BORNE eigen streek Ontdek RONO UW Toeristische evenementen WAAR GAAN WE HEEN? Natuurkalender Ierland Peuterfietsen in felle fluorkleuren in het centrum van Twente Op vrijersvoeten Amerikaanse groenteschotel Mussen en mussen NS-weekreizen NS-dagtochten NOOIT DOOR „Op stap met Harry Wonink'' Huwelijkstrouw Vrijdag 2 maart 1973 I Maar als d het zwdrt Bekende figuren uit tv-ver- volgseries FAMILY AT WAR Adrienne Cori als Grace Gould. BUURSE Wanadeling op eigen ge legenheid. aangegeven met VVV- sciiildjes. Vertrek v.a. Café Beek- zicht, Broekheumerweg: v.a. Café De Boomgaard. Broekheumerweg: v.a .café De Kruisboer. Alsteedse- weg. Duur ca. l'/t uur. DENEKAMP Elke di. v.a. 13 u. bezichtiging Volgstation voor kunst manen, tevens dia-vertoning maan landing en zonnestelsels. Entree vrijt gift. Mekkelhorsterstraat 45. Elke wo. van 11-12 u. rondleiding op een stoeterij aan de „Mors" in Tilligte. Entree f 0.50. Elke za. van 9-12 u. bezichtiging klompenmakerij en het maken van midwinterhoorns, adres: Juliana- plein 4. Entree gratis. GOOR Vrije wandeling op en rond het landgoed Weldam; routes 1-2 u., aangegeven met gekleurde paaltjes. HAAKSBERGEN Wandelingen op eigen gelegenheid aangegeven door VVV-schildjes. Vertrek v.a. Vedders- brug; v. d. de Watermolen. Duur 1 a 2 uur. DE LUTTE Trimmen in het Lut- terzand, iedere zo., vertrek Florilym- pha, 10 uur. OOTMARSUM Wandelpuzzeltocht op zo. 25 mrt. afstand pl.m. 10 km. Inschr. van 13-14 u. bij de VVV (ge meentehuis), Na afloop koffie met krentewegge in div. restaurants. WEERSELO Twentse Boeren- rnarkt (rommel- en antiekmarkt), Bornsestraat 30, tel. 05416-285. Elke eerste za. v. d. mnd. van 8-18 u. zondag 4 maart 18.00 Literair Kwartier 18.15 Lichte muziek 18.30 Sport voor sport 19.15 Klassieke muziek uit de RONO- fonotheek. Het Gelders Orkest o.l.v. Carl van Caraguly, m.m.v. Daniël Waynberg piano: Johannes Brahms Pianoconcert nr. 1 in d. maandag 5 maart 18.00 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 19.30 Overijssels programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). Hantje Pantje; Muzikaal miniatuur; Overijssel streek voor streek; Nieuws uit het grensgebied; Een van ons. 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz, kanaal 5) FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Gelders Programma 19.30 Kerk en Samenleving Met onder meer kerL- en welzijns werk. dinsdag 6 maart 18.00 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Drents Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via 19.00 Grunneger Oetzenden 19.30 Lichte muziek 19.45 Landbouwjoumaal woensdag 7 maart 18.00 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Gelders Programma (niet via FM 88,60 mHz. kanaal 5). 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Overijssels Programma 19.30 Aspecten Een cultureel programma donderdag 8 maart 18.00 RONO-radiojournaal Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 18.30 Grunneger Oetzenden (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30 Fryske Utsjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Drents Programma 19.30 Lichte muziek BERT HAANSTRA. maker van „Bij de beesten af" in Elseviers Ma gazine: „Ik hoop nu weer goede stof te vinden voor een comedy. Een speelfilm dus