Bijna honderd palmpasens Weekenddienst Kerkdiensten im Zeer C.J.Y. geslaagd jaarfeest De Vriendenschaar 1 I IPASENleken van PJ.G.O. houdt weer ontspanningsavonden m Ouderavond Openbare KOL-kleuterschool Diamanten echtpaar werden de jury ter keuring aangeboden RIS sum ONZE AGENDA Gevonden - Verloren LAMPIONOPTOCHT Officiële publikatie GEMEENTELIJK ZWEMBAD ZONDAGSSCHOOL HOLTEN Burgerlijke Stand onttroning der machten HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 20 april 1973 25ste jaargang No. 17 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager Abonnementsprijs 7,per half jaar, 14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Hollens N ieuwsblad Dat het bestuur van de Stichting So ciaal Cultureel werk te Holten zater dagmiddag met ietwat bezorgde ge zichten, rondliep bij de muziekkoepel in „Kalfstermansweide" waar om hall twee een aanvang zou worden ge maakt met de keuring van palmpa sens (zwaantjes en krakelingen) was te begrijpen want er waren op dat moment zegge en schrijve 2 kinde ren met een palmpasen aanwezig. Gelukkig viel het later allemaal erg mee want bijna honderd kinderen (om precies te zijn 96) toonden vol trots hun sierlijk opgetuigde zwaan tjes en .krakelingen aan de jury die bestond uit de da/mes I. Jalink-Dub- belman, H. Robers-Sprokkereef, M. Eggink-ten Velde en de heer W. ten Berge. De keuring verliep vlot en toen om even over half drie de Holtense Mu ziekvereniging „H.M.V." (met drum band) de wei opmarcheerde kon met een de optocht van start gaan. Met H.M.V. voorop werd door de kin deren met hun vaders en moeders de volgende route afgelegd: Kerkhofs- Waardenborchstraat, Noordenberg straat, A. J. Golsteinstraat, Hoffes- straat. De finish was bij ,,'t Kolnös" in deze straat wnar alle deelnemende kinderen een grote sinaasappel kre gen. De prijzen die bestonden uit waarde- (zwaantjes) 1. Roel Arendshorst: 2. Andrea Schipper; 3. René Veenstra; 4 Erik Bekkernens; 5 Erik ten Dam. (Kolweg); 2 Diana bulsink (Haar- straat)3 Jóhan Jansen; 4 Richtje A- ting; 5 Jan Oolbekkink. Roel Arendshorst en Hélma Bulsink tonen vol trots hun krakelingen. «r|. fiMvttieglm Vrijdag 20 april 20.00 uur: Feestavond S.V. „Holten" in zaal ,,Amicitia". Zaterdag 21 april Discobar café „De Wippert" des avonds open (zie adv.). Maandag (2e paasdag) 14.00 uur: Discobal café „De Wip pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 24 april 20.00 uur: Jaarvergadering Chr. Ge mengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth" (Nieuwe leden hartelijk welkom). Woensdag 25 april 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Platte landsvrouwen Espelo im „Tref punt". Lezing over „Hulp bij on gewenste zwangerschap". Donderdag 26 april Fa. H. Haan en Zoon, Oranjestraat, de gehele dag gesloten. 20.00 uur: Ledenvergadering afdeling Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Amicitia". 18.45 uur: Vertrek Chr. Plattelands vrouwen vanaf „Rehoboth" voor bezoek aan abdij „Sion" te We- sepe. Zondag 29 april 13.30 uur: Groot Touwtrektoernooi van de Touwtrekveren. „O.K.I.A." in Kalfstermansweide". In verband met 2e Paasdag en Konin ginnedag wordt er niet op maandag avond maar resp. op dinsdag 24 april en op dinsdag 1 mei om 19.30 uur ge schaakt. Gevonden: Brüine herenportemon- naie met betaalpas. 1 etui met sleu tel. 1 hond Viszla, 1 poes, grijs met witte pootjes, 1 kinderportemonnaie met inhoud. Verloren: 1 dameshorloge, met dou blé bandje, 1 doublé armband, witte gymschoenen, 1 zwarte herenfiets, -Raket", Artsen Zaterdagmorgen vanaf 9 u. t.e.m. maandag 23-4 dokter C. H. Rietdijk, Moienbellerw. 