Juffrouw Wolters nam afscheid van het onderwijs Afscheidsreceptie juffrouw Wolters ♦liiik V reemdelingenverkeer in stijgende lijn MWfë Jongemannen gooiden caravan omver Opendeur- samenkomst ONZE AGENDA MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Dit jaar nog geen toeristenbelasting 24000 inlichtingen Financieel gezond ":v; Drie gewonden Afscheid in ..Irene' Lees Vijftienhonderd kinderen Bejaardensociëteit Gevonden - Verloren Burgerlijke Stand Dankwoord JAARLIJKSE LOMPEN-ACTIE VAN „HMV" Pastoor Galama sprak voor chr. Plattelandsvrouwen Officiële publicatie WIJZIGING ROUTE-INDELING HUIS VUILOPHAAL DIENST OPENBARE KENNISGEVING Was de mens maar een dier dan nam hij niet meer dan hij nodig had Milieugroep Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 6 april 1973 25ste jaargang No. 14 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Bevers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17. tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentiepv^g 15 cent per vim (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar. 14.per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad gehele bij Vrijdag 6 april Café - slijterij „Maats" dag gesloten. 14.30 - 18.00 uur: SEIZOENMARKT in de Kerkstraat. Zaterdag 7 april Café - slijterij „Maats" tot 12.00 uur gesloten. 14.00 - 17.00 uur: Inname vakantie bonnen bouw- en nevenbedrijf bij P. F. van Doorn, Rietmolenstraai. Zondag 8 april 13.30 uur: Motorcross op het circuit ,,De Zuurberg" (zie bericht en ad vertentie). 19.30 uur. Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv. 19.15 uur: Open Deur-Samenkomst in de Herv. Kerk (zie bericht). Maandag 9 t.e.m. zaterdag 14 april: SIMAVl-collecte (zie bericht). Maandag 9 april 20.00 uur: Ruilavond H.P.C. in hotel „Vosman". Dinsdag 10 april 14.30 uur: Bejaardensocieteit in ge bouw „Irene" (zie bericht). Donderdag 12 april 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. „De Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne" (zie bericht). Vrydag 13 april 19.00 uur: Inzameling van lompen in het dorp t.b.v. „H.M.V. 19.45 uur: Jaarvergadering School met de Bijbel in „De Schakel". Zaterdag 14 april 11.00-19.00 uur: Audi autoshow autobedrijf Pots, Larenseweg. 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. Vriendenschaar" in gebouw „Ire ne" (zie advertentie). Dinsdag 24 april 20.00 uur: Jaarvergadering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" in gebouw „Rehoboth". Donderdag 26 april 18.45 uur: Vertrek Chr. Plattelands vrouwen vanaf gebouw „Reho both" voor bezoek aan het kloos ter „Sion". Artsen Zaterdagmorgen vanaf 9 u. t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. J. H. A. Bruins, mr. G. Vixseboxsestr. 11, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen). Gaarne boodschappen voor 9.00 u. bij eigen huisarts. Wijkverpleging Zaterdag 6 en zondag 7 april zuster P. T. v.d. Zwaag, Groene Kruisge- bouw Markelo, Pr. Irenestr. 7, tel 05476-1285. Ambulancevervoer J. Aanstoot tel. 1338 (b.g.g. A. Mül- ler tel. 1320). Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9-10.30 u. in het Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat. 's Maandagsavonds van 7.00-8.00 u. Tandartsen Zaterdag 7 april en zondag 8 april L. G. Dekker, Mare. Samuelstrnat 3. Enter. tel. 05478-653 (Voor spoedge vallen 6-7 u- nam.). Dierenartsen Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 5, tel. 1515. Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker. tel- 1438 b.g.g, tel. 1799 (mevr. Beldm an-Aanstoot) Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 8 april H. J. Mo- leman, Lageweg 13, tel. 1974. Maan dag 9 t.e.m. zondag 15 april A. Groen, Kozakkenst.r. 15 tel. 1230, Aan gifte gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 7 t.e.m. vrijdag 13 april: Electra: J. Kolkman. Gaardenstraat 13, tel. 1368. Gas: .11 J. Kolkman. Diessenplas- straat 32. tel, 2012. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Poliliebureau). 's Nachts: tel. 1224 (G, W Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter HarmseD- HOLTEN Ned. Herv. kerk: 8.30 en 10.15 u. ds. C. C. Addink. Extra collecte Her vormd Kerkkoor. Oppasdienst: mevr. Meilink, Jannv Vellknmp en Hanno- ke Lammers. 10.00 u. Jongerendienst in gebouw „Irene". 19-15 u. Open Deur samenkomst. Spr. ds. J. van Hartingsveld. Medew. Chr. Mannenkoor ,.Asaf' te Dedemsvaart. Gcref. kerk: 9.30 u. (Voorbereiding Heilig Avondmaal) en 3 00 u. (Open bare Geloofsbelijdenis) ds R. A. Hoog kamp. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uitgang collecte voor „Eigen Kerkbouw". R.K. Kerk: 8.30 u. Heilige Mis in ge bouw „Irene" (Boschkampsstraat). DIJKERHÓEK: 10.00 u. ds. P. Lug- tigheid. Extra collecte „Hervormd Kerkkoor" OKKENBROEK: 10.00 u. ds. Beert- huis van Bathmen.' NIEUW IIEETEX: R.K. kerk: zater dagavond 7.00 u. zondagmorgen 9 en 10 u. De hoop die de voorzitter van de VVV „Holtens Belang" mr. W. H. Enklaar aan het eind van de vorige jaarvergadering uitsprak n.l. dat 1972 een goed vreemdelingenseizoen mocht worden is werkelijkheid geworden zoals uit de optellingen van de nachtregisters is gebleken. Het aantal vakantiegasten gaf een stijging te zien van 52680 in 1971 naar 56440 in 1972, een toename van 3760 personen. Het aantal overnachtingen steeg van 310540 naar 320040, een stijging met 9500. Datzelfde beeld geeft ook het aantal kampeerders, stijging met 6300 tot 108840 en het aantal buitenlanders met 150 tot 1380 personen. Juffrouw Wolters maakte in een open auto een rit door een deel van het dorp. Op de foto juffrouw Jo met de heer H. Wilpshaar hoofd van de o.l. Kolschool Het aantal hotelovernachtingen in hotels liep terug van 18862 naar 13200. De daling met 662 vindt z'r oorzaak in de sluiting van het berg- hotel „De Dieken". De vereniging telt momenteel 346 leden. Voordat de secretaris, de heer J- Wiggers in een uitgebreid jaarverslag de cijfers noemde sprak mr. Enklaar een kort openingswoord tot de getrou wen die elk jaar de vergadering van de VVV „Holtens Belang" bezoeken. Dat zo weinigen belangstelling tonen in een tijd waarin iedereen „koerd" over inspraak' en medezeggenschap is onbegrijpelijk. De administrateur de heer G. Kers heeft in het afgelopen jaar bijna 24000 inlichtingen verstrekt waar van plm. 6000 telefonische. Er wer den ruim 1800 wandelkaarten v kocht (vorig seizoen 1500) en voor de OAD werd aan dagtochten ge boekt f 4000.