Discussie in forum over plaats nieuwe raadhuis Zondagdiensten Kerkdiensten BESPREKING KOMPLAN JAARVERGADERING O.L.M. De heer Scheperboer als bestuurslid geko zen Aanvullende huursubsidie Ophalen grof vuil 360 s s mi :s s isss ijk vs s s i-iz is ns 3™ f "5° ONZE AGENDA Verloren - Gevonden GESLAAGD Openbare Kerke- raadsvergadering Vijf en twintig jaar vrijwillige Welfare Collecte Ned. Hartstichting De weekmarkt begint weer Burgerlijke Stand Officiële publikatie Ontsteken van paasvuren OLTENS NIEUWSBLAD Vrijdag 30 maart 1973 25ste jaargang No. 13 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur W. Beyers Telefoon 05483 - 1234 Adm.: Gaardenstraat 17, tel. 1533 Redacteur en plv. hoofdredacteur J. Wiggers, telefoon 1356 Advertentieprijs 15 cent per mm (bij contract lager) Abonnementsprijs 7,per half jaar14,per jaar Betaling op giro 875587 van de Raiffeisenbank te Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Vrijdag 30 maart 19.30 uur: Jaarfeest C.J.V. „De Tref fers" en „De Lenteklokjes" ir „Trefpunt" te Espelo. 19.30 uur: Afscheid van mej. Wolters, onderwijzeres aan de o.l. Kolschool in gebouw „Irene". Zonaag 1 april 14.00 uur: Di»cobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 2 t.e.m. zaterdag 7 april Collecte ten bate van de Nederlandse Hartstichting (zie artikel). Maandag 2 april 20.00 uur: Jaarvergadering VVV „Holtens Belang" in hotel „Holter- man". Tandarts Steunenberg afwezig (zie advertentie). Woensdag 4 april 20.00 uur: Vergadering M.A.C. ,,D« Holterberg'' in clubhuis* „De Bies- ter" (zie adv.). 20.00 uur: Vergadering Varkensfok- vereniging in café Kalfsterman' 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep in gebouw „Betha- nië". 20 00 uur: Jaarvergadering Chr. Oranjevereniging in „De Schakel". Donderdag 5 april Ü9.45 uur: Bijeenkomst Herv. Vrou- wengroep Holten in gebouw Irene'. rijdag 6 april Café-Slijterij „Maats" de gehele dag gesloten. <1 1.30-18.00 uur: SEIZOENWAREN MARKT in de Kerkstraat (zie adv. en bericht). 21.00 uur: Jaarvergadering NVV afd. Holten in café Jansen. 20.00 uur: Ruilavond H.P.C. in hotel „Vosman". Zaterdag 7 april Café-Slijterij „Maats tot 12.00 uur ge sloten. 2.00-5.00 uur: Inname Vakantiebon nen Bouw- en Nevenbedrijf bij P. F. van Doorn. Rietmolenstraat 4 (zie advertentie). Vrijdag 13 april 18.00 uur: Inzameling van lompen in het dorp t.b.v. „H.M.V." 19.45 uur: Jaarvergadering School met de bijbel in „De Schakel". Verloren: Gymnastiekpakje, kleur blauw, inscriptie D.T.H.; zilveren armband, schakel in ruitvorm, bank biljet, witte kinderdas, bromfiets plaatje SNX-807Autosleutel van La- da (BA 3) aan BB sleutelhanger: Zwart leren portemonnee v. Nw. Zee land, inh. f 1,70; zwart gymnastiek pakje en lage gymnastiekschoenen, fototoestel. Gevonden: Zwarte hond bastaard. Duitse staander-Labrador; Grijze pon cho regenkleding; verzekeringsplaat je HSW-855; kinderportemonnee met "kralen en inhoud; autosleutel Ascona in etui; rechter dameshandschoen, 1 speelgoed revolver, geel zeil jack; 1 blauw lederen portemonnee, porto Quick en inhoud; bruin kinderjasje met .bontkraag. HOLTEN. In de openbare bijeenkomst van het bestemmings planforum werden maandagavond veel gedachten geopperd en ideeën gespuid over de plaats van het toekomstige gemeentehuis en het functioneren van dit gebouw in het