Grootheden strijden om de Twente-trofee Jeugdverslagen S V. .Holten' BI. Wit klopte Holten I ZC „Twenhaarsveld naar Enschede Geweldig Motorspektakel te Markelo WAAR GAAN WE HEEN II Groot touwtrekkerstoernooi in „Kallster mans weide Damesvolleybalteam BATO blijft kampioenskandidaat BLAUWWIT €2 SCOORDE 9 MAAL BI, Wit Dl-Holten Dl 0-5 BI. Cl Excels. C2 5-0 Programma BI Wü-v Pupillen RKSVE3-B1. Wit E5 0-4 SV „Holten" programma Tweede Paasdag leugdvoetbul- programma 5F „Holten" SC Rijssen El- Bl. Wit El 4-1 SC Rijssen ES- BI. Wit E21-0 BI. Wit E3- Vesos E3 7-1 SC Riissen E4 - BI. Wit E4 0-4 Eerste Paasdag branden de paasvuren Voor „Simavi" ERE-PRIJS PH 5 - Holten 3 3-1 Holten C2 kampioen? Holten E3 - Excels. E5 B ATO 2 - Eversberg 1 Jonge „BATO" Gert en Hermien in Almelo s De Hagen Vrijdag 20 april 1973 5 Markelo met zijn unieke staat van dienst ten aanzien van de organisa tie van internationale motorcross- stoppers" zes Grand Prix', een Trophée des Nations en een Motor cross des Nations gaat 2e Paas dag de roemruchte traditie voortzet ten met een geweldig motorspekta kel. Ook nu weer zullen duizenden mofcorfans getuige zijn van uitzonder lijke krachtmetingen. Het met veel zorg samengestelde in ternationale 500 cc.-veld telt een aan tal grote talenten, waaronder de Ame rikaan Jim Pomeroy (Bultaco), die 8 april j.l. bij de G.P. van Barcelo na als tweede finishte. Ondanks het Maico-jdbrieksrijder Gerrit Wolsink, Hengelo Gld. Winnaar van de le Grand Prix 1973 te Frankrijk (500 cc Motorcross). grote aantal wedstrijden dat met Pa sen in Europa gereden wordt zijn vijf beroemde Zweden gekontrakteerd, waarvan Aberg, Kring en Hammer- gren in eerste instantie genoemd moeten worden. Bij het Belgische kontingent zien wij o.a. Sylvain Ge- boers. Of hij zal starten staat te be zien in verband met een blessure. In dit 'illustere gezelschap zullen zowel Gerrit Wolsink als Frans Sigmans zeker niet uit de toon vallen. De re cente, zeer opvallende verrichtingen van beide cracks garanderen prach tige motorsport. In deze klasse zijn 29 vertrekkers. Ook dit jaar zullen de zijspankombi- naties (27) acte de présence geven. De grote mannen zijn hier onze na tionale kampioen '72 Broer Dirkx, Jan ten Theije, Fons van Heugten e.a. Het programma brengt voorts een vloot 250 cc. machines aan de start. Jim Pomeroyde jonge Ame rikaan. die op z'n Bultaco op verschillende wedstrijden Europa dit seizoen' tot. toppres taties kwam. In verband met het grote aantal (68) zullen de A-junioren twee series rij den met een finale. Ook dit jaar weer een doordacht sterk gekomponeerd motorcrossfestijn, dat liefhebbers uit het gehele land naar de Herikerberg te Markelo zal trek ken. De training op Tweede Paasdag be gint om 10.00 's morgens en zal twee uren duren. Het voorprogramma met de A-junioren vangt aan om 13.00 uur- Voor het eerst in de' rijke voetbal historie van Holten was er 'n vriend schappelijke wedstrijd tussen de SV Holten" en Blauw Wit '66 op 't sport park „Meermanskamp". In de eerste helft een verdedigend spelend Blauw Wit en een sterk aan vallend Holten. Doelman Frans van Gennep werd verschillende keren duchtig aan de Blauw Wit C2 ging zaterdag voor de laatste competitiewedstrijd vol moed naar „De Zweef" in Nijverdal. Het werd 'n wedstrijd waarin de thuisclub direct bij het begin al enkele goede scoringskansen kreeg, maar door slecht schieten en goed werk van keeper Nico Beldman bleef de stand 0-0. Langzaam kwam BI. Wit in haar ei gen spel en moest de Zweef in de verdediging Jan Paalman was het die de score opende na plm. een kwartier spelen. Door dit doelpunt