GESLAAGDE VIERING KONINGINNEDAG V mm Weekenddienst Kerkdiensten Gouden bruidspaar Aubade van 1000 schoolkinderen voor gemeentehuis Ast ma- bus t rijdmg Herkeuring voor maten, gewichten en meet werktuigen Openbare vergadering Vijftig jaar getrouwd Chr. Plattelandsvrouwen op bezoek in klooster „Sion' Teken- en touwtrekwedstij den en tot slotlampionoptocht Feest voor de schooljeugd Gevonden - Verloren KONINGINNEFEEST IN DIJKERHOEK Voor de Hartstichting KONINGINNEDAG IN ESPELO Burgerlijke Stand GESLAAGD Vergadering Plattelandsvrouwen Espelo Bloesemrit MAC OFFICIËLE PUBLICATIE Schoolreis De Schakel' J. van Asselt luch Ipistoolkain pioen van Twente van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk SPREEKUUR f BURGEMEESTER Wijziging route-indeling huisvuilophaaldienst NIEUWSBLAD Vrijdag 4 mei 1973 25ste jaargang - No. 19 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad :/iAzr/ -r Traditiegetrouw werd Koninginnedag in Holten weer ingezet met een aubade van plm. 1000 leerlingen van de drie basisscholen voor het voltallige gemeentebestuur op het bordes van 't gemeentehuis. Onder leiding van het hoofd van de o.l. Dorpsschool, de heer B. H. Brouwer (sinds enkele dagen ridder in de orde van Oranje Nassau) werden met begeleiding van de Holtense Muziekvereniging 'HMV', onder directie van Henny J. Fransen gezongen „Dankt, dankt nu allen God, „Dertig april" (tekst van mevr. Broere-Bos), het beken de „Sallandlied" van de heer Brouwer en tot besluit het „Wilhel mus" dat door het in grote getale toegestroomde publiek werd meegezongen. Na de aubade hield burgemeestei mr. W. H. Enklaar een koile toe spraak waarin hij zijn vreugde uit sprak over de enorme belangstelling Hij noemde het een goede zaak om deze dag zo te beginnen, om uiting te geven aan onze dankbaarheid dat we een koningin hebben die ons met wijsheid regeert. Koningin Juliana's verjaardag is niet alleen een feest dag voor haar en haar gezin maar ook een feestdag voor ons allen, moeten steeds weer in dankbaarheid beseffen wat zij voor ons land en volk betekent. Het is hai'tverwar- mend dat we hier met zovelen sarrn Artsen Zaterdagmorgen vanaf 9 uur t.e. maandagmorgen 8 u. dokter W. R. van Couwelaar, Holterenkstr. 18. tel. 2750 (Alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9 00 u. bij eigen huisarts. W ijkverplegi n g Zuster J-. E. .Duncan, roene Kruis- gebouw Holten, Gaardenstraat 23, tel. 05483-1436. Am bulancevervoer A. Müller, tel. 1320 (b.g.g. J. Aan stoot tel. 1338). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 u :n het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 's Maandagsavonds van 7-8 u. Tandartsen Zaterdag 5 en zondag 6 mei J. van Enk. Burg. v.d. Bergplein 33. Wier den, tel. 05496-1634 (voor spoedgeval len 6-7 u. nam.). Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker. tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. Beldman-Annstoot) Dierenartsen Oostenbrug, Diessenplasstr- Th. tel 1515. Wachtdienst Slachthuis T.e.m. zondag 6 mei H. W. Goorman Kolweg 52 tel. 1513. Maandag 7 t.e.m. zondag 13 mei C. Dijkstra, Schoolstr. 5, tel. 1833. Aangifte gestorven die ren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag Eleetra tel. 1368. Gas: W. C. v.d. Weerthof Voorsboers- str. 2, tel. 17A3. Brandmelding Overdag tel. 1352 (Politiebureau), •s Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). vrijdag 11 mei: ri. Gaardenstr. 13 mpgen zijn, aldus mr. Enklaar, die zijn toespraak besloot met een drie werf hoera voor de jarige Koningin. Hij sprak een woord van dank tot de heer Brouwer en de kinderen en tot „HMV" en de drumband van „HMV". Tijdens de aubade werd het verkeer dóór de politie omgeleid, omdat de gehele straat bezet was. De toe spraak van de burgemeester dankzij de geluidsinstallatie van Ra dio Ter Harmsel zeer goed te vol gen. Na de aubade gingen de schoolkin deren naar de verschillende zalen waar ze geweldig genoten van dolko mische films en toneel- In gebouw Rehoboth schaterden de klassen vijf en zes rond George Formby en in „Irene" hadden de klassen drie en vier volop plezier