weer, na Fanfare en de zaak M.P. Hoewel ik in hart en nie ren een documentary ben, wil ik de speelfilm niet los laten. Fanfare was een groot succes. Dat mijn tweede comedy De zaak M.P. geen ge slaagde film was lag aan de story. Toch is het niet op een flop uitge draaid. Voor het bioscoopbedrijf was de opbrengst enkele malen groter dan die van een goede buitenlandse film. Persoonlijk keek ik tegen een privéschuld van een ton aan. Door opdrachten voor documentaires kwam ik er financieel weer bovenop. ..Ik was veertien jaar toen ik zelf een filmprojector in elkaar zette. Wat. wist je daar in Twente, in zo;n klein plaatsje als Espelo, van film af. Van een drogist kocht ik een voorraad oude films voor een rijks daalder per stuk. Ik kwam aan geld door verkoop van eikels. Het waren Duitse films met bijgetinte kleuren. Mijn eerste film kon ik maken toen ik van een fotograaf een camera mocht lenen. Later kreeg ik van een textielfabrikant, die van mijn hobby had gehoord, een camera cadeau". Vanuit de omliggende gemeen ten zijn prachtige auto-, fiets en zelfs wandeltochten naar Borne te maken, terwijl de hen gelaars hij Bornerbroek in de zijtak van het Twentekanaal, bij Saasveld in het Molenven of daarachter in 't kanaal Almelo- Nordhorn volledig aan hun trekken komen. Rondom Borne en in de kerkdorp vindt men Ook deze historische klok- gevel is een bezienswaardigheid van Borne. prachtig en afwisselend natuur schoon en wij vinden het een ideaal oord voor hen die de rust en stilte zoeken, in een hier en daar ongerept, fraai landschap. Borne ligt dicht bij de Twickelse bos sen, een prachtig wandelgebied met een oppervlakte van ongeveer 3900 hectare. Dit eerder besproken bos bestaat uit beuken en naaldhout, met hier en daar oude eiken en op voch tige plaatsen berken. Het natuurre servaat „Het Gemeenteveld", even buiten Borne in de Twickelse bossen gelegen, is vrij toegankelijk. De op pervlakte ervan bedraagt acht hec tare. In Saasveld ligt het natuurreservaat „Het Molenven", vrij toegankelijk voor leden van de Stichting Monu mentenzorg en Natura Docet. De ge meente Borne leent zich uitstekend voor het maken van prachtige wan del- en fietstochten, evenals autotoch ten. Bezienswaardigheden: De Klopjeswo ningen, staande aan de Koppelsbrink. Historische huisjes uit de 15e eeuw, alleen te bezichtigen op afspraak. De Oude Ned. Hervormde kerk: stamt uit het begin van de 15e eeuw. met een zeer weinig voorkomende bouw stijl. Het Bussemakerhuis aan de Enne- kerdijk 11; een linnenfabrikeurshuis met een nagenoeg oorspronkelijke in deling van het interieur. Lodewijk XV klokgevel, gebouwd in 1779. Open luchttheater Hertme: groot podium van Bentheimer zondsteen, biedt plaats aan ca. 2.000 bezoekers, waar van de helft overdekte plaatsen. Ga lerie Polder (eigenaar de heer J. A. Deze klöpjeshuisjesaan de Koppelsbrink te Borne zijn een curiositeit in Twente. Polder, Abraham ten Catestraat 23. Naast permanente tentoonstelling ook antiekhandel. Geopend van 3-9 dag. Vrije entree- Bornerbroek is hel grootste kerkdorp van Borne. Het ligt niet alleen vlak bij de Twickelse bossen en het Nij- reesbos maar ook bij het Twenteka naal Op het kanaal kan worden ge zeild en geroeid. Er is bovendien een goed visbestand, zodat ook