geheel van de dorpsge meenschap. Zoals bekend is het gemeentehuis gepland aan het Smidsplein, even ten zuiden van de hervormde kerk. Het staat in het perspectief van twee pleinen, die vanaf de Dorpsstraat de toe gang zullen vormen. De vergadering heeft heel weinig nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Dat wat in februari al is opgemerkt en de wensen toen geuit, waren door ir. Hajema nu in kaarttekeningen vervat. Belangrijk was evenwel, dat ook de Handelsvereniging in grote lijnen met het dorpsplan akkoord is gegaan. Er zijn weliswaar nog een massa detailpunten, maar de heer Van de Maat kreeg de toezegging dat het college, zowel als ir. Hajema al tijd bereid zijn daarover te komen praten. De Handelsvereniging verwacht volgende week een deskundige het Centraal Instituut voor hst Mid den- en Kleinbedrijf. Men wil name- De afdeling Holten van de Over ijsselse Landbouwmaatschappij (OLM) kwam maandagavond in ca fé „Kalfsterman" bijeen onder voor zitterschap van de heer G. J. Meij erman die zich in z'n woord van welkom in 't bijzonder richtte tot de heer Reilink uit Bathmen, lid het Prov. Bestuur en de heer C. Viehoff. watergraaf van het Zuive ringsschap West-Overijssel. Na een kort openingswoord, waar in voorzitter Meijerman terloops aandacht schonk aan de prijzen van de verschillende landbouwproducten,, bracht de secretaris de heer G. Veld kamp een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij .1972 een voor de boer re delijk goed jaar noemde, met de nor male tegenvallers in het totale pro ductieproces. De melkprijs was redelijk, sommi ge zuivelproducten raken toch af en toe haar zolderniveau. In tegenstel ling met andere sectoren is de zui velindustrie nog in boerenhanden ge bleven. De vleessector in de rundveehoude rij is dank zij de snijmais momenteel vrij goed en de ruwvoederpositie was in het jaar 1972 behoorlijk naar wens. De prijzen in de varkenshouderij wa ren eveneens redelijk en de prijs van de slachtvarkens zou mogelijk nog iets hoger zijn uitgevallen als zich geen storingen hadden voorgedaan bij de export van hammen naar Ameri ka. De pluimveehouderij balanceerde veelal op het randje van winst en verlies. Wij dienen als boeren steeds te trachten welvaart en welzijn zoda nig te combineren dat we de optima le levensmogelijkheden voor zo ver hel van ons afhangt kunnen behouden of zelfs vergroten. Als boe ren zo besloot secretaris Veldkamp z'n jaarverslag constateren we dat de lichamelijke inspanning minder zwaar is vergeleken met jaren gele den, toch is de geestelijke belasting veel zwaai'der geworden. Er werden in het afgelopen seizoen 2 gecombineerde vergaderingen ge houden met de afd. van de Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Be drijfsvereniging. Het aantal leden be draagt momenteel 274. Blijkens het financieel overzicht van penningmees ter G. J. Meijerman was 1972 voor de afd. een goed jaar. De inkom sten en uitgaven bedroegen resp. f 2506.en f 111.68. zodat er een ba tig saldo is van f 1395.-. De commis sie voor kascontrole die bestond uit de heren A. J. Pekkeriet en J. Nijland had boeken en bescheiden in orde be vonden. Als leden van de controle commissie 1973 werden benoemd de h.h. J. Nijland en A. Reilink. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd :n- plaats van de heer W. Aalpol die niet herkiesbaar was gekozen de heer J. H. W. Scheperboer, Beuse- berg 118. Door het bestuur waren te vens kandidaat gesteld de h.h. H. Bekkernens, Bcuseberg 97 en J. A. Wegstapel, Larenseweg 36. De heer M. Rietberg werd met bijna algeme ne stemmen als bestuurslid herko zen. Tegen-candidaten waren de h.h. A. T. Pekkeriet Beuseberg 91 en A. Veltkamp, Holterbroek 50. Voorzitter Meijerman sprak een hartelijk woord van dank tot de heer Aalpol die 6 jr. als bestuurslid zijn beste krachten de afdeling heeft gegeven. Na gehou den rondvraag werd het woord gege ven aan ir. C. D. Viehoff, watergraaf van het Zuiveringsschap West-Over ijssel te Zwolle die sprak over het onderwerp „Taak en werkwijze van het zuiveringsschap". Het zuiveringsschap West-Overijs sel is een door Provinciale Staten on der goedkeuring van de "Kroon bij besluit van 15 april 1970 in de vorm van een waterschap opgericht pu bliekrechtelijk lichaam. De grootte is ongeveer 250,000 hectare. Het ge bied omvat, het westelijk en noord oostelijk deel van de provincie of in feite de gehele provincie met uitzon dering van het gebied van het water schap Rogge en Dinkel. Dit water schap oefent in haar gebied een soort gelijke taak uit als die voor het ove rige deel van de provincie aan het zuiveringsschap is opgedragen. Het zuiveringsschap West-Overijs sel heeft, ten doel het nemen var maatregelen ter bestrijding en voor koming van de verontreiniging van het oppervlakte water in zijn gebied, voorzover dit geen rijkstaak is. Voor het betalen van zuiveringslas- ten worden door het zuiveringsschap od. alle gebouwde eigendommen aan slagen opgelegd naar 4 pet. van de kadastrale <nf geschate) belastbare opbrengst Recht op vrijstelling van de omslag bestaat als in een perceel (b.v. pakhuis* geen water wordt ge bruikt en derhalve ook geen afvalwa ter wordt geloosd. Eveneens kan vrijstelling worden gevraagd als uit een perceel wél af val water vrijkomt, doch dit afvalwa ter zodanig wordt afgevoerd, dat dit hel oppervlakte water niet bereikt. Dit laatste kan b.v. het geval zijn als AL het. afvalwater van een boer derij in een gierketeer of andere gier- berging wordt geloosd. Laatst be doeld afvalwater bereikl uiteindelijk vopr een deel wel weer het opper vlakte water, doch is dan ontdaan van de organische vervuiling, zodat het oppervlakte water niet met. af valstoffen wordt belast. In dergelijke gevallen kan door het bestuur van hel schap vrijstelling worden verleedn. Vrijstelling wegens afvoer van afvalwater met een zinkput in de bodem zal echter van tijdelijke aard zijn. want tervoorko- ming van de verontreiniging van grondwater is een Wet op de bodem- worden verleend. Vrijstelling wegens verontreiniging in bewerking. Er werden n.a.v de causerie een aantal vragen gesteld bij welker be- antwoorling spreker gelegenheid kreeg om op enkele details wat na der in te gaan. Voorzitter Meijer man sprak een woord van dank tot ir. Viehoff en offreerde een boeken- hon. Traplit<we oi(Ui-eno-ut De ten bate van het Rheumafonds gehouden collecte heeft f 2768,15 op gebracht (v.j. f 2232,60). Het plaatse lijk comité dankt allen die gaven en collecteerden zeer hartelijk. lijk heel exact weten wat het de mid denstander gaat kosten als hij zich gaat verplaatsen naar het toekomsti ge hart van Holten. Tot