HET PLAATSELIJK PARLEMENT van slachthuis PAASBRIEF Actie Paasgroet Holtense wordt lid van K.V.O. Jaarvergadering „School met de bijbel" „Paaswake Open Deur Jeugd van Overijssel gaat wandelen voor de kinderen van Vietnam aan familie van gevangen christenen in de Sovjet Lnie Benoeming leden gewestraad en commissie van voorbereiding verordening b ran d be vei li gin 2. Geen ontheffing voor de fa. Lammers Industrievestiging in „De Haar" Aan de Landuwersweg komen waarschuwingsborden Waarschinrinoshordcn Bordjes es Kosten sport ..Ouder Participatie" ,,'t Kolmis" hield paashazen jacht MARKT RIJSSEN Voorjaarsvergadering „De BergvI iegers" ..HOE IK MAMA HELPEN KAN 2 n c Hel besluit tot goedkeuring van het bestemmingsplan De Haar hebben G.S. verdaagd. De beslissing daarover valt voor 17 mei. Over de grondverkoop wordt nog overleg gepleegd en wanneer de gronden bouwrijp worden gemaakt valt nog niet te zeggen, om dal zulks afhangt van de grondwerving. Er hebben zich tot dusver drie bedrijven gemeld voor vestiging op het industrieterrein in De Haar. maar bijzonderheden kon raadsvoorzitter mr. W. H. Enklaar dinsdagavond niet meedelen. Mr. Enklaar deed bovenstaande me dedelingen naar aanleiding van door de heer H. J. Westerik (CHU) gestelde vragen. Er was in de raad nog een punt naar voren gekomen over De Haar. De raad besloot con form B, en W.'s voorstel niet in t< gaan op het verzoek van de heer A Reijlink te Neerdorp om de bestem ming van een perceel grond, gelegen in De Haar, te wijzigen, omdat eventuele wijziging in groter verband en in samenhang met andere nog niet te overziene factoren moet worden bekeken. Misschien kan dat later al dus B. en W. Met de stem van de heer E. van Schooien (Boerenpartij) tegen besloot de raad het verzoek af wijzen van de firma Lammers ontheffing te verlenen van het voor- bereidingsbesluit van de kom. heer Van Schootcn wilde wijziging om het mogelijk te maken, dat amb telijke bedrijven zich in de Dorps straat kunnen vestigen. Daar was de voorzitter legen. Het college blijft bij het bestemmings plan voor de Kom en elke bouwaan- vrage moeten we toetsen aan het. ont werp. Het Komplan moet nog ter vi sie worden gelegd. Het is nu niet ter discussie. Het gaat niet alleen om dit stukie grond, aldus de voorzitter, die toezegde dat de situatie nog eens wordt bekeken in de commissie ruim telijke ordening. Tot leden van de gewestraad b noemde de raad de heren .1. Rietbei J. Wiggers en L. Kaan. Plaatsver vangers zijn' de heren H. J. Westerik, A. .T. Nijkamp en H. Meerman. In de commissie van voorbereiding voor de verordening op de brandbeveiliging werden benoemd de heren L. Kaan, E. M. van Schooten, J. Wiggers, H. Rietberg en D. J. Wansink. Unaniem schaarde de raad zich echter B. en W.'s voorstel om de Regionale commissie Overijssel voor het gemeentelijk voortgezet, onderwijs voor te dragen de scholengemeen schap uit te breiden met een athene um. Dat verzoek komfhier met de re gelmaat van een klok, aldus mr. En klaar. De procedure is nog gaande. Hoe lang het duurt weten we niet, ,'.'*ei hij op enkele vragen. Over de meeste agendapunten werd - ^weinig gediscussieerd. De -raad stem de in met B. en W.'s voorstel tot huurverhoging van gemeentewonin gen. verhoging van het perceel Hol- terberg 24 (f 56 per maand) en rnet de vaststelling van de huur van het vroegere kleuterschoolgebouwtje in de Hoffesstraat IA (totale huur 3570), Aan mr. J. Hulshoff werd 835 m2 verkocht voor f 28.500. Hij bouwt 'n woning in De Haar De huur van het perceel Boskampstraat 21 werd verhoogd met f 750 per jaar. Door de heer A. J. Nijkampi(AR) werden schriftelijke