de henge laar er aan zijn trekken kan komen. Het Twentekanaal heeft bekendheid door de grote karpers, die aldaar worden gevangen. Bornerbroek is een typisch agrarische gemeenschap met een zeer mooie omgeving en in het bezit van goede wegen die door een schilderachtig landschap leiden. Hertme is een kleine rustieke platte landsgemeenschap, een gebied van stilte en rust, iets heuvelachtig met een wisselend landschap. Hertme is bekend door het reeds genoemde openlucht-theater, waar gedurende de zomer verschillende evenementen worden gehouden, die niet alleen veel toeristen trekken, maar ook de be langstelling genieten van inwoners uit geheel Twente. De directe omge ving van Hertme bezit landschappe- De torenspits van de oude Ned. Herv. kerk waakt over het dorp Borne. lijk gezien de fbijna verdwenen) ro mantiek van het landelijk leven in een gebied met wisselende aspecten van akkers, weilanden bossen en landwegen. Saasveld is evenals Hertme, typisch landelijk. Er staan verschillende zeer oude saksische boerderijen. Niet al leen om het mooie landschap is Saas veld bekend, maar vooral om 't mid winterhoornblazen, waarvan Saasveld van vele eeuwen her het middelpunt is. Saasveld ligt niet ver van het Ka naal Almelo-Nordhorn. een kanaal waarvan de oevers met de fraaie beplanting een gewild recreatieoord zijn geworden terwijl het kanaal zelf een waar dorado voor henge laars mag worden genoemd. Voor dit kanaal is een groot recreatieplan ont wikkeld, dat in de komende tien jaar zal worden uitgevoerd en die streek zal maken tot een gebied van grote aantrekkelijkheid. Zenderen gelegen aan de hoofdweg is al evenzeer een boeiende landelijke gemeen schap, wat meer ingesteld op passan ten dan de andere dorpen van de gemeente, maar ook daar vindt men aan weerszijden van de weg een aantrekkelijk landschap. Ten noor den van de hoofdweg liggen bij Zen deren kleine boscomplexen waar men evenals trouwens langs het kanaal Almelo-Nordhorn verschillende zeldzame planten kan vinden Er zullen weinig mensen zijn die de huismus niet kennen. Hoewel, dat er bij deze soort een opvallend ver schil in uiterlijk is tussen mannetjes en wijfjes weten velen niet. Ook zul len er veel mensen zijn die het ver schil niet weten tussen het wijfje van de huismus en dat van de vink. Waarschijnlijk nóg minder mensen weten, dat er in veel streken in Ne derland twee soorten mussen voor komen: de huismus en de ringmus. Bij deze laatste soort is ér juist vrij wel geen verschil in uiterlijk tussen mannetjes en wijfjes. Overigens is het verschil tussen ringmussen en huismusmannetjes (waar ze 't meest op lijken) heel simpel: huismussen hebben grijze kruintjes, ringmussen mooi kastanjebruine. Wel hebben bei de soorten witte wangen, maar bij de ringmussen zit daar een opvallend zwart vlekje op. Verder hebben ze allebei een zwart vlekje onder de snavel. Een soort befje. Daarop moe ten we nu eens goed letten. In de herfst vlak na de rui, waarbij vrijwel alle veren door nieuwe worden ver vangen, zijn die zwarte befjes bij huis musmannetjes (huismuswijfjes heb ben nooit een befje!) vrij onopval lend. Maar in de loop van de winter worden ze steeds duidelijker en gro ter van omvang. Het merkwaardige is nu, dat deze vergroting van de bef ontstaat