de heren A. Jonkman en A. H. Leu- verink. Gevonden: herenpolshorloge, zwar te hond, armband (Anita), dames horloge, shag, tas, inh. zwemkleding. Verloren: zilveren medaljon, blau we tas met gymn. pak, gatenbalk voor tractor, telefoonboek district Hengelo (O), blauwe fietstas, met in houd, rode damesportemonnee met inhoud, rijpapieren, rode portemon nee, geld en zwemkaart; lichtgroene portemonnee met inhoud. In de nieuwe spoorwegdienstrege ling, welke gelden zal van 3 juni '73- 25 '74, komen wat de vertrek tijden in Holten betreft slechts ge ringe wijzigingen voor vergeleken bij de oude regeling. Voor de richting Almelo betreft het drie kleine veran deringen: 6.25 u. wordt 6.26 u„ 7.54 u. wordt 7.53 u. en 23.29 u. wordt 23.30 u. In de richting Deventer zijn er geen wijzigingen. Behalve op het Station N.S. zijn nieuwe spoorboekjes ook verkrijgbaar bij het V.V.V.-bureau. Artsen Vrijdagmiddag 25 mei 5.00 tot en met woensdagmorgen 30 mei 8 uur dok ter W. R. van Couwelaar, Holterenk- straat 18, telef. 2750. Zaterdagmorgen vanaf 9 uur t.e.m. maandagmorgen 8 u. dr. W. R. van Couwelaar Holterenkstraat 18 tel. 2750 alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Hemelvaartsdag (donderdag 31 mei) v.a. woensdagavond 6 uur t.e.m. vrij dagmorgen 8 uur dokter J. H. A. Bruins, M#enbelterweg 15, telefoon 1280. Vrijdagmiddag 1 juni vanaf 15 uur tot maandag 4 juni 8 u. dokter J. F. Sijtsema. Boodschappen gaarne 's morgens voor 9.00 u. bij de eigen huisarts. Wijkverpleging Zr. A. Kijlstra, Groene Kruisgebouw Prins Irenestraat 11, Markelo telef. 05476-1285. Ambulancevervoer A. Muller tel. 1320 (b.g.g. J. Aan stoot tel. 1338. Maatschappelijk werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. 's Maandagsavonds van 7-8 u. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdag middag en donderdagochtend in 't Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat 29. G. J. Kraay, tel 2299. Tandartsen Zaterdag 26 en zondag 27 mei H. Scheffer, Prinses Julianaplein 12, Goor. tel. 05420-2500 voor spoed- vallen 6-7 u. namiddags). Gezinsverzorging Alle werkdagsn(behalve) zaterdags van 9-10 u .bij mevr. C. Knijff-Dekker tel. 1433 b.g.g. tel. 1799 (mevr. J. Beldman-Aanstoot) Hemelvaartsdag: E. A. Witkop. Rijs- sen tel. 05480-2260. Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2 tel. 1515. Wachtdienst Slachthuis T.m. zondag 27 mei H. J. Moleman, Lageweg 13, tel. 1974. Maandag t.m. zondag 3 juni A. Groen, Kozakkenstr. 15 tel. 1230. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan 't slacht huis tel. 1318. - Storingsdienst Zaterdag 26 mei tot en met vrij dag 1 juni: Electra H. Huisman, Kol- weg 42 tel. 1498. Gas: W. C.. v.d. Weerthof, Voorsboersstraat 2 telef. 1793. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Vrijdagmiddag werd in Holten door burgemees ter mr. W. H. Enklaar het huwelijk voltrokken van Albert Schippers en Elisabeth Waanders. De bruidegom werkt als besteller bij de PTT in Hol ten en de bruid is bejaardenverzorgster in Apel doorn. Collega's van de bruidegom haalden het bruidspaar met een tractor en versierde aanhang wagen als spoedbestellingvan het ouderlijk huis aan de Deventerweg. Tijdens de rit naar het gemeentehuis werd de stoet enkele malen „an- höln" en werd het glas geheven op een gelukkige toekomst. Later in de namiddag werd hei huwe lijk in de Ned. Herv. Kerk bevestigd door ds. C. C. Addinkhervormd predikant te Holten. Op dinsdag 5 juni hoopt het -echt paar A. Nijhuis en A. Nijhuis-Wolters Bergmanstraat 26 te Holten zijn 60 ja rige echtvereniging te herdenken. De heer Nijhuis is bijna 85 jaar en zijn echtgenote is 83 jaar. Beiae mo gen zich in een vrij goede gezond heid verheugen. Het diamanten echt paar heeft 5 kinderen 14 klein- en 4 achterkleinkinderen Er is 's middags van 3.30-5.30 uur gelegenheid om te feliciteren in re»- taurant „De Prins" aan de Rijssen- seweg. Bij de vele gelukwensen voe gen wij gaarne de onze. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun be sluit van 15 mei 1973, nr. 497 in het algemeen belang van het verkeer is besloten de Verzetstraat met inbe grip van de terzijde gelegen woon straatjes het parkeren aan beide zij den te verbieden door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Re glement Verkeersregels en Verkeers tekens. Het besluit van 15 mei 1973, nr. 497 is in afschrift gezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswa terstaat van Overijssel aan Gedepu teerde staten van Overijssel, aan de Koninklijke Nederlandsche Toeristen bond ANWB aan de Koninklijke Ne derlandsche Automobielclub KNAC De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn verga dering van 21 mei 1973 heeft beslo ten: 1. te verklaren, dat bestemmings plannen voor de op de bij de be sluiten van de raad behorende en als zodanig gewaarmerkte kaar ten in rode kleur omlijnde gebie den worden voorbereid; deze voorbereidingsbesluiten hebben betrekking op: a. het perceel Oranjestraat 30; b. het gedeelte van de Beuse- bergerweg. 2. te bepalen dat de betreffende be sluiten in werking treden met in gang van heden. De. besluiten met bijbehorende kaarten liggen van de dag der inwerkingtreding af ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 25 mei 1973. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. en aan de Koninklijke Nederlandsche Motorrijdersvereniging KNMV. Van het besluit kan door iedere be langhebbende beroep bij de Kroon worden ingesteld binnen 30 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving. Het adres van beroep moet worden gericht aan de Kroon, maar bij de Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 25 mei 1973. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedepu teerde staten van Overijssel bij hun besluit van 1 mei 1973, nr. 5495, af deling 2, goedkeuring hebben ver leend aan het raadsbesluit van 21 maart 1972, nr. 316 tot vaststelling van het bestemmingsplan „de Haar" met bijbehorende voorschriften, met dien verstande, dat goedkeuring is onthouden aan een aantal in hun be sluit nader aangegeven bepalingen c.q, gedeelten van bepalingen der voorschriften. Het goedkeuringsbe sluit ligt met 't bestemmingsplan ,,de Haar" vanaf 28 mei 1973 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken voor een ie der ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot ge deputeerde staten hebben gewend, [kunnen gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten aan enkele voor schriften. Holten, 25 mei 1973. De burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. voor het volgende nummer dienen in verband met Hemelvaartsdag uinterlijk woensdagmorgen te zijn ingeleverd. - Redactie/Administratie Holtens Nieuwsblad

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1