(vorig seizoen f 3500) In totaal werden meer dan 10.000 hotel/pensionlijsten uitgereikt of op aanvraag toegezonden. Er werden in 1972 aan VVV-ge- schenkbonnen uitgegeven voor een to tale waarde van meer dan f 5000.. Voor de diverse evenementjes geor ganiseerd in samenwerking met ver schillende bedrijven was weer een goede belangstelling, speciaal wat betreft de kaasboerderij van de fa milie Cats in Beuseberg. Nieuw voor het afgelopen seizoen was een fietstocht met een bezoek aan de steenslijperij en de boerenher berg „De Kemper" in Markelo. By het bieden van verstrooiing voor de gasten werd medewerking verleend door verschillende plaatse lijke verenigingen. In de tent in „Harwichsheide" aan de Borkeldweg was de Interkerkelij ke Recreatie Commissie weer zeer actief en dé gasten toonden door hun belangstelling hun grote waardering voor dit werk. Voorzitter mr. Enklaar sprak een hartelijk woord van dank "tot de ad ministrateur de heer Kers. die de VVV weer op zeer kundige wijze heeft gediend. Uit het financieel verslag van de penningmeester, de heer W. ten Ber ge bleek dat de inkomsten f 1543,29 en de uitgaven f 14373.90 hadden be dragen, zodat er een batig saldo is van f 405.39. Aan contributies kwam binnen f 11892.— (vorig jaar f 10938.—). De kascontrolecommissie bestond uit de heren F. M. Pluygers en L. Ve neklaas had boeken en bescheiden in orde bevonden. In de nieuwe kascontrolecommis sie werden herkozen de heren W. ten Berge en H. B. Vosman. In plaats van de heer H. Klein Vel- derman, die niet herkiesbaar werd uit het dubbeltal H. Heusink- veld en H. J. Wansink eerstgenoem de gekozen. Voorzitter mr. W. H. En klaar dankte de heer Klein Velder- man die als bestuurslid vele jaren z'n beste krachten aan de vereni ging heeft gegeven. Bij de rondvraag kwam naar aan leiding van een vraag van de heer Pluygers de toeristenbelasting ter sprake. Mr. Enklaar deelde mee dat deze belasting niet zal worden ingevoerd voor 1 januari 1974. De verordening wordt aangewerkt maar over de uil voering zal te zijner tijd eerst nog gepraat moeten worden me' de eige naars van de verschillend-- v -eatie- bedrijven, hotels enz. Het hoofd van de o.l. Dorps school de heer B. H. Brouwer sprak namens de oud-collega\-> en collega's van de Dorpsschool. In het gebouw „Irene", dat tot de laatste plaats was bezet, heeft vrijdagavond mej. J. H. Wolters wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van het openbaar on derwijs dat zij met grote trouw en liefde 43 jaar heeft gediend. Juffrouw Jo werd in 1930 als kwekeling met akte benoemd in Vroomshoop waar ze maar een maand werkzaam was. Ze werd toen benoemd in Markelo waar ze 16 jaar voor de klas stond. In 1946 solliciteerde zij in Holten waar ze benoemd werd als onder wijzeres aan de school aan de Dorpsstraat die een aantal jaren ge leden werd afgebroken. Tot 1966 bleef mej. Wolters aan de nieuwe Dorpsschool aan de Schoolstraat (Boschkamp) en de laatste zeven jaar stond ze voor de klas in de „Kolschool" aan de Kolweg. - >•-.'L ."•.•••••L:-- ési&Ki •v*'* -- - ---ïw r j= Op de afscheidsreceptie (donder dag 29 niaart) in de ryk versierde school aan de Kolweg sprak burge meester als vader van de oud-leer lingen en namens hel gemeentebe stuur. Hij dankte juffrouw Wolters die 27 jaar haar beste krachten gaf aan het openbaar onderwijs in Holten en prees haar inzet en verantwoordelijk heidsgevoel. Zij leefde voor en met de school en de kinderen. Voor haar ging de deur van de school beslist niet om half vier dicht. NOOIT VERZUIMD Het hoofd van de Kolschool, de heer H. Wilpshaar dankte juffrouw Jo dié bij het geven van onderwijs de methode „Wolters" toepaste on der andere bij het lezen op toon en met de juist:; klemtoon. Drukken noemde juf dit. U was als leerkracht altijd het eerst op school (de Kolbewoners konden er de klok op gelijk zetten!) en u „ver zuimde" nooit. De laatste jaren hebt u kunnen werken met een acceptabel aantal Een Utrechtse familie (vader, moe