vragen gesteld over de gevaarlijke bochten in de In- duwerweg t.h.v. de boerdci'ij Stam. Mr. Enklaar deelde hem mede dat de ze kwestie ook reeds ter sprake kwam in de vergadering van de Commissie gemeentewerken. Door die dienst zijn inmiddels lichtgevende waarschu wingsborden besteld, die zo spoedig mogelijk geplaatst zullen worden. De heer Kaan deed de suggestie om bermstrepen aan te brengen doch zo zei de voorzitter, wanneer we dat aan de Landuwerweg doen, zullen we het langs nog veel meer wegen moeten doen want er zijn veel meer van dé ze wegen met gevaarlijke bochlen. Hel was de heer E. M. van Schoo ten (Boerenpartij) opgevallen dat er bordjes staan in het Meijlinkbos met de aanduiding .waterwingebied Handelt de Waterleiding maat schappij Overijssel niet onrechtmatig door dat te doen, vroeg hij. Voorzitter mr. Enkla^r legde uit, dat dit geenszins het geval is. Het belang van de waterwinning wordt onderstreept door de gemeente en door G.S., die dan ook geen bezwa ren hebben. De aanwijzing schept geen konsekwenties voor de naburi ge gebieden. Er zijn vergunning ver leend om water te winnen. Bij c eerstvolgende herziening van het bi stemmingsplan voor genoemd gebied zal erin worden opgenomen dat het terrein ook dient voor de waterwin ning. Het servicebureau van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten zal de gemeente Holten helpen met het opzetten van een prognose over de kosten van sportaccommodaties, raad zal deze prognoses, een soort meerjarenplanning nog te behandelen krijgen. De gemeente- en bedrijfsbegroting voor 1973 werden gewijzigd. Voor ver betering van de Kerkhofsweg wordt f 10.000 uitgetrokken: voor aanlef parkeerruimte bij Bethanie in Dij kerhoek f 2000; voor verlichting kleedgelegenheid in het zwembad f 2100,voor de bouw van een uit kijkpost in het bad f 7100,De aan sluiting op het lichtnet etc. van het bezinestations op de E-8 vraagt f 9540,De gemeente- en bedrijf.' rekeningen over 1968 en 1969 werden voorlopig vastgesteld Die van '70 zal eerst door de financiële commis- worden besproken. In de hal van ,De Schakel' werd vrij dagavond de jaarvergadering-ouder avond gehouden van de Vereniging lol Stichting en Instandhouding van een „School met de bijbel". De voorzitter de heer A. J. Nijkamp liet bij de aanvang zingen gezang 37 vers 1, las vervolgens het bijbelgedeelte 1 Cor. 3:10-23 en ging hierna voor in gebed. Na een woord van welkom sprak voorzitter Nijkamp een kort ope ningswoord waarin hy wees op vele zekerheden van vroeger die worden aangetast ook op het terrein van het christelijk onderwijs. Ook de vrije school der ouders, wa voor in het verleden is gevochten grote offers zijn gebracht wordt hier mee geconfonteerd. Wij hebben er voor te waken dat bij alle verande ringen die zich voltrekken op onze christelijke scholen de bijbel centraal blijft staan, geen .bijbeltje' wordt, en de bijbelse boodschap niet wordt al leen maar een boodschap van mede menselijkheid, zo besloot de voorzit ter. Hij dankte het hoofd der school de heer H. Ch. Vogely en het verde re personeel dat in het-afgelopèn .jaar weer met liefde en toewijding zijn verantwoordelijke taak vervulde. Uit hef jaarverslag van de secrèta- ris-de heer G. Nijenhuis bleek o.m. dat de school op 31 dec. j.l. door 332 kinderen werd bezocht. Aan het eind van het schooljaar ver lieten 54 leerlingen de schoool. Voor verdere opleiding gingen 16 van hen naar het Chr. Lyceum te Almelo. 