Ontdek uw eigen streek WAAR GAAN WE HEEN? Veel katoen in de boetiks dit voorjaar Zuid- Veluwe rond Arnhem Twente-Cross Kampeerterreinen Geweldig panorama Groot natuurpark Prehistorische vondsten HOLTENS VERLEDEN Vrfldag 23 maart 1973 t De Twente Cross, een der grootste I atletiekevenementen van Oost-Neder land, wordt ook dit jaar weer Er is in Nederland nog één groot gebied van ononderbroken natuurschoon. Meer dan 300 vierkante kilometer groot. Ner gens in dit gebied ligt een stad of zelfs maar het kleinste dorp. Natuurlijk zijn ze er wel, die stad en zelfs een hele reeks dor pen. Maar zij liggen alle aan de rand van dit grote natuurbezit. Nederland is het dichtst be volkte land ter wereld. Men vindt er ook de beste planolo gen. Daaraan is het te danken dat het Zuidveluwse natuur reservaat, het grootste van Noordwest-Europa, uitgerekend in ons land ligt en behouden is. kracht voor vele internationale voet balteams. Aan de „andere kant" van Arnhem, bij Oosterbeek ligt het nationale sportcentrum „Papendal". Met zijn uitgebreide accommodatie is dit een van de modernste ontmoetingscentra voor de sport. Gelderland is een ideale provincie voor camping en caravanning. Op de Veluwe, in de Achterhoek en in het Rivierengebied liggen meer dan 200 kampeerterreinen, terwijl hier ook het belangrijkste deel van het Ne derlandse bestand aan zomerhuisjet wordt getroffen. Ook op de Zuid-Veluwe liggen tien tallen camping- en bungalowbedrijven. veelal direct tegen de grote natuur reservaten aan. Enkele bedrijven zijn gunstig gelegen aan de oevers van Rijn en IJssel. Zij onderscheiden zich van elkaar door hun karak ter en sfeer. Er zijn kleine, ge- isoleerde bedrijven voor de „echte" kampeerder; er zijn grote onder neming, door vele voorzieningen gekenmerkt. Verschillende bedrijven zijn recreatiecentra op zich, met at- Zij lopen in elkaar over, de na tionale parken en beschermde landschappen. In het oosten het gebied van de Posbank en de lmbosch, met vergezichten tot diep in Duitsland. Daarop aansluitend het Dee- lerwoud, dat op zijn beurt de verbinding vormt naar het be kende nationale park „De Hoge Veluwe". Ten slotte, grenzend aan dit nationale parkde uitge strekte natuurgebieden bij Ede. Ook het knusse en gezellige oude boerenhuisje is hier en daar bewaard gebleven. Meer dan 300 vierkante kilome ter „stiltereservaat"toeganke lijk voor iedereen die de sensa tie wil ondergaan het edelhert, het damhert, de reeën, moeflons en wilde zwijnen in hun natuur lijke omgeving waar te nemen. Langs de Rijn, op en tegen de bos rijke heuvels, daar liggen ze, de toe ristenoorden van de Zuid-Veluwe: Oosterbeek, Wolfheze, Heelsum, Door werth, Renkum.Wageningen en Rhe- nen. Zij worden verbonden door een landschap van parkachtige bekoring. Een gebied met een oude toeristische traditie, honderd jaar geleden al in trek. Er zijn vele en sommige zeer mooi gelegen zomerhuisjes en campings aan de zuidelijke rand van de Veluwe. Op diverse punten aan de rand van Zuid-Veluwe ontdekt men mooie vergezichten. Maar niet alleen de Rijn beheerst het Zuidveluwse landschap. Ga maar eens op de Posbank staan, het hoog ste punt van de Veluwe. kijk om U heen en zie dan een ruig natuurge bied, dat dalend van