door slijtage. In de herfst zijn de zwarte veertjes van de bef al wel aanwezig, maar ze hebben dan grijze puntjes. Doordat vogelveren als dakpannen over elkaar liggen zien we vooral de grijze puntjes en weinig van de zwarte befveertjes. de puntjes wegslijten, wordt steeds duidelijker zicht baar. Verfraaiing van het uiterlijk doör slijtage! wijfje zouden veroveren. In werke lijkheid is dit lang niet altijd het ge val, maar misschien leggen vogel wijfjes andere maatstaven aan dan wij. Bovendien blijkt dat veel vogel soorten elkaar levenslang trouw blij ven. Er is dan geen sprake van, dat er elk voorjaar opnieuw een huwelijk moet worden gesloten. Toch krijgen de mannetjes van dergelijke paren elk voorjaar opnieuw een bruilofts pakje. We zien dit o.a. bij de zo tal rijk om onze woningen levende huis mussen waarvan de paartjes, zolang beide partners in leven zijn, steeds bijeen blijven. Verongelukt een van de twee, dan wordt die overigens vrijwel onmiddellijk vervangen, voor al als het wijfje alleen achterblijft. Dan komt er vaak al binnen het uur een ander mannetje opdagen. Men heeft daar zelfs wel misbruik van gemaakt door, als men mussen wilde bestrijden, bij een nest een mannetje te doden. Op die manier was het dan mogelijk wel zeven mannetjes te van gen, die de een na de ander kwamen opdagen om de jonge weduwe te troosten Uit het aantal boekingen dat nu al binnen is, kan NS concluderen dat de groei van het toeristisch vervoer deze zomer, wat het binnenland aan gaat, onverminderd doorgaat. Veel belangstelling is er voor de acht daagse reis naar Drenthe en daar zal Bartje's regelmatige t.v.-optreden wel niet vreemd aan zijn. Valken- bui-g blijft een „bestseller" evenals de reizen naar Twente en Montfer- land. Zeeland is veel meer in de run- jun£ dan vorig jaar. Voorts blijkt over de hele linie dat de belangstel ling voor een vakantie in eigen land duidelijk toeneemt. De „Irish Tourist Board", het Ierse nationale bureau voor Toerisme, heeft in verband met de snel toene mende belangstelling voor Ierland als toeristenbestemming in Neder land een kantoor geopend. Het is ge vestigd aan de Heiligeweg 14 te Amsterdam. Vorig jaar kwamen 15.000 Nederlanders naar de Ierse Republiek. Ofschoon de situatie in Noord-Ier- land stellig van invloed is geweest op het toerisme in de Ierse Republiek, heeft de I. T. B. niettemin een vijf jaren plan opgesteld. Men stelt zich daarmee ten doel het aandeel van 't toerisme op de nationale balans tegen het jaar 1976 te hebben verdubbeld. De Nederlandse toeristenindustrie biedt reeds een verscheidenheid van Ierse vakantiepakketten aan, met riviertochten, huifkartochten, hengel sport en zeevisserij. Dit laatste blijkt overigens het meest populair te zijn. aangezien deze hengelsport vrij kan worden beoefend; vergunningen zijn hiervoor nier vereist. Er is een ge varieerd programma all-in vliegrei zen naar Dublin, Cork en Shannon. Het programma vakantietochten van NS (van ongeveer half mei tot eind september) omvat ongeveer 30 rei zen in binnen- en het nabije buiten land. Nieuw dit jaar is de tocht naar Nijmegen die op 18 juni van start gaat. Het programma voorziet in een bustocht door het grensgebied: Kleef en het Reichswald en een bezoek aan het Afrikamuseum in