15, tel. 1280 (Alleen voor spoedgevallen. Gaarne bood schappen voor 9.00 u. bij eigen huis arts. Wijkverpleging Zaterdag tot en met Paasmaandag zuster M. ter Borg Neerdorp 1 Hol ten, tel. 05483-2356. Ambulancevervoer J. Aanstoot tel. 1338 (b.g.g. A. Mül- ler tel. 1320). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat. 's Maandagsavonds van 7-8 u. Tandartsen Zaterdag 21 cn zondag 22 april II. Hansman, Grote Maatweg 36. Wier den, tel. 05496-1765 (voor spoedgeval len 6-7 u. nam Maandag 23 april H. Scheffer. Pr. Julianapl 12. Goor, tel. 05470-2500 (voor spoedgevallen 6- 7 u. nam.). Gezinsverzorging Aile werkdagen (beholv.- zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker. tel. 1438 b.g.g tel 1799 (mevr. Beldtnan-Aanstoot) Dierenartsen Zaterdag tot en met Paasmaandag Th. A. Oostenbrug. Diessenpiasstraat 2. lel. 1515. Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 22 april C. Mein- dertsma, llergmanstr. 12. tel. 2190. Maandag 23 t.e.m. zondag 29 april B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2. tel. 1526. Aangifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het. slacht huis, 1318. Storingsdienst Zaterdag 21 t.e.m. vrijdag 27 april ELECTRA: H. J. Wansink, Look 13, tel. 2071. GAS: J. Bosschers. Beuseberg 54, tel. 1945. Brandmelding Overdag, tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). De speeltuinvereniging „De Kol" organiseert in samenwerking met „H.M.V." een lampionoptocht op maandag 30 april in het Kolcomplex. De strat zal plaats vinden om 8 uur op het terrein voor het gemeentelijk slachthuis. De route is als volgt: Lageweg, Kolweg, Industriestr., We versstraat, Pannebakkersstraat, La geweg, Slachthuisweg. De kinderen van de leden van de speeltuinvereniging krijgen na afloop van de optocht op de vooraf verstrek te bonnen een traktatie. Deelname aan de optocht is vrij en is niet ge bonden aan het lidmaatschap van de speeltuinvereniging. De festiviteiten, die het bestuur jaar lijks organiseerde voor de „speeltuin bevolking" is in verband met het niet beschikbaar hebben van een ter rein uitgesteld tot de opening van de inieuwe speeltuin. Er zijn plannen om deze nieuwe speeltuin te realise ren op het terrein gelegen voor het gemeentelijk slachthuis. De Kol-kleuterschoal hield op donder dag 12 april onder grote belangstel ling haar .jaarlijkse ouderavond. De nieuwe voorzitter, de heer B. Groot-Obbink opende de ouderavond en heette in het bijzonder welkom de afgevaardigden van de Veren, voor Openbaar Onderwijs, en personeel en oudercommissie van de baisschool op de Kol. Het eerste agendapunt was het ver slag van de kascommissie, de heren Vogt en Schoorlemmer. De kas en bescheiden werden in orde bevonden. De secretaris de heer Jongman, las hierna een kort verslag van de acti viteiten van de oudercommissie. De kleuterschool is uitgebreid met een 4e klas en de voorzitter stel de de nieuwe kleuterleidster, mej. de Cock tijdens de vergadering voor. Hierna was het woord aan de hoofd leidster mevr. Wittenberg-Geers. Zij vroeg of er belangstelling bij de ou ders was om eens een middag in de klas van hun kind door te brengen om te kijken hoe het tijdens de lessen toegaat en eventueel zelf ook iets mee te doen. Hiervoor bleek grote belangstelling bij de ouders. Vervolgens stelde mevr. Wittenberg Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter algemene kennis dat het gemeentelijk zwembad, in af wijking van een eerder gedane me dedeling, op de maandagavond na 18.30 uur 's-avonds ter beschikking zal staan van de plaatselijke zwem- club en derhalve voor het publiek gesloten zal zijn. Holten, 17 april 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. W. H. Epklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. 