bij de film „Het oude kasteel". De kleinsten (klassen 1 en 2) werden in zaal „Amicitia" bijna twee uur heèl prettig beziggehouden door Cor- ty's Jeugdtoneel uit Amsterdam. Onbedaarlijk werd er gelachen om de twee circusclowns Toontje en Flip- pie, om de boef en de politieagent. Gevonden: gouden sterrebeeld han gertje „RAM", T-shirtje, donker blauw, licht bruine hond, grijze da- mes-fiets. sportmodel, postduif met ringnummer. Verloren: blauw geruite wollen jon gensjas, grijs snoer voor electr. tel machine, goudkleurige armband scha kel met plaatje, bos sleutels, wit keeshondje, gouden oorknopje, zwart .met witte damesfiets, sportmodel. HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 uur Hulppred. A. Schellevis. Extra col lecte Alg. Diaconale doeleinden 10 u. Jongerendienst in ..Irene". Oppas dienst mevr. Veenstra. WilUmien Lo- man en Alie Nijerees. Gerei', kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. Tijdens de dienst van 9.30 u. oppasdienst in gebouw „Reho both" (Ina Klein Nagelvoort en Hei- ma Beldman). In beide diensten is de ene collecte door de diaconie. Bij de uitgang collecte voor ..Eigen Kerkbouw". II.K. kerk: 9.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschakampsstraat) DIJKERHOEK: 9.30 u. ds. C. C. Ad- dink. Extra collecte Alg. Diaconale doeleinden. OKKENBItOEK: 9.30 u. ds. van der Molen van Raalte. Extra collecte Alg. Diaconale doeleinden. NIEUW HEETEN: R.K. kerk: zater dag* 19.00 u. zondagmorgen 9 en 10 uur. die zo af en toe nog al es last slaap had en- om de burgemeester wiens hoge hoed zoekraakte. In alle -zalen werden de kinde ren getrakteerd op limonade en een lekkere koek voor onderweg. 's Avonds trok door het Kolcom- plex een grote lampioenoptocht, geor ganiseerd door de Speeltuinvereni ging „De Kol" en begeleid door de Holtense Muziekvereniging „HMV' met drumband. De kinderen in Dijkerhoek vierden Koninginnedag in de school. Er was een grote tekenwedstryd georgani seerd met als onderwerp „Onze Ko ningin". Welnu, Hare Majesteit ver scheen in viltstift, krgt of kleurpot lood. De kinderen werkten enthousiast en de jury, bestaande uit de dames Van Maurik en Rensen en de heren Rechterschot, Bosman, Van Maurik en Groothengel, had dan ook veel moeite om de mooiste koningin uit te zoeken. In de prijzen vielen: Hen- nie Nijland, Thea Luggenhorst, Ria Tempelman. Alien Sluiter, Hanneke Nijkamp en Willie Stevens. Koninginnedag bracht voor elk wat wils. De morgen was al begonnen met het zingen van het Wilhelmus. Na de tekenwedstrijd, werd door ie der kind een muts in de nationale kleuren gemaakt. Na een beschuit met muisjes ter ere van Bartjan Groothengel werden touwtrekwed strijden gehouden. In de junioren-afdeling werd de derde klas kampioen en in de senio renafdeling de zesde klas. Juffrouw Ten Kampe verzorgde de limonade- bar. waar de kinderen hun dorst konden lessen. 1.300.000 Nederlanders lijden aan astma of een andere, daarmee ver wante aandoening van de lucht wegen. Samen worden die ziekten, aangeduid als CARA. 1.300.000 Nederlanders hebben, in meer of minder ernstige mate, moei lijkheden met hun ademhaling. Velen worden er invalide door (13 procent van alle invaliden) en moeten vaak hun werk verzuimen (20 procent van het totale ziekteverzuim). Velen sterven eraan. CARA is de dórde doodsoorzaak in ons land. Het Nederlands Astma Fonds heeft tot taak, de strijd tegen deze volks ziekte te bevorderen, te coördineren en te financieren. Het is ieder jaar weer de grote zorg van het Neder lands Astma Fonds, om het nodige geld bij elkaar te krijgen. Voor een (klein) deel komt dat uit overheidssubsidies, voor een ander deel uit giften van bedrijven, instel lingen en particulieren, maar voor het grootste deel krijgt het Neder lands Astma Fonds zijn geld uit de jaarlijkse collecte. Daarom doen wij een beroep op u om deze collecte, die dit jaar wordt gehouden van 7 tot 13 mei, tot een succes te maken. Als u bedenkt, dat één miljoen gulden voor 1.300.000 pa tiënten in feite nog maar nauwelijks 80 cent per patiënt is, dan begrijpt u, dat er veel, zeer veel