Berg en Dal. Nieuw is ook de dagtocht, naar het Autotron in Drunen. een tocht die in de plaats komt van, de Floriade- dagtocht. DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof tel. 11500. donderdag 1 maart aanvang 20 uur, My Fair lady met o.a. Joop Dode- rer en Jacco van Renesse. zaterdag 3 maart aanvang 19.30 u. Bejaardenavond aangeboden Stichting Stedelijk Carnaval e.a. zondag 4 maart aanvang 14 uur, Groot kindercarnaval met de enige echte Caümero. maandag 5 maart, aanvang 20 uur, Janacek kwartet Stichting Kamer muziek Deventer. di 6 wo. 7 maart, aanvang 20 uur Jasperina's grote egotrip. E.D.B. THEATER. Smedenstraat tel. 13615. donderdag 1 t.m. woensdag 7 maart, vroegrijpe meisjes 18 jaar; vrijdag 2 en zaterdag 3 maart nvst dollar voor een lijk 18 jr: vrij. 2 za. 3 zo 4 en wo. 7 maart, matinee: Billy the kid a.l. Aanvangstijden: vrij. 14-21-23.30 u. za. 14-18.30-21-23.30 u. zo. 14-16-18.30- 21 u. wo, ll|É0 u. LUXOR, Brink tel. 18662. donderdag 1 f.m. dinsdag 6 maart Midnight Cowboy 18 jr. woensdag 7 mrt.. cyclusvoorst. Ver boden spel 14 jr.; zondag 4 maart: matinee: De wraak der gladiatoren a.l. Aanvangstijden: werkd. 20 u. za. 18.30 21 u. zo 14-16-1830-21 u OPENBARE LEESZAAL. Brink tel. 13506. t.m. 25 maart: Gerrie Daamen. pentekeningen. vrijdag 2 maart Ver. Dante AliahieH. aanvang 20 uur Civilta EoosHimi in Calabria orof. Dott. D Com-. Openingstijden: dagelijks 10-17 u. on 19-21 u. za. avond, zo. en ma eest ten GOETIEK DE ROZT JNENKORF? Assenstraat 4 tel. 11848. tot 5 april Sabine Worteiboer en Dio- neke Overman wandkleden. Openin®stüdendageliiks 14-18 u. vrij. 14-18 en 19-21 u. zo gesloten. GALERIJ LENTEN. Weerdsweg 9-11, Epse tel, 05700-21815. permanente expositie schilder iien. aquarellen en grafiek v.a. jr. 1800. Openin«st'idendi. t.e.m. za. 10-8 u. zo. 14-17 u. GALERIE FERMATE. Heerderweg 29, Epe tel. 05780-4053. Jan Fokkens en Rijk Blom tot 19 mrt. di. t.m. zo. 11-17 u. MUSEUM DE WAAG. Brink tel. 14556. Antieke fietsen, zilver, aar dewerk en antieke keukens. Openingstijden: di. t.m. za. 10-12 30 en 14-17 u. zo. 14-17 u. MUSEUM DRIE HARINGEN. Brink tel. 14556. Antiek speelgoed en antieke kostuums Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEET.GOED. Noordenbergstraat. 9 tel. 19739 Openingstijden: di. t.m. za. 10-12.30. en 14-17 u. ATHENAEUM BIBLIOTHEEK, Klooster 3 tel. 16512. Openingstijden: ma. t.m. vrij. 13-17,30 u. di. en vrij. 8.30-12 en -13-17.30 u. wo. 18-2.1 u. JAZZ CAFE Brink 30 tel. 11637. vrijdag 2 mart a20.20-30 u. m.m.v. The IJssel Coast Jazz Band uit Doe- tinchem 10 musici. OPEN ATELIER. Brink 30 tel. 11637 iedere vrijdag 20-22 u. leiding Arno Kramer. LITERAIR CAFE, Brink 30 tel. 11637 di. 20-23 u. ontmoeting met G.K. van het Reve. Leen Kool. INFO-CENTRUM. Brink, tel. 11637. tot 9 maart boekbinden. OVERDEKT ZWEMBAD, Smyrna- dwarsstraat 2 tel. 21864 Afzwemfeest zaterdag 3 maart 19.30 u. CARNAVAL TE DEVENTER, vrij2, za. 3 zo. 4 ma. 5 en dinsdag 6 maart, Festiviteiten in de diverse horecabedrijven. vrijdag 2 maart 20.45 u. ontvangst in het stadhuis door burg. N. Bolke- stein. 