der en dochter) kregen in -de nacht van zaterdag op zondag om plm. 1 uur de schrik van z'n leven toen de caravan waarin zc lagen te slapen onderste boven werd gegood. De ca ravan stond by de Espelo-school aan de Raallerweg. De eigenaar van de caravan, de po- litieambtendar D. J. II., kon ondanks verwondingen aan zijn handen toch nog een dakraam forceren om uit de caravan te kruipen. Hij waar schuwde direct de rijkspolitie te Hol ten die in dezelfde nach' de daders, viei" jongemannen uit Espelo, E. J. B. (24). A. J. M. (24). J. M. (18) en W. J. B. (18) in de kraag pakte. Het gezelschap waarvan verschil lenden onder invloed waren, bestond uit 8 personen, vier van hen waren „toeschouwers". Aangezien op het politiebureau geien mogelijkheid is voor opsluiten, wer den de vier daders na het opmaken van proces-verbaal naar huis ge stuurd. Mevrouw II. liep een diepe vlees wond op aan een been en haar doch ter raakte gewond aan de knie. Aan de caravan ontstond nogal wat sehade en ook de inventaris liep schade op. De rijkspolitie was de hele nacht in touw en had 's morgens tegen 8 uur de zaak „rond". leerlingen van om en bij de 30. In de 7 jaar Kolschool zijn 234 kinderen uw leerling geweest. U hebt in al die jaren veel extra tijd en ook veel geld besteed aan het onderwijs. Met dit laatste ben ik het nooit eens geweest, maar u kon het nist laten om wanneer er iets nieuws op onderwijsgebied was verschenen het zelf maar aan te schaffen. U bleef met de laatste ontwikkelingen op de hoogte, maai- ging toch uw ei gen gang volgens de methode „Wol ters". U begon in 1930 in Vrooms hoop als kwekeling met acte met hooggestelde idealen. Deze hoogge- stelde idealen hebt u behouden en uw streven naar perfectie bleef tot op de allerlaatste dag, zo besloot de heer Wilpshaar die als blijk van waardering namens de collega's van de „grote school" en de Kolkleuter- school een gouden armband aanbood. De heer J. Nikkels merkte in zijn korte toespraak op dat juffrouw Wolters niet alleen een goede en zeer gewaardeerde leerkracht was maar tevens een juf die 's morgens en 's middags altijd precies op dezelfde tijd en in hetzelfde tempo per fiets over de Kolweg reed. Wanneer juf frouw Wolters passeerde was het voor de kinderen tijd om op te schieten en voor sommige volwassenen ten hóóg ste tijd om aan het werk te gaan. De laatste week werd ze bij toer beurt door collega's per auto ge haald en thuis gebracht. Juffrouw Wolters dankte met enke le woorden de sprekers voor hun goede en waarderende woorden. Zij wees in het bijzonder op de goede en prettige verstandhouding met haar collega's. De koffiepauze 's mor gens. waarin altijd veel gelachen werd, gaf haar kracht om de rest van de dag weer opgewekt aan te kunnen. Zij beschouwde het onderwijs als haar levenswerk, waarbij zij vooral aan het godsdienstonderwijs de bes te herinneringen bewaarde. Vrijdagmiddag was het in gebouw „Irene" afscheidsfeest voor de kin deren. Voordat het doek opging voor de operette „Kekkie heeft pech" maakte juffrouw Jo in een open auto vanaf de Kolschool een rijtoer door een deel van het dorp onder an dere langs de Dorpsschool in de Schoolstraat aan welke school zij een aantal jaren onderwijs gaf. Toen mej. Wolters vrijdagavond in hét gebouw „Irene" binnenkwam, was ze verrast door een zo grote be langstelling, voor het merendeel oud leerlingen, die haar staande een har telijk en langdurig applaus brach ten. Nadat de voorzitter van de ouder