Af scheids-gedicht juffrouw Wolters '%k Eerste zijspan kampioenscross op zondag 8 april op de Zuurberg JEUGDRESULTATEN S.Y. „HOLTEN" I eugd voetbalprogramma S.Y. „Holten5 Programma Blauw Wit Blauw Wit BI - Hulz Boys BI 5-1 WAAR GAAN WE HEEN? Bets Brinkman kampioen SfSS Motocross belooft zeer spannend te worden ramma Prog SY „Holten" Haarlese Boys 2- Holten 2 2-0 JUNIOREN PUPILLEN BI. Wit El-WW 2-0 SWN E4 - BI. Wit E2 2-0 SWN E5 - BI. Wit E3 2-4 Hollen ES - BI. Wil-ES 3-0 BI. Wit ES - N.'dal E5 3-0 Blauw Wil E3- Sp. Rijssen E40-3 BI. Wil I - AI men I Uitslagen Onderlinge schaa kcom petitie Scha a kei lib „Hol ten" MARKT RUSSEN Bewaar films in de handbagage Holten 1 en 2 spelen oefenwedstrijden Holten - Reiituniï 3-5 Holten 8 - RKS V 5 0-5 Enter 4 - Holten 51-1 Holten E3 - SOS E3 0-1 BI. Wit 3-BI. Wil4 4-2 Holten 7 - W W 7 Wierden 3 Holten 5 0-0 voor door meesier Klomven Vrijdag 6 april 1973 ."U Evenals in 1972 zullen de Internationale en Senior Zijspan cros sers in Holten hun eerste kampioenswedstrijden rijden. De mannen van het ruige motor werk zijn er bijzonder op gebrand om uit dit eerste treffen het maximum aan punten te halen. Een .gunstige klassering immers betekent eep, belangrijke basis voor de stand die aan het einde van het seizoen bepalend zal zijn voor het kampioenschap, maar ook voor promotie en degradatie. Er zijn meerdere aanwijzingen voor een summum aan spanning! De man nen die vorig jaar de hoogste ogen gooiden, beschikken allemaal over nieuw en bijzonder goed geprepareerd materiaal. Ze hebben tijdens wedstrij-. den in St. Anthonis en Hengelo (G). hun machines de vuurdoop laten on dergaan. Er mag daarom worden aan genomen dat de kleine technische problemen die zich in het voorseizoen wel eens openbaren inmiddels goed zijn* opgelost'. In dë genoemde wed strijden wist weliswaar Broer Di met Bitit&VtfVlf in «fc bale ..Uétrfek4Seti>U'e /ft>1f Slitstek zéér geschikt gemafli makkelijk winst te pakken. De equipe Rikus Lubbers-Bart Notten, Europees kampioen in 1971. toonden echter in beide gevallen door één manche over tuigend te winnen, dat zij nog niets aan kracht hebben ingeboet. Dit geeft ons gerechtvaardigde hoop op veel topspanning op de Zuurberg. Lubbers en Cor den Biggelaar rijden dit seizoen op fabrieksmotoren van Yamaha en hun stal-bazen zullen on getwijfeld van mens en machine een optimale prestatie verwachten. Van de andere grootheden zullen de equipes Jan ten Thije-Henk van Heek, Norton-EML en de altijd voor vuur werk zorgende Ton van Hcugten-Jaak Wery op Weslake hoge ogen gooi en. Ook in de subtop wordt hevige strijd verwacht. Namens als Wil v. d. Laan. Fons van Heugten, Dick van Hoeve- lake, Ad Ridderhof en Herman I-Iil- derink staan hiervoor garant (Totaal 29 equipes). De KNMV onder wiens auspiciën de wedstrijden worden verreden, heeft de puntenverdeling voor het Nederlands kampioenschap gewijzigd en wel in gunstige zin. De race wordt weliswaar nog in twee manches verreden, maar nu met een afzonderlijke waardering per manche. Voor een equipe die in een der manches uitvalt is de zaak daarom nog niet verloren. Ook dit zal er toe bijdragen, dat de coureurs de hele wedstrijd tot 't uiter ste zullen gaan. De kampioens-zijspancross zal omlijst worden door wedstrijden van de Ju nioren 250 en 500 cc. Door het grote aantal inschrijvingen kan ook hier gerekend worden op spannende gevechten. 