Soli Deo zong Gloria Goor Holten klopte Unisson met 3-1 Goede resultaten van jeugd S.V. Holten Blauw Wit sloot de competitie winnend af Programma Blauw Wit junioren en pupillen in Holten D T ongeslagen kampioen Ilïfllüs UISING VRIJ Jyj Zwemclub „Twenh aarsveld" won recreatieve zeskamp Programma SV „Holten Uitslagen Blauw Wit-pupillen WAAR GAAN WE HEEN? W WWw La Première 3 - Holten 3 (6-1) Haarle 3 - Holten 5 (2-3) Holten 6 bleef baas over Holten 8 (4-0) Holten 7 - De Zweef 5 Excelsior E 7 verloor van Holten E 5 (0-3 Zondag Holteix - Reutunx Programma Holteix pxxpillen Onderlinge Schaakcompetitie Schaakclub „Holtexx" BATO - Markelo 2 (2-2) Blauw Wit j uxxioren: Forse zege Schietwedstrijden Holtexx BI won van Haarle BI xnet liefst 4-0 Bergruitertjes Blauw Wit 2 speelde slecht Blauw Witters gaan stenen rapen Vroomsh. Boys 6 - Blauw Wit 3 (2-2) YrQdag 30 maart 1973 S ISr f De junioren Dl van de S.V. Holtenwerden ongeslagen kampioen in hun klasse. In een op hoog peil staande wedstrijd heeft Holten voortdurend haar over wicht laten zien. Reeds na 5 minuten hadden onze jon gens een prachtige kans de score te openen. Maar de toegekende straf schop werd helaas over en naast ge schoten. Maar dit was louter uitstel van executie, want na een kwartier spe len werd via een prachtige één-twee- combinatie het eerste doelpunt aange tekend. De ruststand werd door een enor me schuiver a la Piet Keizer op 2-0 bepaald. In de tweede periode werd de score met de regelmaat van een goed ge olied uurwerk naar 5-0 getild. Mede door dit resultaat werd Holten Dl, reeds met nog twee wedstrijden te spelen glorieus kampioen van haar afdeling. Dit heuglijke feit is te danken aan de uitstekende training van oefen- meester Paule en het hechte team work van dit elftal. Met de bloemen en gelukwensen van Enter Vooruit Dl werd met wappe rende vlaggen en een hels kabaal de terugtocht aanvaard. Einddoel: „Ont moetingscentrum „Meermanskamp", waar bloemen en consumpties wer den aangeboden door bestuur, trainer en elders. De Holtense ploeg heeft j.l. zondag in Boekelo 'n regelmatige 3-1 zege behaald op de degradatie-candidaat Unisson in een niet op hoog peil staan de wedstrijd. De Holtenaren waren beslist de betere ploeg, doch dit kon zij niet tot uitdrukking brengen in een hogere score 'en zij vervielen ook af en toe in een doelloos heen en weer getrap. Na een klein kwartier spelen kreeg de voorhoede van Holten een prachtige kans om de score te ope nen toen Bert Knapen op rechts de bal voor het doel trok, doch zowel de achterhoede van Unisson als de voor hoede van Holten raakten de bal niet ;aan! Precies na 15 min. nam- Hol ten de leiding na een prachtige diep tepass van Bert Knapen op Anton Reijlink, welke op links volkomen vrij kwam te staan en de bal in eer ste instantie tegen de keeper op schoot en terugspringende bal daarna in het lege doel knalde (0-1). Twee minuten later mocht Willy Kaizer een vrije schop nemen en hij plaatste de bal uitstekend naar de volkomen vrij staande Wim Dikkers, die de bal voor het intikken had, doch helaas langs de verkeerde kant van de paal tikte. De enkele aanvallen van de Boekeloërs waren schaars en bovendien ontbrak het hen aan een goede schutter, zodat de Holtense achterhoede steeds weer kon ingrijpen en er weinig gevaarlij ke momenten ontstonden voor de goed keepende Jan Deijk. In de 27e mi- In een zeer slechte wedstrijd heeft Holten 3 haar meerdere moeten er kennen in La Première 3. Holten 3 verscheen weliswaar met 2 invallers maar dit mag toch geen excuus zijn. Het begin van deze wedstrijd was hoopgevend want na 15 minuten spe len was het zowaar 0-1 voor Holten 3 door een zeer fraai doelpunt van H. F. Klein Velderman, die keihard inschoot. Maar onze verdediging, an ders een struikelblok voor iedere aan val, faalde deze zondag volkomen. Doelpunten konden dan ook niet uit blijven en bleven ook niet