nodig is. In ons aller belang is het nodig, dat de bestrijding van de volksziekte ast ma mede door uw bijdrage steeds be ter kan worden gevoerd. De ten bate van de Ned. Hartstich ting door de afd. Holten gehouden collecte heeft f 3404 opgebracht. Het plaatselijk comité dankt hen die ga ven en hen die met de collectebus rondgingen. Op 30 april verzamelden de kinde ren van school Espelo zich om 10 uur in het Buurtschapsgebouw „Het Tref punt" om Koninginnedag te vieren. Onder leiding van de Oudercommis sie met him dames en het schoolper- soneel werden er verschillende spel letjes gedaan. Daarna werd er ge- tracteerd en kregen zij allemaal een paar geschenken. Voor iedere klas waren 3 prijsjes, be schikbaar. De gelukkigen waren (respectievelijk eerste, tweede en der de prijs) Klas 1Riekje Nijenhuis, Josje Ulf- man, Joka Stevens. Klas 2: Henk Slijkhuis, Jan-Willem Nijland, Marie- tje Slijkhuis, Klas 3: Johan Bekker- nens, Jan Prins, Jan Nijland. Klas 4: Ria Jansen, Jan Schoneveld, Wim Nijenhuis. Klas 5: Henk Nijkamp, Martie Jansen, Jan Haverslag. Klas 6: Diny Jansen (500 punten!) Dinie Meilink en Gerrit Vruggink. Geboren: Bartjan z.v. A. W. F. Groothengel en A. M. van Beek. Amber Carmen d.v. H. Dijkgraaf en W. J. van der Hart. Suzan d.v. M. van der Stouw en A. G. Udo. Ro bert z.v. B. J. Müller en J. J. Schol ten. Geei't Jan z.v. J. Lodeweges en R. Kruger (geb. te Deventer). Ondertrouwd: H. A. J. van der Vegt, oud 31 jaar, Raalte en M. H. Nijland, oud 28 jaar. Holten. Gehuwd: H. Louws, Almelo en H. E. Wissink, Holten. T. Doomink, oud 25 jaar Gorssel en J. Vincent, oud 24 jaar. Holten. BEVOLKING Ingekomen: C. E. Mooij en gez, van Amsterdam. H. R. Nijkamp van Deventer. J. C. A. van den Assem en gez. van Gorssel. H. PLeters en gez. van Deventer. P. A. Vendel en gez. van Assendelft. A. de Boorder en gez. van Vlaardin- gen. J. H. Hofman en gez. van Er- melo. J. W. Baan en gez. van Hen gelo. H. D. Visser van Deventer. Te Utrecht slaagde voor hel diplo ma „Aspirant lerares" Joke ter Maat voor „Coupeuse" mevr. T. Reijlink. Hidders en voor „Costumére" Anne ke Bekkemens. Allen werden opge leid door Modevakschool D. Wessels- Nijland te Rijssen. De leden van de afd. Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hielden woensdag 25 april hun laatste vergadering in dit seizoen. De bijeenkomst werd geopend door de presidente mevr. G. Slijkhuis-Dik kers. In het bijzonder werd welkom geheten mevr. F. v.d. Velde uit Stap horst. Zij zou ons namelijk het een en an der vertellen over „Hulp bij Ongewen ste Zwangerschap". Maar het was niet zo dat zij de hele avond alleen praatte, nee het ging gezellig over en weer, over voorbehoedsmiddelen en al dat soort dingen, dingen waar vroeger niet zo gemakkelijk over ge praat werd. Verder kwamen er nog enige huis houdelijke punten aan de orde, enke le leden gaven zich nog op voor het reisje op 15 mei. Tot slot bedankte de presidente mevr. E. van der Velde voor de leerzame avond en wenste allen wel thuis. De M.A.C. „De Holterberg" organi seert zondagmiddag haar eerste ori- enteringsrit in dit seizoen, voor au to's, motoren en brommers. Het wordt een „bloesemrit" langs de bloeien de krentenstruiken in de gemeen te die nu volop in bloei staan. Ook kan men genieten van het prille groen dat de laatste dagen is uitgekomen De afstand van de rit bedraagt plm. 40 km. De start is vanaf 14.00 uur bij het clubhuis, café „De Biester", in de Stationsstraat. Deze rit telt mee voor het clubkampioenschap. Burgemeester en wethouders van Holten; gelezen het besluit van de gedeputeerde staten der provincie Overijssel van 24 oktober 1972, nr. 86567 (provinciaal blad nr. 165) en de brief van de directeur van de ijk- kring Zwolle van 27 maart 1973 nr. 612; brengen ter algemene kennis, dat de herkeuring der maten, ge wichten en meetwerktuigen in 1973 voor deze gemeente zal plaatshebben op plaats, dag en uur, in onderstaan de staat vermeld. Zitting te Holten, adres: Kantine Werf Gemeentewerken, Waagweg 4. Voor de gehele gemeente Holten. Dagen en uren voor de zitting vast gesteld donderdag, 10 