250 cc 82 deelnemers en 500 cc 36 deelne mers. In deze soloklassen zullen o.a. de volgende renners van start gaan Hai ry Zijdemans, Bert Boom, Frank van Edel, Corrie Veldkamp, Johan Roo- sink („Bico"). Er zullen in 2 klassen plaatsgenoten van start gaan. In de zijspanklasse senioren Dick Muller met zoon Au gust in de bak en Jan Bak met André Godschalk. Herman Slot zal op .Husqyarna' star ten in de klasse junioren 250 cc en Gerrit Leunk start in deze klasse op „Montesa". De leden van de M.A.C. ,,De Holter- berg" stérk den geaccidenteerde circuit ..micf- de boksen geheel aangepast ëri de zijspanners. De aanloop tot het eigenlijke circuit is langer en breder geworden zodat deelnemers die een slechte start hebben direct de kans krijgen om de schade te herstellen. Tijdens de maandagmiddag om 5 uur in Dorpshotel ,,1-Iolterman" gehouden persconferentie stak de heer Hofhuis lid van de K.N.M.V. een pluim op de helm van de M.A.C.-ers die wat het circuit betreft aan alle wensen van —Holten 3 10.30 uur. auto 9.45 uur va: Aanvang: 11.45 Nijverdal Vertrek per Smidsbeld. Holten 4—SDOL uur, Holten 5—GFC 5 Holten 6Holten Haarlese Boys vang: 10.30 u. Vertrek per auto vanaf Smidsbeld om 9.45 u. Holten 8De Zweef 6. Aanvang: 11.00 uur. Aanvang: Aanvang —Holten ft).00 u. 9.00 u. Aan- Rikus Lubbers (kampioen 1971zal op de Zuurberg z'n ti tel verdedigen. Hij behoort ongetivijjeld tot de kanshebbersmaar er zijn ei- meer favoriet, voor de eerste plaats. de K.N.M.V. hebben voldaan. Het circuit behoort tot een van de mooi ste en veiligste in ons land. AANVANG Wanneer alles volgens plan verloopt zullen om 13.30 uur de wedstrijden van start 'gaan met de le serie (15 minuten plus 2 ronden) 250 cc. Er zal van 10.30 u.'töt- 11.20 u. gelegen heid z.ijn voor training. Kaarten zijn in voorverkoop (een gul den reductie) tot en met zaterdag 7 april verkrijgbaar in het clubhuis ,.De Biester" in de Stationsstraat. iij- In een matig gespeelde wedstrijd, nmn het fetotl niet kun- nen impone'Éett-legen een hard .wer- nH Hol,en Reek al direkt "gfefr een achterstand aan, toen doel man Pasop de bal niet onder controle kon krijgen, waardoor de Haarle mid- voor gemakkelijk kon scoren. Nog voor de rust werd het zelfs 2-0 toen de Holtense verdediging blunderde. De gehele tweede helft was Holten sterker, maar kon toch géén doelpunt forceren. De sterke wind had echter veel in vloed op deze slechte wedstrijd. Dit mocht echter niet als excuses gelden voor deze onnodige nederlaag. A.s. zondag 10,30 uur oefenwedstrijd tussen de selectiespelers van groep A en B op ..Meermanskamp" zie kastje bij „Beltman". Blauw Wit BI—SOS BI 4.15 u. SDOL Cl—Blauw Wit C2 2 u. ver trek 1.15 u. Blauw Wit C2Excelsior C'5 3 u. Enter V DlBlauw Wit Dl 2 u. vér- trek 1.30 u. Excelsior E2—Blauw Wit El 1.00 uur vertrek 12.30 uur; Haarle E3—Blauw Wit E2 10 uur vertrek 9.30 uur; Haar le E4Blauw Wit E3 11 uur vertrek 10.15 uur; Blauw Wit E4SDOL E4 11 uur; Blauw Wit E5—De Zweef E9 10 uur. El begon met een sterk offensief, maar de afwerking van de kansen was in de eerste helft zwak. De jon gens waren fel op de bal, schoten be ter en kopten vooral beter dan hun te genstanders. Het duurde tot halver wege de tweede helft tot Gerard Aan stoot met een beheerst en strak schot de score opende. Blauw Wil bleef aan dringen. In de laatste minuten maak te Harry Paalman uit een corner nog een mooie goal. Door dit. resultaat heeft El nog steeds