uit. Nadat La Première de balans' weer in even wicht had gebracht, begon het hele maal een puinhoop te worden, vja 2-1 en 3-1 waren de laatste .3 doelpun ten meer een formaliteits-kwestie. Al met al een zondag om maar'zo gauw mogelijk te vergeten. Zondag a.s. Holten 3-Hector 3. Wint Holten 3 deze wedstrijd, dan is Hector 3 zo goed als zeker gedegradeerd. Kampioenskandidaat Haarle 3 is zon dag met open ogen in de val gelo pen, die Holten 5 voor hun had opge zet. Een sterk aanvallend Haarle liep zich stuk op de gesloten Holten-ver dediging, die met diepte-passes de snelle vleugelspelers aan het werk zette. Een tegenvaller was het, dat Haarle binnen 5 min. x-eeds 1-0 scoorde. De Holten-achterhoede formeerde zich na deze treffer echter zo goed, dat Haar le aanvallen reeds in de kiem wer den gesmoord. Met gevaarlijke te genaanvallen eisten de Holten-aan vallers voortdurend de volle aan dacht der Haarle-achterhoede. Bij één van die aanvallen werd H v.d. Pluym onderuit gehaald, waar na de terecht toegekende strafschop subliem werd benut door H. Dijk (1-1). Dit was tevens de ruststand. Na de thee hetzelfde spelbeeld, met een zeer goed counterend Holten 5. Reeds na 5 min. nam Hollen de lei ding. Toen een hoekschop slecht werd weggewerkt, schoot H. Deijk van ze ker 20 meter ontstellend hard raak (1-2). Haarle drong na deze treffer sterk aan, verwaarloosde de verde diging wat hen duu kwam' te staan, N. ten Veen werd vrij gespeeld, plaat ste vakkundig naar de vrijstaande H. K. L. Ovink die onberispelijk raak schoot (1-3). Haarle probeerde van alles, maar verder dan het straf schopgebied kwam men niet. Bij één van de vele Holten-counters werd S. Markvoort „gepakt", kwam vrij on gelukkig te vallen en brak z'n rech- tersleutelbeen. Met tien man verder spelend werd de druk erg zwaar, doch het bleef bij één tegendoelpunt, gescoord 1 min. voor tijd. Het huzarenstukje was volbracht. nuut was er een goede 1-2 combi natie tussen Reijlink en Knapen waarbij Knapen alleen voor de keeper staande, de bal over het doel schoot. Na ruim een half uur kreeg de rechts buiten van Unisson tot 3 keer toe de gelegenheid om de gelijkmaker te pro duceren, doch steeds treuzelde hij te lang en in laatste instantie redde Jan Deijk via een corner. De rust brak aan met een 1-0 voorsprong voor Hol ten. Na de thee liet Holten het tempo enigszins zakken en kwamen zij iet wat in de verdrukking, hoewel een schot van Johan Veneklaas (vlak langs de paal) en een hard schot Kaezer (uitstekend tot cox-ner v werkt door keeper van Raalte), stand een ruimer aanzien had kun nen geven. Pas na een half uur slaag de Holten er in, de stand te vergro ten en het was een mooi doelpunt, waarbij Reijlink de bal op x-echts strak voorzette en de goed meegeko men Gerrit Oolbekkink met zijn lin- kex-been(i) de voorzet schitterend af werkte (0-2). Tien minuten later werd het even benauwd voor Holten, toen aanvoerder Paalman in het strafge- bied volgens de zeer zwark leidende scheidsrechter Westenbroek uit Nij- verdal 'n overtreding beging (volgens ons was het een normale sliding) en een strafschop toekende ;jan Unisson Halfspeler .T. Timmerije schoot de pe nalty onhoudbaar in (1-2). In Blessure-tijd wist Holten de voor sprong en teyens de eindstand te bepalen op 1-3, toen weer een mooie 1-2 combinatie tussen Knapen en Reijlink goed lukte en Anton de bal in de touwen schoot. Door de vele verliespunten van de bo ven Holten staande ploegen is er nog een klein beetje hoop voor de Holten se ploeg, getuige onderstaande uitsla gen en stand: Rood ZwartReutum 4-1, Hector NEO 0-3, WierdenOSV '31 4-3, 1 PremièreEnfcer 0-1, Nij verdal Wilhelminaschool 2-2, UnissonHol ten 1-3. Rood Zwart (1) 19 12 3 4 27 38 La Prem. (2) Hector (3) Holten (4) W'school (5) NEO (8) Enter (7) Wierden (6) Reutum (9) OSV (10) Unisson (11) 19 11 19 10 10 10 3 5 25 20-13 3 6 23 34-20 3 6 23 29-23 4 