23.11 u. Hijsen van het carnavals symbool op de Brink. Deventer Koek zaterdag 3 maart 14,00 u. vertrek op tocht door de stad. route: Karei de Grotelaan, Europa plein, Boxbergerweg, Noorderplein, Drakenburg. Gibsonstraat. Nieuwstr. Stromarkt enz. ALMELO VAROSSTEAU: do. t.m. wo.Sex op lange latten 18 jaar. Aanvangstijden: do. vr. m.a t.m. wo, 2.30 en 8 u. za. 6.45 en 9 u. zo. 4 45 en 6.45 en 9 u. Zat. Popcorn 14 jaar. Aanvangstijden: zat. 23.15 uur zon: Django. do bastaard v •mvanvstijdenzo. 2.30 uur, PAT,ACE: do. t.m. wo. De tien ge boden a.'. Aanvangstijden: do. vr. zo. t.m. wo. 2 30 en 7 30 u. za. 7.30 u. Net op tijd voor de boekenweek is bij Hilarius Courantenbedrijf BV te Almelo verschenen de pocket „Op stap met Hafry Wonink", een ver zameling van bijna 80 artikelen over natuur en recreatie, zoals die in een speciale rubriek „Op stap" van de hand van de journalist Harry Wo nink in het Dagblad van het'Oosten zijn verschenen. De uitgave in po- cketvorm is een handige gids voor wie uitstapjes in Overijssel. Drenthe Gelderland en tot over de Duitse grens wil maken of zo maar in woord en beeld (er zijn een achttal fraaie foto's op kunstdrukpapier op: genomen) wil genieten van wat het Oosten van ons land aan natuur schoon en bezienswaardigheden heeft te bieden. Alle verhalen stralen de liefde uit waarmee Wonink zijn na tuurobjecten benadert, gevoelens die hij op de lezer weet over te dragen, getuigen de velen die zijn beschrij vingen van route en doel als een be trouwbare reisgids meevoeren. De le zenswaardige pocket is in de boek handel verkrijgbaar. ïfc Op stap met Harry Wonink. Har ry Wonink. Uitgave Hilarins Cou rantenbedrijf BV, Almelo. Pocket-uit gave 10x12 cm., 176 pagina's, 8 fo to's. 7,90. Huismussen zijn al in de eerste lente na hun geboorte in staat om zich voort te planten. We moeten daarbij bedenken dat een huismus zelden ou der wordt dan vijf of zes jaar Hoe wel partners die al eens met elkaar hebben gebroed dit ook in volgende jaren zullen doen, zijn er natuurlijk elk voorjaar jonge vogels, die voor het eerst een partner zoeken. Het initiatief gaat daarbij uit van de mannetjes, die beginnen met het zoe ken naar een geschikte nestholte Dat valt vaak lang niet mee, vooral niet in moderne stadswijken, waar pannedaken schaars zijn. Heeft een jong mannetje (of een oudere we duwnaar) een nestholte gevonden, dan gaat hij daar liefst in of bij de opening zitten roepen. Een heel ka rakteristiek, wat eentonig geluid, dat duidelijk intenser wordt als een wijfje naderbij komt. Is dit zelf nog niet ge- p'aard en wel in de goede „stem ming", dan probeert het mannetje haar in de nestholte te lokken. Wie goed oplet zal dergelijke tafreeltjes in de komende weken herhaaldelijk kunnen gadeslaan. We zien ook vaak. dat een op de grond zittend manne tje luid sjirpend om een wijfje heen springt. Vaak is dit niet van zijn toe nadering gediend. Ze neemt dan een dreigende houding aan en gaat er meestal pijlsnel vandoor. Het manne tje, nog steeds luid sjirpend, er ach teraan. Dit lijkt ook andere manne tjes aan te sporen om aan de ach tervolging deel te nemen en we zien dan troepjes van vijf tot zes, soms zelfs wel tien vogels achter elkaar aanjagen, zwenkend en zwierend, tot ze in een struik of boompje neer strijken, waarbij we dan kunnen vast stellen dat het altijd om één wijfje en verder luidroepende mannetjes gaat. Wie er op let. zal vaak aan het geluid horen, dat