ge sterkt ging C2 rustig door en zo werd de stand bij rust 4-0. Na de rust be gon de Zweef met een hevig tegen offensief, maar het ging allemaal ie gehaast zonder overleg zodat Blauw Wit het wel kon klaren. Bij de Zweef vielen in de verdediging veel gaten waarvan de Blauw Witte voorhoede profiteerde, zódat de eindstand 9-0 werd. Jan Paalman nam 3 goaltjes voor zijn rekening, van Spronsen 4, en D. Jan Schuppert en Wim Stam schoten elk een keer raak. Ook in deze wedstrijd een hoge sco re, maar dan wel in het voordeel van de tegenstanders. Holten D. al kam pioen in deze klasse, was er op ge brand om de competitie ongeslagen te beëindigen. Het werd een beslist verdiende overwinning voor de sterk ste ploeg uit klasse D13. (voetbal) tand gevoeld, maar hij deed prima werk bij harde schoten van de Holtense voorwaartsen. Een van de weinige aanvallen van Blauw Wit resulteerde verrassend in een doelpunt van Ep Beldman. Na de rust begon een technisch beter Holten met een fel offensief. Er kwamen kansen maar de voorhoede was bepaald niet op schot. Blauw Wit kreeg in de 2e helft nog de beste kansen op een treffer, toen Henk Aan stoot jr. en Ep Beldman (2x) alleen voor de Holten doelman kwamen, 't Bleef in deze sportief gespeelde en door.scheidsrechter Baan goed gelei de wedstrijd bij 1-0 voor Blauw Wit. De spelers van Cl hebben in nun laatste competitiewedstrijd van het seizoen '72-'73 fiks uitgehaald. Voor dien waren de" resulaten povertjes Maar het leek er veel op, dat deze wedstrijd een revanche voor alle vo rige nederlagen moest worden. Hard werkend, aardig opbouwend en el kaar goed steunen werd Excelsior C2 verslagen. Tot de rust bleef het 0-0, maar in de tweede helft ging het gemakkelijk. Gelukkig zat er deze keer genoeg stootkracht in de voor hoede om de aanvallen ook af te ron den. Blauw Wit BIRV BI 3 uur. De laatste wedstrijd voor B. Door een overwinning, kan de eervolle plaats in de competitie veilig gesteld wor den. Blauw Wit E2—De Zweef E4 9.30. u. SOS E4—Blauw Wit E4 11 u. vertrek 10.15 u. Blauw Wit E5Hollen E6 9.30 u. Blauw Wit E5De Zweef E9 10.15 u. (2 wedstrijden). Tegen RKSV ging de vermoeidheid toch nog wel een woordje meespre ken, maar door taai volhouden wis ten ze toch een overwinning mee te nemen. Door deze uitslagen is BI. Wit E5 in de bovenste helft van de ranglijst gekomen. Er moeten nog 7 wedstrijden gespeeld worden, dus er kan nog van alles gebeuren. Jon gens blijf goed trainen en houd je vechtlust voör een goed resultaat! SV „HOLTEN" programma 2e Paas. dag. Holten 9Holten 7 aanvang 9 uur (sportpark), Holten 6Holten 5 aan vang 9 uur (sportpark), Holten 8 Holten 4 aanvang 9 uur (sportpaark) Holten C2Eversberg Cl aanvang з.00 uur op Meermanskamp. Zaalvoetbal: om het kampioenschap van Twente in de sporthal Diekman te Enschede. Quick C2Holten Cl aanvang 10.00 u. vertrek 8.30 u. Holten ClON Cl aanvang 11.00 u. Emos ClHolten Cl aanvang 12.20 u. Holten ClATC Cl aanvang 13.20 u. Holten ClLosser C2 aanvang 15.00 PUPILLENCOMPETITIE Vesos E3Holten E4 aanvang 10.00 u. vertrek 9.15 u. Holten E5De Zweef E7 aanvang 10.15 u. Holten E5De Zweef E7 aanvang 11.00 u. Blauw Wit E5Holten E6 aanvang 9.30 u. Holten E6De Zweef E9 aanvang 11.00 uur. A.s. zaterdag is de wedstrijd Holten C2Eversberg Cl zeer belangrijk aangezien in deze wedstrijd, wan neer Holten C2 deze wedstrijd wint zij kampioen worden. Daarom ver wachten wij veel publiek bij deze wedstrijd. Het pupillentoernooi van El, 2, 3 gaat zaterdag niet door. HOLTEN Cl—PH Cl 1-1 Deze, door beide elftallen uitstekend gespeelde wedstrijd was het aankijken meer dan waard. De weegschaal