dit hoogste punt van de Veluwe overgaat in met ver fijnde smaak aangelegde landgoede ren: Middachten, Biljoen, Rosendael. Hoogteverschillen, die buitenlands aandoen. Aan de zuidgrens, de IJssel Gel derlands mooiste rivier ligt een snoer van toeristendorpen, Velp, Rhe- den, De Steeg, Ellecom en Dieren, die we reeds beschreven. Een sportief trefpunt, dat is de Zuid-Veluwe. Talloos zijn de sporten die er naar hartelust beoefend kun nen worden. De mogelijkheden tot paardrijden, wandelen en fietsen wer den al eerder aangestipt. Er zijn prachtige, fraai gelegen openlucht zwembaden, de meeste met ver warmd water. De rivieren Rijn en IJssel lenen zich uitstekend voor 'net beoefenen van watersporten. Zo is altijd vertier bij de jachthavens van Arnhem, Oosterbeek en- Wageningen. Een paar kilometer ten noorden van Arnhem ligt Teriet. het centrum voor de zweefvliegsport. En bij een behoorlijk pak sneeuw kunnen op de heuvels van de Pos bank zelfs de sk's ondergebonden worden. Sinds jaren hebben de mag nifieke sportcomplexen in de gemeen te Rheden een grote aantrekkings- In de bossen rondom Arnhem is het niet alleen heerlijk vertoeven in het groene hout, maar kunnen van prachtige boomstammen mooie foto's geschoten worden. iracties voor kinderen, zwembaden, manéges enz. De bedrijven voldoen aan hoge eisen op het gebied van verzorging, hygiëne en sanitaire voorzieningen. Camping en caravanning op de Zuid- Veluwe betekent: ontspanning, genie ten en nieuwe energie opdoen. De kunst heeft aan de Zuid-Veluwe vele „gezichten". Wereldberoemd is het Kröller-Müllermuseum, uniek ge legen in de fraaie natuur van het Nationale Park „De Hoge Veluwe". Er is o.a. de grootste Van Gogh- collectie (272 werken) ter wereld te bewonderen. Er zijn ook werken van vele andere wereldvermaarde mees ters, zoals Picasso. Chagall en Mon driaan. In het fraaie park onder ruisend geboomte staan beelden van kunste naars als Rodin, Lipschitz, Henry Moore en vele anderen. Groot is de verscheidenheid aan musea in de he le streek. Arnhem heeft haar Ge meentemuseum met steeds wisselen de boeiende exposities. Museum Bron beek bewaart herinneringen aan het „Oudelndië". Wie zich voof kastelen interesseert kan eens een kijkje nemen in het In ternationale Kastelen Instituut in Ro- zendaal, waar maquettes en foto's van alle Europese kastelentypen Ie zien zijn. Interessant is ook het Streekmuseum in Rhenen met per manente en wisselende tentoonstellin gen. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof telef. 11500. donderdag 22 maart, aanvang 20 u. Het zwarte theater onder de titel „Di luvium"; zondag 25 maart, aanvang 15 u. Het geheim van de hofmaarschalk kinder- muscial; maandag 26 maart, aanvang 20 u. De Nederlandse hart stichting voorlich tingsavond toeg. vrij; woensdag 28 maart, aanvang 20 u Benthien kwartet stichting kamermu ziek Deventer. E.D.B. TEATER, Smedenstraat tel. 13615. donderdag 22 t.m. woensdag 28 maart Hunting Party. 