14 naar de Chr. Mavo te Rijssen, 5 naar de Holtense Scholengemeenschap 6 naar de Chr. Huish.school te Rijs sen, 1 naar de Huishoudschool in Hol ten, 1 naar de Lagere Tuinbouw school in Tweello en 11 naar de LTS in Rijssen. Uit het financieel overzicht van de penningmeester de heer A. Koopman bleek o.a. dat de onder de leden ge houden Uniecollecte f 1057,- had op gebracht. De commissie voor kascontrole die bestond uit de heren E. Allink en H. Aanstoot, had boeken en beschei den in orde bevonden. De penning meester werd onder dank voor 't ve le werk decharge verleend. Burgemeester mr. VV. H. Enklaar heelt in de dinsdagavond gehouden raadsvergadering op een schrifte lijke vraag van de heer I,. Kaan (PvdA) over de stand van zaken be treffende de verkoop van het slacht huis het volgende uitvoerige ant woord gegeven. Toen het vorige jaar onder ogen moest worden gezien, dat de exploi tatie van het gemeentelijk slachthuis tegen voor de gebruikers aanvaardba re tarieven niet mogelijk zou zijn in de naaste toekomst, hebben wij met uw voorkennis onderzocht in hoe verre verkoop van dit slachtuis mo gelijk zou zijn. Zoals bekend staat de levensvat baarheid van zeer vele slachthuizen in den lande op de tocht. De betekenis van de openbare Slachthuizen is in de laatste jaren in grijpend gewijzigd, waardoor het ri sico, dat in de exploitatie daai-van voor de gemeenten besloten is. hoe langer hoe minder aanvaardbaar wordt, mede in verband met de con junctuurgevoeligheid van deze bedrij ven. Deze ovexwegingen zijn uw raad be kend, doch wij releveren deze nog ëens ter inleiding van de beantwoor ding van de vraag van de heer Kaan waarop thans wondt ingegaan, 1. De heien Udema en Hogeslag hebben ons medegedeeld, in princi pe bereid te zijn besprekingen te ope nen over de voorwaarden, waaron der verkoop van het slachthuis aan beiden zou kunnen plaatsvinden. De heren Udema en Hogeslag verklaar den tezamen eventueel als kopei'S te willen optreden. 2. Vervolgens veiklaarden beide heren, dat zij alvorens over een koop prijs te willen spreken, eei-st willen weten, wolk kcui-ingstaricf zou gelden. Het ontwerpen van een nieuw tarief heeft van ons college uiterste zorg vuldigheid gevraagd. Wij hebben daarbij niet alleen ge steund op de adviezen van onze nor- rrrale gemeentelijke adviseurs doch wij hebben daax-bij tevens betrokken de Veterinair Inspecteur van de Volks gezondheid en de oud direkteur van het gemeentelijk slachthuis te Hilver sum, de heer L. ,T. Kas. 3. Wij hebben ons inmiddels een denkbeeld gevormd op welke wijze en onder welke voorwaarden een tarief zou kunnen luiden, op grond waarvan de keuringsdienst zonder verlies zou kunnen blijven functioneren. Wij hebben daaromtrent het gevoe len ingewonnen van de slachthuis commissie, terwijl de ontwikkelde'sug- gestie ter ovex weging aan de lieren Udema en Hogeslag is medegedeeld. In de gegeven omstandigheden zal derhalve de reactie van de heren Ude ma en Hogeslag moeten worden afge wacht waarna kan worden overwogen in hoeverre een aanvaardbaar resul taat kan worden bereikt. 4. Indien zulks mogelijk is, zal over de koopsom en de verkoop voox- waardèn van het gebouwencomplex, getracht worden overeenstemming te verkijgen. 5. De werkzaamheden verbonden aan een mogelijke tariefstelling wa ren tijdrovend, waardoor deze zij het zeer tot onze spijt langer duui-- den dan wenselijk was. Wij betreuren 't, dat wij dien tengevolge niet on nodig maar wel ongewenst lang ons slachthuispersoneel onder spanning moesten laten werken en leven. Het zijn juist hun belangen, die deze slachthuis operatie zo moeilijk maken, die ons ook noodzaken omzichtig te werk te gaan. Na het vele werk. dat wij in de afgelopen maanden ver richtten. zijn wij thans aangeland op het punt, waarop de ontwikkeling van de