bleef dooj- de doelpunten, die op pre cies dezelfde wijze ontstonden, in evenwicht. De uitslag gaf een juist beeld van de krachtsverhoudingen. Indien de laat ste wedstrijd tegen Vroomshoopse Boys wordt gewonnen, dan is een eervolle derde plaats, in deze zware afdeling, verzekerd. We rekenen er op dat de jongens van Cl daarvoor zullen zorgen. BLAUW WIT Dl—HOLTEN Dl Holten Dl heeft afgelopen zater dag in de plaatselijke derby tegen Blauw Wit Dl bewezen een waar kampioen van haar afdeling te zijn. Zij demonstreerden bij vlagen voet bal van uitstekende kwaliteit en de Blauw Wit verdediging stond bijna de hele wedstrijd onder zware druk. Reeds na vijf minuten werd door een prachtig afstandschot de score ge opend. Het Blauw Wit team was nu duidelijk aangeslagen en nog voor rust moesten ze drie treffers incas seren. Met een fraaie 6-0 overwinning werd het eind van deze wedstrijd be reikt, maar ook het slot van een zeer succesvol seizoen; namelijk ongesla gen kampioen zonder ook maar één verliespunt. Jongens, nogmaals van harte gefeliciteerd. ENTER V. El—HOLTEN El Holten El heeft zijn laatste wed strijd in de competitie helaas verlo ren. Dit kwam mede door de zeer Zaterdag 14 april werd door zwem- club Twenhaarsveld deelgenomen aan recre|tieve zwemwedstrijden in het Diekmanbad te Enschede, georgani seerd door de vereniging Z.C.E. Met de OAE. bussen vol zwemmers en supporters werd de tocht naar En schede ondernomen. Niet minder dan 75 Holtense deelnemers verschenen aan de start. Er was dit keer geen ploegenprijs te verdienen, waardoor er van enige spanning geen sprake was. Toch werd er uitstekend gezwommen. De afstand die afgelegd moest wor den was voor elke deelnemer 50 m. Vooral voor de allerkleinsten was dit een enorme afstand. Maar, zelfs de jongste Holtense deelnemer Herman Klein Velderman (6 jaar) schrok hier niet voor terug. De jongste bij Blauw Wit El zorgde, zaterdag voor een onprettige verrassing in Rijssen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg waren er nog altijd kampioens kansen. Verwacht werd, dat beide punten tegen Sp. Rijssen El gehaald konden worden, maar dat pakte an ders uit. De Rijssense voorhoede buit te de fouten in de achterhoede goed uit. Binnen 10 minuten was er al een 3-0 achterstand. Gezegd moet wor. den dat de jongens nog alles op alles gezet hebben om bij te komen. De sportclub-verdediging hield stand. Gerard Aanstoot redde, even voor tijd de eer. E2 heeft een goede wedstrijd ge speeld tegen een technisch beter Sp. Rijssen. De keeper pakte vele ballen op uitstekende wijze. Bij een corner werd de bal via een Blauw witter en de paal in het doel gewerkt. E3 had erwel zin tegen Vesos. In de uitwedstrijd vorig jaar was het niet zo gemakkelijk gegaan, maar nu werd er vlot achter elkaar ge scoord. Met nog 2 wedstrijden te spe len staat E3 er nog steeds uitstekend voor. Henk Mekenkamp, Harry Hoek- jen en André Schuppert schoten elk 2 keer raak en Seino Rietman trof een keer de roos. Ook E4 had goed de smaak te pak ken in Rijssen. In hun nieuwe poule spelen ze met veel enthousisasme. Het jongste team uit Rijssen was niet opgewassen tegen de aanvals drift van hun tegenstanders. de meisjes onder de 10 jaar maakte Herma Bos een zeer goede tijd op de schoolslag (58.5 sec.) Hans Hey- da zwom bij de jongens onder 14 jaar een goede schoolslag 49,4 sec.), Lin da Kamperman won bij de meisjes inder 14 j. de schoolslag 46.7 sec.) en de vrije slag 36.4 sec.). Gerdien Op- hof won zowel haar vrije slag num mer (36.4 sec.) als haar rugslag (44) Albrecht Bulsink maakte een uitste kende tijd op de vrije slag onder 