18 jaar; vrijdag 23, zaterdag 24 mrt. nvst. Satana de gemene wreker 18 jr: vrij. 23, za. 24, zo. 25, wo. 28 maart matinee Zuidster a.l. Aanvangstijden: vrij. 14-21-23.30 u. za. 14-18.30 u. zo. 14-16-18.30-21 u. wo. 14-20 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat tel. 11100. donderdag -22 t.m. woensdag 28 mrt. Bij de beesten af 5e week a.l vrijdag 23. zaterdag 24 maart nvst. de Verliezers 18 jr. zaterdag 24. zo 25 en wo 28 maart, matinee: Ciske de Rat a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. wo. 14-20 u vrij. 20-24 u. za. 14-18.45- 21.15 u. 24 u. zo. 14-16-18.45-21.15 u. LUXOR. Brink tel. 18662. donderdag 22 t.m. woensdag 28 mrt. de Grote ontsnapping a.l. woensdag 28 maart cyclusvoorstel- ling To sir with love 14 jaar. zondag 25 maart matinee: Woodpe cker festival a.l. Aanvangstijden: werkdagen 20 u. za. 16-20 u. zo. 14-16-20 u. OPENBARE LEESZAAL, Brink telef. 13506. t.m. 25 maart Gerrie Daamen, pen tekeningen: t.m. 23 april Marrie de Weerdt-Mul- ler wandkleden. Openingstijden: dagelijksl4-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo gesloten. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, As senstraat 4 tel. 11848. tot 5 april Dieneke Overman en Sa bine Wortelboer wandkleden. Openingstijden: dagelijks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo. gesloten. GALERIJ LENTEN, Weerdsweg 9- 11, Epse tel. 21815. permanente expositie schilderijen aquarellen en grafiek v.a. jr. 1800. Openings.tijden: di. t.m. za. 10-18 u. zo. 14-17 u. GALERIE FERMATE, Heerderweg 29, Epe tel. 05780-4053. Dirk Annokkee e.a. plastiek, pentekeningen enz. 24 t.m. 24a. MUSEUM DE WAAG. Brink telef. 14556. Antieke fietsen, zilver, aarde werk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink tel. 14556, Antiek speelgoed en antieke kostuums. Openingstijden di. t.m. za. 10-12.30 u en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9 tel. 19739. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK Kloos ter 3 tel. 16512 Openingstijden ma. t/m vrij. 13-17.30 u. di. 8.30-12 u. vrij. 8.30- 12 u. JAZZ CAFE, Brink 30 tel. 11637. LITERAIR CAFE, Brink' 30 telef. 11637. 27 maart 20-23 u. Gesproken toneel. SOCIËTEIT VOOR ALLEENSTAAN DEN diverse activiteiten, tel. inlich tingen mej. Peeters 21411 of 16200. N1VON expositie Muntentoren, zater dag 24 en zondag 25 maart 10.30-17 u. tevens in kennis stellen van activitei ten. M.T.S. Zutphenseweg 55 tel. 22650. vrijdagav. 19-22 u. zaterdagmo. 9.30- 12 u. Openhuis volledige informatie. NEDERLANDSE HARTSTICHTING, foyer van de schouwburg, maandag 26 maart, aanv. 20 u. Voor lichtingsavond over hart- en vaatziek ten. In het Nieuwsbulletin van de Ko ninklijke Oudheidkundige Bond wordt in het februarinummer van 1973 door drs. A. D. Verlinde vermeld: „In oktoer j.l. vond de heer A. Riet- ,J?.gre( een „Flint Flachbeil" in een met keien geplaveid paadje te Neeij- dopp* Deaiaüijageelbi;yip gevlekte vuursteen, bezit een recht hoekige dwarssnede, een klokvormi- ge omtrek en een gewelfde, scherpe gebutste snede. De nek ontbreekt. Maten: meer dan 123 x 60 x 22 mm". Over de vondsten, die een bezoeker van de tentoonstelling over de Waer- denborg in de Dorpsschool liet zien, staat in hetzelfde nummer ndermeer het volgende: „In september j.l. vond de heer R. Zwagerman te Wijhe met enige vrien den bij Tongeren een vuursteencom plex uit het mesolithicum, waaron der een pijlspits met baard in velu- gels, alsmede een speerpunt". Opmerking. Het mesoliticum of middensteentijd is van 