5 22 29-21 7 5 21 30-25 7 5 21 20-17 5 6 21 31-27 5 8 17 24-26 2 12 10 32-49 5 12 9 17-38 Nijverdal (12) 19 2 3 14 7 17-44 In een zeer aantrekkelijke wedstrijd heeft Holten 6 verdiend van Holten 8 gewonnen. Holten 6 heeft de laatste weken een stijgende lijn getoond. Hopelijk zal a.s. zondag tegen WW 8 de grote slag geslagen worden, want om Holten 9 kampioen te laten, worden zal er in elk geval gelijkge speeld moeten worden. We hopen dat de spelers van het 6e elftal er zich terdege van bewust zijn dat, er deze keer heel wat op het spe staat. Holten 7 moest zondag aantreden te gen koploper de Zweef 5. Van meet- af aan was De Zweef wat beter, maar de Holtenaren wisten door hard wer ken en goed verdedigen de stand nog lang in evenwicht te houden. Een kwartier voor rust was het dan toch raak. Vijf minuten later was het zelfs 0-2. Vijf minuten voor de rust wist ..Goudkopje" er nog 1-2 van te ma ken. Na mist was het weer hetzelfde spelbeeld. Na 10 minuten was het 1-3. Toch wist Holten nog weer terug te komen door weer een doelpunt van Goudkopje". Nog geen vijf minuten later was het echter al weer 2-4. 10 minuten voor tijd werd het zelfs nog 2-5. Wanneer de Zweef 5 kampioen wordt zal het in een hogere klasse ze ker geen slecht figuur slaaxj. Holten E7 kon het tegen Excelsior E7 niet halen. De ruststand was dan ook 0-3. In de 2e helft ging het" wel wat beter, ook al omdat men de wind mee had, maar het betere spel had Excelsior. Kom allemaal trainen zodat je een beter spelinzicht krijgt. Resultaten zullen dan zeker niet uitblijven. De Holtenaren ontvangen zondag op „Meex-manskamp" het veiligstaan- de Reutum welke ploeg zondag j.l. van Rood-Zwart met liefst 4-1 de kous op de kop kreeg. Indien Holten deze ploeg niet onder schat en voluit gaat spelen op winst, hebben zij nog een klein kansje voor de bovenste plaats, gezien onderstaan programma: NEO—Rood Zwart, OSV '31—Hector, La Première, UnissonNijverdal. Rood Zwart heeft het lang niet ge makkelijk tegen het voor de laatste Theoretische) kans strijden NEO en Hector zal vermoedelijk wel één of twee puntjes in Overdinkel achter la ten. Bovendien verliest of Wilhelmina school of Lap punt (en), zodat bij winst van Holten er nog 'n zeer span nend slot' kan komen. Hopelijk zullen vee getrouwe suppoiters de jongens weer eens ouderwets aanmoedigen!! De selecite is als volgt: J. Deijk, G. Soer, W. Dikkers, G. Paalman, G. Brands, S. Meinsma, W. Kaizer, W. Nijenhuis, G. Oolbekkink, H. Hoefman Knapen en D. Pasop. Aanvang: 9.30 u. De Zweef E2Hol ten E2, vertrek 8.45 uur; 10.00 Hol ten E3—SOS E3: 9.15 Holten E5— Blauw Wit E4; 11.00 Holten E5—SOS E4; 11.00 De Zweef E8—Holten E6; 10.00 uur De Zweef E9Holten E6, vertrek om 9.15 uur- W. Klein VeldermanA. J. C. Brands 0-1; T. SchepermanA. J. J. Jansen 1-0. Uitslagen 5e ronde: F. v.d. Berg—J. Kerkdijk 0-1; A, J. C. BrandsG. J. Snippert '/=-*/= M. JansenD. Meuleman 0-1; H. H. J. StukkerF. Flantia 1-0; H. van BeekJ. W. Middelink 0-1; H. Jan senW. G. Blitz afg. J. MeijerE. Mol 0-1; v.d. KnaapT. Braunius 1-0; D. MeulemanH. Nijerees 1-0; J. ten KampeF. v.d. Berg 0-1; J. SpakmanJ. Meijer 1-0; J. Kerkdijk H. J. J. Stukker 0-1; E. Mol—v.d. Knaap 0-1; H. G. A. JansenM. Jan sen 1-0; F. FlantiaH. G. A. Jansen 1-0; T. BrauniusF. v.d. Berg 1-0; J. Kerkdijkv.d. Knaap 0-1; H. H. J. StukkerJ, ten Kampe 1-0; H. NijereesH. H. J. Stukker 0-1; J. ten KampeD. Meuleman 0-1; E. Mol D. van Beek 0-1; W. Klein Velder manJ. Spakman 1-0. In een spannende en bijna ander half uur durende wedstrijd moesten de dames van Markelo en van BATO maandagavond de puntjes delen. In de eerste set was er meteen al volop spanning. De strijd ging gelijk op, en beide ploegen speelden goed. Om de laatste puntjes werd hard ge vochten, en tenslotte wist BATO de set met een setstand van 17-15 te winnen. In de tweede set leek het er op dat de Holtense dames de Marke- lose