overdracht in een ander stadium is gekomen. Cijfers zijn thans beschikbaar. De rekening 1971 van 'l slachthuisbedrijf is gereed, die van 1972 is bijkans ge reed. Hel moment is thans aangebro ken, dat wij met de personeelsbonden en met het personeel concreter kun nen spreken. Inmiddels is een af spraak met de vertegenwoordiger van de Bond gemaakt. In de afgelopen maanden is wel reeds eenmaal in algemene termen m. per soneel en de hen vertegenwooxdigen- de bond gesproken, doch het was tot voor enige dagen nauwelijks mogelijk iets concreter te zijn. Zoals gezegd, mag verwacht worden, dat de ontwik keling met betrekking tot de verkoop van ons gemeentelijk slachthuis thans in een stroomversnelling zal komen. Met de heren Udema en Hogeslag is tot nu toe gespi oken over 'n keurings tarief voor het. geval 't slachthuis zal worden afgestoten alsmede over een koopprijs, die eventueel bedongen zou moeten worden. Over de detail lering van de voorwaarden en de wij ze, waarop een eventuele overeen stemming zou dienen te wordn geëf fectueerd zal nog nader moeten wor den gesproken. De afvloeingsregeling van het moge lijk overtollige personeel zal of schoon geregeld in het ambtena- x'en reglement nog voorwerp moe ten zijn ik zeide het u reeds van nader beraad en overleg. Als leden van de controlecommissie 1973 werden benoemd de heren L. Bronsvoox't, en H. Aanstoot. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd met bijna algemene stemmen herkozen de heren A. Koopman en L. Schuppert. Na de pauze sprak de heer E. de Jong (voorheen onderwijzer aan de school) thans medewerker aan 't Chr. Paedagogische Studiecentrum in La- ïen (NH) over het onderwerp „Ou der participatie". Een „School met de bijbel" aldus spreker is een school van de ouders: dus onze school. Dit betekent o.a. dat de ouders moe ten weten wat er in de school ver andert en waarom deze verande ringen plaats vinden (b.v. speelleer- klas, rekenen in niveau-groepen, ver andering van rapporten enz.). Ouder participatie betekent ook .Samen onze kinderen, samen er over nadenken en praten, dus elkaar helpen. Dat helpen kan bijv. gebeuren door het vërlènen van „hand en spandien sten" hulp bij schoolreisjes, hulp bij scoolfeeslen, sportdagen, begelei ding naar het zwembad. Hulp bij de onderwijsorganisatie: ma ken van leermiddelen, opzetten van een bibliotheek, verzorgen van sten- cilwei'k enz. Hulp bij hel onderwijs: hulp bij han denarbeid, hulp bij handwerken, huip bij lezen in groepjes. De consequenties hiervan zijn: voor de kinderen: beter onderwijs voor de oudérs: hulp bij de opvoeding c-n meer aandacht en tijd voor kinderen die veel hulp nodig hebben. Oudex'participatie is voorwaarde om tot een bezinning te komen over de taak en de functie van een „School1 met de bijbel" zo besloot de heer de Jong. Bij het beantwoorden van en kele vragen kreeg de heer de Jong nog gelegenheid om op enkele punten wat nader in te gaan. Ds. H. van Twillert wees in een kort slotwoord op het fundament van de school, de bijbel, en hij béëindigde de goed bezochte en gezellige jaarver gadering met dankgebed. Door de sprieding van de paasva kanties van de lagere scholen, was het voor ons niet mogelijk om een aantal aktiviteiten in één week te houden. Maar toch wilden we de jeugd nog wat bieden. Op woensdagmid dag 18 april hebben 34 kinderen mee gedaan aan een paashazenjacht. (Een vossejacht maar dan in het te ken van Pasen). Naar onze mening hebben alle kinderen het erg leuk ge vonden, gezien de reakties van die middag. Daxx is het de bedoeling dat er nog een film gedraaid wordt, wanneer wé ten we nog niet px-ecies. omdat 