8000 tot 3000 jaar voor Christus en het neolithi- cum of jonge steentijd van 3000 tot 1000 jaar voor Christus. In dit blad heb ik een viertal arti kelen gewijd aan ds. Johann Georg Paulus Müller senior. Daarin be steedde ik ook enige aandacht aan zijn oudste en gelijknamige zoon, die eveneens predikant in de Nederland se hervormde kerk is geweest. In het nu volgende wil ik mij wat uit voeriger bezighouden met de levens loop van de junior, waarbij een aan tal reeds door mij verstrekte gege vens terwille ...van 'de volledigheid wordt herhaald. bp" 19 "aü'lüstds' 1831 geboren uit het huwelijk van ds. J. G. P. Müller sr., ter wereld komen eind december 1805, en Fran- cina Maria Wartjouw, die op 29 vember 1808 het levenslicht aan schouwde. De wieg van dit drietal stond in Leiden. De Müllers zijn van Duitse origi ne. De vader van de Holtense predi kant was afkomstig uit Schwepheim bij Schweinfurt, ongeveer 50 km. ten westen van Bamberg. Naderhand is mij gebleken, dat de naam der plaats van herkomst met Sweibheim en Swypheim in de Leidse archiefstuk ken onjuist is weergegeven. Onge twijfeld is men bij het opschrijven van de plaatsnaam op de klank af gegaan. RELATIE MET DE FAMILIE DIK KERS De jonge Müller trouwde op 19 ja nuari 1860 in Holten met Johanna In de boetiek niet meer weg te den ken uit het straatbeeld vindt men kleding die is afgestemd op de smaak en stijl van overwegend jonge men sen. Het ontstaan van dit gespecialiseer de winkeltype is ook de aanzet ge weest tot een typische boetiekmode. die een sterk internationaal karakter heeft. De boetiekmode wordt veel gezien als voorloper van de algemene mo de, maar hij blijft ook dikwijls gere serveerd voor de echte boetiekklant. Die boetiekklant is tegenwoordig niet meer aangewezen op de boetiek, maar kan ook terecht in veel grotere wa renhuizen die er een boetiek-afdeling op na houden en een kompleet assor timent voeren. Katoen is in de boetik altijd erg be langrijk geweest (en is dat ook ir. 1973 weer). Dat is geen wonder ah wij weten dat het juist de jonge men sen zijn die een voorliefde hebben voor natuurlijke materialen. Mode psychologen brengen dit in verband met het verlangen van jongeren naar vrijheid, naar zelfontplooiing en om zich af te zetten tegen conformisrm Sedert kort komt daar ook een ze ker milieubesef bij dat kan worden versterkt door het dragen van natuur lijke stoffen Wat daarvan ook waar mag zijn, vaststaat dat katoenen stof fen fijn dragen door hun ademende en absorberende eigenschappen. Dat geldt zeker in de zomer, maar ook meer en meer in onze centraal ver warmde winters. De algemene trend naar natuurlijk stoffen zien wij dit jaar heel helder afgespiegeld in de boetieks, die vol hangen met kleren van 100 pet. ka toen. Wij zien dit voorjaar veel bedrukt* stoffen. Nieuw zijn de motieven ont leend aan belangrijke merken zoals Coke, Camel, Gauloises. Men maak! er ruime hemden, blouses en jakjes van, die vooral gemakkelijk moeter, zitten. Datzelfde geldt voor de grot* collecties jacks en jackblouses, dir het dit jaar helemaal gaan doen. Ook de rok is terug, maar of d< rouw die dragen wil nu ze aan d' broek is gewend,... De kleuren zijn dit jaar weer fris, he! ier en vrolijk, waardoor