commissie. de heer J. Nikkels, een woord van welkom had gesproken en een groep leerlingen het eerste deel van de operette „Kekkie heeft pech" had opgevoerd werd de rij van sprekers geopend door de hee G. S. E .Vegter, voorzitter van de Ver eniging Volksonderwijs (VVO). Het 'gaf. hem veel voldoening, dat de kinderen bij dit afscheid op deze feestavond zo nauw werden betrok ken. Zij kunnen zich uitleven in hun persoonlijk uitdrukkingsvermogen op een analoge wijze. Het is een goede gedachte uw afscheid in deze vorm gestalte te geven, en voor de kinde ren een belangrijk deel .van deze dag te reserveren, want te midden van die kinderen, in hun spel en in hun expressie, daar voltrok zich uw le ven. Van harte wensen wij u toe dat de beelden, die zich bij u hebben ge vormd en de indrukken, door u in al die jaren opgedaan, u in uw leven mogen blijven omringen en vergezel len zo besloot de heer Vegt:;r die zijn afscheidswoord vergezeld deed gaan van een geschenk in .couvert. De heer B. H. Brouwer, hoofd van de Dorpsschool sprekend namens oud collega's en collega's van de Dorps school had zijn korte toespraak „ge- ent" op het bekende versje „Een scheepje in de haver, landt." Hi] gun de juffrouw Jo van harte de rust die ze heeft verdiend. Hi; bood namens de oud-collega's een pracht tafel kleed aan. Hulpprediker A. Schellevis die sprak namens de kerkeraad der Hervorm de Gemeente, noemde het godsdienst onderwijs op de school werken in het „achtertuintje", werk dat ergens net zo belangrijk is als het „voortuin- werk" (lezen, rekenen, schrijven en zovoort). Hij dankte hartelijk voor het door mejuffrouw Wolters gege ven godsdienstonderwijs en bood een enveloppe met inhoud aan. De heer P. H. Cammeraat te Hol ten. die sprak namens de Algemene Bond Onderwijzend Personeel (ABOP) noemde mejuffrouw Wol ters een voorbeeld van trouw en vol harding in het onderwijs. Zij stond voor haar werk, tenvolle bewust van haar verantwoordelijkheid. De heer Cammeraat offreerde een geschenk bon. De heer E. Klouwen. hoofd van de o.l.s. te Zuuk bij Epe. sprak namens de oud-leerlingen en hij deed dit in heel originele vorm. namelijk met een gedicht (eigen werk van 68 re gels) waarin het hele leesplankje van aap tot en met de schapen aan bod Meester Klouwen bood een fraaie gouden hanger aan. De rij van sprekers werd besloten door de voorzitter van de Oudercom missie. de heer J. Nikkels, die ver telde dat juffrouw Jo in haar loop baan plm. 1500 kinde.en in de klas heeft gehad die een basis mee werd gegeven voor hun verdere leven. Als blijk van waardering en herinne ring werd door de ouders een af scheidsreceptie en een een fraai gou den collier aangeboden. De heer Nik- Dinsdag 10 april a s. zal de bejaar densocieteit weer gehouden worden in gebouw Irene, aanvang 2.30 uur n.m. Er zal voor „elck wat wils" te doen zijn. Degenen, die van handwerken houden, worden verzocht een haak- naald no. 4 mede te brengen. Gevonden: Een doos met 12 ge vulde koeken. Verloren: een groene regencape, schooletui met inhoud sleutelhan ger met sleutels sleutelbos met drie sleutels zilveren bedeltje voor stellende Bor de Wolf herenbril bankbiljet van f 10,bos sleutels Herders hond, met zwart dek. (Teef). HOLTEN Geboren: Auke Anton z.v. H. T. Roelofs en M. H. Pauw. Rudolf z.v. G. J. Vrugteveen en V. Denekamp. Derko Jan z.v. G. J. Dollen en H. Dekkers. Ernst Vic tor z.v. A. van Wijk en I. A. Zimmer man. Ondertrouwd: H. R. Nijkamp. oud 19 jaar. Deventer