't nog niet duidelijk is, wanneer de Scholen gemeenschap door ons gcbx'uikt kan worden. In ieder geval draaien we film op woensdagmiddag. De datum en het tijdstip worden nog in dit blad en bij diverse winkeliers bekend gemaakt. De handenarbeid aktiviteit hadden we gepland op de vrijdag na Hemelvaart. maar ook daarover hoort u nog meer. De leiding en kin- "deren van het ..Koinus"' wenst een ieder een Vrolijk Pasen Namens allen, Christine Kouwenberg. De heren G. Steunenberg (links) en H. J. Aaftink (rechts) waren 25 jaar lid van de afd. Holten van de Ned. Bond van Zaterdagvliegers. Beiden kregen van voorzitter L. Gazan 'n fraai zilveren insigne. Het Paasfeest is altijd een feest van bevrijding geweest. Bevrijding van de heeischappij de machten. Uit kunnen trekken de slavernij. Redding uit de angst van de dood, die de zinloosheid sym boliseert. Het Paasfeest is een feest, dat ven sters opent naar de toekomst. Het feest van verzoening en verlos sing kan gaan plaatsvinden in het mensenbestaan omdat God zelf mee begonnen is. Eén van de redenen waarom er, na zoveel eeuwen Paasfeest gevierd te hebben, toch geen echte bevrijding gekomen is, is naar onze mening gelegen in het feit, dat deze bevrij ding en redding, deze verzoening en verlossing te weinig heeft geresul teerd in het handelen van mensen en groepen in onzg samenleving. De boodschap van bevrijding kan zich alleen realiseren als mensen uittrek ken uit de slavernij en op weg gaan naar het land van hun God. Als men sen consequenties gaan trekken. Kan de kerk deze Exodus nog vie ren? Of blijven we teveel in onze tenten der samenkomst zitten? De consequenties van het Paasfeest moeten bij hun naam genoemd wor den. Enkele ervan' zijn: Wij mensen moeten ons bezig gaan houden met het critisch vol gen van de besprekingen en de besluitvorming over milieu-vra gen. Ons welzijn mag niet opgeofferd worden aan de welvaart. Wij zijn van mening, dat de ker ken voorop moeten lopen in de strijd voor een leefbaar milieu. Er moet een rechtvaardiger in komensverdeling worden bereik! doordat inkomensverschillen niet automatisch worden vergroot. De kerken moeten aandringen op gesprekken/die eén halt toeroe pen aan de steeds gx-oter worden de ongelijkheid. Discriminatie van rassen en van mensen op welke basis dan ook, moet: niet alle'en worden veroor deeld, maar ook daadwerkelijk worden tegengegaan. Dit geldt zowel voor de situatie in eigen land, waar buitenlandse werkne mers, Surinamers en andere groe pen er de dupe van worden, als voor de situatie in de wereld waar met name in Zuid-Afrika, Rhodesië. en in de Portugese ge bieden de gekleurde volken lijden onder dit geweld. De oorlog in Vietnam is in naam geëindigd en verdwijnt van de voorpagina van de kranten. Wjj moeten nu niet denken, dat de verovering van de vrede ons niet aangaat. Steun aan hel Me disch Comité Vietnam en aan het comité Heel Vietnam moet daadkrachtig worden bevorderd. Er zullen honderden millioenen nodig zijn om het trieste lot van de vele slachtoffers van deze wre de oorlog enigszins te lenigen. De oorlog in Laos en Cambodja gaat onverminderd voort. De Amerikaanse defensiebegroting is dit jaar hoger dan ooit! de regering v.d. V.S. zal dan ook rechtstreeks of middels de Ame rikaanse Raad van Kerken aan gesproken worden dienen te wor den op de vei-woestingen en het leed, dat zij in Z.O. Azië blijft aanrichten. Er zouden nog meer zaken te noe men zijn, dichtbij en ver weg. Paas feest 1973 biedt ons de mogelijkheid om zicht te krijgen op een toekomst, die niet noodlottig is. Nieuwe pers. pectieven voor mens en samenleving kunnen worden geopend. Om hiertoe te komen, zullen wij ons moeten la ten inzetten door Jezus onze opgesta ne Heer en door Zijn Geest aan dit werk van bevrijding beginnen. De Heer is waarlijk opgestaan! De Provinciale Hervormde Jeugdraad in Overijssel. Aanvoer: paarden 45: runderen 135; varkens 209. Totaal 389 Prijzen per stuk: 22 kalveren van f 1250,- tot f 1500.