nov. kan men daarover nadenken, want tot die tijd zijn alle activiteiten „bevroren". Schetskaart Ir. Hajema liet de schetskaart van het dorpshart zien. Winkels komen er zuidelijk van de Dorpsstraat en be grensd door de Larenseweg en Kerk straat. Noordelijk kunnen winkels ko men met werkplaats. In het gedeelte zuidelijk van de Dorpsstraat wel .een horlogemaker, maar geen loodgie- tersbedrijf. Wel een fotozaak, maar geen garage. De heer Van de Maat kwam met een verklaring van de Handelsvereni ging. Daarin werd gewezen op ont wikkelingen in de middenstand, die op verschillende punten duidelijk an ders zijn als de heer Hajema zich voorstelt. Zo gaat bijvoorbeeld een midden stander niet meer zo gauw boven zijn zaak wonen. Zorgen Zorgen hadden nog de heren Post en Vegter. Zij vielen met name het plan aan, het gemeentehuis ook Zui delijk van de Dorpsstraat te situe ren. Als de nieuwbouw van een ge meentehuis ten koste zou gaan van verkoop van bedrijven en afstoting van het woningbezit, dan had dr. Veg ter duidelijke bezwaren. Beter zou het nieuwe gemeentehuis kunnen verrijzen aan de noordkant van de Dorpsstraat, wat terugge plaatst juist achter het bestaande ge meentehuis. Tot d,e hoek van de Sta tionsstraat zou dan zijn vrij te maken. .Hier is een gemeentehuis beter op zijn plaats dan de daar ontworpen winkels en woningen. Dit grote kan toor, wat 'n gemeenrehuis in wezen is sluit als zodanig beter aan bij de in dustrie, die er van ouds is gevestigd. Een gordel van groen zou een goede achtergrond zijn. Onze gemeente zal zich heel wat op offeringen moeten getroosten voor het nieuwe komplan. Het is in brede kring bekend hoe uitermate kostbaar er de bouwgrond is. De winkelstand zal flinke sommen moeten investeren door de ontworpen concentraties. De leden zullen er hun persoanlijk oordeel over moeten vormen. Er is anders, waarover ik door zorgen ver vuld. Als het waar is wat de volks mond zegt, zal dit komplan en met name het nieuwe gemeentehuis ver strekkende sociale gevolgen hebben o der vele inwoners van ons dorp. - Wanneer in dit verband het woning- bezit van de gemeente in particulie re handen zal overgaan, kunnen de bewoners een flinke huurverhoging te gemoet zien. Als inderdaad gemeen telijke bedrijven zullen worden ver kocht, zal de gemeente ook door ver lies aan personeel met een kleiner gemeentehuis toe kunnen. Het zijn deze algemene gevolgen van sociale aard. die mij in hoge mate aanspreken. Als dez,e ernstige opof feringen een reële basis hebben, ma ken zij voor mij de bouw van een nieuw gemeentehuis zeer bedenkelijk en maak ik mij ernstig zorgen voor toekomst, zo besloot de heer Vegter. Burgemeester Enklaar deelde nav. het betoog van de heer Vegter mede. dat de financiële kant van de nieuwbouw van een gemeentehuis wel een zorgelijke was, maar in het geheel niet gekoppeld is aan de afsto ting van bedrijven en het verkopen van woningen. Intiem Komende bij de bezwaren van dr. Vegter, vertelde de heer Hajema. dat de aanvankelijke plannen een groot plein zichtbaar vanaf de Dorps straat waren losgelaten en vervan gen door twee intieme pleintjes. Een gemeentehuis is geen status symbool meer, maar een functioneel gebouw in het midden van de ge Te Utrecht slaagde voor het diplo ma „Coupeuse-lerares" mej. J. H. Vukkink, Schoutenstraat. Zij