ploeg geen kans meer gaven. Door de harde serves kwam de BA TO ploeg voor te staan met 14-6. De laatste punt konden de dames maar niet halen, en de Markelose ploeg kwam terug. Eerst haalde ze enkele punten, maar toenl kwam de opslag weer bij BATO. De dames verspeel den echter deze kans om de set te winnen, en Markelo zette door, ze won tenslotte de set met 16-14. De strijd in de derde set was door de grote inspanning van de twee eer ste sets veel minder. Er werd door beide ploegen minder gespeeld. De Markelose dames wisten tenslotte de set in hun voordeel te beslissen. BATO moest in de vierde set alles op alles zetten om toch nog een gelijk spel te behalen. De dames kregen van de tribune goede steun, en wis ten door enkele goede aanvallen een voorsprong op te bouwen. De Markelose ploeg kon de harde smashes niet verwerken, en moest toezien, hoe de Holtense dames deze set wonnen. Beiden hadden naar een lange en spannende wedstrijd een puntje be haald. Setstanden: 17H5; 14-16; 10-15 15-8. De Blauw Wit junioren B 1 hebben hun kans op een eervolle 2e of 3e plaats met succes verdedigd in de wedstrijd tegen Sportclub Rijssen B Het eerste kwartier gaven de Rijs- senaren nog aardig partij maar toen de eerste treffer van Blauw Wit ge vallen was was het met de gasten gebeurd. Na plm. een kwartier schoot Jan Verveda uit een lange bal van Wim Klein Nagelvoort raak en in de 25ste minuut werd het weer door Verveda 2-0 uit een pass van Ri chard Beldman. Vijf minuten later moest de Rijssense doelman alweer naar het net na een mooie treffer van Wim Klein Nagelvoort. Rust 3-0. Na enkele minuten 2e helft maakte een van de gasten hands binnen de 16 meter en dat betekende strafschop die door B. Schipper steenhard werd ïngeknald 3-0. Blauw Wit ging het toen wat kalmer aandoen maar kwam toch nog op 6-0 door doelpunten van Henk Veldkamp. Zaterdagmiddag komt Hulzense Boys B 1 op bezoek. Zo te zien een niet al te lastige tegenstander. Onderschat ten is een heel slechte raadgever jon gens dus meteen spelen op winst. De wedstrijd begint om kwart over vier. Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging ,,De Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden werden de volgende re sultaten behaald: GROEP A: 1. H. Paalman 127 p., 2. B. Brinkman 126 p., 3. G. Koopman 125 p. (5 x 10), 4. J. van Asselt 125 p. (3 x 10), 5. G. J. Schuppert 119 p., 6. H. J. Nekkers 118 p. GROEP B: 1. G. A. Haverslag 116 p., 2. G. Jansen 114 p., 3. D. J. Nij- endijk 109 p., 4. J. Sluiter 101 p., 5. J. A. Aanstoot 100 p., 6. J. Bouw huis 96 p., 7. A. Schuppert 85 p. GROEP C: 1. G. Schöppers 114 p., 2. A. J. Drenth 98 p.. 3. E. J. Dene- kamp 95 p., 4. F. Sluiter 92 p., 5. •J. Louwerenbui-g 89 p.. 6. H. J Bek- kernens 86 p., 7. A. Bieleman 82 p., 8. A. Pekkeriet 72 p. H De Deventer zwem- en poloclub „De IJssel" organiseerde op zaterdag 24 maart een recreatieve zeskamp in haar overdekte bad. Recreatieve wedstrijden zijn alleen bestemd voor meisjes en jongens zonder officiële startvergunning. Uitgenodigd waren ploegen van Zevenhuizen, AZC, Prot- theus, de Nimph, Twenhaarsveld en de IJssel. Er werden geen tijden op genomen, maar punten gegeven. Nummer één kreeg 6 punten, nm- mer twee 5 punten nr. drie 4 p. enz. Er heerste een geweldige stemming aan het bad. Opmerkelijk is altijd de grote schare supporters die de Holtenaren vergezelt. Iedereen werd Holten I—Reutum I, aanv. 2.30 uur; Haarle Boys 2Holten 2, aanv. 10.30 uur, vertrek per auto om 9.45 uur vanaf Smidsbeld; Holten 3Hector 3, aanv. 10 uur; Enter 4Holten V, aanvang 10 uur, vertrek per auto om 9.15 uur vanaf Smidsbeld; Wierden 3—Holten 5, aanvang 10.30 uur, ver trek per auto om 9.45 uur vanaf Smidsbeld; W.V.V. 8—Holten 6, aan vang 11.45 uur, vertrek per auto om 11 uur vanaf Smidsbeld; Holten 7— W.V.V. 7, aanv. 10 uur; Holten 8— R.K.S.V. 5, aanv. 11.45 uur; Holten 9Haarle Boys 6, aanv. 