16 jaar. (32.6 sec.) Inge v.d. Harst en Gerard Willems triomfeerden op de rugslag. Inge in 40 sec. en Gerard in 41.1 sec Henk Schuppert was de beste schoolslagzwemmer onder 12 jaar (49.2 sec.) en Wim Meijer won zijn beide afstanden de vrije slag in 36.6 sec. en de rugslag in 42.7 sec. bij de jongens onder 14 jaar. Martin Wilpshaar was de beste schoolslag zwemmer onder 8 jaar. Uitslagen Holtense deelnemers. Vrije slag. Een le plaats voor: Gerdien Ophof, Henk Schuppert, Linda Kamperman, Wim Meijer, Janny Wansink, Albrecht Bulsink en Inge v.d. Harst. Een 2e plaats voor: Ria Wissink, Klaas Homans, Therese Truchei, Henk Oosterdijk en Gerard Willems. Een 3e plaats voor: Martin Wilps haar, Irna Deyk, André Oosterdijk, Rita Aanstoot. Schoolslag. Een le plaats voor: Martin Wilps haar, Herma Bos, Joke Nijkamp, Henk Schuppert, Linda Kamperman, Hans Heyda, Gerda Boode, Albrecht Bulsink. Een 2e plaats voor: Annet Klein Vel derman, Guusta Kamperman, Harry Struyk, Gerri Loman, Janny Loman. Een 3e plaats voor: Annemarie Op- hof, Henriëtte Drenth, Martin Terla- ge en Bea Brinkman. Rugslag. Een eerste plaats voor: Irma Ja ger, Gerdien Ophof, André Oosterdijk, Wim Meijer, Inge v.d. Harst en Ge rard Willems. Een 2e plaats voor: Ria Wissink, Ir na Deijk, Theo Haze en Janny Wan sink. zwakke leiding van de scheidsrechter. De einduitslag werd tenslotte 2-1 in het voordeel van Enter V. wat voor de jongens als voor de leiders slecht te verteren was. EXCELSIOR E5HOLTEN E4 In een door Holten goed gespeelde wedstrijd kwamen onze jongens in de eerste helft aan een comfortabele voorsprong welke zij in de tweede helft nog verder uitgebouwden en zo werd de eindstand 7-0 in het voordeel van Holten E4. MVV E2—HOLTEN E5 In een gelijkopgaand duel hebben de pupilLen op een ietwat ongelukki ge wijze de wedstrijd verloren. Bij rust stond het nog 0-0, maar halver wege de tweede helft kwam MW op een gelukkige wijze aan 'n voorsprong doordat onze keeper de bal eventjes losliet. Zo verloor Holten op een on gelukkige manier niet 1-0 van MVV E2. SOS E4—HOLTEN E5 Tegen het hooggeklasseerde SOS heeft Holten E5 de beide punten bin nengehaald. Dit gebeurde in een wed strijd, welke op zeer hoog peil stond. Holten was voortdurend gevaarlijk, door snelle counters, welke het op dringende SOS echter pas in de laat ste fase van de wedstrijd noodlottig werden. De voorsprong werd zeer koelbloedig geconsolideerd hetgeen bewijst dat de jongens van E5 mits goed geïnstrueerd toch wel kunnen voetballen. Er zijn voortdurend moeilijkheden met vervoer. Zijn er nog ouders, die ook eens meewillen? •U kunt zich telefonisch melden onder tel.nr. 1547. NIJVERDAL E4—HOLTEN E6 De spelertjes van Holten E6 gaan nu beter begrijpen, wat hun plaats in het veld is. Dit resulteerde zater dag j.l. al in een 0-1 overwinning op N'dal E4 Dit kwam tot stand door dat G. H. Bannink op links was door gebroken, de bal voortrok waardoor J. Wansink alle tijd had om deze aan val af te ronden. In de tweede helft kreeg Holten E6 een unieke kans om de stand op 2-0 te brengen, maar Spenkelink mistte de terecht toege wezen strafschop. Door het gemeentebestuur zijn acht vergunningen afgegeven voor het ontsteken van paasvuren op de avond van Eerste Paasdag. De „boakens" staan op de volgende plaatsen: in weiland bij boerderij Veneklaas (erve Harwich) Look, Hengelvelderweg (Neerdorp) in wei land bij boerderij Tuitert, Holter- broek in weide bij boerderij Haver slag, Espelo 68 in weiland bij Sche. perman, Neerdorp 36 in weiland aan de Larenseweg bij ijsbaan in de Noor- denberg aan het begin van de Marke- loseweg in Kolcomplex