een kansje op de bovenste plaats, maar dan moeten de beide laatste -dstrijden wel ge wonnen worden. Zaterdag tegen Ex celsior gespeeld en volgende we-ak is Sp. Rijssen de tegenstander. Een verdiende overwinning voor de jongens uit Nijverdal. Erik Stam pro beerde wel zijn doel schoon te hou den. Hij redde enkele keren fraai, maar moest twee onhoudbare ballen doorlaten. Veel doelpunten in een spannende vedstrijd. Tot 2-2 ging het aardig ge lijk op. In de slotfase drukte de ploeg die de overwinning verdiende, goed door. Harry Hoekjen maakte twee goals, Henk Mekenkamp en Andre Schuppert maakten er elk een. De 22 spelertjes konden hun sup porters geen doelpuniep voorschote len. Wel werd er van beide kanten ent housiast gespeeld in deze zoveelste plaatselijke derby. Blauw Wit E5 doet het na de winter uitstekend. Door herziene competitie indeling krijgen zé vaker gelijkwaar dige tegenstanders dan voor de win ter. Dit stimuleert hüt spél van deze jóng ste pups zeker. Tegen Nijverdal zorg de Ben Nijland zowaar voor een ha- tric. Direct na de wedstrijd tegen Nijver dal werd op Meermanskamp tegen Sp. Rijssen gespeeld. De vermoeid heid ging bij sommigen een aardig woordje meespreken. Tegen de goals van de Rijssmaren had E5 deze keer geen verweer. Enter Vooruit Al - Holten Al Holten Al moest i aantreden legen Enter een zeer belangrijke beide elftallen omdat Al als Enter V. Al stonden Er werd vai aterdagmiddag V Al. Dit. was vedstrijd voor zowel Holten log niet. vei li'4 beide kanten vrij hard doch sportief gespeeld en dit resulteerde ondanks een overwicht van Hollen Al in een 0-0 ruststand. Na de rust een aanvallend Holten Al maar er kwamen geen doelpun ten meer uit voort. Zo werd de eind stand 0-0. Als Holten Al zaterdag tegen SWN Al ook zo'n inzet laat zien als tegen Enter V Al en een beetje meer geluk heeft dan kunnen zij er tegen SWN Al misschien wel een overwinning uil slepen. Veel suc ces. Holten B2 - SVZW B2 Ondanks de nogal sterke tegenwind in de eerste helft kon Holten b2 een veldoverwicht overoveren en afstand nemen van „De Zwaluwen" uit Wier den door voor de thee roods tweemaal te doelpunten. Toen. in de tweede helft. Holten b2 de" wind ook nog in de rug had ging het nog beter en ver grootte Holten B2 de voorsprong tot 3-0. Door een misverstand in de ach terhoede wegens vermeend buitenspel kon SVZW iets terugdoen en scoor de een tegendoelpuntDirect hiérnh bracht I-lollen 32 de stand op 4-1, wat levens de eindstand betekende, A.s. zaterdag speelt Hollen R2 de laatste wedstrijd en wel uil tegen Enter 132, een niet al te moeilijke te genstander. De Zweef E2 - Holten E2 Een veel beter spe end de Zweef E2 nam voor de rust 'n voorsprong van 4-0, welke na de pauze uitgebouwd werd lot 7-0 Jongens, als het niet wil. loop dan niet tegen elkaar te moppe ren, doch probeer van de fouten die je gemaakt hebt te leren, zodat je 'n volgende keer met een beter resul taat te voorschijn komt. Holten E5 - BI. Wit E4 Holten E5 heeft in een goed gespeel- de wedstrijd Blauw Wit E4 niet kunnen kloppen. Hoewel Vrouwe For- tuna niet op de hand van de Holten E5 spelers was, mogen we toch stel len. dat met een beetje meer over leg deze wedstrijd met ruime cijfers gewonnen had moeten worden. Holten E5 - SOS E4 In deze wedstrijd werd bewezen, dat de laagste leeftijdsgroep het ge mis aan tactiek nog niet: kan compen seren met inzet. Holten E5 heeft: ge durende