11.45 uur. De prognoses staan weer achter de wedstrijden vermeld! Ook de jongens uit Haarle zijn er niet in geslaagd de Rood-Zwarten de eer ste nederlaag toe te brengen. Toch was aan het spel der Holtena ren te zien, dat er voor hen niets meer op het spel staat. Zorg er voor dat de competitie waardig afgesloten wordt, door ook de beide laatste thuiswedstrijden in winst om te zet ten. Holten B2-Excelsior B3 Tegen het hoog geplaatste Excelsior B3 heeft B2 een krappe ovex-winning uit het vuur gesleept. In de eerste helft was Holten B2 voortdurend in de aanval. De ruststand ging in met een voorsprong van 1-0 voor Holten. Excelsior kwaxn vaak gevaarlijk voor het doel'van Holten, doch de Holter keeper was deze middag goed op dreef. Na de rust bouwde Holten de voorsprong uit tot 3-0. Het Holten B2 team dacht toen de overwinning al binnen te hebben en speelde daarna veel te onsamenhangend. Excelsior profi ueerde daarvan en wist binnen korte tijd twee doelpunten te scoren. Holten B2 mocht van geluk spreken, dat de tegenstander te veel kansen verprutste en daardoor met een ne derlaag van 3-2 naar Rijssen moest terugkeren. KOSC Cl-Holten Cl In een vooral in de tweede helft, uit stekend gespeelde wedstrijd behaal de Holten Cl een verdiende 4-0 ovex- winning. In de loop van deze compe titie is dit dertiental tot een hechte eenheid gegroeid. Indien de voorhoe- despelei's er nog iets beter aan den ken dat zij de eerste verdedigingsli nie zijn, indien de middenvelders nog iets sneller over de vleugels spelen en indien de verdedigers nog iets re soluter optreden dan zullen de nog resterende wedstrijden geen enkel probleem opleveren. Holten Cl, in de ze vorm spelend, is beslist nog niet uitgeschakeld voor het kampioen schap. Holten C2-DES C2 Holten C2 zette haar overwinnings reeks voort. DES C2 had geen ant woord op het grandioze'spel van de Holtenaren. Zij weiden volledig over speeld en Holten C2 won in een goe de wedstrijd met 6-1. Als Holten C2 zo blijft spelen dan zijn zij op weg naar een kampioensfeest. Holten El-Twenthe El In een enerverende wedstrijd waar Holten het beste van het spel had en voortdux-end in de aanval was kwam de klap hard aan toen Twenthe El dankzij een blunder van de Holtense achterhoede met 1-0 aan de leiding kwam. Holten El was een beetje aangeslagen maar na enige tijd kwa men zij weer in hun ritme zoals zij de week daarvoor toonden tegen Blauw Wit en zij wisten dan ook gelijk te maken. In de tweede helft een ster ker spelend Holten en dit resulteer de dan ook in het tweede doelpunt Zo werd de eindstand 2-1 voor Hol ten El. Holten E6-SDOL E5 Een steeds beter spelend Holten E6 wist het grote overwicht in de eer ste helft slechts in een doelpunt om te zetten. In de tweede helft een ster ker spelend Holten E6 doch ondanks dit overwicht wist SDOL E5 vlak voor het einde toch nog gelijk te ma ken en zo werd de eindstand 1-1. Programma junioren SV „Holten". Enter Vooruit Al-Holten Al aanvang 04.15 uur vertrek 03.30 uur. Hol ten Bl-PH BI aanvang 04.15 uur. Holten B2-SVZW B2 aanvang 02.30 uur. Holten Cl-ON Cl aanvang 01.15 uur. Enter C2-Holten C2 aanvang 02.30 uur vertrek 01.45 uur. Omhoog C2-Holten C3 aanvang 02.00 uur vertrek 01.15 uur. Holten Dl en El zijn vrij. De kantinecommissie vraagt de lei ders vriendelijk om na afloop van een wedstrijd er op toe te zien dat de spelers hun kleding en andere spul len weer meenemen. Er blijft de laat ste tijd nogal wat kleding liggen. luid aangemoedigd en doordat steeds de tussenstand werd bekent gemaakt, steeg de spanning ten top. In het begin liep het bij „Twenhaarsveld" nog wat stroef, maar allengs kwam de vaart er in. In een nek aan nek race met de IJssel wist Holten de meeste punten te verzamelen. De es tafettes moesten de beslissing bren gen. De meisjes behaalden hierbij een tweede plaats en de jongens werden eerste. De jongste deelneemster Irma