bij het gem. slachthuis. De brandstapels (waaronder ver schillende enorm grote) zullen plm. half negen worden ontstoken. De grootste die de eerste prijs wint van honderdtwintig guden zal in de fik worden gezet door burgemees ter mr. W. H. Enklaar. De voor „SIMAVI" gehouden collecte heeft opgebracht f 435.60. Het plaat selijke comité zegt allen die gaven hartelijk dank en dankt de school jeugd die collecteerde. Slager P. Brands heeft op de 's Her- togenboch gehouden Paasveetentoon- stelling een ere-prijs behaald in de rubriek „Vaarsen met 6 brede tan den". Holten 3 heeft zich in Almelo tegen PH 5 niet waar kunnen maken. Na dat in Nijverdal het degradatie spook was afgeschud werd er nu zeer slordig gespeeld waarvan PH 'n gretig gebruik heeft gemaakt. Holten 3 vond het niet de moeite waard om zich erg in te spannen. De eer werd gered door J. H. KI. Teeselink, die van dicht bij raak schoot. Holten 3 heeft nu uit 19 wedstrijden 18 punten vergaad en hoopt zondag 29 april a.s. tegen R.K.S.V. 2 hier nog 2 punten aan toe te voegen om dan op 20-20 te komen. Waarna nog een feest avond volgt en dan staat de vacan- tie voor de deur. Holten C2 ging zaterdag naar Nijver dal en speelde tegen SVVN C2 een van de naaste belagers. Het was 'n zeer spannende wedstrijd de uitslag was 2-2. Zaterdag komt Eversberg op be zoek, wanneer Holten C2 de beide puntjes pakt zijn ze kampioen. Hol tense voetbalsupporters a.s. zater dagmiddag allen op cnaar „Meer manskamp" om onze jongens aan te moedigen. Ook tegen Excelsior E5 was het voor Holten E3 niet gemakkelijk, maar desondanks hebben de pups zich goed geweerd, met de rust was het 2-0 voor Excelsior wat technisch iets beter speelde. Na de rust werden er nog 4 doelpunten bijgemaakt waar van 2 voor Holten E3 en zo eindigde de wedstrijd in een 4-2 overwinning voor Excelsior. Nog een wedstrijd te spelen in deze competitie, dus jon gens zet hem op. DEVENTER E.D.B. Theater, Smedenstraat, tel. 13615. donderdag 19 t.m. woensdag 25 april Dat we toffe jongens zijn a.l.; vrijdag 20 zaterdag 21 april nvst. Snoezepoes 18 jr; elke middag Winnetou en de doden- vallei a.l. Aanvangstijden: dagelijks 14 en 20 u. vrij. 14-21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. ma. 14-16-18.30-21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag 19 t.m. woensdag 25 april Turks fruit 18 jr.; vrijdag 20, zaterdag 21 april nvst. De prijs voor de macht 18 jr.; elke middag de schone slaapster van Walt Disney a.l. Aanvangstijden: dagel. 14-20 u. vrij. 14-20-24 u. za. 14-18.45-21.15-24 u. zo. ma. 14-16-18.45-21.15 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 19 t.m. woensdag 25 april Door de overwinning op het sterk spe lende SVVN-team, is de kans voor 't Holtense damesteam om kampioen te worden nog niet verloren. Er werd in de wedstrijd tegen SVVN erg onzeker door de Holtense dames gespeeld, vooral de zenuwen speel den een grote rol. Zou de Holtense ploeg namelijk verliezen, of gelijk spelen, dan waren haar kampioens kansen verkeken, daar het Levo II team. dat samen met het BATO team aan de kop van de ranglijst stond, zijn laatste wedstrijd had gewonnen. In de eerste set tegen SVVN hadden de dames het spel redelijk in handen. Zij wisten een voorsprong van enkele punten op te bouwen, en gaven deze ook niet meer uit handen. Tn de twee de set ontstonden de moeilijkheden, 't SVVN team dat door enkele sterke aanvallen op een voorsprong kwam te staan maakte het de BATO-ploeg erg lastig. Gelukkig wisten de dames de ze tweede set toch nog te winnen, maar in de derde set was de Holten se ploeg niet zo fortuinlijk. Er werd