de Wedstrijd een groot over wicht, gehad maar de spaarzame uit vallen van de tegenstander deden hen de das om. De eindstand werd 3-1. wat toch een alleszins redelijk re sultaat mag helen legen het hoogge plaatste SOS E4. Holten E(> - De Zweef E8 en E9 Holten E6 moest twee wedstrijden spelen op zaterdagmorgen. In de eer ste wedstrijd zag Holten Efi een 1-0 voorsprong verloren gaan in een 2-1 nederlaag. De tweede wedstrijd begon meieen al onfortuinlijk doordat Holten E6 ach ter kwam te staan met 1-0. Dil kwam Holten E6 in het verdere verloop van de wedstrijd niet meer tc boven me de misschien doordat zij al een wed strijd meer hadden gespeeld en zo Werd hier de eindstand 3-1 in het voordeel van de Zweef E9. De junioren BI hebben hun kans om op de 2e plaats te eindigen met groot succes verdedigd en eigenlijk is die kans niet in gevaer geweest. Reeds na 10 min. schoot J. Verveda uit een zuivere pass van Wim Klein Nagelvoort raak en na plm. een half uur spelen trof Richard Beldman met een gloeiende kogel het net. Drie minuten later zorgde Bert Schipper uil een strafschop voor 3-0 en dil werd ook de ruststand. Direct na de thee schoot Jan 'ver- veda uit een vrije schop keihard en zuiver in en Jan zorgde ook voor 5-0. Blauw Wit bleef sterker en wist zich nog tal van goede kansen te schep pen maar ihelaas ging men veel te gehaast te werk om succes te hebben. Vele malen moest de achterhoede van de gastheren redden tenkoste van door Verveda scherp voor doel wer- een hoekschop die stuk voor sutk den geplaatst doch niemand van de Blauw Witters zette er even het hoofd onder. Een vriendelijk knikje zou voldoen de'zijn geweest voor 2 a 3 treffers meer. Met nog vijf minuten te spe- Blauw Wit speelt zaterdagmiddag om 2.00 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste van dc Sportclub ..Almen". De junioren BI krijgen S.O.S. BI uit Hellendoorn op bezoek. De gasten staan momenteel op de 2e plaats en zullen er zeker alles aan doen om deze Ie behouden. Blauw Wit zal bij een overwinning de ze plaats van hen overnemen en dat ze er voor zullen vechten is zeker. De wedstrijd die geleid zal worden door scheidsrechter J. Baan begint om kwart over vier. len i'edden de Boys toch nog de eer. Het tegenpuntje was een verdiende beloning voor dapper volhouden. Blauw Wit Dl won thuis van WW Dl. Wilco Schipper zorgde voor de ene treffer die zoals later bleek goed was voor de beide puntjes. Blauw Blauw Wit El verdedigde z'n kleine kansje op 't kampioenschap met suc ces. Ze wonnen met 2-0 van WW El door doelpunten van Gerard Aan stoot en Harry Paalman. F. v.d. BergA. J. Jansen i-J J. t. KempeW. Klein Velderman 0-1 W. KI. VeldermanF. v.d. Berg 1-0 A. J. JansenJ. ten Velde 0-1 Uitslagen 6e ronde: J. Meijer—J. Kerkdijk 0-1 W. DisseveltF. v.d. Berg ft-1 J. BeltmanJ. W. Middelink 0-1 W. Klein VeldermanF, Flantua 0-1 W. van peek—W. G. Blitz 1-0 G. J. SnippertJ. ten Kampe 1-0 W. Klein VeldermanJ. Meijer 1-0 F. FlantuaJ. Kerkdijk 1-0 B. MeulemanF. Flantua 1-0 G. BrinkmanG. J. Snippert' 0-1 J. ten KampeW. Dissevelt 0-1 F. van der BergJ. Meijer 0-1 F. FlantuaF. v. d. Berg 1-0 W. DisseveltJ. Meijer 0-1 G. J. SnippertJ. Beltman 1-0 F. FlantuaG. Brinkman 1-0 D. MeulemanW. KI. Velderman 0-1 J. MeijerD. Meuleman 0-1 J. W. Middelink F. v. d. Berg 1-0 J. W. Middelink J. F. Kerkdijk 1-0 G. BrinkmanJ. Meijer 1-0 A. J. C. Brands H. H. Stukker 0-1 J. ten Velde T. Braunius £-4 59 Jeugdvoetbalprogramma voor za terdag 7 april. SWN Al—Holten Al Aanvang 14.30 u., vertrek 13.45 u. Holten BIDe Zweef BI Aanvang 16.15 u ui- Enter B2Holten B2 Aanvang 14.30 uur, vertrek 13.45 uur. Vr. Boys ClHolten Cl. 15.00 uur. vertrek 14 00 uur. Holten C2SDOL C2. Aanvang 15.00 uur. Holten C3ON C4. Aanvang 13.45 u. Hollen DlExcelsior D2. Aanvang 13.45 uur. Hollen El—Enter El. Aanvang 13.00 Holten E2Haarle E2. Aanvang 10.00 uur. De Zweef E4Holten E3. Aanvang 9.30 uur,, vertrek 9.00 uur. Excelsior E6Holten E4. Aanvang 11.00 uur, vertrek 10.30 uur. MVV E2Holten E5. Aanvang 9.30 uur, vertrek 8.45 uur. De Zweef E6Holten E5. Aanvang 11.00 uur. Holten E6De Zweef E9, aanvang 11.00 uur. Aangevoerd: Runderen 15 Varkens 181 Totaal 196 Prijxen 15 melk- en kalfkoeien van f 1750.- tot f 2.000.per stuk. 181 biggen van f 105,tot f 112,- per stuk. Overzicht handel: Handel matig. Nog steeds zijn er klachten dat luchtreizigers met bedorven films thuiskomen. De oorzaak is heel vaak de röntgencontrole op diverse lucht havens, waarbij de bagage met X- stralen wordt doorgelicht hetgeen kleursluier en wazige beelde op de films veroorzaakt. Daarom deze tip: Bewaar films en camera met film, belicht of onbelicht, in de handbagage. De handbagage wordt wel gecontroleerd, maar niet doorgelicht. Het eerste en tweede elftal van Holten Sipeien zondag op Meermans kamp een oefenwedstrijd tegen el kaar. Hierbij kan de trainer tevens enige experimenten toepassen met enkele spelers. De aanvang van de wedstrijd is om 10.30 uur. Reutum heeft goed geprofiteerd van de fouten in de Holtense achter hoede. Holten opende de score toen Nijenhuis een strafschop inschoot 1-0. Even later was de kopbal van Ikkink goed voor de gelijkmaker 1-1. Na de rust bracht Reilink via een voorzet van Kaizer de stand op 2-1, maar een door de wind meegenomen bal van Deterink bracht de partijen weer in evenwicht 2-2, Reutum kwam nu gevaarlijk opzetten en door een kopbal van Ikkink gevolgd door een vrije schop van Steggink brachten de gasten het tot 2-4. Holten vocht terug. Uit een voorzet van Knapen kopte Oolbekkink keihard in. Mensink maakte voor Reutum aan alle onzekerheid een einde 3-5. Met de wind in de rug trok Holten 8 in de eerste helft fel ten aanval. Maar ook nu bleek weer dat" men niet over schutters beschikte. Er werd wel eens uil de tweede lijn ge schoten, maar het doel werd telkens op een haar na gemist. Bij een uit val passeerde R.K.S.V. de ver opge rukte achterhoede gemakkelijk en werd de ruststand van 0-1 bereikt. Na de thee moest Holten legen drie tegenstanders optornen: de gasten, de wind en de striemende regen. Geen wonder dat de. Rijssena- ren hiervan profiteerden. In het ver loop van de tweede helft werden de veteranen echter moe en kreeg Hol ten 8 opnieuw scoringskansen. Het bleef echter 0.-5. Zondag a.s. de laatste competitie wedstrijd tegen de Zweef. Jongens zorg eens voor een daverend slot. ln een leuke wedstrijd deelden En ter en Holten broederlijk de punten. De Enternaren hadden voor rust de harde wind mee. waardoor de rood- witten sterker waren. Dit resulteer de in de 31ste minuut in een doelpunt van de rechtsbuiten. Verder lieten de Holtenaren het niet komen. Nadat de thee was genuttigd traden de 22 ar tiesten aan voor de 2e helft. De rood zwarten begonnen onmiddellijk een groot offensief. Dat er direct geen doelpunten vielen was te wijten aan het te korte