juist katoer zo op de voorgrond treedt omda katoen zich zo prachtig laat verven Die kleuren vinden wij ook terug in (ruien, vesten en ander breigoed va- luchtige katoen. De opkomst van ka toen is vooral in het: breigoed duide lijk zichtbaar; voor de mannen zijn er ook weer katoenen sokken, tegen woordig altijd krimpvrij. Hendrika Dikkers geboren op 24 sep tember 1841 aldaar. Zij was een doch ter van Derk Jan Christiaan Dikkers geboren 1809, herbergier in „De Rin kelaar" tevens grondeigenaar, en Bartha Johanna Ankersmit, wier ba kermat Ter Wolde 'Voorst) was. Dikkers was eerst gehuwd met Ger- ritdina Meijers uit Holten, die op 29 april 1837 ook in haar geboorte plaats overleed-. - De afstarrrmingslijst .van - mevrouw MU^r-Dikk^..J^^d§c-.ais...,Wgt" Hendrikus Dikkers, geoorer 1765, wonende op het erve Bolink. Derk Jan Dikkers, geboren 1734. herbergier in „De Grote Lokin" Gerrit Dikkers. geboren om streeks 16-5, koopman en herber gier in ,.I Rinkelaar". Gerrit Dikkers, géborén om- streeks 1650, herbergier in „De Postwagen" of „Scholten". Jacob Dickerts, geboren om streeks. i610, herbergier in „De Postwagen" of „Scholten". Gerrit Dickers (Dijckertz), ge boren omstreeks 1580, herbergier en schout. Berend Jacobsz Dickertz, gebo ren omstreeks 1550. MIJDRECHT EERSTE STAND PLAATS De eerste gemeente van ds. Mül ler jr. was het Stichtse Mijdrecht, waar hij van 29 januari 1860 tot 29 januari 1866 verbleef en waar op 20 februari 1861 een zoon werd geboren, die evenals vader en grootvader de namen Johann Georg Paulus kreeg. Op 13 december 1865 werd hij uit een twaalftal beroepen te Vorden, waar op 26 november tevoren een vacature was ontstaan door het ver trek van ds. H. Kampheuve Gre- ving. die 37 jaar als predikant in Vorden had doorgebracht. De kerk van Lochem besloot op 17 december 1865 evenééns een beroep op hem uit te brengen, zulks in de plaats van ds. J H. IJssel Groothuis, over leden 10 mei 1869. Voor dit beroep bedankte hij, evenals voor Culem- borg, dat hem op 22 oktober 1865 had uitverkoren. IN VORDEN Op 31 december 1865 „werd onze gemeente (Vorden) verblijd door het berigt, dat ds. J. G. P. Müller, pre dikant te Mijdrecht, onze beroeping had aangenomen." Zijn toen 60-jari- ge vader bevestigde hem op 13 mei 1866 in Vorden, waar Müller jr. bleef tot 1872. Hij komt op 28 augustus 1867 al weer voor op een zestal in Almelo, op- '19^hov黥iber MW6si'n Goorst en op 18 mei 1869 in WÏef'Öen.v'Van Vorden "'trok-, dé jarfibh -.'.traw wDoetinchem, waar hij niet door zijn vader maar door de plaatselijke predikant B. J. Westerbeek van Eerten werd beves tigd, die daarbij preekte over Jesa- ja 52:7. Bij de intrede op 7 april 1872 nam de nieuwe pastor Johannes 6: 68 en 69 tot uitgangspunt. Een week tevoren had ds. Müller in Vorden afscheid genomen, daarbij (s)prekende over Lucas 24: 51a (En het geschiedde, als Hij hen zegende dat Hij van hen scheidde). Daarna werd hij door de consulent IJ. D. Muller Massis „op eene eervolle wij ze van zijne betrekking op de ge meente ontslagen." DOETINCHEM. Nog maar ruim zeven maanden in Doetinchem zijnde wordt hem een eenparige toezegging van beroep ge daan uit Silvolde. ..Tot onze blijd schap deelde onze jongste leeraar ds. J. G. P. Müller