erg onrustig gespeeld, en dit gaf het SVVN-team de kans om ook een set op zijn naam te brengen. De vierde en laatste set moest, nu gewonnen worden. Gelukkig kreeg de Holtense ploeg steun van de tribune en wist zij deze spannende en beslissende set, met enkele punten voorsprong te win nen. Door deze overwinning staat het BATO-team gelijk met het team LE VO II. Een wedstrijd tussen deze bei de ploegen zal nu moeten beslissen wie kampioen zal worden. Deze wedstrijd zal op zaterdag 28 april in de sporthal „Noetsele" in Nij verdal om 4 uur gespeeld worden. Zeker zal een groot legioen suppor ters het BATO-team in deze zware strijd steunen. Setstanden: 15-6, 15-12; 11-15; 15-12. Het Bato II team dat geen kansen meer heeft op een topplaats op de ranglijst wist maandagavond in een spannende wedstrijd een punt te veroveren. Door een sterk begin wist de ploeg uit Eversberg de eerste set in haar voordeel te beslissen. In de tweede set kwamen de BATO-dames sterk opzetten. Door enkele goede aanvallen, en een sterke verdediging wisten zij een kleine voorsprong op te bouwen, en konden deze tot het eind vasthouden. Ook de derde set kwam op naam van de Holtense ploeg. In de vierde set waren de dames moe en konden geen goede prestatie meer leveren. Zij werden in deze set dan ook door Eversberg overklast. Toch namen de Holtense dames nog een puntje mee naar huis. Setstanden: 14-16; 16-14; 15-12; 13-15. 99 Op zondag 29 april organisee»*t de Holtense Touwtrekvereniging „Onze kracht is achteruit" (OKIA) in Kalf- stermansweide een groot touwtrek- toernooi, dat aanvangt om 13.30 uur. Er zullen 20 ploegen op het veld verschijnen waaronder ook de sterk ste ploegen zoals Bekveld, Heuse, Eibergen, Vorden en Zieuwent. Dit tweede toernooi in de 640 kg klasse telt mee voor de eindklasse ring der zomercompetitie. Daar het in de bedoeling ligt om tijdens de braderie een touwtrekwed strijd te organiseren samen met de braderiecommissie tussen bedrijven. Op dinsdag 17 april behaalden en kele Holtense jongens tijdens judo wedstrijden te Zwolle, die door de sportschool Wolffs werden georgani seerd, uitstekende resultaten. De Hol tense deelnemers streden in drie ca- etgoriën. Bij de 9-jarigen waren twee deelnemers Peter Baan en Frits Radeker. Peter haalde net geen fina leplaats en werd derde. Bij de 10- jarigen slechts één Holtense deelne mer: André Lichtenberg. Hij behaal de de tweede prijs (een mooie me daille). De vier deelnemers in de ca tegorie 11-jarigen boden krachtig weerstand tegen de Zwollenaren en de resultaten waren er ook naar! le prijs Rob Christiaanse, 3e plaats: Henk Müller, 4e plaats René Leppink, 5e plaats: Danny Beyer. Hoewel de eerste prijswinnaar, Rob Christiaanse. de oranje slip had, mocht mij, behalve een beker ook nog de gele band in ontvangst nemen. Hij won nl. alle 5 wedstrijden met een vol punt. BRAVO!! Deze resultaten zijn niet in de laat ste plaats te danken aan de uitsteken de lessen van de heer v. d. Werfhorst, die ook tijdens de wedstrijden aan wezig was. Het is te hopen, dat de volgende keer nog meer jonge judo ka's hun krachten willen en durven meten met judoka's uit andere plaat sen. campings en andere belanghebben den, is het ieder aan te raden deze wedstrijd te bezoeken om enige in formatie in te winnen omtrent het touwtrekken. Zoals gewoonlijk hebben de dona teurs weer gratis toegang op vertoon van hun donateurskaart. Gert en Hermien Timmerman bren gen zaterdag 21 april hun popu laire show in de Almelose schouwburg De Hagen. Om misverstand te voor komen: Hermien is er echt bij. Aan de ieder jaar in een nieuw jasje ge stoken