spel. Toen dit geen re sultaat opleverde kwam stopper Da- mink naar voren. Bij een vrije trap schoot hij in le instantie in muur. maar in 2e instantie schoot hij keihard raak. De rest van de wedstrijd ging als een nachtkaars uit Eindstand: 1-1. Holten E3 kon het tegen SOS E3 net niet halen, in de eerste helft was het SOS dat het spel wist te dicteren. Na de rust wist SOS E3 dan ook on middellijk na de aftrap te scoren en zo eindigde de wedstrijd in een ge- lijkopgaande tweede helft waarmee SOS met twee puntjes naaf huis ging Een vriendschappelijk partijtje voetbal werd zaterdagmiddag ge speeld tussen hel 3e en 4e van Wit. Dat het 3e elftal de£e middag slecht op dreef was bleek al uit het feit dat met de rust het 4de met 3-0 voorstond. Na de thee probeerde hét 3e alles hetgeen resulteerde in doelpunten van aanvoerder Jan Lan- deweerd. Goch zag het 4e nog kans de stand op 4-2 te brengen. Voor het 4e scoorden van der Laan (2x)Geert Beldman en Johan Sehuppart. De wedstrijd Holten 7—WW 7 werd door de wind sterk beïnvloed. In de eerste helfl moesten de Hol tenaren tegen de felle, wind optornen. De Rood-zwarten maakten vooral de fout de ballen veel te hoog aan te spelen, waardoor de ballen vaak te rug waaiden. In de 20ste minuut kwam er ook weer zo'n hoge bal te rug waarvan de linksbuiten van WW dankbaar gebruik maakte en scoor de. Tien minuten later kreeg Zwa'rte De ijk uit een corner de ba! verkeerd op zijn schoen en de bal verdween in het eigen doel 0-2. Na de thee gingen de Holtenaren van de wind af. maar ze wisten met de vele kansen niets te beginnen, zodat WW de 0-2 ge makkelijk kon vasthouden. Hollen 5 heeft zondag j.l. een slech te prestatie geleverd door tegen Wier den 3 niet verder te komen dan een doelpuntloos gelijkspel. Het veel la ger geklasseerde Wierden hield Hol len 5 met technisch goed voetbal vol ledig in bedwang. Een zekere nonchalance. veroor zaakt door de overwinning op Haar le 3. hing als een waas over de Holten ploeg. Vermoedelijk zal de uitslag van de ze wedstrijd stimulerend werken voor de komende zondag, wanneer kampi oenskandidaat G.F.C. op Meermans kamp bestreden moet worden. H. WOLTERS Ter gélegenheid van het afscheidsfeest van juffrouw J dichtte oud-leerling Egbert Klouwen als volgt: Voor een kind was het begin de leesplank van juf bij het lezen, Voor die juf mag ik nu met die leesplank eens meester wezen: Om haar te tonen dat haar lessen hun diensten hebben bewezen En we nog steeds op die eerste beginselen zijn aangewezen. aap Ik zeg het een ieder recht voor z'n raap: Hier sta ik. namens alle oud-leerlingen, voor aap. Aap was ook het eerste woord wat we leerden lezen, Misschien omdat apen van kinderen wel eens familie konden wezen. noot We leerden hem hopelijk zuiver te zingen. Met een d kon je hem haast niet bedwingen. Ook kenden we nood, die hoort bij een moeilijke tijd Voor een oplossing was onze jut steeds weer bereid. mies Mies, de poes, de derde in de rij Voor juf hoorde dikwijls de scène erbij: De mise-en-scène was in vertrouwde handen, Als we weer in het operetteland belandden. wim Alle jongens van Jan, Piet. Klaas tot Wim Ontvingen van U de eerste lessen gym. Als de jeugdige jongens van Jan de Wit, Hield beweging ons toen ook al fit. zus Dit woord is bij U onmogelijk te vermijden. Want met haar hebt U gedurende lange tijden En met de beste krachten van Uw leven Alle energie aan het onderwijs