Jager mocht de prachtige bokaal in ontvangst nemen. Er werden behaald: 11 eerste plaat se, 5 tweede plaatsen, 1 derde plaats, 4 vierde plaatsen, 1 vijfde plaats. De Holtense deelnemers waren Hanneke Truschel, Martin Wilps- haar, Annet Klein Velderman, Lucie Wilpshaar, Gerri Loman, Henk Schup pert, Janny Loman, Albrecht Bul- sink, Irma Jager, Marcel v.d. Berg, Irma van Brussel, Theo Hase, Mar lies Disseveld, Wim Meyer, Linda Kamperman, Martin Terlage, Ger- dien Ophof. Zaterdagmiddag hebben 6 leden van de ponyclub „De Bergnxitertjes" met goed gevolg de BI proef afgelegd. De proef werd opgenomen bij cam ping „De Holterberg" (Veneklaas). Er werd zeer goed gereden. 4 jongelui behaalden een voldoende en mogen over veertien dagen in Vriezenveen de B2 proef afleggen en de caprille rijden. Riek Veneklaas met „Maroesja" be haalde het hoogste aantal punten (41.5). De heer Wes uit Delden jureer de eerder op de dag in Rijssen en Markelo maar 41.5 punten werd door geen van de jongelui gehaald. 2 Ineke Nijenhuis met „Katinka" 40Vs punten; 3 Lionne Feddema met ,,Ron- dy' 38 punten; 4 Riek Veneklaas met „Patroeska" 36 punten. De jongelui die slechts enkele punten tekort kwamen mogen het in Vrie zenveen nog eens proberen. Blauw Wit I is zaterdag op bezoek geweest bij de PTT-ers in Almelo. Hovenkamp en Dikkere konden helaas niet van de partij zijn. Met een ge lijk spel was de door Blauw Wit op de ranglijst ingenomen plaats veilig. De trainer gaf dan ook de opdracht om vanuit een gesloten verdediging de aanval in te gaan. Na de aftrap kreeg Blauw Wit al dadelijk mooie kansen om de score via Henk Aanstoot jr. en Ep Beldman te openen doch Paal en lat waren de D.V.O. doel man goed gezond. Het door Blauw Wit geopende offensief duurde onge veer twintig minuten. Daarna nam D.V.O. het initiatief over en de Blauw Wit verdediging werd onder druk ge zet. Door koelbloedig optreden werd D.V.O. het scoren belet. Bij de rust was de score nog dubbel blank. Na de rust nam Blauw Wit het initiatief weer in handen. De conditie begon D.V.O. parten te spelen. Blauw Wit speelde er lustig op los en wist zich prachtige scoringskansen te scheppen. Nadat Aanstoot jr. uit een tegenstoot de score had geopend, was het bij DVO alles of niets geblazen. Blauw Wit ving de tegenstoten bekwaam op. Ep Beldman bracht een kwartier na rust met een prachtig schot de stand op 2-0. DVO voelde zich geslagen. Een goede combinatie van de Blauw-Wit- ters resulteerde een kwartier voor tijd in een lange rush van Beldman, waaruit hij beheerst de stand op 3-0 bracht. Blauw Wit speelde daarna rustig de tweede drie kwartier uit. De behaalde overwinning was volko- Blauw Wit 2 heeft de kans om het seizoen met een royale zege af te slui ten laten liggen. Tegen Daarle 3 kreeg men in de thuiswedstrijd voor de r*ust 'n hand vol droomkansen. He laas ze werden allemaal verknoeid. De voorhoede die er de laatste we ken totaal uit is liet het ook tegen het zwakke Daarle lelijk zitten. De gasten kwamen zelfs nog op 1-0 en het duurde tot enkele minuten voor tijd dat Wiersma de balans in even wicht bracht. Dick Beldman floot cor rect. men verdiend een geenszins geflat teerd te noemen. De aanwezige supporters waren zeer tevreden over het vertoonde spel en konden terugzien op een goede wed strijd van de zijde van Blauw Wit. Een mooie afsluiting van de compe titie 1972-1973 waarvan leider-grens rechter Gradus Jansen wegens ziekt* helaas geen getuige van kon zijn. De eindstand in de eerste klasse A: Sibculo 18-27: Drienerlo 18-26; Kloosterhaar 18-23; VESOS 18-22; Daarle 18-19; Blauw Wit 18-17; Boswinkel 18-15; DVO 18-13; Eversberg 18-13 Denekamp 18-5 Alle Blauw Wit senioren wor den dringend verzocht zater dagmorgen om 9 uur op Meer manskamp aanwezig te zijn om stenen te rapen op de bei de nieuwe velden. Emmer meebrengen en een grote spijker om stenen die vast zitten los te peuteren. Wanneer