mede, dat hij voor de toezegging van beroeping naar Silvolde had bedankt, doch maakte tevens aan de gemeente bekend eene beroeping ontvangen te hebben naar Zelhem." Ook dit laatste beroep wees hij af Op 30 maart 1873 wordt bericht, dat ds. Müller. „die onlangs eene toezegging van beroeping naar Ei bergen had ontvangen, in de avond godsdienstoefening tot veler genoe gen mededeelde, dat hij daarvoor had bedankt." Deze gemeente vraagt op 4 juni ganiseerd door de Hengelose atletiek vereniging Marathon'50 en wel op zondag 1 april. De belangstelling voor deze cross is groot, ook van de zijde der Neder landse topatleten die overigens op sterke Duitse tegenstand moeten re kenen. Het is dan ook nog lang niet zeker dat de winnaar van 1972, de Daventria-atleet Roelof Veld, opnieuw de zege zal behalen. Tot de favorie ten behoort zeker ook Johan Kijne van Shell Vlaardingen, terwijl de re gionale Hennie Stokvis eveneens ho ge ogen kan gooien. Er is indertijd geen publiciteit ge geven aan de verschijning van „Spo ren van mensen in de Voortijd", waarop „Vondsten en Volken uit de Voortijd" aansluit. Het is nummer 12 van de Dorpsschoolserie. Hierin wordt geschreven over de Mammoet jagers (Neanderthalers) van Loo Bathmen, de Rendierjagers en de Grote Toendrabrand". Gezien de belangstelling voor „Vondsen en Volken", zal de Hol tense boekhandel vanaf zaterdagmor gen over 25 exemplaren kunnen be schikken van ..Sporen van Mensen uit de Voortijd". Voorts nog voor zeer geïnteresseerden „De put van Juleke" (4 ex): ..Het s-lot Arkelstein aan de Hunnepe" (8 ex): ..De Heks van Holten" <\2 ex); „Opgravingen van de Waerden- borch" (25 ex): ..Coelodonta Antiqui- tatis" (4 ex); „De Vuurstorm". Deze serie wordt verzorgd door de heren B. H. Brouwer en G. J. van 't Holt. 1873 aan Müller om Doetinchem los te laten. Dit verzoek wenst hij eni ge tijd in beraad te houden. Op 22 juni d.o.v. maakt hij in de vroegbeurt in Doetinchem bekend, dat hij eer lang naar Dinxperlo zal gaan. Op 28 september 1873 neemt hij een ze genend afscheid van Doetinchem met Handelingen 4: 12 (en de zaligheid is in geenen Anderen enz.). On ver erende wijze werd hij daarna van de gemeente losgemaakt door zijn colle ga Westerbeek van Eerten. Bevestiging en intrede in Dinxner- lo vinden nlaats op 5 oktober 1873. respectievelijk 's morgens om half tien en 's middags om twee uur. Dit maal was zijn vader weer de beves tiger. Diens optreden was mogelijk gemaakt door consulent H. D. Ouwer- sloof van Oendrineen. Ds. Midler sr. sprak naar aanleiding van Jeremïa 3: 15. „terwijl onze nieuwe leeraar zijn dienstwerk onder ons aanving met Efeze 3: 7a door het F"»n- eelie, Waarvan ik een dienaar gewor den ben enz.). Aan de con«i',nnt werd een fraai geschenk aangebeden als bewijs van achting en liefde." UIT HET KERKELIJK ARCHIEF VAN DINXPERLO Dr. G. A. Hulsebos, die in 1906 aan de synode verslag uitbracht over zijn inspectie van de kerkelijke archieven, schrijft dat hij het kerke- raadsarchief in Dinxperlo in de pastorie had aangetroffen. In één der boeken is het volgende geschreven: „Anno 1704, den 28 Julij is alhier tot Dinxperlooen om heen des avonds tusschen 6 en 7 uuren een grou- saam onweder, vermengt met don der én blixem