-; 71 pinken van f 1600,- tot f 1800,-; 42 melk- en kalf- koeien van f 1900.- tot 2300.-; 209 big gen van f 110.- tot f 115.-. Algemeen overzicht: Handel biggen matig, runderen aantrekkend vlot, "paarden goed verkocht. De voorzitter, de heer L. Gazan, opende de goed bezochte vergade ring Tevens kondigde hij zijn aftre den aan i.v.m. persoonlijke omstan digheden. De secretaris bedankte hem in eerste instantie. Bij de eerst volgende gelegenheid zal hem een passende attentie worden aangebo den voor hetgeen hij voor de ver eniging deed. Hierna kregen we het verslag van de secretaris, H. J. ten Velde en dat van de penningmees ter. de heer H. van Beek- De kas- commissie verklaarde- bij monde van de heer F. Meester, dat alles in or de was bevonden. Het nieuwe seizoen zal een aan vang nemen op 28 april met een vlucht vanaf Venlo. Steeds zullen om en om verenigings- en rayonsprijzen vervlogen worden. De grote vereni- gingsprijzen zakken graan staan op het spel op 2 juni vanaf St. Ghis- lain. Terwijl, die voor de jonge dui ven vervlogen worden op 28 juli van af Roosendaal. Op zaterdag 21 april vindt een „eiervlucht" plaats, waarvoor de hr. L. Gazan o.a. 50 eieren beschikbaar stelde. De heer H. J. Aaftink. schenkt „buiten mededinging" een beker aan diegene, die de meeste eer ste prijzen wint. In de attractie-commissie voor het rayon „Berg en Dal" werd i.p.v. de heer L. Gazan benoemd de heer H. Wansink. Samen met H. J. Aaf tink. zal hij de belangen van de Berg- vliegers in deze commissie beharti gen. Twee liefhebbers t.w. de heren G. Steunenberg en H. J. Aaftink, die 25 jaar lid zijn geweeest van de dit jaar 50 jaar oude „N.B.v.Z.", kregen een zilveren speldje aangeboden. Dit werd hen met een toepasselijk woord uit gereikt door de voorzitter. Na deze vlot en zonder moeilijkheden verlopen vergadering, waarin de heer G. Steunenberg de sportieve geest van de laatste jaren accentueerde, sloot de voorzitter de vergadering en wenste een ieder een voorspoedig vliegseizoen toe. De Open Deur-groep alhier heeft een nieuw initiatief genomen, door aan de voor-avond van Pasen en zg. ,Paas wake" te houden. Deze „Paaswake" heeft 'n zelfde be doeling als de Kei'stnacht-samenkom- sten die alom bekend zijn. Immers de Kerstnacht-samenkomsten beogen een zinvolle voorbereiding te zijn op het Kerstfeest en de Paaswake heelt dezelfde bedoeling voor het Paas feest. Deze paasvakantie zullen enkele honderden kinderen uit Overijssel op pad gaan om sponsors te zoeken voor hun deelname aan een aktie- wandeltocht ten bate van kinder slachtoffers van de oorlog in Viet nam. Zy hebben zich opgegeven om mee te doen aan de provinciale Jeugddag '73 voor het eerst gezamenlijk geor ganiseerd door het Provinciaal Gere formeerd Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk, de Stichting voor Ge reformeerd Jeugdwerk in Noord-Oost Overijssel en het Christelijke Jonge ren Verbond-Overijssel vanuit het bu- ro de Olde Vechte te Ommen. Deze jeugddag wordt gehouden op zaterdag 5 mei te Nijverdal te be ginnen om 10.00 uur 's morgens. De deelnemers zullen vaanf de Sporthal N'oet'sele aan de Ericastraat 'n wan deling van 10 of 15 kilometer maken. De tocht voert via het centrum varx Nijverdal naar het openluchttheater en vervolgens via het ravijn en