werd op geleid door de Modevakschool „Haar lem' Burgemeester Enklaar: Kom plan eind volgend jaar in ,.aan- valsstadium" meenschap. Heel belangijk zal de keus zijn van de architect en de heer Hajema verheelde niet dat hij al een uitgesproken keuze daarvoor had. Tegen tienen waren alle vragen veelal op details beantwoord. De volgende fase is nu: behandeling in de raad. goedkeuring ervan, door sturen naar GS, nadat het geheel ter inzage heeft gelegen en ook de bevolking bezwaren kan hebben inge diend bij raad en later GS. Instemming middenstand Namens de Holtense Handelsvereni ging werd aan het begin van de fo rum-avond door het bestuurslid de hr. A. v.d. Maat de volgende verklaring afgelegd: Hei komplan heLtrin z'n algemeen heid (los van alle konsekwenties) on ze instemming. Maar wat betreft de financiële aspecten en de moeilijkhe den voor de mensen die moeten ver plaatsen plus de beperkingen die de mensen met zaken buiten de kom worden opgelegd hebben er toe ge leid dat wij een adviserende organi satie in de hand hebben genomen. Dit alles heeft voor ons oponthoud gegeven Wij verwachten daarom het komplan als punt van de volgende vergadering van het bestemmingsplanforum. Wij verwachten tevens dat de ge sprekken tussen het gemeentebestuur en de dan beter geïnformeerde Mid denstand voortgang zullen vinden. Wij zijn er blij mee dat u op de eer ste kontakt vergadering met de Mid denstand er nadrukkelijk op hebt ge wezen dat het plan 'n voorlopig voor stel van de gemeente is. Met deze wetenschap zien we de gesprekken met uw bestuur met vertrouwen tege moet. In het gebouw „Irene" zal donder dagavond 5 april om 20 uur weer een openbare kerkeraadsvergadering worden gehouden van de Ned. H( Kerkeraad. Er zullen 2 punten wor den behandeld: 1. Voortzetting ge sprek kerk en politiek, 2. Jaarver slag van de zendingscommissie. Artsen Zaterdagmorgen vanaf 9 uur t.e.m. maandagmorgen 8.00 u. J. H. A. Bruins, mr. G. Vixseboxsestr. 11, tel. 1870 (alleen voor spoedgevallen. Gaarne boodschappen voor 9.00 uur bij de eigen huisarts. Wijkverpleging Zaterdag 31 maart en zondag 1 april zuster J. E. Duncan. Groene Kruis- gebouw. Holten, Gaardenstraat 33 tel. 05483-1436. Ambulancevervoer J. Aanstoot tel. 1338 (b.g.g. A. Mül- ler, tel. 1320.) Maatschappelijk Werk Elke werkdag van 9.00-10.30 uur in het Groene Kruisgebouw Gaardenstr. 's Maandagsavonds van 7.00-8.00 u. Tandartsen Zaterdag 31 mrt. en zondag 1 april A. G. Hoekstra, Scherpenzeelseweg 8, Goor, tel. 05470-3355 (Voor spoed gevallen 6-7 u. nam.). Dierenartsen Th. A. Oostenbrug. Diessenplasstraat 2, tel. 1515. Gezinsverzorging Alle werkdagen (behalve zaterdags) van 9-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dek- ker, tel. 1438 b.g.g. tel. 1799 (mevr. Beldman-Aanstoot) Wachtdienst Slachthuis Tot en met zondag 1 april J. Hof, Schepenenstraat 16 tel. 1697. Maan dag tot en met zaterdag H. J. Mole- man, Lageweg 13, tel. 1974. Aangif te gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 31 maart t.e.m. vrijdag 6 april: Electra: H. Huisman. Kolweg 42, tel. 1498. Gas: J. Bosschers, Beu seberg 54, tel. 1945. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau), 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen) b.g.g. tel. 1325 (G. ter Harmsel). Deze maand bestaat de Vrijwillige Welfare van het Ned. Rode Kruis 25 jaar. Het jubileum wordt gevierd met een nationale manifestatie „Wel fare idee 1973" van 27 april-6 mei in de „Flevohof". Tijdens deze mani festatie is er een tentoonstelling van o.a. prachtige handwerken die door gehandicapten 'jn gemaakt. Ook zijn op deze tentoonstelling verschillende prachtige handwerken van Holtense patiënten te bezichtigen. In Holten wordt door de dames Weijl-Gold- stein (leidster), Langenbarg-Hols, Van Pijpen, Nekkers-Wolterink, Maats-Kevelam en Redeker reeds meer dan 11 jaar Welfarewerk ver richt. Als straks het nieuwe Bejaarden centrum „De Diess^nplas" is geopend zullen deze dames ook hiel" het Wel fare werk ter hand nemen. In de week van 1 tot en met 7 april a.s. zal opnieuw de jaarlijkse collec te worden gehouden ten bate van de Nederlandse Hartstichting. Hart- en vaatziekten zijn volkziekten no. 1. Recente krantenberichten melden een schrikbarende toename van hart en vaatziekten, vooral wat betreft hartinfarcten. In Nederland sterven jaarlijks 50.000 mensen aan 'n hartin farct. Dit moet voor u een extra stimu lans zijn een geldelijke bijdrage te le veren ter bestrijding van deze ziek ten. De bestrijding geschiedt door: 1. voorlichting aan het Nederlandse volk; 2. snelle hulpverlening na hart infarct; 3. revalidatie van hartpatiënten in geëigende centra; 4. wetenschappelijk onderzoek; 5. activiteiten door kinderhartpatiën tjes. Tijdens de collecteweek komt een collectant(e) met een collectezakje bij u aan huis. Hierin kunt u een gel delijke bijdrage of 'n giro- of bankop dracht doen. Het is mogelijk om lid te worden van de Nederlandse Hartstichting te gen een minimum bedrag van f 5. per jaar. Wilt u lid worden, dan kunt u uw naam en adres opgeven aan de collectant(e). Laat door uw hulp vele harten lan ger kloppen. Bij voorbaat onze hartelijke dank, Nederlandse Hartstichting, afdeling Holten. Ned. Herv. kerk: 8.30 u. voorg. mej. H. Kohlbrugge. Liturg, ds. P. Lugtig- heid. 10.15 u. Jeugddienst, voorg. mej. H. Kohlbrugge. Liturg, ds. P. Lugtigheid. In beide diensten extra collecte „Stille hulp". Oppasdienst: mevr. Wiersma, Minie Wissink en Greta Kromdijk. Geref. kerk: 9.30 en 3.00 u. ds. H. van Twillert. In beide diensten is de ene collecte voor de kerk. Bij de uit gang collecte voor „Eigen Kerk bouw". Tijdens de dienst van half tien kinderoppas in gebouw „Re- hoboth" (Ria Bolink en Hetty Lande- weerd). u. Heilige Mis in ge- (Boschkampstraat) R.K. kerk: 9.3C bouw „Irene" DI.TKERHOEK: 10.00 u. Hulppred. A. Schellevis. Extra collecte „Stille hulp". 10.00 u. ds. Knorth OKKENBROEK: van Diepenveen. NIEUW-HCETENR.K. kerk: za terdagavond 7.00 u. zondagmorgen 9 en 10 uur. Op vrijdag 6 april wordt de eerste seizoenweekmarkt van dit jaar weer gehouden en vervolgens is er elke vrij dag markt van half drie tot zes uur. De marktcommissie heeft advies uit gebracht aan B. en W. over de toe te wijzen plaatsen op het marktter rein in de Kerkstraat. In totaal is aan 29 marktkooplieden, voor het over grote deel dezelfde als het vorig jaar, een standplaats toegewezen die zo veel mogelijk ook weer op dezelfde plaats staan als voorheen, zodat het publiek weet waar men de ver schillende waren kan vinden. De heren Vegter en Post: Nieuwe gemeentehuis aan de noordkant van de Dorpsstraat. Geboren: Jan Gerrat, zv