we allemaal mee werken is dit karweitje snel geklaard. Het bestuur. De laatste competitie-wedstrijd heeft voor het derde een bevredigend re sultaat opgeleverd. In een gelijk opgaand sportief duel was het BI. Wit team bereid alles te geven om tenminste 1 punt mee terug te nemen. Dit was dan ook tenvolle verdiend en beide ploegen waren tevreden met 't resultaat. Aanstoot en Landeweerd zorgden voor de halve winst. De Vroomshoopse scheidsrechter Bulder leidde zeer correct, Junioren: Blauw Wit Bl-Hulzen- se Boys BI 4.15 u.; Blauw Wit Cl SOS Cl 3 u.; MVV'69 Cl—Blauw Wit C2 3 u. vertrek 2.15 u.; Blauw Wit DI- WVV Dl 1.45 u. Pupillen: Blauw Wit ElWW El, 2 u. SVVN E4—Blauw Wit E2 10 u. vertrek 9.30 u; SVVN E5—Blauw Wit E3 11 u. vertrek 10.30 u; Holten E5 Blauw Wit E4 9.15 u.; Blauw Wit E5 Nijverdal E5 10 u. Blauw Wit E5Sp. Rijssen E4 11 u. (2 wedstrijden) Hector E2Blauw Wit El 1-0. Een belangrijke wedstrijd vooral voor BI. Wit El. In de eerste helft een iets sterker Blauw Wit. De uitstekende Hector-keeper houdt gevaarlijke hoge en lage schoten eruit. In de tweede helft werd een goed genomen corner door een Hector-speler in het doel ge werkt. Bij 1-0 bleef het. Door deze uitslag zijn de kansen voor de bo venste plaats voor Blauw Wit El ge ring geworden. Er moeten nog drie wedstrijden gespeeld worden. Excelsior E5-Blauw Wit E3 0-4. Blauw Wit E3 blijft ook na de win terstop goed doorgaan. Zaterdag werd het een duidelijke ovei-winning. E3 heeft zich door deze successen bij de kopploegen gehandhaafd. De Zweef E6Blauw Wit E4 6-0; De Zweef E7Blauw Wit 0-1. Blauw Wit E5—SDOL E6 3-0. Ben Nijland, Gerard Abma en Harry Bo- link zorgden er met hun teamgeno ten voor, dat beide puntjes thuis ble ven. Een goede prestatie! SCHOUWBURG, Grote Kerkhof, tel. 11500. donderdag 29 maart aanvang 20 u. Moeder Courage en haar kin deren van Bertol Brecht zaterdag 31 maart aanvang 20 u. Het schot was raak van Harm Smeenge; maan dag 2 april aanvang 20 u. Bijeen komst Maatschappij tot Nut van het Algemeen;, mandag 2 april aanvang 20 u. Modeshow van de Firma Pen- ninkhof exclusieve damesmode; dins dag 3 april aanvang 20 u. Rigoletto Operagezelschap Forum. E.D.B. THEATER, Smedenstraat, tel. 13615. Donderdag 29 t.e.m. wo. 4 april Bridge on the river-Kwai 14 jr.; vrij dag 20-zaterdag 31 maart nvst. O.S S. speelt met vrouwen 18 jr; vrij. 30, za. 31 mrt., zo. 1, wo. 4 apr. mati nee: Makker, zoon van Rintin a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u., vrij. 14-21-22.30 u.; za. 14-18.30-21 u.; zo. 14-16-18.30 u.; wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat, tel. 11100. Donderdag 29 t.m. woensdag 4 april Pupper on a chain 14 jr.; (Van een onzer muziekmedewerkers) GOOR. De goede akoestiek ir de R.K.-Kerk te Goor wordt doOr mu zikale deskundigen in velerlei opzich ten geroemd en uitstekend geschikt geacixt voor het geven van vocale en instrumentale concerten/ Tot op de dag van gisteren heeft geen enkele zang- of muziekvereniging in de in 1894 gebouwde Neo-Gothieke kerk ge musiceerd. Het is ook niet de bedoe ling. aldus de heer H. ten Berge, se cretaris van het kei-kbestuur, om van de kerk in de toekomst een concert gebouw te nxaken. Bij wijze van hoge uitzondering heeft er gisteren toch een concert plaats gehad in dit in 1966 gerestaureerde kerkgebouw. Het concert werd gegeven door de zang- en oratorium vereniging Onze Stern uit Goor en de chr. gem. zang vereniging Soli Deo Gloria uit Holten. Beide koren stonden onder leiding van Frans Visser- Het programma was kennelijk aan gepast aan de ruimte en bestond gro tendeels uit kerkmuziek: kleine werk jes van grote meesters, zoals Schütz, Calvisius. Clemens non Papa. Buxte- hude e.a. Hierdoor ontstond wel een zekere eenheid, maar ook wat wei nig afwisseling. De luisteraars konden genieten van zeer verzorgde koorzang. Men bleef mede door de goede akoestische om