en II. Lodeweges. oud 22 jaar. Holten. Overleden: E. H. W. Vincent, oud 76 jaar. (Overled. te Deventer). J. den Heijer. oud 79 jaar. (Overled. te Deventer). BEVOLKING. Ingekomen: mevr. J. Bleijenberg en gez. van Huizen. J. C. Caljouw en gez. van Amstelveen. R. B. Langendoen en gez. van 's-Graven- hage. W. H. Dogterom en gez. van Deventer. J. M. van der Wielen van Voorst. K. W. Jager en gez. van Deventer. J. F. Ott en gez. van Deventer, D. Kolk en gez. van Apeldoorn Vertrokken: B Gerbers naar Smallingerland. gez. kels sprak verder een hartelijk woord van dank tot allen die zo spontaan meewerkten aan de afscheidshuldi- ging. Hij richtte zich in het bijzonder tot de moeders die geheel belange loos alle costuumpjes maakten voor de grote groep kinderen die de ope rette opvoerden. Uit alles sprak dui delijk de grote waardering voor juf frouw Jo. Mejuffrouw Wolters bedankte met enkele woorden voor de grootse en spontane huldiging en de schitteren de cadeaus die werden aangeboden. Dat zoveel oud-collega's bij haar afscheid aanwezig waren vond ze erg fijn. Zij dankte verder de ouders van wie ze in de lange reeks van jaren zoveel begrip en medewerking had gehad. Dat het werk van het onder wijzend personeel door de ouders ge waardeerd wordt is van ontzaglijk groot belang en een steun in de rug. Dat de kinderen met het opvoeren van de operette „Kekkie heeft pech" zo nauw bij haar afscheidsre ceptie werden betrokken deed juf frouw Jo bijzonder veel plezier. Nu, door het mooie weer aan gestoken reeds meerdere huis vrouwen denken aan of een be gin maken met de voorjaars schoonmaak, willen wij u er aan herinneren, dat de mannen van de „muziek" weer graag de lompen bij u ophalen. Zij hebben besloten in eerste instantie dit te doen voor het dorp op vrijdagavond, 13 april aanstaande en voor het buiten gebied op vrijdagavond 25 mei. Die dames (of misschien staat het de heren in de weg), die eerder met de lompen omhoog zitten kunnen zich voor 't doen afhalen in verbinding stellen met H. J. Oolbekkink, schoen- handel in de Oranjestraat, te lefonisch te bereiken onder 1220. In het gebouw „Rehoboth" sprak donderdagavond em. pastoor J. M. Galama van Nijverdal voor de plaat selijke afd. van de Chr. Plattelands- vruwen Bond (C.^.B.) over het on derwerp „Klooster en het kloosterle ven in de R.K. Kerk." Spreker schetste uitvoerig doel en ontstaan, bloei, verval en her waardering van het 'kloosterleven als vorm van belévint. van de navolgin" van Christus of het christelijke le vensideaal. Uiteraard werden een groot aantal vragen gesteld bij wel ker beantwoording pastoor Galama de gelegenheid kreeg om misvattin gen en vooroordelen weg te nemen en begrip te vormen voor de opvat ting en overtuiging van kloosterlingen en het kloosterleven. De presidente mevr. Van Engbrink- Ramaker sprak een woord van dank tot pastoor Galama n offreerde een enveloppe met inhoud. De mooie avond werd door mevr. Paalman-Dijkink met dankgebed be sloten na het zingen an gezang 49vs. 1 „Jezus leven van mijn leven". Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de te druk bezette dinsdag- route van de huisvuilophaaldienst net noodzakelijk is een gedeelte van de dinsdagroute naar de maandagroute te verplaatsen. Deze wijziging treedt in werking met ingang van maandag, 7 mei a.s. en heeft betrekking op de navolgen de straten en wegen: Oude Deventerweg. Deventerwog, Burgemeester van der Borchstraat. Oude Diepenveenseweg. Jeurlinksweg Raalterweg, Sparrenweg en Molen- belterweg. Vanaf maandag. 