de dagcamping Noetselerberg terug naar de sporthal. Via de onderweg afge stempelde köntrolekaarten kunnen de kinderen na 5 mei bij de sponsors het aantal gelopen kilometers aanto nen en de ingezette bijdragen innen. De totale opbrengst zal voor Aktie Friedensdorf-Nederland zijn. Deze ak tie is oorspronkelijk opgezet door een aantal Duitse ouders te Oberhausen die iets voor de kinderslachtoffers van de oorlog in Vietnam wilden doen. Zij bouwden een vredesdorp en lieten kinderen vanuit Vietnam komen om te verzorgen. Nu is men bezig om in Vietnam zelf een revalidatiecen trum op te bouwen. Een gebouw en veelal Vietnamese staf zijn reeds aanwezig, het geld om het cen trum te starten ontbreekt echtex nog. De groep in Oberhau cn draagt zelf de verantwoordelijkheid om de plannen in Vietnam te verwezenlij ken. Een jongerengroep uit Hilversum heeft het initiatief genomen om ook in Nederland bekendheid aan Aktie Friedensdorf te geven. Zij wordt on der meer in dit streven geholpen door het Landelijk Centrum voor Gerefor meerd Jeugdwerk (te Dx-iebergen). die via haar periodieken de jeugd van Nederland wil stimuleren om zich in te zetten voor de kinderen van Viet nam. Vermeld mog nog worden dat Aktie Friedensdorf zich neutraal opstelt in De Paaswake schijnt in vroeger tijden een oud gebruik in de kerk te zijn ge weest. Het omvat 'n gedachtenis aan het lijden, sterven en opstanding van Christus. Diezelfde wordt ook tot uitdrukking gebracht in de Paaswa ke, die de Open Deur-groep a.s. za terdag hoopt te houden. De voorzitter van de Open Deur-groep de Herv. hulpprediker A. Schellevis zal een korte meditatie houden, ge titeld „Waken en zingen". Er is me dewerking van enkele leden van c.e Open Deurgroep, en van de trompet tist Wim Dollekamp, terwijl de or ganist van de Herv. kerk, de heer Anton Koopman, de samenzang be geleid. Om 23.30 uur begint de Paaswake en het ligt in de bedoeling, onge veer 0.15 uur te eindigen. I.v.m. het sobere (geen sombere) karakter is er vooraf geen gemeenschappelijk zingen. Iedereen is in deze Paas-wake har telijk welkom. Programma's worden bij het binnenkomen weer uitgereikt. Ook nu is er geen entree, maar wel weer de bekende collecte voor het Open Deur-werk aan de uitgang. De Paas-wake wordt gehouden in de Hervormde kerk te Holten. die zin, dat men zich niet uitspreekt voor een van de partijen in Vietnam, verdragen wordt zij erkend als In neutrale hulporganisatie. Zij en deel nemers aan de Actie wandeltocht kie zen voor de slachtoffers van de oor log, voor de kindei'en van de reke ning. De wandeltocht zal op verschillende plaatsen met een stukje ontspanning voor de deelnemers onderbroken wor den. Uitgenodigd zijn o.a.: een drum band, een goochelaar, een volksdans groep, een popgroep, een judogroep voor een demonstratie, een combo en een folkzanger. Het slotprogramma vindt plaats vanaf 4 uur in de sport hal Noetsele. Hier zal getracht wor den de verwachte globale opbrengst van de akti .-wandeltocht aan de kin- dere bekend te maken. Bij slecht weer vindt er een ontspan ning-programma in de sporthal plaats terwijl er gezocht zal worden naar mogelijkheden om de wandeltocht op een ander tydstip door te laten gaan. Via een xtra editie van het kader blad Kontakt van de drie jeugdwerk organisaties zijn de leiding en de ouderbesturen van de verschillende plaatselijke klubs op de hoogte ge bracht over de Je gddag '73. Inlich tingen en opgaven graag via de Ol de Vechte te Ommen. tel. 05291-1503- Op verzoek van het breed Modera- men der Generale Synode van de Hervormde Kerk werden in de diens ten op Palmzondag in de Hervormde Kerk alhier 