ontstaan, waer na eerst seer groote hagelsteenen, sijnde tackachtig soo grood als een mans vuyst en daema als hoender- en duyven eyeren gevallen sijn, hetwel- cke aen 't noordeynde van onsr- ker- cke alle de glasen heeft ingeslaegen ende insonderheyt aen het veldgewas groote schade gedaen alsmed1"- vele boomen uit de grond ges'aagen." VAN DINXPERLO NAAR DEN HAM (OV.). Op 21 februari 1878 werd in Rijssen, ter voorziening in de vacature van de naar Waardenburg-Neerijnen ver trokken ds. J. P. P. Clinge Dooren- bos een zoon van hem was ge huwd met Arendina Geertruid Hel- mich ter Horst uit Rijssen een zestal geformeerd, waarop ook Mül ler jr. voorkomt. Ds. J. G. G. Moor rees te Dalfsen werd het beroep toe gezegd. Ds. Müller jr. wordt op 7 februari 1879 beroepen in Den Ham (Ov.). Met hem stond op het tweetal ds. J. W. Unger te Koudekerk. Dit be- -oep werd gaarne aanvaard. Op 2 juni 1879 neemt hij afscheid van de grensplaats, zijn gehoor toespreken de over 2 Corinthe 2: 13 (Maar af scheid van hen genomen hebbende, vertrok ik naar Macedonië). Een week later het was toen nog geen gewoonte eerst een weekje ver stek te laten gaan werd hij tot zijn dienstwerk ingeleid, waarbij de bevestiger tot tekst had gekozen Han delingen 5: 20. Pastor Müller aan vaardde zijn arbeid met een rede over Handelingen 2: 14a. MEPPEL In 1880 komt Müller jr. al weer voor op een twaalftal in Schoone- beek. Op 15 mei 1881 bedankt hij voor een beroep van Aalten. Vijf maanden later neemt hij dat van Meppel aan. In Den Ham wordt op 8 januari 1882 afscheid genomen met 2 Corinthe 6: 1. In Kolderveen is od 3 februari 1884 een drietal gesteld, bestaande uit de heron Barbas te Hollandsche- veld. Van Koetsveld te Zwartsluis en Müller te Meppel. Eerst wordt ds. Van Koetsveld beroepen, maar deze bedankt. Dan is Müller aan de beurt doch ook hij laat deze voorbij gaan. Lienden in de Betuwe plaatst hem in december 1884 op het tweetal met ds. C. Hattink te Nieuw-Vennep, op wie de keuze valt. NUNSPEET ZIJN LAATSTE GE MEENTE Müller jr. bleef in Meppel tot 1890. Vandaar ging hij naar Nun- speet. waar hij op 27 april 1890 werd bevestigd door ds. H. Fevkes van Hoogeveen. Op 22 februari 1902 over leed hij te Nunspeet, dat toen deel uitmaakte van de gemeente Ermelo. IN PLAATS VAN DE VADER DE ZOON In 1907 werd een zoon van hem, nl. Franciscus Marinus Müller. ge boren op 20 februari 1880 te Den Ham (Ov.). predikant in het Zeeuw se Heinkenszand. (hans eem. Bor- sele. Mevrouw Müller-Dikkers uit Nunspeet en haar op 9 augustus 1870 te Vorden geboren dochter Bar tha Johanna, genoemd naar groot moeder Dikkers-Ankersmit, namen eveneens hun intrek in de „weeme" van Heinkenszand. Op 9 oktober 1912 verhuisden moe der. dochter en zoon naar Krabbendij- ke (nu gemeente Reimerswaa!) Me vrouw Müller-Dikkers overleed al daar op 31 mei 1913 Ds F. M. Mül ler en mejuffrouw B. J. Müller ver trokken op 26 juli 1921 naar het Gel derse Kerkdriel in de burgerlijke ge meente Maasdriel. Ds. Müller ver bond zich in 1925 aan de kerk van Go- rinchem en in 1928 aan die van Eind hoven. waar hem op 1 september 1939 emeritaat werd verleend. Hij overleed op 16 maart 1955 Hilversum W. OTTEN.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5