22 april le paasdag willen wij met de kinderen van alle klassen ons Paasfeest vieren in gebouw Irene. We verzamelen ons om half elf bij de Dorpsschool en gaan vandaar geza menlijk naar gebouw Irene. half twaalf kunt U de kleintjes daar weer ophalen. Wij wensen U al len gezegende Paasdagen. HÉT BESTUUR HOLTEN Zaterdag 21 april 23.30 u. Paaswake. Hulppred. A. Schellevis. Medewer king van trompettist. Eerste Paasdag Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. ds. P. Lugtigheid. In eerste dienst m< dewerking van Kerkkoor. Tijdens de Paasdagen zal in alle diensten grote Paascollecte worden gehouden voor. het Algemeen Kerkewerk. Op pasdienst mevr. Admiraal, Jansje Boode en Alie Koopman. 20.00 u. Paassamenkomst Jongerendienst) Paasmaandag Ned. Herv. kerk: 10.00 u. ds. Beert- huis van Bathmen. Geref. kerk: 8.30 10.00 en 3.00 u. ds. R. A. Hoogkamp. Tijdens de dienst van 10.00 uur kinderoppas in gebouw „Rehoboth" (mevr. Stam-Hasewin- kel en Rudi Span). Paasmaandag: 9.30 u. zangdienst, m.m.w. Chr- Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en Wim Jansen, orgel. Tijdens de Paasdagen is de ene col lecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor Eigen Kerkbouw. R.K. kerk: zondag 8.30 u. H. Mis in gebouw „Irene" (Boschkampsstr.). Paasmaandag: 8.30 u. H. Mis in ge bouw „Irene". DIJKERHOEK: Eerste Paasdag: 10 u. Hulppred. A. Schellevis. Grote Paascollecte Algemeen Kerkewerk. OKKENBROEK: Eerste Paasdag; 10 u. cand. de heer van Katwijk a. Zee (Paascollecte). 2.30 u. Paasdienst v.d kinderen van de zondagsschool. Paasmaandag: 10 u. cand. de Kok van Leiden (Paascoll). NIEUW HEETEN: R.K. kerk: zater dag 19.00 zondagmorgen 9 en 10.00 u. ip| Het echtpaar H. Haan F. Ilaan-WelmerOranjestraat 23 te Hol ten hoopt donderdag 26 april het feit te herdenken dat ze 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Het echtpaar dat een redelijke ge zondheid geniet heeft 3 kinderen, 8 kleinkinderen en 3 achterklein kinderen. De heer Haan is 83 en zijn vrouw is 82 jaar. Het zal hun donderdagmiddag tijdens de receptie in hotel „Vosman" zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. voor om aan het eind van het school jaar met de kinderen die naar de ba sisschool gaan 's avonds een toneel stukje op te voeren. Het schoolreisje zal dit jaar naar Apeldoorn gaan naar de kinderboer derij, waarbij ook een speeltuin is. Als nieuwe kascommissieleden werden benoemd de heren Vincent en Koele- ma. In de pauze werd een verloting ge houden waarvan de opbrengst aan de schoolkas ten goede kwam. Na de pauze vertoonde meer. Witten berg 2 door haarzelf opgenomen films over diverse hoogtepunten van de laatste 2 jaar. Uit reacties uit de zaal bleek dat het erg leuk gevon den werd. vooral als de ouders hun eigen kinderen herkenden. De voor zitter bedankte iedereen voor hun komst en sloot de bijeenkomst. Geboren: Marinus z.v. G. Paalman en A. Podt. Egbert z.v. M. Riet berg en J. L. Bronsvoort (geb. te De venter) Overleden: G. J. Ulfman, oud 78 jaar. Ondertrouwd: A. Heinemann, oud 30 jaar, Frankfort en J. G. Half- werk, oud 19 jaar, Holten. J. Door- nink. oud 25 jaar. Gorssel en J. Vin cent, oud 24 jaar, Holten. Gehuwd: A. C. H. Lammers, oud 23 jaar, Zutphen en J. W. Baltes, oud 20 jaar, Holten. H. R. Nijkamp, oud 19 jaar, Deventer en H. Lodewe- ges, oud 22 jaar, Holten. H. J. Paalman, Holten en II. Egberts, Rijs- sen. BEVOLKING Ingekomen; H. W. Kompagne van 's-Gravenhage. G. J. ter Horst en gez. van Hengelo. J. Groeneveld en gez. van Deventer. H. Ruste- biel en gez, van Hardingen. A. A. K. P. Raket en gez. van