mei 1973 van 10-12 uur en van 13-14'/: uur. In het bijzonder wordt nog de aan dacht gevestigd op het volgende: 1. Aan de herijk^lichtigen zullen door de dienst van het ijkwezen, zoveel als mogelijk is, oproepin gen worden gezonden, vermel dende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangebo den kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen be lang aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewe zen, dat de verplichting tot her keuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. De dames van de afd. Holten van de Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) brachten vorige week donder- W De vijfde klassen van de school met de bybel „De Schakel" heeft dinsdag j.l. een reis gemaakt naar Rotterdam. De reis werd deze keer per trein gemaakt. Om kwart voor acht vertrokken de kinderen per spe ciale trein naar de grote havenstad. Hier aangekomen gingen ze meteen met de metro naar het station Leu venhaven waar de boot van de Spi- do klaar lag voor een rondvaart door de grote havens en langs grote a schepen. De kinderen genoten van al het mooie wat daar te zien was. Schepen van allerlei nationaliteiten lagen de dokken of langs de kaden. De boot voer o.a. ook Jiangs een grote scheeps werf waar een booreiland op stapel stond. Een mooi beeld werd hier ver kregen van het bouwen van zo'n ge weldig groot kunstmatig eiland dat later naar zee wordt gesleept. Hierna ging de tocht met de metro onder de Maas door om verder ir Rotterdam zuid boven de grond te ko men. Toen kregen de kinderen nog eens een gezicht op de Maas, al was het dan nu van boven af gezien. Bij het eindpunt „De Slinge" stond een aantal bussen gereed om de kin deren naar de diergaarde „Blijdorp' te brengen. Voor velen was dit eer heel aparte belevenis. Veel werd ge noten van de verschillende dieren die hier te zien zijn. Ook was het be zoek aan de grote hal met tropische planten en dieren een hoogtepunt van deze dag. Het laatste uur werd door gebracht in de speeltuin van deze diergaarde. Dit slot van het bezoek aan 's werelds grootste haven viel natuurlijk ook zeer in de smaak. Om kwart over vyf vertrok de trein weer van het grote centraal station van Rotterdam. Om kwart over zeven was het op het station in Holten een druk te van belang toen de trein daar ar riveerde. De ouders stonden daar te wachten om de kinderen op te halen en de verhalen van deze enerveren de dag aan te horen. Schutter J. van Asselt van de Schietvereniging „De Eendracht" te Holten heeft op een groot en sterk bezet Twents kampioenschap te Del den het maximaal aantal van 30 pun ten geschoten (2x30 en 2x29) een suc ces dat goed was voor de kampioens titel en een wisselbeker. dagavond een bezoek aan het kloos ter „Sion" te Wesepe waar ze wer. de ontvangen door de gasten-pater. Na een korte toelichting woonden ze allereerst de gezongen avondmis van de monniken bij. Daar alle da mes de tekst van deze gezongen mis hadden ontvangen was alles goed te volgen. Na de kloosterkerk te hebben be zichtigd tracteerden de gasten-pater op koffie met 'n eigen gebakken koek je waarna hij aan de hand van een aantal prachtige dia's een boeiende en hoogst interessante lezing hield over het kloosterleven en over het leven met de Heer. De presidente van de afdeling me vrouw Van Engbrink-Ramaker was ongetwijfeld de tolk van alle dames toen zij de pater hartelijk dankte voor 't gebodene. Zij liet haar dank woorden vergezeld gaan van een ge schenk in couvert. Al met al een mooie afsluiting van een geslaagd seizoen. 2. De maten, gewichten en meet werktuigen moeten vóór 1 okto ber 1974 gestempeld zijn met de hoofdletter G in fantasievorm. 3. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken bestaat nog gelegenheid tot her keuring aan het ijkkantoor te Zwolle, Govert Flinckstraat 1, uit sluitend op maandag, uitgezon derd feestdagen, van 9-12 uur en 14-17 uur. 4. Voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen is keurloon verschuldigd en voor het justeren van gewichten jus- teerloon, te voldoen bij het weer in ontvangst nemen der voor~ werpen. Datum 11 april 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris G. J. Langenbarg. De burgemeester, W. H. Enklaar. De Burgemeester van Holten maakt bekend, dat hij verhinderd is op maandag, 7 mei a.s. het gebruike lijke spreekuur te houden. Holten, 4 mei 1973 De Burgemeester voornoemd, W. H. Enklaar. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de te druk bezette donder dagroute van de huisvuilophaaldienst het noodzakelijk is een gedeelte van de donderdagroute naar de maan dagroute te verplaatsen. Deze wijziging treedt in wer king met ingang van maandag, 7 mei a.s. en heeft betrekking op de navol gende straten en wegen: Oude Deventerweg, Deventerweg, Burgemeester van der Borchstraat, Oude Diepenveenseweg, Jeurlinks- weg, Raalterweg, Sparrenweg en Mo- len-Belterweg. Vanaf maandag 7mci a.s. zal der halve in voornoemde straten en we gen het huisvuil 'voortaan op maan dag, 's middags na 12.00 uur worden opgehaald. Holten, 11 april 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De heer T. Beldman en zijn echtgenote mevrouw H. Beldman-Hennink, Mar- keloseweg hopen op woensdag 9 mei te herdenken dat ze een halve eeuw ge leden in het huwelijksbootje stapten. De gouden bruidegom is 74 jaar en de gouden bruid 69 jaar. Beide mogen zich nog in een goede gezondheid verheu. gen. Het echtpaar heeft 5 kinderen, 16 kleinkinderen en achterkleinkind De heer Beldman behoorde in 1939 tot de groep Holtenaren die de Landelijke Rijvereniging ,,De Bergruiters" heeft opgericht en hij heeft de ruitersport met veel succes beoefend tot 1961. Oud-Bergruiter Teunis Beldman was verschil lende keren kampioen van Overijssel „Springen klasse Z". Het jaar 1957 was bijzonder succesvol. Beldman behaalde toen in Markelc op de 'Gouden Aren' de provinciale titel „Springen Z" en werd enkele weken later in Emmeloord in deze klasse met z'n prachtige „Amigo" kampioen van Nederland. Het zal het gouden echtpaar woensdag zeker niet aan belangstelling ontbreken en ongetwijfeld zullen velen uit de landelijke ruiterij hun gelukwensen aan bieden. By de vele felicitaties voegen wij gaarne de onze. Op donderdag 10 mei houdt de Stichting voor sociaal en cultureel werk te Holten haar openbare ver gadering in de zaal van Vosman. Al le ingezetenen van Holten zijn hier van harte welkom. Het bestuur van de stichting hoopt dat vele Holtena ren hun belangstelling willen tonen om daar aanwezig te zijn. Men zal daar niet alleen kunnen horen wal de stichting die nu twee jaar be staat allemaal doet en in de naaste toekomst wil gaan doen voor de Hol tense bevolking, maar men zal ook ruimschoots de gelegenheid krijger om hier vragen te stellen of eventu ele ideeën voor het werk te herde te brengen. Deze stichting is er voor de hele Holtense bevolking en wil niets liever dan de Holtenaren ook zo veel mogelijk laten horen wat ze er van verwachten. Daar er in het bestuur door het vex-trek van de heer W. Ad- dink naar Almelo een vakature is ont staan wordt ieder gevraagd om na men te noemen van jongelui onder de 25 jaar die deze opengevallen plaats kunnen innemen. Op deze vergadering zal ook de nieu we leider de heer H. Kampman wor den voorgesteld. Zoals we reeds eer der berichtte is de hr. Kampman uit Hellendoorn hier per 1 mei als vaste kracht in dienst getreden. De heer Kampman zal iedere middag tussen 2 en 3 uur in het gebouw ,,'t Kolnus" aanwezig zijn. Iedereen zal hem daar kunnen ontmoeten om inlichtingen over de activiteiten te krijgen. U kunt dit op die tyd ook telefonisch doen onder nummer 2463. Op woensdag 9 mei herdenken de heer A. Tuitert en mevr J G Tmtert-Klein Baltink, Dijkerhoek 101 hun 50-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. Tuitert resp. 74 en 77 jaar oud genieten beide nog een goede gezondheid. Ze hebben 2 kinderen en 4 kleinkinderen Het gouden paar heeft sinds de huwelijksdag op D 101 in Dijker hoek op de grens van Holten en Okkenbroek gewoond. Er is 's avonds van 7.30-10.30 uur in zaal .Visser" te Okkenbroek gelegen, heid tot feliciteren. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1