7 mei a.s. zal der halve in voornoemde straten en we gen het huisvuil voortaan op maan dag, 's middags na 12.00 uur worden opgehaald. Holten, 11 april 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg. secretaris. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in verbar.d met een op zondag 8 april 1973 ie houden motorcross in de buurtschap Beuseberg de navolgende wegen, als mede de op het circuit uitlopende we gen vanaf 9.00 tot 18.00 uur voor al le weggebruikers, behalve voetgan gers, gesloten zullen zijn: 1. Brenderweg, het gedeelte, lopen de vanaf de Kwintenweg tot aan de Evertjesweg en v.a. de Ever- tjesweg tot aan de Langstraat; 2. Evertjesweg, het gedeelte, lopen de vanaf de Beusebergerweg tot aan de Langstraat; 3. Boschweg, het gedeelte, lopende vanaf de Evertjesweg tot aan de Nicdlaassteeg: 4. Zuurbergwee, het gedeelte lopen de vanaf de Langstraat tot aan de Kwintenweg: 5. Kwintenweg. het gedeelte, lopen de vanaf de Beusebergerweg tot aan de Brenderweg. Op genoemde zondag zal voor de Langstraat, de weg lopende vanaf de Rijksweg 44 (Holten-Markelo) tot aan de Gagelweg, voor de Beuseberger weg vanaf de Vogelweg tot aan de Wilgenweg en voor de Vogelweg, <le Kwintenweg tot aan de Beuseberger weg, voor beide zijden van deze we gen tijdelijk een stopverbod worden ingesteld. Voetgangers, (zonder honden) wor den tot het terrein toegelaten. Auto's, motoren, bromfietsen en fietsen moeten elders worden gepar keerd. Holten, 6 april 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. A.s. zondag 8 april belegt de Open Deur-groep in de Hervormde kerk te Holten weer een zgn. Open Deur samenkomst. Met deze bijeenkomst wordt een reeks van vier samen komsten van dit winterseizoen, af gesloten. Ds. J. Hartingsveld, her vormd predikant te Deventer, die in deze winterreeks (handelend over „De Bijbel") achtereenvolgens sprak over: a. het ontstaan van de bijbel; b: de betekenis van het Oude Tes tament; C; de betekenis van het Nieuwe Testament, zal nu spreken over het gebruik van de bijbel. Het onderwerp luidt dan ook; „Hoe ge bruiken we de bijbel?" Medewerking wordt verleend door het Mannenkoor „ASAF" uit De demsvaart,- dat zo langzamerhand grote bekendheid heeft gekregen in Holten. Dit koor dat 60 a 70 leden telt, staat onder leiding van de heer J. Zwanèpol. Verder wordt weer muzikale me dewerking verleend door de organist van de hervormde kerk. de heer A. Koopman, die de samenzang bege leid. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Vanaf ongeveer 19.05 uur is er ge legenheid tot het gemeenschappelijk zingen. Het is alom bekend, dat Open Deur-samenkomsten belegd wfcrden voor iedereen, maar dat er in de op zet gerekend wordt met rand- en buitenkerkelijken. Niemand wordt lastig gevallen met vragen: de me ning van elke bezoeker wordt ge respecteerd. omdat de opzet zó ge kozen is. dat vragen en problemen van rand- en buitenkerkelijken (en ook kerkdijken?) aan bod komen. I.v.m. dit laatste wordt dan ook aan elke bezoeker een volledig pro gramma uitgereikt. Behalve op de gereserveerde plaatsen voor koor en Open Deur-medewerkers, mag men gaan zitten waar men wil. Er wordt geen entree geheven. Wel een col- iecte aan de uitgang voor het Open Deur-werk Het is wel zeker, dat ve len a.s. zondagavond deze laatste bijeenkomst van dit seizoen willen bijwonen.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1