standigheden prachtig op toon. Frans Visser heeft op beide koren sterk zijn persoonlijk stempel gedx-ukt., het geen bij vergelijking van 'beide koren duidelijk bleek. Hoewel de onderlinge stemverhou ding bij het Holtense koor iets gun stiger lag dan bij Onze Stem leden beide koren aan het euvel van te wei nig tenoren. Onze Stem had een en kele keer wat moeite met een vas te, zekere inzet en bij ,.Es ist ein Jager" van Othmayer zelfs veel moei te. Soli Deo Gloria was ritmisch onze ker. „Een vaste burcht" van Kugel- mann. maar de vaste hand van Vis ser wist ontsporing te voorkomen. Beide koren zingen een prachtig mezza di voce, maar ons inziens mag een regelrecht forto best iets vaker voorkomen. Al met al veel waarde ring voor de mooie koorklank. De organist Joop Brons uit Leiden vertolkte orgelwerken van Walther, Distier en Marchand. Technisch en muzikaal orgelspel van hoog gehal te op het niet al te zuivere Verschue- ren-orgel van deze kerk. Cathrien van der Enk, dwarsfluit, gaf ter afwisseling van koor en orgel een gave uitvoering van een sonate in F. van Telemann, gesecundeerd aan het klavecimbel door Frans Visser Gezien de redelijke belangstelling uit de Goorse burgerij moet men toch weer overwegen of ook in Goor niet regelmatig kerkconcerten op niveau moeten komen, al zal dit zonder hulp van de gemeentelijk" overheid een vrome wens blijven. Heng. Dagblad. vrijdag 30 mrt, zaterdag 31 mrt. nvst. Helden sterven jong 18 jr.; za terdag 31 mrt, zo 1, wo 4 april Win- netou keert terug a.l. aanvangstijden: werkdagen 20 u. wo. 14-20 u.; vrij. 20-24 u; za. 14 18.45-21.15-24 u; zo. 14-16-18.45-21.15 uur. LUXOR, Brink, tel. 18662. Donder dag 29 t.m. dinsdag 3 april The hos pital 18 jr; woensdag 4 april cyclus voorstelling De melkweg 18 jr; zon dag 1 april: matinee: De klokkenlui der van Notre Dame a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u; za. 18.30-21 u.; zo. 16-18.30-21 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink, tel. 13506. T.m. 21 april Marrie de Weerdt-Mulder wandkleden. Openingstijden: dagelijks 14-18 u; vrij. 14-18 en 19-21 u, zo. gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4, tel. 11848. Tot 5 april Dieneke Overman en Sabine Wortel- boer wandkleden. openingstijden dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u.; zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weersweg 9-11, Epse, tel. 21815. Permanente expo sitie schilderijen, aquarellen en gra fiek v.a. jr. 1800. Openingstijden: di. t.m. za. 10-18 u.; zo. 14-17 u. GALERIE FERMATE. Heerderweg 29, Epe, tel. 05780-4053. Dirk Annokee e.a. plastiek, pentekeningen enz. tot 24 april. MUSEUM DE WAAG, Brink, tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aarde werk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u.; zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink. tel. 14556. Antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9, tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17; zo. 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3. tel. 16512. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13- 17.30; di. 8.30-12: vrij. 8.30-12. JAZZ CAFE. Brink 30. tel. 11637. Vrijdag 30 maart, quartet met o.a. Ben Gerritsen - vibrafoon. LITERAIR CAFE, Brink 30. tel. 11637 3 april 20-23 u. Proza van Jac van Hattum. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN. Diverse aktiviteiten, tel. inl. mej. Peetere 21411 of 16200. TROG-ART, Hofstraat 2. Bart Bou- mans tekeningen, tiksels en grafie ken. Openingstijden: di. t.m. za. 13.30- 17.30; vrij. 13.30-17.30-19-21 u. WEER- EN STERRENKUNDIGE KRING, De poort van Kleef, Zutphen. Zaterdag 31 maart 4.30-15.30 u. Be stuursvergadering en ledenvergade ring. WEEKENDROOSTER VAN TAND ARTSEN, 31 maart-1 april A. F. Lin- ter Zandpoort 10a, tel. 13005. OFFICIËLE BOOMPLANTDAG: 4 april.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5