Tilburg. G. Dijkgraaf en gez. van Deventer. Mevr. A. C. P. Stremming-van Loon van Deventer. A. J. E. Brinks van Deventer. B. Maalste en gez. van Breda. P. W. A. Veld huizen van Groenlo. K. Kalfsbeek en gez. van Winschoten. Mevr. J. M. Kompagne-Klein van Zuidlaren. W. Bartelings en gez. van 's-Gra venhage. Vertrokken: B. van Oene naar En schede. D. Jansen naar Deventer. P. Wijnmaalen naar 's-Gravenha ge. W. Paas en gez. naar Austra lië. Mevr. J. W. Lammers-Baltes naar Zutphen. H. J. Paalman naar Wierden. H. W. Kompagne naar Lochem. /OOGGOOOQOOGOOOOGOOOGOGOGGGOGGGOGGOGGOG ogoogggggggg 9 De oude machten, zond' en dood. de helse jammer, angst en nood heeft Christus van hun kracht ontdaan, nu Hij uit 't. graf is opgestaan Halleluja! De oude machten, die het hierboven vermelde 2e vers van gezang 59 samengevat worden met de woorden „zond' en O dood" zijn vele. Zij zijn nauw met elkaar verbonden en tonen G die verbondenheid rondom het lijden en sterven van Christus. doordat zij eensgezind gericht zijn op de dood var. Hem, die ons leven is. Daar is de macht van het Farizeïsme, de wetti- G sche vroomheid, de macht van het „ik ben beter dan jij", die ook heden nog in de verdeeldheid der Kerk en in de al of niet Q religieus geladen rassenwaan in en buiten de Kerk, zijn macht G doet gelden en mensen en volken verdeelt en ten dode tegen o elkaar opzet en het licht van het evangelie verduistert. Daar is de macht van het geld. dat Judas ontving en waarmee de O soldaten, die Jezus graf bewaakten, werden omgekocht om q leugens te vertellen, die zich ook in onze tijd breed maakt en niet alleen een roekeloos produktie-proces op gang brengt, G maar ook de mensheid bedreigt en die het ons in de welva- rende landen verdragen doet, dat in de ontwikkelingslanden jaarlijks miljoenen mensen omkomen van honger en ellende. O Daar is de macht van de (vermeende) eigenbelangen, die Ka- G jafas en de priesters bezielde en die Pilatus ertoe bracht het q recht te buigen, en die ook in onze tijd de twisten groot maakt, de oorlogen wreed doet zijn en 't onrecht breed maakt. G Daar is de macht van de leugen, die door de valse getuigen tegen Jezus werd ingeschakeld en die de hogepriester Kajafas de belijdenis van Jezus: „de Christus, de Zoon van God te zijn" deed brandmerken als godslastering, en die ook in onze tijd tegenstander is van de Waarheid „Alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij zijn eniggeboren Zoon gegeven heeft opdat een ieder die in Hem gelooft, niet verloren ga, maar eeuwig leven hebbe". Al dreigen deze duistere machten in onze tijd mens en wereld met dood en ondergang, zó benau wend, dat vele moderne mensen het verleden verfoeien en in geen toekomst meer geloven, maar wanhopig het heden grij pen en „genieten", toch mogen wij Pasen vieren, want „de Heer is waanlijk opgestaan", de duistere dreigende machten des doods zijn overwonnen. Wij mogen Pasen 'vieren, omdat de opstanding van Christus ons in de zekerheid stelt dat God de toekomst hééft, waardoor wij kunnen volharden in de goede strijd des geloofs tegen deze duistere machten, waarbij wij hen ook ontmoeten, wetend dat Christus, ondanks ons struikelen en vallen, ons meer dan overwinnaar doet zijn in de toekomst van Gods Rijk. C.C.A. 8 GGOGGQGGGGGGGOGQGGGGOOOGGGGGGGGGGGGGGGOGGGGOOOGGGOf Donderdag 12 en zaterdag 14 april vierde de C.J.V. „De Vrienden schaar haar 26e jaarfeest in gebouw „Irene". Voor beide avonden bestond veel belangstelling. De avonden wer den geopend door de presidente Dini Luggenhorst. Zy liet zingen gezang 80: 1 en 2, ging voor in gebed en las vervolgens het bijbelgedeelte Mattheus 21: 28-31. Na een