D. J. Jans sen en H. G. Bronsvoort. Johan na Gerritdina, dv H. Schoneveld en A. Paalman. Nicole Odette, dv B. J. Zwijnenberg en M. J. van der Meulen (Geb. te Deventer). Ondertrouwd: A. C. H. Lammer», 23 jr. Zutphen en J. W. Baltes 20 jr. Holten. H. J. Paalman Holten en H. Egberts, Rijs«en. Getrouwd: J. W. Paalman 20 jr. Holten en H. G. Klein Teeselink 18 jaar Holten. Overleden: W. Bannink, 70 jr. over leden te Deventer). BEVOLKING Ingekomen: G. P. Toxopeus en gez. van Deventer. J. L. Farenhorst en gez. van Deventer. N. Mennes en gez. van Deventer. R. Kooij en gez. van Deventer. Mevr G. Sins en gez. van. Deventer. P- G. Achtereekte en gez. van Deventer. A. J. J. Vissers van Vorden. L. R. Scheltens en gez. van Grave. Vertrokken: B. Hottinga naar Duits land. A. J. Wansink naar Goor. W. D. Koopman naar Utrecht. Burgemeester cn wethouders van Holten maken bekend, dat op de gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, formulieren verkrijgbaar zijn voor het aanvragen van een „aanvullende huursubsidie" voor het tijdvak van 1 april 1973 tot 1 april 1974. De huurder moet. om voor een aanvullende huursubsidie in aanmerking te komen vóór 1 juli 1973 daartoe een aanvrage bij de gemeente indienen. Indien ingegaan dient de aanvrage te worden de datum waarop de huur is ingegaan. Inkomen per jaar in guldens de huur eerst na 1 april 1973 ingediend binnen drie maanden i Burgemeester en wethouders van Hol ten maken bekend, dat in het gebied waar thans het huisvuil éénmaal per week wordt opgehaald op de navol gende dagen het zogenaamde grof vuil zal worden opgehaald, te weten op: dinsdag, 3 april a.s. voor het gebied, waar het huisvuil op maandag wordt opgehaald. (Dorpsstraat, Oranjestraat, Rijssenseweg en de Kol). vrjjdag, 6 april a.s. voor het gebied, waar het huisvuil op vrijdag wordt opgehaald (kern Dijker- hoek, Holterberg, Borkeld enz.), dinsdag, 10 april a.s. voor het gebied waar het huisvuil op donderdag wordt opgehaald (Gaarden, Boschkamp en de Haar). Het deponeren van dit vuil mag uit sluitend geschieden op de hiervoor vermelde dagen vanaf s'morgen3 7.30 uur op die plaatsen, waar nor maal de plastic zak met het huisvuil wordt neergezet. Zoals in de destijds verschenen huis- aan-huis circulaire reeds werd ver meld wordt onder grof vuil verstaan afval, dat niet na verkleining (ver scheuren, samendrukken etc.) in de daarvoor aangewezen plastic zak kan worden aangeboden, b.v. meubels, stoffering, kachels, fietsen, vaten, tei len, bussen en tonnen (zonder in houd), een goed gebundelde bos tak ken, planken, e.d. (maximaal 1 me ter lang). Onder grof vuil wordt niet verstaan puin, afbraak, bomen en grote hees ters, afval en emballage van win kels, kantoren, bedrijven (het zoge naamde bedrijfsvuil) en industrieel afval. De aandacht wordt er op gevestigd, dat vuil, dat naar de aard in plastic zakken behoort, tijdens het ophalen van het grof vuil niet wordt geaccep teerd. Dit dient in de daarvoor aangewezen plastic zakken tijdens het normaal ophalen van huisvuil te worden aangeboden. Met nadruk wordt opgemerkt, dat het vorenstaande niet van toepassing is op het zogenaamde buitengebied. Holten, 27 maart 1973. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris. De burgemeester van Holten ves tigt de aandacht van belanghebben den op het bepaalde in artikel 116 der Algemene Politieverordening voor de gemeente Holten, waarbij het zonder zijn toestemming verboden is in de openlucht paasvuren te ontsteken. De aandacht van belanghebbenden wordt er nogmaals op gevestigd, dat voordat met de bouw van een paas vuur wordt begonnen, de plaats van 't paasvuur in overleg met de brand weer moet worden bepaald. Wanneer niet tijdig overleg met de brandweer omtrent de juiste plaats van het te bouwen paasvuur heeft plaats gevonden loopt men de kans het paasvuur naderhand te moeten verplaatsen of mag het paasvuur niet worden ontstoken. Aanvragen om ontheffing van het ver bod tot het ontsteken van paasvuren moeten, voorzover dit nog niet is geschiedt, uiterlijk vóór 9 april a.s. worden ingediend en een aanduiding bevatten van de plaats waar het vuur ontstoken zal worden. Holten, 27 maart 1973. De burgemeester van Holten. W. H. Enklaar. huurLs™Sfende huursubsidie zal slech«s *»hT,en worden verleend aan a. een woning, waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend' ™mg waarvan de huurprijs in het kader van huurharmonisatie met meer aan 6 °/o is verhoogd; o, een woning waarvan de huurprijs belangrijk is verhoogd als gevolg van een ingrijpende verbetering van de woning. In welke gevallen men op deze bijdrage een aanspraak kan maken staat in onderstaande tabel aangegeven. dan 9.000 9.000-10.000 10.000-11.000 11.000-12.000 12.000-13.000 13.000-14.000 14.000-15.000 15.000-16.000 16.000-17.000 17.000-18.000 18.000-19.000 19.000-20.000 Huurbedrag per jaar in guldens 1.600 1.650 1.725 1.800 1.875 1.950 2.025 2.075 2.150 2.225 2.300 2.350 2.425 2 500 2 575 2 650 2 725 of meer"16" 1.850 1.925 2.000 2.075 2.150 2.225 2.300 2.375 2.450 2.525 2.600 2.675 2 750 2 825 2 900 ot mier 2.075 2.150 2.225 2.325 2.400 2.475 2.550 2.650 2.725 2.800 2.875 2.950 3 050 ofmeer 2.325 2.400 2.o00 2.575 2.650 2.750 2.825 2.925 3.000 3 100 3 175 of meer 2.650 2.725 2.325 2.925 3.000 3.100 3.200 3.275 3 375 of meer 2.875 2.975 3.075 3.175 3.275 3.375 3.475 3.575 of meer 3.200 3.325 3.425 3.525 3.650 3.750 of meer 3.425 3.550 3.675 3.800 3.925 of meer 3.625 3.725 3.850 3.975 of meer 3.800 3.925 4.025 of meer Bijdrage per jaar in guldens 120 180 240 300 360 420 480 540 600 660 720 780 840 900 960 1.020 1.080 1.140 1.200 1.260 Indien de huurprijs ligt tussen twee genoemde bedragen, wordt voor berekenen van de bijdrage 't laagste bedag aangehouden deze regeling niet voor het inkomen in aanmerking genomen. KORTE TOELICHTING Indien een woning is voorzien van een centrale verwarming moet de ver schuldigde huurprijs voor de toepassing van de tabel verminderd worden met L 240,—. De huurprijs wordt verder verlaagd met f. 200,— voor elk inwonend kind, dat tenminste f. 1.000,per jaar verdient. Onder „inkomen" wordt verstaan, dat deel van het inkomen, waarover loon belasting of inkomstenbelasting wordt betaald, het zogenaamde belastbare in komen over 1972, verhoogd met 51/». De kinderbijlage of- oeslag word bij Ter secretarie, afdeling algemene zaken, is kosteloos een brochure verkrijg baar. In deze brochure worden nadere inlichtingen verstrekt over de aanvul lende huursubsidie. Burgemeester en wethouders van Holten, W. H. Enklaar, burgemeester. G. J. Langenbarg, secretaris.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 1