30 adressen uitgereikt van families waarvan de man en va der, vanwege zijn belijdenis van Christus in de Sovjet-Unie is gevan gen gezet, met het dringende verzoek aan deze adressen een Paas-kaart of ansichtkaart te zenden (per luchtpost f 0,35)en daar behalve de naam en het adres van de afzender op te schrijven: 'Gospodj istinno woskrés'. Dit Russische zinnetje, betekent 'De 'neer is waarlijk opgestaan', de Rus sische pa as-groet. Voor hen. die niet in de kerk waren en toch hun solida- Op de druk bezochte vergadering van de Holtense Handelsvereniging is uit voerig gediscuseerd over het Kom plan en de daaraan vastzittende kon sekwenties. De actieve werkcommissie had de heer Wielinga. Middenstanddeskundi- ge van het K.V.O. uitgenodigd voor het geven van een toelichting op de verschillende taken van deze organi satie en de heer Wielinga stond vei'- der uitvoerig stil bij hel Komplan Holten o.a. bij evenwichtige bewin- keling, begeleidende voorzieningen, x-echtvaardige verdeling van baten en lasten, geadviseerde aanpak enz Er wei-den naar aanleiding van de toelichting tal van vragen gesteld waarbij de heer Wielinga de gelegen heid kreeg om nu een aantal px-oble. men nader in te gaan. De Holtense winkeliex-s waren er na deze ve'rgadering, met de werkgroep uit hun midden, van overtuigd dat in het KVO een zeer deskundige or ganisatie werd gevonden die de leden in moeilijke vraagstukken zo als het Komplan enz. op de juiste manier van advies kan dienen. Er werd besloten om de leden die niet aanwezig wapen te bezoeken om ze alsnog van het nut van intex-gx-atie in het K.V.O. te overtuigen. Het samengaan van de Holtense Handelsvereniging met de Sterwin keliers is op niets uilgelopen. De si tuatie blijft dus als voorheen en de meeste winkeliers blijven wel ster bonnen uitgeven. Bij de bestuursver kiezing werd inplaats van de heer G. Vorkink gekozen de heer H Maans. Bij de x-ondvi-aag werd besloten om op Koninginnedag alle winkels de ge hele dag te sluiten. ritcit willen belonen met deze chris tenen, die om hun geloof gevangen zitten geven wij shier nog 10 andere adressen van families van christenen in de gevangenis in de Sovjet-Unie: Mrs. A. F. Fast Yevsyukovky s/soveï Apolonovka Omskaya obl. Isilkulsky r-n USSR Mrs. Y, K. Val! Yex-syukovsky s/sovjet s, Apolonovka Omskaya obl. Isilkulsky r-n USSR Mrs. Y. A. Dirksen Yevsvukovsky s/sovet •s. Apolonovka Omskaya obl. Isilkulsky r-n USSR Mrs. P. M. Savenkov Voronezk nb F. Engelsa 79 kv. 2 USSR Mrs. R. G. Belashov Chernigov-4 ul. Popudrenko 12a kv. 4 USSR Mrs. V. Batux-in Shakhty Sadovaya 4 kv. 13 Rostovosk. obl. USSR Mrs. L. G. Voropayev Rostov-na-Donu per. Svirsky 62 p. Chkalova USSR Mrs Y. P. Makhovik Chernigov-7 2-oi per. Ordzhonikidze ê'2 USSR Mr. V. L. Fix-sov Barnaul USSR Mrs. N. I. Komarov Vyksa Lermontova 20 Gorkovsk. obl. USSR Ingrid Wibbelink, dinsdag (15.40 uur) voor de radio) Ingrid Wibbelink. Beuseberg 115 ivas een van de ruim 1000 kinde ren die meededen aan een opstelwedstrijd van de KRO. Haar in zending „Hoe ik mama helpen kan" was een van de 16 die door de jury werd uitgekozen om voor de microfoon voor te lezen. Enkele weken geleden ging Ingrid (7 jaar en leerling van „De Schakel") met vader en moeder naar Hilversum waar haar opstel op de band werd „gezet" voor uitzending op dinsdag 24 april 's middags tussen half drie en vijf uur in het programma „Interlokaal op dinsdag" (Kinderkopjes plm. 15.40 uur). Het vorige jaar deed Ingrids zusje Henny mee aan de opstelwedstrijd en ook zij mocht haar opstel Onze buurt" voor de radio voorlezen.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3