woord van welkom brachten Henr.y Baltus en Alice Teeselink het jaarverslag uit. waaruit bleek dat het de vereniging in het afgelopen jaar goed was gegaan. Er werden weer tal van activiteiten ontwikkeld. Er werd meegewerkt aan de actie „Kom over de Brug". Het fototoe stel dat gewonnen werd in de verlo ting „K.o.d. B." bracht bij Ameri kaanse verkoop een mooi bedrag op, dat beschikbaar werd gesteld aan het Kindertehuis „Klein Engelen burg" te Brummen. De verschillen de nummers voor de pauze werden op prettige wijze aangekondigd door Gerrit Nijland en Jan Rietberg. De jongensclub „Jonge kracht" speel de heel leuk „Een dagje ruilen" en ..Pinkeltje" en de meisjesclüb pre senteerde een „modeshow". Dini Aal pol (baby) Alie Veltkamp (Pippi Langkous), Alie Vincent (zon genie tend in bikini) Erik Aanstoot, H^pnie Wibbelink, Marjan Schutte, Her- mien Schooien en Johan Vorkin (buidspaar) en de bruismeisjes Erna Pasop, Annelies Megelink en Rietje Westerik kregen een hartelijk ap plaus. Na de pauze waarin koffie met koek werd aangeboden en de verloting werd gehouden werd door de toneelgroep uit de leden het blijspel „Butler bij mijn vrouw" van Koos Beswino opgevoerd. Het speelt zich af op villa „De Wijde We reld" van Kees Wilgenburg (J. Schoo ien) een rijke vrijgezel die een nog al bijzonder leventje leidt, veel reist, zit dan weer hier en dan weer daar maar is zelden thuis. Tijdens zijn afwezigheid komen er tal van „gas ten" die het steeds weer leuk weten te .versieren'. Aan spanning ontbreekt het niet en er wordt zelfs gescho ten. Tenslotte komt alles toch nog goed. Wim Berger (Gerrit Mark voort) en Jook (Mini Vruggink) wor den een paar en er'wordt getoost op een goede en gelukkige toekomst. De regie was bij Teun Deijk in goe de handen. Het stuk werd voortreffe lijk gebracht en het applaus dat de tonelisten (waarvan verschillende voor de eerste keer op het podium stonden) werd gebracht was zeer ver diend. Aan de presentatie werkten naast de reeds genoemden nog mee Dini Oolbekkink, Mini Luggenhorst. Jannie Blankenberg en Marinus Pas op. Dini Luggenhorst sprak aan het slot De toneelgroep van „De Vrien denschaar" oogstte veel applaus met het blijspel Butler bij mijn vrouw". een hartelijk woord van dank tot re gisseur Teun Deijk, kapper W. Drent (bij wie de grime in goede handen was) en Evert Jan Kers die 't geluid verzorgde. W. Markvoort, die op 't e- iectronisch orgel zorgde voo muzika le omlijsting tot de heer en mevrouw Wittenberg, altijd voor de koffie zor gend en verder tot allen die aan het welslagen van de beide feestavonden medewerking verleenden. De avond werd besloten met 't gezamenlijk zin gen van gezang 135: 1 en 2. Aan de uitgang werd beide avonden een collecte gehouden voor „Stille hulp". Ook dit jaar zullen weer twee ont spanningsavonden worden gehouden in de zaal van café 't Bonte Paard. Er zijn. evenals voorgaande jaren, weer leden die een blijspel, getiteld „Verlate huwelijksreis" van Toon van Vuuren hebben ingestudeerd. Na afloop is er beide avonden dansen- Door' enige moeilijkheden in het begin van het seizoen zijn de ont spanningsavonden wat aan de late kant, nl. op 28 april en 5 mei 1973. Aanvang 19.30 uur. De PJGO afd. Jong Holten, gaat ook deelnemen aan het inter-provin- ciaal voetbaltoernooi op 23 juni '73 in Kortgene (Zeeland). Daar is te vens een grote landbouwshow geor ganiseerd door de ZLM. De PJGO werd het vorig jaar kam pioen voetballen van de provincie Overijssel. De kring sport- en wedstrijdendag zal dit jaar op 5 mei te Goor plaats vinden evenals de landdag „Haak's in" op 23 juni 1973.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1