show werken dit seizoen ook mee Han Bakker, conferencier, Jea- nette van Zutphen vocaliste, de Ka- mee's, int. clowns-acte, Al Preston 'en Valery, magic-show, De Rossi ni's, accordeonduo, Claire Alman, schets en de combo Gert Timmer man. Na een ruim 14-jarige carrière zijn Gert en Hermien nog steeds een ge liefd zangduo in Nederland, België en Duitsland. Dat is een van de rede nen waarom zij in het bezit zijn geko men van zestien gouden platen, een diamanten en een platina plaat. Als hoogste onderscheiding ontvingen zij in Cannes twee Midem troffeeën, zo als de Beatles, Tom Jones en Hein tje er ook een verwierven. De Gert en Hermien-show gaat al zeven jaar kriskras door het land (en over onze grenzen) en vrijwel alle theaters zijn reeds een of enkele ma len met dit showprogramma bezocht, een programma dat de bezoekers een avond vol amusement brengt. Gert en Horm'"n zijn nog altijd attractief voor een groot publiek. Fritz the cat de eerste sextekenfilm. 18 jr.; elke middag beh. za. Pippi Langkous 2e week a.l. Aanvangstijden: dagelijks 14-20 u. za. 18.30-21 u. zo. ma. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, 13506. Brink tel. 24 april tot 21 mei Rein van der Voor de olieverfschilderijen. Openingstij- den: dagel. 14-18 u. vrij. 14-18 en 19- 21 u. zo. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. tot 3 mei Jan Warnaar keramiek. Openingstijden: dagel. 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9-11 Epse tel. 21815. voorjaarstentoonstelling Nieuwe aan winsten impressionisten, schilders, grafici enz. Openingstijden: di. t.m. za. 10-18 u. zo 14-17 u. ma. 14-17 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29, Epe tel. 05780-4053 Dirk Annokee e.a. plastiek, pentekeningen enz. tot 24 april. Overzichtstentoonstelling Walstraat 20. 19 april t.m. 20 mei Beeldende kunst in Eeventer en regio. Openingstijden: dagelijks 10-17 zo. 11- 17 vrij. 19-24 u. ma. 14-17 u. TROG-ART, Hofstraat 2 Theun de Vries tekeningen. Openingstijden: dagelijks 13.30-17.30, vrij. 13.30-17.30 en 19-21 u. MUSEUM DE WAAG, Brink telef 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en- 14-17 u. zo. ma. gesloten. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556 Gesloten. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingstijden di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. ma. gesloten. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Kloos ter 3 tel. 16512. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13-17.30 u. di. 8.30-12 u. JAZZ CAFE, Menstraat 2 tel. 11637. vrijdag 20 april Het huisorkest. LITERAIR CAFE, Brink 30 tel. 11637 24 april 20-23 u. prijsuitreiking pro- za-poësiewedstrijd. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN diverse activiteiten inlichtingen mevr. Voorbij of mej. Peeters telef. 214111. WEEKENDROOSTER VAN TAND ARTSEN, 20 april F. Kramers, van Oldenielstraat 6 el. 23237, 21-22 april H. M. Reyers, Lindenstraat 13 tel 12972. PAASKERMIS, PLATVOET zaterdag 21, zondag 22, maandag 23 april. ALMELO VAROSSIEAU: do. t.m. wo: Secret sexlive of Romeo and Juliet, 18 jr. Aanvangstijden: do. vr. di. 2.30 en 8 uur, za. 6.45 en 9 uur, zo. ma. 4.45 6.45 en 9 uur. wo. 8 u. Zat.: De waardin zoekt de zonde op. 18 jr. Aanvangstijden: za. 23.15 u. Zo: Tarzan in het verboden land, 14 jaar. Aanvangstijden: Zo. 2.30 u. Ma. wo. Kuifje en de zonnetemoel а.l. Aanvangstijden: Ma. wo. 2.30 u. PALACE: Do. t.m. wo. James Bond dr. No 007 14 jr. Aanvangstijden: Do. vr. di. wo. 2.30, б.45 en 9 u. zo. ma. 2.15, 4.30, 6.45 en 9 u. za. 6.45 en 9 u.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5