gegeverft jet Al heetten niet alle meisjes toen Jet. Toch denk ik vooral aan hen, die keurig net Onder Uw leiding leerden breien en haken En nu hun vrije tijd weten nuttig te maken. teun Met een s: Als steun en toeverlaat Gaf U ons altijd raad En troostte onze kinderverdrietjes Als we huilden om geschaafde knietjes. vuur Vol vuur en erg enthousiast Leerde U het lezen aan de klas En van 1 1= 2 en 2x2 4 Van deze basis hebben we nu nog plezier. gij» Een goocheme Gijs of een domme gans. Bij U kreeg een ieder z'n kans. Had je eens extra veel ijver getoond. Dan werd het met gekleurde inkt of stempel beloond. lam U zult het wel hebben ervaren. In de loop van al die jaren, Dat vroeger een kind zo mak als een lam De laatste jaren veel vrijer de school binnenkwam. kees Toen spelden we k-ee-s: kees We wisten nog niet de letters voor vrees. Echter leenden we wel daarvan het bestaan; Voor het eerst naar school, ver bij moeders pappot vandaan. bok Door vallen en opstaan moet iedereen leren. Zich in de maatschappij beter te kunnen weren. Om daar niet zo veel bokken te schieten. Hebt U ons gedrag in de goede vorm helpen gieten. weide In de tijd, dat U ons nog leidde Was voor ons de wereld zo groot als een weide. We telden met moeite van één tot tien En wat de toekomst bracht, dat zouden we morgen wel zien. does Does van toen, werd douche om je te wassen. Op vele manieren hebt U zich aan moeten passen: Van een tien met een griffel en een zoen van dé juf Is het nu de tijd van hasjisch en stuf. hok Het schoolgaan was voor een kind geen lichte last; Sommigen noemen hem dan ook: kippenhok of apenkast. Toch denken velen met pijn in de rug En veel plezier aan Jïawle-fcaak-terug. duif Als duiven gingen we de vrijheid tegemoet Toch blijkt, dat zo n tijd je wat doet; Na jaren zijn we op 't eerste honk teruggekeerd, Met de idee, dat zo'n juf moest worden geëerd, schapen Een schaap is vanouds een kuddedier, Samengeschoold zijn we daarom vanavond hier Om onze juf, want ze gaat met pensioen Op passende wijze uitgeleide te doen. tel. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof. 11500 Zaterdag 7 april aanvang 20 u. Krea 10 uitgaande van Jeugd en Muziek Deventer. Zondag 8 april aanvang 14.30 u. Krea 10 m.m.v. het Nationaal Jeugd orkest. Dins-dag 10 april aanvang 20 u. Abon nementsconcert van het Overijssels Philharmonisch Orkest. Woensdag 11 april aanvang 20 u. Polonaise van de Haagse Comedie. EDB THEATER. Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 5 t.m. woensdag 11 april Bridge on the river-Kwai 14 jr. vrijdag 6. zaterdag 7 april nvst Com mando attack 18 jr. Vrij. 6, za. 7, zo. 8, wo. 11 april ma tinee: DoocI ana de roodkoppen, a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u.. vrij. 14-20-23.30 u., za. 14-20 u.. zo 14-16-20 u.. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel 11100. Donderdag 5 t.m. woensdag 11 april De non van Monza 14 jr. Vrijdag 6. zaterdag 7 april nvst. Django. de man zonder genade 18 jr. Zaterdag 7. zo. 8. wo. 11 april mati nee: Sprookjesland van Anderson al. Aanvangstijden: werkdagen 20 u., wo. 14-20 u., vrij. 20-24 u., za. 14- 18.45-21.15-24 u.. zo. 14-16-18.45-21.15 u. LUXOR. Brink. tel. 18662. Donderdag 5 t.m. dinsdag 10 april Family life (verscheurd leven) 18 jr. Woensdag 11 april cvclusvoorsteiling Decamerone 18 jr. Zondag 8 april matinee: Atilla a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u.. za. 18.30-21 u.. zo. 14-16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL. Brink, tel 13506. T.m. 21 april Marrie de Weerdt-Mul- der wandkleden. Maandag 9 april 20 u. Prof. Amaldo Bascone Arte e poesia di Michel-An- gelo. Openingstijden: dagelijks 14-18 u.. vrij. 14-18 en 19-21 u.. zo. gesloten. GOETTEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4, tel. 11848. Tot 3 mei .Jan Warmaar keramiek. Openingstijden: dagelijks 14-18 u.. vrij 14-18 en 19-21 u.. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11. Epse, tel. 21815. Voorjaarstentoonstelling Nieuwe aan winsten impressionisten, schilders, grafici enz. Openingstijden: di. t.m. za. 10-18 u., zo. 14-17 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29. Epe Tel. 05780-4053. Dirk Anno- kee e.a. plastiek, pentekeningen enz. tot 24 april. MUSEUM DE WAAG. Brink. tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aardewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u„ zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN. Brink, tel, 14556. Antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u„ zo. 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK. Klooster 3. tel. 16512. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13- 17.30. dl 8.30-12, vrij. 8.30-12 u. JAZZ CAFE, Brink 30, tel. 11637. Vrijdag 6 april m.m.v. Wout Hoog- hiemstra. LITERAIR CAFE, Brink 30. tel 11637. 10 april 20-23 u. 3e thema-avond 2e Wereldoorlog. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN. Diverse aktivïteiten. Inlichtingen mw. Voorbv of mei Peeters tel. 21411 TROG-ART. Hofstraat 2. Bart Boumans tekeningen, tiksels en grafieken. Openingstijden: di. t.m. za. 13.30- 17.30. vrij. 13.30-17.30-19-21 u. WEEKFNDROOSTER VAN TAND ARTSEN 7-8 april. G. J. ten Cate. Achter de Muren (Zandpoort) 9. tel. 19133. KREA 10 Aula-Scholengemeenschap, Nieuwe Markt. Zaterd. 7 april 10-19 u. Diverse krea- tieve aktivïteiten OVERDEKT ZWEMBAD, Smyrna- dwarsstraat 2, tel. 21684. 7 april 19.30 u. Afzwemfeest diploma- zwemmen. Schutter Brinkman is met 128.60 punten en een hoogste serie van 139 kampioen geworden van de Schietver eniging ..De Eendracht". De eindstand in de verschillende af dingen luidt als volgt: Groep A: 1 en clubkampioen B Brinkman 128.60 pnt. h.s J. Nekkers 121.65 pnt. h. van Asselt 117.05 pnt. h. Paalman 115.15 pnt. h.s. 127, u. Koopman 113.70 pnt. h.s. 129: 6 G. J. Schuppert 113.00 pnt. h.s. 129: 7 J Haan series niet afgeschoten en 8 B J. Oplaat, series niet afgeschoten Groep B. 1 en kampioen G verslag 115.75 pnt. h.s. 126: 2 v». sen 108.20 pnt. h.s. 122. 3 D. J. Nijen- dijk 107.00 pnt. h.a. 119; 4 J. A. Aan- 2 H 130. 3 J. 126; 4 I-I Ha- Jan- stoot 106,95 pnt. hs 120: 5 A Schup pert 102.70 pnt. h.s. 118: 6 D. Jan sen 102.25 pnt. h.s. 123; 7 J. Sluiter 96-70 pnt. h.s. 109; 8 J. Bouwhuis 93.80 pnt. h.s. 108; 9 A. J. Bos series met afgeschoten en 9 A, Paalman se ries niet afgeschoten. («roep C: 1 en kamr oen A. J. Drenth 102.80 pnt. h.s. 123. 2 A. Bie leman 95.90 pnt. h.s. 112; 3 E. J Denekamp 93.80 pnt. h.s. 112: 4 H J. Bekkernens 89.85 pnt. .hs. 104: 5 F. Sluiter 37.70 pnt h.s. 100: 6 A. Pek- keriet 89.70 pnt. h.s. 105; 7 G Schöp- pers 82.30 pnt. h.s. 114; 8 .1. Louwe- renburg 70.15 pnt. h.s. 101: 9 G. J Aaftink series hiel afgeschoten, reikt tijdens de feestavond op 28 april in hotel „Voeman".

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 3