er zo'n achtervol ging aan de gang is, die overigens niet langer dan een of twee minuten duurt en even plotseling eindigt, als zij is begonnen. We zijn natuurlijk geneigd te ver onderstellen dat de bruiloftspakjes van vogeimannetjes de bedoeling hebben de wijfjes te bekoren. Daaruit zou dan moeten volgen dat de in onze ogen mooiste mannetjes het eerst een Benodigd voor 4 a 6 personen: 500 g. gesneden (spits)kool 30 g. (2 eetl.) boter of margarine 15 g. (2 eetl.) tarwebloem zout en peper naar smaak 2 dl. (14 eetl.) melk 150 g. in blokjes e eden gekookte ham 2 koppen Corn Flakes 30 g. (2 eetl.) gesmolten boter of margarine Kook de kool met zout naar smaak gaar en iaat deze uitlekken. Smelt de boter of margarine en roer er de bloem en zout en peper naar smaak doorheen. Voeg al roerend de melk geleidelijk toe en blijf i-oeren totdat de saus begint dik te worden. Meng de kool en, de ham. Verdeel dit mengsel over een beboterde vuur vaste schaal en schep er de saus overheen. Maak de Corn Flakes fijn, roer er de boter of margarine door heen en bedek de schaal met dit mengsel. Zet deze plm. 15 a 20 minuten zo hoog mogelijk in een warme oven (is 400 graden F. is cijfer 4 of 5 is 200 graden C.). liet komt vaak voor dat kinderen nog buiten spelen, terwijl het al begint te schemeren. In het drukker wordende verkeer betekent dit een gevaar voor de jeugd, die de ANWB de duis tere figuren van ons verkeer" noemt. Het is mede de reden geweest waarom de Gicom, een grossiersorganisatie voor de tweewielerbranche als eerste in Nederland peuterfietsen brengt die in nieuwe reflecterende kleuren zijn gespoten, Waardoor ze voor andere weggebruikers duide lijk zichtbaar zijn. Het gaat hier om een peuter- fiets en een z.g. mini crossfiets 1300. De alleen- verkoop van deze veilige fietsen loopt via de erkende tweewielerspecialist. vrijdag 9 maart 18.00 RONO-radiojournaal. Nieuws en informatie uit stad, streek en gewest in noord en oost-Neder land. 18.30 Overijssels Programma (niet via FM 88,60 mHz, kanaal 5). Overijssel magazine met: Rond de Lebuinis; Agenda. 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz, kanaal 5). 19.00 Gelders Programma 19.30 Lichte muziek 19.45 Vee en vlees Overzicht van markt en handel zaterdag 10 maart 18.00 RONO-Radiojournaal Nieuws m informatie uit stad, streek en gewest in Noord- en Oost-Neder land. 19.30 Drents Programma (niet via FM 88,60 mHz kanaal 5). 18.30 Fryske Utstjuring (alleen via FM 88,60 mHz kanaal 5). 19.00 Groninger Programma 19.30 Lichte muziek 19.45 Sport voor sport. 19.45 Dier en Plant in Rono-land. Dr. Fop I. Brouwer bespreekt nest- kastresultaten in Gelderland. In het hart van Twente tus sen Almelo en Hengelo ligt de gemeente Borne. Hoewel de nieuwe woonwijken met prach tige huizen en plantsoenen het dorp Borne een landelijk karak ter geven, kan niet worden ont kend dat ook de industrie zich in Borne laat gelden en mede daardoor de gemeente is uitge groeid tot plm. 17.000 inwoners. Omstreeks 1200 werd Borne reeds genoemd als Burgunde en in de oude Ned. Herv. kerk uit het begin van 1400 met een een- beukig koor en een tweebeukig schip (dat is zeer weinig voor komend) zijn nog graven uit de vijftiende eeuw te vinden.

Holtens Nieuwsblad | 1973 | | pagina 5